Alcm. Vicirii^P H.R.C.1 Tandarts BERMAN morgen afwezig. H. H. WlLLEHS, Vertii.oord 11?. Tijdschriften üepk en schooi ZUIVER WOLLEN O ND ER KL EED/NG ALMELO Binnenland ÏOXüAfi as. Prijzen der plaatsen bij voorverkoop Tribune f 0.90, Paddock f 0.60, 2e rang f0.35. Onze Koloniën» Liichtvaant Rechtszaken fëSarkiberichten Advepfentiëit Johannis Westerbeek, De heer H. Scheer stelde voor aan den heer r Groot 100 vergoeding te geven. De heer P. Helder stelde 140 voor. De man heeft er toch al genoeg schade van, zeide spreker. Bij stemming bleken alle leden voor een vergoeding van 140 te geven. De heer C Groot was de vergadering dankbaar voor het genomen besluit. Dan was een voorstel ingekomen van den heer C. Groot en 11 andere leden om art. 11 te wijzigen, opdat vorenstaand geval niet meer behoeft voor te komen. Op voorstel van den heer D. van Zoonen, bestuurslid, werd met algemeene stemmen besloten om aan art. 11 toe te voegen, het volgende: „Van dezen termijn van acht dagen kan echter worden afgeweken bij een acuut opge treden ziekte, indien blijkt, dat het dier an ders volkomen gezond was. Hiervoor is een verklaring van een veearts noodig en wordt voor zoover mogelijk door commissarissen een onderzoek ingesteld. Bij het optreden der ziekte wordt de betrokken commissaris direct bericht gedaan". Van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Auro ra" te Opmeer was een verzoek ingekomen om de helft bij te dragen van koeien van op t.b.c. „openlijders" vanwege die fabriek afge keurd. Dit betrof een koe van den heer A. de Vries, schade voor het fonds 31.25, en een koe van den heer P. Wagenaar, schade 43.75. Na eenige gedachtenwisseling werd eenparig besloten deze bedragen te voldoen en ook voor de toekomst bij eventueele gevallen, mits onze taxateurs tijdig worden gewaarschuwd, opdat zij bi] taxatie en verkoop van het betrokken rund aanwezig kunnen zijn. De heer Tj. Groot zeide, dat door het Rijk 50 vergoed wordt voor een koe die door de fabriek wordt af gekeurd op t.b.c. als zij een merk hebben en die subsidie niet wordt verleend als zij niet het voorgeschreven mérk hebben. Wie moet in zoo'n geval die schade lijden, de veehou der of het fonds? De vergadering vond goed, dat de betrokken veehouder de halve schade moet dragen. Op een verzoek van een lid dat het vorige jaar werd geroyeerd, om weer als lid te worden toegelaten, werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt. Bij de rondvraag werden nog enkele din gen besproken van meer huishoudel ijken aard, waarna met woorden van dank de vergadering werd gesloten. HENSBROEK. Bij de op 3 December gehouden stemming foor den Polder en Banne Hensbroek wer den gekozen de heer Jb. Groot Jz. als voor zitter en Jb. Baan als Hoofdingeland. Beiden die periodiek moesten aftreden heb ben hun benoeming weer aangenomen. HOORN. Benoemd tot bewaarder van de hypotheken, kadaster en de scheepsbewijzen te Hoorn de landmeter van het kadaster de heer J. A Kramer te Leiden. ZUIDSCHARWOUDE. Niet bij mevr. C. de Boer, zcoals wij giste ren meldden, maar bij mevr. S. de Boer, werd het meisje, dat gister per fiets een ongeluk kreeg, binnengedragen. PROF. DR. SCHRIJNEN. Heden is mgr. prof. dr. Joseph Schrijnen van de r.