Buitenland pae!£crisisin het liberale partijbestuur van roemenie. Binnenland Luchtvaart Kerk en school^ M. de Redacteur, naar het niet uitgesloten moet geacht wor den dót er ouders rouden zijn, die zich door Schrijverij van den lieer Zaadnoordijk in j 7( courant zouden laten beïnvloeden, willen ondergetekenden, artsen te Bergen (N.H.) n verband met de daar binnenkort van Ge meentewege te verrichten immunisatie tegen Roodvonk en Diphiherie, er op wijzen dat wns inziens deze behandeling noch lichame lijk, noch geestelijk nadeel met zich brengt. JZi: bevelen de ouders nadrukkelijk aan, hunne kinderen te laten immuniseeren. Zij iticenen, dat van een polemiek met den niet ter zake kundigen heer Z. geen heil is te verwachten, en zullen zich dus van een pen- nestrijd met hem onthouden. Met dank voor de plaatsing. I. A. BLOK. A. H. VAN GELDER. H. W. J. M. POOT. een men LORD CEC1L OVER DE ONTWAPEN1NO. Lord Roberi Cecil heeft gisteravond te genover de internationale persvertegenwoor digers te Genève antwoord gegeven op de door Graaf Bernstorff in de zitting van de Voorbereidende ontwapeningscommissie tot hem gerichte vragen. De verwijzing van Graaf Bernstorff naar de behandeling van de kwesties betreffende de ontwapening te land en te zee verwierp Lord Cecil, o.a op grond hiervan, dat het vaststellen van de be wapening ter zee vrij gemakkelijk is en de controle op de bewapening te land daaren tegen op groote moeilijkheden stuit. Ljet is niet aan te nemen, zeide hij, dat 56 staten zich zouden neerleggen bij een controle op hun bewapening. Komende tot het verwijt van Lord Bern storff, dat de reservisten niet vervat zijn in de ontwapeningsconventie, zeide Cecil, dat een vermindering van den eersten oefeningstocht der recruten voldoende is. Een moeilijk punt bij de ontwapeningsbe sprekingen noemde spr. de kwestie van de aviatieke bewapening, aangezien civiele vliegtuigen eer. aanvalswapen van groote be teekenis schijnen te zijn. In het algemeen gesproxen noemde Lord Cecil het onderhavige verdrag inzake ver mindering der bewapening een bruikbaar instrument voor algemeenè vermindering der bewapening. COMMUNISTEN EN NAT. SOC. TE KEULEN SLAAGS. Te Keulen werd gistera.ond in de Messe- halle een nat. socialistische demonstratie ge houden Toen de nationaal socialisten over de Hohenzollernhun naar Deutz mar cheerden, ontmoetten zij een troep van onge veer 300 communisten. Een botsing ontstond waarbij 5 personen gewond werden en een een levensgevaarlijk schot in de longen be kwam. Er werden enkele arrestaties verricht waaronder de communistische partijsecreta ris Sommer, dk verdacht wordt aan de rel te hebben deelgenomen. b^h-de positie in de wereld inna- in fr!.I l w0ten 2'j" hun militaire macht tren riongr h 6 vefm'nderen. welke bedoCin- commisei» ,v°orbereidende ontwapenings commissie gedekt worden. Bratianoe niet naar den koning. Zooals men weet heeft de liberale partn, die langer dan een jaar niet aan de zittingen tüH „fi Par'ement heeft deelgenomen, korten lir. 5 i n £ehoor gegeven aan het verzoek tp komen °m V3n s*andPunt terug ni?faarna de leider der liberale partij ratianoe een audiëntie bij den koning aan- hetgeen werd toegestaan. Thans n i t C(£re8Pondent te Boekarest van het u iï 8" dat Bratianoe den Hofmaars- schalk gevraagd heeft dit verzoek als niet gedaan te beschouwen. Deze stap heeft groot opzien gebaard, vooral daar de onder-voorzitter van de partij, 1 uca, heden door den koning ontvangen zou worden. Door een en ander hebben de geruchten over een crisis in het bestuur van de liberale partij nieuw voedsel gekregen. KOUDEGOLF W AMERIKA. Reeds 