Boterletters. 55 ct. 6ti 1.10 porstuk. IOns klimaat] G. MELGERS AsJwertentiën Alkmaarsche Paarden- en Varkensslagerij Qudegraclit 72 joai. ii\ii% Binnenland Marktberichten Groote afslag Varkensvleesch. Weder on*e bekende kwaliteit. -- ZEVENHUIZEN 10 - kunt ge niet veran- Wl deren, maar ge kunt U er wel afdoende tegen beschermen. Onze collectie REGENJASSEN is zoo uitgebreid, dat het U niet moei lijk zal vallen een keus te doen, die U geheel zal bevre digen. Trotseer de volgen de regenbui in een regenjas uit onze magazijnen. N V LANGESTRAAT. Uftf m ouders ons in den beginne moeilijk f aanpassen aan het ontwakend eigen rdeel van ons kind. Het is moeilijk, afstand Jdoen van een moreel gezag, dat natuur- rikerwijze door de kinderen wordt aanvaard, ch bij Krce'en van e'Sen oordeel, soms nn voor ons pijnlijke wijze 'terzijde wordt ge it Daarom moeten wij den tijd, die ons voor 1 opvoeding is gegeven, zoo goed mogelijk trachten te benutten, en is samenwerking in !.|ie opzichten zoo dringend noodig. leder mensch heeft zijn idealen. Soms ont staan haperingen, omdat wij elkaar niet be grijpen. Spr. hoopte, dat hier thans een be grip van eikaars idealen zal ontstaan, waar toe ouderavonden als deze zoo krachtig kun nen medewerken, en was overtuigd van een willig oor, omdat hier uitsluitend wordt ge sproken over het wel en wee van het kind gij opvoeding moet éénheid zijn. Conflicten worden door het kind zoo scherp gezien en gevoeld. Het kind lijdt daaronder Spr. gaf hiervan enkele voorbeelden uit de praktijk In verband met alcoholgebruik en drankellende, waardoor huisgezinnen uit elkaar worden ge jukt en soms geheel te gronde gaan. En hoe veel schade lijdt de opvoeding der kinderen soms niet bij oneenigheid op dit punt tus- schen ouders onderling, tusschen school en huis. Spr. wees hier op de schade van het matigheidsbeginsel, waardoor zooveel con flicten ontstaan en de zwakkeren ten gronde worden gericht. Dit onderwerp heeft instem ming bij zeer vele onderwijzers, niet echter helaas bij alle ouders. Doch als er op school wordt gesproken over alcohol en aronken- gchap, laten de ouders er dan voor waken, dat deze goede indrukken niet te loor gaan, doordat zij het gebruik trachten te vergoelij ken Maakt een goed gebruik van uw moreei gezag, zoolang dit mogelijk is. Al te spoedig is de jeugd geneigd zich zelfstandig te voe len en zelf te oordeelen en het is voor een kind wel eens goed, z.g. „helden" te vereeren. Dit |in verband met die opvoeders, welke door ont houding zelf het voorbeeld geven, b.v. inzake het drinken en het rooken. Voorbeelden trek ken cneindig veel sterker dan het woord ?n wat gij eens, tegenover uw kinderen hebt trachten te vergoelijken, bijvoorbeeld het drankgebruik, wordt u soms later door hen, als zij u ontgroeid zijn, voor de voeten ge worpen. Ook hiervan gaf spr. enkele treffende voorbeelden, en vervolgde met er op te wij zen, hoe noodig het was, dat over deze on derwerpen op school af en toe eens met de kinderen werd gesproken Dat geeft een niet te waardeeren steun bij de opvoeding onzer kinderen. Makkelijker zou de opvoeding zijn, als de kinderen ons zelf waren; ons eigen ik, in jeugdvorm. Wij zouden dan gerust kunnen zijn, en zeggen: „ga je gang maar, wij zelf hebben van den alcohol een matig gebruik gemaakt en 't is goed gegaan". Doch wie kan de wondere wegen der erfelijk heid doorgronden. Hoe weten wij vooruit, welke hartstochten er in onze kinderen slui meren? En daarom moeten wij bij de opvoeding zoo voorzichtig zijn. Gebroken moet worden met het idee, dat, wat goed was voor ons, ook goed is voor onze kinderen. Wij moeten trach ten het beste te geven en er van te maken wat mogelijk