Een Geschenk Een landingsterrein in Bergen aan Zee? wieringerwaard. door belangrijkheid. Eisch tegen ver dachte reeds eenmaal tot 10 boete ver oordeeld, wegens mishandeling 15 boe te of 15 dagen hechtenis. Vonnis conform den eisch. EEN VEEL7IJDIGE MISHANDELING. De heer Paulus de J. niet verschenen, deed zich op 15 Sept. te Zwaag kennen als een baldadig, jongmensch en een ge weldige vechtersbaas, door eerst een fietsband van den ijscohandelaar A. C. Doffer te beschadigen en daarop Doffer, die terecht over dit feit ontstemd was, aan te grijpen, zijn hoofd tusschen zijn beenen te drukken, hem af te ranselen, op den grond ce werpen en hem te schop pen. Bij verstek werd tegen dezen ruwen klant gevorderd 30 boet- of 30 dagen hechtenis. Uitspraak 25 boete of 25 dagen hecht. DE VELDWACHTER BELEEDIGD. Mej. Cath. Maria van S., huisvr. B. te Z. en N.-schermer, had op 22 Sept. den gem.-veldwachter Waterdrinker belee- digd. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. WEER 'N HELDERSCH BELEEDI- GINGSPROCES! Moj. Maria Joh. B., huisvrouw van N., *n Heldersche dame, had op 25 Augustus mevr. Agatha Muller, echtgenoo4e van den heer W. Ran van haar mindere ap preciatie blijk gegeven door haar te kwa- lificeeren als een vuilak. De bcleedigen- de jufrouw was heden, hoewel beleefd uitgenoodigd, niet veschenen. Feitelijk had ze gezegd :Sterf, vuilik! Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 7 noete of 7 dagen hechtenis. RIJKS- EN GEMEENTE-POLITIE UITGESCHOLDEN. Aan dit omvangrijk misdrijf had zich schuldig gemaakt iemand uit Medem- blik en deze had den brigadier der rijks- veldwacht Blauw en de gemeente-veld wachter Vijzclaar zeer ongepaste woor den toegeschreeuwd. De officier requi- ••eerde 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis ditc. WEER 'N NIEUWE VERRASSING UIT DEN HELDER. Op 15 Augustus beleeddigde Mej. Ma- f'p. Zw., huisvrouw van den heer G., na een twist tusschen de respectieve kinde ren, haar buurvrouw mej. Jac. Visser, huisvrouw van den heer G. Terpstra, door haar een Amsterdamsch wijf enz. te noemen. Vooraf had een klein voor postengevecht plaats gehad tusschen de geïnteresseerde dames. De heer Terp stra, sergeant der mariniers, bevestigde de verklaring van zijne echtgenoote voor zoover hij een en ander had gehoord en waargenomen, doch zijn toelichting kon niet steeds de instemming wegdragen der dame op het verdachtenbankje. De poltiierechter had het idee, dat het daar een tamelijk onaangenaam buurtje was. Requisitoir 15 boete of 15 dagen hechtenis. Vonnis 7 boete of 7 dagen hechtenis. EEN TIK A LA PRIMO CARNERA. De niet ter zitting aanwezige heer Ger. Corna Kw. had op 10 October den 17-jarigen heer J. Klaver te Zijpe door een geduchten vuistslag een bloedneus geslagen. Vooraf betitelde hij Klaver als een „onderkruiper". De gezwollen neus werd medisch behandeld en in verband gaas gepakt. Eisch en vonnis 25 boete of 25 dagen hechtenis. EEN ZAAK UIT HET VERLEDEN TOT BESLUIT. De 52-jarige landbouwer Cornelis Sn. te Koedijk, in persoon aanwezig, stond terecht wegens mishandeling van den getuige Letsy Posthuma, gepleegd op 2 December van het vorige jaar. De heer Sn. beweerde nog 5 te vorderen te heb ben van den vader van den mishandelde en maande dezen tot betaling, toen Posthuma en zijn vader voorbij de wo ning kwamen. In drift had hij toen den zoon een opstopper gegeven. Verdachte ontkende en beweerde door de heeren Posthuma bedreigd te zijn. Het hout, waarvoor c':e heer S. 5 verlangde, had gediend tot reparatie van een druiven- kas. Reeds meermalen hacl hij op beta ling aangedrongen, doch vergeefs. Eisch omdat bij den officier de overtuiging ontbrak: vrijspraak. Vonnis overeen komstig dit requisitoir. Daarna sluiting. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van 2 November. PAARDENMISHANDELING TE ZUID- EN NOORD-SCHERMER. Paard murw geranseld, in de sloot gejaagd en rnet gebroken poot door 3 paarden op hel land doen sleepen. De gruwelijke mishandeling door den toe stand van het kadaver op het abattoir ge constateerd. Op 7 October stonden terecht de 28-jarige landbouwer Petrus Cornelis van S. en zijn 29-jarige zuster Maria Victoria van S., bei den geboren te Haarlemmermeer en wonende te Zuid- en Noord-Schermer verdacht ter zake mishandeling van een paard op 28 Juli door slagen en steken, waardoor het be angste dier in een sloot geraakte, aldaar een poot brak en toen op last van den landbou wer door drie ploegpaarden uit die sloot werd gesleept. Het jammerlijk afgetakelde dier werd naar net gemeentelijk slachthuis te Alkmaar vervoerd nadat het vooraf was afgemaakt en toen gaf de abnormale toe stand van het vleesch op den rug, aanlei ding tot verdenking en het instellen van een nader onderzoek met het resultaat, dat tegen bovengemelde personen een strafvervolging werd ingesteld ter zake dierenmishandeling. Hoewel op de terechtzitting de knecht A. J Pieters moest verklaren, dat hij de mishande ling ergerlijk vond, bracht het getuigenver hoor minder positieve gegevens 2an Tn het politieonderzoek, zoodat deze zaak op ver zoek van den officier werd geschorst en eeo nieuwe instructie ditmaal door den rechter commissaris werd gelast. Deze instructie bleek thans te zijn gesloten en op de strafziting van heden werd de dat altijd welkom is aan man. vrouw, jongen ot meisje, is een doos of tube Purol. zaak voortgezet. Thans moesten worden ge hoord 8 getuigen, waarvan aanvankelijk 6 verschenen. In de eerste plaats werd j^hoord de heer J. Pieters, arbeider te Z.- en N. Scher mer, in dienst van den ouden heer van S., die verklaarde dat zijn patroon kwaad werd op lut lastige paard, een kleine gele Belg, dit liet uitspannen en aan een lijn liet zetten. Hij haalde een ruiterstok, een soort dikken knuppel van 2 meter lengte en ranselde het paard daarmede af. De heer Pieters keurde deze strafmethode niet goed. Het dier liep dan ook achteruit de sloot in met de pooten en een gedeelte buik onder water. Het ge lukte aanvankelijk niet het dier uit de sloot te trekken, waarop van S. opnieuw zijn reu zeknuppel in werking stelde, terwijl ook mej. van S. haar broeder met een stok assisteerde, mef't gevolg dat 't paard omver viel. Ander half uur heeft het ongelukkige dier in die sloot gelegen, terwijl het voortdurend werd afgeranseld, natuurlijk zonder resultaat. Toen werd 't paard er uitgesleept en geraak te weer in de sloot, doch daarna werd het niet meer geslagen, doch opnieuw uit de sloot gesleept en bleek het dat het dier vree- selijk had geleden door de ergerlijke mishan deling en ook een poot had gebroken De verdachte van S. ontkende dat het paard l'A uur in de sloot had gelegen. Ook beweerde hij dat niet hij, maar de getuige Pieters het dier had geslagen. Voorts be weerde hij dat met een halstertouw was ge slagen, wat door Pieters werd tegengespro ken. Ook op meerdere punten sprak verdach te de verklaring van zijn knecht tegen. Mej. Maria van S. ontkende geslagen te hebben, dit deed Pieterse! Verdachte van S. vond het slaan met een ruiterstok een geoor loofd middel. Een zweep gebruiken zij nooit. 