Rechtszaken B POOR-s MOSTERD Spoor's gestampte Muisjes |H. H. WlUEiti, Verm.uord 11? J SfU 4 spreken. ALMELO PM>vSnc5aal nieuws I»E A VOMTlttEM VAM EEM V EK K EEK8A GEM T«1 E. Pj". ^eesie, die zich zeer gewichtig gevoelde, nu hij de leiding van de sportfeesten had, stelde nu voor een kik- vorsch en een veldmuis tegen elkaar te laten rijden. Daar hadden ze wel hooren naar. Ook de koning was met het plan ingenomen. Inderdaad, er bestaat geen beter en meer afdoend middel tegen slechte spijs vertering en verstopping, en de f aaruit voortkomende kwalen. Alom verkrijgbaar a {0.6*-. per flacon. directeur van een meedingend koor. Spr. had daarom een schrijven aan het hoofdoestuur gericht met het voorstel om de jury-leden te benoemen uit niet-leden van den Bond van koordirigenten. Indien men hiertoe overgaat, zou, meende spr., het concours van den Noordhollandschen Zangersbond in belang rijkheid toenemen. Spr. preciseerde zijn mee- ning nader en stelde voor om de junr-leden te benoemen uit neutrale bevoegde deskundigen, dié in geen enkele verbinding staan met de directeuren van de vereenigingen. Zoodoen de zal men meer zekerheid hebben voor een onpartijdige beoordeeling. De wedstrijden zuilen daardoor op voortdurend hooger plan komen. De voorzitter deelde mede, dat het idee van den heer Brands wel in de hoofdbe stuursvergadering is besproken, maar nog niet zoodanig, dat er een agenda-punt van was gemaakt Spr. zag er wel een weinig wan trouwen in, al zal de heer Brands dit ontken nen, en het zou spr. zeer tegenvallen als de door den heer B. aanbevolen maatregel nood zakelijk zou wezen tegenover cien Bond van koordirigenten. De heer Brands merkte op, gehoord te hebben, dat een jurylid op een concours het hoogste aantal punten had toegekend aan een vereeniging, waarvan één zijner leer lingen directeur was. De andere jury-ledeii gaven veel lagere punten. Spr. kon zich er mee vereenigen, als het hoofdbestuur met het opmaken van een gros lijst voor juryleden rekening wil houden met zijn opmerkingen. De voorzitter zegt dit toe en zou er vóór zijn om ook namen te noteeren uit het Oosten en Zuiden des lands, zooals de heer Brands had aangegeven. Bergen vroeg of de tijd nog niet is ge komen om een muziekbibliotheek te vormen, ten gebruike eventueel van de N^reenigingen. De voorzitter vreesde, dat men in bot sing zou komen met de auteurswet, maar gaf in overweging om lijsten te doen aanleggen door elke vereeniging van bij haar in bezit zijnde stukken en deze in te zenden aan den secretaris van het hoofdbestuur. Besloten werd hiermee de proef te nemen. Verschillende aanwezigen gaven nog wen ken ten aanzien van de organisatie van het concours voor het volgende jaar. Inleiding van den heer A. Lek. De penningmeester hield hierna een inleiding over het onderwerp: „Federatie van landelijke bonden of concentratie van ge westelijke en plaatselijke bonden'1. Spr. me moreerde, dat in het afgeloopen voorjaar te Amsterdam een vergadering was gehouden van belanghebbenden, waar de heer Ver sloot, voorzitter van den Bond van koordi rigenten, een inleiding had gehouden over verschillende wenschen ten aanzien van den zang. In Mei d.a.v. werd te Utrecht weer een vergadering gehouden, waarin de heer Ver sloot het vormen van een federatie bepleitte. Er ontstonden op die vergadering twee par tijen, de ééne vóór federatie van landelijke bonden, de andere vóór concentratie van ge westelijke of plaatselijke bonden. Een nieu we vergadering was