Vaderlandsche Bank DE LANGE DE MORAAZ BANKIERS, ALKMAAR. RENTE JAARDEPOSITO 4 RENTE SPAARBOEKJES 3 |2 °|0 Binnenland fi'/i Stadsnieuws Openbare Leeszaal en Bibliotheek Raditeratiscl) Weer&eiicnt, tëlarktberichten Handschoenen Kousen I H. H. V) ILLERS 'gSSll 4 u i Dinsdag 23 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De onsterfe- tijke vagebond (rom., geluidfilm); voor el- ken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: De schaduwen van Parijs (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-theaterLuchtkastee- len (artistenleven, geluidfilm); voor eiken leeftijd. 8 uur, Kapelkerk, Kerstwijdingsavond. 8 uur, openbare leeszaal, alg. ledenverga dering dezer instelling. 8 uur, café De Jonge Prins aan de Spoor straat, biljartwedstrijd. Woensdag 24 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De onsterfe lijke vagebond (rom., geluidfilm)voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A. B. T.: De schaduwen van Pa rijs (dram.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria Theater: Luchtkastee- len (artistenleven, geluidfilm); voor eiken leeftijd. geraamd. Maandagavond werd in de zaal nog een vergadering gehouden. Vermoed wordt dat de brand is ontstaan in de stookplaats van de centrale verwarming in den kelder onder het tooneel. HET OVERLIJDEN VAN DEN HEER DIEKEMA. Met alle eerbetoon aan zijn hoogen rang verschuldigd, is heden uit de Engelsche kerk te 's-Gravenhage ter tijdelijke bijzetting op de Algemeene Begraafplaats overgebracht het stoffelijk overschot van den Amerikaan- schen gezant, den heer Diekema. De kerk was geheel in rouw gehuld. Op een met de Amerikaansche vlag gedekte mahoniehouten kist met koper beslag lagen een groote krans van de koningin met witte linten waarop de gekroonde W. en een krans van de Neder- landsche regeering met linten in de nationa le kleuren, voorts tal van kransen, onder meer van het Hof van arbitrage, het corps diplomatique en uit NederlandschAmeri kaansche kringen. De rouwdienst in de kerk werd bijgewond NIEUWE MOEILIJKHEDEN TE IJMUIDEN. Geschil over het lossen der motor- loggers. Na de haringvisscherij te hebben beëin digd, gaan vele motorleggers van Khtwijk, Vlaardingen en Scheveningen den tijd tus- schen Dec. en Mei of Juni, in welken tijd de haringvisscherij niet wordt uitgeoefend, ter treilvisscherij. De vaartuigen brengen dan hun visch te IJmuiden ter markt. Nadat bij na alle loggers van een motor werden voor zien, werpt dit bedrijf over het algemeen gunstige resultaten af. Meermalen besom men deze loggers, waarvan de exploitatie kosten veel geringer zijn dan van een stoom- treiler, 1000 gulden en meer per reis. Het is de gewoonte, vertelt de Crt., dat deze vaartuigen in IJmuiden door de be manning zelf worden gelost, in overeenstem ming met de monsterrol. Slechts voor het pakken van de visch werd gebruik gemaakt van één of twee havenarbeiders per logger. Dit was steeds een doorn in het oog van de vischlossers. Reeds eerder stelden zij door middel hunner organisatie pogingen in het werk, om het daarheen te leiden, dat ook de loggers door havenarbeiders werden gelost, echter zonder resultaat. De betrokken ree- ders weigerden dit, omdat volgens hen het bedrijf deze kosten niet kan dragen. Naar wij thans vernemen, hebben de ori ganisaties er andermaal bij de reeders op aangedrongen, het lossen door havenarbei ders te doen geschieden en de desbetreffende bepaling in de monsterrol te doen schrap pen. Het gevolg hiervan is, dat geen enkele