fVSep in de stad! Wacht niet tot ze U in haar klauwen heeft, doch wapen U om haar reeds bii het eerste bewijs te bestrijden. De voortreffelijkste helpers daarbij zijn Tabletten Pir-ovinc5aai nieuws woningbouwvereniging den gevraagde» grond in erfpacht krijgt, doch vroeg of de overige aanvragers niet geholpen kunnen worden. De voorzitter zeide, dat in geheime verga dering nadere mededeelingen zullen worden gedaan. De heer Genefaas zeide, dat de fractie geen bezwaai heeft den grond in erfpacht af te staan voor 45 per jaar gedurende 50 jaar. Een lid wenschte het erfpachtsrecht vast te stellen op 35. De heer Veldboer achtte 35 voldoende en had de huur als norm gesteld. Weth. Schaap zeide, dat deze basis niet goed is. Bovendien krijgen de bewoners van de woningen, die daar gebouwd zullen wor den, een flink stuk grond, wat bij de andere woningen niet is. Met 6 tegen 1 stem, die van het lid Veld boer, werd het voorstel van B. en W. om den grond in erfpacht af te staan voor 45 per jaar gedurende 50 jaren aangenomen. Op verzoek van den heer Genefaas werd besloten het adres van de Woningbouwver- eeniging om een voorschot van 7000 voor het bouwen van 3 woningen aan te houden. Het voorstel van B. en W. tot onbewoon- caarverklaring van de perceelen C 62 en A 61 werd aangehouden tot na de geheime zit ting. Tot leden van het Algemeen Armbe stuur werden herkozen de heeren J. Schaap, S. de Jongh en J. Schouten. De beide eerste met 6 tegen 1 stem en de heer Schouten met algemeene stemmen. Op den heer K. Spaan was uitgebracht 1 stem en op den heer D. Vlaar. De beide eerst genoemde heeren ver klaarden hunne herbenoeming aan te nemen, terwijl weth. de Jongh dankte voor het ia hem gestelde vertrouwen. Aan de orde was thans een voorstel van B. en W. tot invoering van dagtarief voor stroomgebruik van het G.E.B. Voorgesteld werd den prijs per K.W.U. te bepalen op 5VL cent en de meterhuur op 25 cent per maand. De heer Genefaas vond een prijs van 5'A cent lastig en bovendien te laag. ook de meterhuur is aan den lagen kant. Spr. zou de cijfers willen opvoeren tot 7 cent en 40 cent mcterhuiy. Wethouder de Jongh zeide, dat B. en W. wel erg zuinig zijn geweest met de meter huur, doch zag niet in waarom de prijs moet worden opgevoerd tot 7 cent. In andere ge meente is de prijs voor dagstroom 5 cent. De heer Oud wilde er ook het zijne van zeg gen, ofschoon spr. op dit terrein niet erg thuis is. Spr. vroeg zich af of invoering van dagtarief niet tot moeilijkheden aanleiding kan geven. Weth. de Jongh was van oordeel, dat in onze gemeente nog lang niet d bedrijven zijn ingericht voor electriciteit. Wanneer deze lage tarieven worden ingevoerd, wordt zullcs in de hand gewerkt. De heer Oud wees er op, dat de gunstige resultaten de gemeente geld in het laadje brengt, iets wat vooral in dezen tijd niet is te versmaden. De heer Genefaas zeide, dat dit een reden te meer is om het niet al te gunstig te ma ken. Weth. Schaap zeide, dat menschen, die een waschmachine en een karnmachine hebben, groot voordeel van hebben. Bovendien zal onze maximale belasting de laagte ingaan, wat de gemeente ook een voordeel bezorgt. Weth. de Jongh zeide, dat de P.E.N. vr dagstroom berekent 5 cent en zou de stroom prijs op 6 cent willen bepalen. De meterhuur kan dan op 40 cent blijven per maand. Dez maatregel is niet te beschouwen als proef, maar voor minstens 5 jaren aan te gaan. De