fisc n I;I H* \z'. tweede kamer. Provinciaal nieuws wijdenes. hensbroek. hoorn. egmond aan den hoef. stompetoren. dirkshorn. heer-hugowaard. Luchtvaart Sport Fijmnieuwi, Telegrammen Zeetijdingen moeilijkheden; op grond hiervan wordt de verwachting geuit, dat ook de rijks- regeering het hare wil doen om den toe stand het hoofd te bieden, zooals reeds thans geschiedt voor zoover betreft de door .-amenwerking van rijk en gemeen ten in het leven geroepen werkverschaf fingen. Aan den minister van arbeid, handel en nijverheid wordt gevraagd een rege ling b v. als in 1929 in verband met de toen heerschende strenge vorst is tot stand gekomen, te weten een verlenging van uitkeeringsduur uit de door rijk en gemeenten gesubsidieerde werkloozen- kassen. tot welke verlenging de moge lijkheid zou moeten worden geopend Aan den minister van binnenlandsche door verhooging der svbsidieering. zaken en landbouw wordt gevraagd een regeling van werkloozensteun id het leven te roepen als vroeger gegolden heeft waarbij voor gemeenten met eenigszins omvangrijke werkloosheid steunregelingen voor rekening van het rijk en die gemeenten zouden gelden. POGING TOT AANRANDING? Vanochtend is de trein, die te 8 uur uit Hil versum vertrekt, nabij het station Bussum tot stilstand gebracht door een 20-jarige jonge dame, die reden had te veronderstellen, dat een jong mensch, dat alleen met haar in de coupé zat en haar bij den arm had gegrepen, bedoelingen koesterde, waarvan zij niet ge diend was. Toen zij aan de noodrem had getrokken, heeft een hoofdconducteur in de coupé plaats genomen. Te Bussum heeft hij de jongelui aan de politie overgegeven. Tegen het meisje werd namens de spoor wegen proces-verbaal opgemaakt wegens het trekken aan de noodrem, terwijl het jong- mensch, als verdachte, op het politiebureau •noest achterblijven. VERKEERSONGEVALLEN. Door een wagen overreden. Zaterdag is een elfjarig jongetje te Bigge- jjerke, toen hij per rijwiel een met zand bela den wagen passeerde, geslipt. Een der ach terwielen van den zwaren wagen reed over zijn hoofdje. Na enkele oogenblikken over leed het kind aan de bekomen verwondingen. DE GEVAARLIJKE WASCHBENZINE. Gisterochtend was ten huize der fami lie A. aan de Valkenboschkade te 's-Gra- venhage de 22-jarige dochter bezig met het wasschen van een jurk in waschben- zine, Zij kwam daarbij te dicht bij de brandende kachel, waarop de benzine in brand vloog. Ook de kleeren van het meisje vatten vlam. Haar vader kwam haar dadelijk te hulp, met het gevolg echter, dat ook zijn kleeren in brand ge raakten. Slechts met de grootste moeite gelukte het de vlammen te dooven en toen bleek, dat beiden ernstige brandwonden had den opgeloopen. De heer A. en zijn doch ter zijn naar het Roode Kruis Zieken huis vervoerd. Daar bleek, dat de ver wondingen van het meisje van zoodani- gen aard waren, dat opneming in het ziekenhuis noodzakelijk was. De heer A. echter kon, na te zijn verbonden, naar zijn woning terug keeren. ALLEENWONENDE LANDBOUWER OVERVALLEN. Te Boekelo onder de gemeente Lonneker is gisteren de 65-jarige alleenwonende landbou wer W. A. door twee als heer gekleede perso nen, die zich voor belastingambtenaren uitga ven, overvallen en aan handen en voeten ge bonden. Zij dwongen den man te zeggen, waar zijn geld was opgeborgen. Op zijn aanwijzing namen zij 500 gulden uit een lade mede. Van de daders ontbreekt elk spoor. MINISTERS EN KAMERLEDEN OP WITTEBROOD GETRACTEERD. Namens de drie afdeelingen der Holl. Mij. van Landbouw op het eiland Goeree en Overflakkee is aan de adressen van de ministers en kamerleden een door de coöp dorpsbakkerij te Dirksland, zonder dat bizondert maatregelen getroffen wa ren, gebakken wittebrood