't Is geen kraamkindje, dat je zóó maar op pakt en uit de sloot kan halen, een paard van 900 pond, beweerde mej. van S! Een paard is geen baby, dat weten wc allemaal wel, antwoordde de president, mr. Ledeboer. Getuige A. M. Pieters. broeder van vorige getuige en eveneens in dienst van verdachte, verklaarde overeenkomstig zijn broeder. Het was de baas die sloeg en niet zijn broeder. De afstraffing scheen hij vrijwel gewoon te vinden, althans het gebruik van een ruiter stok. Doch de manier waarop met het paard werd omgesprongen kon hij niet onverdeeld goedkeuren. Nadat het dier eindelijk weer op het land stond, op d r i e pooten, bloedde het dier aan het oog, tengevolge van een schop of slag het paard met de klomp toegebracht Niet zijn broeder, doch van S. had het paard geslagen. Ik had niet eens klompen aan, repliceerde verdachte van S. De ruiterstok is door het slaan gebroken, verklaarde getuige Pieters. Het echtpaar Kaaij, ook de vorige keer ge hoord, had op een afstaan gezien, dat ver dachte van S. het paard sloeg met een stok of vork. Voorts sprak getuige mej. Kaaij zich zeer gereserveerd uit. Pieters had echter het paard uit de sloot getrokken. Het leek er wel op, dat mej. Kaaij zich had laten intimidee- ren. Verdachten ontkennen mej. Kaaij in ver band met deze zaak te hebben uitgescholden, wat door mej. Kaaij schoorvoetend was be weerd. Deze getuige begon ten slotte te hui len. Haar man, de heer Dirk Kaaij, vcri.laarde dat hij op een grooten afstand zag, dat het paard onder het uit de sloot trekken over den kop sloeg en bleef liggen. Van het slaan had hij niets gezien, zijn oogen zijn niet zoo goed meer. Getuige Loodewegen had verdachte Marie van S. met een stok slaande bewegingen zien maken. Hij zag niet dat zij het paard raakte. Wel zag hij dat het dier zich dan bewoog. Nic. v. d. Heijden, wonende te Oudorp, had waargenomen dat verdachte van S. had geslagen en met een klomp geschopt. Ook Adriaan Pieters had hij zien slaan, toen het dier in de sloot lag. Getuige A. Pieters erkende ook het paard een paar slagen te hebben toegebracht. Alstoen werd gehoord de heer N van de Wetering, opzichter aan het slachthuis en hulpkeurmeester. Hij had een dood paard in ontvangst genomen met een gebroken poot. Bij hef afvillen zat de huid vol met geron nen bloed. De indruk werd gevestigd bij v. d. Wetering dat het dier zwaar mishandeld was. Ruim 20 kilo vleesch dat murw was, moest verwijderd worden. Ten slotte verscheen als getuige de heer C. Rootzant, dierenarts, welke heer het paard had geschouwd na villing en had geconsta teerd, dat het dier had geleden door uitwen dig geweld en dit n i e t door sleepen was teweeg gebracht. Het was zeer wel mogelijk dat het dier was geslagen. Getuige keurde het gebruik van een ruiter stok als afstraffingsmiddel beslist af De officier vond dat het verdedigings systeem van verdachten, om alles te ontken nen, de zaak nog meer onsympathiek maakte, dan zij afgescheiden daarvan al was. Ver volgens ging spreker de verschillende ver zwarende getuigenverklaringen nog eens zorgvuldig na, waaruit ZEa. tot de conclusie kwam dat het ergerlijk feit zeker wettig en overtuigend bewezen kon worden ver klaard. Het was zeer zeker bar dat een weer loos dier l'A uur minstens op deze wijze werd mishandeld. Ook hetgeen Marie van S. was ten laste gelegd, achtte de officier bewezen uit de des betreffende getuigenverklaringen. Zelden had spreker een zóó ernstige die renmishandeling gezien. Schandelijk noemde de officier het daEMarie van S. had getracht mej. Kaaij te