i ROSSEM* S^fTnen,endVan eCnaUitSlaS kun- VISITEKAARTEN ROOKT s i Wekelijksch Overzicht 1 Sport les voor etn ïmas' ft 1 ft D HANDELSDRUKKERIJ C N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON Voor de huisvrouw. Voetbal. De wedstrijden voor morgen. Practisch gesproken is het morgen de laat ste voetbalzondag in 1930. Wel staat de 28e Dec. ook nog open, maar de K.N.V.B heeft gemeend, dezen dag vrij te geven en alleen voor die clubs, die dezen Zondag wenschen te spelen, wedstrijden vast te stellen Daar komt natuurlijk weer zoo goed als niets van en we kunnen dus nog een verlo ren Zondag in 1930 noteeren. Behalve in afdeeling IV wordt vrijwel een volledig programa afgedraaid en in alle af- deelingen zijn belangrijke ontmoetingen aan de orde. In afdeeling I bijvoorbeeld hebben de lei ders een zwaren wedstrijd te spelen. Z.F.C moet n.1. naar de Stormvogels, om die te be strijden. En ofschoon de IJmuidenaren nu niet zoo heel erg sterk zijn, vergist men zich als men zou meenen, dat deze ontmoeting vcor de Zaandammers een walk-over zou worden. Integendeel, de Z.F.C.-ers moeten ge ducht oppassen, anders worden ze opnieuw een punt kwijt. Zij zullen dat zelf ook wel weten en dus verwachten we, dat Z F.C. da delijk met kracht aanpakt en dan volhoudt tot het bittere einde. En dan zal Z.F.C. mor genavond twee puntjes rijker zijn. Ajax speelt thuis en wel tegen nummer drie van de ranglijst: D.F.C. Zoo op het oog zou men zeggen, dat dit dus een zware ontmoe ting voor de Amsterdammers wordt, maar wie beide clubs kent, weet, dat Ajax dezen wedstrijd met gemak kan winnen. Alleen in het geval Ajax de zaken te licht zou opvat ten zou er van eenigen strijd sprake kunnen zijn. Maar ook dan kan Ajax nog winnen. Zullen dus de beide kopclubs morgen avond hun puntenaantal vermeerderd heb ben, in de onderste regionen is het moeilij ker te bepalen, wie de gelukkigen zullen zijn. Toch gelooven wij, dat H.B.S. op eigen ter rein het wel klaar zal spelen met het bezoe kende 't Gooi, ook al won deze laatste de vorige week zoo eclatant van D.F.C. Ook Excelsior zal wel zorgen, dat beide puntjes in Rotterdam blijven, want tegen het bezoekende V.U C. moet ze het wel klaar kunnen spelen. Voor V.U.C. wordt het dan geducht oppassen, want H.F.C. heeft haar achterstand geheel ingehaald en zou zelfs morgen een belangrijke voorsprong kunnen hebben op haar, als ze den uitwedstrijd tegen H.-D.V.S. won. We kunnen de club van on zen nationalen doelverdediger echter deze keer nog geen kans geven, al zou een gelijk spel ons heelemaal niet verwonderen. De overwinning van de vorige week geeft al licht moed voor de volgende wedstrijden. In afdeeling II hebben de beide Rotter- damsche kopclubs weer elk een uitwedstrijd. Feijenoord gaat naar A.DO. en dus krijgen we hier een ontmoeting tusschen de leiders en de hekkesluiters. Dat zou dus een peul schilletje voor de Rotterdammers moeten zijn, maar zoo is het echter niet. Het wil ons voorkomen, dat A.D.O. veel sterker is, dan haar positie op de ranglijst aangeeft. En dus zou het nog wel eens kunnen spannen en zou Feijenoord wel eens een puntje kunnen ver liezen. Sparta moet naar EDO. en heeft het dus heel wat gemakkelijker, dan haar stadgenoo- te. Maar toch moet ook Sparta oppassen, want anders vervólgt E.D.O. haar