-k. universiteit te Nijmegen na een langdurig verblijf in het buitenland te Nij megen teruggekeerd. Mgr. Schrijnen zal voorloopig nog vol strekte rust moeten houden. EEN NIEUWE CHR. SCHOOL TE LEMMER In een gisteravond te Lemmer gehouden Vergadering voor het oprichten van een nieu we christelijke school te Lemmer naar aan leiding van het ontslag van den onderwijzer F. Schurer, is een bestuur benoemd en zijn de statuten en reglementen vastgesteld. Hierop zal de koninklijke goedkeuring worden aan gevraagd. Voor deze nieuwe christelijke school heeft men reeds honder leerlingen kun nen inschrijven. VERKEERSONGEVALLEN. Auto geslipt. De bestuurder ver dronken. Gisteravond omstreeks tien uur reed te Delft een luxe-auto, komende uit de richting Den Haag, door het slippen tegen een lan tarenpaal en kwam vervolgens in het kanaa. aan den Oostsingel terecht. De auto, waarin zich een dame en een heer bevonden, ver dween geheel in de diepte. De politie was spoedig ter plaatse en wist door het inhak- ken van den kap de inzittenden boven te bren gen. Daar de reddingspogingen een kwartier hadden geduurd, was de heer reeds verdron ken. Toepassing van kunstmatige ademhaling ntocht niet meer baten. Men slaagde er in de jevensgeesten bij de dame weer op te wekken. Oj is naar het gasthuis te Delft vervoerd /ok het lijk van den heer is derwaarts ge transporteerd. De auto werd later gelicht. Gevolg van mist. Goed afgeloopen. Gisteravond reed een auto, waarin vier "aarlemmers waren gezeten, in de Haarlem mermeer, ten gevolge van den mist te water. Eeaige jongens, die in de nabijheid ston- den, begaven zich te water en slaagden er in den kap open te snijden, waardoor de inzit tenden op den wal gebracht konden worden. Allen waren licht gewond en zijn door een dokter, die per auto juist passeerde, in een nabijgelegen café verbonden. BRAND. Twee boerderijen afgebrand. Hedennacht is te Gaanderen nabij Zalt- bommel brand uitgebroken in een boerenhof stede. De brand sloeg over op een in de nabij heid gelegen boerderij. Beide behuizingen, be woond door de families van Haaften en van Bruchem, brandden tot den grond toe af. De bewoners moesten in nachtgewaad vluchten. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Het vee ken worden gered, maar de inboedels gingen verloren, alsmede veel hooi. De hui zen waren laag verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDSWINKEL. Gistermorgen tusschen 9 en 10 uur is in den goudsmidswinkel van den heer R. te Zwijndrecht ingebroken. Er zijn een aantal gouden ringen tot een bedrag van f 500 a j 600 gestolen. De heer R kan zich niet her inneren, dat hij gistermorgen uit den winkel is geweest. Vermoedelijk heeft hij echter en kele minuten den winkel verlaten, om in den aangrenzenden winkel te zien, en heeft de dief in dit korte oogenblik zijn slag geslagen. Gistermiddag is op den Rotterdamschen weg het kussen teruggevonden, waarop de ringen lagen Het vermoeden bestaat, dat de dief in de richting Rotterdam is ontkomen. Verzeke ring dekt de schade. RHEUM21 TIEK BELETTE HAAR TE WERKEN. Opmerkelijke genezing van een 60-jarige onderwijzeres. Rheumatiek kan de dagelijksche werk zaamheden tot een foltering maken! Zoowel 't werk voor het levensonder houd als de huiselijke plichten gaan achteruit, als het urinezuur U begint te kwellen. Ook een muziekleerares moest dit on dervinden. „De laatste tien jaar nam ik dagelijks Kruschen Salts, ik leed aan rheumatiek, at a.ijn onderwijs bemoeilijkte. Waar schijnlijk was hardlijvigheid de oorzaak. Wanneer ik van mijn stoel opstond, kraakten mijn knieën en soms had ik zelfs moeite om op te staan. Het trap- penlooper was een kwelling voor me. Ofschoon ik op een kouden kleigrond woonde, was ik spoedig verlost van de zware rheumatische pijnen, hoewel ik reeds 60 jaar ben". L. J. C. De