logger voor de treilvisscherij wordt uitgerust zoolang de reeders de overtuiging niet heb ben, dat het lossen hunner schepen in IJmui den op dezelfde wijze kan geschieden als voorheen, zonder dat zij daarbij moeilijkhe den van den kant der organisaties ondervin den. Indien het inderdaad zoover mocht ko men, dat de loggers tot de a.s. haringteelt werden opgelegd, zou dit voor velen een groote schadepost zijn, in de eerste plaats voor de honderden opvarenden, die hierdoor al dien tijd tot werkloosheid zouden zijn ge doemd. KOLENDAMPVERGIFTIGING. Enkele dagen reeds bleven de luiken van het huis van twee allenwonende dames te Krimpen aan de Lek gesloten. Gistermiddag gingen de buren de familie waarschuwen, en toen bleek, dat een van de dames, mej M. v. d. Heul, reeds gestorven was; de andere lag in zorgwekkenden toestand op den vloer Vermoedelijk is kolendamp hiervan de oor zaak. BEKNELD GERAAKT. Een mijnwerker gedood In de 272 M. verdieping van Staatsmijn „Pr. Hendrik" te Brunssem is Zaterdag de 21-jarige ongehuwde sleeper A. E. Kuppen, wonende aldaar, tusschen een locomotief en den zijwand bekneld geraakt, waardoor hij ernstige verwondingen bekwam. Men ver voerde hem naar het ziekenhuis te Heerlen, waar het slachtoffer gisteren is overleden. SCHOUT-BIJ-NACHT OSTEN. De nieuwbenoemde vlootvoogd in Indië, Schout-bij-Nacht Osten heeft heden met zijn gezin de residentie verlaten om zijn bestem ming te volgen. Aan het station werd hij uitgeleid door den minister van defensie en onderscheidene militaire autoriteiten. TOONEELZAAL UITGEBRAND TE HELMOND. Hedennacht omstreeks 2 uur werd brand ontdekt in de concertzaal „Trianon" van den heer Alberts op de Markt te Helmond Het vuur woedde toen reeds met groote hevigheid en vond in het achterste gedeelte der zaal op set tooneel gretig voedsel in het groote concertorgel en de tooneelbenoodigd heden. De Drandweer was spoedig met twee auto spuiten ter plaatse, doch de blussching werd in den beginne bemoeilijkt door een verstik- kenden walm, welke in een doorgang naast de zaal hing. Toen de brandweer den vuur haard met enkele stralen water kon bereiken, was men het vuur spoedig meester. De con certzaal brandde geheei uit. Een groot orgel, een vleugelpiano en de zaalinventaris werden een prooi der vlam men. Het café en de bovenwoning bleven ge spaard. De schade wordt op circa 20.000 door vertegenwoordigers van de beide ko ninginnen, van den prins, leden van het corps diplomatique, onderscheidene minis ters en tal van burgerlijke en militaire autoriteiten, waarvan zeer velen in ambts- kleeding of uniform. Nabij het koor zat me vrouw de wed. Diekema en leden van de Amerikaansche legatie. Na het einde van den dienst keerde mevr. Diekema naar haar woning terug ene werd de rouwstoet opgesteld. Afdeelingen bereden en onbereden troepen met omflourste vaan dels openden en sloten de stoet. Achter de rouwwagens volgen drie gala hofrijtuigen en voorts meer dan twintig volgrijtuigen met leden vail het corps diplomatique. Onderweg naar de begraafplaats voerde de koninklijk militaire kapel treurmuziek, af gewisseld door trompetgeschal uit. Langs den weg, die de stoet volgde stonden duizen den opgesteld. Op den doodenakker werd de lijkkist op een open plaats opgesteld, geflankeerd door militaire detachementen De staf deed de En gelsche koraal „Nearer my God tot thee" hooren. Referend Williams die ook in de kerk den dienst had geleid, las een bijbelwoord en sprak een gebed uit. De Amerikaansche zaakgelastigde