voorzitter achtte vastlegging van een tijdsduur altijd gevaarlijk voor beide par tijen. Mei- algemeene stemmen werd besloten de stroomprijs voor buiten de lichturen te bepa len op 6 cent en de meterhuur per maand op 40 cent. Het voorstel van B. en W. om het sportter rein gratis ter beschikking te stellen in 1931 aan de beide voetbalvereenigingen op nader door B. en W. te bepalen voorwaarden werd met algemeene stemmen aangenomen. Op het verzoek om subsidie van de voetbalvereeni- ging V.V.U. werd afwijzend beschikt. Vervolgens kwam in behandeling het in orde maken van het sportterrein en vaststel ling van de huur van dat gedeelte wat als sportterrein gebruikt wordt. De heer Genefaas zeide, dat de fractie be sloten had, dat gedeelte voor de halve pacht som te verhuren onder voorwaarden, dat het terrein in orde wordt gehouden en tijdens de oefeningen of wedstrijden geen vee aanwezig is Weth. de Jong achtte de huur dan veel te hoog. Weth. Schaap zeide, dat het terrein als oefenterrein voor de openbare lagere school steeds beschikbaar moet zijn, zoodat moeilijk de huurprijs te bepalen is. Ook schapen kun nen er niet op gehouden worden, zooals te recht door weth. de Jong is beweerd. De heer Broertjes zeide, dat er ook geen koeien op hooren, want dan is het terrein toch niet te gebruiken. De voorzitter gaf in overweging B. en W. te machtigen met den tegenwoordigen huur der een oplossing te zoeken, waardoor wij in den zomer ook een goed bespeelbaar terrein hebben. Dit zou dan voor 1931 gelden en de raad kan dan zien of de getroffen maatregel de beste is. Met algemeene stemmen werd aldus be sloten. Weth. de Jongh vroeg of het terrein direct gebruikt mag worden als de huurder geen be zwaar heeft. De voorzitter zeide, dat hiertegen wel geen bezwaren bestaan, als de dagen en uren waarop gespeeld wordt, maar behoorlijk ver deeld worden onder de beide vereenigingen. Het uurloon voor het in orde brengen van het sportterrein werd vervolgens behandeld. De voorzitter zou voor de georganiseerden een hooger bedrag willen vaststellen. Weth. de Jongh stelde voor 35 cent en 30 cent per uur. De voorzitter vroeg of B. en W. ook per scnen te werk kunnen stellen, die geen land arbeider zijn, omdat er wel eens personen ko men, die ook wat graag willen verdienen, vooral in dezen tijd. De heer Velboer zou niet georganiseerden en geen kostwinner zijnden willen uitsluiten. Hiertegen bestaat geen bezwaar. Het voorstel van weth. de Jong werd met algemeene stemmen aangenomen» want zij verdrijven hoofdpijn, verkoudheid, steken in de ledematen, rheumatiek en neuralgische pijnen. Men eische echter de echte Aspirin- tabletten in de origineele „<&oyei"- verpakking, kenbaar aan het Bayer» kruis en den oranje band, Prifl 75 cis. Weth. Schaap achtte het gewenscht, dat iemand met het toezicht wordt belast b.v. Muijs, die daar dicht bij woont. De voorzitter zeide, dat als de raad zulks goedvidt, B. en W. met dezen wensch reke ning zullen houden De heer Genefaas vroeg of de mogelijkheid niet bestaat door werkloozen het bouwterrein op te hoogen; grond is gratis te verkrijgen, n 1 van den heer J. Oud. Door den raad werd met algemeene stem men hiervoor het nocdige credit toegestaan. Op het adres van de R.K. Gemengde Tooneel vereeniging om vermindering van plaatse lijke belasting op de openbare vermakelijk heden werd met algemeene stemmen afwij zend beschikt. De heer