verras singen, die ze elke week bijna boekt. De overige wedstrijden" zijn alfe v5h be lang voor de bezetting van de onderste plaats. H.V.V. moet naar de Koog en zal trachten K.F.C. een puntje afhandig te ma ken. Het staat echter te bezien, of K.F.C. er ook zoo over denkt. Wij houden het maar op de thuisclub, niettegenstaande H.V.V. in den regel haar beste wedstrijden uit speelt. Hilversum krijgt bezoek van Blauw-Wit, dat ook nog lang niet veilig is al staat ze op de derde plaats. Het spel van de Amsterdam mers is echter in de laatste weken zoo slecht, dat ze weinig kans heeft op het winnen van wedstrijden. En zoo zal het morgen ook wel zijn. Wij geven de beste kansen tenminste aan de thuisclub. Rest ons nog de ontmoeting R.C.H.—V.S V. Ook hier loopen de beide tegenstanders weinig uiteen en ook hier zal het doelpun- tenverschil wel niet groot zijn. Slechts het terreinvoordeel zou aan R.C.H. de zege kun nen brengen, maar we betwijfelen het of dit voordeel groot genoeg is, om het uit te bui ten. In afdeeling III slechts twee wedstrijden. Men wil daar met alle macht eerst de eene helft van de competitie afwerken en dan pas aan de tweede helft beginnen. Vandaar dat we morgen slechts twee ontmoetingen zullen hebben in het Oosten. Deze wedstrijden zijn van belang voor de onderste plaats. Daar is bijvoorbeeld de ont moeting in Zwolle tusschen Z.A.C. en wage- ningen. Z.A.C. heeft de puntjes hard noo- dig, maar of zij ze morgen op Wageningen veroveren kan, betwijfelen we zeer. Toch kan het een aardige ontmoeting worden, maar de bezoekers zullen wel aan het langste eind trekken. Robur is gastvrouwe van Tubantia. Hier zijn twee clubs in actie, welke alle bei ,ang niet veilig zijn. Hoewel we Tubantia iets sterker achten dan Robur, zou het terrein- voordeel mogelijk wel eens ten gunste van Robur kunnen beslissen. In elk geval geven we ze een behoorlijke kans op een gelijk spei, waarbij beide clubs wellicht gebaat zijn. In het Zuiden een geweldig groote on- moeting: N.O.A.D.—P.S.V. Deze twee clubs hebben de laatste weken een paar keer v a plaats verwisseld en morgen zal NO. trachten P.S.V. weer voor eenigen ttja van de eerste plaats af te schuiven. Gemakken] zal dat wel niet gaan, maar toch geven we N.O.A.D wel een kansje, al is deze. heel klein. Een gelijk spel ligt meer in de lijn der verwachtingen. En dan zou P.S.V. daar nog het meeste voordeel bij hebben, omdat thuis ook nog tegen N.O.A.D. moet spe.em N.A.C. ontvangt M.V.V. Hier is de thuisr club zeer zeker sterker en ze zal dan we! zorgen, dat de beide puntjes in Breda blijven. De Valk ontvangt Eindhoven en deze laat ste club is best in staat hier te winnen, ai geven we toe, dat Eindhoven soms zeer stei sems echter uiterst slap speelt. En B.V.V.Longa moet wel op een zeg^ voor B.V.V. uitloopen, als ze tenminste haar doelpunten ;er)oren heeft. Veel verschil van ^punten zal er echter wel niet ziin N.o A.D —P s v belangrijke ontmoeting wedstrijden h6t gorden. Hier worden vier Achillesivelocitas wP'Van de" ,wedstrij'd niet aannom j kunnen tenminste van R^n^i8' z^.n. we van een overwinning Be CW?U*i?