Ingezonden stukken Binnenland gij de rondvraag werd allereerst ge- aa jd: Hoe denkt men over voorveiling van 1 Tl?" De beer Vlug dacht om de veiling in stand gouden, wel één of meerdere voorveilin- en {e houden. De heer de Boer was van meening eerst eens ai te wachten weike prijzen op andere voorveilingen worden besteed en dan eens fe hooren wat de leden zelf willen. Nadat nog was opgemerkt dat wanneer geen voorveiling gehouden wordt er dan jneei uit de hand zal worden verkocht, werd van dit punt afgetapt. De heer C. Timmerman deed eenige mede delingen in verband met de gehouden 2 ,001 -veilingen en 10 droge veilingen. De omzet was: per 1 November 32.314.14; per 1 Maart 'f 15 412-67pei 1 Mei 136 197.58; alzoo in totaal 183 924.39 Verder werd meegedeeld, dat spoedig te verwachten is, dat de bloembollenveilingen en bioc zich zullen verbinden met hei H. B C (Hollands Bloembollencultuur Genoot schap) en dat daardoor ten eerste werd be doeld de bescherming van kweekers en ten tweede is het ook bevorderlijk voor den goeden gang van zaken in den handel. Ook zal dit inzonderheid het veilingssysteem ten goede komen De heer W Visser, afgevaardigde der l. G. C.. dankte voor de uitnoodiging om deze vergadering bii te wonen Spr. wees nog op het voordeel der veiling, daar zij zekerder waarborg biedt dan het verkoopen aan ex porteurs en wekte allen op om zoo mogelijk alles aan te voeren aan onze veiling. Het zal dan blijken dat onze bollenveiling terdege levensvatbaarheid heeft. Ten slotte dankte de voorzitter de leden voor hun opkomst en medewerkingen bracht nog een woord van waardeering en dank aan de commissie, bestaande uit de heeren de Boer, de Geus en Timmerman en den betaalmeester Dirkmaat. Hierna sluiting. UITGEEST. Vrijdagmorgen bij het doorrijden van den sneltrein van half negen had op den spoor, dijk een ernstig ongeluk plaats. Plotseling hoorde men de trein geweldig remmen en stond daarop direct stil en hoorde men roe pen „Er is een kind uit den trein gevallen". Arbeiders die werkzaam waren aan de spoorwegwerken schoten direct toe ter hul- pe en na eenig zoeken zag men onder aan den spoordijk een kleine jongen liggen. Men vreesde'het ergste doch weldra bleek, dat al les buitengewoon goed was afgeloopen. De jongen, die nog pas 8 iaar oud is, had eenige schrammen aan zijn handen bekomen een kieine verwonding aan zijn lip. De eerste veiling van Anemonen. De eerste veiling van Anemonen en Ra nonkels enz. werd gehouden te Uitgeest door de heeren H. Kabel, A. V. der Eng en W. Twisk. De opkomst van heinde en ver was zeer bevredigend alsmede van de plaats zelf doch zooals te verwachten was waren de prijzen bij den aanvang stug doch later viel eenige opleving waar te nemen. De verkoopers pasten zich steeds meer aan bij de koopers zoodat aan het einde der veiling slechts weinig opgehouden was. De volgende prijzen werden o.a. besteed: Fran- sche Ran.: Bloemrijk 3, Orange Queen 2.75 en L'Americain f 3 per K.G., Emperor of Chine 0.60 en Veronica 0.60 per 100; Persische Ran.: Belle Agatha 0-90 en Orange Brillant/ 1 per 100, Jaune Supreme 18 per K.G.; Turksche Ran.: Grootvorst II 0.50, Merveilleuse f 3 en Boule d'or 2,80 per 100; Anemoon De Caen knoop jes per Liter 2.75—3; Arum Cornutum per H L. 35; Hyacinth Candicans per H L. 34. HEILOO. lil de bestuursvergadering van de V. V V. zijn de functies verdeeld a's volgt: voorzitter de heer V. N. K. Koop man; vice-voorzitter de heer J. Th. van Diepen: secretaris de heer J. H Dumans; penningmeester de heer W. Pool. Commissaris, tevens gedelegeerd lid van het sportgebouw, de heer W. Visser. De Katholieke Kring. In het Brunogebouw werd voor de leden van de Katholieke Kring een ontwikkelings avond gegeven, die goed bezocht was. De voorzitter dr. Barnhorn, opende