rheumatiek is een gevolg van het gevaarlijke lichaamsgift, bekend als urinezuur. Als U de scherp-kantige .kristallen van urinezuur onder de mi- kroskoop zien kon, zoudt U de scherpe pijnen ervan begrijpen! En als U dan kon zien, hoe Kruschen Salts de scherpe hoeken van deze kristal len afrondt en ze ten slotte geheel oplost zult U toegeven, dat deze wetenschappe lijke behandeling Uw rheumatiek moet genezen! Kruschen Salts verhoogt de werking der organen, zoodat ied rr spoor van schadelijke zuren uit Uw organisme verdreven wordt. Kruschen Salts houdt U van binnen zuiver en schoon! En U ondergaat naar lichaam en geest deze zuiverende kracht. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten b f 0,90 en 1.C0 per flacon. ZUIVERE KOFFIE? Bij een bank van teening te Rotterdam is een Estlandsch zeeman gekomen om zilveren voor wei pen te beleenen. Men vertrouwde de zaak niet en waarschuwde de politie, die een onderzoek instelde en het zilver in beslag nam. Aanvankelijk meende men te doen te hebben met voorwerpen, welke afkomstig waren van een inbraak, geruimen tijd ge leden te Sydney gepleegd. Later bleek, dat het Kaukasisch zilver was. De Estlander be weert de voorwerpen te Nicolajew te hebben gekocht. Hij maakte reizen naar de Zwarte Zee, kocht hier goedkoop roebels, kocht er daar voorwerpen voor 'en verkocht deze dan hier weer met groote winst. Tijdens het on derzoek bleek evenwel, dat de Estlander in zijn pas had geknoeid. In afwachting van het resultaat van hef verdere onderzoek is hij ter beschikking van den vreemdelingendienst ge steld. KOOPT NEDERLANDSCH FABRIKAAT. De Ver. Nederlandsch fabrikaat verzoekt ons opname van het volgende: Weer wordt ons land ernstig geteisterd door werkloosheid, een verschijnsel, dat on ze volle aandacht verdient. Bij de organen der openbare arbeidsbe middeling stonden op 8 November 1930 in geschreven 90.500 werkzoekenden, tegen 45.350 op denzelfden datum in 1929. Echter worden niet van uit alle rond 1100 Neder- landsche gemeenten cijfers gepubliceerd. We zijn dan ook aan den niet te hoogen kant, als we verklaren, dat thans reeds in Neder land honderd twintig duizend werkloozen zijn. Weet ge Nederlanders, wat dit betee- kent? Beseft ge, dat het overgroote deel van deze werkloozen vrouwen en kinderen heb ben, zoodat zeker drie honderd duizend per sonen geholpen moeten worden, d.w.z. een bevolking, tweemaal de grootte van het in wonertal van Utrecht, op vier na de groot ste gemeente van Nederland? Wat kost deze hulp? Niemand, die dit met nauwkeurigheid kan zeggen, omdat de armenzorg en de werkloo- zenzorg, d.w.z. maatschappelijke en indivi- dueele oorzaken, dikwerf ineenvloeien. De oorzaak van de armoede van tienduizenden, is dikwerf uitsluitend de werkloosheid. Weet dan, dat in ons land volgens de statistiek per jaar voor de leniging van de gevolgen van de armoede naar schatting rond vijf en zeventig millioen gulden moet worden uitge geven. Weet dan verder, dat voor de leniging van de gevolgen van de werkloosheid in 1929 naar zeer globale raming achttien millioen gulden door Rijk, gemeenten, provincies en werklcozenkassen werden besteed een goed jaar althans tot September, was 1929 en wat zagen we toch nog? In Amsterdam werd aan valide werkloo zen uitgekeerd 1.136.539, terwijl aan z.g.n. crisis-uitkeeringen werd betaald een bedrag van 726.724. De netto-uitgaven der ge meente voor de werkverschaffing bedroegen dus na aftrek van Rijks- en provinciale subsidie rond 295.000. In 's-Gravenhage werd uitgekeerd