« °P Ve,endam> niettegenstaande 'iert nn l'S sPee,t- De eene mogelijkheid de th!?g iinu enthousiasme, dat echter bij e thuisclub wel eens te veel ontbreekt. D; Meppeler derby Alcides—M.S.C. belooft zeer spannend te worden en de meerdere routine van de gastheeren zal wellicht den doorslag kunnen geven. En in de Leeuwarder derby geven we de meeste kans aan Frisia, dat toch zeker nog wel over het al te zwakke Friesland kan ze gevieren, al speelt dit ook op eigen terrein. Onze Tweede Klassers. In de A-afdeeling komen weer alle clubs in actie, als tenminste de terreinen bespeel baar worden verklaard en dat is, wat het Alcmaria-veld betreft, nog niet zoo heel ze ker. Indien echter Alcmaria speelt, dan zal ze een kansje krijgen, om haar puntental weer met twee te verhoogen, want T.O.G., dat op bezoek komt, is wel te verslaan. Toch mogen de withemden er wel om denken, dat ze de tegenpartij niet onderschatten, want T.O.G. heeft al meer verrassingen geboekt en kan ook twee Alkmaarsche puntjes heel best gebruiken. In Amsterdam won Alcmaria met groote cijfers, waaraan echter de reser ve-doelman ook schuld had. Komt dus T.O. G. morgen volledig op, dan oelooft het een spannende partij te worden, waarin Alcma ria echter die beste kansen heeft. Hard zal er in Enkhuizen gevochten wor den. Eigenlijk wordt daar morgen de belang rijkste wedstrijd van den cl' gespeeld, om dat de Enkhuizenaren bezoek krijgen van.' Zeeburgia. Weliswaar werd Zeeburgia thuis door West-Frisia geklopt, maar de Amster dammers zijn sindsdien hard vooruit gegaan •en de eertijds geleden nederlaag mag dan ook geen bewijs zijn van de meerdere kracht van West-Frisia. Het zou ons tenminste niets verwonderen, als West-Frisia morgen hard moest werken, om een gelijk spel te forcee- ren. Eigen omgeving zal natuurlijk wel een woordje mee spreken, maar dat wil toch Het Bridgebiad. Bridge, halfmaandelijksch blad voor van het blad Bridge is verschenen en met genoegen mag geconstateerd worden, dat het beter is dan het eerste. Wanneer er bij voort during naar verbetering werdt gestreefd en van verschillende zijden belangstelling wordt ondervonden, gelooven wij stellig dat dit blad uitstekend aan zijn bestemming zal kunnen beantwoorden. De invoering van een rubriek correspondentie is toe te juichen. H. K. schrijft over den regel dat een spel dat verloren is niet gewonnen mag worden, m.a.w. als men den downslag in handen heeft, niet nog eens wat anders probeeren op hoop van meer down slagen. Met een voor beeld licht hij dat toe. Een tweetal merk waardige gevallen worden dan besproken. Een prijsprobleem (zeer interessant) volgt. Insider vervolgt over Duplicate Bridge, waarna K. L. over het brider schrijft en voor al het te zwakke openingsbod sterk veroor deelt. Het eerste artikel over Skat besluit dit bij de firma Eugers en Faber uitgegeven blad, dat voor liefhebbers zeer interessant is. TF"-chri. n HET LICHTBEELD.' Mcandbiad, waarin opgenomen: of ficieele mededeelingen van de cen trale commissie voor de filmkeuring e i van 't Nederlandsch Centraal Filmarchief. vi'ij omvingen van de N.V. Uitg.