limit Ctimt Hindsrd twee en dertigste Jaargang. Vrüdas; 19 December Buitenland Rechtszaken Stadsnieuws 299 1930. VOETBAL EN COCAÏNE. De ondergang van een bekend voetbalspeler. Vandaag begint te Frankfort een proces tegen den bekenden voetbalspeler Robert Pache, diens vriendin Betty Gerhard en den jongen apothekersassistent Emil Schmidt. De arrestatie indertijd van Pache, die in de voetbalwereld welbekend is, wekte groot op zien Drie jaar geleden werd een groote verande ring opgemerkt in zijn manier van spelen, terwijl hij voortdurend klaagde over spierpijn en andere symptomen. Maar niemand be greep, dat de ver-anderen lichamelijke en geestelijke toestand van Pache het gevolg was van cocaïnegebruik. lil het jaar '8 had Pache in een bar kennis gemaakt met een jong meisje Betty Gerhard, die hij weldra overhaalde het bedwelmende middel ook te gebruiken. Spoedig was zij er zelf aan verslaafd en wist zij allerlei jeugdi ge personen, vaak zoons van eerzame Frank furter families, er eveneens toe te brengen zich aan de cocaïne over te geven. Men be gon geregeld bij elkaar te komen, hetgeen al spoedig leidde tot het houden van ware orgiën. Steeds grooter hoeveelheden cocaïne 'waren noodig en telkens vond men nieuwe bronnen daarvoor. De grootste leverancier was een jeugdige assistent in een apotheek, Schmidt. I iet proces zal met gesloten deuren worden behandeld. STUDENTENDEMONSTRATIE TEGEN DE ARGENTIJNSCHE REGEERING. Te Buenos Aires werd door studenten een groote demonstratie tegen de regeering ge houden, waarbij werd betoogd tegen de on gerechtvaardigde regeeringsinmenging in de interne universitaire aangelegenheden. De po litie trad tegen de betoogers op en arres teerde ongeveer 500 studenten. WAT GEBEURT ER MET MAJOOR FRANCO? Men zou willen aandiingen op uitlevering door Portugal. Naar verluidt heeft de Spaansche regee- fing de Portugeesche regeering doen mee- deelen dat het verblijf van den naar Portugal gevluchten leider op opstandige Spaansche militaire vliegers majoor Franco in Portu gal gevaarlijk zou kunnen worden. De Spaansche regeering zou daarom de Portugeesche regeering hebben voorgesteld Franco naar de Azoren te zenden. In Spanje zou men in enkele contra-revolutionnaire kringen trachten de regeering er toe te toewegen de uitlevering van Franco te rischen. naaste toekomst wel worden ingericht, want e oogen van het publiek gaan open voor de weemoedige treurigheid dier gekooide wezens en het kan dan ook niet lang meer duren, dat net publiek met dit onrecht genoegen blijft nemen. Daarna zal een later geslacht ze ge heel en al veroordeelen. Y ^et 's n'et alléén de gevangen staat niet het vreemde klimaat en al de tegenna tuurlijke ontberingen, zelfs in de beste om standigheden van zulk een ideaal dierentuin, en het is zelfs niet alleen de gruwel van het vervoer, maar daar is nog bovendien de wreedheid van de vangst en de verschrik kingen van den eersten tijd van gevangen- Hierover lazen wij een artikel van Sir Per- cival Philips in The Daily Mail van 12 Dec 1929 onder den titel: „Waar de dierentuinen beginnen". Een paar zinnen daaruit luiden; „Vijftien mijlen van Singapore bij de zee en op de grens van de wildernis ligt een van de vreemdste gevangenissen der wereld en de aandoenlijkste. Hier beginnen de wilde dieren hun levens- lange gevangenschap en worden ze bestemd lot harden arbeid in een circus of tot een pijnlijke werkeloosheid in een dierentuin. Nooit heb ik