met een welkomstwoord aan zoovelen, aan de geestelijkheid en de heer A. Landy uit Am sterdam die in een voordracht „De Paradijs vloek" zou behandelen. ..De Paradijsvloek" speelt in den tijd van den wereldoorlog, toen de journalisten da gelijks de gebeurtenissen aan het front aan "hunne lezers meldden. De geweldige tragiek werd door den heer Landy meesterlijk weer gegeven. Geen wonder dat een dankbaar applaus zijn deel was- Werkloosheid. De werkloozen-commissie, bestaande uit de raadsleden Opdam, Sengers, Vrijburg, Vahl en Keesman, heeft Zaterdagmiddag hare eerste zitting gehouden tot behandeling van aanvragen om werk. Reeds dezen eersten middag hebben zich 24 personen aangemeld, waaruit wel de nood blijkt. De commissie zal productief werk zoeken. Er zal een begin worden gemaaid met het leegmaken der vuilnisbelt. Men heeft toe stemming om het vuilnis in het Overdie te storten. SINT PANCRAS. Door de „IJsboeiervereeniging" werd Vrij; °sg een ledenvergadering gehouden in café »°e Driesprong" Met het bestuur waren een 40-tal leden aanwezig. De voorzitter, de heer A. Hoogland, heette oen welkom en releveerde de slechte be- i'suitkomsten van den laatsten tijd. yPr- hoopte dientengevolge op een winter e> door werkelijk winterweer, een gun- 2 lge" invloed zou kunnen geven op de prij- n der producten en werk zou geven ook n het doel der ijsboeiersvereeniging. 1. '°rna bracht de penningmeester, de heer nde Wies financieel verslag uit. ry1 boeken sloten met een eindbedrag van ^j52, en een batig saldo van 36.62. Feef?lnPKd\bank e!n bedra? van f 615,62 vnricro^ bezit van 652,24 tegenover het van lyfrj ,47» alzo° een vooruitgang Door de rekeningcommissie werd, bij ,e van den beer A. Stammes, geadvi- J goedkeurin2> welke- m€t dank aan oen penningmeester werd verleend. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden de heeren J. de Vries en K. Koos, werden hierna met vrijwel algemeene stemmen herkozen. De contributie a 0.50 per wagon kool en 1 cent per hoop uien, werd weder aangehou- den, doch het bestuur deed het voorstel deze te innen, doch hiermee te wachten, totdat d't met het oog op de onkosten noodig zou blijken. Als dit het geval is, zullen, mis schien, de inkomsten ook iets beter zijn. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Het bestuur kreeg machtiging jn geval van nood, over de noodige mannen te beschik ken en voor het ijsbrekefS weer om te zien naar een geschikte motor. Bij de rondvraag informeerde de heer A. Stammes naar de ouderdomsgrens, welke 60 jaar bleek te zijn, voor vrijstelling der ver plichtingen. Het bestuur zegde toe, hier voor een goede regeling te zullen zorgen. De vrij stelling gelat echter slechts voor één man per wagon kool, en is alléén persoonlijk gel dig. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een levendige discussie, waaruit ook naar vo ren kwam, dat gestelde arbeiders boven dien leeftijd niet uitgesloten zouden worden. Jon gens van 1416 tellen voor een halve man, mits onder toezicht van den baas. en voor vol, boven den 16 jarigen leeftijd. Zij die den 60-iarigen leeftijd hebben bereikt en voor vrijstelling in aanmerking willen ko men, zijn verplicht, dit te voren op hun biljet op te geven. Hierna werd weer de jaarlijksche verlo ting gehouden van touwwerk enzdie een zeer geanimeerd verloop had en waarbij een twintigtal prijswinnaars het goede lot trok ken. Hierna sluiting. TEXEL. Na een motor-ongeval overied*n De heer J. de Jongh, die de vorige week bij een autobotsing van zifn motor werd ge slingerd en hierbij ernstig gewond, is Vrij dagavond in het ziekenhuis te Den Helder aan de bekomen verwondingen overleden. Ons oude Sinterklaasfeest. Op 12 December wordt hier de Sinterklaas- maskarade van 5 December nog eens over gedaan, en lang