DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Au. 296 IHY*|»A4, 16 UECEJIBEK 1930 i32e Jaargang. Dagelijksch overzicht. Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalvs Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N V. Boek- en Handelsdrukkerij v/h. HERMs. LUSTER ZOON, Voordam C 9, post giro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit 2 bladen. 'DE PRECAIRE TOESTAND IN SPANJE. In Spanje de staat van beleg afgekendigd. Vliegeraanvallen. In geheel Spanje is gisteren de staat van beleg afgekondigd. Het treinverkeer is aan het publiek niet meer toegestaan. De telefoni sche en telegrafische verbindingen zijn ver broken. Dat is het belangrijkste bericht, dat sinds gisteren ons bereikt. Er blijkt maar al te dui delijk uit, dat de opstand in Jaca niet op zich zelf stond, maar veel meer een klein onder deel was van een groot opgezet plan, dat ten doel heeft, een republiek Spanje te stichten. Het is jammer, dat de berichten uit Spanje zoo eenzijdig zijn. Men krijgt slechts de of- ficieele communiqué's en deze zijn zoo gun stig mogelijk gesteld en geven eigenlijk den indruk, dat de geheele opstand bijna niet noemenswaard is. Maar toch, de regeeringscommuniqué's mogen dan geruststellend klinken, andere te legrammen wijzen op een zeer kritieken toe stand. Zoo is te Gibraltar een groot aantal voortvluchtige Spaansche republikeinen aan gekomen. Zij deelen mede, dat de Civiele Garde in de Spaansche steden in de nabij heid van Gibraltar republikeinsche leiders heeft gearresteerd. De regeering te Madrid heeft volgens hen een detachement der Civie le Garde uit Marokko naar Spanje terugge roepen. Ook komt uit Gibraltar het bericht, dat de Spaansche regeering de bedoeling zou hebben, troepen van het vreemdelingen legioen naar Spanje over te brengen. Ut deze berichten blijkt o.i. wel heel duide lijk, hoe ernstig de toestand momenteel is. Maar ook een Parijsch telegram wijst daar op. Naar uit Hendaye aan de Spaansche grens naar Parijs gemeld wordt, zou in Span je een ongewone spanning heerschen. Te Ma drid zijn ongeveer 20 leden van de republi keinsche partij, w. o. de voormalige minister Alcala Zamos, de zoon van den vroegeren minister-president Miquel Maura en Alvaro Albornon, gearresteera. Verder zouden in Madrid alle openbare ge bouwen streng bewaakt worden. De regee ring heeft tegen de opstandige militaire vlie gers artillerie moeten gebruiken. Ongeveer honderd schoten werden op het vliegveld ge lost, voordat de vliegers zich overgaven. Of er tengevolge van de beschieting dooden zijn gevallen, is nog niet bekend. De leiding van den opstand der vliegers berustte bij majoor Franco. Deze is met vier andere officieren in een vliegtuig ontsnapt en naar Portugal ge vlucht. Zij zijn op het Portugeesche vliegveld Alberqui geland en werden daar geïnter neerd. Aangezien zij politieke vluchtelingen zijn, zal van uitlevering aan Spanje geen sprake kunnen zijn. Majoor Franco inoet het plan gehad heb ben, vanuit het militaire aerodroom Cuatro Vientos, een revolutionnaire beweging op touw te zetten tegen de regeering te Madrid De bezetting van het vliegterrein, in totaal ongeveer 500 man, zoomede eenige officie ren, o.w. de commandant van het vliegveld, hadden zich bij de beweging aangesloten. Naar bekend, werden van Cuatro Vientos uit verschillende vliegtuigen naar Madrid gedirigeerd, ten einde pamfletten uit te strooien, waarin tot de revolutie werd aange spoord. De regeering te Madrid had evenwel zeer spoedig mededeeling ontvangen, van hetgeen men op het vliegterrein beoogde, en requi- reerde regeeringstroepen, die onmiddellijk artillerievuur openden op het vliegveld. Reeds na korten tijd gaven de opstande lingen zich over. Majoor Franco en enkele andere officieren vluchtten per vliegtuig. De