Niemeijers Vaat ^jy&va&soAl Zeetijdingen AGA1ID1 Vaderlandsche Bank 67 Siadsntsuws Sfierenbflai-lèbak Laatste berichten. Provinciaal nieuwe RatoW WieSf AflSTDKI»AflSCiai') IIK" T van 5 December lf>30. Opgave van iluordliollaiidsch Landbouw crcdict VV. WÊÊKÊM Vrijdag 5 December. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Wie is de dader? (sens., geluidfilm). Toegang boven 13 jaar. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer Be schermers der wet (sens., avonturen)hoofd rollen Jacqeuline Logai^en William Boyd. Toegang boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater, hoofdnummer Plicht (spoorwegdrama, geluidfilm); hoofd rol Lon Chaney Toegang boven 14 jaar Zaterdag 6 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering van Der Blaue Vogel, onder auspiciën van het Comi té voor tooneeluitvoeringen. Zondag 7 December. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Wie is de da der? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). In A. B. T. van 2 uur n.m. af doorloopen de voorstelling van Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. In Victoria-theater van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. Maandag 8 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm, boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.. hoofdnummer Bescher mers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. Dinsdag 9 December. 7.30 uur, Cinema Americain: Wie is de dader? (sens., geluidfilm boven 18 jaar). 7.30 uur, A. B. T.: Beschermers der wet (avonturen); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater: Plicht (spoor wegdrama, geluidfilm); boven 14 jaar. 8 uur, Dancing Harmonie, buitengewone alg. verg. vereen. Ziekenhuisverpleging. AARTSBISSCHOP SODERBLOM OVER DEN NOBELPRIJS. Op een nacht gedurende een internationale bijeenkomst van studenten aan christelijke universiteiten te Northfield, een kleine stad in Nieuw Engeland in de Vereenigde Staten, krabbelde ik in mijn zakboekje, veertig jaar geleden, een gebed, dat God mij zou kiezen als een instrument tot bevordering van de eenheid van de christelijke kerken, verklaarde aartsbisschop Söderblom in een interview naar aanleiding van het bericht, dat hem de 'Nobelprijs voor den vrede was toegekend Dit denkbeeld van de eenheid der kerken is rijp geworden onder den invloed van de machtige predikers en organisators op het ge bied van den godsdienst als Moody, John Mott, Santi Monod uit Parijs en anaeren en sindsdien is de denkbeeld van het bevorderen van den wereldvrede door eenheid in gods dienst in belang rijkheid toegenomen. Hoe wel ik thans nog niet weet, op welke wijze ik den Nobelprijs het best kan gebruiken, is hij welkom en hij zal veel doen voor een goed deel, voegde de aartsbisschop hieraan toe. voor Belaste Waarden, '8 Gravenhage, tegen beurskoers I 4 nn OBLIGATIEN H met jaarl uitloting 0 GESLAAGD. Niet de heer H. J. Meerkerk maar H. J. Meerman is te Den Haag geslaagd voor machinisten-examen B. EEN AANVARING. Gistermiddag had te Koedijk, ter hoogte van de Kerk, een aanvaring plaats tusschen de Texelsche motorboot Marsdiep en de vee motorschuit van den heer Jan Ligthart, wel ke van Schagerbrug kwam met vee van dt Schagermarkt. Het laatste schip werd aan den kop getroffen en is gezonken. Doordat de macninekamer waterdicht was is het voor schip gezonken, terwijl het achterschip nog omhoog staat. Het vee is gered. Het was be stemd voor het abattoir en is door een voor bijvarende boot van schipper J. Asjes meege nomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor De oorzaak van de aanvaring schijnt de mist te zijn. De Marsdiep is doorgevaren naar Texel. „WESTERLICHT". Men schrijft ons: Dezer dagen had de algemeene najaars vergadering plaats van de vereeniging „Wes- terlicht". De voorzitter opende deze vergadering door allen een hartelijk welkom toe te roepen, vertrouwende dat de besprekingen en beslui ten tot heil van de vereeniging mochten strekken Na voorlezing van notulen en ingekomen stukken werd het huishoudelijk reglement behandeld, dat na enkele wijzigingen met algemeene stemmen werd goedgekeurd en bekrachtigd. De voorzitter bracht namens de vergadering dank aan ds Eilerts de Haan voor het uitstekend ontwerp. Hierna vond de bestuursverkiezing plaats, waarin werden gekozen de heeren: P. v. d. Esdi Alkmaar; P. Kikkert, Koedijk; Ds. D. hilerts de Haan, Heiloo; P. Vrije Jr., Ber gen, Ds. J. Rooker, Graft; F. W. Roderwijn, Alkmaar; C. Rutsen, Nieuwe Niedorp; S Akkerman, Heiioo; S. W. Wegener Sleeswijk, notaris ie Schagerbrug, die, voorzoover aan wezig, hunne benoeming aannamen. Omtrent de financiëele actie heerschte in de vergadering een opgewekte stemming. Voor zoover de vertegenwoordigers van Wes- terlicht in hunnen gemeenten gewerkt had den, waren bevredigende resultaten verkre gen. De afgevaardigde van Schoorl bracht eenige practische wenken naar voren, waar over het Bestuur zich nader zal beraden. 1) 1ö cl. 15 ct. 12 ct. I10 ct. PER HALF ONS Besloten werd voor en tot zekerheid der objigatiehouders, particulieren en niet-leden der vereeniging, dat de obligaties der leden (dé verplichte deelname volgens de statuten van de Diaconieën Leden der Vereeniging) het laatst zullen uitgeloot worden. Verwacht wordt dat in het kapitaal van 300.000 gulden de Diaconie-Leden zullen deelnemen voor 100.000 gld. (momen teel is hiervan 75000 gegarandeerd) zoo dat ingevolge bovenstaand besluit particu liere obligatiehouders een vrij grootte bevoor rechting verkregen hebben. Het Bestuur hoopt dan ook dat particu lieren sjfbedig zullen beslissen in de obliga- tieleening deel te nemen, want hoe eerder aan het Bestuur bekend is hoe groot de deel name is, des te eerder kan met den bouw be gonnen worden, keeds tientallen hunkeren naar de voltooiing van Westerlicht. Tevens werd van Bestuurszijde medege deeld, dat de storting nog niet direct behoef de te geschieden, doch hiervoor zal tijd en gelegenheid ruimschoots gegeven worden. Het voornaamste is voor het Bestuur dat het momenteel weet hoeveel obligaties er ge plaatst zijn. Een der afgevaardigden wilde in verband met eene toezegging voor testamentaire be schikking weten hoe de clausule hiervoor luiden moest, waarop door het Bestuur ge antwoord v/erd, dat hierover een rondschrij ven gericht zal worden. Het Bestuur ver heugde deze mededeeling en hoopte innerlijk, dat velen nog dezt toezegging zullen volgen. Na de rondvraag die niets bijzonders meer opleverde, sloot onder dankzegging de Voor zitter de vergadering. JACK HYLTON TE AMSTERDAM. Op Zaterdag 6 December a.s. te 12.20 uur zal Jack Hylton en zijn band aan het cen- traal-station te Amsterdam arriveeren. In verband met Jack Hylton's medewerking voor verschillende liefdadige doeleinden zal deze ontvangst een semi-officieel karakter hebben. Het corps van de Amsterdamsche politie zal voor de muzikale medewerking zorg dragen. T eiegrammen Uedeeltelijk gecorrigeerd. TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 5 Dec. De motie- Ebels (Afschaffing van de accijns op het geslacht) wordt verworpen met 43—39 st De