niet dunnetjes. Het aantal gemaskerden overtreft op dien avond, vooral op de kleinere dorpen van Texel, meestal verre dat van 5 December. Dit jaar was het weer verre van geschikt voor de vertooning op straat, doch al was het aantal ook veel minder, dan dit bij mooi weer geweest zou zijn, ook nu zagen we weer de bekende figuren verschijnen, terwijl ook moderner voorstellingen onze aandacht trokken. Reeds vroeg op den avond kwamen ver- kleede personen ons een demonstratie met een stofzuiger aanbieden, jongens kunnen soms zeer vernuftig zijn en de wijze waarop deze knapen een nabootsing van een stofzui ger hadden gemaakt is werkelijk eenig. Dit was een der moderne vertooningen, doch ze ker treft men ieder jaar aan beren met hun geleiders, sneeuwpoppen, druipneuzen, man nen met twee hoofden, bakers enz. Het feest van oude Sinterklaas heeft iets gemoedelijks, iets speciaal Texelsch, dat den Texelaar bijzonder aantrekt. Stellig zal geen oud-Texelaar op 12 December niet terug denken aan onze „Ouwe Sunterklaas". Het ts een ieest waaraan ieder meedoet, arm en rijk, jong en oud, een ieder heeft zich stellig wei eens op dien avond in een ander costuum ge stoken, 't liefst in de kleeding van een ande re sekse. De grootste bekoring zit in het eens anders zijn dan gewoonlijk. Dat dit al les aanleiding geeft tot groote vroolijkheid is te verwachten. Als b.v. een paar meisjes den geheelen avond worden nageloopen door een jongen, die tracht haar met een kwast nat te maken, en 't blijkt ten slotte, dat deze „jongen" haar beste vriendin is, wie kan dan bij dergelijke gelegenheden ernstig blij ven? Ouwe Sunterklaas is een echt typisch Texelsch feest, dat stellig geen inwoner onzer gemeente zou willen missen. Moge 't steeds in eere gehouden worden! des burgemeesters huis te gaan? Hij die in hetzelfde dorp woont, is toch met de toestand daar wel op de hoogte, en mi. geeft een warm pleidooi uit het hart van een arbeiders- afgevaardigde in een vergadering meer, dan dat men den burgemeester ten tijde of ten ontijde persoonlijk iastig valt. Wij arbeiders nooden ieder die zich bij de deur aanmeldt, ook niet binnen, kunnen dat van een ander ook niet verlangen, waar zou het heen met de vrijheid in huis? Nimmer heb ik, op de vele verzoeken aan den gemeenteraad en de daaruit voortvloeien de gesprekken met den burgemeester een on redelijk antwoord gehad, al was hij het lang niet altijd met mij eens. En waar het een openbaar belang gold, was steeds het ant woord gunstig. Daarbij denk ik aan de verbeterde venti latie in de school, verlof voor de afd. S. D. A. P. om in een verwarmd en' verlicht vertrek te vergaderen, het dadelijk laten aan brengen van lichtpunten op gevaarlijke don kere hoeken, het verlof voor de „Zonnestraal"- collecte, verlof voor de opvoering van too- neelstukken van Heijermans. en lest best, het royale standpunt van den gemeenteraad in zake diphtheriebestrijding, waarvoor dr. Dooyer hem een complimentje gaf. Ook op het lijstje van gemeenteraden, die geen subsidie geven aan het Neutraal Zieken huis, ontbrak onze gemeente, en ik ben er van overtuigd dat er nog wel eens goede arbei derswoningen gebouwd worden. Er zullen er zijn die mij gelijk geven onder de lezers; misschien ook die aan de stroop pot denken. Elk oordeel van de menschen laat mij koud, het gaat hier om de waarheid Maar ingezonden stukken als die van Nunes Vax kunnen bij de dorpsbewoners een voor oordeel geven tegen de arbeidersbeweging, waarvan hij weliswaar geen lid is, en een schimpen op de arbeiders in het algemeen, waarvan zij zelf, en zij alleen, de dupe worden. Met dank voor de plaatsing. L. v. d. WAL-DE BOER. Stompetoren. Geachte Redacteur. Beleefd verzoeken wij U, onderstaande in uw blad te willen plaatsen, waarvoor wij bijvoorbaat