is, zoo mogelijk iets beter dan ons zelf. Daarvoor zijn opofferingen noodig. En zouden wij dan in eenvoudige kwestie's als het alcoholvraagstuk, niet durven doortas ten? De samenleving van heden is reeds op gezonder basis ingesteld dan een vorig ge slacht. De menschen zoeken hun geluk op hooger plan, dan in de alcohol. Daarvoor moet in plaats gesteld gezonde vroolijkheid en oprecht geluk. Ter afwisseling las spr. hierna een stukje, getiteld „Dwangarbeid" uit „Voort Hart en Verstand" van Krijgsman en Verburg. Hierna werd een oogenblik gepauzeerd. De heer Stolp, zijn rede vervolgende, wilde thans kort zijn en gaf een samenvatting van het gelezene, wijzende op 't groote en mach tige beginsel van den drankstrijd, waardoor meer en beter gezinsleven en éénheid in op voeding wordt bereikt. Spr. eindigde met een warme aanbeveling om te streven naar meer contact in opvoedkundige vraagstukken. Een innige samenwerking tusschen school en huis kan slechts ten goede komen aan onze kinde ren en om dat te bevorden zijn ouderavonden als deze, zoo uitermate geschikt. Spr. hoopte, dat zijn idealen over opvoeding, ook in ver band met het alcoholvraagstuk, mochten lei den tot een elkaar beter begrijpen in het pogen van ouders en onderwijzers om het kind op rechte wegen te brengen (Applaus.) Hierna volgden enkele mededeelingen om trent het door de oudercommissie verrichte werk. Pogingen om aanstelling van een 4de leerkracht te verkrijgen waren tot heden niet gelukt, evenmin de aanstelling van een school arts, waarvoor echter nog nadere pogingen zouden worden aangewend, evenals voor df instelling van een rookverbod voor leerplich "Te kinderen. Verschillende mededeelingen werden ge daan omtrent datgene wat de oudercommissie had gedaan om te trachten de school, gedu rende de ziekte van het vorige hoofd, nor maal té laten functionneeren Pogingen welke slechts ten deele waren geslaagd. De inmid dels ter vergadering gekomen wethouder, de heer J. van Kampen, gaf hierover nog een uitvoerige toelichting. -Nadat door den voorzitter dank was ge bracht aan den heer Stolp voor zijn keurige rede, werd door den heer De Ruijter een boek bespreking gehouden over: „Kees, de jongen" \an Theo Tijssen. Een boek, dat niet, zooals öe titel misschien zou doen veronderstellen, efn kinderboek is en dus niet geschikt om ü°or kinderen te worden gelezen. Doch wel uitermate geschikt voor ouderen en opvoe- Qfcrs, omdat hierin wordt gegeven de ziel van ?en Hnd in al zijn geledingen. Het innerlijk •even van een gewone schooljongen wordt erin op treffende wijze weerspiegelt, het geen bleek uit enkele passages, welke door tpr. op treffende wijze werden voorgedragen £en uitermate geschikt boek voor ouders •ch willen verplaatsen in de innerlijke ge- '.{■hwngang Van een kind Een ademlooze Hte, gevolgd door een dankbaar applaus, weeS) jgj {jeze inieiding met onverdeelde aandacht was gevolgd. 'j '*d der oudercommissie werd hierna, de vacature mevr. Sinjewel, gekozen mevr. de i?erYe'thins, welke op dringend verzoek .benoeming aanvaardde. •anslotte volgde bij rondvraag een geam- ^de bespreking over verschillend wensche- 1 iiWieden inzake het onderwijs. de aferhtr Vries betreurde ten zeerstè werri h™ g4uvan het vervolgonderwijs eu antwoord Van KamI*n uitvoerig be- .r^!fen werd de mogelijk om cursussen te hn5f ,^r_en, onder de oogen te zien en de vmL l ,r stelde zich beschikbaar den o.genden ouderavond een inleiding te hou- bover het onderwijs in handenarbeid. •Nadat nog verschillende aangelegenheden geanimeerde wijze waren besproken en 'r "en voorzitter toegelicht, werd tot slui- overgegaan. °P door ting WIERIMGER WAARD. Voor een overvolle zaal van den heer P. Schenk