Hallett Johnson sprak namens zijn regeering een dankwoord, in de eerste plaats gericht tot vertegenwoordigers van de koninklijke fami lie. JOH. H. BEEN OVERLEDEN. Hedennacht is te Brielle op ruim 71-jari gen leeftijd overleden de heer Joh. H. Been, gemeente-archivaris van Brielle. De over ledene was ridder in de orde van Oranje Nas sau. J. H. Been, een Briellenaar van geboorte, is ruim 35 jaar gemeente-archivaris van Brielle geweest. Op 25 Maart 1920 is hij door het geheele land en in het bijzonder door het historische stadje gehuldigd ter gelegenheid van het feit dat hij 25 jaar archivaris van Brielle was In 1922 ontving hij in verband met de onthulling van een monument voor Brielle de ridderorde van Oranje Nassau. Joh. H. Bern is niet alleen archivaris ge weest. Als ,-chrijver van jongensboeken heeft hij groote vermaardheid verworven. Hij is bekend bij ou 1 en jong in geheel Nederland. Ook heeft hij eenige historische geschriften gepubliceerd. Te Kortezwaag is bij een 8-jarig knaap je van den heer De J. kinderverlamming ge constateerd. voor Belaste Waarden, 's Gravenhage, tegen beurskoers JL OBLIGATIEN fl met jaarl uitloting 0 OORLOG TEGEN DE TOLLEN. Dezen keer de tollen op den weg UtrechtVreeswijk. Het verzet tegen de beide tollen, welke de gemeente Utrecht op den weg naar Vrees wijk exploiteert, heeft Zondagmiddag uiting gevonden in een autodemonstratie. Van Via- nen uit is de opzienbaren tocht begonnen, zoodat de opposanten het eerst met den gaarder van den tol bij Vreeswijk in aanra king kwamen. Er ontstond een groot opont houd, en menige onschuldige automobiel zag een groot deel van den Zaterdagmiddag met wachten verloren gaan. De demonstranten boden groot geld ter wisseling aan, en plaatsten hun wagens zoo hinderlijk moge lijk voor den tol. Nadat men tenslotte in Vianen was aan gekomen, bleek al spoedig, dat de burge meester van Jutphaas, die hier regelend op trad, den betoogers te slim was afgeweest. Hij liet die automobilisten, die hij meende, dat zij bij den naburigen tol obstructie zou den voeren, een paar straten omrijden, zoo dat zij wel weer vlak vóór den straatweg uitkwamen maar dienzelf geheel vrij móesten laten. Alleen die bestuurders, die hier hun tolgeld offerden, mochten den weg op. Het gewone verkeer in Jutphaas ondervond dus geen noemenswaardigen hinder. Toen later echter gelegenheid werd gege ven den weg weer in beide richtingen te be reiken, ontstond toch weer groote stagnatie en kwam het tusschen een politieman en een automobilist zelfs tot een handgemeen. De Utrechtsche wethouder A. H. Smul ders, onder wien de tolheffing ressorteert, was onder de vele belangstellenden langs den weg. DE NIEUWE GOUVERNEUR- GENERAAL VAN NEDERLANDSCH- INDIE. Benoeming van jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland? Naar de Haa^sche correspondent van het Haarlem's Dagblad verneemt, is binnenkort de benoemin gvan hr. mr. F. Beelaerts van Blokland, minister van buitenlandsche zaken, tot gouverneur-general van Nederlandsch Indië te verwachten. GESLAAGD. Bij het vanwege de Vereeniging van Leeraren in Stenografie en Machineschrijven op 19 Dec. te Amsterdam gehouden examen, slaagde als kantoor-stenograaf Ned. 130 let tergrepen per minuut, mej. N Schuyff, alhier. JONGENSKOOR „ORPHEUS". Gisteravond hield het Jongenskoor „Or- pheus" in Het Gulden Vlies zijn jaarlijksche feestavond. Het was een feestvand voor de jongens met hun ouders en van de leden van het mannenkoor met hun dame. Nadat de heer Wiese met