regeeringstroepen troffen op het ter rein verschillende toestellen aan, waarin bommen waren geladen. Naar het schijnt, waren deze bestemd om de in de pamfletten vervatte bedreiging met een bombardement van de hoofdstad eventu eel ten uitvoer te brengen. Omtrent het aantal slachtoffers dat ten gevolge van de beschieting te betreuren zou Z|jn, is nog niets bekend. Aan de Spaansch-Fransche grens is door de Spaansche grenswacht de controle ver scherpt, ten einde een uitwijken van opstan delingen naar Frankrijk te verhinderen. De Pyreneeën zijn met een dikke sneeuw laag bedekt, zoodat het zeer moeilijk is over de bergen te passeeren. e hebben getracht, uit de eenigszins Verwarde berichten een overzicht samen te s'e"en. En er blijkt wel uit, dat de toestand momenteel buitengewoon spannend is. Voor nadere berichten zie men hieronder. De rol van Majoor Franco. L>e regeering laat door de Madrileensche. ?gn!aden extra-edities uitgeven, waarin -uit-. ®erige medeaeelingen gegeven worden over T: gebeurtenissen van gisteren. Er wordt de regeering op gewezen, dat er aanwij co aei? .vcor.banden zijn, dat Majoor Fran de .eider is, van de omstandige beweging v.„ ,.er 's. dat Franco Maandagmorgen bo Madrid heeft gevlogen. Tijdens de capitulatie der bezetting van het vliegveld „Cuatro Vientes" zijn majoor Fran co en generaal Queipo del Lano in een vlieg tuig gestapt en weggevlogen, waarop men de achtervolging gestaakt heeft. Omstreeks 12 uur w erd de staat van beleg voor Madrid afgekondigd. E)e broeder van den minister-president, de kapitein generaal van Madria, Frederico Berenguer, heeft het oppercommando op zich genomen. Volgens de uit de provincie binnengekomen berichten is daar alles rustig. Slechts te San Sebastian werden pogingen in het werk ge steld onlusten te ontketenen. Met pistolen be wapende republikeinen drongen het gebouw van het civiele bestuur binnen en namen den gouverneur gevangen. Het gelukte echter de beweging spoedig te onderdrukken en den gouverneur te bevrijden. Onlusten in San Sebastian. Berichten dat in San Sebastian ernstige onlusten zijn uitgebroken, zijn nog niet be vestigd. De Spaansche regeering deelt officieel mede, dat de troepen overal de regeering zijn trouw gebleven en dat zij den toestand meester is. Officieel wordt nog medegedeeld, dat te San Sebastian onlusten plaats vonden, waar bij twee politie-agenten werden gedood. In een kazerne te Santander werden bij een schermutseling twee boeren gedood. In Barcelona de toestand normaal? Te Barcelona schijnt de toestand vrij nor maal te zijn. De autoriteiten hadden met het oog op de algemeene staking alle mogelijke voorzorgsmaatregelen genomen, doch krach tig ingrijpen bleek niet noodig te zijn. De gebeurtenissen te Jaca schijnen geen invloed uit te oefenen op den gang van zaken te Barcelona. Verbroken telefoonverbindingen. De telefonische verbinding met Madrid is sedert vanmiddag verbroken. De Spaansche Ambassade deelt mede, dat zij sedert gister avond geen ofiicieele mededeelingen uit Madrid ontvangen heeft. De laatste inlichtin gen hadden betrekking op het onderdrukken van den opstand van Jaca. KELLOGG OVER DE ONTWAPENING. „Er komt nooit weer oorlogI" Kellogg is uit Oslo te Berlijn aangekomen, waar hij een paar dagen zal blijven ln een onderhoud met een medewerker van de „Voss. Ztg." sprak de oud-minister der Ver. Staten van zijn groote vereering voor Stresemann en van de vorderingen, die zon der twijfel ten opzichte van de internationale vredespolitiek en de arbitrage kunnen wor den geconstateerd. „De volken van Europa zijn vredelievend gezind", zeide hij. „Het zal nooit weer tot een oorlog komen, daarvan ben ik vast over tuigd. Ik geloof, dat alle staten, die tot het Kellogg-pact zijn toegetreden, het ook zullen nakomen". Geen staat