aan werkloozensteun 237.800 door bemiddeling van de vakvereenigingen (hierin niet begre pen bijslag op kasuitkeeringen) en 257.900 niet door medewerking van de vakvereenigin gen. Voor werkverschaffing is betaald, voor wat betreft werken in de gemeente, alleen aan loon plus kinderbijslag 87.000. Het aantal ondersteunde gevallen bedroeg in elk der jaren 1927 tot en met 1929 tusschen 19.000 en 20.000. Voor bijslag kasuitkeering is uitgegeven 45.717. Door de gemeente Utrecht is in 1929 aan valide werklooze arbeiders aan steun uitge keerd a. door bemiddeling van de Stadsaalmce- zenierskamer aan niet-georganiseerde werk loozen 160.720; aan verzekerde (uitgetrok ken) georganiseerde werkloozen 90.873. b. door bemiddeling van den Gemeentelij ken Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeidsbemiddeling aan verzekerde uitge trokken werkloozen 249.103.81. Voorts werd in 1929 voor werkverschaf fing uitgegeven aan kosten, ten laste komen de der gemeente Utrecht 151.932.02. In Haarlem is in 1929 uitgegeven 166.000 voor steun aan valide werkloo zen. In Groningen werd aan valide werkloozen uitgekeerd 186.800 en voor werkverschaf fing (na aftrek Rijksbijdrage) rond 40.000. Doch ook in andere gemeenten zien we ge weldige uitgaven. Er hadden in Schiedam in 1929 2500 z.g. crisis-uitkeeringen plaats tegen 7705 in 1928. Het daarvoor benoodigde bedrag bedroeg ruim 20.000 tegen bijna 70.000 in 1928. Op 3 Augustus van het vorig jaar kon de laatste crisisuitkeering worden gedaan. Op dien datum, gelijk trouwens over geheel 1929 het geval was, was een aantal werk loozen' in Drente (Eenerveld) geplaatst. In 1930 is de toestand in Schiedam weer belangrijk verergerd. Het jaar 1929 gaf dus een kleine verandering. Te Zaandam is de toestand in 1930 ook slechter geworden. Een raming van 40.000 vcor steun aan validen is reeds met meer dan vijftig mille overschreden De toestand verscherpt. Was 1929 nog vrij gunstig, 1930 is dat allesbehalve. Zoo gaf Rotterdam in 1930, d.w.z. van 1 Jan. tot 30 Oct. aan steun aan valide werkloozen (de gewone armen dus daaronder niet begrepen) rond 1.915.000 uit, doch in hetzelfde tijdvak in 1929 1.347.000. Voor 1930 is nog een half mil lioen extra aangevraagd, zoodat in 1930 de uitgaven ongeveer het dubbele van die in 192? zullen bijdragen. In Amsterdam waren op 1 November 1929 bij de gemeentelijke arbeidsbeurs 18219 werkzoekenden ingeschreven, waarvan, vol gens eigen opgave, 9989 werkloos waren, terwijl op denzelfden datum in dit jaar deze cijfers waren respectievelijk 28167 en 17306. Waarom wij U dat allemaal vertellen? Op dat ge zult beseffen, dat ook in ons land de werkloosheid een geesel is, welke hevig treft, niet alleen hem die werkloos is, maar ook de gemeenschap. Beter dan steun is wer ken. Kunnen we dan het werk vermeerderen? Ja, gij kunt en moet helpen! Gij kunt helpen, door steeds daar, waar slechts mogelijk is, te vragen naar voortbrengselen van Neder landsch fabrikaat. Hoe meer waren gij koopt, vervaardgd in ons land, hoe kleiner de werkloosheid wordt. Wie Uwer is niet getroffen door het leed der werkloozen en door de grootte der uit gaven, die de leniging der gevolgen vergt? Welnu, zet Uw medegevoel om in een daad Koopt Nederlandsch fabrikaat en steunt te vens het werken der vereeniging Neder landsch fabrikaat, welke iederen dag voor dit beginsel op de bres staat. ERNSTIG MIJNONGELUK. Zes dooden. Uit Bandjermasin wordt gemeld: De heer Hoogendoorn, employé van de steenkolenmijn Talokbajoer is met vijf mijnwerkers levend