Broertjes vroeg het lid Genefaas hoeveel belasting er betaald m worden van entreekaartjes, die 0.75 kosten, benevens plaatselijke belasting. De heer Genefaas meende van 15 cent. De voorzitter was het hiermede niet eens. De door den raad vastgestelde verordening zegt, dat 20 wordt gehven van de bruto opbrengt, dus 18 cent. De heer Broertjes was overtuigd, dat de caféhouders in dit geval dus 3 cent te veel be talen. De voorzitter was van meening, dat in het eene geval de caféhouders netto overhouden 0.60 en in het andere geval 0.72. Spr. wilde deze aangelegenheid met de wethou ders nader onder het oog zien n.1. of het ge wenscht is het woord bruto uit de verordening te schrappen. De heer Broertjes zag met be langstelling het advies tegemoet. Vtrvolgens werd het voorstel van B. en W tot onbewoonbaarverklaring van de beide perceelen met algemeene stemmen aangeno men. Daérna sluiting. HEILOO. Het 10-jarig bes/aan d.r S. D. A. P. In een tot de uiterste hoeken gevulde zaal herdacht Zaterdagavond de afd. Heiloo van de S. D. A. P. haar 10-jarig bestaan. Aan een betrekkelijk kortstondig bestaan wordt als regel weinig aandacht geschon ken, doch als we in aanmerking nemen dat de afd. met 14 leden begon en thans ruim 80 leden telt, meenen we dat er wel reden is tot feestviering en uit de groote be langstelling van leden en niet-leden bleek wel, dat de socialistische gedachte meer en meer veld wint en er reden is tot feestviering, siaste viering als Zaterdag is geschied De afdeelingsvoorzitter, de heer P. Greeuw, opende en heette allen welkom. Spr. gewaagde van de krachtige leiding van den oud-voorzitter, den heer W. van de Vall, waaraan de krachtige groei te danken is. Ook bracht spr. dank aan de tooneelvereen. „Falkland" die niet in de laatste plaats haar beste krachten gaf en wederom voor dezen avond haar gewaardeerde medewerking aan bood. Ook bracht spr. dank aan mevr. Vrijer en vele anderen. Bijzonder welkom heette spr. de vele vrienden uit Alkmaar, Schoorl, Castricum en Limmen. Spr. betreurde het vertrek van den heer v. d. Vall, doch er kende gaarne, dat hij in het naburige Alk maar beter op zijn plaats is. Met den wensch dat men opgewekt mag vieren de herdenking van het tweede lustrum en met 'n dankwoord aan de Vrouwenclub, die 't feest voorbereid en aan de vele vrienden die hun gave schonken voor verwezel ijking van het doel, eindigde spreker. (Applaus). Rede W. van de Vall. De heer v. d. Vall schetste de gewaarwor ding die hem bezielde toen hem voor een tien jaar door enkele vrienden werd gevraagd hier een afdeeling op te richten. Een mooier verjaardaggeschenk had men hem niet kun nen geven op 3 December, toen hij zijn 40e levensjaar bereikte. (Applaus). Spr. noemde verschillende menschen, die hadden geijverd om hier de socialistische gedachte te versprei den. Het begin was niet bemoedigend. Men was nog niet rijp voor onze gedachte. Spr. memoreerde de moeilijkheden. Men be sloot een poging te wagen om een zetel in den gemeenteraad te krijgen en 8 jaar ge leden wist spr. juist het vereischte stemmen- aantal te halen. Toen kon ons woord in de raadszaal weerklinken. Gemakkelijk is het spr» niet gemaakt. Spr. weidde uit over de moeilijkheden en herdacht de eerste 1- Meiviering in de zaal van den heer Helder en de opvoering van „Allerzie len." Dat „groote kwaad" werd ons al zeer kwalijk genomen, zooals dezer dagen op een vergadering