DRUK WERK DRUKWERK KONIJNEN. Kunsten en Wetenschappen. Begrafenis Onderneming A. DAM Co. au C O S T E R1111 Kerk en schnoB li inderwagens Vachten A. Dam&Go. Scharleo Tel. 490 Au Gastrouoiue KINDERWAGENS en VACHTEN. de voetbalwedstrijd te brand. Jj^a*£nc5aal nieuws ZIJPE, WENSCHT U BESTELT UW Adverteniiën Begrafenissen, Crematiën, Transporten. Billijke tarieven. Ie klas FIAT LIJKAUTO met 51e klas FIAT VOLGWAGENS Scharloo 17 - Tel. 1166. 1 BLOKZIJL. Een ministerieel antwoord. Op de vragen van het Tweede-Kamerlid /en heer Van der Sluis betreffende het in stellen van een onderzoek naar de op Zon dag 19 October 1930 ter gelegenheid van een voetbalwedstrijd te Blokzijl plaats ge had hebbende ongeregeldheden, hebben de ministers van binnenlandsche zaken en van justitie geantwoord, dat de gebeurtenissen destijds aanstonds aanleiding hebben gege ven tot een politioneel onderzoek, terwijl daarna een gerechtelijk vooronderzoek is ge opend, hetwelk nog niet is beëindigd. Uit de thans beschikbare gegevens teekent zich het volgende beeld af: Op Zondag 19 October 1.1. zou te Blok zijl een voetbalwedstrijd worden gehouden, waarvoor door den burgemeester echter op een aanvrage van een bestuurslid der plaat selijke club toestemming was geweigerd. On danks een voor den aanvang van het spel o.m. aan den scheidsrechter door rijks- en gemeentepolitie gedane waarschuwing, on der mededeel ing, dat, mocht men den wed strijd willen doen doorgaan, de voetbal in beslag zoude worden genomen, werd toch met het spel begonnen. Toen de politie-be- ambten zich terstond daarna op het veld be gaven om onder bemoeilijking van de spe lers achtereenvolgens een tweetal ballen in beslag te nemen, hebben spelers en een groep personen, die uit de toeschouwers- ruimte waren komen aanloopen, den ge meenteveldwachter H., die een der ballen in zijn bezit had, omsingeld, den bal uit de hand geslagen en gestompt. Waar de veld wachter geheel was ingesloten en men aan zijn herhaalde bevelen om uiteen te gaan geen gehoor gaf, trok hij zijn klewang. Hij werd echter overmeesterd en ernstig mishan deld en kon tenslotte slechts met behulp van een der andere politiemannen worden ont zet. Dat hij bij een en ander enkele gevoeli ge klappen heeft moeten uitdeelen, zal geen verwondering wekken. Over het blijkens het vorenstaande tegen de politie gepleegde ernstige verzet is het strafrechtelijk onderzoek gaande. EEN AANSLAG. De naaisters H. J. O. en W. G. H. hebben éij mevr. P. in de Molenstraat in Den Haag aangebeld en toen deze de deur opende, een flesch met geest van zout naar haar gewor pen. Mevr. P. werd door de gevaarlijke vloei stof niet geraakt; er werd alleen schade aan den looper in de gang toegebracht. De beide naaisters zijn naar een politiebureau gebracht. OVERTREDING HINDERWET. Als gevolg scheepswerven gesloten en 100 arbeiders werkloos. Nu de kantonrechter te Ommen uitspraak heeft gedaan inzake de hinderwetskwestie bij twee van de drie scheepswerven te Dedems- vaart en de Gebr. Mittendorp heeft veroor deeld wegens het doen gebruiken van een electrische klinkinstallatie zonder dat daar voor een hinderwetsvergunning is verleend, zijn de scheepswerven van Gebr. Mitten dorp en Mol zoo goed als stil gelegd. Een honderd arbeiders zijn daardoor werkloos geworden. Fabrieksbrand te Uithoorn. Gisternacht is door tot nu toe onbekende Oorzaak brand uitgebroken in het complex fa brieksgebouwen van de N.V. Uithoornsche Baconfabrieken. De brand werd ontdekt, toen de vlammen reeds naar buiten sloegen, en is ontstaan in de rookerij bij de worstfabriek. Enkele rookerijen, alsmede een gedeelte van de uitbreiding, zijn geheel afgebrand. Ook de korten tijd geleden nieuw ingerichte installa tie der worstfabriek ondervond nadeelige ge volgen van den vuurgloed. Groote hoeveel heden worst en ham gingen verloren. De to tale schade kan nog niet worden vastgesteld, doch wordt door verzekering gedekt. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. De brandweer van Uithoorn, die over slechts een motorspuit beschikt, stond betrekkelijk machteloos tegenover het vuur en bepaalde zich tot het nathouden der aangrenzende fa brieksgebouwen. Tegen zes uur was men den brand, die te ongeveer half drie uitbrak, meester Een gedeelte van het bedrijf, dat 35 arbeiders omvat, staat stil. KORTE BERICHTEN. In het stadhuis te Workum zal 10 De- mber een vergadering worden gehouden van dg gemeentebesturen uit den Zuid-West- ncek van Friesland en uit West-Friesland, waar het plan van actie tot behoud van den Eerdienst „EnkhuizenStavoren" na de tot- stadnkoming van den afsluitdijk zal worden vastgesteld De gemeenteraad van Colijnsplaat ver- ierp met 4 tegen 3 stemmen het voorstel tot aischaffing oer kermis. Gistermiddag is een dekschuit met 1000 en ,cacao' geladen uit het s.s. „Maaskerk", lood t* 'e ^ms'er<lani aan de Sumatrakade bij k s omgeslagen. De balen cacao dreven in water rond. Persoonlijke ongevallen zijn ■^voorgekomen. rv D HEILOO. HeiuJ™£ondere Vrijwillike Landstorm, afd. kc h Donderdagavond een feestelij- heer'Boit m lunchroom van den de^dr, i°urz'^er' 'Ieer A- Hoetjes, opende Welkom ezoc'1te vergadering en heette allen Alkmaar inzonc'er'ieid den heer Oolders uit waar,nee* ln'eiding van den heer Oolders, drukke k i ziin vreugde uitsprak over het ptCDaL *jzoek wekte spr. de leden op om het led?3 *e maken voor uitbreiding van "uental. Daarna werden een 12e prijzen nirfgen en de g,etro'JWe °Pkomst op de oefe- haaM met h vol£ende prijzen die waren be- nr A R a?DSChielo€feninSe0- Klasse B. Ie C le nr A1K rvki pr' P KuÜPer; Klasse Daarnn^K Pr- A. Hoefjes, de nniswinnf commandant dank aan behaalde nr fel,Clteerck hen met de oenaalde prijzen. Dank werd gebracht voor de toegekende subsidie. uit hi,uhar°J>i-Mitgereikte priizen bonden de ti ki ]«e en luxe voorwerpen. Na de sluiting bleef men nog gezellig bijeen. "rHe£ennacht zijn bij de heer P. Bakker °p,e.r Coulster een 10-tal groote konijnen dubbel gebaricadeerd hok zat, viel mede als dubbel gebaricadeerd hok zat viel mede als slachtoffer. Het is toch dringend noodig, dat men zijn honden aan de ketting legt. Nog hedennacht om ongeveer half 12 zagen we een grooten herdershond op den straatweg loopen. De heer Bakker heeft aangifte ge- Auto te water. Men deelt ons mede, dat Woensdag tegen den avond een 4-persoons luxe Ford, bestuurd door een reiziger uit Amsterdam, op de houten hulp brug bij de Zijpersluis slipte en door de leuning geraakte met het gevolg, dat de auto in de Har- ger Zandvaart terecht kwam. De wagen ging geheel onder water. Doordat de bestuurder de tegenwoordigheid van geest had een ruit stuk te trappen, kon hij zich naar buiten werken en zoo op den auto staande zijn broer, die mede in den wagen zat, er uit trekken, waarna het tweetal door ijlings toegeschoten omwonenden met behulp van lange stokken op het droge werden gehaald en na van droge kleeren te zijn voorzien, met een anderen auto de reis naar Amsterdam konden voortzetten. De wagen is gisteren in den loop van den dag gelicht door een reddingswagen van de Auto-Centrale te Alkmaar. HET GEMEENLTELIJK GRONDBE DRIJF TE DEN