motie-Ketelaar (Afdoende verbetering voor oude gepensior.neerden door herzie ning van de pensioenwet) wordt verworpen met 5132 stemmen. De motie-Ter Laan betreffende verbete ring voor oude gepensionneerden door wegneming van de beperkende bepalingen, wordt verwoipen met 5331 stemmen. De motie-De Visser (Afschaffing van het banderoüesysteem in de sigarenwet) wordt verworpen met 52—32. De motie-Oud (Afschaffing van de op centen var. de grondbelasting voor gebou wen) wordt aangenomen met 4837_st Voortgezet worcle de behandeling der be grooting van binnenlandsche zaken en land bouw, afd. landbouw. De heer Kersten waarschuwt tegen het stel len van te veel eischen aan de regeering, waardoor te hooge verwachtingen gewekt worden. Hij ziet de crisis als een straffe Gods, die alleen ongedaan kan worden door af te laten van zonden. De heer Wijnkoop zegt, dat de agrarische crisis op het oogenblik permanent is. Verbe tering een productie helpt niet, omdat de massa deze productie niet kan produceeren. Burgerillke Stand. TEXEL (Nov.) Geboren: Tine Ccrnelia, d. van J. G. Flens en C. Peereboom. Maria Petronella Louisa, d. van L. T. Bremer en T. Vlaming. Emma, d. van J. Witte en J. Barhorst. Marius, z. van H. Zijm en A. Witte. Jan, z. van J. de Beurs en M. KI. S. Rab. Gijs- bertus Cornelis, z. van M. Keijzer en V. Th. Kersemaker. Maria Margaretha d. van G. du Porto en C. Hin. Dirk, z. van J. D. Bakker en A. E. M. v. Sijp. Ondertrouwd: S. C. Keijser en A. M. Roeper. J. Vlaming en A. Vermeulen. K. Stoepker en M. J. Lap. Getrouwd: J. Vlaming en A. Verrneu- S. C. Keijser en A. M. Roeper. Overleden: C. Bakker, 83 jaar, we duwnaar van J. Zijm. Tr. Kikkert, 75 jaar gehuwd met J. Bakker. Adr. de Visser 72 Jaar weduwnaar van M. Notebooin. Joh. d 7^Jaar, wedn. van C. Dijker. Jan Boon 72 jaar wedn. v. Antje Former. LIMMEN. (Nov.) Geboren: Margaretha Maria, d van C. Molenaar en M Klaver. Johannus I etrus en Cornelus Johannus, z. van D. Schoenmaker en G. Kuijs. Simon Antho- "',us' -YaQ_,S- van Veen en W Reijnders. - Enzateth Thresia, d. van C. J. de Rooi; en E. de Zeeuw. Maria Cecilia, d. van A. Winder en A M. Smit. Cunera Anna, d. van M. Zandbergen en C. J. Kroon. Jo- hanna Maria, d. van Th. Metzelaar en M. de Goede. Getrouwd: G. Neijs te Castricum en M. Vermeulen. Overleden: A. Duijn, 39 jaar echtg. van J. Admiraal. Levenloos aangegeven kind van K. van Til en M. Postma, idem van G. Noordenneer en E. van Tol. Eurymedon, Java-A'dam, 2 Dec. v. Padang. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Marnix van St. Aldegonde, thuisreis, 4 Dec. van Colombo. Salabangka, thuisreis, 4 Dec. te Marseille. Tabinta, thuisreis, 4 Dec. v. Padang. Kon. Holl. Lloyo. Drechterland, uitreis, 4 Dec. te Antw. Rijnland, 4 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Drechterland, 3 Dec. v. A'dam n. B.-Aires via Antwerpen. Orania, uitreis, 4 Dec. v. Pernambuco. Rijnland, 4 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Waterland, uitreis, 3 Dec. te Bremen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Almelo, uitreis, 2 Dec. v. Tocopilla. Amsterdam, uitreis, 2 Dec. v. Guayaquil. Commerwyne, thuisreis, 4 Dec. v. Funchal (Madera) n. Plymouth. Crijnssen, uitreis, 3 Dec. te Curagao. Ilos, 4 Dec. v. Palermo te Lissabon. Mars, 4 Dec. v. Palermo n. Messina. Proteus, 3 Dec. v. Danzig n. Stettin. Achilles, 3 Dec. v. A'dam n. Hamburg. Ajax, 3 Dec. v. Alicante n. Cartagena. Bennekom, 3 Dec. v. A'dam n. Curagao. Calypso, uitreis, 3 Dec. te Barbados. Deucalion. 