italicmo EÉN DER VOORBODEN... Heilzaam en, O,zoo fijn! Provinciaal nieuws pen omsVcrkoijsbaah EN IN POLLEN alOCTS van dei. naderenden wlnler zijn de bonte Kraaien. De tijd van verKoudheld, hoesten, enz. Is weer aaneebroKen. Nu vooral ITALIANO öebrulKen. OnmiddelJ.ljK ondervindt U de heilzame werKlné en ge verlangt er steeds weer naar terug. De heer Kaag was het hier wel mee eens, maar vroeg waar op deze mar.ier het een maal ingenomen standpunt blijft. Nu er ge zegd is, dat het aanbod zou zijn vervallen als niet vóór een bepaalden datum aanslui ting gevraagd was, zou spr. in elk geval eerst eens een jaar willen afwachten alvorens het aanbod opnieuw van kracht te doen wor den. hoewel spr. niet wou ontkennen dat het voor het gasbedrijf van, belang kan zijn om de 10 M. gratis buis te handhaven. De heer Duin was het eens met den ■vorigen spreker. Als we iets toegeven, dan zou het minder moeren zijn dan 10 M. Spr. was eerst voor 5 meter geweest, de gascom- missie maakte er 6 M. van en daar kon spr. zich wel mee vereenigen. De kat-uit-den- boom-kijkers behoeven niet bevoordeeld worden. De heer Stam vroeg hoe men denkt over de aansluiting van nieuwe huizen, die dus niet eerder konden aangesloten worden. De heer Schermer zou thans niet de zelfde rechten willen geven aan hen, die eerst wilden afwachten, als aan hen die vóór den bepaalden datum zich opgaven voor aan sluiting. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen met alleen de stemmen van de heeren Gutter en Bijl er vóór. Hierop stelde de voorzitter aan de orde het voorstel der gascommissie om 6 M. gratis te leveren, hetwelk werd aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer G u t te r vond voor zijn idee om de nieuwe huizen 10 M. gratis toe te staan g-en steun, nadat de heer Van Lienen had opgemerkt, dat de heer G. eigenlijk wel gelijk heeft, maar dat hef bij het electrisch be drijf net zoo gegaan is als nu met het gas. Het voorstel tot verlaging van den prijs hoven een gebruik van 50 kub. M vond be strijding bij den heer Schermer, die als de meening der gascommissie weer gaf, dat men eerst moet wachten tot het be drijf een jaar gewerkt heeft en dat men daar na zoo mogelijk concessies kan doen aan de grootere verbruikers. De voorzitter verdedigde het idee, dat door den heer Rijpma geopperd was en volgens diens verwachtingen het verbruik zou doen toenemen. Zelfs al zou het voorstel aangenomen worden, dan nog zou de ge meente op den gasprijs verdienen. De heer Duin meende dat concessies niet alleen door Schoorl maar ook door Warmenhuizen moeten worden verleend, want ook die gemeente heeft het grootste be lang bij het gasverbruik in Schoorl. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming verworpen. Vastgesteld werd dat de raad het volgend jaar op deze kwestie zal terugkomen. Het heinen van slooten. De heeren B ij 1 en K a a g stelden voor het heinen van slooten voortaan voor reke ning van de gemeente te doen geschieden en niet meer op kosten van de eigenaren, zulks op grond van den financieelen toestand dier eigenaren. De voorstellers schatten de kosten op circa 800. B en W. adviseerden niet op het voorstel in te gaan, omdat de kosten zeer moeilijk zijn te ramen en misschien zullen komen boven de opbrengst van het gras. In elk geval zouden B. en W. met nadere voorstellen willen wach ten tot na afloop van de tegenwoordige ipacht. Dan zou het heinen zijn op te dragen aan de pachters, die daarvoor dan eenige vergoeding zouden kunnen ontvangen. De heer B ij 1 verdedigde het voorstel. Hij schatte de te heinen lengte op pl.rn. 40 K.M., waarvan de polders 30 K.M. onderhouden, misschien is er 20 a 25 K.M. sloot naast de wegen. Spr. rekende 20 per K.M. als kos- ten van het heinen. Dit wordt thans gratis door de landgebruiken voor de gemeente ge daan. Spr. zag hierin een onbillijkheid tegen