werd Dinsdagavond een propagan- aa-avond gehouden voor den Bond voor Staatspensionneering. De heer Limpers heette als voorzitter de talrijk aanwezigen hartelijk welkom in het bijzonder den heer Daan Pool die zijn ge waardeerde medewerking zou verleenen. Waarom deze keer in een ander lokaal werd vergaderd, zou thans niet verteld worden Dit werd bewaard voor de a.s. algemeene vergadering. De autotocht met de ouden van dagen was zeer goed geslaagd. Dezen keer was dit met autobussen gedaan wat goed be vallen was. De penningmeester kon nog een voordeelig saldo boeken van f 20. Namens het bestuur werd hartelijk dank gezegd voor den financieelen steun der in- I gezetenen. De wensch werd uitgesproken dat dit ook 't volgend jaar weer gebeuren kon. De afdeeling heeft een gevoelig verlies ge leden door het vertrek van den oud-secretaris den heer Kok. Steeds was hij een voor vechter voor staatspensioen, waarvoor hem een woord van hartelijken dank werd ge bracht. (Applaus). De jaarvergadering zal in Januari worden gehouden, ook weer in deze zaal. De voorzitter hoopte dan dat de leden dan ook eens wat beter zullen opkomen. Hierna wilde de voorzitter nog enkele pro- pagandawoorden spreken met als onderwerp „Houd Moed". Dit is een herhaling wat al zoo menig maal hier en daar in verband met staatspensionneering is gezegd. Het getal 40.000 mannen en vrouwen die geen staats pensionneering krijgen is nu reeds geklom men tot 50.000. Toch zijn er millioenen beschikbaar om door oorlog het menschdom te verdelgen. De minister heeft gezegd een weg te zullen vin den. Mr. Oud heeft toen in de Kamer gezegd, dat hij dan den weg op moet, die de B. v. S. aanwijst. Zegeltjesplakken en verplichte ver zekering moeten weg. Tijdens deze rede kwa men de oud-secretaris de heer Kok en zijn vrouw de zaal binnen. Ze hadden voor deze bijeenkomst de reis van Laren naar hier on dernomen. Hierna werd 't woord gegeven aan ons al ler vriend Daan Pool, die het verdere gedeel te van den avond zou vullen. Of hij daarin geslaagd is? We behoeven hier over zijn gaven niet uit te wijden, algemeen als Daan bekend is. Zoowel in ernst als in luim is hij een genie. Een keurig aangekleed tooneel draagt ook veel bij tot een schitterend geheel. Achtereen volgens werd door hem voorgedragen ..Haar leege stoel", „Potpourri 1930", „Hannes zingt de Opera Faust". „Achter de wolken schijnt de zon", „De meisjes van Wieringer- waard zijn zoo fijn". „Ik ben blij dat ik lig", „Zeven heen en zeven weer'. „Scheidings- feest". ,,'t Maantje" en „Naar de Alkmaarsche kermis". Bij „Achter de wolken schijnt de zon" en ,,'t Maantje" werd 't effect zeer verhoogd door de schitterende décors. Bij de meer ern stige voordrachten was 't muisstil, terwijl hij met zijn luimige voordrachten met zijn leuke snoet de zaad deed schateren van 't lachen. Een tiental nieuwe leden traden toe. Een 20-tal ouden van dagen werden per auto gehaald en gebracht. Het geheel was een goed gesiaagde avond. De Alt-avond, gehouden in de zaal van den heer H. v. d. Woude is, de naam van den spreker was ons daar reeds lang borg voor, uitmuntend geslaagd. Op de hem eigen duidelijke en onder houdende manier vertelde de heer Alt ons den inhoud van de Opera Hamlet. De hoofdpersoon, Hamlet, de Deensche Koningszoon, ziet de geest van zijn ver moorden vader en krijgt bevel diens dood te wreken. Het zou te vervoeren de heele in houd weer te geven. Maar de Hamlet-figuur is een figuur van alle tijden. Menschen als Hamlet bestonden, bestaan en zullen bestaan. Met schitterende mooie platen, met sprekende fragmenten op de piano en met gramophoon- platen werd de voordracht erlevendigd. Het bestuur kan terugzien op een