30 personen overleden. Een koude golf heerscht op het oogenblik practisch gesproken over de geheele Ver Staten. Op sommige plaatsen is zooveel sneeuw gevallen xlat het verkeer er door wordt belemmerd. In totaal zijn 30 personen tengevolge van de hevige koude overleden. Hedenmorgen was in de omgeving van de Rocky Moun tains de temperatuur gestegen en in Illinois stond de thermometer 1 tot 2 graden boven nul. Het meest onverwacht kwam de koude in het Zuiden der Ver. Staten. Zelfs in Flo- rida heeft het gesneeuwd en de badplaatsen met hun riviéra-klimaat hadden een win- tersch aanzien. ENGELAND EN BRITSCH-INDIE. Sir John Simon over de Indische Constitutie. ïn een gister uitgesproken redevoering Wees Sir John Simon nogmaals op de groote moeilijkheden die een regeling voor Indië ontmoet door de geweldige oppervlakte van het land, de tallooze rassen, gelooven en kasten, de buitengewone overheersching der landelijke bevolking, het hooge percentage analnhabethen, de voortdurende bedreiging der N.W grens en het bestaan der Indische staten altemaal feiten welke een regeling vragen Spr. zeide er van overtuigd te zijn dat de uiteindelijke vorm der Indische Constitutie niet met enkele imitatie zou zijn van eenig bestaand schema, dat uitgewerkt was onder volkomen verschillende condities in een ander gedeelte van de wereld, doch een constitutie zou moeten worden, werkelijk passend voor de speciale omstandigheden waarin Indië verkeert. HET EINDE VAN DE ECONOMISCHE CONFERENTIE. Het sluitingsprotocol De Economische Conferentie heeft gister 4e sluitingsacte goedgekeurd, waarin de na volgende punten vervat zijn: lo. verlenging van den ratificatietermijn van de overeenkomst inzake een tarieven wapenstilstand tot 25 Januari 1931; 2o. besluit tot het beginnen van directe onderhandelingen ter vermindering der dou ane-tarieven op grond van de voorstellen van de Engelsche en Nederlandsche regee ringen; 3o. richtlijnen voer de onderhandelingen ter verbetering van de voorwaarden voor den afzet van het graanoverschot der Zuidooste 'ijk-Europeesche staten. 4o. de Fransche voorstellen inzake behan deling van de buiten de tarieven staande kwesties (indirect protectionisme); 5o. verdere bespreking van de overeen komst inzake het afschaffen van uit- en in voerverbodsbepalingen 6o. hervatting van de conferentie inzake «et internationaal recht; '0. voortzetting van de werkzaamheden oer Europeesche Economische Conferentie. De onderteekening van het sluitingsproto- zal morgen plaatshebben. ONLUSTEN IN PERU. De politiexe oneenigheden tusschen de re volutionairen en de arbeiders in Peru hebben "en toestand te Lima meer gespannen fi' maakt. N'aar verluidt zou een aantal revolutionai ren neergeschoten zijn. L,r^'INOF OP WEG NAAR MOSKOU 'n tegenstelling met de verwachting, dat L'twinof naar Geneve zou terugkeeren is de ovjet-Russische Volkscommissaris van Bui- •mlandsche zaken over Berlijn naar Moskou doorgereisd. Dp zijn doorreis door Berlijn stond Litwi- "of volgens een bericht in de „Berliner Bor- enkurier" een vertegenwoordiger van net -agentschap een interview toe, waar- JJJ bij verklaarde, dat de Sovjetdelegatie ter ntwapenjgscommissie te Geneve den >n- had gekregen, dat zekere staten, dr zij hun suprematie van bewapening EEN MILITAIRE OEFENING VAN EEN DUITSCHE VEREENIGING. Een artikel vnn het Vredesver drag geschonden. Uit Weilar meldt men ons: Van de zijde der politie wordt medege deeld, dat de afdeeling Gera van de organi satie Reichsbanner Scharwz-Rot-Gold Dins dag bij Gera een militaire oefening zou heb- gen gehouden waaraan ongeveer 260 perso nen hebben deelgenomen. Uit