over de landgebruikers en vroeg waarom met verandering hierin zou worden gewacht tot na afloop van de tegenwoordige pacht. Voor verschillende stukken van de wegen gaan de kosten van het heinen boven de opbrengst. Als het heinen thans werd uitgevoerd voor rekening van de gemeente, zou het kunnen geschieden in werkverschaffing. Spr. zou het werk willen aanbesteden in vier perceelen, poldersgewijs. Wethouder Van Lienen was er ver baasd over, dat een wethouder dit voorstel kon doen in den huidigen tijd, die zulke zwa re lasten legt op de gemeenten, temeer waar aanvankelijk reeds was besloten te wachten met het indienen. De kosten zouden, naar spr. meende, wel eens niet 800 maar het dubbele daarvan kunnen beloopen. De heer Kaag geloofde eerder, dat de kosten minder dan 800 zullen worden, in geen geval meer. De wegen zijn van alge meen belang en daarom zou de gemeente er den druk van moeten dragen. Er zijn ook gemeente-eigendommen bij. Het heinen ge beurt elders voor rekening der gemeenten, waarom dan hier niet? Land- en tuinbouw worden al zwaar genoeg gedrukt. De boer Stam zssl wel wat.h'liiiks in het voorstel, maar het was z.i. toch niet geheel juist. De wegen behooren grootendeels aan de landgebruikers, het land stijgt in waarde door de beharding der wegen en mag daar om ook wel wat zwaarder worden belast. Maar bovendien, zou men besluiten het hei nen door de gemeente te doen geschieden, dan zouden daartoe ook moeten betalen de menschen die heelemaal geen grond hebben en zou dus een nieuwe onbillijkheid worden geschapen. De heer Schermer vond de regeling van thans wel juist. Hij was het eens met de redeneering van den heer Stam. De heer Duin voelde niets voor het voor stel. Volgens hem is ieder landgebruiker ver plicht zijn slooten en heiningen te onderhou den. Spr. zou vreezen, dat het werk bij aan besteding voor rekening van de gemeente slechter zou gebeuren dan thans, de voorbeel den van werk voor het rijk zijn vele. De leng te der te heinen wegen zou wel eens 80 K.M. kunnen zijn. Spr. was tegen het voorstel, maar zou zich er niet tegen verzetten als be sloten werd der. landgebruikers in ruil voor het heinen het grasgewas gratis te geven. Het werk uit te voeren in werkverschaffing zou geen zin hebben, omdat het moet gebeu ren in den herfst, dus op een tijd dat er nog ander werk is. De heer B ij 1 merkte aan het adres van den heer Stam op. dat het wel vaker gebeurt dat iemand moet betalen voor iets waarbij hij geen belang heeft. Wie het meeste land heeft en dus het meeste moet heinen, kan zulks financieel niet altijd het beste doen. Tot den heer Duin zei spr., dat toch ge- ëischt kon worden dat goed werk wordt ver richt, anders zou men de betaling toch ach terwege kunnen laten. De heer Van Lienen zag in het voor stel een poging van kapitaalkrachtigen om van een verplichting af te komen. Bij stemming over het voorstel verklaar den alleen de heeren Kaag en Bijl zich er vóór. De voorzitter zegde toe, dat B. en W later zullen terugkomen op het idee van den heer Duin om het grasgewas af te etaan in ruil voor het heinen. Bestrating Voorweg. B. en W. vroegen een crediet van 12.CKK) ten behoeve der bestrating met vlamoven klinkers van het overblijvende gedeelte van den Voorweg, vanaf den Ouden Molenweg tot aan den Laanweg, zulks ter lengte van pl.rn. 700 M. en ter breedte van 3.75 M. De heer B ij 1 zei, dat met het bestraten van den Voorweg is begonnen met de oude steenen, die langs den weg waren gelegd Men komt nu te kort voor een lengte van circa 700 M. en daarvoor vragen B. en W. I thans een crediet. De volgende week komt er nog een straatmaker bij. De voorzitter haalde het rapport aan van den heer Erdtsieck, hoofdopzichter van het hoogheemraadschap, die de bestrating noodig en wenschelijk oordeelde. De heer Schermer was verheugd over de uitvoering van het