-Mij. Lei- ter-Nypcls te Maastricht een proefnummer van het maandblad „Het Lichtbeeld", dat in een nieuw gewaad, keurig typografisch ver zorgd, en uitgebreider is verschenen, als laatste nummer van den achtsten jaargang. Zooals de ondertitel reeds vermeldt, bevat het blad verschillende officieele mededeelin gen. Doch ook treft men in dit nummer tal van andere artikelen aan, zoowel over de ci nematografie als de fotografie. Het ligt in de bedoeling, in de naaste toe komst aan deze laatste rubriek een belang rijke plaats in te ruimen. Behalve artikels over filmcensuur, een vlot interview met den heer W. van der Poll over het maken van teekenfilms, eenige filmbeoordeelingen, een artikel over de geluidsfilmateliers van de (Jfa in Berlijn en een artikel over de filmbeurs te Amster dam, alles met vele foto's geïllustreerd, trekt ooran 7=f- 9 =3 VOOR HET LEVEREN VAN UW BEVELEN WIJ ONS ZEER GAARNE AAN. J ö!QG;GpG GlGlGlGlQlG GGGGGGGQGG niet zeggen, dat de thuisclub wint. In elk geval zal het doelpuntenverschil wel niet heel groot zijn. Z.V.V.W.F.C. is een soort plaatselijke ontmoeting, waarin de thuisclub de beste kansen heeft. Maar naar wat wij gezien hebben van W.F.C. is een zege op haar nog lang niet zeker. Z.V.V. moet echter winnen, wil ze haar kans behouden en met die ge dachte zal het ook wel lukken. DEC. ontvangt Hollandia en voor een paar weken zouden we D.E.C. een behoor lijke kans gegeven hebben. Thans, nu Hol landia blijkbaar haar goede opstelling ge vonden heeft, zou het*wel eens kunnen ge beuren, dat ze met twee puntjes meer uit de hoofdstad vertrok. En A.F.C. neemt natuurlijk revanche op H.R.C., dat haar onlangs in Den Helder klopte. Het is tot nog tce de eenige overwin ning van H.R.C. geweest en we zijn bang, dat het voorloopig ook wel de eenige over winning zal blijven In de B-afdeeling trekt de ontmoeting Ve- loxHaarlem de groote belangstelling. Wie van deze twee er morgen wint, heeft voor loopig ook de beste kans op het pampioen- schap. Wij zijn geneigd, om de thuisclub de beste kansen te geven, al zal het krachtsver schil wel zeer gering zijn. Hercules moet naar Zandvoort en kan daar natuurlijk met gemak winnen. Ze zal het wel doen ook. En even zeker zijn we bijna van de zege van D.W.S. op Baarn, al wordt ook op het terrein van laatstgenoemde gespeeld. De Spartaan heeft een kans, om van B.F. C. te winnen en V.V.V., dat naar Bloemen- daal trekt, zal ook haar best aoen om te winnen. Of het haar gelukken zal? Sport in Beeld. In zijn commentaren behandelt Leo Lauer deze keer de langzamerhand berucht ge worden kwestie van de K. N. M. V. met „Motorsport", het officieele orgaan en de schrijver vertelt, zonder er doekjes om te winden, hoe hij het geval vindt. Het volgen-d artikel is weer een hondenverhaal en ook nu weer toont Leo Lauer, hoe prettig en onder houdend hij over deze huisdieren kan schrij ven. De twee artikelen, die volgen (De ba kermat der Zesdaagsche en de Automobiel- salon te New York), verdienen evenzeer de aandacht, evenals de vaste rubrieken Hoe oe voetbal rolde, Deze tijd...- voor jarenen het Sportfeuilleton. Van de kiekjes noemen we die op het ge bied van ski-loopen, paardensport, v?etbal, automobilisten en natuurlijk die uti het filmland. Al weer een goed nummer dus! vooral de aandacht het jubileum van den heer van Staveren. Pater Hyacinth Hermans schrijft zeer waardeerend en zeer hartelijk over het werk van den heer D. van Staveren, die 15 Decem ber a.s. den dag herdenkt, waarop hij 12K jaar geleden voor het eerst ambtelijk in aan raking kwam met de film. Aan de cultureele films is nog een belang rijke plaats gewijd, waar deze, naar wij mee