is volgens hem bereid ten aan zien. van de ontwapening zóó ver te gaan als de Ver. Staten. De pacificatie van Europa schrijdt voort en de Ver. Staten streven er krachtig naar, deze vreedzame beweging te bevorderen. De gisting, die onder vele volken heerscht en eenige onzekerheid veroorzaakt, berust in hoofdzaak op de economische depressie. Duitschland heeft dus niet het monopolie van een economische crisis. Zij valt overal te bespeuren, maar zij zal voorbijgaan en met haar de onzekerheid in vele landen. EEN NIEUWE AANKLACHT TEGEN MML. HANAU. Zij verzet zich krachtdadig tegen de politie. Een nieuwe aanklacht tegen Mme. Hanau, blijkt te zijn ingediend door den heer Gelin, een schuldeischer van de „Gazette du Franc", die in September j.1. weigerde het accoord te onderteekenen, dat Mme Manau's crediteuren haar hebben toegestaan. De heer Geliji, chemisch ingenieur, beschuldigt Mme Hanau verscheidene millioenen ten eigen bate te hebben verduisterd ten nadeele zij ner familie. De huiszoeking, welke de justitie in ver band met deze klacht in de bureaux der „Ga- zette du Franc" heeft gehouden, is niet zon der incidenten verloopen. Mme Hanau ver zette zich met alle macht tegen het binnen komen der politie-ambtenaren, hetgeen ten gevolge had, dat.- de- deur moest worden ingetrapt-. Daarna weigerde zij de sleutels van de brandkast te overhandigen met het gevolg dat een smid moest worden ontbo den RELLETJES IN EEN SCHOUWBURG TE NEURENBERG. Een voorstelling in den schouw burg met witte muizen enz. ver stoord. In het „Apollo-theater" te Neurenberg is het Zaterdagavond blijkens telegrammen van het W. B. tot ergerlijke scènes gekomen. Op gevoerd werd de revue „Liebe mich". Als op bevel begonnen op een gegeven oogenblik ongeveer drie fot vierhonderd, over de ver schillende rangen verdeelde, toeschouwers oorverdoovend te schreeuwen en met stink bommen, aschbakjes, rotte eieren enz. naar het tooneel te gooien. Tevens werd een me nigte witte muizen losgelaten. Onder het daardoor ontstane tumult kreeg een der ac trices een zenuwtoeval. De politie, die in be hoorlijk aantal in de zaal aanwezig was, ontruimde deze, waarbij herhaaldelijk van den gummistok gebruik werd gemaakt. Ze ven personen werden gewond. In den loop van de revue traden actrices op, die door haar kleeding de verschillende landen voorstelden. Teneinde incidenten te voorkomen, had de directie „Frankrijk" niet op het tooneel laten komen. „Duitschland" moest om den economischen nood te demon- streeren, in een heel eenvoudig costuumpje opkomen, dat, dan later door een ander toi let vervangen zou worden. Maar reeds bij de eerste verschijning van „Duitschland" kwam het tot de gemelde betoogingen, zoo dat de voorstelling gestaakt moest worden. De politie heeft maatregelen getroffen, om een herhaling van het schandaal onmid dellijk te kunnen tegengaan. De directie heeft bovendien, aldus meldt het W.B. tenslotte, vrijwillig de noodige wijzigingen aange bracht. De aanleiding tot het schandaal. Omtrent het theaterschandaal te Neuren berg wordt nader medegedeeld, dat de eigen lijke aanleiding tot het rumoer in den schouwburg was de scène uit de revue, voor stellende de Volkenbond der mode. In deze scène kwamen vrouwen op het tooneel in de nationale costuums van de verschillende lan den. Deze figuren waren allen gekleed in prachtige gewaden. Hiertusschen verscheen Duitschland slechts gekleed in een hemd. De schrijver der revue had met deze scène geen andere bedoeling dan aan te toonen hoe alle omringende volken zich prachtig konden kleeden ten koste van Duitschland dat echter zelf door de andere landen tot op het hemd werd uitgekleed. De schrijver had deze scène dus louter be doeld als politieke satire en de figuren ge bruikt als symbolen. De verontwaardiging van