noodig, waarop een commissie werd ingesteld ter onderzoek van beide wenschen. De uitvoerige conclusies, waartoe de comm. kwam, werden door spr. voorgelezen. Spr constateerde ten slotte, dat er drie wegen open staan, n.1. aansluiting bij de landelijke bonden, aansluiting bij de koorcentrale, of algeheele onthouding van medewerking. De voorzitter gaf zijn indrukken van bovengenoemde vergadering weer en deed als zijn oordeel kennen, dat de meeningen wel wat op den spits gedreven werden. Ge dwongen lidmaatschap van landelijke bon den juichte spr. allerminst toe; hij gaf niet veel om leden die naar een bond gedreven worden. Een kleine zartgvereeniging, die toch geen groote nummers kan uitvoeren, heeft weinig belang bij een landelijke organisatie. Spr. geloofde, dat het beter is dat de Noord- hollandsche Zangersbond tracht verbeterin gen te treffen waar dit mogelijk is. De heer Brands gaf in overweging ad- haesie te betuigen aan het streven van den Amsterdamschen zangersbond als bonden somenwerken), welk streven spr. stelde boven 't terroristisch gedoe van den Kon. Ned. Zan gersbond en den Bond van Gem. Zangver- eenigingen in Nederland. In antwoord op een uitlating van den voorzitter ten aanzien van het zangonder wijs op de scholen zei spr., dat alleen door eendrachtig optrekken wettelijke maatregelen zijn te bereiken- Daarom zou het aan te be velen zijn een landelijke Bond van zangver- eenigingen op te richten. Op het oogenblik zijn de voorschriften ten aanzien van het zangonderwijs op de lagere school bescha mend tegenover het buitenland. Spr. deed mededeelingen over zijn onder wijs in zang en luitspel aan een der scholen in Alkmaar, waarvan hij voor de toekomst groote verwachtingen koesterde, als het on derwijs op de scholen mocht worden inge voerd. De voorzitter stelde de vraag: wat moet de Noordhollandsche Zangersbond doen: zich afzijdig houden van concentratie pogingen of mee doen? Spr. was er voor om medewerking te verleenen. H e i 1 o o was het met den heer Brands eens om concentratie te betrachten. De heer Lek zette uiteen, waarom het z.1. wenschelijk is aan te sluiten bij de koorcen trale, van waaruit gestreefd wordt waar sa- menwerking en waarbij de N.H. Zangers- Vond kan doorwerken als tot dusver. Alzoo werd besloten. Hierop volgde sluiting door den v o o r- ritter die daarbij de beste wenschen uit- snrak voor den bloei en het streven van den Bond en tevens opwekte tot zoo groot moge lijke inschrijving voor 't concours te Heiloo. VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 13 December. EEN ONAANGENAME INZET VAN EEN GLORIERIJKEN GEMEENTE LIJKEN FEESTDAG. Op den achtsten October, terwijl ieder de victorie van de stad zijner inwoning dank baar herdacht, werd al heel spoedig de fees telijke stemming van den heer H. Sterk, gas fitter der gemeente, jammerlijk bedorven door een hoogst onaangename ontmoeting. Op zijn rijwiel omstreeks 10 uur zich be gevend langs de Zuidzijde van het verdren kenoord in de richting Voormeer, kwam hij op het gevaarlijke hoekje LimmerhoekVer- dronkenoord in aanrijding met een van den Limmerhoek komenden auto, bestuurd door den 52-jarigen landbouwer Cornelis S. van Huiswaard gem. Koedijk. De heer Sterk, die geenerlei signalen had gehoerd, kon niet tij dig meer remmen en vloog tegen den auto op. Zijn gelaat en zijn been werden verwond en zijn rijwiel beschadigd. Barmhartige Sama ritanen hielpen hem op de been en brachten hem naar den accijnstoren, alwaar hij