HELDER. De gemeente in het gelijk ge steld tegenover Ged. Staten van Noord-Holland. In zijn vergadering van 16 April 1929 stelde de Raad van de gemeente Den Hel der een verordening vast op het Grondbe drijf, waarin werd bepaald, dat de gemeen teraad de waarde der eigendommen vast stelt. Ged. Staten van Noord-holland, heb ben op grond van deze bepaling hun goed keuring aan de verordening onthouden, en de gemeenteraad is naar aanleiding daar van in beroep gegaan bij de Kroon. Thans is een koninklijk besluit versche nen. waarbij het besluit van Ged. Staten is vernietigd. UITGEEST. Tooneeluitvoering van de vereeni- ging Vondel. Woensdagavond had in het hotel de Ooie vaar de openbare uitvoering plaats van de tooneelvereeniging Vondel alhier. Opge voerd werd Willy's Trouwdag, klucht in 3 bed:» ij ven door Qtto Harting. Het was een aaneenschakeling van allerlei dwaze en malle situaties die de aanwezigen te hooren en te zien kregen. Ten volle heeft men dan ook van dit stuk genoten. Wat de spelenden betreft, we kunnen niets anders dan lof voor hen hebben. De aankleeding en het decor waren goed verzorgd. Ondanks het slechte weer was de zaal ge heel bezet en besloot een gezellig bal deze uitstekend geslaagde uitvoering. Fanfarecorps Onderlinge Oefening. Zooals wel bekend is bij onze plaatsge- nooten is de uitvoeroing van ons fanfarecorps een van de avonden, waarbij het in den regel nogal iets rumoerig toegaat, zoodat het voor de ware muziekliefhebbers in tegenstelling inet de bedoeling, geen avond is om eens rus tig van de muziek te genieten. Naar het schijnt schuilt de oorzaak hiervan in de jongelui, die veelal niet alleen komen voor de muziek, doch Om aan dit euvel tegemoet te komen is thans door het bestuur van het fanfarecorps besloten om in afwijking voor vorige jaren, niet één doch twee avonden te geven. SINT PANCRAS. Maandagavond hield de vereeniging „Volksonderwijs" alhier een ledenvergade ring in het lokaal van den heer H. Gerritsen, welke werd bezocht door 22 leden. De heer C. Kloosterboer verklaarde zich bereid deze vergadering als waarnemend voorzitter te leiden en heette speciaal welkom den heer P. de Ruijter, het nieuw benoemde hoofd der openbare school. Spr. hoopte, met inachtname van het doel, omschreven in art. 1 van het reglement, n.1. het hooghouden van de openbare school, op een goede en pret tige verstandhouding en dat de nieuwe func- tionnaris zou blijken te zijn, de rechte man op de rechte plaats, zoowel in als buiten de school. De heer d« Ruijter verklaarde thans ook gaarne kennis te maken met de leden. Spr. was aangenaam getroffen door de welwillen de ontvangst. Van samenwerking, niet alléén met de ouders, doch ook met het personeei, zouden z. i. nog vele goede resultaten het ge- volk kunnen zijn, tot heil van de openbare school en van het onderwijs. De voorzitter deelde bij de bestuursverkie zing mede, dat de heer de Ruijter had te ken nen gegeven, dat hij er bezwaar in zag reeds nu een bestuurszetel in te nonen, in verband met de vele werkzaamheden in de school, welke z. i. niet mochten lijden onder de werk zaamheden, welke hij aan bestuursfunctie^ verbonden achtte. Hiertegenover merkte spr. echter op, dat tot heden altijd het hoofd aer school als voorzitter van V.O. had gefun geerd en er was dan ook door de leden alge meen op gerekend, dat deze functie thans weer zou worden aanvaard. Spr. wist be zwaarlijk een andere oplossing, dan de be stuursverkiezing aan te houden en af te wachten. De heer J. van Kampen (wethouder) vroeg om welke reden een hoofd der school juist