afgegeven, dat bereid was met bloem, waarvan 20 afkomstig van doorsnee inlandsche tar we, oogst 1930. Van soortgelijk brood waren ook eeni- ge sneden in de perskamer der Tweede Camer neergelegd. koeltechniekfabriek te Apeldoorn. Er is on geveer 200 gestolen. —Naar verluidt zal het Rijkslaboratorium voor chemisch-technologisch onderzoek van bouwstoffen voor den wegenbouw, waarvan dir. if. F. J. Nellensteyn directeur is, en dat thans is gevestigd in het Scheikundig labo ratorium van de Technische Hoogeschool te Delft, in het aanstaande voorjaar verplaatst worden naar een perceel aan de Badhuis kade te Scheveningen. Besloten werd op de agenda te plaat sen, ter behandeling in de avondverga dering en te beginnen a s. Donderdag, de begrooting van binnenlandsche zaken en landbouw. Voortgezet wordt de behandeling van de afd. Volksgezondheid der arbeidsbe- grooting. De heer v. d. Heuvel steunt het ver zoek der Thermochemische fabrieken te Bergum. Indien steun voor uitbreiding achterwege blijft, moeten de gemeente besturen de vernietiging van kavers zelf ter hand nemen, hetgeen veel geld zal kosten. Mevr. Bakker-—Nort bepleit de belan gen de tandtechnici, die afgewezen zijn bij de laatste examens, doch daarvóór wel bevoegd waren. Zij dient een motie in, om de termijn, gedurende welke deze tandprothese kunnen uitoefenen, te ver lengen. De heer Marchant wenscht, dat de gemeenten minder winst zullen maken op de keuring van vleSsch. KORTE BERICHTEN. De gemeenteraad van Groningen heeft gisteravond in een buitengewone Raadsver gadering afscheid genomen van den naar Den Haag vertrekkenden burgemeester jhr. mr dr. L. H. N. Bosch Ridder van Ko- senthal. Daarvóór was er in 't gebouw De Harmonie een bijeenkomst lelegd door een comité van vooraanstaande Groningers, die bij monde van ds. Coolsma den burgemeester huldigden. Te Kapelle (Zeel.) is de 45-jarige ge huwde Joh. Z. van een met bieten geladen wagen gevallen. Hij is ernstig gewond naar ht ziekenhuis te Goes overgebracht, waar hij Zondag is overleden. Te De Werken had de ongeveer 18-jari- ge arbeider de H. het ongeluk onder een bie tenwagen terecht te komen, waardoor hij een gecompliceerde dijbeenbreuk bekwam. In be- denkelijken toestand is hij naar het zieken huis te Gorinchem overgebracht. De Algemeene R K. Landbouw-bedrijfs- raad hield gister in de sociëteit van de Rot- terdamsche Diergaarde een algemeene verga dering, onder voorzitterschap van pater mr dr. Arn. Borret S.J. te 's-Gravenhage. De zestienjarige schippersknecht L. Bruinsma van het beurtschip „Broeder trouw", is Zaterdagmiddag te Rotterdam overboord geslagen en verdronken. Er zullen ihans proeven genomen wor den om de schepen van groote afmetingen ook des nachts door de Noordersluis te IJmuiden te schutten. Reeds zijn de „Colum- bia" e „Montferland" Zondagnacht door deze sluis naar Amsterdam geschut. Nabij Clinge is Zondagavond een ko- lentremmer van de locomotief getrokken. Hij is in het ziekenhuis te Hulst aan de gevol e;en overleden. .Zaterdagnacht is ingebroken in de BLOKKER. Alhier werd mej. A. de H. door een Ara- sterdamschen vrachtauto met haar rijwiel aangereden. De schok was zóó hevig, dat het meisje over de naastliggende sloot schoot. Door omwonenden werd ze in bewusteloozen toestand binnengedragen, waar geneeskun dige hulp werd verleend. De autobestuurder trok zich van het ongeval niets aan en reed door. De politie heeft de zaak in onderzoek. EDAM. Bij koninklijk besluit van 20 Dec. is de heer T. C. P. M. Kolfschoten herbenoemd als burgemeester dezer gemeente. De heer G. J. de Goede, secretaris dezer gemeente, is herbenoemd als burgemeester. Men verzoekt ons te melden, dat het sala ris van den w.n. ambt. v. d. B. S. niet 125 