door de politie werd verbonden. De heer S. deed van het gebeurde zelf aan gifte bij de politie, doch na ingesteld onder zoek rezen er zooveel bezwaren tegen onzen landelijken automobilist, dat hij in staat van beschuldiging werd gesteld. Hij stond heden dan ook terecht. Hoewel in het volste ver trouwen in zijn onschuld was hij evenwel zoo voorzichtig geweest zich een juridischen steun te verschaffen in den persoon van mr. de Groot, die zich bereid had verklaard zich met zijn verdediging te willen belasten. Een ver dediging, die de heer S. dan ook terdege ino- dig had, daar de verschillende getuigeverkla ringen niet geacht konden worden in zijn voordeel te zijn. Ook was zijn optreden na de aanrijding niet bijzonder in den smaak ge vallen en schroomde de lichtelijk opgewonden bedienaar der lichtbedrijven, de aangereden heer Sterk zelfs niet, hem een „hondschen kerel" te noemen. De heer S. beweerde voorts vanaf het Lim- merhoek-hoekje bij den verkeersspiegel voort durend „signaal" te hebben gegeven, wel minstens 5 maal, doch niemand der getuigen 'had daar van iets gehoord. Ook reed de heer S. volgens die getuigen overwegend links en zelfs binnen de verkeersstreep. Het schijnt, dat het niet geven van eenig signaal daar ter plaatse onder automobilisten epidemisch is en aan de politie is verzocht, daar eens extra op te willen letten. Ten einde nog eenige ge tuigen te hooren werd de zaak voor onbe- paalden tijd aangehouden, zulks met instem ming van den verdediger, die het gewenscht zou achten, dat de kantonrechter zieh per soonlijk van den toestand ter plaatse zou overtuigen. 'T EINDE VAN DE SPANNENDE GESCHIEDENIS WAS: SIJMEN BETAAL! jHet vervolg van de zaak contra den heer Jan W. te Alkmaar die in moeilijkheden was geraakt wegens het rijden zonder licht in de Langestraat in den lóden Octoberavond, verliep niet bepaald in het voordeel van ver dachte. De „schitterende" experimenten met de van dienstweigering verdachte electrische lantaarn op het bureau gehouden waren door den verbalisant, die vertrouwde op zijn goe de oogen en ongerept waarnemingsvermogen niet bijgewoond. Hem was het voldoende dat de heer W. zich aan bovengenoemde en nog eenige andere overtredingen, de rijwielsport betreffend had schuldig gemaakt en daar mee basta. De heer W. werd dus veroordeeld, doch verzachtende omstandigheden, de beken de wispelturigheid van dergelijke verlich tingsapparaten, jn aanmerking genomen, slechts tot één honderd en vijftig cents boete of 1 dag hechtenis. EEN AANRIJDING. De heer N. Brandwijk, handelsreiziger te Alkmaar, had op 16 October aldaar een min der aangename" ontmoeting met een zells tragischen afloop. Op zijn fiets in den om trek van den Bergerhout peddelend verscheen aldaar op zijn weg den eveneens rijwielende slager Pieter E., welke heer hem, volgens het uitvoerig verslag van den reiziger niet alleen verschillende minder liefelijke woorden toe voegde, maar hem ook door het nalaten van een verkeersteeken in de wielen reed, waar door hij viel, zijn hoofd en rijwiellantaren letsel bekwam en hij ten slotte nog sarcas tisch werd uitgelachen. De heer Brandwijk deed van dit alles aan gifte en had de satis factie dat de heer E. heden ter zitting was gedagvaard, echter zonder aan de invitatie gevolg te geven. Vrijdag biedt dan ook geen-geschikte gele genheid voor slagersuitstapjes! Zooals is gezegd, deed de heer Brandwijk mededeeling van de ondervonden onwaar dige bejegening. De slager scheen op hem zoo te