een toepasselijk woord de bijeenkomst had geopend, werd een eer uitvoerig programma ten tooneele ge bracht. Het jongenskoor zong een tweetal liederen van Nico Hoogewerf, getiteld „Devote ziet, die God mint bovenal" en „Den Echo van uw clacht", welke beide bewezen wat dit koor reeds presteert. Daarna volgden „Aan den nacht" en „Ons lied" door Jb. Jansen van Jorksveld en P. Jacobi en een voordracht van A. Kamp en Jb Jansen van Jorksveld getiteld „EHrecteur en aandeelhouder" en een voordracht van D. Braak en Ta de Waard „Naar het zangcon- cours". Allen optredenden viel een hartelijk applaus ten deel. Het Jongenskoor zong vervolgens „Hym ne" van Nico Hoogerwerf, waarna de dames Annie Wiese en Nel van Beek veel bijval met keurig gespeelde ua'-e mains verwierven. Door Jb. Jansen van Jorksveld, A. Kamp en P. en M. de Vries (zang. piano en viool) werden ten gehoore gebracht. Na de pauze volgden Weihnachtsliederen van H. Sonnet en „Die nacht" van Fr. Schu- bert op verdienstelijke wijze door het mannen koor uitgevoerd. Nadat de jongens een negerlied ten ge hoore hadden gebracht, werd door de kleine jongens „Ons Bootje" en „Naar Zee" gezon gen. Zij zaten hierbij in een geïmproviseerd bootje en na dit met applaus beloonde num mer heeft de jeugdige Paul Goaflied den lei der een vaas bloemen aangeboden. Na een voordracht door J. de Rover en A de Vet volgden eenige accordeon solo's van Nico Snel, welke zeer verdienstelijk werden uitgevoerd. Ten slotte werd en klucht vrtoond „Zonder geld op reis", welke zeer in den smaak is ge vallen. In het slotwoord kon dan ook van een zeer geslaagde uitvoering worden gesproken. LANSESTRAAT 8 5. (Uitleening ingang Breedstraat, opend van 35 en 7N 8N uur. ge- Laat U zich na reeds inschrijven als lid voor het jaar 1931, dan heeit U met de komende feestdagen boeken in huis. Minimumcontributie 2.per jaar, voor echtparen 2 X 1.50. Catalogus a 60 cent verkrijgbaar. Kinderen van 816 jaar, kunnen lid worden van de jeugdbibl., a 50 cent per jaar, minstens. Catalogus 15 cent, supplementje 5 cent. ONGEVAL. Heden, ongeveer half twaalf werd in de Bleekerslaan een 6-jarig jongetje door een vuilniswagen aangereden met het gevolg, dat de klomp die het ventje droeg verbrijzeld werd en zijn voet gekneusd. Het kereltje werd naar een geneesheer ge bracht. FOSFORISEERENDE AARDAPPELEN. De heer J. Molen, Forestusstraat 31 al hier, toonde ons hedenmorgen een gekookte aardappel, die in het donker licht geeft. Volgens hem heeft deze aardappel al da delijk na het koken fosforiseerende eigen schappen vertoond en hij vraagt ons wat daarvan de oorzaak kan zijn. Wellicht is er onder onze lezers een des kundige, die den heer Molen zal kunnen en willen inlichten. POSTERIJEN. De directeur van het postkantoor brengt ter kennis, dat met ingang van 1 Jan. a.s. het poststation te Oudorp wordt verplaatst naar Westerweg A 82. PROPAGANDA-AVOND VAN DE AFD ALKMAAR VAN DE C. B P. T. T. Men schrijft ons: Zondag hield bovengenoemde afdeeling in de bwenzaal van Café „Centraal" een pro- paganda-avond voor haar leden en huisge- nooten. Voor dezen avond waren ultgenood'gd de heer H van Giessel, alg. secretaris den Haag en de heer J. P. van Brink, hoofdbe stuurslid, Utrecht. De voorzitter der afdeeling de heer S. Blom opende om 17.30 uur deze bijeenkomst met een hartelijk woord van welkom aan beide bovengenoemde heeren en aan de aan wezige leden en hun huisgenooten, de hoop uitsprekende dat deze avond niet tevergeefs zal zijn geweest. Na het gesprokenen