het optreden der afdeeling Gera zou blijken, dat zij mili taire daden verricht, en daardoor in strijd komt met de wet tot uitvoering van artikel 188 en 178 van het vredesverdrag van 22 Maart 1921. Overeenkomstig paragraaf 1 van deze wet heeft de minister van binnen- landsche zaken van Thüringen den rijksmi nister van binnenlandsche zaken verzoekt toestemming te verleenen om op grond van deze bepaling de afdeeling Oera der Reichs banner te mogen ontbinden. HET HOOGE WATER. De Maas. Bezoek van den commissaris der Koningin in de provincie Noord-Brabant aan de streek bij Grave. Gistermidag om half twee is de commis saris der koningin in de provincie Noord- Brabant in gezelschap van hoofdingenieur Kersemakers te Grave aan het electrisch ge maal Van Sasse gearriveerd voor een bezoek aan de bedreigde streken. Militairen uit het garnizien te Venlo zijn naar Grave ontboden. Een detachement mo torrijders uit het garnizien te 's-Hertogen- bosch is ter plaatse gearriveerd. Een deta chement wielrijders uit het garnizoen Den Bosch kreeg opdracht gereed te blijven voor eventueele hulpverleening te Grave. De Maas voor genoemd stadje is op het zelfde peil gebleven. De Elftweg is 1 meter overstroomd. De Beersche overlaat werkt nog over de volle lengte met gemiddeld 20 c.M. diepte. Val bij Roermond. Uit Roermond: De val van de Maas in Limburg bereikte Woensdagnacht Venlo. Te Roermond daalde de peilschaal met 16 c.M. De commissaris der koningin van Lim burg heeft een bezoek gebracht aan de sluis te Linne. De Geldersche IJsel. Last van kwelwater. Uit Dieren, Donderdagavond: De Geldersche IJsel blijft stijgen. Van Dieren tot Brummen staat 't water tot aan den rijksstraatweg. Dit zelfde is het ge val van den Kanonsdijk te Brummen af tot Zutphen. Lengs de straat worden reeds hui zen ontruimd. De binnendijk, die de omge ving van Steenderen moet beschermen, tegen het water van de groote en kleine beek, stroomt thans op drie plaatsen over, zoodat Steenderen spoedig zal zijn geïsoleerd. De Baaksche overlaat in wer king. Uit Deventer, Donderdagavond: Het water wast steeds, per uur ongeveer 2 c.M. De schipbrug is omstreeks 5 uur weg genomen. De dijkcoupures aan den Terwold- schenweg en den Twelloschenweg zijn ge sloten. Alle verkeer geschiedt via de spoor brug hetgeen een enorme opstopping mee brengt. Op een groot deel van den Terwold- schenweg staat 30 c.M. water, zoodat het verkeer noordwaarts langs den linkerijsel- oever ernstig wordt belemmerd. De streek bij Voorst heeft veel overlast van het water. Door de overstrooming van een gedeelte van de Voorsterbeek is het verkeer met Klaren- beek langs den directen weg onmogelijk. Het is omgelegd via den Apeldoornschenweg. De Baaksche overlaat is sedert vanmorgen on afgebroken in werking. De Rijn. In de buurt van Arnbem. Uit Arnhem, Donderdagavond: Niettegenstaande reeds gisteren van den Bovenrijn val werd gemeld en ook vanmor gen Keulen 33 c.M. val meldde, is de was van den Rijn hier nog niet tot stand geko men In den nacht van Woensdag op Don derdag begon het er op te lijken, dat het ergste voorbij was, daar gedurende den nacht het water slechts 2 c.m. steeg. Van morgen bleef de stand eenigen tijd ongewij zigd, doch laat in den middag is opnieuw een flinke was ingetreden. Aan den Boterdijk loopt het water over de straat en dreigt de woningen binnen te loo- pen. De bewoners zijn bezig maatregelen te nemen om het gevaar te keeren. Bij Onder- langs spoelt het water reeds langs de tram rails van de Nederlandsche Buurtspoor; aan de Rijnkade staat op sommige plaatsen het water slechts tien centimeter beneden den straat. Bij