zijn gebeten omdat hij van 's heeren Brandwijk's broeder nog 70 cents had te vorderen. De ambtenaar kwalificeerde dit optreden als ergerlijk en requireerde zells 25 boete of 25 dagen. Maar de kanton rechter deed er een belangrijk schepje af en bepaalde de straf op 8 boete of 8 dagen, bevens betaling van 5 schadevergoeding aan mijnheer Brandwijk wegens arbeidsver zuim. DE AL TE VRIJPOSTIGE KIPPETJES. Een kippenhouder te Akersloot, de heer Cornelis Sch. had voortdurend verzuimd zijn vrijbuitend pluimvee tot de orde te roe pen, wanneer dit gevogelte een ongewenscht bezoek bracht aan het bloembollenveld van den heer Gelbeijen. Aangifte werd gedaan en de onattente kippenmelker heden veroor deeld tot 8 boete of 8 dagen. Het is ons aangenaam er bij te kunnen voegen, dat den laatsten tijd deze excursies zijn opgehouden en er zich geen reden tot klachten meer heb ben voorgedaan. MAAR WEER TERUG NAAR DE PRUIKEN- EN KAARSENT1JD. De 20-jarige chauffeur Cornelis D. te Alkmaar verscheen ter audiëntie als houder van een hem op 23 Nov. door de politie uitgereikte bon, omdat hij in den avond van dien dag op de Mient had ge reden op een onverlicht rijwiel. Het bleek dat ook deze electrische lantaarn kuren had vertoond en men zou haast geneigd zijn om het kaarssyste-m weer in te voeren Hoewel de heer D. er nog piet onvoor- deelig afkwam met 2.—r boete of 2 da gen, had hij van dit bedrag, ronduit ge zegd, meer plezier kunnen hebben. HET ONGELUKSBRUGGETJE BIJ DE ZES WIELEN DEED WEER VAN ZICH Het armzalige hoogst benauwde brug getje nabij de Zes Wielen te Alkmaar, dat zelfs geen ruimte geeft aan een wielrijder om een auto te passeeren, gaf op 21 October weer indirect aanleiding tot een aanrijdingsdrama. Vanaf de richting Hoorn kwam aanhijgen een zijn jeugdjaren ontworsteld Fordje, bestuurd door den 28-jarigen reiziger Corn. O. uit Heiloo, die met rechtmatige trots daarin zijn ouderpaar vervoerde, terwijl van de andere zijde met meerdere snelheid paderde op zijn motorrijwiel een zekere heer Langedijk, schilder te Oude-Niedorp. De heer L. was de eerste die het be ruchte bruggetje opreed, doch de Ford chauffeur reed eveneens door, zoodat een aanrijding helaas niet kon uitblijven, tot lichamelijke schade van den motorrijder, die met zijn kar omtuimelde en met ge broken been naar het ziekenhuis te Alk maar moest worden vervoerd, alwaar hij momenteel nóg vertoeft. De gemeente-politie van Oudorp be moeide zich met het geval en de Ford werd aan een remproef onderworpen, met een treurig resultaat! De handrem bleek absoluut waardeloos en de voet- rem ongeveer voor 75 procent bruikbaar, een en ander met het droevige gevolg, dat de jeugdige chauffeur heden terecht stond voor twee feiten, roekeloos rijden en onvol doende werkende remmen. De goede jongen hield een pleidooi voor zijn voorzichtigheid en zijn remmen, maar kon geen overwinning boeken. Er werd ge oordeeld dat hij had moeten stoppen en e» voor had moeten zorgen, dat op de remmen niets te zeggen viel. Het verdient dan ook aanbeveling, dat gebruikers van oude Ford- jes, behoorlijk hun remmen en vooral de handrem laten controleeren, want als er een aanrijding plaats vindt, worden zij gewoon lijk gedrukt in het hoekje, waarin de meeste klappen vallen. De heer O. behoorde dan ook tot die onge- lukkigen en hoorde zelfs door den verbolgen ambtenaar 2 maal 60 boete of 60 dagen vorderen. De kantonrechter deed weliswaar wat water in dit krasse wijntje, maar met minder dan 15 boete of 