werd de-Bondsfilm vertoond. Deze film opgeno men en vertoond door oen heer J. P. v. Brink, gaf een interessanten kijk op het ver- eenigingsleven van deze ruim 8000 leden tellende organisatie (alleen Post, Telegr., Telef. en Technisch personeel). Oa. werd op het doek gebracht het congres 1929, verga deringen en vooraanstaande persoonlijkhe den uit den Bond. Verder opnamen van ge houden landdagen in verschillende plaatsen van ons land. Na het eerste gedeelte van de ze filmvertooning werd gepausseerd, welke pauze werd opgeluisterd door een aardig strijkje met piano. Hierna kreeg de alg. secr. de heer H. v. Giessel het woord Deze had direct alle aanwezigen tot zich getrokken Op zijn altijd aangename wijze schetste hij hoe en waar de belangen van de leden der C. B. P. T. T. werden behandeld. Al heeft de bespreking altijd geen geldelijke voordeelen, men moet niet vergeten dat er meer te doen is voor de leden, voora 1de werk- en rusttijden voor het P. T. T. personeel schreeuwen om verbetering. Vele voorbeelden werden aan gehaald. Bij het einde van zijn betoog ont ving de spreker dan ook een dankbaar ap plaus. Voorts werd een prachtfilm vertoond die in bruikleen is afgestaan door de administra tie van P. T. T. "ten behoeve van het perso neel. Op duidelijke en belangrijke wijze is de ze opname „Het Postvervoer voorheen en thans" verfilmd. Men ziet hoe vlug en accu raat de mail voor Indië behandeld wordt, hoe vlug men naar Schiphol tuft per post auto, waar het Indische vliegtuig in half donker klaar staat om de mail in ontvangst te nemen, men zit vretaasd te kijken hoeveel mailzakken in zoo'n vliegtuig geborgen kun nen worden. Daarna reist men in 10 dagen met het vliegtuig mede naar Indië. Het was in een woord een prachtfilm. Ook ziet men natuurlijk het vervoer van de mail per mail boot wat ook interessant is. Als afdeeling van de C. B. P. T. T. zeggen wij ook dank aan onze administratie die onzen Bond in de gelegenheid heeft willen stellen hare leden in Nederland met deze film kennis te doen maken. Het was Alkmaar waar de film „Het postvervoer voorbeen en thans" voor het eerst aan de leden van de C. B. P. T .T. werd vertoond. Hierna kregen wij weer de Bondsfilm, naast natuuropnamen w.o. de Bloeiende Be tuwe, werd het uitrukken der bestellers in de groote steden vertoond en hoe het personeel in de groote steden voor een kortere werkdag demonstreerde. Zoodat de aanwezigen een aardig beeld kregen van het leven der orga nisatie. Een warm applaus beloonde den heer v. Brink voor zijn vertooning. Tijdens het vertoon van de film werd er gemusiceerd wat de gezelligheid nog verhoogde. De aanwezige hebben dan ook een leer rijke en genotvollen avond gehad. D voorzitter de heer Blom dankte tenslot te allen in het bijzonder de heer v. Giessel en van Brink, die hadden mede gewerkt aan het slagen van dezen mooien avond. Hierna volgde nog een gezellig samenzijn met de aanwezigen en wie een dansje verkoos kon de gelegenheid gebruiken, zoedat om on geveer 22.30 uur allen voldaan huiswaarts keerden. VEREENIGING „ZORK VOOR DE LEERLINGEN EN OUD-L.L. VAN DE SCVHOOL VOOR BUITENGEWOON L. O. TE ALKMAAR". Deze vereeniging vergaderde gisteravond met als voornaamste punt op haar agenda: Toekomstplannen. Na opening werden deze plannen nader uiteen gezet. Zij betroffen het nemen vah maatregelen, die er toe kunnen leiden hier tet stede een arbeidsgelegenheid voor maatschap pelijk niet volwaardigen te scheppen. Nu de Prov. Staten in het vervolg een tegemoetko