begraven onder een koleninstorting. Twee honderd contract koelies werkten een uur lang alvorens zij de zes lijken vonden. BURGERLIJKE STAND. ONDERTROUWD: Joseph Kollmer en Katarina Rood. Hidzer de Vries en Aleida Bakker. Gerard Kromdijk en Martha Rijpkema. Pieter van Wijland en Jeannine Cousin. Sjoerd Hoekstra en Volke Blankman. Johannes van Aken en Johanna Grotenhuis. GEBOREN: Margaretha Anna Hendrika d. v. Cornelis van den Aakster en Margaretha Tesselaar. Gerrit z. v. Geert Bulteel en Geertje van der Weerd. OVERLEDEN: Johannes Westerbepk 69 jaar. Adam Jas, 80 jaar. KALENDERS. De Kon. Paketvaart Maatschappij heeft een fraaien kalender uigegeven. Het schild geeft een Oostersche impressie, Javaansche danseressen waar omheen zich inlanders groepeeren. Het onderdeel van het schild en het kalen- derblok zijn daarbij door den ontwerper, den heer Leo Léon, in. passenden stijl gehouden. Het Decembernummer van Het Ster Bul letin publiceert een toespraak door Krishna- murti, getiteld „Het ophouden van vrees". Vervolgens worden vragen en antwoorden beschreven welke op de zomerbijeenkomst naar voren zijn gekomen. Weargegeven wordt de toespraak gehouden door Krisna- murti over geestelijke verwezenlijking. Ge publiceerd worden nog een plan der Euro- peesche rondrens en bijzonderheden over het landgoed Eerde. In De Hollandsche Revue bespreekt A. Hallema de resultaten van een kwart eeuw kinderwetten. E. -van Lidth de Jeude geeft een historische beschouwing in „Candidaten voor een troon". Uitvoerig wordt Sinclair Lewis de winnaar van den Nobelprijs voor letterkunde besproken. Luctor schrijft een interessant artikel „Van de Boekentafel". Verder de gebruikelijke rubrieken waaron der ook van jeugdlectuur. Magazine „NOVA". Het eerste verhaal in dit Kerstnummer van Nova" is nu eens geen sentimenteele ge schiedenis met flikkerende kaarsjes en alles wat daarbij behoort, maar een frissche en vermakelijke vertelling, „Kerstfeest in Gras bergen", door Henr. van Eijk, met illustraties van Felix Hess. En als Sinterklaas-gesrhie denis treffen we een bijdrage aan van Jean Disque, „De Vergissing". Chip is kostelijk als steeds met zijn „Op zoek naar geluk", terwijl de uitstekend vertelde „Vreemde geschiedenis" van Jack Gaveel dien titel inderdaad verdient. Verder noemen we nog een fijn schetsje van John Galsworthy, een artikel over Crock van Ed- mond Visser en een sportverhaal, „De bof fende Pechvogel" van M. J. Adriani Engels. Het rijkelijk geïllustreerde filmsupple ment bevat onder meer een artikel van den Hollandschen filmpionier Joh. Gildemeyer en een interview met den heer L. Groen, den manager van de Fox Film in Nederland, dcor A. M. Buis. Van de fraaie kunstdrukfoto's vermelden we die van Dixie Lee, Kathe Dorsch, Bessie Love en Dolly Haas. HET VIERDE RETOUR VLIEGTUIG TE BAGDAD. Aneta-Vaz-Dias meldt, dat bij de K.L.M. bericht is ingekomen, dat het vierde retour vliegtuig de P.H.-A.E.Z. gisteren te Bagdad is aangekomen. VAN TIJEN IN INDIE. Prcpagandavlucht door ludië. De heer Van Tijen maakt op uitnoodiging van de Ned.-Ind. Vliegclub een propaganda- tocht voor de vliegsport en het luchttoerisme met zijn „Adelaar", waarbij hij vergezeld wordt door het vliegtutig „De Kriel" van de Ned.