15 dagen voor de remmen en 50 boete of 50 dagen voor de aanrijding met zulke ernstige gevolgen, kwam hij er toch niet af. DOOR EIGEN ROEKELOOSHEID EEN BLOEIEND JONGELING BIJNA VERANDERD IN EEN VERMINKT LIJK! Een jongmensch uit Hoorn genaamd J, J. Ursem, reed op 7 November per rijwiel op den rijksweg te Limmen en kreeg het in zijn overmoedig hoofd zonder eenig verkeerstee ken te geven, eensklaps den straatweg over te steken, juist op het oogenlbik, dat een luxe auto en een autobus in aantocht waren. De roekelooze fietser werd dan ook aangereden en kwam er nog tetrekeklijk goed af. Zijn onverschilligheid voor de toch zoo noodzake lijke verkeersregelen moest hij evenwel toch ook nog bezuren, daar hij heden tot 12 boete of 12 dagen werd veroordeeld De ambtenaar wees er nog eens krachtig op, welke funeste gevolgen deze roekelooze handelingen kunnen hebben. DE HCOGE CONNECTIES WERDEN NOG NIET AFGEBROKEN. De 22-jarige heer Petrus B. uit Castricum, geleek met zijn omvangrijken bril uiterlijk veel op een succesvol student op een semina rie, doch bleek te zijn een arbeider, niet ge heel verstoken van lust tot het edele jacht vermaak. Zooals door een jachtopziener was geconstateerd, die hem op 2 November had aangetroffen, in het jachtveld, voorzien van een geweldig schietgeweer, voor welk feit hij nu terecht stond. De heer Petrus B., was echter zoo vrij, de ze tenlastelegging krachtig en pertinent te ontkennen, tot groot genoegen van den heer kantonrechter, omdat zulks een welkome ge legenheid bood de aangename relaties, bij de voortzetting der zaak a.s. week, ten einde den verbalisant te hooren, voort te zetten. EENIGE AANVULLING VAN DE VERKEERSWETENSCHAPPEN GEWENSCHT, De 45-jarige heer L. B. ten V., opzichter bij de Ned. Spoorwegen te Haarlem, kwam op 16 October in zijn luxe wagen te Limmen den Vischweg uit rijden, terwijl op den rijks straatweg, door werk in uitvoering, slechts voor de helft berijdbaar, de heer N. Pater een eerzaam tuindersknecht, op zijn rijwiel naderde. De opzichter der spoorwegen reed door, meenende dat hij den wielrijder wel vóór kon zijn. Toen hij echter bemerkte, dat hij zulks niet meer kon, overwoog hij dat de wielrijder wel zou afstappen, maar de wiel rijder, bewust als van rechts komend het voorrangsrecht te hebben, rekende er even zeker op, dat de auto zou stoppen en nu kan ieder deduceerend en combineerend lezer we! begrijpen, dat de verkeersorde jammerlijk werd verstoord en de wielrijder, de match, zooal niet door knock out, dan toch op pun ten verloor. In ieder geval kwam hij in een puinhoop te vallen en werd zijn rijwiel be schadigd. De heer ten V., nog geassisteerd door een collega als getuigea décharge, wil de de meening ingang doen vinden, dat de wielrijder had moeten stoppen, waarop de ambtenaar de veronderstelling waagde dat de heeren opzichters niet voldoende op de hoogte schenen te zijn van de verkeersrege len. Gevordefd werd 30 boete of 30 dagen en toewijzing van de civiele vordering van den in verdrukking geraakten fietser, waarop ver oordeeling tot 15 boete of 15 dagen, be nevens toewijzing van die vordering begroot op 14.65 in hoofdsom en rente, volgde. MISHANDELING IN DEN TREIN. Drenken handelsreiziger mishan- ce'i een meisje. Voor de Vierde Kamer der rechtbank te Amsterdam had zich gister de 37-jarige han delsreiziger W. J. G. v. d. H te verant woorden, verdacht van mishandeling. Verd. was in gezelschap van zijn broer en een derden handelsreiziger de coupé binnen