nen, volkomen recht op heeft. De Tooneelspiegel. Dit wel specifiek Haagsche maandblad over tooneel, is verschenen met een uitge breid December- of Kerstnummer. Na een bespreking van Dwangarbeid, De laatste liefde, Souper, en Beter dan vroeger, vindt men een verhaal van Ben van Eysselsteyn: De Klokketoren van Santa Giovinezza. C. B. v. Bohemen geeft éen uitgebreid artikel over het restaureeren en het conserveeren van schilderijen. Van Joh. W. Broedelet heeft men aan een Oudejaarsdialoog en de schets „Avontuur". Verder Imitation van J. v. Ees en een enthousiast artikel over Radin Mas Jodjana en zijn danskunst van B. v. Eysselsteyn. Het nummer is verder een al bum van tooneelportretten, maar alle artis- ten, zooals Jan v. Ees, Tonny Stevens. Friedl Dotza, Fientje de la Mar, Anton Roemer, Fie Carelsen, Carla de Raet, Mary Dresselhuys, zijn hier in dienst van de reclame voor de een of andere bekende groote zaak of firma in den Haag. De uitvoering der groote por tretten is zéér te roemen. Er heeft zich bij een mijner lezeressen 'n kindje aangekondigd! O, misschien wel bij nog veel meer maar alleen die ééne heeft mij haar mooi geheim verteld en zij vroeg mij wat patronen en modellen van dingen, die zij, nu vast, voor baby maken kon. Hier heeft u om te beginnen baby-sokjes. U heeft noodig 28 gram Baldwin en Wal- ker's Ladyship Scotch Fingering 4-draads wol; een paar stalen breinaalden No. 15 en 70 c.M. smal lint. Zet 45 steken op voor de zool. 1ste toer: recht, 1ste steek afhalen (dit moet u hier over al doen); 2de toer: 1 afhalen, le recht, 1 meerderen, 20 recht, 1 meerderen, 1 recht, 1 meerderen, 20 recht, 1 meerderen, 2 recht. Meerderen doet u door in den achterkant te breien van den steek, dien u net gemaakt heeft. 3de toer: recht; 4de: 1 afhalen, 1 recht, 1 meerderen, 21 recht, 1 meerderen, 3 recht, 1 meerderen, 21 recht, 1 meerderen, 2 recht; 5de toer recht; 6de toer 1 afhalen 1 recht, I meerdelen, 22 r., 1 meerderen, 5 r~ 1 m., 22 r., 1 m., 2 r.; 7de toer: recht; 8ste toer: 1 afhalen, 1 r„ 1 m., 23 r., 1 m., 7 r., 1 m., 2.; 9de toer: recht; 10de toer: 1 afhalen, 1 r„ 1 m., 24 r., 1 m., 9 r1 m., 24 r.,; 1 m., 2 r.; 11de toer: recht; 12de toer: 1 afhalen, 1„ 1 m., 25 r., 1 m., 11 r., 1 m., 25 r-, 1 m., 2 r.; dan 10 toeren recht op 69 steken; 23ste toer: 1 afhalen, 39 r., 2 te zamen breien, omkee» ren; A: 1 afhalen, 11 r„ 2 te zamen omkee- ren; dit van af A 10 maal herhalen; de 12de korten toer wordt dan: 2 te zamen breien; A: omslaan 2 te zamen; dit vanaf A 5 maa! herhalen; 13de korte toer; 2 averecht te za men; A omslaan, 2 averecht te zamen; dit vanaf A 5 maal herhalen. De laatste 2 toe ren tienmaal herhalen. Dan moeten er nog 45 steken op de naald staan. Aan het einde van den laatsten korten toer niet omkeeren, maar recht doorbreien tot het eind van de linkernaald1 rechte toer >,p al de steken voor den eersten toer van het hieltje; 2 toeren recht; 4de toer; 2 te zamen breien, omslaan, herhalen tot het einde van den toer en den laatsten steek recht2 toeren recht; 7de toer: 2 te zamen, omslaan, her halen tot het einde van den toer, laatste stek recht; 8ste teer: 2 averecht te zamen, omslaan,herhalen tot het einde van den toer; laatste steek averecht. De 2 laatste toeren zesmaal herhalen; de 21ste toer: recht; de 