onzen dank betuigen. Al geruimen tijd is het ons opgevallen, dat door den gemeentelijken reinigingsdienst in de geheele stad, drie maal in de week vuilnis wordt opgehaald, terwijl de bewoners van het Roehdalekwartier hiervoor maar twee maal in de week in aanmerking komen. Het is onze bedoeling met dit schrijven, om de autoriteiten met de bovenstaande stiefmoederlijke behandeling in kennis te stellen. Wij zijn van oordeel, dat het niet opgaat, om tusschen de bewoners van een stad on derscheid te maken en als zoodanig hopen wij dat voortaan de bewoners als gelijkbe- 1 rechtigden zullen worden behandeld. Buiten veraniwoordetiikhe'd van de Re dactie. De opname in deze rubriek, bewijst geenszins dat de redactie ermede instemt). Stompetoren, 11 Dec Geachte Redactie! Mag dit ingezonden stukje s.v.p. een plaatsje in Uw blad? Bij voorbaat mijn dank. Daar net las ik het ingezonden stukje van Nunes Vax uit Oterleek en dacht: „Daar heb je de poppen aan het dansen". Hoe menig uur verspil je niet om vakmenschen aan het ver stand te brengen, dat vooral voor hen, 3ie seizoen-arbeid hebben, en dus iederen win ter werkeloos zijn, organisatie onontbeerlijk is, willen ze niet op een houtje bijten Dan geeft men je groot gelijk, is men het gloeiend met je eens, maar zij houden de contributie in hun zak. Hun vakbond laat hun koud voor verbeteringen moeten de idealen maar zor gen, die wel hun tijd en geld aan vakorgani satie besteden. Doch 's winters begint de misère. Nu weet ik wel. dat die uitkeeringen bij werkloosheid niet eeuwig duren, doch men kan dan met recht zeggen: „Ik heb gedaan wat in mijn macht was, en m.i. is dan een gemeentebestuur verplicht voor productieven arbeid te zorgen. Dadelijk geef ik toe, dat de gezinnen van de ongeorganiseerde arbeiders evenmin van den wind kunnen leven, en dus ook geholpen dienen te worden. Maar door zich niet aan te sluiten bij zijn vakbond, doet men zich zelf te kort, in financieel, maar niet minder in moreel opzicht. Want wij lezen immers in alle gemeente raadsverslagen uit den omtrek, «1 door het geheele land, overal vragen, pleiten, eischen de afgevaardigden van de arbeiders, hulp door het verschaffen van productieven ar beid, voor alle werkloozen, doch het eerst voor hen, die getracht hebben zich zelf te helpen. Deze laatste zin brengt mij er toe te vragen, waarom Nunes Vax en anderen, niet den vertegenwoordiger der arbeiders in den raad van Oterleek hunne belangen hebben opgedragen, inplaats van persoonlijk naar HET ONGELUK TE ZWOLLE. Uit Zwolle wordt ons nader gemeld: De 17-jarige slagersknecht B. Diele was Zaterdagmorgen tegen half zes op weg naar zijn patroon, den slager Schoorlemmer in de Diezestraat. Toen hij zich op de Diezestraat- brug bevond, hoorde hij plotseling een ge weldige slag in het water. De jongen is daarop teruggeloopen in de richting van de plaats, waar hij den plof in de gracht had gehoord. Daar gekomen, zagen hij en de spoorwegbeambte Gilian, dat een auto in het water was gereden en nagenoeg geheel onder water was verdwenen. Dieie is toen onmiddel lijk naar den wagenmaker Boezeman ge- loopen, die in de nabijheid woont en die on middellijk de politie van het ongeval in ken nis stelde. Door den slag in het water waren ook eenige schippers, die in de nabijheid van de plek van het ongeval met hun schepen in de Stadsgracht liggen, gewekt. Zij hebben onmiddellijk getracht hulp te verleenen door te probeeren onder water de portieren open te maken. Dit lukte evenwel met. Spoedig was de politie ter plaatse. Met een bootje werd de auto bereikt en de politie heeft, om de inzit tenden te kunnen bereiken, den kap van den wagen stukgeslagen. In den auto vond men de 27-jarige Nanne Jelmersma, zijn 3-jarig zoontje en zijn schoonvader T. Koenen, allen