maar 25 bedraagt. Onder ongunstige weersomstandigheden is hier Maandag de sCheimarkt gehouden, waar 473 stuks vee waren aangevoerd. De volgende prijzen werden besteedmelk koeien 250—/ 350; vaarzen of geldekoeien 220320; pinken 160—275; gras- kalveren 60—125. De handel was matig. EEN GEVAARLIJKE VONDST IN DEN WIERINOERMEER-POLDER. Een bom gevonden. Bij het graafwerk in den Wieringermeer- polder is door een graafmachine op 1.34 M. diepte een groote bom uit den grond opge haald, welke gelukkig niet ontplofte. Het projectiel, dat gedateerd is op 1926 en ver moedelijk tijdens een oefentocht door een vliegmachine in zee is geworpen, is naar Den Helder overgebracht, waar het gede monteerd zal worden. Maandagmiddag twee uur werd de eerste steen gelegd van het Klooster der Zusters Carmelitessen te Wimmenum. Bij de plechtigheid waren aanwezig de heer Roovers, pastoor van Rinnegom, de heer Kerkhoffs, pastoor van Egmondaan Zee, alsook pater Wevers en nog twee pa ters van de orde der Montfortanen te Eg- mond aan Zee, burgemeester Bos en mevr. Bos, de aannemer de heer Thunnissen, de architect de heer van Moorsel en tal van belangstellenden. De heer Van den Burg, pastoor van Eg- mond aan den Hoef, 'volbracht volgens de gebruikelijke vormen de plechtige steenleg ging, waarna hij zijn vreugde uitte, dat deze orde hier een klooster stichtte. Hij schetste met een enkel woord de groote beteekenis van deze voor de wereld zoo geheimzinnige orde, die zich niet bezig hield met zieken verpleging, noch met het geven van onder wijs, doch uitsluitend was toegewijd aan het gebed. Spreker noemde dit klooster een oase in de woestijn. Hierna bracht de burgemeester een woord van hulde en felicitatie aan de orde, vooral aan pater Wevers, die zich zooveel moeite gegeven had om voor de eerw. zusters te be reiken wat zij wenschten. Spreker zeide, dat ook de gemeente het op prijs stelde, dat dit gebouw in hun midden zou verrijzen en hoopte dat de zusters met liefde zouden worden ontvangen. Pater Wevers dankte den pastoor, burge meester en alle aanwezigen voor de belang stelling, waarna gelegenheid werd gegeven een steentje te metselen en dit met een kleine gave of gebed te bekrachtigen. Zondagavond voerde onze tooneelvereeni- ging „Aurora" voor een geheel bezette zaal in café Kamsteeg op: „Hun kind", tooneel- spel in drie bedrijven van Joh. Ekelen, be werkt door Jan Grosfeld. In ademlooze stilte volgden de aanwezigen het boeiende spel, dat diepen indruk maakte. Passende muziek, het luiden der kerstklokken en het „Heilige nacht, stille nacht" verwekten met de tooneelaan kleeding in het derde bedrijf de juiste kerst stemming. Blijkens ingekomen bericht, zal de schade, geleden door de tuinders bij de natuurramp van 12 Juni van dit jaar, zooals die door het comité na deskundige voorlichting is vastge steld, geheel worden vergoed. De uitbetaling der schade kan spoedig worden tegemoet gezien. In den nacht van Zaterdag op Zondag woedde boven Dirkshorn en omgeving een hevig onweder. Zware donderslagen deden de menschen verschrikt ontwaken. Ook het vee in de stallen toonde zich zeer onrustig. Niet weinig droeg tot verergering der con sternatie bij de storing in het electrisch licht, zoodat men algemeen in het donker zat. Des morgens bleek, dat enkele palen van het P.E.N door den bliksem waren getroffen en gedeeltelijk versplinterd. In het P.E.N. ge bouw alhier werden de lampen vernield. Het weder in 1930 heeft den menschen reeds ver scheidene malen schrik en schade berokeknd EGMOND-BINNEN. Door den storm. Zondagmorgen heeft de Vennewatersmo len hevig te lijden gehad van den storm. De molen draaide gedurende den hevigen wind, toen om ongeveer half elf het bouwwerk niet