zooveel wanhopigen doods angst en haat zich zien uiten als hier, telkens wanneer zich een mensch vertoont. Alle die ren zijn pas gevangen en ze kunnen en willen niet gelooven, dat de ruwe houten kooien werkelijkheid zijn. Hun gegil van woede weer klinkt op vreeselijke wijze in de wildernis en hun wanhoop is hartverscheurend om te zien. Zij slapen bijna niet en de nacht wordt ver stoord door hun gehuil. Een vreeselijk gebrul klonk uit eenige kis ten, waarin zich zes jonge tijgers bevonden, letterlijk trillend van haat, een ervan lag op zijn rug in eer aanval van razernij, sissend en blazend tot hij uitgeput was. Een zwarte oanther zat stijf rechtop met oogen vertrok- <en van haat, woedend spuwende. Uit een kist waarop „sardines" stond, keek een ang stig, half menschelijk gezichtje en een zwart handj*. klemde de tralies vast. Het was een Oerang-Oetang, die een baby tegen zich aanklemde. De baby huilde, de moeder liet de tanden zien en verborg zich angstig onder een zak. Hier, in de groote stilte van de jungle, had den de gevangen dieren den tijd hun razende woede en wanhoop uit te putten en langzaam aan hun lot te leeren dragen. Ik geloof, dat, wanneer de Begunstigers van de dierentuinen de wanhopige doods angst van deze pas gevangen dieren konden zien, hen de lust in een dierentuin wel zou vergaan". ORKAAN BOVEN ALGIERS. Boven Algiers woedt een hevige orkaan, die groote verwoestingen heeft aangelicht. Golven tot tien meter hoogte beuken de Al gerij nsche kust. De orkaan gaat gepaard met hevigen re genval die vele hellende straten van de bin nenstad van Algiers in stroomende beken heeft veranderd. Een aantal andere straten in Algiers hebben zwaar van den storm *e lijden gehad en sommige kleine plaatsen zijn zelfs bijna onherkenbaar verwoest. Alle badifi richtingen en de boulevards en kaden zijn zoo zwaar beschadigd, dat men vreest dat zij elk oogcnblik kunnen instorten. Ook de schepen in de baai voor Algiers zijn zwaar beschadigd. Het uitvaren uit de haven is 'thans aan alle schepen verboden, maar zou ook niet goed mogelijk zijn. De geheele kustvaart staat stop. De bevolking bevindt zich in een paniek toestand De in de haven van Algiers aange richte schade wordt op al eenige millioenen francs geschat. EEN BANKSTAKING TE BERLIJN IN HET VOORUITZICHT? De bij de loonsuvereenkomst voor de bankbedrijven betrokken werknemersbonden zijn gisteren bijeengekomen om hun houding te bepalen ten opzichte van het eindresultaat van de eerste 3temming. Deze stemming heeft plaats gehad in alle Berlijnsche bankzaken met inbegrip van de Reichskreditgesellschaft. Ook bij de Kommerz- und Privatbank, de Deutsche Bank bleek het meerendeel van het personeel aan de stemming te hebben deel genomen. De verwerping van de arbitrale uitspraak door de organisaties zou door vrijwel alle bankemployé's zijn goedgekeurd, terwijl zich tevens de meerderheid van het personeel van alle bankbedrijven heeft uitgesproken voor het nemen van de noodige strijdmaatregelen Wat er verder zal gebeuren zal afhangen van de besprekingen, die morgen plaats hebben. EEN STUDENT IN BELGIE GEARRESTEERD. Onder de studenten te Gent heerscht eeni ge onrust in verband met de arrestatie van en hunner, die beschuldigd wordt de aan stichter te zijn van de protestbetoogingen tegen de professoren, die zoowel aan de Vlaamsche Universiteit als aan de Ecole des Hautes Etudes doceeren. DE DIEREN VRIJ, HET PUBLIEK GEKOOID. Wij lezen in