in het bestuur moest zitten. Het moge altijd zoo geweest zijn, doch z. i. sprak het vanzelf dat ook naast, dus niet in het bestuur, samenge werkt kon worden. Hij meende zelfs, dat dit hier in het onderhavige gevat veel beter zou ziijn. Spr. adviseerde een ander bestuurslid te kiezen en zou het op prijs stellen als het H. d. S. buiten het bestuur bleef. De voorzitter verklaarde over dit stand punt zeer verwonderd te zijn en was van mee ning, dat hier geen afdoende motieven ge noemd waren, om thans anders te handelen als volgens den gewonen gang van zaken. Z. i. zijn er veel zaken bij het onderwijs, die door buitenstaanders niet gekend worden en is juist het Hoofd de aangewezen persoon om voor de belangen van het onderwijs en van het kind op te komen, omdat niemand deze beter kent dan hij. De heer De Ruijter verheugde zich er over, dat zijn standpunt door den heer v. Kampen werd gedeeld en achtte zich thans niet in staat de functie op zich te nemen. Drie flinke klassen gecombineerd geven veel werk en de 9chool mag z. i. niet onder lijden, zoodat spr. er de voorkeur aan geeft zich eerst eens goed in te werken en b.v. na een jaar eens verder te zien. Na eenige gedachtewisseling, waarbij ver schillende meeningen naar voren kwamen, werd overgegaan tot verkiezing van twee be stuursleden, n.i. één lid in de vacature Sinje- wel en een wegens periodiek aftreden van der. heer J. Wit (nerkiesbaar). Laatstgenoemde werd herkozen bij eerste vrij stemming. Bij een tweede vrije stemming verkregen de hec- ren P. de Ruijter en C. de Jong de meerder heid. Bij herstemming tusschen deze heeren werd de heer C. de Jong met één stem meer derheid gekozen. De heer C. de Jong sprak zijn dank uit voor het in hem gestelde vertrouwen en aan vaardde de benoeming in de hoop mede te kunnen werken in het belang van het onder wijs. De voorzitter feliciteerde den heer de Jong met zijn benoemingen sprak er zijn teleurstel ling over uit, dat de zaak een zoodanige wei ding had genomen. Volgens zijn meening was dit niet de juiste weg. Uitdrukkelijk ver klaarde spr. echter, dat deze woorden niet waren bedoeld tegen den persoon, doch uit sluitend uit zakelijke overwegingen. De heer de Jong verklaarde dit volkomen te kunnen billijken. Hierna kwam aan de orde het St. Nicolaas- feest voor de kinderen. Bij acclamatie werd besloten dit evenals vorige jaren te regelen. Op een vraag van het bestuur, verklaarde de heer de Ruijter hieraan gaarne te willen medewerken en werd het vertrouwen uitge sproken, dat het onderwijzend personeel even eens weer haar gewaardeerde medewerking zou willen verleenen. Op verzoek gaven zich tevens enkele leden op om behulpzaam te zijn bij het rondgaan met de lijsten. Niettegen staande de slechte tijden werd gehoopt, dat men voor de kinderen ook dit jaar nog wel wat zou willen bijdragen, opdat dit ook dit jaar kan doorgaan. De heer J. de Vries sprak namens de ouder commissie zijn waardeering er over uit, dat nu sedert zes jaar zulk een mooi kinderfeest door Volksonderwijs in elkaar is gezet en ver heugde zich er over, dat, niettegenstaande het vele werk, dat hier iedere keer weer aan ver bonden is, men zich daar thans weer voor wilde disponibel stellen. Hij hoopte, dat iedere ingezetene nog iets, al was het dan een klei nigheid, voor dit mooie doel 'wilde bijdra gen. De voorzitter sloot zich hierbij aan en hoopte, dat het feest zou slagen. In verband met een vorig besluit werd medegedeeld, dat de heer K. de Vries zich als spreker weer heeft diponibel gesteld en deze avond werd vastgesteld in Jan., zoo