gekomen op het laatste nippertje. Hij was onder den invloed van alcohol, en hij gedroeg zich zeer onhebbelijk tegen een drietal meis jes. Zijn onhebbelijkheid ging zoo ver, dat hij een der meisjes een klap in het gezicht gaf en haar een trap toediende. Verd. bekende, maar hij vond zijn handel wijze, hoewel „nogal onhebbelijk", begrijpe lijk door het feit, dat hij min of meer onder den invloed van drank was. Volgens hem 'J/VER WOLLEN O ND ERKLEED/NG was de ruzie, zonder veel aanleiding, van de meisjes uitgegaan. De officier eischte tegen den handelsrei ziger een geldboete van 40 subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak 24 December. BRANDSTICHTING. Gisteren neeft voor de Zutfensche recht bank terecht gestakn de 34-jarige koopman J. R., verdacht van brandstichting te Apel doorn. De eisch luidde 1 jaar gevangenisstraf, onder aftrek van de voorloopige hechtenis. De rechtbank gelastte de onmiddellijke in- vrijheidsstelling van verd. Uitspraak 23 December. PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. Werklooshe dbestrijding. Ofschoon het voorstel tot uitvoering van werken op het landgoed te Castricum ter be strijding der werkloosheid algemeen met in stemming werd ontvangen, gaf het toch in de commissie van het afdeelingsonderzoek der Prov. Staten tot eene uitvoerige discussie aan leiding. Bij de voorbereidende besprekingen voor de stichting der vennootschap kwam ter tafel de aankoop van terreinen te Nes bij Ilpendam Bij de drooglegging dezer ter reinen zou werkgelegenheid ontstaan voor Amsterdamsche en Zaanlandsche werkloozen; echter ook voor het te werk stellen van werkloozen van andere gemeenten met name van Haarlem, diende gelegenheid gezocht. Zoo kwam men tot het onderzoek, of een deel van het landgoed zich hiervoorleende. Of schoon men ook dit werk aan de vennoot schap had toegedacht, rees de vraag, of men hier niet onmiddellijk zou kunnen beginnen. Met eene nog niet bestaande vennootschap kan echter geen overeenkomst worden aan gegaan en het gemeentebestuur van Haarlem was principieel bereid, het risico van het ge- heele werk eventueel te moeten afmaken op zich te nemen. Eventueel, want na de op richting der vennootschap komt aan haar door middel van Ned. Heidemaatschappij het werk, althans zoo de Vennootschap het aan vaardt. Tegenover dit door Haarlem op zich te nemen risico was de provincie tot eene tegenprestatie bereid, namelijk dat het eerste jaar aan een 50-tal Haarlemsche werk loozen werkgelegenheid zou worden ge boden. Het is stellig te verwachten, dat na dien het werk reeds zal zijn overgebracht naar de vennootschap, die tegenover de deel nemers gelijke rechten zal doen gelden. Te verwachten is, dat Haarlem bij rijk en~pro'. vincie eene bijdrage zal vragen; eerst dan komen de bekende twee ton aan de orde. Het bedrag van f 50.000 heeft met dit crediet van twee ton niets te maken; dit bedrag vertegenwoordigt de te verwachten waarde vermeerdering voor het landgoed, waarvoor de provincie betaalt, terwijl de toevoeging „of zooveel meer of minder" slechts beoogt de noodige vrijheid te laten om het bedrag der waardevermeerdeiing niet rigoureus te behoeven aan te houden Vooi de provineie was er alles aan gelegen om, reeds voordat de Vennootschap kant en klaar is, eene daad te stellen, die in dezen tijd van malaise ook psychologisch een gunstig effect zou kunnen teweegbrengen en den wagen in beweging zou zetten Deze zal reeds onmiddellijk^ na aanvaarding dezer voordracht