het Maandbericht van het Ned. „Jack-London" verbond. Sir Peter Chalmers Mitchell, hoewel voor stander van den dierentuin toont toch veel dierenliefde te hebben, niet alleen om zijn belangrijk werk ter verbetering van het vervoer, maar ook blijkens een artikel over een dierentuin waarin hij de dieren be trekkelijke vrij wil laten rondloopen, terwijl het publiek in getraliede ruimtes zal blijven, van waaruit het de dieren in betrekkelijke vrijheid ;»1 kunnen beschouwen. Zóó zullen dan ook de dierentuinen in de MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 16 December. Nieuwe zaken. DE DEUREN GESLOTEN. In de eerste plaats stond terecht de 38-jarige arbeider Camille v. B., wonen de te Alkmaar, thans in hechtenis, die zich voor zijn binnenkomst ter zake van een masker had voorzien en zich tame lijk zonderling aanstelde. Deze verdachte hal zich schuldig ge maakt aan niet nader aan te duiden handelingen met een 8-jarig meisje, Eli sabeth J. te Alkmaar, op onderscheidene tijdstippen in September. De zaak werd op grond van het zede kwetsende, overeenkomstig artikel 20 van de wet op de rechterlijke organisatie en art. 273 wetb. van strafvordering met geslo'en deuren behandeld. Mr. Judell opponeerde als toegevoegd raadsman en verdediger. EEN ZWERVENDE ZWIJNTJES JAGER. Na heropening der deuren kwam, ge leid door een rijksveldwachter, de zaal binnen wandelen de 20-jarige zwervende los werkman Bern. Joh. H., thans gede tineerd, welke verdachte zich had ver st jut op 29 October een prima berijdbaar rijwiel te ontvreemden ten nadeele van den heer J. L. Driesen, advocatenklerjc te Alkmaar. Verdachte, die blijkbaar eenigzins exentriek was aangelegd, erkende wel dezen diefstal, doch weigerde, ondanks het krachtig aandringen van den prae ses, te openbaren aan wien en voor wel ken prijs hij het rijwiel had verkocht Hij is een regeeringspupil, dus iemand vvien rechtzaal en strafcel niet geheel vreemd is. Verdachte werd voorts juridisch bijge staan door Mr. Dwars, advocaat te Hoorn. De officier vond geen moeielijkheden in het leveren van het bewijs, doch wel in het feit, wat men met dezen ve. dachte moest aanvangen.-Verdachte werd cle ment behandeld bij vorige gelegenheden doch wilde persé niet medewerken. Mr. v. d. Feen de Lille ging do lijdens geschiedenis met dezen verdachte, een onverwoestbaar zwerver, nog eens in extenso na. Ook als varensgezel was hi; gedeserteerd, hoewel de zee vroeger zijn ideaal was, in theorie natuurlijk. De of ficier wilde nu trachten hem wat flinker de straffende hand te doen gevoelen en requireerde 2 maanden gevangenisstraf Mr. Dwars deed mededeeling dat zijn cliënt zelf gevangenisstraf wenschte en zijn verdediger had verzocht hiertoe mede te willen werken. Toen de verde d'ger zich hiertoe niet bereid verklaarde dat hij dezen allerlei liefelijkheden toe gevoegd. Verdediger refereerde zich dus aan het oordeel der rechtbank, waarop verdachte weer op de gebruikelijke wijze werd weggevoerd. MET HET BLANKE MES GEWERKT. De 27-jarige heer J. N. v. B., 'n Drute naar, thans te Alkmaar wonende, stond te recht in verband met het bloedige feit, dat hij op 30 September aldaar den getuige, den heer Hendrik Lakeman, met een mes een wond in zijn linkerbovenarm had toegebracht. Dr Schröder, arts te Alkmaar, had den patiënt medisch behandeld en hem in normalen toe stand gebracht. De medicus legde dienaan gaande zijn verklaring af en mocht zich direct verwijderen, daar