intimideeren. Alléén achtte de officier hier gevangenisstraf op zijn plaats. Mej Marie is 6 jaar geleden veroordeeld wegens mishandeling en eveneens haar broe der. Zij hadden toen een man mishandeld en de deur uitgezet. De officier noemde verdachte Petrus de ergste en requireerde tegen hem 2 maanden gevangenisstraf en tegen Marie 1 maand gevangenisstraf. Verdachte Petrus verzocht voorwaardelijk en Marie verklaarde zich onschuldig. Uitspraak over 8 dagen. (Wordt vervolgd). Provinciaal nieuw» Vervolg vergadering dijkgraaf en heemraden. Rondvraag. De heer K. Kaan vroeg of in de Hoofd vaart nog gebaggerd wordt. In de bocht zit een dam die voor de schippers moeilijkhe den oplevert. De dijkgraaf deelde mede dat het uitbag- geven van hier tot een Barsingerweg in over weging is genomen. Misschien kon 't wel met een baggermachine. Ook aan andere ondiepe plaatsen zal aandacht geschonken worden. Verder vroeg de heer Kaan of het be stuur dacht door te gaan met den aan slag op de wellen van brongas. Voor sommigen die bijna geen gas meer heb ben is deze aanslag extra hoog. De put ten beginnen erg af te zakken. De voorzitter zeide, dat het dag. bestuur omtrent dit punt al eens heeft overwogen om den aanslag met 5 te verlagen. We kunnen hier bij de begrooting nog wel op terug ko men. (Met den heer Kaan zullen zeker veel in gezetenen het billijk vinden wanneer deze aanslag niet meer wordt geheven. Verslag gever.) De heer Groneman zou 't wenschelijk vin den, als de hoopen split langs den weg wer den verwijderd. De voorzitter antwoordde, dat die hoopen verwijderd zullen worden. Het Dag. bestuur heeft ook overwogen om zelf een auto aan te schaffen. De exploitatiekosten moeten nog na der overwogen worden. Mogelijk komt men te gelegener tijd met een voorstel. De heer Groneman kon verder niet goed vinden, dat de rietschoot langs de schoeiing wordt weggegraven en dacht dat het voor steun kon dienen voor de schoeiing. De dijkgraaf zeide, dat als de schoeiing er is men de rietschoot niet noodig zal hebben. Het Dag. bestuur vond dit wel wenschelijk. De heer Groneman bleef het niet wen schelijk vinden en zeide, dat het nuttig en mooi is. Verder gaf spreker in overweging om op de te verkoopen losplaats aan 't Zand een bordje te plaatsen „te koop". Dit zal ge beuren. Het had de aandacht v .1 den heer C. J Blaauboer getrokken, dat het dag. be stuur heeft besloten om basalt voor de wegen te gebruiken. Dit kost veel. De Sluizerweg is met basalt bewerkt en er valt daar al heel wat op te zeggen. De Barsingerweg heeft weinig gekost en is zeer goed al is 't een grintweg. Ba salt is zeker 3 en een half maal zoo duur. De voorzitter zeide dat deze opmer king van den heer Blaauboer door 't dag. bestuur goed onder de oogen zal worden gezien. Met basalt verkrijgt men wel een veel vasteren weg. Teer op een grintweg en goed onderhouden is ook wel een zaak om nader te bezien. Heem raad P. Blaauboer zeide vroeger tegen stander te zijn geweest van basalt, doch deze maat van 13 is prachtig. Vroeger waren we gelukkig als we 30 pet. goede grint hadden, 't overige was zand en kiezel. Daarom is spr. later mee gezeild. De heer C. J. Blaauboer meende dat dit de schuld bij 't bestuur is. Als de grint niet voldoet moet men deze niet accepteeren. De voorzitter merkte op dat het dag. bestuur wat 't teeren betreft nog altijd aan het onderzoeken Is. De heer Groneman vroeg of het ver schil werkelijk zoo groot is als de heer Blaauboer meende. Uit de verdere toelichting bleek, dat basalt 8.87 A en grint 4.75 kost. De heer Wonder vroeg