langer tegen den storm bestand bleek en de wiek het opgaven. De stukken vlogen in het rond, een wiek werd 60 M. ver weggeslin gerd Ook de halve kap werd vernield en sloeg er af, zoodat de mo'en totaal onbruik baar is geworden. Gistermorgen ontstond door onbekende oorzaak brand in het perceel van den melk rijder Boeder. Het huis brandde tot den grond toe aL Rotterdamsche Lloyd, Buitenzorg, uitreis, 24 Nov. te Soerabaja. Baloeran, uitreis, 24 Nov. te Sabang. fndrapoera, thuisreis, 24 Nov. v. Sabang. Sibajak, thuisreis, 26 Nov. te Marseille ver wacht. Holland—Amerlka-Lijn. Dinteldijk, Vanc. 1. v. Southampton n. Rott., 23 Nov. te Londen. Drechtdijk, Rott.-Pac. 24 Nov. te Swansea. Narenta, Pac.*Rott., 22 Nov. te Panama. Kinderdijk, Rott.-Pac., 24 Nov. te Londen. Nebraska, Rott.-Pac., 20 Nov. te Los Afl- geles. Noorderdijk, 24 Nov. v. Rott. te Baltimore. Eemdijk, 22 Nov. v. Arttw. te San FranciSCO. Maasdam, N.-Orleans n. Rott. 23 Nov. v. Coruna. Holland—Afrika-Lijn. Aldabi, thuisreis. 24 Nov. v. Antw. n. Rott. Nijkerk, uitreis, 22 Nov. v. East London n. Port Natal. CASTRICUM. Tengevolge van den storm van de laatste dagen is de afrastering langs het strand alhier voor de zooveelste maal weggeslagen en voor een groot gedeelte afgedreven naar Wijk aan Zee en IJmuiden. Een gedeelte is op het strand alhier achter gebleven. Toen de gemeente voor een 8-tal jaren on geveer den Bakkummerweg opnieuw moest be larden is een overeenkomst getroffen met de provincie waardoor de weg rechtdoor kon worden getrokken maar onder verplichting dat een gedeelte van het oude tracé langs de boerderij Zeeveld moest blijven bestaan en door de gemeente onderhouden, alhoewel de provincie eigenares van den weg werd. Thans is daaromtrent een andere oplossing gevonden. De Noorderstraat welke het land goed voor het noordelijke gedeelte verbindt met den Bakkummerweg zal op het nieuwe tracé worden doorgetrokken, waardoor de gemeente tegen betaling van 1000 en het in het oude gedeelte weg bevindende behardings- materiaal aan de verplichting tot onderhoud van dien weg afkomt. Wel een voordeel maar van mindere betpekenis in verhouding tot de andere voorstellen van Ged. Staten. Ged. Staten stellen voor om gelden ter be schikking te stellen tot het bouwen van een hotel met een 10-tal kamers aan den Zeeweg op het terrein waar voorheen stond Johanna- hoeve, hetgeen ongeveer gelegen is midden in het provinciaal landgoed, mooi met groot opgaand geboomte beplant en schilderachtig gelegen. Men zou het ook in de toekomst Halfweg kunnen noemen, omdat het terrein gelegen is ongeveer halverwege den Zeeweg. Door dit voorstel een huurder is bereids gevonden zal de logeergelegenheid zeer worden uitgebreid terwijl een mooi plekje de bezoekers dezen zomer zal uitnoodigen tot een bezoek. Wij twijfelen er dan ook niet aan of deze gelegenheid, mits goed beheerd en ge ëxploiteerd, zal een aanwinst zijn voor de ge meente en een bezoek aan mooi Castricum zeker bevorderen. Wij gaan langzaam maar zeker vooruit in de rij van de zusterbadplaat- sen aan de Noordzee. Het derde en laatste voorstel is om een crediet te verleenen voor het stichten van een jeugdherberg alhier. Dit bedrag zal ter be schikking gesteld worden aan de Centrale vereeniging voor jeugdherbergen te Amster dam om alhier op een terrein van het provin ciaal landgoed een flink gebouw enz. te stich ten voor jeugdherberg Thans wordt deze ge ëxploiteerd in een gedeelte van de bestaande boerderij Zeeveld, maar dit was maar een provisorische inrichting, die wel heel aardig maar toch niet modern is. NOODLANDINOEN. Gistermiddag heeft de sergeant-vlieger Rademaker, die met het militaire vliegtuig no. 260 van Rotterdam op weg was naar