ming zullen geven aan dergelijke inrichtin gen, ook aan het gemeentebestuur een subsi die voor dit doel te verzoeken. Een deel der oud-leerlingen zal met het tot stand komen van een werkgelegenheid zeer gebaat zijn. Reeds nu worden aan de school matten ge maakt, die in prijs varieeren van 1.75 tot 3.50. Het plan is in de toekomst andere producten, die een afzetgebied in de tuin bouwstreken kunnen vinden, te doen vervaar digen. In Februari en Maart van het volgend jaar zullen weer drie kinderen naar het kolonie huis worden gezonden. naar ir waarnemingen, verricht in den morcen van 23 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 771.8 te Weenen Laagste barometerstand 754.0 te Thors- havn. Verwachting, geldig tot den avond van 24 December: Zwakke tot matige, tijdelijk toenemende Zuidelijke tot Westelijke wind; zwaar be- tnt hetrokken: waarsrhiinliil- wolkt tot betrokken; 'waarschijnlijk regen; aanvankelijk zachter. eenige LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 4.17 uur licht op. XERSTGAVE VOOR WERKLOOZEN. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Geven te kennen, ondergeteekenden, respec tievelijk voorzitter en secretaris van den Alk- maarschen Bestuurdersbond en van het Plaatselijk Arbeiders-Secretariaat, domicilie kiezende: Kweerenpad 20, dat vele werkloozen met bezorgdheid de a.s. Kerstdagen tegemoet zien wegens gebrek aan koopkracht. dat de uitkeeringen via de werkloozenkas öf het Burgerlijk Armbestuur niet van dien aard zijn, om. in verband met het Kerstfeest, het één en ander aan te schaffen, dat adressanten Uwen Raad daarom be leefd. doch dringend verzoeken een toeslag van 50 pCt. op alle uitkeeringen te willen bevorderen. 't Welk doende. Voor den Alkmaarschen Bestuurdersbond W.g. N. SCHATS, Voorzitter. li- HABIECHT, Secretaris. Voor het Plaatselijk Arb.-Secretariaat W.g. H. VHERS, Voorzitter. v H. J. KELHOLT, Secretaris. Alkmaar, zO December 1930. ~AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Dec. 1930. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Zeeuwsche Bonten 4.20— 4.30; Zeeuwsche Blauwen 4.30—4 öO- Zeeuwsche Eiggenheimers 3 80420' Flakkeesche Eigenheimres 4 20—4.40-' Drentsche Eigenheimers 3.253.50-' Friesche Borgers 3.603.84; Bonte Po ters 2.10—2.30. Aanvoer 4 ladingen zijnde 3439 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Dec. '30 Langendijker Groen len veiling 4000 stuks Bloemkool le s. 2.900.40, Bloemkool 2e s. 0.60—0.70 per 100 stuks; 1275 K.G. Peen 1.80; 27000 K.G. Roode Kool 1.70-/ 8.40; 17000 K.G. Gele Kool 0.80—2.50; 25000 K.G. Deensche Witte Kool 1.30-/ 2.60; 5000 K.G. Uien 1.902.10; Grove Uien 2.202.40 en 650 K.G. Bieten 2.50-/ 5.40, alles per 100 K.G. PRUMEREND, 23 Dec. 1930. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 12 st. Fabriekskaas 35; 2 st. Boe renkaas 36, per 50 K.G. In totaal 14 sta pels, wegende 16000 K.G. Handel matig. 975 K.G. Boter 1.30—/ 1 70 per K.G. Vee. 278 stuks Runderen, w.o. 210 vette, 0.901 per K.G.57 Melk- en Gelde- koeien 1.603.60; II Stieren; handel runderen stug; 31 Paarden 80—200, handel stug; 9 Vette kalveren 130 160, handel stug; 167 stuks Nuchtere kal- veren, slacht 1341; 24 fok 30, han del matig; 283 Vette varkens, voor de zoute- rij 0.45—0.47, voor de slacht 0 46— 0.49 per K.G., handel stug, 82 Magere varkens 1836, hance' stug; 262 Big gen 1117, handel stug; 611 Schapen 28—40, handel matig; 36 Bokken, Kip- eieren 5.506.50; en deieren 525; Piepkuikens 0.753; 36 Ganzen 5— 5.75; 90 Zwanen 6-ƒ 7. Eierveiling. 