het publiek werd gewekt, doordat men deze bedoeling niet begreep en men in hef verschijnen der nauwelijks gekleede vrouw die Duitschland voorstelde een smaad meen de te zien voor de eerbaarheid der Duitsche vrouw. POINCARE ONGESTELD. Zijn toestand bedenkelijk? Uit Parijs wordt gemeld, dat de oud-minis ter-president Poincaré ernstig ongesteld is. Poicaré heeft Zaterdag een flauwte gehad, die waarschijnlijk verband houdt met de ope ratie, welke hij indertijd ondergaan heeft Hij moest op advies zijner geneesheeren on middellijk het bed houden. Zijn toestand is vrij bedenkelijk. Sedert Maandagochtend worden ziekte bulletins uitgegeven, die de noodige bezorgd heid wekken, aangezien de patiënt reeds in zijn 71ste levensjaar is. De zwakte van Poin caré is sedert Zaterdag niet verminderd. De koorts houdt aan. Bezorgdheid. Eén ter consult bij het ziekbed van Poin caré geroepen arts, weigerde bij het verlaten van de ziekenkamer een verklaring af t& leg gen. De huisdokter van Poincaré, Boidin, zal den geheelen nacht bij den zieken waken. In de naaste omgeving heerscht groote bezorgd heid. Naar het ziekenhuis? Omtrent de ziekte van Poincaré doen ge ruchten de ronde, volgens welke de vererge ring in zijn toestand een onmiddellijke over brenging naar een groot ziekenhuis alhier wordt overwogen. Geen verandering. De dagbladen van gisteravond gaven geen nadere berichten omtrent den geschokten ge zondheidstoestand van Poincaré. Een medisch bulletin, uitgegeven door den behandelden geneesheer, gistermiddag te twaalf uur, zegt, dat er in den toestand van den patiënt geen verandering is gekomen. „REVOLTE IM ERZIEHUNGSHEIM" Een beleedigingsproces. Wij lezen in het Hbld.: In Februari van dit jaar kwamen de ver pleegden in het stedelijk opvoedingsgesticht Scheuen bij Celle in opstand tegen hun ver zorgers, die zij beschuldigden hen ernstig te hebben mishandeld. In het blad Beriin am Morgen verscheen daarop een artikel van den hoofdredacteur dr. Freistatt (Bruno Frei), die mevr. Weyl beschuldigde in haar functie van wethouder het onderzoek in zake dit schandaal te heb ben verhinderd en de schuldigen te hebben gedekt. Verder beschuldigde het blad den direc teur der inrichting, dr. Straube, dat hij ver pleegden had mishandeld. Toen op 18 Febr. een aantal zich voor zijn woning verzamelden, zou Straube zich met een gummistok hebben gewapend en vijftien andere verpleegden zouden op zijn last twee jongens met een gummistok, een bijl en een hark hebben afgeranseld. Een der slachtoffers, zekere Ledebur, stierf na eenige dagen aan de gevolgen van een schedellwetsuur. Een ambtenaar van het Jugendamt, Ober- magistratsrat Knaut, bezocht eenige dagen later het gesticht en constateerde, dat men een anderen door mishandelingen ernstig ge wonden verpleegde, Hoffmann genaamd, voor hem had verborgen. Naar aanleiding van dit feit en van getui genverklaringen, volgens welke Hoffmanns open wonden met zout water waren begoten, zou daarop de directeur Straube zijn ge schorst. Naar aanleiding van deze verklaringen dienden Straube en mevr. Weyl een aanklacht wegens beleedigingen tegen Freistatt in. Zaterdag is te Berlijn het proces begon nen. De beklaagde wil bewijzen, dat mevrouw Weyl op de hoogte is geweest met de gebeur tenissen in het gesticht, maar daarvan met opzet nimer melding heeft gemaakt of maat regelen naar aanleiding daarvan heeft geno men. Mevr. Weyl, die het eerst werd gehoord, zette naar het W.B. meldt, uiteen, dat in het opvoedingsgesticht Scheuen volkomen nieu we denkbeelden inzake opvoeding werden toegepast. Het was een landgoed, het bezat geen tra lievensters en geen muren, die de vrijheid be lemmerden, de verpleegden kregen verlof, orn naar de stad te gaan en mochten zelfs dans partijen bezoeken. Zij moesten echter door