zijn tegenwoordig heid meer noodig was bij zijn patiënten. Daar er vele malen tuist was ontstaan tus- schen verdachte en de ouders van Lakeman, rij welke familie hij als commensaal vertoef de, was deze op genoemden datum eens gaan naar het tooneel van den strijd, doch zijn in termediair beleid scheen door verdachte niet op prijs te worden gesteld, althans gaf hij te kennen, dat hij eerst eens met Hendrik zou afrekenen en hij bracht hem toen de boven omschreven messteek toe. Hij beweerde nu, zich niet te kunnen herinneren, met een mes te hebben gestoken. Hij ontkende evenwel niet de mogelijkheid, in blinde drift het misdrijf te hebben ge pleegd. Trouwens ook de moeder van den getrof fene, mej. Lakeman, wonende op den Fa- brieksweg, was bij het voorval tegenwoordig. Verdachte was dronken, speelde duchtig op en toen had men den zoon gehaald ter assistentie met het hierboven gereleveerde dramatisch gevolg. De officier achtte dan ook het vereischte wettige en overtuigende bewijs volkomen ge leverd en bracht daarop het welgevulde straf register van dezen verdachte ter sprake. Dat document zag er dan ook tamelijk bedenkelijk uit en prijkte met diverse strafbare feiten, waaraan vooral het drankduiveltje niet vreemd was. In verband met deze bezwaren requireerde de officier dan ook niet minder dan 4 maanden gevangenisstraf. DE WEGGEZOGEN STOFZUIGER. De 38-jarige heer Joh. Anth. Th. A. J., wonende te Amsterdam, stoffeerde de bank der verdachten naar aanleiding van een ge pleegde verduistering, toen hij in Juni van dit jaar nog fungeerde als vertegenwoordiger van een naamlooze vennootschap, handelen de in electrische apparaten, waaronder stof zuigers, gevestigd te Haarlem. Deze heer A J. werd verdedigd door mr. Wynne, advocaat te Alkmaar. Bij het verhoor van den vertegenwoordiger van dit electrisch handelsbedrijf, bleek dat verdachte een stofzuiger had geleverd door tusschenkomst van zekeren heer Modder, aan welken stofzuiger hij slechts luttele stuivers had verdiend, aan den heer Klaas van Graft, opperman te St. Pancras. Deze had de ma chine, waarvoor hij 115 had betaald, vol daan aan den heer Modder, zijn vertrou wensman. Met verdachte was hij niet in relatie geweest. De heer Jan Modder, winkelier te St. Pan cras, was door verdachte aangesteld als agent in stofzuigers. Het bedrag der aan van Graft geleverde stofzuiger had hij na aftrek van 20 provisie ter hand gesteld aan den man op 't' verdachtenbankje. Van dit be drag 115 had deze slechts 50 aan de maatschappij overgemaakt en de rest had hij voor zich zelf behouden, wat buiten de af spraak viel. De officier had dit bedrag, 65 ,dus niet verminderd met 20 provisie en bij dagvaar ding ten laste gelegd. Verdachte had zich evenwel ook aan meerdere strafbare feiten, vermogensdelicten betreffende, benevens een te Beverwijk gepleegde valschheid in ge schriften schuldig gemaakt. Reeds in 1928 werd hij verdacht van verduistering van stof zuigers en deswege vervolgd. Alles bijeen ge nomen genoot verdachte een zeer slechte reputatie en op grond van deze precaire an tecedenten, requireerde de officier 5 maan den gevangenisstraf met bevel tot onmiddel lijke gevangenneming. Mr. Wynne, raadsman en verdediger, stel de in het licht, dat geen geldelijke schade van beteekenis van geleden. Voorts kon pleiter niet medegaan met de gevorderde straf en het verzoek tot onmiddellijke gevangen neming. Ook las verdediger een zeer gunstig schrijven