uit Sittard. De drie slachtoffers, die dik onder den modder zaten, werden onmiddellijk op den wal gebracht, waar de intusschen gewaar schuwde dr. Marcus slechts bij alle drie den dood kon constateeren. Uit het onderzoek is gebleken dat de drie slachtoffers, die ui( Sittard waren gekomen en op weg waren naar Leeuwarden, in den afgeloopen nacht hebben overnacht in hotel „De Zon" aan de Groote Markt 'te Zwolle. Zaterdagmorgen te ruim vijf uur waren zij vertokken om hun tocht voort te zetten. Het was zeer mistig. De auto moet met vrij groote snelheid uit de Kerkstraat zijn gekomen. Hier moet men, om via de Diesepoortbrug den Meppelerweg te bereiken, een hoek ma ken van negentig graden. Als waarschuwing staat hier een verkeerspaal met roode lan taarn. Waarschijnlijk is deze door den be stuurder van den auto niet opgeraarkt als ge volg van den mist en is de auto in volle vaart van den hoogen steilen wal in de Stads gracht gereden. De auto is daarbij zeer waarschijnlijk over den kop geslagen, want toen men den wagen vond, stond deze met de voorwielen naar den wal gekeerd. De lijken zijn naar de politie overgebracht en toen vaststond wie de slachtoffers waren is tele fonisch via de politie te Sittard de familie aldaar met het treurige nieuws in kennis ge steld. De 17-jarige slagersjongen is zeer ont daan later in den winkel van den slager S. teruggekomen. De slager zelf had tegen half zes, toen hij in zijn zaak bezig was, een klap gehoord doch had gedacht dat schepen tegen elkaar voeren. VERBLINDENDE RIJWIELVERL1CHTING EN ONDEUGDELIJKE REFLECTOREN. Niet alleen in Gelderland kent men dit euvel. De commissaris der Koningin in Gelder land heeft een aanschrijving gericht tot de burgemeesters in zijn gewest, naar aanlei ding van een verzoek van het bestuur van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel club, die er de aandacht op gevestigd had, dat scherpere maatregelen, dan tot dusver, noodig ziin tegen: le. het verblindend licht van vele, meest electrische rijwiellampen; 2e. de veeltijds onvoldoende werking van op rijwielen aangebrachte reflectoren. De commissaris vestigf er de aandacht op dat het verblindend licht meestal veroorzaakt wordt door verkeerden stand van Je lamp. De reflectoren zijn dikwijls van volkomen onvol doende werkzaamheid door slechte construc tie of door verkeerden stand. De commissaris dringt er op aan. de ge meentepolitie op te dragen een nauwlettend toezicht op e*n en ander te houden en door streng optreden mee te werken, dat zoo veel mogelijk aan dit euvel een einde wordt ge maakt, om daardoor het steeds grooter wordende aantai ongelukken op den weg zoo veel mogelijk te beperken. DE ZAKELIJKE BELASTING OP HET BEDRIJF TE AMSTERDAM AFGESCHAFT. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond de voordracht om de verordenin gen op de heffing en op de invordering van de zakelijke belasting op het bedrijf met in gang van 1 Januari 1931 te doen verval len, aangenomen met 18 tegen 11 stemmen GASVERSTIKKING. Jongeman het slachtoffer. Een 20-jarige jongeman, wonende aan de Stephcnsonstraat te Den Haag, zat Vrijdag avond op zijn studeerkamer te studeeren. De tafel, waaraan hij gezeten was, stond zooda nig tegen den muur geplaatst, dat zich ter hcogte van zijn voeten een gaskraantje be vond. Door een ongelukkig toeval heeft de jongeman dit kraantje open gestooten, ten gevolge waarvan hij bedwelmd is geraakt. Men vond hem Zaterdagmorgen dood op den grond liggen. NED. FED. VAN TRANSPORT ARBEIDERS. De Nederl. Federatie van Transportarbei ders ving Zaterdagnamiddag in „Concordia'' te Amsterdam haar tweedaagsch congres aan. De voorzitter, de heer E. Bouwman, open de de bijeenkomst met een inleiding. Spr. stond daarbij o.a. stil bij de voor naamste vakacties, die de Federatie in 1928 en 1929 voerde. Zij keerde in 1928 bijna 30.000 aan de leden aan stakingssteun uit en in 1929 82.000. Over de afgeloopen tien jaar werd met de hulp van het Nat. Arbeids secretariaat 810.000 aan stakingssteun uit betaald. Tenslotte deed spr. uitvoerige mededeelin gen omtrent het uittreden van de Federatie- bestuurders P. Harkema, J. A. Brandsteder en G. Blaas, die, aldus spr., naar het kamp der soc.