of er reeds iemand geweest is bij den duiker van de Correspondeersloot. Die is nog steeds verstopt. Is reeds een onderzoek inge steld? Verder vroeg de heer Wonder hoeveel stroom het gemaal in October heeft ver bruikt. De voorzitter zeide geen cijfers ter be schikking te hebben, doch meende zich te herinneren dat p. m. 8000 K. W. U. nachtstroom en plm. 29000 K. W. U. dag- stroom is verbruikt. Er moest veel over dag worden gemalen in verband met kroosverwijdering. Ook November was een onvoordeelige maand. Nu is het zoo geregeld dat in hoofdzaak niet op den dag wordt gemalen. Hierna sluiting. PROVINCIALE STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gistermorgen kwamen de Prov. Staten van Noordholland bijeen onder voorzitterschap van den commissaris der koningin. De voorzitter deed voorlezing van de inge komen stukken en mededeelingen. Daarbij was een brief van Ged. Staten, houdende mededeeling van wijziging van de regelen, bedeeld in artikel 4 der instructie van hun col lege. Deze wijziging betreft de bevoegdheid van Ged. Staten om gevraagde mondelinge toelichting van bezwaarschriften, tegen be sluiten van gemeenteraden en andere colleges ingebracht, te beperken. De heer Mendels (s.-d.) uitte de vrees, dat hierdoor de gelegenheid tot mondelinge toe lichting te veel zou worden beperkt. De voorzitter gaf echter de verzekering, dat daarvoor geen vrees behoeft te bestaan De nood in den tninbonw. De heer Guepin (v.-b.) stelde de vraag aan Ged. Staten, of hij goed begrepen heeft, dat in deze zitting geen prae-advies kan wor den verwacht op de motie-Asscher c.s., waar bij gevraagd wordt een onderzoek in te stellen naar de oorzaken van den nood in den tuin bouw. De voorzitter: „Ged. Staten hebben in de Memorie van Antwoord in zake de begroo ting gezegd, dat het onderzoek nog niet ge reed is". De heer Guepin: „Wij hebben verwacht, dat het prae-advies voor de winterzitting zou komen". De bedoeling is alleen, dat geadvi seerd zal worden of er commissie zal worden benoemd. Toen in een vorige vergadering van de Staten gevraagd werd, hulp te verleenen tot leniging van den nood in den tuinbouw heeft de Vrijheidsbond zich dadelijk bereid verklaard dit verzoek te ondersteunen; maar toen is ock gezegd, dat er al zoo vaak ge hoord is van nood in den tuinbouw, dat het wel gewenscht zou zijn een onderzoek in te stellen naar de oorzaken ervan. Deze zaak is inderdaad urgent. Nu weet men, dat er een Staatscommissie is benoemd. Maar die com missie, in 1929 ingesteld, heeft nog steeds geen rapport uitgebracht. Daarom verzoeken spreker en zijn partijgenooten met den mees ten aandrang de zaak te onderzoeken. Er zijn verschillende mogelijkheden voor den thans ingetreden nood. Als Ged. Staten de zaak nu niet aanvatten, weten de Staten er ook het ge- heele volgende jaar nog niets van en dan kunnen ook voor den komenden winter geen maatregelen worden getroffen. Spreker vraagt, of het niet mogelijk is, over veertien dagen prae-advies uit te brengen. De voorzitter zeide, dat het zeer moeilijk voor Ged. Staten is om in veertien dagen deze geheele zaak te overzien. Ged. Staten kunnen daarom de gevraagde toezegging niet doen. Een Incident. De heer De Miranda (s.