voor van den maatschappij, waar voor verdachte had gewerkt. Met het reclas- seeringsrapport kon pleiter zich ook al niet veeenigen. Hij vond het voorts onbillijk, dat verdachte een feit van 10 jaar geleden, nu nog voor de voeten werd gegooid. Het zede lijk leven van verdachte stond volgens plei ters meening ook buiten deze zaak. Ten slotte sprak verdediger den wensch uit, dat zijn cliënt voorwaardelijk zou worden veroordeeld en riep de medewerking van de rechtbank daarvoor in. Na uitvoerige repliek persisteer de de officier echter bij zijn genomen requi sitoir. De verdediger dupliceerde met een enkel woord ten gunste van zijn cliënt. Na zich in raadkamer te hebben begeven om te beraadslagen over het verzoek tot on middellijk gevangenneming der verdachte, deelde de president na zijn wederverschijning van het college mede, dat er geen termen ge vonden waren het verzoek van den officier toe te staan. Uitspraak over 14 dagen. ABORTUS PROVOCATUS. Misdrijf artikel 25Ibis wetboek van strafrecht. Een 58-jarige Alkmaarsche „huismoeder" mej. Anna IJ te Alkmaar, gehuwd met den arbeider C. L., stond terecht als verdacht van het hier boven aangehaalde zedenmisdrijf, een zaak, die op grond van het zekenkwest- sende buiten tegenwoordigheid van publiek en andere onbevoegden behandeld werd. Gevorderd werd 200 boete of 2 maanden hechtenis. Mr. Belonje, die optrad als raadsman en verdediger, pleitte clementie op grond van het onbesproken verleden van verdachte en de waarschijnlijkheid, dat de grootste schuld niet bij haar, doch bij anderen gezocht moet worden. MISDRIJF ARTIKEL 247 WETB. VAN STRAFRECHT. De 56-jarige arbeider Klaas K. te Boven- karspel jiad rekenschap en verantwoording af te leggen ter zake de door hem op 29 Augustus gepleegde zeer berispelijke hande lingen met een 8-jarig meisje A. T., welke strafzaak als kwetsend voor de goede zeden met gesloten deuren werd behandeld. Ten behoeve van den in persoon versche nen verdachte fungeerde als raadsman en verdediger mr. C. Eecen, advocaat te Oud karspel. Verdachte had bereids terecht gestaan voor den politierechter, die de zaak verwees naar de meervoudige strafkamer. Mr. Ledeboer leidde dus voor de tweede maal hetzelfde onderzoek. Dit onderzoek zou worden voortgezet op de plaats des misdrijfs te Hoogkarspel op Woensdag 17 December en zal dus nu wel gehouden zijn, MOEST WEER NAAR ZEE. Rheumatiak of geen rhenmatlek. Eet eenvoudige middel dat niet faalt. Deze schipper van een stoomtreiler „Kon niet meer". Hij leed aan rheuma- tiek en mocht niet meer naar zee van den dokter. Maar de tijden waren moei lijk en hij moest wel varen. Dit was twee jaar geleden. Lees wat hij nu zegt: Ik ben zeeman, maar 2 jaar geleden was ik door zware rheumatische aanval len en algeheele inzinking zes maanden lang niet in staat om iets te doen, en mijn dokter verbood mij te varen, of zelfs water aan te raken. Mij bleef echter geen keus over. Er heerschte zooveel werkeloosheid, dat ik wel genoodzaakt was om iets aan te pakken. Ik ben er nog altijd, niettegenstaande ik de stormen der laatste twee winters heb doorgemaakt, maar ik kan eerlijk ver klaren dat, sinds ik twee jaren geleden Kruschen Salts begon te gebruiken, nooit ook maar de minste last van mijn oude kwaal heb gehad. Ik wensch Kruschen alle mogelijke suces toe." Schipper J. J. Zooals bekend is de oorzaak van rheu- matiek gelegen in pen teveel aan urine zuur in Uw gestel. Urinezuur bestaat uit