werk, al vond hij het jammer, dat de Voorweg 50 c.M. smaller zal worden dan de andere nieuw bestrate wegen. Spr. vestigde den nadruk op de wen ken van den heer Erdtsieck om het verslech teren van den weg te voorkomen als gevolg van een noodzakelijk opbreken te eeniger tijd ten behoeve van gas- en electriciteitvoorzie- ning. Het gevraagde crediet werd zonder hoof delijke stemming toegestaan. De heer Stam wenschte aanbesteding van het werk en de levering der benoodigde stee nen onder gemeentenaren. De heer B ij 1 was voor aanbesteding van den benoodigden steen, maar wilde het werk doen uitvoeren in eigen beheer, wat z.i. goed- kooper zal komen dan aanbesteding en toch vlug genoeg kan geschieden, zooals de erva ring met den Binnenweg leerde. Men zou er werkloozen aan het werk kunnen zetten De heer Schermer vreesde dat uitvoe ring in eigen beheer te lang zou duren en daardoor te veel last zou veroorzaken voor de bewoners. Wel zou hij werkloozen willen laten werken aan de vleugels van den weg bij de zijwegen. De heer Van Lienen was het eens met den vorigen spreker. Men zou kunnen bepa len dat er goede plaatselijke krachten te werk werden gesteld, overigens zou men kunnen aanbesteden. In elk geval zou spr. wenschen dat overleg werd gepleegd met Gebr. Min alhier. Alzoo werd besloten z. h. st. Inenting tegen roodvonk en diphtherie. B en W. vroegen een crediet van 2C0 teneinde in de drie lagere scholen gelegen heid te bieden aan de leerlingen e.a. voor vrijwillige inenting tegen diphterie en rood vonk, een en ander in het algemeen naar de voorschriften van den inspecteur voor de volksgezondhe:d dr. J. J. T. Doyer te Hilver sum. Bij de toelichting tot het voorstel zei de y o o r z i 11 e r, dat B. en W. niet de verant woordelijkheid wiiden dragen geen gelegen heid te hebben geschapen voor inenting. Maar in elk geval moet vast staan, dat het al of niet inenten geheel vrije wil van de ouders der kinderen blijft. Spr. merkte op, dat alles moet worden gedaan om de bedoel de ziekten te weren, die ook in Schoorl zicli voordoen. De heer Schermer had de lezing van dr. Dcyer niet bijgewoond en zich na de inge zonden stukken van den heer Zaadnoordijk in de Alkm. Crt. afgevraagd: Wat moeten we doen? Als lid van den raad achtte.spr. zich echter niet verantwoord, indien hij niet zou hebben meegewerkt tot het scheppen van de felegenheid voor hen, die zulks willen, hunne inderen te laten inenten. Nadat de voorzitter nog den nadruk erop had gelegd, dat het inenten geheel aan den vrijen wil blijft overgelaten en dat het in de bedoeling ligt nog vóór Kerstmis ertoe over te gaan, werd het voorstel z. h. st. goed gekeurd. Rondvraag. De heer Schermer had onlangs een loodgieter van buiten de gemeente werkzaam gezien aan het raadhuis en vroeg of dat werk niet door iemand uit Schoorl had kun nen worden verricht. De voorzitter antwoordde, dat hij hierop slechts wilde zeggen, dat men afdoen de werk wenschte. Verkoop grond te Groet. In besloten zitting werd hierop gesproken over een voordracht van B. en W. om aan den kapper N. J. Venneker onderhands te verkoopen een perceel grond in het dorp Groet, gelegen aan den Heereweg, kadas traal bekend gemeente .Groet, sectie A no. 992. ter grootte van pl.rn. 370 M2. Na heropening der vergadering werd de voordracht goedgekeurd en de koopprijs be paald op 2 per M2., afgerond tot totaal 750. Stadsnieuws SOC. DEM. VROUWENCLUB. Een geslaagde prepagenda-feest- avond. In 't Gulden Vlies hield de afd. Alkmaar van de soc.