bleek. Gelukkig wist de burgemeester, een liberaal van de oude garde, van geen wijken als het betrof het propageeren van het vrije woord. Wij zijn niet voor niets in den raad geweest. Aan onze bemiddeling is het mede te danken dat een mooi brok natuurschoon voor het nage slacht bewaard bleef. Spr. deed 'n beroep op de makkers die de leiding overnamen en maande hen aan om niet te bescheiden te zijn en den strijd te strijden voor de belangen der gemeente. Spr. had diep respect voor den ar beid der vrouwen, voor de tooneelclub en voor de jongste spruit, de V. A- R- A. Spr. had zich afgevraagd, waaruit het er.epe respect uit voortspruit van de vele vrienden die de afdeeling telt en kwam tot de conclusie dat die geheimzinnige kracht gelegen is ln het ideaal dat wij voorstaan en in de kame raadschappelijk en vriendschap onderling. Thans is er een mijlpaal. We staan even stil en zien achterom en dan mogen we dankbaar zijn voor wat is bereikt. Spr. merkte op, dat nog velen buiten de organisatie staan, vooral de vrouwen. Vrouwen, zeide spre ker, we hebben U noodig. Er is door onzen voorman in de Kamer gezegd: „Als er mo bilisatie komt, moet U niet op ons rekenen". (Daverend applaus). Indien we deze gedach te uitdragen en dat doen we zonder twij fel dan is, vrouwen en toekomstige moe ders, uw hulp noodig. De onderwijzers en moeders, doch vooral de laatsten, hebben we noodig, daar zij veel invloed op de kinde ren kunnen uitoefenen. Met een met stemver heffing uitgesproken slotwoord zeide spreker niet te versagen, doch te werken voor het uit dragen der beginselen tot het morgenrood tot ieder doordringt. (Daverend applaus en de Internationale). Rede Wethouder Westerhof, Alk maar. De heer Westerhof, die bij de rede van den heer v. d- Vall niet tegenwoordig was, feliciteerde de afdeeling met het jubileum en uitte zich waardeerend over de krachtige leiding van den oud-voorzitter, die de ziel der vereeniging was. In een breedvoerig be toog zeide spreker dat samenwerking van vrouwen en mannen dringend noodig was (uit den aard der zaak was er voor spr. wei nig nieuws te zeggen, hij vulde het betoog van den vorigen spreker aan). Ook zijn krachtig opwekkend woord werd met aan dacht gevolgd en verwierf een dankbaar applaus. Nadat thee was geserveerd, beklom de heer van de Vall het podium tot het uitspre ken van een gelukwensch van de afd. Alk maar en bood bloemen aan. Ook Falkland liet zijn wensch gepaard gaan met een fraaie bloemenmand. Nog bood de heer v. d. Vall namens al zijn huisgenooten een fraaien voor zittershamer aan. Aan het oudste lid in jaren (ons is uit bescheidenheid verzocht geen naam te noemen) werd een schilderij aange boden. Ook de V. A. R. A. bood bloemen aan. De voorzitter van de afd. Castricum liet zijn felicitatie met bloemen gepaard gaan. De afd. Schoorl liet zich eveneens niet on betuigd. De voorzitter dankte voor de vriendelijke woorden, de bloemen en de hulde aan de af deeling. Het was intusschen niet vroeg meer toen „Falkland" Heijermans' tooneelstuk „De Meid", comedie van haat in 2 bedrijven, op voerde en onder de bekwame leiding van den heer Rossenbacker werd dit stuk uitmuntend vertolkt. Het muzikale gedeelte door mevr. Vrijer Eecen (piano) en J. Smit (viool) was even eens in goede handen. De afdeeling der S. D. A. P. (en met haar de afd. der S. D. V. C.) kan met voldoening op den goed geslaagden feestavond terug zien. HEERHUGOWAARD. In het lokaal van den heer Rus werd de tweede algemeene vergadering gehouden der vereeniging voor Huisvlijt. Met kennisgeving van verhindering was af wezig het bestuurslid mevr. Van Slooten. Door den voorzitter, den heer Hartog, werd bij de opening gewezen op het aan vankelijk succes der vereenigingde gehouden tentoonstelling is uitstekend geslaagd. Er waren pl.m. 300 inzendingen, waaronder zeer mooie, een druk bezoek en een aangename prettige stemming. Ook met betrekking tot de financiën staat de vereeniging er gunstig voor. In den loop van 1930 werden 3 cur sussen gegeven, n.1. in fraaie handwerken met 15 deelneemsters, in pitrietvlechten met 6 en in houtsnijwerk met 8 deelnemers. Het ledental bedroeg 629. Door mej. Maas werden de notulen ge lezen der vergadering van 18 December 1929, welke onder dankzegging werden goed gekeurd. Met betrekking tot de bestuursverkiezing werd door den voorzitter meegedeeld, dat na het vertrek van den heer Liefhebber het be stuur den heer IJselstein had gepolst; deze heeft te kennen gegeven een eventueele be noeming als bestuurslid te willen aanvaar den. Bij acclamatie werd daarna den heer IJselstein gekozen verklaard. Voorts moes ten aftreden mevr. Bommezij en de heer Har tog. De uitslag der stemming was, dat beiden met bijna algemeene stemmen bleken her kozen te zijn. Onder dankzegging voor deze eenstemmigheid werden deze benoemingen aanvaard. Door mevr. Van Schaick, penning meesteres, werd rekening en verantwoording weaaan. De totale inkomsten hadden be dragen 850.28, de uitgaven 599.14, zoo dat de rekening sloot met een batig saldo, groot 251.14. Deze mededeeling ontlokte aan de vergadering een algemeen applaus. Met betrekking tot enkele posten werd toe lichting verstrekt; onder meer bleek, dat 2 cursussen in fraaie handwerken waren ge ëindigd, één in pitriet-vlechten, terwijl de cursus in houtsnijwerk nog loopende is. De dames, mevr. Dirkmaat en mej. Manders wer den aangezocht de rekening na te zien en daarover in de volgende vergadering rap port uit te brengen. Met betrekking tot het volgende punt der agenda werd door den voorzitter mee gedeeld, dat de Meimaand minder ge wenscht bleek te zijn voor het houden eener tentoonstelling. Na eenige bespreking werd besloten haar te houden kort na Paschen. Waar de vorige tentoonstelling is gehouden bij den heer Rus, achtte het bestuur het gewenscht de komende te houden bij den heer Wester, waarmee men algemeen accoord ging. Desgevraagd werd den heer Wester eenige toelichting verstrekt omtrent de zaalhuur. Hiermee ging de heer W. volkomen accoord. Nog werd meege deeld, dat door mevr. Van Slooten de wen- schelijkheid was te kennen gegeven voor het houden van een cursus in kantklossen. Voor deelneming kan men zich aanmelden bij de bestuursleden. De voorzitter dankte voor de aanwezigheid en riep aller medewerking in voor het wel slagen der tentoonstelling. Door het bestuur der Prot. begrafenis- vereeniging „De Laatote Eer" werd ver gaderd ter benoeming van een nieuwen bode wegens het bedanken van den heer C Slot. Besloten werd den heer Slot een dankbe tuiging te doen toekomen voor de correcte waarneming zijner functie, terwijl geacht zal worden, dat deze tot 1 Januari a.s door hem is vervuld. Het resultaat der oproeping van sollici tanten heeft tengevolge gehad, dat een negen tal sollicitaties is ingekomen. Na bespreking der sollicitanten werd tot stemming overgegaan, waarbij bleek, dat alle stemmen waren uitgebracht op den heer A. Kooy Cz., die blijkbaar dus de meest ge schikte voor deze functie geacht werd. Door den secretaris werd nog verslag uitgebracht der gehouden Bondsvergadering en een over zicht gegeven van het beloop der zaken over 1930. Hieruit mocht blijken, dat het jaar gunstig is geweest, zoowel ten aanzien der financiers, als met betrekking tot het ledental EGMOND AAN ZEE. De tooneelvereeniging „Nieuw Leven" uit Schoorl gaf Zondagavond in de zaal van „De Vergulde Valk" een opvoering van het bekende „De Compagnons', Een partijtje poker, blijspel in 3 bedrijven. De vreesachtige Krone (de heer K. de Graaf) deed menigmaal de zaal schateren van het lachen. Ook de rollen van mevr. Nettelton, Sally de typiste, maar vooral Coddles de negerin werden goed vertolkt. Ondanks een kleine hapering in het derde bedrijf, werd over het geheel vlot gespeeld, zoodat „Nieuw Leven" een dankbaa- ?-plaus oogstte. UITGEEST. Sedert enkele weken wordt met man en macht gewerkt aan de Kleis' (Tolweg) onder de gemeente Heemskerk voor de verbreeding Reeds is een gedeelte van de tolvaart dicht gegooid. Deze verbreeding is geen weelde daar de Kleis in geen enkel opzicht meer be antwoord aan de tegenwoordig gestelde eischen van het verkeer. Trouwens welke weg van ouderen datum doet dit wel. Eene belangrijke verbeteri ïg wanneer de weg klaar is mag het genoemd worden daar sommige punten voor het hui dige verkeer zeer veel gevaar opleveren, zoo wel voor auto's als voor wielrijders. BEVERWIJK. Door de gezamenlijke groenten- en fruit veiling hier ter plaatse is besloten de volgen de week alleen op Maandag te doen veilen. SCHERMERHORN. Door den dikken mist geraakte de auto van den heer Ero te Purmerend van den Schermerdijk en kantelde naar beneden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. BROEK OP LANGENDIIK. Tot ouderling in de Gerei. Keerk is in de plaats van den heer C. Kok, die bedankt heeft, gekozen de heer J. C. Koolaard (aftr. diaken). Tot ouderling in de Ned. Herv Kerk is gekozen de heer K. Bak Cz. en tot diaken de heer F. v. Doornum. TEXEL. Te de Cocksdorp werd Maandag 0p d* algem. begraafplaats aldaar ter aarde be steld, het lijk van den zoo jammerelijk, tem?* volge van een auto-ongeluk om het leven |e komen heer J. de Jong. Een groote schare familie en vrienden volgden de lijkbaar, die door vrienden van den overledene werd gedragen Vijf prachti- ge kransen werden op het graf neergelegd Bij de geopende groeve werd het woord gevoerd, door den oudsten firmant der N V Ph. Vlessing. Ook sprak één der leden van 't personeel eenige waardeerende woorden. Ds. Plug sprak waardeerende woorden over den overledene, die een kalme, goede jongen was wien allen een goed hart toedroegen. Een vriend der familie dankte voor de be langstelling. Ieder was zeer onder den indruk van dit droevig afscheid. OUDKARSPEL. Hedenavond hebben we even een kijkje gt nomen in de consistoriekamer alhier, waar de goederen, gemaakt door de vrouwen- en meisjesclub, ter viering van het Kerstfeest, ter bezichtiging waren gesteld. Een keur van gebreide en gehaakte boven- en onderkleeding, genaaide hemden, nacht ponnetjes, lakens en kussensloopen was dooi de Vrouwenclub gemaakt. De meisjes hadden aardige dasjes, boek omslagen, sjaals en mutsen vervaardigd. Velen zullen met de kerstmis verblijd wor* den met deze nuttige kleedingstukekn. Woensdagavond wordt uitgaande van „Het Witte Kruis" aid. Langendijk een film gegeven in Broek op Langendijk. Deze mooie film geeft het nuttige werk onzer afdeeling te zien. Dat velen op dezen avond hiervan profitee- ren. AKERSLOOT. Uitslag verpachting pont en pontwachterA woning op Maandag 15 Dec. 1930. Ingeschreven werd /oor het bestaande cafégebouw en voor een nieuwgebouwd café met woonhuis als laagste inschrijver door H. Kroone te Uithoorn voor 806 (oud) en 888 (nieuw) en als hoogste A G. de Wit te Zijpe voor 1315 (oud) en 1515 (nieuw). Het werk is gegund aan den heer A. G. de Wit te Zijpe. FAILLISSEMENTEN. (Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V.) Uitgesproken zijn de faillissementen van W. C. van den Hoek, koopman in radio- en verdere electrische artikelen, Den Helder, Westgracht 54 R. c. mr. A. M. Ledeboer Cur. mr. H Scholten te Alkmaar en Meindert Reus Jzn.. Enk'huizen. R. c. mr. J. Krabbe. Cur. mr. B. W. C. Dwars te Hoorn. Stadsnieuws GEWESTELIJKE FEDERATIE NOORD-HOLLAND NOORD DER S. D. A. P. In de buitengewone vergadering van dit Gewest, gehouden op Zondag 14 Februari in de Unie alhier, waren, toen de waarne mende voorzitter, de heer W. van de Vall van Alkmaar, de vergadering opende een 50- tal afdeelingen vertegenwoordigd' door om streeks 100 personen. Als gasten waren aan wezig de heeren J. W. Mathijsen van Am sterdam a'.s vertegenwoordiger van het Par tijbestuur der S.D.A.P., A W. Michels, Ge deputeerde Staten van Noordholland en de leden van de Provinciale Staten K. Prins van Zaandam en A. de Vries van Hilversum. Medegedeeld werd dat de voorzitter, de heer Peerlkamp van Zaandam door huiselij ke omstandigheden plotseling verhinderd was. Na afdoening van de gewone huishoudelij ke zaken was aan de orde de candidaatstel- ling voor de voorloopige groslijst voor de Provinciale Staten in de districten Hoorn- Den Helder en Zaandam. De talrijke stemmingen welke voor de pauze beëindigd waren hadden het volgende resultaat: District HoornDen Helder (één lijst): No. 1. A. W. Michels van Haarlem; No. 2. J. Westerhof van Alkmaar; No. 3. P. Zeeman van Zuidscharwoude', No. 4. N. Tj. Swierstra van Enkhuizen; No. 5. Mevr. N. SlootenSmit van Gr.- No. 6. P. Hart van Koedijk; [Schermer; No. 7. Jb. de Vries van Amsterdam; No. 8. Dr. J. Hemelrijk van Bergen; No. 9. C. Schagen van Edam; No. 10. D. Marinus van Lansmeer; No. 11. J. van Dok van Enkhuizen; No. 12. Ds. Keuning van De Rijp. District Zaandam: No. 1. A. de Vries van Hilversum; No. 2. K. Prins van Zaandam; No. 3. C. C. Bakker van Zaandam; No. 4. J. Westerhof van Alkmaar; No. 5. L. Bos van Zaandijk; No. 6. A. G. A. Verstegen van Koog a.d. I»E AVOMTtKE* VAM HEM VI» H EEK* A CSEMTJ E. - 327. De koning gaf het sein voor het vertrek, door met een bel te luiden. Hij had natuurlijk nog zijn kroon op. Buitengewoon groot was de belangstelling voor dezen wedstrijd, omdat het nog nooit was gebeurd, dat een kik- vorsch met een veldmuis om de eer van de overwinning streden. 328. Het aardigste was, dat o.a. de verkeersagent en de professor als gangmakers dienst zouden doen. Men giné goed af, onder de geweldige toejuichingen van het publiek, dat beiden evenveel kans gaf. Vooral de professor met zijn hoogen hoed sloofde zich uit, om het veldmuisje een kans te geven.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 6