-d.) heeft in de vorige vergadering met belangstelling ge volgd, wat over den nood in den tuinbouw van verschillende zijden is gezegd, maar hij wil er toch op wijzen, dat het hem buitenge woon verdacht voorkomt, dat de partijen, die zich overigens weinig aan deze zaken laten gelegen liggen, nu zoo op een spoedig onder zoek aandringt. (Protesten.) De heer Asscher (V. b.): „Dat is een onbe schoftheid De heer De Miranda: „Als den heer As scher dat woord hindert, wil ik wel zeggen „bedenkelijk". De heer Asscher: „U is altijd bedenkelijk". (Gelach.) De heer De Miranda, voortgaande, zegt dat de partij, die de oorzaak is van de ellende van dit oogenblik, niet plotseling met een ini tiatief voor den dag moet komen. (Hoonge lach.) De heer Wijnkoop (c.-p.) meende, dat deze zaak niet zoo buitengewoon moeilijk is. Als er nu op behandeling wordt aangedrongen, dan komt spreker er tegen op, dat de heer De Miranda, die zelf boter op zijn hoofd heeft, zich daartegen verzet. De sociaal-democraten zijn hier in gebreke gebleven. Snreker sloot zich in dit geval aan bij den heer Guepin. De voorzitter zei, dat Ged. Staten met het gesprokene zullen rekening houden. (Ge lach.) Vervolgens werden herkozen tot leden van de commissie van bestuur van de Provinciale ziekenhuizen de heer dr. E. A. M. Droog en K. de Boer Czn. en tot leden van den Raad van Toezicht op de Provinciale Bedrijven de heeren mr. C. H. Guepin en R. P. van Royen. De vergadering werd hierna verdaagd tot 16 dezer. HEILOO. St. Nicclaas komt in „De Rusten de Jager". Het zal voor de vele kinderen en niet min der voor de ouders een voldoening zijn dat de kindervriend wederom in Heiloo komt. Op initiatief van de V.V.V. „Heiloo Voor uit" is een comité gevormd dat zich met de voorbereiding voor de komst van St. Nicolaas heeft belast en we mogen wel verklappen dat de voorbereiding goed geslaagd is. Op Donderdag 4 December zullen de kin deren om half één zich opstellen bij de O. L. School en met muziek van het fanfarecorps „Eensgezindheid" voorop trekken naar het station, waar de goede Sint en zwarte Piet te 1.08 met den trein arriveeren. In een open auto zullen ze langs den Heerenweg, Tuin dorp, Straatweg, Nic. Beetsweg, Straatweg, naar „De Rustende Jager" gaan waar M q- geveer 2 uur zullen arriveeren. Met het oog op de plaatsruimte worden in geen geval ouders of familieleden toegelaten. Is men bij de r.-k. kiezers ontevre den over het beleid der r i raadsfractie? In een vergadering van de R.-K. Kies- vereeniging .Recht en Piicht wees een der leden op den desolaten toestand var, meerdere wegen in onze gemeente en hij vroeg of het niet op den weg lag van de R.K. Kiesvereeni- ging om een adres aan den Raad te richten om daarin verandering te krijgen. In een enkele dagen daarna gehouden ver- gadering van den R.K. Volksbond kwam naar voren de dreigende werkloosheid en de ge ringe zorg voor de groote gezinnen. In be doelde vergadering werd de wensch geuit een der leden in den gemeenteraad te hebbeii die beter de belangen der arbeiders kon be- hartigen en verdedigen. In de vergadering van de R.K. Kiesvereni ging, die de heer J. Opdam presideerde weni door de heeren Sengers en Koomen opge merkt dat de post „onderhoud wegen" be duidend is en dat die post niet op de spits gedreven kan worden. Is er werkelijk reden voor klagen, dan ligt het niet op den weg van bovengenoemde kiesvereniging, doch dienen belanghebbenden zich met een request tot den Raad te wenden. In.de vergadering van den R.K. Volksbond zeide de voorzitter, dat het niet op den weg van den R.K. Volksbond (als organisatie) ligt om candidaten voor den gemeenteraad te stellen, doch dat alle arbeiders vóór 1 (anuari a.s. lid van de locale kiesvereniging moeteo worden om hun wensch vervuld te krijgen. Het wi! ons voorkomen dat er voor de grie ven over den desolaten toestand onzer wegen weinig grond is. Onze