Soesterberg, wegens een defect aan de ben zineleiding, te Montfoort een noodlanding moeten doen. De daling geschiedde vlot. Te Culemborg heeft, meldt de N. R. Crt., gistermorgen 11 uur op de Lazaniswaard na bij de boerderij van N. van Wiggen een vlieg machine uit Soesterberg, waarin zaten de lui tenants Schouwen en Franken, een noodlan ding gedaan wegens een lek in de olietanks. Nadat door het personeel, uit Soesterberg ontboden, de noodige herstellingen waren verricht, is het vliegtuig 's middags ver trokken. CORRESPONDENTIE. F. O. alhier. Wij gelooven, dat de kwes tie nu voldoende bekeken is. De heer Z. heeft nog het recht Mevr. van der W. de B. te ant woorden en wij zullen daarna de discussie over dit onderwerp maar als geëindigd be schouwen. EF. alhier. Uw stuk lijkt ons niet van vol doende algemeen belang om er onze plaats ruimte voor af te staan. Red. Alkm Crt. APACHENLIEFJE. Alkmaarsch Bioscoop Th4at#r De film, die onder deie titel gi8te' voor de eerste maal in het A.B T wpth"1 toond is een goed opgezette detective),0' waarin Safi, de vrouwelijke helpster It politie de hoofdrol vervult. Twintig de leden heeft e*i opzienbarende inbraav e*" doodslag plaats gehad. Clercer heeft a?* voor zijn twintig jaren celstraf onder^?1"" Als hij vrij komt, is de politie opnieuw actie, want het eertijds gestolen geld nm nooit teruggevonden. Safi sluit in de chenkroeg vlug vriendschap met den onkif gene om achter de waarheid te komen 7* gaat zelfs mee naar Weenen om daar rijkgeworden medeplichtig^ ,van Clercer li te zoeken. Dé geschiede^ ontwikkelt dan verder met tal van verrassingen die w? niet verder zullen verklappen. Charlotte Ai,1 der speelt de rol van Safi uitstekend voo-ai in de eerste acte. Raimond v. Riel en Han. Mierendorff- zijn de twee inbraakcompa/ nons van twintig jaar geleden, waarbij ti eerste de straf opliep. La Jana en Harre Halm zijn de dochter van Morland en haar verloofde. Tal van mooie opnamen komen in deze film voor. Een zeer mooi journaal, een sportfilm, een komische twee-acter van Billy Bevan en ?en natuur-opnsme van Beiersche kasteelen vor- men de inleiding tot het spannende hoofd- nummer. Biljarten. Een „internationale" ontmoetingI Morgenavond zal in „Het Wapen van Haarlem" van den heer Nico Kerssens aan de Nieuwesloot 'n biljartwedstrijd gehouden werden tusschen den Nederl. prof. J. v. d Laan en den Franschen speler Solien. Beide spelers kennen het spel op hun duimpje en zeer zeker zal het aan spanning niet ontbre ken. Voor de liefhebber van deze sport dus weer een avondje om van te watertanden! AFLOOP VAN VERKOOPINOEN. Uitslag bij opbod op Zaterdag 22 Novem- ber 1930 ten overstaan van mr. C. j. de Lange, notaris te Alkmaar, van de kapitalen Boerenplaats aan de Zuidervaart in de Schermeer, gemeente Akersloot, bestaande uit flinke boerenwoning, schuur, erf, en eenige perceelen uitmuntend weiland, te zamen groot 32.45 70 H.A., welke perceelen in bod staan als volgt: 5510, - 4712,50 4712.50 5025,- 5400,— 6435,— 4582,50 5250,— 5600,- 4290.— 7350,— 4480,— 4550,— 1. Huis, schuur, erf en weiland, gr- 0.8060 H.A. 2. Weiland, H h 2.28.90 H.A. 3 id. fi 2.25.00 H.A. 4. id. ji 2.62.00 H.A. 5. id. H 2.75.50 H.A. 6. id. t 3.13.50 H.A. 7. id. 2.34.00 H.A. 8. id. jj 2.65.00 H.A. 9. id. H 2.77.50 H.A. 10. id. 2.16.00 H.A. 11. id. ts 3.72.00 H.A. 12. id. 2.46 70 H.A. 13. id. 2.49.00 H.A. Te samen op ƒ67897,50 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 29 November 1930, des middags 12 uur, in het café „Central" aan de Nieuwe sloot en Hofplein te Alkmaar. yaii 25 November 19HO. Opgave van Xoordhollandsch Landbouwkrediet (Ontvangen per draadlcore teletoon) BEVERWIJK, In October is uitgevoerd ruim 1 y, mil- lioen K.G. bloembollen, juist 