moge lijk met medewerking van de zang vereeniging in de tooneelzaal van den heer Gerritsen. Besloten werd introductie te verleenen tegen 25 cent per persoon. Hierna werd uitvoerig besproken de viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling op 10 Mei 1931. Inzake de plannen welke in de vorige vergadering waren besproken, had het bestuur zich hierover ernstig beraden en na het inwinnen van verschillende inlichtingen hiervan geheel afgezien. Hiermede ging de geheele vergadering accoord. Met het oog op de groote uitgaven, de risico en de tijdsom standigheden werden hierna plannen bespro ken tot het houden van een meer besloten Her denking, zoo mogelijk op den juisten datum. De resp. oud-voorzitters zullen hierbij wor den uitgenoodigd. Verschillende details wer den hierover meer uitvoerig besproken. Ten slotte werd de definitieve regeling aangehou den tot een volgende vergadering. Bij de rondvraag kwamen nog eenige op merkingen aan de orde omtrent het St. Nico- laasfeest, welke op geanimeerde wijze onder ling uitvoerig werden besproken en waarbij naar voren kwam. dat er altijd wel iets aan te merken zal blijven. Doch duidelijk bleek hierbij ook, dat dit mooie kinderfeest alge meen, niet alléén door de kinderen, doch ook door ouders en kindervrienden, zéér werd ge waardeerd, zoodat men in dit geval wel ver trouwt, weer op de algemeene medewerking te mogen rekenen. f Hierna sloot de voorzitter de vergadering. KAMERMUZIEK. Nu hebben we haar ook in Alkmaar gehad, Poldi Mildner, de 16-jarige pianiste. Gister avond speelde ze op het eerste concert van dezen winter georganiseerd door onze kamer- muziekvereeniging. Ze begon met de aanwezigen te laten hoo ren het Italiaansch concert van Bach, mooi von toon, dikwijls 'n aanslag van vrouwelijke teerderheid en duidelijk in de veelvuldige ver sieringen. De Waldstein sonate van Beethoven ver viel, daarvoor kwam het Andante Favori, ook van Beethoven, in de plaats. Wel jam mer, dat de sonate niet gegeven werd. 't was 'n goed proefstuk voor haar geweest te too- nen, dat zij deze muziek ook niet van den virtuosen kant bekijkt, evenmin zij dat in Bach gedaan heeft (ik vond, dat zij het Ita- liaansch concert goed beheerscht weergaf). Het andante favori was als langzaam deel eerst wel voor de Waldstein sonate bestemd, 't Werd nog al uitgebreid en de componist meenende dat de sonate te lang zou worden, liet het er uit en maakte er een apart stuk- van. Ook hierin gaaf werk en een veelvuldig fijnen aanslag. Toen kwam het groote werk van Brahms, de variatie's op een thema van Paganini. Wat Brahms uit dat korte, eenvoudig thema ge haald heeft, is enorm, en verbluffend was de vertolking door dit zeer jonge, eenvoudige meisje, die zoo rustig voor haar instrument zit en alles zoo zonder inspanning, uiterlijk althans, uitvoert. Daarna nog twee Chopin's, 'n wals en 'n ballade. De ballade in F groote terts als ik tenminste goed gehoord heb behoort niet tot de bekendste van Chopin en frappeert door z'n groote tegenstellingen, die er m voorkomen. Aan het heden werd ook aandacht geschon ken door het voordragen van een Preludium van Joseph Marx, twee stukjes van Korn- gold, ook 'n wonderkind, die op zeer jeugdi- Sen leeftijd al 'n opera componeerde, en een ktaven-studie van Max Breitenfeld. In het octavenspel, zoowel in de rechter- als in de linkerhand, is de pianiste buitengewoon ont wikkeld, die strijdt om den voorrang met haar andere vaardigheid. Vermeldde ik reeds dat haar aanslag zeer fijn kan zijn, in de Polonaise van Liszt ontwikkelde zij een man