naaldscherpe kristallen, en de pijn wordt veroorzaakt, doordat deze „Naalden" vast gaan zitten in de gewrichten, spie ren en pezen. Kruschen lost deze kwel lende kristallen snel op. Het neemt de scherpe punten hiervan geheel weg, en verwijdert ze vervolgens uit het lichaam. De pijnen worden minder, opzwellingen gaan weg en Uw pijnlijke gewrichten werken lenig. Daarna worden Uw lever en nieren door de dagelijksche dosis zoo goed aangespoord, dat een absoluut uit blijven van pijn verzekerd is. Uw bloedsomloop is gezuiveru en het is uitgesloten dat schadelijke zuren zich weer kunnen verzamelen. Begin morgen met Kruschen. Gebruik Uw dagelijksche dosis en U zult het van harte eens zijn met duizenden anderen, dat met Kru schen geen rheumatiek meer mogelijk is. Kruschen Salts is verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. (Adv.) te Texel, voor een termijn van zes rnaandei en L. A. van der Linden, rijwielhandelaar t« Zijpe, voor een termijn van drie maanden ingegaan op 10 December. VERDUISTERING OP HET KANTOOR DER REGISTRATIE TE HOORN. .Voortgezette behandeling. Als slot der strafrechterlijke agenda werd voortgezet de zaak contra den heer A. J. B„ klerk ten kantore van den ontvanger dei- registratie te Hoorn, verdacht van verduiste ring van onder zijn beheer staande gelden. Omtrent verschillende dingen, onder meer de kwestie van het kasboek werd opnieuw ge hoord de heer Scheepers, ontvanger, die over legde een circulaire van den minister van Fi nancien, betrekking hebbende over de beleg ging der kasgelden en nog verschillende ad ministratieve inlichtingen gaf. De stand van de kas wordt dagelijks gecontroleerd. Voorts werd nog gehoord de reeds gehoor de getuige, de heer Kingma, adj.-commies, die de taak had dagelijks de kas te controles- ren en de beteekenis der verschillende para fen verklaarde. Eindelijk verscheen nog de heer Kleij, die verklaarde, dat hem niet was opgedragen de kas van verdachte te controleeren. Voorts her innerde hij zich niet duidelijk wat op 18 April tusschen hem en verdachte was gespro ken. Daarop werd het woord verleend aan den officier, die weinig aan zijn reeds gehouden requisitoir had toe te voegen en bij dit requi- sitor wilde persisteeren. Mr. de Groot, verdediger van den verdach te, ontwikkelde nog eens zijn meening over het kasboek en de kascontrole en bleef zijn oordeel, dat die controle niet voldoende was, onderschrijven. Uitspraak over 14 dagen. Volgende week geen nieuwe zaken. Niet voor de eerste zit ting in 1931 en wel op 6 Januari. VERDUISTERING DOOR DEN GEM - ONTVANGER. Voor het Haagsche gerechtshof stond gis teren in hooger beroep terecht een 47-jarige gewezen gemeente-ontvanger van Papen- drecht, die door de rechtbank te Dordrecht ter zake van het voortgezet misdrijf van ver duistering, gepleegd gedurende de jaren 1920—1930, was veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. De procureur-generaal mr. A. Brants sprak er zijn afkeuring over uit, dat een ge meentebestuur een ambtenaar die een ver antwoordelijke betrekking bekleedt, en de gelden der gemeente onder zijn beheer heeft, slechts een salaris van 25 per week toe kent, waarvan hij met een gezin met acht kinderen moest rondkomen en een voorstel van den burgemeester om dit onvoldoende salaris eenigszins te verhoogen, van de hand wees. Spr. eischte een voorwaardelijke straf van drie maanden met een jaar proeftijd. Uitspraak 31 Dec. DE KININEFABRIEK TE 