-dem. vrouwenclub gisterenavond een propaganda-feestavond, die door talrij ken werd bijgewoond. De presidente, mevr. Bc sema, heette in haar openingswoord allen hartelijk welkom. Spr. deelde mede, dat deze dag internatio naal als vrouwendag werd gevierd in Neder land alleen al in 80 plaatsen. Het resultaat van de October-actie voor de „Proletarische Vrouw", die haar zilveren jubileum viert, was, dat er zeventig abonnés bij waren gewonnen. Spr. feliciteerde ook de partij-afdeeling met het behaalde succes van de verkiezing van twee leden in het college van B. en W. Tenslotte heette spr. de decla- matrice, de spreekster van den avond, het muziekclubje en verdere medewerkenden wel kom en verklaarde de vergadering voor ge opend. Mevr. Marie Portegi.es droeg hierna voor een gedicht van argot Vos ,jfoe Vrouwen dag" en een aantal kleinere gedichten, waar op mevr. A. Secreve—J3regman het woord verkreeg. .Spr. wilde 't hebben over „Geloof in het Socialisme". Gelooven in het socialisme is nocdig, want de strijd is zwaar en moeilijk Men zegt wel, dat we leven in een georden de samenleving, maar dat beteekent nog niet, dat alles recht en eerlijk is. In de kapitalis tische samenleving gaat het niet om den mensch, maar om het geld, het goud. Het geld, niet de mensch is het middelpunt. Van de fouten van het kapitalisme worden de zwakken vooral het slachtoffer. Die zwakken vormen in de maatschappij de grootste groep n.1. die der arbeiders. De arbeider heeft de prachtige gave van de arbeidskracht, die door de kapitalisten wordt gekocht. De arbeids kracht is koopwaar op de grofste manier ge worden. Spr. wees er op, dat bij het bestrijden van het kapitalisme het niet om de personen, maar om het stel gaat. De klassestrijd moet hevig en fel, en toch eerlijk worden gestre den. Na den wereldoorlog treedt een der groot ste fouten van het huidige stelsel weer te voorschijn, de werkloosheid. Daarnaast zien we hoe het gezinsleven uit elkaar wordt ge rukt door het tweeploegenstelsel, dat kinderen aan tallooze gevaren blootstelt. Een tweede zieke plek is dat, terwij! ouden van dagen met hun laatste krachten moeten werken, jongemannen geen raad met hun sterke lichaam weten. Ook de opvoeding van de jeugd achtte spr. een ernstige fout. Wettelijk komen de stands- scholen niet meer voor, maar het arbeiders kind, dat de lagere school verlaat, kan ner gens heen om te studeeren. Spr. kwam tot de conclusie, dat het leven in deze maatschap pij een loterij is met ontzaglijk veel nieten Als laatste fout noemde spr. de oorlog. Er werd wel eens gezegd, dat het militarisme diende om de vrouwen en kinderen te bescher men. Hoeveel daar van terecht kwam. is in den wereldoorlog nog eens bewezen (Belgi sche vluchtelingen). Een ander getuigenis voor die bescherming waren wel de bordellen achter het front. Trouwens, toen Rijnland wer dontruimd, bleken er 20.000 kinderen uit van die „bescherming" waren wel de bor- deelen achter het front. Trouwens, toen het Rijnland werd ontruimd, bleken er 20.000 kinderen uit ongehuwde vrouwen te zijn ge boren. Aan de vreeselijke werkloosheid, de oor logsdreiging moet een eind komen. Dat is de taak der arbeidersbeweging. Veel is er vooruitgegaan, de arbeider durft vacantie vragen, maar er is nog ont zettend veel noodig, voordat men er is. De strijd moet internationaal worden gevoerd. Vooral de vrouwen moeten dat begrijpen, want daarin is voor hen een groote taak weg gelegd. De moeders van nu, behooren af en toe hun egoïsme op zij te zetten, om te wer ken voor de maatschappij. De tegenstanders organiseeren zich over den geheelen wereld in trusts en kartels (in ternationale bewapeningsindustrie). De ar beider zal ook moeten leeren zich internatio naal krachtig te organiseeren. De goddelijke vonk van liefde ,die in elk mensch aanwezig is, moet ontstoken worden tot een breed vuur. We moeten vechten, zoo besloot mevr. SecreveBregman haar rede, tegen den oorlog en het kapitalisme, en we zullen gelooven in de uiteindelijke zegepraai van het socialisme. We moeten gelooven in het socialisme, opdat eenmaal het onrecht zal verdwijnen en eenmaal de gerechtigheid en de liefde het zullen winnen. Een luid applaus beloonde de