zeer goed geslaagden avond en het „tot weer ziens" van den voorzitter was geen beleefd- heidsphrase tot den heer Alt gericht. De volgende openbare bijeenkomst is be paald op 5 Maart, wanneer de heer Kommer Klein zal optreden. De opkomst was be vredigend. Er was zeer zeker veel meer publiek geweest, indien er niet toevallig ook een propaganda-avond door den Bond voor Siaatspensionneering werd gehouden bij den ener Schenk. voor 10; perc. 12 verhuurd aan C. Hollan der voor ƒ15; perc. 14 verhuurd aan C. Mo- ras voor 2; perc 15 verhuurd aan P. de Jong voor 7; perc. 16 verhuurd aan P. de Jong voor 1; perc. 17 verhuurd aan C. Moras voor 2; perc. 18 verhuurd aan W. Zijdewind voor 8; perc. 19 verhuurd aan F. Berghuis, voornoemd, voor 11; perc. 21 verhuurd aan C. Weij te Nieuwe Niedorp voor 30; perc. 22 tot en met 25 verhuurd aan P. de Jong voor 1perc. 26 (Zwarte Weg) verhuurd aan C. Moras voor 6; to taal 291.50, vorig jaar 331.50. De perceelen bouwakkers werden als volgt verhuurd: perc. 1 verhuurd aan S. Roozen- daal voor 12; perc. 2 verhuurd aan alsvo- (BBJOJ 'Zl f JOOA U3J0AS]B g "OJOd JOOA U3JOASJB l '0-13 'z\ JOOA U3J0AS[B pjnm|J3A 9 ojsd fzi JOOA u30JO 'f we ponnqjSA DJ3d JOOA U3J0ASJB f 0J3d JOOA U3JOASJB UBB pjnni|J3A OJdd JOOA U3J 99; het vorig jaar 134. BERGEN. le N.-H Bioscooponderneming In „De Rustende Jager" gaf gisteravond de le N.-H. Bioscooponderneming, directie de heeren Schoen en Bak, haar le voorstel ling. De onderneming is voornemens 1 maal per week in Bergen een voorstelling te orga- niseeren en zal verder in N.H. op kleinere plaatsen voorstellingen houden. Voor dit doel liet men een speciale reisauto maken. Het nieuwe Zeisstoestel, wij konden ons er gisteravond van overtuigen, geeft een prach tig scherp fotografisch beeld, terwijl de films die vertoond worden, interessant en be schaafd genoemd mogen worden. De hoofdfilm „Het Stervend Land", geeft treffend de gehechtheid van een Fransche boer aan het schoone landleven weer. Van de bijfilm was vooral de dierenfilm zeldzaam. FAÏLLISSEMFNTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van Klaas Galis, veehou der te Oudijk, gemeente Westwoud,, met een uitkeering behoudens verzet van 62.5 aan concurrente schuldeischers. DE STREEK. Bij de gladiolenveiling van de vereeniging Westfriesland' was de belangstelling minder dan de vorige week. Er werden lagere prijzen besteed. OUDE-NIEDORP. Woensdag 26 Nov. 1930 werd een stem ming gehouden tot benoeming van een lid van het Dagelijksch Bestuur en een Hoofd ingeland van de Banne Oude Niedorp. Tot lid van het Deg. Bestuur werd benoemd de heer Jb. Rootjes in den plaats van den heer C. Over, die had bedankt en tot hoofdinge land werd herbenoemd de heer G. Ursem. Door het Dagelijksch Bestuur van dc Banne Oude Niedorp werd Woensdagmiddag verhuurd het grasgewas van de dijken en de wegen alsmede de z.g. bouwakkers, met de vozende uitslag: Perc. 1 verhuurd aan Jb. Doorn voor 35; perc. 2 verhuurd aan J Buisman voor 35; pèrc. 3 verhuurd aan J. Buisman voor 35perc. 4 verhuurd aan F v Breugel voor 35; perc 5 verhuurd aan P. van Vliet voor 35; perc. 6 verhuurc aan S. Veen voor 1.50; perc. 7 verhuurc aan P. de Boer voor 2; perc. 8 niet ver huurd; perc. 9 verhuurd aan P. Kr ouwe voor 6; perc. 10 verhuurd aan P de Boer voor 1; perc. 11 verhuurd aan Jb. Doorc WERVERóHOOF. Door de afdeeling van de Vereen, voor bloembollen-cultuur is besloten een tentoon stelling van bolgewassen te houden. ZWAAG. In de vergadering van den gemeenteraad is de begrooting vastgesteld, wat den gewo nen dienst betreft op 42.584.09, met een pest van onvoorzien ad 2193.40. De kapi- taaldienst op een bedrag van 5101.60. NOORD-SCHARWOUDE. Kerkconcert