22ste toer: averecht. De 23ste toer als de 7de; de 24ste toer averecht; alkanten en vastnaaien. Haal ten slotte een lintje door de gaatjes aan den enkel. Dan nog een model voor baby's eerste lijfje! Hiervoor is noodig, 28 gram Temple- ton's 2 draads Super Fingering; en een beetje fijne zijde om mee te haken; voorts ruim 90 c.M. smal lint. Een paar Balmoval breinaalden No. 3; een stratnoid haakpen No. 16. Voor het volgende patroon wordt het lijf je 28 c.M. lang, gemeten vanaf 'den boven kant van den schouder; en als het besloten is, wordt de wijdte in het rond 43 c.M. Er komen 10 steken op de 2V2 c.M. U moet aan den onderkant van het lijfje beginnen met 186 steken op te zetten over de volle breedte van het lijfje. Brei dan over een lengte van 21/2 c.M. het ribbetje: 1 r., 1 averecht; steeds in den achterkant breidende van de steken van den eersten toer. Nu recht heen en ave recht terug op hetzelfde aantal steken tot het werk 21K c.M. lang is. In den volgenden toer 32 steken afkanten; 14 recht, 20 afkan ten; 14 recht, 26 afkanten; 14 recht, 20 af kanten; 14 recht, 32 afkanten. Nu de wol aanhechten aan de eerste 14 steken en deze averecht breien; in den vol genden toer aan weerszijden van de naald naast den kantsteek 2 te zamen breien; drie toeren breien zonder minderen, en dan weer op dezelfde manier minderen. De laatste vier toeren nog eens herhalen. Dan blijven er 8 steken op de naald staan. Nu zonder minde ren breien tot het schoudertje vanaf de af- gekante steken 5 c.M. lang is. Zet deze ste ken van het schouderbandje dan op een aparte naald. Vervolgens breit u de drie andere band jes op de andere 14 steken op dezelfde ma nier en maast ze twee en twee aan elkaar. Nadat u het werk aan den rechten kant met een warm ijzer en een voehtigen doek heeft opgeperst (het ribbetje mag u echter niet strijkenmoet u aan de onderzijde van het rechter voorpand beginnen, om met zijde een toer vasten langs den voorkant te haken naar boven toe, dan om den hals en de schouders en langs het linkervoorpand terug tot de onderzijde. Met een kettingsteek omkeeren en nog een toer van vaste haken langs denzelfden weg tot het punt van uit gang. Met een kettingsteek omkeeren, dan 1 vaste werken in den eersten steek; A vier PER PAKJE beide overige eindjes lint ongeveer in het midden van het lijfje vast. En het dingske is klaar. Als Baby er eenmaal is, kunt u wel een dozijntje van deze lijfjes aan „het" (ik wee( niet of ik „hem" of „haar" moet zeggen!) kwijt! Want de peuters kwijlen genoegelijk, dus het goedje gaat gauw in de wasch! Nu dan heeft u voorloopig werk genoeg aan de hand. Een ander maal dan eens een vlotte muts en een pakie, voor als u met „het" wandelen gaat. BargerMjke Stand. kettingsteken, 1 vaste in elk van de 4 volgen de steken en vanaf A herhalen, het heele ge haakte baantje rond. Zoo krijgt u een fijn picotrandje langs het lijfje als afwerking. Ook rond de armsgaten moet u zoon kantje haken; daarna perst u deze kantjes aan den averechtschen kant op. Knip het smalle lint in vier gelijke stuk ken; sla het rechtervoorpand over het lin ker; naai het einde van éen der vier lintjes net even onder den hoek aan de bovenzijde vast en zet het 2de op het lijfje om aan het eerste vast te strikken; hecht ten slotte de EGMOND AAN ZEE (November). Geboren: Pieter Johan z. v. J. F. Dek ker en N. Wijker. Grietje d. v. C. Stam en Gr. Groen. Hendrik W. E. G. G. z. v A. H. Hartgrink en C. Tieleman. Guur- tje d. v. A. Visser en A. Conijn. Overleden Jacob Schol 73 j. Ja- coba Neeltje Helmond 86 j. Machiel Pool 81 j. Willem Stam 76 jaar. Getrouwd: Johannes Verzijde en A1- berta Zwart. en HEEMSKERK. Ondertrouwd: J. M. Olgers K. Baltus. Bevallen: H. J. BleekerLensen z. J. de WitSeignette z. P. WelpBeuning z. H. Beentjesv. d. Gracht z. A. Welp Molenaar z. 1 de WitFabels d. J. NolBras d. A. Muylwijkv. Pelt. Jac. DocterHarmeyer d. J. v. Duiven voorde—Zonneveld d. UITGEEST. Geboren Johannes, zoon van WiV lem Duinmeijer en Catharina Braak. Antonia, dochter van Oerardus van der Eng en Maria Catharina de Goede. Wilhelmus, zoon van Nicolaas Roze- meijer en Petronella van der Hoorn. Anthonie, zoon van Maarten Louw en Gerdina Lutera Verweij. Overleden: Pieter Turkstra, ge huwd met Geertje Ham, oud 71 jaren. Pieter de Bie, gehuwd met Elisabeth Scholts, oud 71 jaar. OndertDcwd Cornelis Vrouwe en Guuitruida Maria Acquoij. CASTRICUM. Geboren Anna Gsrtruda Maria, d. van P. Schermer en k. Piet. Overleden Andreas Hendrik Diets, oud 84 jaren, wonende te Haarlem. Jan Duijn, oud 83 jaren, echtgenoot van Keetje Brakenhoff van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. FONDSEN. 13 Dec. 15 Dec. 16 Dee. 17 Dec. 18 Dec. 19 Dec. 6 5 4)4 4 4)4 6 6 5)4 5 1000 1000 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 obl. N W.S. idem idem idem O.-Ind idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind Hand Bank Ned. Handel Maatij. Fransche Banken (Drie) Berkel's Patent Holl Kunstzijde Margarine Unie Alg Kunstzijde Unie Ned Kabelfabr. Philips G«m. Bezit Anaconda Beth. Steel C. v. A. Comm. Studebake- Comm Steel Zweedsche Lucifers Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver A'dam Javascbe Cult. Dordtsche Petr gew. Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Sirbadjadi Holl. Am. Lijn Jav-> China Jap. Lijn Ned. Scbeepv. t'-ie Stoomvaart Mij Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij Oostkust Senembab Soutb Pacific Union Pacific Prolongatie Exdividend. 1922 '18 '17 '16 26- '22 '23 '21 D '17 lO%is 102Vi6 ÏOOJ lOOï 155?, 125 142 597 65 1727 56 394 20)4 03n/i« 55"/16 22 140l3/w 110 378j 288 280i 298 326Ü 106f 65 72 135J 250i 247 278} 178} 1} 103} 101»/* 102VW 100} 973*. 102} l03fi/w l02'/n 100} 155} f 24'Vu 141} 59} 171 52 391 203} 60} 52'Vm 20} 1 236 105} 380 282 281} 297} 104} 62} 72 135 249} 242} 51} 276} 97} 172} 2 10)} 102 l02?/i« 100} 97} 102} 103'','is 100} 152} 123} 140} 59} 62 I 179 54} 389 209} 65'Vls 52'Vu 21} 1391 242 100} 372 278 277 294} 326 102} 62 135} 135' 246} 241} 51 275} 177} 103} 102 102} 100| 102V„ 103} 101} 100} 149 138 418 59} 62 171} 5U 385 195} 2%. •jOtyis 20} 137 235 98 360} 270 267} H 285} 98} 61 134 133 233} 228 265 173 1} 103} 103} 102} 102} 102%, 102%, 100} lOOj 96} 9'Vu 102 /j6 102, 103} 103} 101} 101} 100} 101} 147} 142 121} 137 139} 420 59} 58} 181 179} 49} 48} 381 374 203 186} 5S7/m 54 55 54 Vis 21} 21} 141} 140} 237} 104 100} 371 302} 275 268 275} 293} 291} 322 323 102} 104} 60} 62} 10} 67 133) 130} 132 132 227} 226 226} 224 49} 48} 266 261} 178 177}

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 11