's-GRAVELAND. Voor den Raad van State, afdeeling voor de geschillen van bestuur, zijn gistermid dag behandeld de beroepen tegen het besluit van B en W. der gemeente 's-Graveland, waarbij aan de Kina Cultuur Maatschappij te Amsterdam onder zes voorwaarden ver gunning is verleend tot oprichting van een kininefabriek te 's-Graveland. Na re- en dupliek deelde de voorzitter me de, dat de Koninklijke beslissing later zal volgen. EEN DIEFSTAL OPGEHELDERD. In Juli van dit jaar is uit de woning van den hoofdonderwijzer H. B. van Veen, te Veendam, uit een blikken trommel aan goud en papiergeld 430 plus voor 10.000 aan andere geldswaardige stukken gestolen. Thans is het gelukt den dader aan te hou den. Het is de jeugdige kapper G. de V., buurman van v. V Hij heeft reeds bekend Het geld heeft hij verbruikt, de rest in het kanaal geworpen. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. 'r- *"7. INTREKKING RIJBEWIJZEN. Bij vonnis van den kantonrechter in Den Helder is de bevoegdheid om motorrijtuigen te besturen ootjegd aan C- Bakker, arbeider INGEKOMEN PERSONEN. G. J. H. Kuiper, R.K., kellner, van Rhe- den, Langestraat 70. B. A van Nee, wed., N.H., Stationsstraat 40, van Voorburg.. S. Schouw, G.K letterzetter, met echt. N.H., en 3 kinderen G. K., Eikelenbergstraat 42, van Uitgeest. R. de Boer, schippersknecht, N.H., Tienenwal 9, van Wieringerwaard. E. Postma, zonder, K. van 't Veerstraat 9, van Velsen. D. Prins, electricien, N.H Heul 3a, van Andijk. G. Hartkoorn, bar bier, G.K., Doelenstraat 2, van Beverwijk. J. Buren, arbeider, N.H., Staringhstraat 4. van Bovenkarspel. W. Frische, dienstbo de, D. Ev., Nassaulaan 1, van Schoorl. J. H. Groentjes, kantoorbediende, en gezin R.K., Snaarmanslaan 76, van Bergen N.H. C. de Groot, caféhouder, en gezin, N.H., Nieuwesloot 18, van Koedijk. H. Wolzak, bedrijfsleider, N.H., Luttik Oudorp 39a, van Bennebroek. G. Neefjes, wed. van G Roosje, zonder, R.K., Keizerstraat 2, van Hoorn. N. J. Hardorff, rijwielhersteller, N.H., Robert Owenstraat 4, van Arnhem D. Schenk, zonder, N.H., Kennemerstr.- weg 135, van Oudorp. Ch. C. E. Mijns- bergen, leerl. verpleegster, R.K., Everdin- genstraat 18, van Bergen op Zoom. J. Jong, koopman, en gezin, R. K.,Hekelstraat 9, van Oudorp. G. Palmers, denstbode, N.H., Fonten Verschuirstraat 6, van 's Gra- venhage. T. Bos, kapper, N.H., Lange straat 64, van Kampen. M. A. A Scheer der, wed. van G. J. van Ettinger, zonder, R.K., Spoorstraat 58, van Schoorl. J. G. Veen, zonder, R.K., Leeuwenhoekstraat la van Haarlem. M. C. de Leeuw, hulp i. d huish., N.H., Voordam 7, van Wageningen. M. van Dijk, dienstbode, geen, Kenne- merstraatweg 77, van Ferweradeel. G. Tesselaar, zonder, R.K., Bierkade 19, van Harenkarspel. H. van der Molen, dienst bode, N.H.. Spoorstraat 44. van Zwolle. S. J. van Berkum .bouwvakarbeider, R.K., Fabrieksweg 7, van Rotterdam. P. A. E. van Wijland, N.H., planter, Huiswaard nr. 7, van N. O. Indië. P. Olij, D.G., zonder beroep, D.G., Veerstraat 1, van Broek op Langendijk. C. Keppel, N.H., timmerman, met echtg. en 2 kinderen, Comansstraat 17, van Arnhem. G. Steur, R.K., liefdezuster, Nassauplein 11, van Soest. H. Gorter, geen, dienstbode, Kennemerstraatweg 31, v. Schagen. J. W. Prins, R.K., verpleegster, R.K., Ridderstraat 9, van Castricum. C. Kluft, metaalbewerker en gezin. N.H., Over- diestraat 9, van Oudorp. B. van Duijn, wed. G. Schrieken, zonder, N.H., Forestus- straat 20, van Schagen. P. van de