meening is dat de post „onderhoud wegen" groot genoeg is, al valt niet te ontkennen, dat er hier en daar wel verbetering noodig is. Doch met een uit gebreid wegennet als dat in onze gemeente zullen er zeker wenschen blijven. Men moet niet vergeten dat de hoofdwegen in orde zijn en dat er met de regenperiode en het snelle autoverkeer niet weinig /an de wegen gevergd wordt. Betreffende de opmerking in de vergade ring van den R.K. Volksbond is ons gebleken, dat men niet ondankbaar was voor den steun der gemeente inzake de werkverschaffing, doch dat men gaarne meer werk had voor de groote gezinnen. De tot heden gevolgde methode van werkverschaffing houdt geen rekening met groote gezinnen en als een der leder, zijn stem in de raadszaal kon doen hoo- ren, was er reden om aan te nemen dat er meer gehoor aan werd gegeven. Het ligt niet aan ons om te beoordeelen hoe de werkverdeeling wordt ingekleed, doch wel weten we dat hier een belangrijk bedrag (het cijfer is ons bekend) voor werkverschaf fing besteed wordt en naar enze meening maken we tegenover andere gemeenten geen sleent figuur. We kunnen ods de zorg voor de groote ge zinnen indenken, doch men moet niet ver geten dat het werk betaald moet worden en dat de gemeente het bedrag op den belasting betaler moet verhalen. Het wil ons voorkomen dat het van ver standig beleid betuigt om de belasting niet hooger op te voeren dan noodzakelijk is. Naar wij vernemen, wordt in Bergen over wogen of het niet mogelijk is te Bergen aan Zee een gedeelte van het strand te bestem men als landingsterrein voor kleinere vlieg tuigen. Het is te voorzien, dat in de toekomst het kleine Pandervliegtuig, dat zich zoo ge schikt voor zakenreizen blijkt te leenen, ook gebruikt zal worden door forensen, die na kantoortijd naar hun huis terug willen kee- ren. In den zomer vertoeven ook Amsterdam- sche zakenlieden te Bergen en Bergen aan Zee en de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat zij na kantoortijd vanaf Schiphol naar» hun pensionplaats vliegen, wanneer daar een goed landingsterrein kan worden afgebakend Teneinde de mogelijkheid van deze toe komstplannen nader te overwegen, zouden heden een tweetal Pandervliegtuigen te Ber gen aan Zee dalen, waarin zich de vliegers Kolff en de bekende instructeur de heer Schmidt Crans zouden bevinden. Wij hopen morgen op een en ander terug te kunnen ko men. Tot zoover hebben wij een bericht over dit landingsterrein nog in een deel van ons vo rig nummer kunnen opnemen. Wij hebben over een en ander thans de volgende mededeeling ontvangen: In verband met de plannen der N.v. Bouw en Bouwgrond Exploitatie Maatschap pij te Bergen aan Zee om aldaar een vlieg terrein in te richten voor sportvliegtuigen, bracht Dinsdag een tweetal vliegtuigen een bezoek aan de badplaats. Na een zeer vlotte WK AVO\TIHI VAN EEN VIIIK1.1 IIS A G K VU L. 305. En de kikvorschen bleven maar opzetten, de bal bleef voortdurend op het veld van de muizen en de doel verdediger had handen, voeten en hoofden te kort om de welgemikte schoppen van het doel af te houden. En menig keer ging een gejuich op van de supporters van de mui zen, als van Knagen de doelverdediger den bal uit het doel had weten te houden. 306. Maar toen kwam er meer leven in het spel van de kikvorschen, die zich eerst tot een verdediging hadden bepaald. Ze vielen aan en de bal geraakte nu op het kik- vorschenveld. Maar de doelverdediger Kwaakhem was op zijn post. De pauze trad in met 4 tegen 1 voor d« kikvorschen.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6