in beweging te stellen zijn, zoo ais dan het rijk aan Haarlem eene bijdrage in de loonen heeft toegezegd Het onderhavige object van werkverschaf fing gaat buiten de sincs eenige jaren be staande werkverschaffing op het landgoed om, die ook dit jaar weer haar gewonen gang zal gaan en een aantal werkloozen. zoo al niet allen dan toch hoofdzakelijk uit de om geving van het landgoed arbeid zal ver schaffen. VOGELTREKSTATION TEXEL. Tot oprichting definitief besloten. Op een Zaterdag te Utrecht gehouden ver gadering van de ccmmissie tot voorbereiding van de stichting „Het vogeltrekstation Texel" werd besloten tot de oprichting over te gaan, in het vertouwen dat aan dit station verdere financieele steun zal worden toegezegd Het voorloopig dagelijksch bestuur voor het ontwerpen der statuien constitueerde zich als volgt: prof. dr. L F. de Beaufort, voor zitter; dr. G. J. van Oordt. secretaris- j. Drijver, penningmeester; leden: W. B Oort, burgemeester van Texel en J. G van Marle. BROEK OP LAN&END1JK. Vrijdagmiddag 2 uur werd een vergade ring gehouden van de afdeeling Bloembol lencultuur „Langendijk en omstreken" in de zaal van den heer Vijzelaar. De voorzitter, de heer K. Wagenaar open de met een woord van welkom en wees er op, dat de bloembollenteelt meer in de alge- meene belangstelling toeneemt. Zulks komt doordat het bedrijf groententeelt allengs meer wordt omgezet In een alzijdiger be drijf, voornamelijk door de uitbreiding der tulpenteelt. Er moet nog veel geleerd wor den in deze cultuur, maar ondanks dat, kunnen wij hier doorgaan, gezien de hooge landprijzen, die elders besteed worden Het zal goed zijn in dit bedrijf er rekening mee te houden, dat ook hierin magere jaren zullen kemen. Wij mogen veilig aannemen dat dit jaar, wat opbrengst betreft, heel hoog stond. En de prijs was over het algemeen ge nomen bevredigend. En wat teelt èn wat prijs betreft, vormt de gladiolus hierop een tegenstelling. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief voor de Algem. Verg. punt voor punt voorgelezen en besproken. De keuringsdienst op bloembollen leverde nogal eenige bespreking op. Gevraagd werd of de keurmeester op het land nog inlichtingen geeft omtrent voor koming der ziekte, verder hoeveel de kosten zijn. Niet officieel werd geantoord 15 pei HA. De heer C. de Boer raadde deze keuring ten zeerste aan. Spr. is van meening, dat het certificaat waarborg geeft vooral ook voor de zuiverheid van plantgoed. De voorzitter merkte op, dat de zuiverheid onzer tulpen in 't algemeen hier hoog staal aangegeven. Spr. meende dat de keurings dienst te velde niet het meeste weegt vooi den exporteur, maar wilde behandeling na het rooien. Nadat nog was opgemerkt, dat niemand verplicht is zijn te veld staande tulpen te laten keuren, werd evenwel aangenomen hei voorstel van het hoofdbestuur om een keu ring te velde op tulpen in het leven te roepen. De andere punten werden zonder bespre king gepasseerd. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren K. Wagenaar en C. Timmerman. In de plaats van den heer P. Leijen, die aftreedt, werd als bestuurslid gekozen de heer E. Vlug te Zuid-Scharwoude, met bijna algemeene stemmen. 325. Het duurde niet lang, of het veldmuisje raakte ach ter, ofschoon het buitengewoon hard reed. Maar een kik- vorsch heeft nu eenmaal een paar stevigere trappers dan een veldmuis en dat was dan ook weer duidelijk bij dezen wedstrijd te zien.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6