zangver. „Crescendo" Woensdagavond werd in de Ned. herv. kerk een concert gegevei^ door bovengenoemde vereeniging onder leidiqg van den heer Wil lem Hespe, met welwillende medewerking van de heeren M. Visser (orgel), W. J. Smit (piano) en mevr. Smitv. d. Wal (declama tie). Het programma opende met orgelspel, waarna het vrouwenkoor van „Crescendo" een tweetal liederen zong en daarna het ge mengde koor een drietal nummers. Wij kun nen niet anders zeggen, dan dat de verschil lende nummers ons zeer hebben voldaan Hierna werd door mevr. Smit gedeclameerd een tweetal gedichten van H. Roland—Ho'st en Helene Swart. Voor velen waren deze ge dichten misschien te zwaar, hoewel ze heel goed vertolkt werden. Daarna trad weer hei vrouwenkoor op met het „Vijfde Scheppings lied" (De Vogelen) van Rich. Hol. Dit num mer was voor koor, solo en piano. Het koor was hierin heel goed, evenals de solo en de pianobegeleiding, die als altijd in goede han den was. Door den heer M. Visser werd daar na een orgelsolo gegeven, „Lass micb in thranen" van Handel. Nadat door mevr Smit nog eenige gedichten uit eigen werk voorgedragen werden, waarbij wij in het bij zonder willen noemen „Zonder God", werd dit concert besloten met het nummer „Wilt heden nu treden" voor koor en orgel bewerkt door Willem Hespe. Dit was een waardig slot van dit mooie concert. Het is jammer, dat het ledenaantal van „Crescendo" zoo achteruit is gegaan, wij zouden hierbij tevens op willen wtkken lid te worden van deze goede vereeni ging. Ete opkomst was vrij goed, jammmer is nt, dat de aandacht wel eens te veel afgeleid wordt, door kinderen die nog te jong zijn om deze concerten te bezoeken. Woensdagmiddag ontstond een begin van brand ten huize van den heer Friehnk aan de Oosterstraat. Door krachtdadig op treden van de vrouw des huizes was de scha de niet groot. De oorzaak is onbekend. Op het laatste gedeelte der Oosterstraat is een lantaarn geplaatst, wat een groote ver betering genoemd kan worden, daar het daar 's avonds zeer donker was. Nu nog rioleering en een betere straat, daar het water bij regen val geen kant heen kan. Woensdagmiddag deed St. Nicolaas op een wit paard gezeten met z'n knecht een rondgang door het dorp onder groote belang stelling der jeugd. Een en ander ten dienste van de Winkeliersvereeniging. OTERLEEK. De kippenhouder D. v. d. N. aan den Mo lenweg alhier, kwam tot de minder aange name ontdekking, dat een 35-tal jonge kip pen, benevens een 5-tal hanen uit een der okken waren verdwenen. Waarschijnlijk is ae diefstal per auto uitgevoerd. Gemeente- en Rijkspolitie stelt een onderzoek in. werkloozen kolengrelden, huurtoeslag en een extra kerstuitdeeling eischte. In den middag had zich op het van Alkemade- plein een aantal werkloozen verzameld, die poogde een optocht te formeeren om daarna naar de Coolsingel te trekken. De politie heeft deze bijeenkomst en den stoet uit elkaar gedreven, waarbij her haaldelijk rake klappen zijn uitgedeeld Het is daarna den geheelen middag rond om het gemeentehuis, dat bewaakt werd door een sterke politiemacht, roe rig gebleven. Herhaaldelijk werden de werkloozen uiteen gejaagd, vooral toen de heer van Burink t >t tweemaal toe op een balcon van het stadhuis verscheen, om van daar de werkloozen toe te spre ken. Tot ernstige incidenten is het hier bij niet gekomen. Toen de heer van Burink voor het ge hoor van een propvolle tribune zijn in terpellatie ten einde had gebracht, ont stond er een incident tusschen hem en het christelijk-historisch raadslid Holst. Deze beschuldigde n.l. den heer van Bu rink van lafheid en angst voor politie- paarden. De heer van Burink heeft zich voor den heer Holst opgebeld