Wall, waterbouwkundig opzichter, Rem., Nieuwe sloot 115, van Nrd-Scharwoude. A. Kooij, zonder, en echtg., N.H., Schermerweg 50, v. Heiloo. H. Finkenberg, hulp in de huisr., D.E., Stationsweg 174, van Duitscbland. J. Poestkoke, rijksklerk kant. gerecht, en ge zin, E.L., Leliestraat 1, van Gorssel. J. Wester, zonder, R. K., Nieuwesloot 5, van Zuid-Scharwoude. J. C. A. Verbeek, leerl. verpleegster, R.K., van Everdingenstraat 16, van Hoorn. E. Arnout, en J. Arnout, N.H., Molenbuurt 9, van Rotterdam. H. Levering, arbeider, N.H., Landstraat 31, v. Bellingwolde. D. Smt, echtg van M. H. Smith,, en zoontje, geen. Liefdelaan 10 inw., van Uitgeest. J. J. W. Engel, wed. van V. Pranger, en gezin, zonder, N.H., Run straat 3, van Anna Paulowna. P. Luitjes, los werkman, R.K., le Landdwarsstraat 16, van Noord-Scharwoude. T. Koopman, zonder beroep, geb. te Beemster, N.H., Lin- denlaan 115, van 's Gravenhage. W. H. A. van Ettinger, winkelbediende, R.K., Spoorstraat 58a, van Nijmegen. J. Oud, kappersbediende, N.H., Koorstraat 41, van Noord-Scharwoude. W. de Graaf zonder, en gezin, R.K., Schermerweg 62, van Oudorp. J. L. Hellemons, slagersknecht, R.K., Hoogstraat 16, van Koedijk. G. Vrijer, zonder. D., Boomkampsiraat 44, van Haarlem. L. Tinga, leerl. verpleegster, N.H., Wilhelminalaan 11, van Rheden, de Steeg. H. A. van Maarle, onderwijzer, R.K., Stuartstraat 6, van Haarlem. H. Norder, los arbeider, en gezin. Spanjaard straat 18, van Koedijk. M F. de Greeuw, leerling-verpleegster, R Kvan Everdingen straat 18, van Hoorn. M. A. H. Veld huis, gehuwd met H. J. Paanakker, R.K.. Oudegracht 219, van Amsterdam A. A. Vlietman, zonder, en echtg., R.K., Snaar manslaan 55, van Oudorp. J. A. van den Boog, machinist N. H., R.K., Tulpstraat 12a, van Utrecht. G. H. P. van de Graaf, va rensgezel, geen, le Landdwarstraat 30, van Dordrecht. A. van der Vorst, caféhouder, en echtgen., N.H., Koningsweg 82, van Zijpe. J. J. Scheer, wed. van Van Wen- del, zonder, N.H., Landstraat 35, van Mcp- pei. A. de Heer, wed. van Herman Hein- rich Buthfer, huishoudster, N.H., Kenne merstraatweg 159, van Nieuwe Niedorp. C. Kaandorp, koopman, R.K.. Koningsweg B 35, van Koedijk. A. van Gelder zonder, N.H., Compagniestraat 12, van Haarlem. VERTROKKEN PERSONEN. Johannes Stempelaar, R.K., buffetciief, van Verl. Landstraat 41 naar Amsterdam. Gerrit Bakker., geen, z. b van woonschip, ligpl. afgesn. Kan. naar Zeist. Willem van Dijk, N.H., z. b., van Klein Nieuwland 2 naar Zeist. Hendrik Johannes Krijns, N.H., Rijksklerk griffie, met echig., 5.L., eu kinderen, N.H-, van Leliestraat 1 naar Gors sel. Johannes Visser, R.K., arbeider, met echtg. en 3 kinderen, van Snaarmanslaan 101 naar Grootebroek. E. Bijwaard, R.K., werkster, van Hofstraat 16a naar l.immen. J. den Boer, R.K., z. b., van Laat 149 naar Rotterdam. H. Th. Frehe, R.K., ban ketbakkersknecht, van Kooltuin 21 naar Am sterdam. S. van der Oilik, K K., z. b., en boer Th. van der Guïik, var. Snaarmanalaan 102 naar Oudorp (N.-H.) A. Talama, D. G., dienstbode, van Geestersüigcl 18 I naar Oudkarspel. F L. Giiies, N.H., toopcian, van Heiligland 48 naar Amersfoort. M. Rep, C.K., reiziger, va;: Fnidaen 105 naar Zaandam. J. C. J. Paseijer, N.H.. z. b van Oudegracht 293 naar V'égeningen. Th. C. Halma, R.K. winkeibodieude, van Magdaler.enstrart 1 naar Utrecht G. Boekwcg, zeivielini, K.v 'Cv d b d '.o:l van KogJ-ijin 2<i naar ü«oiiiöKW! T.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 9