3 Dec. v. Malaga n. Valencia. Doros, 3 Dec. v. Livorno n. Napels. Hebe, 3 Dec. v. Hamburg n. A'dam. Nero, 3 Dec. v. A'dam n. Kopenhagen. Orestes, 3 Dec. v. Stamboel te Bourgas. Theseus, 3 Dec. v. Rott. te Pasages. Tiberius, 2 Dec. v. Pto Barrios n. A'dam. Venus, 3 Dec. v. Triest n. Fiume. Vulcanus, 2 Dec. v. Cacalla n. Salonica. Zeus, 3 Dec. v. Hamburg te Stettin. Amazone, 4 Dec. v. A'dam n. Rott. Odysseus, 4 Dec. v. A'dam n. Danzig Agamemnon, 4 Dec. v. A'dam n. Rott. Rotterdamsche Lloyd. Blitar, thuisreis, 3 Dec. v. Sabang. Kota Agoeng, uitreis. 3 Dec. te Belawan. Palembang, uitreis, 3 Dec. v. Genua. Slamat, uitreis, 4 Dec. te Marseille. HollandAmerika-Lifn. Gaasterdijk, 3 Dec. v. Rott. te Galveston. Nebraska, Vanc.-Rott., 3 Dec. te Seattle. Nieuw-Amsterdam, 3 Dec. v. New-York r Rotterdam. Pardo, 2 Dee. v. Portland (O. n. Rott. HollandAf rika-Lijn. Rijperkerk, thuisreis, 4 Dec. te Lorenzo Mar ques. Bandoeng. thuisreis, 3 Dec. v. P. Natal. Holland—West-Afrika-Lijn. Amstelkerk, thuisreis. 3 Dec. v. Teneriffe. Haarlem, 3 Dec. v. Hamburg n. A'dam. HollandBrltsrh-ïndlë-Lifn. Hoogkerk, 4 Dec. v. Rott te Hamburg. Streefkerk vertrekt 4 Dec. v. Hamburg n Rott. HollandOost-Azië-Lljn. Oldekerk, uitreis, 3 Dec. v. Genua. Java Bengalen-Lijn. Bali, 2 Dec v. Calcutta te Belawan. JavaChinaJapan-Lijn. Tjidobas, 2 Dec. v. Semarang te Hong kong. JavaPacific Lijn. Sianter, Java-Pac., 3 Dec. v. Balek Pappan RotterdamZufd-A-nerf ka-Lijn. Algorab, thuisreis, 3 Dec. te Santos. Alphacca, 4 Dec. v. Rott. n. Hamburg. Stoomvaa.i Mij Oceaan. Polvphemus, Liverp.-Batavia, 3 Dec. te Port- Said. Anchises, Japan-Rott., 2 Dec. v. Hongkong. ZIJDEWIND. Op Dinsdag 2 December 1930 hield de Coöp. Boeren.eenbank te Zijdewind eene buitengewone algemeene vergadering. Van de 281 leden waren 77 aanwezig. De directeur, de heer Ands. Dekker hield een uitvoerig betoog waarom deze vergade ring hoofdzakelijk was belegd, n.1. tot be handeling van het voorstel aansluiting bij de Centrale te Utrecht, en beëindigde zijne aan moedigende en duidelijke inleiding met den wensch, dat de vergadering in aangenamen toon zal mogen verloopen. Daarna kwam aan de orde het voorstel van hef bestuur en den raad van toezicht om aan te sluiten bij de Coöp. Centrale Raffeisen- bank te Utrecht. De voorzittei zeide: aan ieder der leden is een concept van de door ons in verband daar mede voorgestelde statutenwijziging toege zonden, zoodat ieder reeds enkele dagen in de gelegenheid is geweest om een en ander te bestudeeren. Spr achtte het dan ook over bodig om dit artikelsgewijze te behandelen en gaf gaarne gelegenheid om vragen te stellen of voorstellen te doen. De heer J. H. Verlaan zeide dat z. i. z. aan de statuten niets is toe te voegen en was er van overtuigd, dat net bestuur er naar ge streefd heeft om de belangen der Bank met dit voorstel te dienen. Spreker zou in die richting gaarne medewerken, wanneer ge tracht wordt om voor de spaargelden een zoo hoog mogelijke rente te behalen en dit voor voorschotten zoo laag mogelijk te bepalen. De heer J. G. Impink merkte op dat bij artikel 25 aan de leden eenige bevoegdheid is ontnomen, n.1. de verkiezing van een kassier, wat nu aan het Bestuur wordt opgedragen. De voorzitter onderschreef dit en achtte zulks ook een verbetering. Wie toch kan beter over deze aangelegenheid oordeelen dan het bestuur. Op een desbetreffende vraag van den voorzitter verklaarde de heer Impink ook geen bezwaar te maken tegen de bedoel de wijziging. Niemand meer het woord verlangend over deze aangelegenheid, werd de voorgestelde statutenwijziging met algemeene