-dem. vakbeweging overliepen. Einde 1929 bedroeg het aantal leden 5059 Nadat de IJmuider federatie zich had afge scheiden, bedroeg het ledental op 1 Sept. 1930 nog 3821. GASONTPLOFFING. Zaterdagmorgen om tien uur heeft op het Endje te Eindhoven in de woning van den heer van Stiphout een gasontploffing plaats gehad. Deze ontploffing vernielde nagenoeg het geheele interieur van de woning, alsmede het ameublement, de deuren en de ruiten. Gebleken is, dat door werkzaamheden aan de hoofdleiding op straat de buis, welke naar genoemde woning leidt, afgebroken was, n.i. bij het gastoestel, dat in de voorkamer was geplaatst, met het gevolg dat het gas zich onder den vloer verzamelde. Toen de vrouw des huizes den ketel van de brandende kachel nam, vatte het gas vlam met het bekende ge volg. Persoonlijke ongelukken zijn niet voor gekomen. EEN GEVAARLIJK HEERSCHAP. In een perceel aan het Oranjeplein te Den Haag is een vechtpartij ontstaan tusschen den bewoner en twee juffrouwen. Een van haar deed bij de politie aangifte van bedrei ging met een revolver en een mes. De man schijnt inderdaad een woesteling te zijn; hij nam ook een dreigende houding aan tegen twee agenten, die ter assistentie waren gezonden. Toen dë agenten hun revol ver trokken, vluchtte de woesteling in huis, waarop werd geroepen, dat hij uit een bo venraam zou schieten. De laatsten hebben toen in de lucht geschoten, waarop de ramen werden gesloten. Wegens bedreiging wordt de man vervolgd. DE RUST WEERGEKEERD. Bij de Nutsspaarbank te Groningen is ruim f 1.000.000 teruggevraagd. De run op de Nutsspaarbank te Gronin gen is Zaterdagmiddag geëindigd. Van de 50.000 spaarders hebben 1500 hun inleggel- den teruggevraagd tot een bedrag van ruim 1.000.000. COCAINE-SMOKKELAARS TE ROTTERDAM. Rechercheurs hebben in een café op Ka- tendrecht te Rotterdam een inval gedaan, ten gevolge waarvan vier mannen terzake over treding van de opiumwet zijn aangehouden. Een reiziger uit Roermond bleek twee fles- schen inhoudende ongeveer 200 gram cocaine bij zich te hebben. De man beweerde dit ge kocht te hebben van een havenarbeider in wiens gezelschap hij zich bevond. In de wo ning van den havenarbeider zijn eveneens 200 gram cocaine in beslag genomen. De havenarbeider is een bekend smokke laar van verdoovende middelen. Twee an dere mannen uit het gezelschap zijn eveneens gearresteerd. BRAND. Defect aan den schoorsteen. Vrijdagavond laat heeft brand gewoed op de bovenverdieping van de drukkerij van het r.k. jongensweeshuis aan de Gasthuisstraat te Tilburg. De brandweer slaagde er in, het gebouw te behouden. Alleen verdieping, die diende al» bergplaats van een grooten voorraad papier, brandde geheel uit. Ook de drukkerij verkreeg vrij aanzienlijke water schade. De vlak aangrenzende kerk heeft geen schade opgeloopen. De oorzaak ligt vermoedelijk in een schoorsteendefect. RAADSCOMMISSIEN. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Ge meenteraad in zijne op 11 December j.1. ge houden vergadering heeft benoemd: 1. tot leden der commissie voor het ont werpen van verordeningen tegen wel ker overtreding straf is bedreigd, de heeren A. Bakker, H. van Drunen, D. Geels, G. H. Hoytink en S. J. A, Keesom. De Burgemeester is ambtshalve voorzitter dezer commissie. 