spreekster voor haar gevoelvolle speech. Voor de pauze declameerde mevr. Portegies enkele verzen uit den bundel Aanklacht van Martin Beversluis, die, zoowel door den in houd als door de uitmuntende wijze waarop zij werden voorgedragen, niet nalieten diepen indruk te maken. Het gedichtje „Tranen", van geheel ander genre, waarin de declama- trice met succes de aristocratische, de Jor- daansche en de Joodsche vrouw imiteerde, bracht de lachlust er weer in. Tenslotte werd door eigen krachten het herdenkingsspel opgevoerd. Dit herdenkings- spel brengt de geheele geschiedenis van de vrouwenclubs en de „Proletarische Vrouw" in beeld. Zoo komen het kinderblad, de moeder, het algemeene kiesrecht enz. op het tooneel, terwijl in een dialoog tusschen een soc. dem. man en vrouw de ontwikkeling van de roode vrouwenbeweging wordt besproken. Een rei en samenzang besluiten het spel. De spelers mochten een krachtig applaus in ontvangst nemen, waarna mevr. Jorritsma Sjoerts een slotwoord sprak. Onder het zingen van de „Internationale" ging de bij eenkomst tegen half twaalf uiteen. De soc dem. vrouwenclub kan rn een zeer ges'aagden avond terugzien. ALCMARIA-V.V.V Gisteravond hield Alcmaria-V.V.V. in de „Unie" een vergadering, welke door een vrij talrijk ledental bezocht werd. De voorzitter, de heer Bosman, opende met een kort woord van welkom tot leden en de pers, terwijl daarna de notulen werden voor gelezen en geteekend. De voorzitter merkte vervolgens o.m. op, dat de V.V.V. veel steun had gehad van de Alkmaarsche ingezetenen tijdens het bezoek der Zuid-Afrikaansche studenten en wilde daarvoor nogmaals zijn dank betuigen. Aan de orde was de begrooting 1931 welke werd goedgekeurd op de ontvangsten en uit gaven van 3800. Den penningmeester werd dank gebracht voor de wijze, waarop hij ook deze keer weer zijn begrooting had toege licht. In de commissie tot nazien van de rekening 1930 werden bij enkele candidaatstelling ge kozen de heeren Jacobse, C. Prins en Luu- ferzt. Punt 5 der agenda, verkiezing bestuursle den, was vervolgens aan de orde. De voor zitter merkten op, dat er een vacature be stond en dat bij het bestuur de opinie heerschte, dat het bestuur voltallig moest zijn. Ook de vergadering bleek die meening toe gedaan, zoodat drie bestuursleden moesten worden gekozen: De verkiezing van de twee eersten had tot resultaat, dat de aftredende leden, de heeren D. G. G. Margadant en W M. H. Pels, bei den werden herbenoemd met 18 van de 20 stemmen. Voor de derde plaat werden vanuit de ver gadering drie candidaten gesteld, n.1. de heeren Cloeck, Jacobse en Bettink. Eerstge noemde deelde echter mede, dat hij geen be noeming wenschte, zoodat het getal candi daten tot twee was teruggebracht. De uitslag der stemming was, dat'de heer Bettink 12 stemmen verkreeg, de heer ClT~? 6, de heer C. Prins 1, terwijl l stem blaS was uitgebracht. nco De heer Bettink was dus gekozen. Hii nam de benoeming, aan. 1 'dni De voorzitter complimenteerde den nieuw benoemden en verzocht hem, achter de b* stuurstafel plaats te nemen. De heer Bettink dankte de vergaderino voor het vertrouwen in hem gesteld en den voorzitter voor diens woorden, terwijl hii verzekerden, zijn best te zullen doen in h*! belang van V.V.V. net Als voorlaatste punt was aan de orde het voorstel, om den heer mr. J. H. Mulock Houwer tot eerelid te benoemen. De voorzitter lichtte dit punt toe. Mr. Mu- lock Houwer was eenige maanden geleden afgetreden als voorzitter van de K.N.M.V Hij heeft ontzettend veel voor Alcmaria gedaan t.o.v. de motorraces. Tijdens zijn be wind zijn hier de motorraces tot stand ge- komen en vooral aan hem is het te danken dat deze zooveel succes hadden. Het bestuur van Alcmaria-V.V.V. was hem daar uiter. mate dankbaar voor en zou dus graag zien dat mr. f.tlock Houwer eerelid werd van dé V.V.V., een onderscheiding, die