stemmen aangenomen. Daarna kwam in behandeling een concept Huishoudelijk Reglement. Nadat eenige toelichtingen, gevraagd door den heer J. H. Verlaan, aangaande de be palingen bij artikel 6 en een vraag van den heer Jto. Moras wat betreft uittreding waren beantwoord, werd ook het voorstel Huishoudelijk Regiement zonder wijziging of aanvulling met algemeene stemmen aan genomen Vervolgens werd overgegaan tot de ver kiezing van een bestuurslid, ter voorziening in de vacature F. C. Jong, wegens diens be noeming tot kassier. Na drie stemmingen werd de heer C. de Boer gekozen met 55 stemmen tegen 20 op den heer J. H Verlaan en 2 van onwaarde. De daarop gehouden rondvraag leverde niets op. POLDERVERKIEZING. In de dezer dagen gehouden vergadering van het College van de Uitwaterende Slui zen in Kennemerland en Westfriesland zijn candidaat gesteld voor Hoogheemraad, in de vacature H. Beets, die wegens het bereiken van de leeftijdsgrens niet meer herkiesbaar was de heeren D. Nobel te Beemster, W. H. de Wildt te Uitgeest en C. Pepping te Lim- men voor de vacature P. Couwenhoven, her kiesbaar, de heeren P. Couwenhoven te Alk maar, C. Kramer Glijnis te Stompetoren en Jn. Swaag te Alkmaar. OUDE-NIEDORP. Donderdagochtend 7.30 uur sloeg een motorfiets ten gevolge van het sterke rem men en de gladheid van den weg, doordat de motorrijder wegens den mist de met kooien beladen vrachtauto van den heer P. te Heer- hugowaard (Noord) die aan den kant van den weg stond te laat opmerkte, over den kop. Wonder boven wonder bleven bestuurder zoowel duozitter ongedeerd. Ongeveer te zelfder tijd geraakte een auto,- rijdende in de richting Alkmaar, nabij de bocht té H. H. Waard (Noord) tengevol ge van de gladheid van den weg af en kwam tusschen de zich aldaar bevindende tele graafpalen terecht die erger voorkwamen, daar zich een sloot in de nabijheid bevond. De bestuurder, zoowel als de passagier kwam er ongedeerd af. De auto bevond zich in een net?lige positie en was deerlijk geha vend. Den passagiersauto van de fa. K. en S. te Winkel mocht het gelukken den auto uit zijn benarden toestand te bevrijden, waarna de auto per reddingswagen verder v/erd ge transporteerd. Een en ander had veel be langstelling. Algemeene vergadering van het veefonds te Oude Niedorp op Donderdag 4 December 1930 in het café van den heer A. Mijts te Verlaat. Tegenwoordig waren 20 leden. De boekhouder bracht het volgende ver slag uit over het afgeloopen boekjaar: „Het afgeloopen jaar was voor ons fonds gunsti ger dan de voorgaasde jaren wat het verlies van vee betreft. Het aantal verzekerde runde ren gaat nog steeds achteruit. Verzekerd wer den in het 1 kwartaal 480 runderen voor naar waarnemingen, verricht in den van 5 December. m°r?f Medegedeeld door het Kon. Neder' u Instituut te De Bildt Met- Hoogste barometerstand 772.3 te W« Laagste barometerstand 747.8 te pj javik. Vei wachting, geldig tot den avond v= December: van f Zwakke tot matige wind, meest uit rw lijke richtingen; nevelig tot helder of bewolkt; droog weer; lichte tot mati»e "crh des nachts; overdag temperatuur om h. vriespunt. ne' 103340; 2 kwartaal 455 rundererT 99430- 3 kwartaal 418 runderen 123440; 4 kwartaal 409 runderen Idl 119008; gemiddeld 440 runderen lTr 111304. n VOor Ongeveer 50 runderen werden minder ver zekerd dan het vorige jaar. Afgekeurd wer /C?942 öS110^11' WaarV00r werd °ntvangen De omslag bedroeg over het geheele iaa- 2.55 wat gemiddeld per rund berekend \l 6. Het vorige jaar bedroeg de omsl'aa 2.9 of 6.68 per rund. In het jaar 192^ 1928 