2. tot leden der commissie van bijstand voor de financiën de heeren A. Bak ker, S. J. A. Keesom, A. Sietsma, A. F. Thomsen en J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heef J. Westerhof, wethouder. 3. tot leden der commissie van bijstand voor publieke werken, mejuff, N. Ca- reis en de heeren H. van Drunen, D. Govers Jzn., G. fcl. Hoytink en C. Ven- nekcr. Tot voorzitter hebben Burgemeestei en Wethouders aangewezen den heet H. Klaver, wethouder. 4. tot leden der commissie van bijstand voor de plantsoenen mejuff. N. Ca- rels en de heeren H. van Drunen, D. Govers Jzn., G. H. Hoytink en C. Venneker. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 5. tot leden der commissie van bijstand voor de lichtbedrijven de heer G. H. Hoytink, W. J. Bulens, A. Sietsma, J Ringers en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hfbben Burgemeestei en Wethouders aangewezen den heet T. Bonsema, wethouder. 6. tot leden der commissie van bijstand voor het gemeenteslachthuis, mevr. C. HellemanHardebol en de heeren J. Ringers, D Govers Jzn., C. Venne ker en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer T. Bonsema, wethouder. 7. tot leden der commissie van bijstand voor het gemeentelijk pensioen- en on gevallenfonds, mevr. C. Helleman^- Hardebol en de heeren W. J. Bulens, G. H. Hoytink, S. J. A. Keesom en J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer J. Westerhof, wethouder. 8. tot leden der commissie van bijstand voor den gemeentereinigingsdienst, mejuff. N. Carels en mevr. C. Helle manHardebol en de heeren D. Go vers Jzn., J. Ringers en D. J. Wolden dorp. Tot voorzitter hebben Burgemeestei en Wethouders aangewezen den heei G. van Slingerland, wethouder. 9. tot leden der commissie van bijstand voor het marktwezen en den haven dienst, de heeren A. Bakker, W. J. Bulens, D. Govers Jzn., J. Ringers en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 10. tot leden der commissie van bijstand voor het sportpark, de heeren H. van Drunen, D. Geels, A Sietsma, D. Go vers Jzn. en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer H. Klaver, wethouder. 11. tot leden der commissie van bijstand voor het grondbedrijf, de heeren H. van Drunen, D. Govers Jzn., J. Voge laar, A. Sietsma en D. J. Woldendorp. Tot voorzitter hebben Burgemeester en Wethouders aangewezen den heer G. van Slingerland, wethouder. 12. tot leden der commissie van bijstand voor het onderwijs, mejuffr. N. Carels en de heeren A. Bakker, A. F. Thom sen, S. J. A. Keesom en J. Vogelaar. Tot voorzitter hebben Burgemeestei en Wethouders aangewezen den Bur gemeester. ALKMAAR, 12 Dec. 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. AANSCHAFFING SCHOOLBANKEN ST. ALOYSIUSSCHOOL. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dier gemeente in zijne vergadering van 11 December j.1. heeft vastgesteld het navol gende besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien een adres d.d. 3 October j.1. van het Bestuur der Vereeniging „St. Joseph" alhier, verzoekende gelden uit de gemeente kas te willen verstrekken voor de aanschaf fing van 14 schoolbanken ten behoeve van een parellel-klasse der onder zijn beheer staande St. Aloysiusschool aan de Koorn- laan; Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 161 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwijs wet-1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet; Besluit; A. de gevraagde medewerking te ver leenen; B. de uit het besluit onder A voort vloeiende uitgave te zijner tijd nader te re gelen bij suppletoire begrooting. Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het school bestuur van dit besluit in beroep komen bij Gedeputeerde Staten van Noordholland. ALKMAAR, 11 Dec. 1930. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, burgemeester. A. KOELMA, secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7