1 millioen K G. meer als verleden jaar in die maand. Het totaal is dit jaar tot half October 1.1 gestegen 43 millioen K.G., waarmede bereikt is, dat de uitvoer ten aanzien van deze cijfers over 1929 met 11 millioen K.G. is overschreden (alles tot half October 1.1.) Oedeeltelijk gecorrigeerd. HET HOOGE WATER. Het water stijgt oog steeds. KEULEN, 25 Nov. Hedenmorgen wees de peilschaal van den rivierdienst te Keu len 18 meter 14 aan. Uit het gebied van den Boven-Rijn en de zijrivieren wordt val van het water gemeld, maar te Keulen blijft het water nog stijgen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. Hooft (thiusr.) 23 Nov. v. Algiers. Poelau Laut 24 Nov. v. Amst. te Batavia. Salabangka (thuisr.) 24 Nov. te Suez. Poelau Tello (thuisr.) 22 Nov. v. Batavia Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Almelo (uitr.) 23 Nov. te Callao. Ares 24 Nov. v. Constantinopel te Samos. Ariadne 22 Nov. v. Hamburg te Bremen. Ilos 24 Nov. v. Bari te Catania. Iris 22 Nov. v. Amst. te Danzig. Perseus 24 Nov. v. Kopenhagen n. Stettin. Theseus, Aarhus n. Amst., 24 Nov. te Cux- haven. Van Rensselaer (thuisr.) 25 Nov. te Amst. verwacht. Vesta 24 Nov. v. Livorno te Napels. Vulcanus 24 Nov. v. Malta te Alexandrië. Orpheus 22 Nov. v. Stettin n. Amst. Poseidon 22 Nov. v. Valencia n. Amst. Prins Frederik Hendrik 21 Nov. v. New York n. Port au Prince. Kon. Holl Lloyd. Amstelland, thuisreis, 22 Nov. te Monte video. Drechterland, 24 Nov. te A'dam te Hamburg Orania. uitreis, 24 Nov. v. Leixoes- STAATSLEENINGEN. 5 N18 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Kol Bank Ned Ind. Handelsbank Fransche Banken (3) D. Reicbsbank INDUSTR. OND. B1NNENL Alg Kunstzijde Unie V. Perkels Patent Calvé Delft Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem. INDUSTR. AAND. BUITENL Am. Smelting Anaconda Betbleb. Steel Cities Service Steel comm. Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorstenl. Dito actions Poerworedjo t MIJNBOUW Alg Ezplor. Mij. a Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. a Kon Petr. Per lak - RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi a a lnterc. Rubber a SCHEEPVAARTEN. HolL Amerika lijn Holl Amerika Gsm Eig. Scheepvaart Unie Kou. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan TABAKKEN. Oostkust t s Oude Deli Seuembah s Deli Batavia -a AMER. SPOORWEGEN. Erie Milwaukce Southern Rails Union Pacific a a Wabasb •Eadividend. tExclaim. Bezit Koers van heden te Vorige koers pl.m 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102I/4 - ft i 1456/9 159»/« 126 i/g 4J8 209 145-6 210 425 - 63i/4 62»/< 98'/, 42S/4 70 20u'/, 2 IO'/4 64 6z.3 9/ 200.'/, 211 9b'/, 201-199 211-4'/, 93»/, 201'/, 214'/, 62-4 9b3/, 202-3 214-5'/, a 52»/, TW/k 647/,, 20»/, 146V16 244'/, 20'/4 74-Vi« 20-V.s 52»/, 74.1» rö 20'/, 147-4 65'/, 10-'/. a a 378 294 110'/, 86.10 31 382-3 3S2-5 386-7'/, 388 31% 1041/, 76 62 104 104'/, 107 106 - t 268 2861/4 111 290 289-904 2903* 109 290J-2I a ii - 108'/, ÖOt'4 89'/, 65'/, 3l'4 1C9 60 1083/4-9 33,8 108'/, 3»/i 108»/. ~Vk a a 9 a 181/4 15*/, 135'/, 58 481-g 135K - 58i 2561/, 288 264 58'/, 256'/, 291 266 58'/, 256'/, 2924 266 256-7 266 257% 209-70 31'/, 8»/, 70 1901* 20'/, 8-Va 190 21»/, 30»/, 21V» PROLONGATIE vorige ko-rs IV» pCt. heden l1/» P^* WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Pwije Brussel (Beige) Bazel Weenen p. Sch. 100. Kopenhagen Stockholm Oslo. New-York Italil NIET OFFICIEEL - s s s IZ I Vorige koers 12.061/, 59.231/, 9.76»/, 34.64V, 48.151/, 35.00 66.471/, 66.721/, 66.47»/» 2^8»* 13.00 Koers heden 3 12.U67« 59.261/, 9.76% 34.651/, 48.14 35.00 66.50 66.72»/» 66.50 op uur 1 2.48%, 13JJ0-1

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10