-Ind. Vliegclub. Het vertrek zal plaats hebben 7 Decembër'uit Bandoeng. ZWEEFCLUB VOOR JONGEREN. Te 's Gravenhage is zoo weet het Hbld. te melden een „Zweefclub voor jongeren" opge richt. De E. N. Z. C. verleent zeer vele faci liteiten. Er is een lesvliegtuig in Duitschland besteld, waarmede de leden reeds in de kerstvacantie hopten te vliegen. De oefenin gen worden voorloopig op het strand binnen de gemeente Noordwijk gehouden. DR. ECKENER OVER DEN RAMP VAN DE R 101. Bij zijn verhoor door de commissie van onderzoek naar de oorzaken van den ramp van de R 101 verklaarde dr. Eckener, dat de eerste daling van het luchtschip voorafge gaan was door verticale bewegingen, daar bij het aflossen van de wacht de nieuwe stuurman eerst had moeten wennen aan de toenmalige stuureigenschappen van het schip. Daarbij kwam, dat het voorschip aan merkelijk zwaarder was door het verlies aan gas. Tengevolge van de daardoor ontstaan de neigende beweging is de bewuste gashou der nog verder gescheurd, waardoor het ster ke dalen van het voorschip veroorzaakt was. Uitwerpen van brandstof heeft het schip voor eenigen tijd weer horizontaal kunnen brengen, doch het kon zich niet in dezen stand handhaven. De kapitein heeft het ge vaar ingezien en dientengevolge de motoren laten stopzetten, teneinde de vaart uit het schip te krijgen. Het breken van een electri- sche draad heeft toen waarschijnlijk de ont ploffing veroorzaakt. In antwoord op een desbetreffende vraag antwoordde dr. Eckener, dat bij 40 ongeval len die hij had meegemaakt slechts een maal de oorzaak van den brand in de motoren ge legen was. Het gasverlies van de R 101 schijnt zeer groot geweest te zijn. De voorzitter der commissie, Sir John Si- mon, deelde aan het einde der zitting van heden mede, dat hij hoopte, dat het onder zoek morgen beëindigd zou kunnen worden. POGING TOT DOODSLAG OP EEN VELDWACHTER. De vijfde kamer der Amsterdamsche recht bank heeft gisteren uitspraak gecaan in de zaak tegen den 60-jarigen ex-toltaas H. M. te Huizen, die voor de vacantiekamer der rechtbank te verantwoorden had gehad we gens poging tot doodslag op den ve'dwach- ter Marmus. Hij had hem aangevallen n .•en siherp voorw.-rn en zeer ernstig erwoud In het psychiatrisch rapport, dat na de be handeling van de zaak nog is ingewonnen, werd verd. toerekeningsvatbaar verklaard De rechtbank veroordeelde hem tot een gevangenisstraf van drie jaar, met aftrek van de geheele voorloopige hechtenis. DOODSLAG OP ZIJN PATROON. Voor de Bredasche rechtbank heeft giste ren terecht gestaan de 32-jarige fabrieksar beider M. H. uit Bergen op Zoom, thans ge detineerd, verdacht van doodslag gepleegd op zijn patroon, den heer R. F. de Bie, be- drijfschef der n.v. Ijzergieterij v. d. A. F. de Bie Zn. te Bergen op Zoom. Vrijdagmor gen 17 October ontstond er tusschen den chef en verd. op de werkplaats een woorden wisseling. Blijkbaar zeer driftig geworden, greep H. op een gegeven oogenblik een ijze ren staaf en sloeg er zijn patroon zoodanig mee od het hoofd, dat de heer de B. ineen zakte en in levengevaarlijken toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht, waar hij den volgenden dag aan zijn ver wondingen is overleden. H. gaf zich uit eigen beweging bij de politie aan. Bij de behandeling voor de rechtbank zijn zeven getuigen gehoord, onder wie de des kundige, dr. J. P. L. Hulst uit Leiden. Verd. gaf als motief op ontstemd te zijn over een standje, dat hij van zijn patroon had ge kregen. De officier van justitie, mr. O. graaf van Limburg Stirum, eischte acht jaar gevange nisstraf. PROCES TEGEN DEN STAAT. Niet uitbetaalde sal ar is verhooginge/t. De Hooge Raad der Nederlanden wees gisteren arrest inzake het bekende proces van den Centralen Nederlandschen Ambtenaars- bond contra den Staat; over niet uitbetaalde salarisverhoogingen aan belastingambtena ren. De Hooge Raad bevestigde het vonnis der Haagsche Rechtbank van 31 December 1929, waarbij de Staat in het ongelijk werd gesteld en veroordeeld in de kosten. POGING TOT MOORD. Drie jaar gevangenisstraf ge'èisM, Voor dé Hèarlemsche rechtbank stond gis termorgen terecht een 19-jarige los werkman uit Zaandam, beschuldigd van poging tot moord op zijn vroegere meisje. 