en hem een stomp gegeven. De heer van der Hoeven (c.hkwam tusschen beide, waarbij de burgemeester verzocht aan den heer van Burink zijn interpellatie voort te zetten. Het bleef echter rumoerig, daar de heer van Burink er op stond dat de heer Holst zijn woorden introk. Plotseling greep de heer van Burink opnieuw den heer Holst beet en schudde hem heon en weer. Deze werd door andere raads leden ontzet. Daar de publieke tribune zich nu zeer begon te roeren, gelastte de voorzitter ontruiming, terwijl de raad geschorst werd. Na de heropening eisch- ten de heer Holst en de heer de Visser, namens de christelijk-historische frac tie, aat de heer van Burink verontschul digingen zou aanbieden. Deze weigerde pertinent en eischte op zijn beurt in trekking van de woorden van den heer Holst. Daar de voorzitter weigerde te voldoen aan het verzoek van den heer van Bu rink om weer publiek toe te laten, zag deze van het woord af. De vergadering is toen geschorst. Den heer van Burink is buiten een ovatie van de werkloozen gebracht. De herrie op den Binnenweg voort gezet. Waarschuwingsschoten van de politie. De werkloozen, die gistermiddag op de Coolsingel gedemonstreerd hebben en na het sluiten van den Raad waren verjaagd, zijn daarna de binnenstad ingetrokken en zijn op den Binnenweg opnieuw samengekomen. De politie heeft met sabel en gummistok ken de werkloozen uitelkaar gejaagd. Een deel van de groep is toen de Eendrachtstraat ingeloopen en heeft daar een aantal tegels uit het trottoir gehaald, die men op de stee- nen stuk sloeg, waarna de politie er mee be kogeld werd. Eenige agenten hebben toen ter waarschuwing eenige schoten in de lucht ge lost, doch daar dit niet afdoende hielp, heeft een groote macht van agenten te voet, te paard en op motorfietsen de straat schoonge veegd. Voor zoover bekend zijn er geen ge wonden gevallen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Door de politie werden gisteravond te Ho?k van Holland twee Duitschers op heeterdaad betrapt bij een inbraak in de thans onbewoon de villa van den heer De Beer. RUZIE IN DE ROTTERDAMSCHE RAADSZAAL. Een relletje vóór het gebouv lu en om den Rotterdamschen ge meenteraad is gister na een lange perio de van rust weer eens tot incidenten gekomen. Aanleiding hiertoe was de interpellatie van het communistische ■aadslid van Burink, waarin hij voor de HOED U VOOR DEN HOND! Naar aanleiding van de rel letjes te Haarlem. In ons no. van gisteren is in een bericht over de relletjes te Haarlem melding gemaakt van een aantal charges der politie, welke werden uitgevoerd met medewerking van de hondenbrigade. Verscheidene personen wer den zoowel oij de middagcharge als bij de avondcharges gebeten, zoo werd daarbij medegedeeld. Op het politiebureau beklaagde zich iemand over deze handelwijze, maar hij bleek nog dertig dagen hechtenis te goed te hebben en werd dus opgesloten. Voor zijn beklag had deze man niettemin naar onze opvatting allen grond, zegt de N R. Crt. De relletjes schijnen In verband te hebben gestaan met een communistische in terpellatie in den gemeenteraad ten einde meer steun te verkrijgen voor werklooze arbei ders, maar daarom behoeft men toch niet zelf over te gaan tot Russische methoden, al heb ben wij nooit gelezen, dat het drastische op treden der politie in Sovjet-Rusland zich ook op deze wijze uit. Voor den politiehond wordt hier te lande de Nederlandsche herdershond gebruikt, die flink kan bijten en die, omdat hij nu eenmaal een beest is, ook de verkeerde persoon kan bijten, een nieuwsgierige b.v.. die met de relletjes niets uitstaande heeft. Zijn taak is het speuren naar sporen van voortvluehtigen en het als geleider beschermen van