Elden zijn veel boerderijen geheel door het water ingesloten en de bewoners kunnen slechts per roeiboot hun woningen verlaten. Stallen en schuren staan op veel plaatsen diep onder water. De losplaats van de Betuwsche tram aan de overzijde van de schipbrug is reeds eenige dagen niet te be reiken. Hoewel de stand op sommige plaatsen cri- tiek wordt en reeds veel bekende hooge wa terstanden zijn overschreden, is de stand nog ruim 60 c.M. onder dien van 1926, toen de hoogste stand hier was 13.32 M. plus N.A.P. De Waal. Uit Nijmegen: Woensdagavond is de Waal nog 8 c.M. ge wassen. Ook de Steenstraat, waarop de wo ningen op de kade tuskchen Lindenberg en Oroote Straat aan de achterzijde uitgang hebben, staat op enkele punten blank. Vanmiddag was er stilstand. Voor den middag verwachtte men val van het water. Het gevaar aan den Ellecommerdijk is be zworen. De Merwede. Uit Gorinchem, Donderdagmorgen: Gedurende den nacht is de Merwede nog 34 c.M. gestegen. Het geheele nieuwe werk buiten de Waterpoort is nu overstroomd, zoodat ook de toegang tot het veer Gorin chem-Sleeu wijk onaer water staat en de veer boot niet aan de gewone plaats kan aanleg gen; de aanlegplaats is nu verplaatst naar den vestingmuur bij de Kriekenmarkt. Het verkeer over de rivieren. De A.N.W.B. deelt ons mede: Deventer: Schipbrug weggenomen. Over tocht over de Spoorbrug. Doesburg: Overtocht normaal. Pint Renkum: Overtocht gestremd. Lekskenveer (Wageningen): Geregelde overtocht mogelijk. Pont Rhenen: Overtocht mogelijk voor voetgangers en rijwielen per motorvlet, overig verkeer gestremd. Pont Opheusden: Overtocht gestremd. Eek en Wielsche Veer (Amerongen) Overtocht met groote motorpont voor alle verkeer van 618 uur. Vianen: Overtocht normaal over de Schip brug. Nijmegen: De dienst wordt onderhouder, met een post. In verband hiermede oponthoud bij het overzetten. Tiel: Overtocht alleen mogelijk voor rij wielen en voetgangers. Culemborg: Overtocht normaal. Pont Zaltbommel: Overtocht ieder half uur van beide zijden. Gorinchem en Keizersveer: Overtocht nor maal. Het verkeer van Nijmegen naar den Bosch over Grave is geheel gestremd. Ook de Rijksweg Roermond-Maastricht is gestremd. Het gevaar voor den Achterhoek grootendeels geweken. Tusschen Lobith en Arnhem is het een ein- delooze watervlakte van eenige kilometers breedte. Op de uiterwaarden liggen wonin gen enkele meters onder water eri steenfabrie ken liggen geïsoleerd. Naar het zich laat aanzien is het ergste geleden. Door den hoogen waterstand zijn de ver bindingswegen OssHarenMegen, Oss Rijen, OssTeiffelenLithoijen, Lith der mate overstroomd, dat het verkeer van uit Oss met deze en overige aan den Maaskant gelegen dorpen niet anders dan per roeiboot meer mogelijk is. Deze plaatsen zijn thans via den Bosch of Ravenstein via den Maas dijk te bereiken. De Maas. In den stand van de Maas is in den afge loopen nacht weinig verandering gekomen .1 Sedert gister(Donderdag) avond 9 uur wijst de peilschaal te Grave 11.83 M. aan. Sedert gisterochtend is er dus 1 c.M. val geweest. De Beersche overlaat werkt nog krachtig over de volle lengte met een diepte van 16 c.M. Op den Elftweg staat nog 98 c.M. water. Sedert Donderdagmorgen 5 uur is het water te Grave 3 c.M. gevallen. De commandeerende officieren van de troepen uit Venlo en Den Bosch hebben een bezoek gebracht aan de omgeving van Mars en Wijth en hoewel het gevaar daar ter plaatse zoo goed als geweken is, zullen te Den Bosch 25 man gereed wor den gehouden, om, indien zulks noodig zou zijn, assistentie te verleenen. Weinig verandering in den toe stand. De Waai te Nijmegen toonde hedenmor