landarbeid in hun levensonderhoud helpen voorzien. Straube had het landgoed gekocht en de leiding er van op zich genomen. Tot dusver was er nog nimmer een klacht ingekomen, welke bij onderzoek kon worden gehand haafd. Bij de muiterij werden 375 ruiten ingesla gen. In het verdere verloop van het proces kwam het tot heftige botsingen tusschen me vrouw Weyl en den advocaat Löwenthal. IM WESTEN NICHTS NEUES. Demonstraties tegen het verbod. De Reichsbanner heeft gisteravond in 4 lo kalen gedemonstreerd tegen het verbod van de film „lm Westen Nichts Neues". Krachti ge afdeelingen politie bewaakte de vergader zalen. Terwij'1 de demonstraties over het al gemeen rustig verliepen, kwam het in de „Neue Welt" tot bloedige botsingen met po litieke tegenstanders. Verscheidene personen liepen verwondingen op. Een hunner moest in het ziekenhuis worden opgenomen. DE DOODFNDE MIST IN HET LUIKSCHE. De Belgische kabinetsraad heeft zich gis ter bezig gehouden met den doodelijken ne vel in het Maasdal. De regeering is van meening, dat de nevel vergiftigd was en besloot derhalve tot het instellen van een commissie van onderzoek. DE ENGELSCH-RUSSISCHE STRUBBELINGEN. Een onderhoud tusschen Ovey en Litwinoff. De Britsche Ambassadeur te Moskou Ovey heeft een langdurig onderhoud gehad met den Volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken Litwinoff over de houding van de En- gelsche regeering ten aanzien van het Ramsin- proces. Ovey verklaarde bij die gelegenheid, dat het Russische antwoord op het Engelsche Protest tegen de in het Ramsin-proces door de justitie tegen Engeland geuite beschuldi gingen, te Londen geen satisfactie heeft ge geven. De Engelsche regeering wenscht derhalve nogmaals antwoord op haar nota. Litwinoff zou naar verluidt aan den Ambassadeur ver klaard hebben, dat er in den loop van>. het proces geen beschuldigingen zijn geuit tegen de Britsche regeering of tegen de Engelsche autoriteiten in het algemeen. Indien bekende Engelsche onderdanen, zooals Churchill of Kolonel Lawrence. zich door de uitlatingen van de justitie gekrenkt meenen te achten, dan kunnen zij langs gerechteüiken weg tegen de Sovjet-Unie optreden, zeide Litwinoff. MACHTSCENTRALISATIE VAN MOSKOU? Naar van zeer welingelichte zijde te Mos kou vernomen wordt, heeft het Presidium van het Centraal Executief Comité der Sovjet- Unie besloten de Commissariaten van Bin- nenlandsche Zaken der onderscheiden Sovjet- Russische republieken af te schaffen. De beweegredenen hiertoe zijn nog niet bekend, JEUGDIGE DIEVENBENDE IN BELGIE GEPAKT. Naar uit Oostende gemeld wordt, is het de politie aldaar gisteren gelukt een jeugdige dievenbende te arresteeren, wier leeftijden wisselden van 11 tot 12 jaar. In totaal be stond de bende uit 17 jongens. Talrijke en ernstige diefstallen schijnen door de boefjes te zijn gepleegd. SNEEUWSTORMEN IN ZWEDEN. Boven geheel Zweden woeden sneeuwstor men, die vooral in het Noorden des lands. het telefoon- en telegraafverkeer lamgelegd hebben. Ook uit de kuststreken kernen berich ten over stormen, welke een snelheid bereiken van 20 M ner seconde. HET SCHANDAAL BIJ DE VEREINIG TE ELEKTRICITATSWERKE, WESTFALEN A-G. In verband met de openbare bespreking der gebeurtenissen bij de Vereinigte Elektri- citatswerke, Westfalen A.G. heeft de voorzit ter van den raad van toezicht, oberbuerger- meister van Dortmund dr. Bichhoff een ver klaring afgelegd, waarin hij o.a. mededeel de, dat de directeuren-generaal der V. E. W. bij hun aanstelling in 1925 in plaats van vrije dienstwoningen een leening mochten aangaan voor het bouwen van eigen woon huizen, waarbij geen bepaalde bedragen werden vastgesteld, doch tijdens een voorbe spreking hadden de directeuren sommen ge noemd van 200 tot 300.000 Mark. De direc teuren hebben echter leeningen opgenomen ten bedrage van 775.000 en 500.000 Mark. Verder hebben de V.E.W.door toedoen der directeuren nog aanzienlijke verliezen op effecten geleden. Het onderzoek is 12 December begonnen en zal zoo snel en uitgebreid mogelijk wor den gevoerd. WATERSNOOD IN DEN LONDEN- SCHEN „UNDERGROUND". Juist op een der spitsuren heeft gister te Londen in de nabijheid van het station der Ondergrondsche aan den Tottenham Court Road een groote verkeersstagnatie plaats ge had tengevolge van het breken van een wa terleidingsbuis. De straten in de nabijheid van de gebroken leidingen stonden binnen zeer korten tijd blank. Spoedig had het water een hoogte van 50 c.M. bereikt en drong met kracht het ondergrondsche station bin nen. Op twee hoofdlijnen moest het verkeer volkomen worden stopgezet. De passagiers moesten, voorzoover zij de treinen verla ten konden door de tunnels wandelen om de buitenwereld weer te bereiken. De lijnen van 30 autobussen moesten omgelegd wor den, waardoor in de naburige dwarsstraten een verschrikkelijke verwarring ontstond. Tenslotte moesten de hoofdstraten binnen een straal van wel twee kilometer, gerekend vanaf de plaats, waar de waterleiding gebro ken was, voor het verkeer gesloten worden. Talrijke brandweerwagens en arbeidersploe- gen moesten tewerkgesteld worden om het water in goede banen te leiden. De verkeers stagnatie heeft verscheidene uren geduurd EEN EXPLOSIE A. B. VAN HET „ZWEMMENDE TUCHTHUIS". Op het Fransche stoomschip „La Marfi- nire", dat ter reparatie in de haven van Pal- lice-Rochelle ligt, heeft gisteren een explosie plaats gehad. In het scheepsruim hadden zich gassen opgehoopt, die door onbekende oorzaak ontploften. Een machinist en een stoker werden zwaar gewond. Het schip, dat ernstig beschadigd werd, is het z.g. „zwem mende tuchthuis", dat gebruikt wordt om gevangenen naar Gyana te brengen. Het volgende transport wordt door de catastro- phe waarschijnlijk vertraagd. DE SCHULDEN DER DUITSCHE GEMEENTEN. In het „Berliner Tageblatt" geeft de minis- van financiën Dietrich een uitvoerige be schouwing van het schuldenwezen der ge meenten, in het bijzonder in verband met de nieuwe richtlijnen voor de hierop uit te oefe nen controle. Volgens deze nieuwe richtlijnen, welke gelden zoowel voor binnenlandsche als bui tenlandsche leeningen, mogen de gemeen ter slechts leeningen sluiten ter dekking van bij zondere behoeften en in het algemeen vooi creatieve doeleinden. De terugbetaling op den vervaldag moet gegarandeerd zijn. In de toekomst zullen de gemeenten vooraf toe stemming moeten hebben van de landsregee- ring, niet alleen voor het aangaan van lee ningen, doch ook voor het verleenen van ga ranties, borgtochten enz. Hierbij is het recht der landen inzake het geven van toestemming onaangetast gebleven, zoodat het onderzoek principieel een zaak der landsregeeringen is gebleven. NOODLOTTIG ARBEIDSONGEVAL IN ZUID-SLA VIE. Bij den bouw van de groote brug, die Bel grado met Semlin zal verbinden, is een stel lage ingestort, waardoor 13 arbeiders in de diepte stortten. Zeven werklieden bewamen zwaar letsel. Zes andere worden vermist; men vreest, dat zij in de Save verdronken zijn. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK IN DENEMARKEN. Bij Randers is een autobus van een hel ling gestort en geheel vernield. Van de 18 passagiers werden er 5 zwaar gewond, de overigen licht. MASSA-VILLABRAND TE MALIBUBE ACH. Te Malibu Beach (Californië) een belang rijke voorstad van Los Angeles, werden gis teren vele luxueuze villa's, toebehoorende aan bekende filmsterren, door brand ver woest. De brand ontstond door een ontplof fing. De bewoners moesten in nachtgewaad de huizen verlaten. De schade bedraagt bijna een, mjllioen doHai#

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 1