2 Augustus j.1. werd het meisje door haar verloofde naar huis gebracht. Bij een halte van de autobus stond verdachte op hen te wachten en viel het meisje met een dolk aan. Haar verloofde wist den steek af te weren, doch kon niet voorko men, dat mantel en jurk vernield werden. De officier van justitie eischte drie jaar ge vangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Uitspraak 11 December.- DE KAASMARKT. ALKMAAR, 5 Dec. 1930. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal aange voerd 69 stapels, wegende 82000 K.G. De prijzen waren als volgt: Fabriekskaas: Klei ne 38; Commissie 36; Boerenkaas: Kleine 38; Commissie 36. Alles met rijk» merk. Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 5 Dec. 1930. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1052 H.L. aangevoerd, als: 487 H L. tarwe 5.50 9.25;35 H.L. rogge 5.50; 90 H.L. gerst chav. 5 606.62M109 H.L. ha ver 6.257.60; 92 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen I 1419; citroenboonen 21—27; witte boonen 22—30; 31 H L. karwijzaad 27; 10 H.L. blauw- maanzaad 28; tuinboonen 8—16; 198 H.L. groene erwten (kleine) 8.50—10; groene erwten (groote) 20—24; grauwt erwten 45—55; vale erwten 32—43. Alles per 100 K.G. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Dec. '30. Langendijker Groentenveiling. 2600 stuks Bloemkool (reuze) 8.40—12 90; Bloem kool 2e s. 3.803.90 per 100 stuks; 7500 K.G. Peen 1.60—1.80: Peen (klei ne) 0.90—1; 25000 K.G. Roode Kool le s. 1.60—6; 24C00 K.G. Gele Kool 1.60—3.20; 7300 K.G. Deensche Witte Kool 1.20—2.20; 8800 K.G Uien; Uien 1.90—2.60; Grove Uien 2.202 50; Drielingen 1.10—1.20; Nep 3.90, alles per 100 K.G. NOCRDSCHARWOUDE, 4 Dec. 1930. 150 K.G. Aardappelen, Gr. Schotsche 2.80; 9400 K.G. Uien: Uien 1.90- 2.30; Drielingen 1.10—1.80; Nep 3.30—3.80; Grove 2.30—2.50; 9400 K.G. Peen 1.20—1.50; 38000 K.G. Roode Kool 2.505; 10800 K.G. Gele Kool 1.70—./ 2.40; 22800 K.G. Deensche Witte Kool 1.602.20; alles per 100 K.G.; 2600 stuks Bloemkool 3.60—8; 400 stuks Witkrop 0.60 per 100 stuks. BOVENKARSPEL, 4 Dec. 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 5.5012; Bloemkool 2e s. 2.505.50; Bloemkool 3es. 0.80 1.80; Roode Kool 1.30—4 10; Witte Kool 1.40—2; Gele Kool 1.50— 2.20; Uien 0.90. WARMENHUIZEN, 4 Dec. 1930. Roode Kool (kale) 1.201.60; Deensche Witte Kool (uitschot) 1.20; Bloemkool le s. 6.50—9.30; Drielingen 1.10—1.20; Uien 22.20; Grove Uien 22.10; Bieten 2.30. Aanvoer: 3100 K G. Roode Kool; 1025 K.G. Deensche Witte Kool; 3600 K.G. Uien; 675 K.G. Bieten en 230 stuks Bloemkool. ONDERTROUWD VOLKE BLANKMAN EN Sj. hoekstra ARTS. Alkmaar, Nassaulaan 21. Drachten. 4 December 1930. Thuis te Alkmaar 14 Dec. 2-4 uur. Huwelijksvoltrekking 17 Dec. 12.30 uur. Kerkelijke inzegening in de Groote Kerk, 1 uur, door den WelEerw. Heer Ds. F. J. Pop van Uitwijk. Heden overleed onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Grootvader, in den ouderdom van 69 jaar. Uit aller naam: WED. J. WESTERBEEK— KLAASEN. Alkmaar, 5 Dec. 1930. Lindegracht 5. is wegens familie-omstandigheden

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 3