gen slechts een c.M. val. De toestand is dan ook weinig veranderd. In den Ooypolder is men de situatie vrijwel geheel meester. In den sloot gereden en verdronken. De 18-jarige M. H., die gistermiddag van Erlekom bij Beek naar Nijmegen fietste, is tengevolge van de gladheid van den weg, in het door kwelwater overstroomde Ooy- gebied in een sloot gereden en verdronken INBREKER GEARRESTEERD. De Bussumsche politie heetf een 17-jarig jongmensch K. uit Amsterdam gearresteerd. De jonge man heeft bekend gedurende den laatsten tijd in Bussum vier inbraken te hebben gepleegd. Hij wordt ervan verdacht ook nog inbraken in naburige gemeenten op zijn kerfstok te hebben. Een onderzoek daar naar werd ingesteld. Hij zal naar het Huis van Bewaring te Amsterdam worden over gebracht. DE HANDELS- EN LANDBOUWBANK De 3e kamer der Haagsche rechtbai heeft, naar aanleiding van de ingediend aanvragen door de Handels- en Landbouw bank en door de 'Spaarbank van deze Ban! om surcéance van betaling, tot voorloopig, bewindvoerders over deze beide instellingen benoemd jhr. mr. E. C. U. van Doorn te 's Gravenhage, den heer J. van Eek, directeur van de Midaenstandsbank te Amsterdam, en mr. H.M de Vries te 's Gravenhage. - De datum, waarop de crediteuren over dc surséance-aanvragen zullen worden gehoord, zal nader door de rechtbank worden vastge steld. DE BINNENVAARTSCHOLEN GEOPEND. Men verzoekt ons te melden, dat met in gang van Maandag 1 December a.s. alle Binnenvaartscholen van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart n.1. te Amsterdam, Rot terdam, Dordrecht, Groningen, Gouda, Zwolle, Zwartsluis, Hoogeveen, Leeuwar den, Harderwijk. Harlingen en Lemmer zul len zijn geopend. Binnenkort zal ook te Vlissingen een Bin- nenvaartschool van het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart opengesteld worden. WILLEM MENGELBERG TERUG. Oisteravond is dr. Willem Mengelberg uit Rome te Amsterdam teruggekeerd en heeft vanmorgen zijn werkzaamheden aan het Concertgebouw hervat. Het eerste concert in dit seizoen onder zijn leiding zal Zondag a.s. plaats hebben en gwijd zijn aan werken van J. S. Bach. INBRAAK VERIJDELD. Een der inbrekers gearresteerd, een marechaussee gewond. Dezer dagen was de marecnaussée te Oss een plan tot inbraak in de villa van den fa brikant M. Hes, gelegen in de nabijheid van het station, op het spoor gekomen. Gister avond hadden zich, teneinde dit plan te ver ijdelen en de daders te arresteeren, twee ma- rechaussée's in het huis, waarvan de bewo ners afwezig waren, verdekt opgesteld. Hun verwachting werd bewaarheid toen heden nacht aan de achterzijde van het huis twee inbrekers verschenen, om zich toegang tot de villa te verschaffen. Zij sneden daartoe een ruit van de glazen tuindeur open en stapten het huis binnen. Toen tot hun niet geringe schrik de marechaussée'3 te voorschijn spron gen, trok een der indringers een revolver en loste een schot op de politiemannen. Een der marechaussée's, de 30-jarige Pe ter, werd getroffen in den linker polsslag ader. Onmiddellijk daarop kozen de inbre kers het hazenpad. Er ontstond een achter volging waarbij een der dieven, zekere Blom- mers, werd gegrepen en gearresteerd. De an der wist te ontkomen. De gewonde mare- chaussée is na verbonden te zijn naar het ziekenhuis te Den Bosch overgebracht. Zijn toestand is zonder gevaar. Men neemt aan, hier te doen hebben ge had met twee leden van een bende, die zich ook aan den onlangs te Oss plaats gehad hebbenden gemaskerden roofoverval heeft schuldig gemaakt. KORTE BERICHTEN. De algemeene vergadering der Veree- niging van Raden van Arbeid werd Woens dagmorgen geopend in de Industrieele Club te Amsterdam door den voorzitter dr. baron Wittert van Hoogland. - Het aantal diamantbewerkers, dat ten gevolge van de tariefsverlaging aan het werk kan worden gesteld, bedraagt nu 500. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 25, 26, 27 en 28 November 1930: hand schoenen, kinderschoentje, rubber ring, por- temonnaie1 m. inh. Aanwezig en te bevragen bij de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 25, 26, 27 en 28 November 1930: kerkboekje, Postkantoor; portemonnaie m. inh., J. van Elburg, Voge lenzang No. 6; carbidlantaarn, G. de Bie, Liefdelaan 11; kinderportemonnaie, Gerard Bielars, Voormeer 12; rollen papier, J. O. Zevenhek, Drebbelstraat 10; kindertaschje m. inh., j. Bolding, Oudegracht 207; rin getje, S. Sevart, Landstraat 54; portemon naie m. inh., alsvoren; vulpotlood, J. Wijn- ker, Zeglis 83; schop, A. F. Mantona, Baan- pad 17; rijwielbel. merk, A. F. Dijkman, Hoeverkade 1: muts, N. Paauw, Heemraad straat 4; broche, J. Knotten, Kanaalweg 11, Bergen; portemonnaie m. inh., Openbare Leeszaal; bestek teekening, J. Peereboom, Nieuwesloot 99; hondenketting, A. Duits, Overdiestraat 20; teekening, C. Broek, K van 'tVeerstraat 65; en bril in étui, Piet de Wit. Nieuwpoortsteeg 4. Wanneer men weer in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het bureau van Po litie. EEN ZWEEFVLIEG CLUB OPGERICHT. Te Haarlem. Reeds geruimen tijd, zoo vertelt het Hbld., bestond er onder eenige jongelui, leerlingen van middelbare scholen te Haarlem, het plan een club op te richten, ton einde het zweefvliegen te gaan be oefenen. Zondag 1.1. is die club opgericht onder den naam Haarlemsche Zweef- club „De Albatros". De vader van een der leden stelde be langloos een groote loods te IJmuiden, ongeveer 10 minuten van het strand, be schikbaar. Daar het strand ten zuiden van de pier zeer breed is, is het bij uit stek geschikt voor het houden van de eerste oefeningen. De oceaanvlieger E. van Dijk beeft het eere-voorzitterschap vab de club aan vaard. Men hoopt dit jaar nog met het bou wen van een toestel te beginnen. DE DO X TE LISSABON. Oiii kwart voor elf gistermorgen start te de Do X van La Coruna voor zijn tocht naar Lissabon. Om 12.20 werd, nalat kaap Finisterre epasseerd was, over Vigó gevlogen, aar de Duitsche kruisers „Köln" Karlsruhe" voeren met wie de Do roeten wisselde. Het weer was zeer gunstig op dit ge- loelte van den tocht, doch na kaap Roca werd het zicht siecht. Even na uren in den middag verscheen de Do boven Lissabon, waarna spoedig de lan ding vlot plaats vorni ner» DE FOSTVLUCHTEN. Het vierde postvliegtuig ver trokken. Aneta-Vaz Dias meldt, dat het vierde retourvliegtuig hedenmorgen omUlC uur uit Batavia is vertrokken. Het arriveer de om 8.43 uur te Palembsng, vertrok vandaar te 9.17 en kwam om 15 txur in Medan aan. Alles is wel aan boord. Mor gen wordt de reis voortgezet Het zesde postvliegtuig*. Aneta-Vaz Dias meldt: Volgens bij de K. L. M. ingekomen bericht is het zesde-, postvliegtuig naar Nederlandsch-Indië de P. H.-A. G. R., dat gistermorgen van Schiphol is vertrokken, gedaald te Gyoengyoes, op 80 K M. ten Noord-Oos ten van Boedapest. De landing geschied de in verband met de slechte weersom standigheden. en DE VLUCHT VAN DEN HEER VAN TYEN. Een noodlanding te Telok-Betong. De heer Van Tyen kwam in zijn Pan dervliegtuig Woensdagmiddag te Palem- bang om 2.40 aan. Op Talang Betoetoe bestond enorme belangstelling voor zijn komst. De burgemeester van Palembang hul digde in zijn toespraak den handels- en sportman Van Tyen. De heer Van Tyen dankte en prees de Ned. vliegtuig-,in- industrie, die