lijke kracht. Het publiek was enthousiast er. verlangde een toegift, die zij welwillend gai door te geven een paraphrase over 'n wa;s van Strauss van haar leeraar Moritz Ro- senthal. Er werd over het spel van Poldi verschil lend gesproken. Er waren bezoekers, die het leelijk, slordig vonden, anderen daarentegen juist het tegenovergestelde. Zij, die het over de tekortkomingen hadden, vergeten dat Pol di in 'n moeilijke periode verkeert, 'n periode waarin men dikwijls zich zelf niet is, ofschoon ik van een zich niet kunnen beheerschen niets gemerkt heb. Maar al mocht de zelfbeheer- sching bij haar wel eens afwezig zijn, dan dunkt mij, is zoo iets op haar leeftijd iets zeel' gewoons. De virtuose kant van het spel heeft dikwijls den boventoon, maar wanneer zij zich meer en meer in de muziek zal gaan verdiepen, dan geloof ik niet, dat zij na ver loop van een aantal jaren nog haar aan dacht zal schenken aan stukken als de para phrase van Rosenthal. Men hebbe geduld en wachtte af. Wat Pol di op dezen leeftijd geeft, is in elk geval iets zeldzaams. A. K. De ziektegevallen van Roodvonk te Uit geest zijn thans zodanig afgenomen dat het gebouw waarin de openbare bewaarschool en de laagste klasse van de r.-k. school zijn on dergebracht, Donderdag weder voor het on derwijs is opengesteld. Als notabelen bij de Ned. Herv Kerk te Schagen werden gekozen P. Stammes Jz., T. Wonder, Jb. de Veer Jz. en M. Kant. De kerkeraad der Doopsgezinde Kerk te Barsingerhorn maakte voor 2 periodieke vacatures de volgende twee drietallen op: 1. A. Slikker, D. Waiboer, K. Roggeveen en S. Koning. 2. P. Blaauboer, P. Kistemaker en C Schenk. NEDERL. BIJBELGENOOTSCHAP. In het kerkgebouw der Doopsgezinden te Beverwijk hield Dinsdagavond de afdeeling Midden-Kennemerland van bovengenoemd Genootschap eene propaganda-bijeenkomst. Als spreker traden op ds. J. D. v. Caicar en ds. D. J. van Katwijk, geref. predikant te Velsen, welke het doel en de werkwijze van het Genootschap uiteen gezet hadden. De laatste spreker zegde bij zijn inleiding dat in Engeland in 18x4 het eerste Genoot schap gesticht werd onder den naam van „Britsch Bijbelgenootschap" en een jaar later in ons land het Genootschap gesticht werd In dat zelfde jaar van oprichting werden in Nederland 1660 exemplaren van den Bijbel uitgegeven en in 1929 was dit aantal ge klommen tot 121645. Het doel van het Ge nootschap, zei de inleider, is de verspreiding den Bijbel te bevorderen. Ook voor de blinden valt zij binnen haar bereik daar gezorgd is geworden voor eene uitgave met blinden- schrift. Hulde bracht spr. nog aan wijlen ds. Adriana en zijn echtgenoote, welke op groote schaal de verspreiding in onze kolo niën ter hand hebben genomen. Aan 't slot zijner inleiding herdacht hij nog dr. Slotemaker de Bruine voor de nieuwe ver taling, welke zich meer aanpaste aan den tegenwoordigen tijd. Daarna verkreeg dr. v. Caicar het woord die in een gloedvol betoog een propagan distische rede voor „het boek der boeken hield. Na het zingen van ps. 84 vers 4 werd de bijeenkomst beëindigd en konden de be zoekers in een der kerkkamers, een reeks van bijbels, gedrukt in diverse talen, in oogen- schouw nemen. LEERSTOEL IN DE HOMOEOPATHIE. Het Tweede Kamerlid Duymaer van Twist heeft den minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen gevraagd: Is de minister bereid, evenals dit geschied is met de uitgebrachte adviezen van de Ko ninklijke Academie van Wetenschappen en van den Onderwijsraad betreffende de vesti ging van een leerstoel in de homoeopathie aan één der Rijksuniversiteiten, zoo mogelijk vóórdat de behandeling van hoofdstuk VI der Rijksbegrooting plaats heeft, te publiceeren de contra-memorie van het hoofdbestuur der Vereeniging tot bevordering der Homoeopa thie in Nederland en het antwoord van de Koninklijke Academie van Wetenschappen, dat op deze contra-memorie bij den minister is binnengekomen? PREDIKBEURTEN. Zondag 23 November. Groote Kerk, voorm. half elf, Ds Baar Kapel, voorm. 