hij zeer zeker op hoogen prijs zou stellen. Met veel instemming en bij acclamatie werd het voorstel goedgekeurd, waarna de voorzitter dank bracht voor dit spontane ge baar en den secretaris opdracht gaf, mr. Mu lock Houwer van zijn benoeming tot eerelid van Alcmaria-V.V.V. in kennis te stellen. Bij de rondvraag vroeg de heer Jacobse, of het ook overweging verdiende, om nieuwe plattegronden van Alkmaar te maken, waar op de heer Margadant opmerkte, dat de thans in omloop zijnde plattegronden geheel „bij" waren. Ze zijn ongeveer 3 a 4 jaren oud en er ontbreekt heel weinig aan. De voorzitter zegde toe, in elk geval zijn aandacht aan dit punt te schenken. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst. SINT PANCRAS, Op Dinsdag 25 Nov. had in de openbare lagere school een ouderavond plaats, welke zich in een zeer groote belangstelling mocht verheugen. De voorzitter der oudercommissie, de heer Jac. de Vries, riep de aanwezigen een harte lijk welkom toe. Hierna gaf hij de leiding der vergadering aan het hoofd der school, de heer P. de Ruijter, ambtshalve voorzitter van den ouderavond. Deze verklaarde zich aangenaam getroffen door de opkomst van bijna alle ouders op deze, voor hem de eerste, ouderavond in St. Pancras. Spr. beschouwde deze avond als een mcoie gelegenheid, waarop ouders en on- derwijs-personeel wederkeerig kennis met elkaar konden maken. Als er iets is, dat het onderwijs noodig heeft, dan is het wel de be langstelling en de medewerking, de mede- leving van de ouders. Om een vruchtbare opvoeding te kunnen geven, moeten ouders en onderwijzers elkaar hierin wederkeerig leeren kennen en begrijpen en elkaar steunen, ter- wille van het kind. Bij onderwijs en opvoe ding zijn vele momenten van teleurstelling voor den onderwijzer en opvoeder. Wij, on derwijzers weten dit en aanvaarden het. Niet tegenstaande dat, zullen wij onze moeilijke taak steeds weer met volle liefde en zoo goed mogelijk, trachten te volbrengen, trots de vele oogenblikken van teleurstelling. Doch juist daarom doet het ons goed, als wij daar naast ook eens eenige waardeering voor ons werk ontmoeten. Spr. hoopte, dat dit zoo mocht zijn en blij ven en gaf het woord aan de spreker van dezen avond, de heer S. Stolp, H. d S. te Halfweg, die als onderwerp had: School en Huis in de bestrijdiig van het alcoholgevaar. Spreker begon met te wijzen, op een zekere inconsequentie, welke schuilt in de harten der opvoeders en vroeg zich af, wat is eigenlijk de opvoeding onzer kinderen? Wat is onze drijfveer, wat bedoelen wij er mede, als *>J trachten onze kinderen op te voeden tot ze"" standigheid? Want dit tcch is immers net doel. Wij allen trachten onze kinderen zoover te brengen, dat zij als mensch volwassen zijnde, ons kunnen missen en op eigen beenen kunnen staan. Doch als het eenmaal zoover is, jazelfs éér het zoover is, komt bij ons, ouders, de inconsequentie voor den dag. Wanneer bij onze jeugd de eerste teekene van een ontwakende zelfstandigheid tot uiting komen, dan gevoelen wij ons, als ouders e opvoeders, met een zekere weemoed, een heer lijke taak ontglippen. En het is geen zei zaam verschijnsel dat deze eerste teek61' met eenige strubbeling gepaard gaan, net BI AAOATt UIA VAM EEN A I IIH I I USAI A l -l 297. Een prachtige muziektent was gebouwd en daarop hadden de muzikanten plaats genomen. Onder leiding van den ezel speelden de muzikanten alleélei aardige deuntjes. Ket varken sloeg den trommel en het had schik in het geval, want het zong er ook bij. -98. En op de vroolijke tonen van de muziek begonnen feestgangers te dansen. Men danste in het rond onder zingen van allerlei liederen. Serpetines werden uitgeg0^" en confetti warrelde door de lucht. De hond had zich toeter gekocht en daar zwaaide hij mede, als hij er uiet blies.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 8