14542 stuks Kipeieren a 5.20—7.20; 14422 stuks Kipeieren b 4.605.20; 497 stuks Eendeieren a 5.40. TEXEL, 22 Dec. 1930. Op de heden ge houden eierveiling waren in totaal 43520 st. eieren aangevoerd waarvan de prijzen volgt: 58—62 K.G. 6—7, per 100; 6'z— 66 6.407.70; Kleine eieren 4—/ 6.20 en Eendeneieren j 5—5 10. TEXEL, 22 Dec. 1930. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 4 Koeien 250350; 10 Nuch tere kalveren 14—/ 22; 10 Schrammen 20—28; 16 Biggen 12—18; 19 korf kippen 0.90—1.50; 9 Konijnen 1 50— 2.50; 2 Vette kalveren en 1 Ram, waarvan ae prijzen niet genoteerd. NOORDSCH/ AROWUDE, 22 Dec. 1930. 4600 K.G. Uien; Uien 1.702.10; Drie lingen 1.20-ƒ 1.30; Grove 2.10— 2 30 2400 K.G. Peen 1.20—1.60; 17200 K.G. Roode Kool 3 50—3.70; 3500 K G. Geie Kool 1.50; 21800 K.G. Deensche Witte Koo:l 2.302.60; alles per 100 K.G WARMENHUIZEN, 22 Dec. 1930 1200 K.G. Uien w.o.: Drielingen 1.30; Uien 2; Grove Uien 1.80. BOVENKARSPEL, 22 Dec 1930. „De Tuinbouw". Heden besteedde men voor: BI. kool le s. 58; Bloemkool 2e s. 2— 3.50; Bloemkool 3e s. 0.75; Roode Kool 2.20-/' 4.50; Witte Kool 1.50; Gele Kool 1—/' 2.70; Uien f 0.70. BEVERWIJK, 22 Dec. 1930. Spruiten (vast) 8—14 cent; Spruiten (los) 37 ct. Tomaten 2030 cent; Aardappelen 3—5 cent; Uien IN—2 cent; Bieten IN—2 cent; Nero 2—4 cent; Tfaelappels 30—40 ct. per K G.; Groene Kool 47 cent; Gele Kool 5 —8 cent; Rcode Kool 3—6 cent; Bloem kool 615 cent; Andijvie 2—6 cent; Selderij (knollen) 27 cent per stuk; Prei 7—12 ct.; Peen 814 cent; div. soepgroenten 2—26 cent per bos; Andijvie 0.35—1.05; Spi nazie 5075 f-ent: Boerekool 3555 cent; Groene kool 3565 cent; Gele Kool 4065 cent per kist. rSlmnfeuwSi Uitsluitend de prima kwaliteiten BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus Johannes z. v. Hendrikus Over man en Maartje Berkhout. Guurtje Minke Jacoba d. v. Adrianus Rijkers en Trijntje Langedijk. Antonius Cornelis z. v. lohannes de Groot en Antonia Zentveld OVERLEDEN: Antonia Zentveld gehuwd met Johannes ^na de Ruiïter gehuwd met Albert Kikkert 63 jaar. SCHADUWEN VAN PARIJS. Alkinaarscï Bioscoop lheater. Deze boeiende en goed gespeelde lilm is met veel belangstelling tot het einde gevolgd Het is de geschiedenis van Monny de danse res uit een klein Parijoch Cabaret. De apache Jean Biribi heeft zich al spoedig tot amant van Monny opgeworpen. Zij weet echter niet welk een gevaarlijk individu deze Jean is Haar wensch aan de groote Opera te komen gaat in vervulling als zij een rijken Amerikaan ontmoet, die zich bijzonder voor haar inte resseert. Jean wordt gevangen genomen en tot deportatie veroordeeld. Voor Monny breekt nu een mooie en gelukkige tijd aan Maar Jean weet van het Duivelserland te ontsnappen en komt natuurlijk weer terug in het leven van Monny, wat tot heftige scenes en teleurstellingen veert. Maar ook de politie waakt. Alleen de dood van Jean kan de duis tere vlek uit Monny's verleden doen ver dwijnen en de politic-commissaris werkt mede om haar in de oogen van den Amen- kaan volkomen te rehabiliteeren, zoodat niets een huwelijk meer in den weg staat. De film is door Margaret Livingstone, Warner Baxter en Armand Kaliz uitstekend gespeeld. De laatste maakte van den apacn.e een goed type. Baxter was de sympathieKe Amerikaan. Margaret was zeer goed. De opnamen mogen geroemd Een film 1 zeker zal voldoen. Een journaal, een tweetal komische^ nu - mers en een latuuropname van een ïvijure gingen vooraf,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2