ook voor sporttoestellen aan den spits staat. De heer Van Tv<*n werd op de schouders van het enthou siaste publiek door de tribune gedragen. Gistermorgen fi uur vertrok de- heer Van Tyen met zijn Pandervliegtuig van Palembang maar was genoodzaakt wo- gens een defect aan den magneet vat? zijn motor een noodlanding te maken te Telok-Betong. De honderden, die op het vliegveld Tjilitan te Batavia de komst van den heer Van Tyen afwacht ten, werden hierdoor zeer teleurgesteld. Bij het nader onderzoek van het defect aan den motor is gebleken, dat het dek sel van den magneet onherstelbaar is vernield. De luchtvaar^xperts zijn thans bezig een reservedeksel te zoeken Het toestel is niet beschadigd. De heer Van Tyen zal hedenochtend om 8.30 van Telok Betong naar Baüavia vertrekken. PREDIKBEURTEN. Zondag 30 November. Groote kerk, voorin. 10 uur, Ds. Hak Kapel, voorm. 10.30 uur, Ds. Deetman. Avond 6 uur, Ds. van Baaien, van Broek op Langendijk. Evangelisch-Luthersche Kerk, voorn». 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds., R. C. de Lange, van Aalsmeer. Remonstrantsch-Gereformeerde Kerk, vm, 10.30 uur, Ds. N. Blokker, van Vlaardingen. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur. Ds. C. von Meyenfeldt. Voorbereiding H. A. Nm. 5.30 uur, dezelfde. Cat. Zondag 5. Hersteld Apostolische Gemeente. Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 7.15 uur dienst. Ned. Herv. Vereen. „Calvijn", Tuinzaal Harmonie, Donderdag 4 December a.s. des avonds 7 uur Ds. P. Zandt. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, Ds. Bax. BERGEN, avond 7 uur, Ds. v. d. Kie- boom. Rechtz. Ned. Herv. Evangelisatie Mara natha, voorm. 10.15 uur, de heer Kal, van Atnsterdam. Vrije Evangelische Gemeente „Berkenhof", Komlaan 12, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. BROEK OP LANGENDIJK, Hervorm de Kerk, 9.30 uur, Ds. van Baaien. 2.30 uur dezelfde. Oeref. Kerk, 9.30 en 2.30 uur, Ds. Don!- ner. Chr. Geref. Kerk, 9.30 uur, Ds. Drenthi. (H. Avondmaal). 3 uur, dezelfde. Doopsgezinde Kerk, 9.45 uur, Ds. ckt Jong. DRIEHUIZEN, avond 7 uur, Ds. Boe- rendonk. EOMOND AAN DEN HOEF, 9.30 uur. Ds. Nobel. EOMOND AAN ZEE, vm. 10 uur, ds Roobol. Oud Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst, 16 uur laatdienst, 3 uur vesper: pr. Wijker, pres. O. K. Semenarie te Amersfoort. Geref. Kerk, 10 uur en 4.30 uur. GROOTSCHERMER, geen dienst. GR AFT, 10 uur, Ds. Rooker. GROET, Vrije Evangelische Gemeente zaal van K. Peijs; nam. 3 uur, J. J. Ruijs. HEILOO, 10 uur, Ds. Eilerts de Haan. Nederl. Herv. Evang. lokaal a. d. Kerk- laan, 9.30 uur, Ds. B. Gijzel, van Amster dam. HEERHUGOWAARD, 10 uur, Ds. r d. Kieboom. KOEDIJK, nam. 2 uur, Ds. v. d. Kie boom. LIMMEN, 10 uur. Ds. Baar. NOORD-SCHARWOUDE, Herv. Kerk, 9.30 uur, geen dienst. OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. OBDAM, voorm. 10 uur, Ds. Kruizinga. OTERLEEK, geen dienst. SCHOORL, avond 7 uur, Ds Bceke. SCHERMERHORN, 10 uur, Ds. Boeren- donk. Evangelisatie zaal vf/n C. v. d. Oord, av. 7.15 uur, J. J. Ruijs, van Bergen. „Tijdlede hedendaagsche crisis". STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. Evangelisatie, 10 uur, de heer J. Hilberts, van Amsterdam. UITGEEST, voorm 10 uur, Ds. van Peursem. Evangelisatiegebouw Sedeur: 10 uur, de heer A. Donker, van Koog aan de Zaan. 11.40 uur Zondagsschool. Maandagavond 7.30 uur. Bijbelbespre king door den heer A. Donker, vian Koog a. d. Zaan. WINKEL, 10 uur, Ds. Boeke WARMENHUIZEN. 10 uur, Ds Zillin- ger Molenaar ZUIDSCHARWOUDE, Herv. Kerk, 9.30 uur. aeen dienst

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 13