waren die cijfers 3.2 of 7 68 Mr rund. De totale ontvangsten hebben hedr/ gen 5514.93. De uitgaven 5437, een voordeelig saldo groot 77.93" Op advies van de heer W. Kooij en Ti Groot, die de rekening hadden nagezien werd deze goedgekeurd, op de cijfers bov-n' genoemd. De boekhouder ontving een woord van dank voor zijn accuraat beheer Hierop werd de heer G. Gayaard met bijna algemeene stemmen herbenoemd tot be stuurslid. Onder dankzegging werd deze be noeming door hem aangenomen. Aan de orde kwam nu een verzoek van den heer C. Groot Kzn. om vergoeding voor een van hem gestorven koe, binnen den tijd ge. noemd in art. 11 van het reglement. De voorzitter, de heer A. Mijts, zeide, dat dit een teer punt was. Een te verzekeren rund moet volgens art. 11 acht dagen in het bezit zijn voor zij verzekerd is. Als we vergoeding geven, handelen wij in strijd met het ons reglement Er is hier een lid aanwezig, die voor eenige jaren in het zelfde geval ver keerde met een koe. Hierover waren alle leden het eens, maar de geest der vergadering bleek er toch voor om een vergoeding te geven aan den heer C. Groot. De heer Gaijaard zeide, dat het wel in strijd was met art. 11. Dit art. is al meerma len in bespreking geweest om dit te wijzigen Ook hebben wij er destijds al eens een lid door verloren. Nadat verschillende leden hiervan het voor en tegen hiervan hadden ge zegd, bleek men ten slotte toch voor geven van vergoeding. (Ontvangen per draadlcoze leletoon) Koers van heden te 1000 STAATSLEENINGEN. 5 1718 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. Kol Bank Ned Ind. Handelsbank Franscbe Banken (3). D. Reichsbaok INDUSTR. OND. BINNENL Alg. Kunstzijde Unie. r. Perkels Patent Calvé Üelit Cert. Centrale Suiker Holi. Kunstzijde Margarine Unie Philips Gloeilampen Gem Bezit INDUSTR. AAND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Bethleb. Steel Cities Service Steel comm Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Cult. Vorst eol Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW Alg. Explor. Mij Boeton Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Perlak RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber. Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijo Holl Amerika Gem Eig. Scheepvaart Uoie Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaao TABAKKEN. Oostkust Oude Deli oenembab Deli Batavia AMER. SPOORWEGEN. Eriet Milwaukee Southern Rails Union Pacific Wabasb 'Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE Vorig-e koers pl.m 1.30 pl.m 1.45 pl.m. 2.— pl.m. 2.15 102' 147»/. 164 128% 412 225 148% - t4% 61 97% 36 71 206% 225'/, 64s/t 60 90 203 224-5 64% 96 507-9% 225-6 63% 96 207.12 224-5 63 ii, 96 208 223% 5:3/, 74 041 s I97/.S 147* '253% 18%-9 72%-i ie-9 55% 18%, 146 72% 62'/,-f 391 i 2v8 1I2I8 87 32 338 387'/, 387-8 387-8 2'.'%-7j 111'/, IC6 76% 6/% 105 75-8 597 313% 111 313 13-'/, 312'/,-3 113% 62 94% 71 3»/w 112% 62 1 LH1-'/ 3% 11 6 71% 3% - 13 15% 1"% 56'% 43 1 16 57% 260 290'/, 272% 60 201 287 268 61 261 281-6 267 2581-94 .83 265 'i 266 295/r 7% 67'/, 189% 198/g 7 19'/, 29 19 - orige ko-rs ls/s pUt. beden li pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn ParÜ» Brussel (Belga) Bazel I Weenen p. Sch. 100 Kopeohageu Stockholm Oslo J New- Y0rk N,ET ÓFFICIEEL i Vorige koers 12.06U/,, 59.2 ?Vj 9./6% 34.b7i/a 48.151/, 35.00 66.43 66.67'/, 66.45 2.4S"/„ 13,00 Koers op heden 3 uur 12.' 6:8 59.26 9.76»/, 34.68'/, 48.15'/, 33.01- 66.47'/, ti6.67'/, 66.45 2.48'/, i iJ.uo T

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2