10 uur, Ds. Verwaal. Avond 6 uur: Zendeling H. M. Bielke, van Suriname, Half 8, Jeugddienst, Ds. J. F. Beerens, van Utrecht. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, Mej. van Vliet, van Hoorn. Collecte voor de Doopsgezinde Russen in Canada. Remonstranlsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, Da. Rappold. (Doodenherden- king). Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, Ds. Bakker, van Sint Pancras. 5.30 uur, Ds. J. H. Donner, van Broek op Langendijk. Collecte Vrije Universiteiten. Hersteld Apostolische Gemeente, Toas saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur, dienst. Ned. Herv. Vereen. Qalvijn, Tuinzaal Harmonie Dinsdag 25 November a.s., av. 7 uur, de heer de Redelijkheid, Ned. Herv. Godsdienstonderwijzer. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, 10 uur, Ds v. d. Kieboom. Recfitz. Ned. Herv. Evangelisatie Mara- natha, vm. 10.15 uur, de heer Hofmeester, van Amsterdam. Vrije Evangelische Gemeente, huize Ber kenhof Komlaan 12, voorm. 10.15 uur J. J. Ruijs. Dinsdagavond 7 uur, de heer J. Dols voorheen r.-k. priester. BROEK OP LANGENDIJK, Henr Kerk. 9.30 uur, Jeugddienst. 2.30 uur, Ds. van Baaien. Geref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Don ner. Chr. Geref. Kerk ,9.30 (voorb. H. Av.) en 3 uur, Ds. Drenth. Doopsgez. Kerk, 9.45 uur, geen dienst. EGMOND-BINNEN, avond 7 uur, Ds. Nobel. Bed. v. h. H. Avondmaal. EGMOND AAN ZEE, voorm. 10 uur, ds. Robol. GROET, Vrije Evangelische gemeente in de zaal van K. Peijs. Zondagmiddag 3 uur. J. Ruijs. Maandagavond 7 uur, de heei J. Dols, voorheen r.-k. priester. HOOGWOUD, avond 7 uur, Ds. Los. HEILOO, Nederl. Herv. Evang. lokaal a. d. Kerkelaan, v.m. 10 uur: de heer Jac. W v. Voorst, van Amsterdam. KOEDIJK, 2 uur, Ds. Nobel. LIMMEN, vm. 10 uur ds. Deetmafl. Doop en Avondmaal. 2 uur Ds. Roobol. OBDAM, avond 7 uur, Ds. Rijkx. OTF.RLEEK, 10 uur, Ds. Groot. OUDORP. geen dienst. DE RIJP, 10 uur, Ds. Rooker! STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 10 uur, de heer van Kem pen. van Haarlem. UITGEEST, Evangelisatiegebouw Se- deur: 10 uur, de heer K. Prinsen, van Am sterdam. 11.40 uur, Zondagsschool. Maandagavond 7.30 uur, Bijbelbespre king door den heer A. Donker, van Koog aan de Zaan. VEENHUIZEN. 10 uur, Ds. Nobel. WARMENHUIZEN, 10 uur, Ds Eikema van Godlinze. ZUID-SCHARWOUDE, 10 uur, Ds. Jel- lema, van St. Pancras. 'JjiUJ GELD vanaf 100 zonder borgen en inf. kosten. Rente 5 Brieven met porto antw. Part. Spaar- en Voorschotbank Postbox 841, Rot terdam. Te koop aangeboden Haat- kleurige, wit, Vlaamsche reuzen, jong en ond. Jong- groote Chln- cilla's, tentoonstellingsdieren. Prijs billijk. Verkoop aan huis. W. G. HAACK, Prins Hendrik Stichting te Egmond aan Zee. Wjuadmarkt 5Ü. JTyVcO u. "Qtxuts. Inlichtingen verstrekt tevens de Heer Van Heerden, Dir.-Uitv. A. v. L., Breedstraat, Alkmaar, Tel. 952 ZATERDAGS en ZONDAGS KALFSVLEESCH CROQUETTES, RISOLLES, S AUCIJSEN-BROOD J ES, PASTEITJES. Beleefd aanbevelend, J. H. VAN AMSTEL. ZAADMARKT 66-68, ALKMAAR. TEL. 236. A. HILIIEHIIO. Ook op termijnbetaling.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7