mUiirscks Csnrant. kihgH PEPERMUNT iRiird twee en dertigste Jaargang. DE UITBARSTING VAN DEN MERAPI. No 303 1930 W oen* flap 24 Weeember. UITLOTING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS ran ALKMAAR brengen ter kennis van be langhebbenden, dat op 22 December j.1 zijn uitgeloot van de obligatiën in dr geldleening ten laste dier gemeente, aangegaan krachtens raadsbesluit van 30 Januari 1930, de num mers: 37, 75, 80, 94, 97, 105 118, 158, 190, 254, 278, 483, 490, 502, 510, 516, 524, 525, 548, 551, 552, 565, 593, 602, 643, 717, 757, 759, 762, 766, 767, 791, 801, 808, 826, 832, 849, 886, 887, 897, 903, 917, 937, 953, 993, 1005, 1015, 1017, 1024, 1045, 1048, 1064, 1072, 1076, 1090, 1097, 1128, 1134, 1192, 1193, 1202, 1212, 1240AB, 1264AB, 1291AB, 1293AB, 1307AB, 1329AB, 1347AB, welke obligatiën met de nog niet verschenen coupons op of na 1 Maart 1931 ter betaling aangeboden kunnen worden ten kantore van den gemeente-ontvanger te Alk maar, ten kantore van de Amsterdamsche Bank N.V. te Amsterdam, Rotterdam, 's- Gravenhage en Haarlem en ten kantore van het Noordhollandsch Landbouwcrediet NV te Alkmaar, Rotterdam, 's-Gravenhage, Haarlem en Hoorn. Alkmaar, 23 December 1930. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. De vulkaan werkt nog. Ontroe rende verhalen. De bevolking in hevigen angst. De vulaan werkt nog steeds. Het gerom mel en gebrom was Zondagavond te Moen- tilan duidelijk hoorbaar. In verband met de overdreven geruchten bezocht de assistent resident, die Moentilan een bezoek bracht, het Blongkengravijn. Bij het door hem inge stelde onderzoek bleek, dat de lahar nog steeds in beweging was, zoodat nog geen gevaar bestaat voor Moentilan. De eenige mogelijkheid is thans nog dat een geweldige modderbandjir ontstaat, welke eventueel de bruggen weg zou kunnen slaan, doch een modderbandjir wordt niet zoo gevaarlijk ge acht als de laharstroom. De resident, die Zondag het door de ramp geiroffen gebied bezocht, verklaarde, dat de toestand en de tooneelen, welke hij aldaar had bijgewoond, niet beschreven kqnden worden. Het geheel maakt den indruk van een grijze hel waaruit vlammen opspuiten en verstikkende dampen zich verspreiden. De resident met zijn gezelschap slaagde er in afgelegen woningen te bereiken. Voorzichtig moest men langs den laharstroom gaan, voetje voor voetje, aangezien het zeer gevaar lijk was. Bij het insteken van een wandelstok in de lahar werd geconstateerd dat deze min stens een hal ven meter doorstak. Toen men den stok terugtrok, was deze geheel verkoold en gloeide. De geweldige angst welke onder de bevol king heerscht wordt het beste getypeerd door het feit dat de meeste vluchtelingen niet wenschen terug te keeren naar hun desa's, uitgezonderd het desahoofd Vijf zoons laten hun vader ach ter. De zoons komen om, de vader wordt gered. De droevigste en ontroerendste incidenten tonden plaats, zoo o.a. in een klein huisje op de helling van den Merapi, waar een oude man samenwoonde met vijf zoons. Toen de laharstroom dit huisje naderde, gaf de vader zijn zoons den raad te vluchten en hem ach ter te laten, aangezien hij reeds te oud was. De zoons vluchtten daarop, terwijl de oude man in het huisje achterneef. De lahar stroom passeerde echter het huisje, waaruit later de oude man door de hu'o verleenende militairen kon worden gered. De vijf zoons zijn het slachtoffer geworden van den ver zengenden laharstroom. Een ander geval betreft een man, die in de paniekstemming niet zijn drie kinderen vluchtte. Eén hield hij aan de hand, één droeg hij op zijn rug, terwijl hij het derde kind in een sarong tegen zijn borst klemde. Op een gegeven moment vatte echter de sa rong waarin het kind was gewikkeld vlam. waarop de vader, door een doodelijken angst aangegrepen, de sarong en daarbij het kind in de lahar liet vallen, waar de kleine een smartelijken dood vond. De vader werd met de twee andere kinderen in veiligheid ge bracht, doch hij is door de vreeselijke gebeur tenis radeloos. Elfduizend vluchtelingen Het is niet bekend of de vulkaan nog eruptie-materiaal uitstoot, aangezien een wolkenmassa den berg aan het gezicht ont trekt. Wel worden echter hooge rookpluimen geconstateerd. Op verzoek van den militairen post te Sroemboeng is een autopost gestationneerd. Doordringen in het gebied dat het zwaar ste door de ramp is getroffen, is onmogelijk, o.a. door de levensgevaarlijke vorming van gassen Maatregelen zijn getroffen voor het zoo snel mogelijk aanvoeren van rijst, tenein de de bevolking van eten te kunnen voorzien Om eenig idee te geven van den enormen steun, welke vereischt wordt, kan worden me de gedeeld dat, globaal geschat, de res'dent van Magelang belast is met de zorg voor circa 11 000 vluchtelingen, namelijk te Ma ge'ang 2000. te Sawangan 6000, te Doekoen 2000 en te Moentilan en te Salam circa 700 per plaats. Een speciaal daartoe door het be stuur aangewezen ambtenaar zorgt voor de registratie van de vluchtelingen, terwijl de intendance, onder leiding van kapitein Bav- ens, de voeding voor de vluchtelingen ver strekt. Minimaal berekend heeft ieder vluch teling per dag zeker een half kilogram rijst noodig, hetgeen een tolaal geeft van 6000 K G. rijst per dag. De wederonbouw van de getroffen streek (indien dit althans mogelijk is) zal tonnen gouds kosten. Voorts moeten barakken worden opgericht. De gouvernementsarts dr. Kramer ver zocht uit Semarang eenige Indische artsen enz. te zenden, teneinde op alle plaatsen waar de vluchtelingen zich verzamelen een Indisch arts te kunnen stationneeren. bijge staan door het noodige personeel. Waar dit mogelijk is, is direct een aan vang gemaakt met de bevolking in te enten tegen typhus enz., teneinde epidemieën te voorkomen. Een der grootste problemen wordt ge vormd door de vraag hoe de duizenden vluch telingen onder te brengen. De slachtoffers in hooger gelegen bergdesa's verkeeren in een weinig benijdenswaardige positie, aangezien zij vrijwel niet te bereiken zijn, zoodat zij practisch verstoken zijn van allen leeftocht. Onder de bevolking heerscht een geweldige paniekstemming. De bevolking, hoewel uiterst zenuwachtig, gedraagt zich echter uiterst ge dwee en volgt alle instructies op, ook wan neer het onmogelijk is om allen van levens middelen te voorzien. De militaire dienst stelde een aantal keu kenwagens van het leger ter beschikking van den resident. De militaire geneeskundige dienst verleent hulp aan den gouvernements arts dr. Kramer bij het verbinden en het in veiligheid brengen van de gewonden, het geen per vrachtauto geschiedt. De bevolking van Djokjakarta is volko men rustig, hoewel uiteraard iedereen zich welbewust is van het dreigende gevaar. Hulp per vliegtuig. Het „Alg. Ind. Dgbl." meldt, dat de lui tenant-vlieger Wegner Maandag met een le gervliegtuig naar het gebied van de uitbar sting van den Merapi vertrok met opdracht het terrein te verkennen, benevens, indien mo gelijk, de bedreigde afgesloten bevolking van uit het vliegtuig van levensmiddelen te voor zien, door middel van een parachute. Een legervliegtuig ontdekte in een kleine geheH geïsoleerde desa een groep van 75 in landers bij elkaar hurkend. Gistermorgen zou een poging worden gedaan deze ongelukki- gen door middel van een parachute van le vensmiddelen te voorzien; tevens zou daarbij een brief .worden gevoegd teneinde hen te ver zekeren, dat zij zullen worden gered zoo spoedig dit mogelijk is. Waardoor de doodenlijst zoo lang werd. Dat het doodental zoo aanzienlijk is ge stegen, vindt verklaring in het feit, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag de lahar zich plotseling een weg baande in de rich ting van volkomen veilig gewaande streken, waar de ontruiming langzamer geschiedde, en waar de bevolking dan ook volkomen door den laharstroom verrast werd Dat de omvang van de ramp zooveel grooter blijkt te zijn dan aanvankelijk vermoed werd, is een gevolg van de terreinsgesteldheid. De Merapi heeft op zijn westelijke helling vele dwarsravijnen, waarvan vele thans met la har zijn gevuld. Een overzicht is onmogelijk doordat voortdurend hieruit zware rookwol ken opstijgen. De resident verzocht om militaire vliegtui gen speciaal met het oogmerk om foto's te maken van het terrein van de ramp. UN080VW en VFETEELT. WARMENHUIZEN. Ledenvergadering L. T. B. Pracht- prijsreductieü Vrijdagavond hield bovengenoemde ver- eeniging een buitengewone ledenvergadering met als punt van bespreking: „Pachtprijs verlaging". In het kort ging de voorzitter, de heer W. Dekker, na de alom besproken crisis of wel de nood in den land- en tuinbouw. Overal heerscht momenteel crisis, doch wel 't meest bij den land- en tuinbouw. Nagegaan werd de besprekingen over de voorstellen van spuorwegtarievenverlagir.g, bescher mende rechten. De reden van deze vergade ring in besprekingen te voeren, teneinde an dere corporaties te bewegen de pachtprijzen te verlagen Volgens den voorzitter is door eenige Men van de L. T. B. eer.e bespreking gevoerd met de bestuursleden van „De Noord", Daar de bestuursleden van „De Noord" den tijd nog niet gekomen achtte, een zelfde actie te voeren, werd besloten dit thans op zich zelf te doen. Ook enkele bestuursleden van de L. T. B waren van dezelfde meening als die van .,De Noord". De meerderheid van de bestuursleden van den L. T. B. was er voor eenige actie te voeren. Van het hoofdbestuur was een schrijven ontvangen, waarin het zijn bemiddeling aan bood om van de verschillende besturen pacht prijsverlaging te verkrijgen. Naar aanleiding van een gezegde van den heer Ooyevaar. deelde de voorzitter mede, dat het bestuur van meening is met het oog op de gelijke belangen en in het belang van de land en tuinbouw een loyale samenwerking met de vereeniging „De Noord" het beste en het gewenscht is. De heer Tesselaar was van meening, dat een gezamenlijke actie voor pachtverlaging het beste is De voorzitter was van meening, dat niet alleen bij het gemeentebestuur, doch ook bij het kerk- en armbestuur aangeklopt moet worden. Gezien het feit. dat de gemeente Warmenhuizen voor duizenden guldens aan land verhuurt, zal het voor onze gemeente wel een bezwaar zijn aan al haar verhuur ders een belangrijke reductie te verleenen Wellicht zou dit gevonden kunnen worden door voor de mindere pachtgelden eene leening voor b.v. 10 jaar aan te gaan. De heer K. T 'sselaar bracht nog even naar voren dat men ook in Koedijk 40 pCt. reductie heeft verleend en vond dat terdege een Christelijk voorbeeld. De voorzitter zeide, dat wanneer de ge meente-, kerk- en armbesturen hierin voor gaai., dit voo. de particuliere verhuurders een reden is om die voetstappen te volgen. Het raads.id Nannes was eveneens van meening, dat het een buitengewone toestand is, doch merkte evenwel op dat volgens hem de huren niet te hoog zijn. