Alcmaria T, 0. Vicirix I G.I. Vaderlandsche Bank G °/n %eBuÓATIE0NrS a 100 Radiwafiscli Weerbericht. A G E D A Prijzen der plaatsen bij voorverkoop Tribune 90. Paddock 60. 2e Rang 35. Provinciaal nieuws Rechtszaken Openbare Leeszaal en Bibliotheek LANGESTRAAT 8 5. Stadsnieuws Vrijdag 19 December. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer De onsterfelijke vagebond (rom., ge luidfilm). hoofdrollen Liane Haid, Gustav order in te trekken. De Japansche regeering heeft den ambas sadeurs opgedragen onderhandelingen te openen om ccn vriendschappelijke oplossing te vinden. - Frölich. Toegang voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T., hoofdnummer De vrij buiter (avonturen), hoofdrol Buck Jones. Toegang voor personen boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-theater, hoofdnummer Luchtkasteelen (uit het artistenleven ge luidfilm); hoofdrollen Charles King, Bessie Love, Marie Dressler. Toegang voor eiken leeftijd 8 uur, 't Gulden Vlies, jubileum Soli Deo 8 uur, Central, evangelisatiesamenkomst, spreker de heer Sevensma. 8 uur. De Graanhandel, alg. ledenverga dering Burger IJsclub. Zaterdag 20 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De onsterfe lijke vagebond (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: De vrijbuiter (avontu ren): boven 14 jaar. 7 30 uur, Victoria-theater: Luchtkasteelen (artistenleven, geluidfilm); voor eiken leef tijd. 8 uur, Harmonie, opvoering „Als de Ker sen bloeien" door „T. O P." MOTOR- EN RIJWIEL- VEORDENING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAït brengen ter algemeene kennis, dat zij I. den datum van de Inwerkingtreding j der Motor- en Rijwielverordening gemeentebladen nr. 1167 en nr. 1178) hebben bepaald op 1 Januari 1931; 2 ter uitvoering der genoemde veror dening verschillende bepalingen heb ben vastgesteld bij hun besluiten van 9 September j.1., gemeenteblad nr. 1182, waarvan zij met uitzondering voorzooveel betreft het hierna onder 4 genoemde besluit den datum van inwerkingtreding hebben bepaald op 1 Januari 1931; 8 bij hun besluit van 9 September j.1., gemeenteblad nr. 1182, verschillende bruggen in de gemeente in het be lang van hare instandhouding en bruikbaarheid gesloten hebben ver klaard voor motorrijtuigen en aan hangwagens, overeenkomstig artikel 47 van het Motor- en Rijwielregle ment; 4. bij hun besluit van 9 September j.1., gemeenteblad nr. 1182, verschillende wegen in de gemeente in het belang van hunne instandhouding en bruik baarheid overeenkomstig artikel 36 van het Motor- en Rijwielreglement in klassen hebben ingedeeld. De hiervoor genoemde besluiten van 9 September j.1., gemeenteblad nr. 1182, 'liggen gedurende 3 maanden voor een ieder op de gemeentesecretarie ter in zage en zijn tegen betaling in afdruk verkrijgbaar. Onder de aandacht van belanghebben den wordt gebr&cht, dat van de onder 3 en 4 bedoelde besluiten beroep op de Kroon open staat. Alkmaar, 18 December 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. DE DUITSCH-NAT10NALE RIJKSDAG. Vragen van de Duitsch-Nationale rijksdagfractie. De Duitsch-Nationale rijksdagfractie had tot de rijksregeering in een interpellatie- verzoek de vragen gericht eerstens of het waar was, dat bij de teraardebestelling van den oud-generaal der cavalerie Von Storck te Frankfort a. d. Main een begrafenis met mili taire eer was achterwege gelaten op bevel van Frankrijk. Tweedens, of de rijksregeering in geval de eerste vraag op onjuiste feiten be rustte, dit openlijk zou willen rechtzetten en derdens of ae regeering in geva! de aanlei ding tot de vraag juist is voortaan zorg wil dragen, dat dergelijke voorvallen, die het aan zien van Duitschland schaden zich niet zul len kunnen herhalen, zonder den scherpsten tegenstand te ontmoeten van het departement van buitenlandsche zaken. De rijksregeering heeft hierop geantwoord dat het onjuist is dat generaal Von Storck op bevel van Frank rijk niet met militaire eer zou zijn begraven. Nóch de Fransche regeering. nóch eenige andere autoriteit heeft zich met deze aange legenheid bemoeid. Evenmin heeft buiten landsche zaken betreffende deze zaak eenige verbinding met het buitenland gehad. ZOtDAtt as. 2 uur STEMMEN BIJ VOLMACHT. V De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat de kie zer, met inachtneming van het in de Kieswet bepaalde, bevoegd is BIJ VOL MACHT te stemmen, indien zijn beroep of werkzaamheden medebrengen, dat hij herhaaldelijk of aliiians gedurende een gedeelte van het jaar werkzaam pleegt te zijn buitm de gemeente, mits zijn af wezigheid, indien hij gedurende het tijd vak of de tijdvakken, waarin hij aldus werkzaam is, e«. of meermalen in die gemeente terug komt, als regel telkens langer dan drie dagen duurt. Mede is brvoegd bij volmacht te stemmen de vrouw, welke gehuwd met een kiezer, die voldoet aan bovenstaande voorwaar den, met haar man, in verband met diens beroep of werkzaamheden, afwe zig pleegt te zijn. De aanwijzing van den gemachtigde geschiedt eerst nadat de belanghebbende een daartoe strekkend verzoekschrift aan het gemeentebestuur heeft ingediend; de indiening moet ge schieden vóór 1 Januari a.s. Formulieren voor deze verzoekschrif ten zijn van 15 September j.1. af koste loos verkrijgbaar ter gemeente-secreta rie le afd. Voor bet opmaken der volmacht moe ten de kiezers zich in persoon vervoegen ter ecretarie. Alkmaar, 18 December 1930. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. EEN DUITSCHE PROTESTNOTA BIJ DEN VOLKENBOND. Gericht tegen Polen Hedenmorgen heeft de Duitsche consul- generaal te Genève in opdracht van zijn re geering aan den waarnemenden secretaris generaal van den Volkenbond de nieuwe Duitsche protestnota tegen Polen overhan digd. Ook deze nota richt zich tegen het schenden van de rechten der Duitsche min derheden, in Pommerellen en in Polen bij de laatste verkiezingen. Evenals de vorige nota is er een begeleidend schi ijven geteekend door minister Curtius, waarin den secretaris generaal wordt verzocht de behandeling van deze aangelegenheid op de agenda van de 'Januari-zitting van den Volkenbondsraad te willen plaatsen. EEN JAPANSCH KANTOOR DOOR DE SOVJET GESLOTEN. Het kantoor van de keizerlijke Japansche Bank te Wladiwostok is door de Sovjet ge sloten. De Japansche regeering heeft haar ambassadeur te Moskou telegrafisch opge dragen de Sovjet-regeering mede te deelen dat de Japansche regeering deze sluiting be schouwt als een onwettige en onvriendelijke daad ai de Soyjetregesring te .verdoeken de w DE ONTVOERING TE WOGNUM. Vijandige stemming der be- volking. Jan de Bels is gistermorgen voor een verhoor weer van Hoorn naar Wognum overgebracht en ook vond de confronta tie met het Hongaarsche meisje plaats. De stemming tegen den Belg is, volgens de N. H. Ct., in Wognum zeer oproerig en in den nacht van Dinsdag op Woens dag is het tot zijnv overbrenging naar Hoorn zeer druk in het dorp geweest en pas toen hij 's morgens om 4 uur naar Hoorn werd getransporteerd, keerde de rust weer. Naar men aan het blad mededeelt, moet hij het meisje herhaaldelijk ge- dreiga hebben hem niet te verlaten; haar vrees voor hem zou dan ook de oorzaak moeten zijn, dat zij niet bij hem weggevlucht is en met hem is meege gaan. met de volgende nummers, die het symphonie- gezelschap dien avond speelde, legden ze heel veel eer in. Als nummer 3 van het programma trad op mevr. W. Ooms—Jongsma (declamatie) en droeg voor resp. Jan Jansen van N. Beets, „De Oude Grootvader" van Jan van Beer3 en ,.Oud Moedertje" van D. Buijs. Mevr. OomsJongsma droeg op zeer ge voelige wijze de gedichten voor, vooral de beide gedichten, later op den avond door haar vertolkt. Vervolgens kreeg de heer D. Buijs het woord tot het uitspreken van zijn propagan- da-rede. Allereest heette hij den heer Smit, penningmeester van de federatie Kennemer- iand, hartelijk welkom. Hij wilde dezen avond alleen de motieven van den bond naar voren brengen. Deze zijn wel: le- al verdient een arbeider,'een klein zakenman enz. zijn dagelijksch brood, hij kan nooit zooveel over houden, dat hij ten laatste nog een rustige» ouden dag heeft en 2e. de leeftijdgrens van den arbeider is in den laatsten tijd vele jaren vervroegd, zoodat men nu veel vroeger dan voorheen wordt ontslagen en vervangen door jongere arbeidskrachten. Deze beide motieven zijn momenteei sociale vraagstukken geworden, die wachten op een oplossing, welke moet bestaan in een staatspensionneering zonder premiebetaling. Spreker wees er op, dat door dezen strijd tevens de gedachte van gemeenschapsbe leving is ontwaakt, een ieder voelt, dat ze elkaar noodig hebben, arbeiders, kleine za- kenmenschen en anderen, ja zelfs internatio naal is deze gedachte al doorgewerkt en als gevolg staan deze punten dan ook temidden van den socialen strijd. Nadat door spreker vervolgens het standpunt van de regeering en van de christelijke partijen voor 1520 jaar was belicht, drong hij aan op samenwer king en wees er op, dat de premievrije pen- sionneering van hooger hand reeds verplicht is ingevoerd ten opzichte van de hoogere plaatselijke autoriteiten en daar moet het ten slotte heen. Voor arbeiders, zakenmenschen enz. zal de wetenschap van een verzorgden ouden dag zeker veel levensvreugde gevan en spreker zeide, dat de hedendaagsche Christe nen zich er voor moeten schamen, dat het nog zoo gesteld is, dat oude menschen aan den kant worden gesetld. Er moet gezamenlijk getracht wordep recht te zetten datgene wat kTom is. Hij hoopte dan ook tenslotte, dat het resultaat van deze rede mag zijn een goede samenwerking opdat de staatspensionneering zonder premiebetaling werkelijkheid zal wor den en drong er dan ook op aan als lid van natuurlijke wijze de jongensrol vervulde. De verschillende kleinere rollen werden alle goed weergegeven, terwijl het samenspel in zijn geheel ons wel kon bevredigen. .KATER ALKMAAR M I ENT2^ VOOR DE EERBAARHEID AANSTOOTELIJKE LECTUUR. De Vierde Kamer van de Amsterdamsche rechtbank veroordeelde Vrijdag den boekhan delaar H. W. E., wonende a? i den Singel, wegens overtreding van art. 240 W. v. Strafr., dat strafbaar stelt het verspreiden, ten toon stellen en in voorraad hebben van voor de eerbaarheid aanstootelijke lectuur, tot éné jaar, waarvan acht maanden voor waardelijk. De proeftijd van drie jaar zal moeten worden doorgebracht onder toezichi van het Ned. Genootschap tot zedelijke ver betering van gevangenen. Het O. M. had acht maanden geëischt, waarvan 80 dagen onvoorwaardelijk. Verd. deed afstand van hooger beroep. OUDE MEDORP. In den nacht van Woensdag op Donder dag is op twee plaatsen ingebroken. Door uitbreking van een gedeelte uit de ruit werd toegang verkregen tot de secretarie. Aldaar werden de legesgelden, door openbreking van bureaux weggehaald. Verder werd een bezoek gebracht aan de bewoner der secre tarie. Bij dezen werd nog al een tamelijk be drag aan geld uit het buffet gehaald. Verder werd door openschuiving van een raam een bezoek gebracht bij den heer A. S. Deze ver miste niets. Blijkbaar werd uitsluitend naar geld gezocht. Evenals door de bewoners der secretarie werd door S. niets gehoord. Bij den heer A. v. Z. werd in denzelfden nacht gepoogd een raam open te krijgen, doch hier werden de dief of dieven vermoede lijk gestoord door geruisch in de slaapka mer. 's Morgens vroeg was de Rijks- en ge meentepolitie reeds ter plaatse zoomede een inspecteur en rechercheur van politie uit Alkmaar. Donderdagavond trad voor de vereeni- ging Plaatselijk Belang op de voordracht kunstenaar Ru Mulder. Een honderdtal per sonen waren opgekomen en hebben volop ge noten van de sublieme kunst van dezen uit- nemenden artist. Voor de pauze declameerde Ru Mulder uit „Van het Westelijk Front geen nieuws" en uit „Aanklacht" van Martien Beversluis. De zaal hoorde deze stukken onder ademlooze stilte aan. Na de pauze werd een meer humoristisch deel afgewerkt en ook hierin toonde Ru Mul der zich een meester. Voorgedragen werd Reuzesom en ,,De geschiedenis van Tante Mijntje. Toto, Titi, en de booze Benni", bei den door Herman Heijermans en fragmenten uit „Kruisende Wegen" van A. M. de Jong. Wij gelooven niet te overdrijven als wij zeggen, dat het publiek genoten heeft. De voorzitter van Plaatselijk Belan" sloot dezen avond, waarbij hij dank bracht aan Ru Mulder en in het uitzicht stelde, dat de vereeniging op dezen weg zou voortgaan, vermits de belangstelling van het publiek nog grooter werd, waardoor de financiëele zijde gedekt zou worden. Plaatselijk Belang kan op een uitstekend geslaagden avond te rug zien. UITGEEST. Bond voor Staatspensionneering. Woensdagavond had in het hotel „de Ooievaar" de openbare propaganda-uitvoe- ring plaats van de afd. Uitgeest van den Bond voor Staatspensionneering. Medewerking tot het welslagen van dezen avond werd verleend door het svmphoniege- zelschap „Concordia", mevr. W. Ooms Jongsma (declamatie) en de tooneelvereeni ging „Vondel". Na een kort welkomstwoord van den voor zitter, den heer D. Buijs, zette het symphonie- gezelschap „Corcordia" met den marsch „Un- ter Friedenspalmen" van H. L. Blankenburg in, wat hee] goed ten gehoore werd en waar door dadelük de stemming er in kwam. Ook (Uitleening ingang Breedstraat, ge opend van 35 en IVt— 8K uur. Laat U zich na reeds inschrijven als lid voor het jaar 1931, dan heeft U met de komende feestdagen boeken in hnis. Minimumcontributie 2.per jaar, voor echtparen 2 X 1.50. Catalogus 80 cent verkrijgbaar. Kinderen van 816 jaar, kunnen lid worden van de jeugdbibl., a 50 cent per jaar, minstens. Catalogus 15 cent, supplementje 5 cent. te- C. ge- VALSCHHEID IN GESCHRIFTE? Voor de Utrechtsche rechtbank heeft recht gestaan de 46-jarige bankdirecteur R. D. te Woerden, wien valschheid in schrifte in vier gevallen ten laste was ge legd. Verdachte was niet alleen directeur van de Woerdensche bank, doch ook president- commissaris van de N.V. Woerdensche IJzer en Bouwmaterialenhandel. Van deze ven nootschap had verdachte een aantal aandee len in eigendom, terwijl ook de Bank eigena resse wa3 van aandeelen. Verdachte heeft volgens de dagvaarding een gedeelte dezer aandeelen (op naam) laten overschrijven op andere personen. Deze kregen dan stemrecht op de vergadering der N.V. Na een uitvoerig getuigenverhoor hield het O. M. een uitgebreid requisitoir, waarin ver- dachte's handelingen werden genoemd een misdrijf dat in N.V.'s veel voorkomt. Er is 300 boete of 150 dagen hechtenis. naar waarnemingen, verricht in den taor» van 19 December. Medegedeeld doc-r het Kon. Nederl Mof Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.8 chen. Laagste barometerstand 735.3 fjord. Verwachting, geldig tot den avond van on December: Zwakke tot matige, Zuidwestelijke tot Zni delijke of Zuidoostelijke wind; nevelig tóf zwaar bewolkt; wellicht nog lichte regen- weinig verandering in temperatuur. te Mün- te Isa- den Bond van Staatspensionneering toe te treden. De pauze had een zeer gezellig verloop door gemeenschappelijke zingen uit de zang bundeltjes „Sta op voor de Grijsheid", terwijl onder groote vroolijkheid onder de aanwezi gen 2 taarten werden verloot, die sierlijk ge garneerd tot opschrift droegen „Oud en arm de wereld uit" en „Op voor het Staatspen sioen". Na de pauze trad de tooneelvereeniging Vondel voor het voetlicht met het tooneej- stukje „Naar het Huis", dramatische schets in een bedrijf door Inte Onsman, met welk stuk genoemde vereeniging op een wedstrijd aan de Zaan een 3en prijs verwierf. Er werd buitengewoon goed en vlot ge speeld. SCHAGEN. De heer D. Timmerman te Schagen is ver kozen tot Heemraad van de Schager Kogge strijkmolens. OTERLEEK. De tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht" heeft haar speelseizoen ingezet met een twee tal opvoeringen van „Geofferd", tooneelspel in drie bedrijven van v. d. Griendt. De zaal van de heer De Vries was den eersten avond stampvol, den tweeden wel iets minder. De vereeniging heeft alle reden om tevre den te zijn, en ook het publiek. Het geheel vernieuwde tooneel kwam prachtig uit en paste zich uitstekend aan bij dit stuk. De verdeeüng der rollen was zeer goed te noe men. De vereeniging beschikt over eenige uitstekende krachten en deze waren juist in een rol, welke hun het béste past. De in houd van het stuk komt in het kort hierop neer, dat een moeder haar dochter uithuwe lijkt aan 'n rijken losbol en daar tenslotte de wrange vruchten van plukt, als haar doch ter, verlaten dcor den rijken schoonzoon, in drceve omstandigheden komt te verkeeren. Mej. A. Vergaaij gaf als de verlaten vrouw heel mooi spel te zien, zoowel in houding als gebaren, als in intonatie. Daartegenover mej. C. Stekelbos, als haar moeder, de intri- geerende vrouw van de wereld, die alles en allen ondergeschikt maakt aan haar streven naar macht en goud. Een zware rol onge twijfeld, doch op de juiste wijze weergege ven. Mej. T. Schuurman was een heel aan nemelijke gouvernante, die als geknipt was vcor haar rol. De heer J. Schuurman had als artist misschien iets „losser" kunnen zijn, wat ook geldt voor den heer G. van Hars kamp, den rijken losbol. Dit neemt echter niet weg, dat hun spel goed voldeed. De heer J. Leegwater was als de goed bedoelende oom éen sympathieke figuur, en droeg niet weinig bij tot het welslagen van het stuk. Een bijzonder woord van lof komt toe aan den jongeheer L. Slot. die op keurige en zeer DOOD DOOR SCHULD. De rechtbank te Breda heeft gisteren uit spraak gedaan in de zaak tegen den steen fabrikant M. J. H. uit Etten-Leur, die op Zondag 14 September j.1. met zijn auto op den Bredaschen weg te Princenhage tegen een motorfiets is gebotst, met het gevolg, dat de bestuurder ervan A. R. K. zoodanig werd gewond, dat hij kort daarna in het zieken huis is overleden. Het vonnis luidde twee maanden gevangenisstraf en ontzegging van het recht een motorrijtuig te besturen gedu rende 1 jaar. De eisch was 6 maanden hech tenis. DE INBRAAK IN HET POST KANTOOR AAN HET GOUDEN REGENPLEIN TE 'S-GRAVENHAGE. De 27-jarige schilder A. S., heeft in den nacht van 12 November bepoogd in te bre ken in het postkantoor aan het Goudenre genplein te 's-Gravenhage. Hij werd evenwel ontdekt en het bleef bij een poging. Te dezer zaak heeft hij gistermorgen te recht gestaan. Het bleek dat.de man reeds vier keer wegens een vermogensdelict is ver oordeeld. Eisch twee jaar gevangenisstraf. Op 1 Januari 1928 is verdachte op 18-;ari gen leeftijd in dienst gekomen bij de NV De Boer's Tapijt- en Vloerzeilhandel. Hij b-é heerde in dien tijd de kas en had de sleuteN van de brandkast onder zijn berustin» \a een jaar gaven eenige verkeerde, niet ontdek te, optellingen hem beschikking over geld daf aan de N.V. toebehoorde. Hierna heeft ver dachte zich meer aan .frauduleuze handelin gen schuldig gemaakt. De bedragen werden steeds grooter. In totaal bedraagt het ver duisterde bedrag 12.528. Verdachte heeft van het verduisterde geld een auto gekocht. Zijn ouders vertelde "hii dat 't de wagen van zijn patroon was. Voor de padvindersvereeniging, waarvan verdach te lid was, heeft hij een lokaal voor samen- komsten gehuurd. Hij zeide, dat zijn patroon de zaal ter beschikking stelde. Mr. N. S. Hoekstra, vertegenwoordigend' het O. M., eischte een gevangenisstraf voc den tijd van een jaar. Uitspraak 30 Dec. a.s. MALVERSATIES DOOR EEN BANK DIRECTEUR. De Vijfde Kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft den 38-jarigen gewezen dj. recteur der N.V. Nationale Bankvereeniging, kantoor Uithoorn, schuldig verklaard aan de hem en laste gelegde valschheid in geschrif te, diefstal in dienstbetrekking en verduiste ring en veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf, terwijl het O. M. twee jaar had ge vorderd. De rechtbank nam aan eenerzijds, dat ver dachte nimmer is veroordeeld, maar ander zijds, dat hij jarenlang zijn werkgevers of listige wijze heeft benadeeld. CHANTAGE. Gisteren stond voor de rechtbank te Gravenhage terecht een 26-jarige slagers knecht, zich noemende koopman, wegens diefstal met geweldpleging. Aan verd. is ten laste gelegd, dat hij op 3 Mei van dit jaar in vereeniging met een reeds eerder veroor deelden koopman getracht heeft een dokter uit Cura?ao, destijds hier te lande met ver lof, op gewelddadige wijze geld af te persen Deze zaak werd met open deuren behan deld. Alvorens requisitoir te nemen liet mr. Rij- kens het zondenregister van verdachte voor lezen, waaruit bleek, dat deze zich sedert 1921 met chantagepraktijken bezig hield. Het regende klachten bij de politie. Voorts bleek dat verd. eenigen ingezetenen belangrijke bedragen, o.a. 8000 en 2300, had afhan dig gemaakt. Mr. J. A. Rijkens hield een kort, doch scherp requisitoir, waarna hij 4 jaar gevan genisstraf requireerde. ZWAAR LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD. De autobus-ondernemer der H.T.M. W. d. G„ heeft gister te Den Haag terecht gestaan wegens het door zijn schuld veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel. Verd. zou met den autobus komende uit het Westeinde, bij het inslaan van de Bleekerslaan een vrouw- die zich aldaar op het trottoir bevond, heb ben aangereden, door met den auto gedeel telijk over dat trottoir te rijden. De officier van justitie mr. J. A. Rijkens vorderde drie weken gevangenisstraf. Uitspraak 23 December. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN VROUW. Gistermiddag heeft voor de rechtbank te Rotterdam terecht gestaan de 23-jarige J. L. C„ chauffeur te Arnhem, gedetineerd, ver dacht van poging tot doodslag op ?ijn vrouw gepleegd op 14 October in de Lucky bar op den Schiecfamschen dijk, waar zij bij haar zuster* vertoefde, na hem verlaten te hebben Verdachte liet het voorkomen, alsof zij van een trap was gevallen, juist in het ge opende dolkmes, waarmee hij onder aan de trap gereed stond om naar boven te gaan Verdachte's vrouw, die inmiddels weer ver zoend is geweest met haar man, maar thans weer ruzie met hem heeft, als getuige opge roepen, wenschte geen getuigenis af te leg gen. Eisch tegen den echtgenoot 1 jaar gevan genisstraf. 12.500 VERDUISTERD. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft zich een 21-jarige kantoorbediende te verant woorden eehad ter zake van verduisterni£ POGING TOT ZWARE MISHANDELING. Voor bet gerechtshof te Arnhem heeft in hooger beroep terecht gestaan G. V., opper man te Utrecht, die als werklooze te werk was gesteld bij de ontginningsmaatschappij Land van Vollenhove. Toen in een van de keten aldaar de werkloozen weigerden aan het werk te gaan gn ir. v. d. Steur den werk loozen man voor man vroeg, wie niet en wie wel wilde werken, heeft verdachte dezen in genieur met een stoel op het hoofd trachten te slaan, maar doordat de ingenieur den slag ontweek, had deze geen verdere gevolgen. De rechtbank te Almelo had verd. veroor deeld tot drie maanden gevangenisstraf we gens poging tot doodslag. In hooger beroep vernietigde het hof dit vonnis, doch veroor deelde verd. opnieuw tot drie maanden ge vangenisstraf wegens poging tot zware mis handeling. oor Belaste Waarden, 's Gravenhage, /u met jaarl uitloting INT. ORDE GOEDE TEMPELIEREN. Men schrijft ons: Ter gelegenheid van haar 8-jarig bestaan, had de Loge Noordstar No. 100 der I. O. G. T. dezer dagen, 's avonds 8 uur in een der lokalen van de Oude Ambachtsschool, Doelenstraat, een onderlinge feestvergade- ring belegd. Voor deze gelegenheid had een daarvoor bestemde commissie voor de noodi- ge versiering en versnaperingen gezorgd- Te 8 uur opende de voorzitter, de heer W. Th. Strikkers deze feestvergadering met een hartelijke welkomstrede, waarna met begelei ding van het orgel één der Tempelierenliede ren werd gezongen. Vervolgens herinnerde spreker den aanwezigen aan het goede werk en het streven der orde, en memoreerde wat al zoo in den loop der jaren op 't gebied der geheelonthouding is geschied. Voorts las de secretaris een felicitatie voor van de zusterloge „Cp Hoop van Zegen" en nog en kele andere. Hierna kreeg de Loge-afgevaar- digde, de heer Smit, het woord en schetste in zijn rede hoe de loge als jong kind was ontstaan en met welke moeilijkheden men in het begin te kampen had. Tot slot van zijn rede dankte de heer Smit in hartelijke woor den den voorzitter voor zijn goed werk» waarna hij hem als blijk van waardeenng en hoogachting, namens de loge, een man;j bloemen overhandigde, waarop appiau- volgde. Vervolgens werd door den sec retara en andere leden, de loge voor 't verdere g& deelte van den avond aangenaam bezig ge* houden. Tot slot van deze feestvergadering, dan» de voorzitter allen, die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt DECEMBER, MAAND VOOR HET v MISDEELDE KIND. De secretaresse van het comité schrijft o Het was een goede gedachte in de laa weken van December en de eerste van J nuari den verkoop der Weldadigheidszege» te doen plaats vinden. Omstreeks dezen iJ is er bijna niemand, die niet een oi Taeer po» zegels of briefkaarten noodig heeft. ,ak. December: Maand van gezellige huiae 9 heid; Kerstmisvacantie; Oud en N> maar ook die waarin onzegbaar veel arm de, gebrek en ellende geleden wordt aoo» het kind. „hj<j En nu. wordt een ieder in de gelegcnn^, gesteld hetzii arm of riik iets te doeo

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2