politie mannen op afgelegen plaatsen. De hond merkt door ziin reuk dan ook eerder dan zijn meester, dat b.v. iemand zich verdekt heeft opgested. Wij hebben echter nog nooit ge hoord, dat men ze op de menschen losliet zooals dat in Haarlem is gebeurd Afgeschei den van de vergissingen, welke daarbij kun nen voorkomen, is dat een menschonwaardig optreden van de politie en men mag hopen dat het de eers1 en de laatste maal is ge weest. dat de Haarlemsche politie daartoe haar toevlucht heeft genomen Het cave canem, hoed u voor den hond. moge daarom ook voor haar gelden! VOORLOOPIG KAASBERICHT ALKMAAR, 28 Nov. 1930. Op de heden gehouden veiling waren aanvoer en priizen als volgt: 50 stapels kleine fabriekskaas 39; 10 stapels commissie-fabriekskaas 36 50; 2 stapels kleine boerenkaas 38 50; 15 stapels boeren-commissiekaas 38 Te zamen 77 stapels, wegende 97000 K G De handel was matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 28 Nov. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1675 H L.'s aangevoerd, als: 806 H.L. tarwe 6 9.10; 50 H.L. rogge 5.50; 181 H.L. gerst chav. 5—6.75; 301 H.L haver 5 7.25; 124 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 14—20; citroenbooneri 21 28; duKenbooneu 1013.75; witte boonen 30-/ 35; geel mosterdzaad 20; 8 H.L. karwijzaad; Blauwroaanzaad 30; 205 H.L. erwten, w.o. groene erwten (kleine) 7.75—9; groene erwten (groote) 20— 26; grauwe erwten 30f 56; vale erw ten 40—44, alles per 100 K.G. Hand"', vlug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- f PRIJZEN AMSTERDAM. 28 Nov. 1930. Op de he> den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 1 lading, zijn de 980 H.L. BROEK OP LANGENDIJK. 28 Nov. 1930. Langendijker Groentenveiling 9400 stuks BI. kool le S- (reuze) f 6 8017.70. Bloem kool 2e s1.50—2.90 per 100 stuks; 4300 K.G. Peen 1.20— f 1.90; Kleine Peen 60- 90 cent; 40.000 K.G. Roode Kool 1.90— f 5.40; 9000 K.G. Gele Kool 0.902 60; 13000 K.G. Deensche Witte Kool f 0.90 2; 15000 K.G. Uien 2—2.80; Grove Uien f 2.502.70; Drielingen 1; 2575 K B Bieten 1 20— f 3 80; 1400 K.G. Ram menas f 1-60f 4.40; 1200 K G. Aardappe len, w.o.: Blauwe f 2.102.70; EVrielingen 0.60 alles per 100 K.G. en 500 stuks Wit- krop 0.60 NOORDSCHARWOUDE, 27 Nov. 1930. 2500 K G. Aardappelen: Groote Schotsche Muizen f 3 10; Ronde Duken f 1.90; Drie lingen 4.50; 9200 K G Uien: Uien f 1.30 f 2.60; Drielingen 11.50; Grove 2.60 2.90; Gele Nep 3.30— f 3.80; 17000 K.G. Peen 0.90— f 1.70; 1500 K.G Kroten 1.80—4.20; 63800 K.G. Roode Kool 2.60- 4.70; 1100 K.G Witte Kool f 1.10; 15800 K.G. Gele Kool 1.20— 2.60, 19500 K.G. Deensche Witte Kool f 1.902.50. alles per 100 K.G.; 600 stuks Bloemkool 10.40—13.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN. 27 Nov. 1930. Roode Kool 2e s. f 1.403.30; Roode Kool (kale) f 0.70— f 1.80; Witte Kool 1; Bloemkool le sa 9.80; Bloemkool 2e s. f 1.50; Drie lingen 1i. 10; Uien 1.80f 2.60; Giove Uien 1.70— f 2 30. Aanvoer: 11500 K.G. Roode Kool; 3400 K.G. Witte Kool; 9100 K G. Uien en 180 st. Bloemkool. SCHAGEN, 27 Nov. 1930. Veulen-, en Paardenmarkt. In totaal 115 stuks aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Veulens f 80f 155; VA jarige paarden 155— f 280; 2 A iarige paarden f 180300; Rij- tuigpaarden 350f 450; werkpaarden 250475; slachtpaarden f 150— f 250; hitten 100—275. Handel goed met drukke vraag. STUKJE OF ROLI ADE 70 CARBONADE 60 MAt ERE LAPPEN 65 SAUSIJSJES 45 GEHAKT 45 EERSTE KWALITEIT BLANK PAARDENVLEESCH tegen de bekende lage prijzen. N.B. 1 pond PAARDENGE- HAKT en 1 p:nd VARKENS GEHAKT 75 l jnt. Aanbevelend, Bestelt liefst vroegtijdig. Aanbevelend, „do Bergerpoon"

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9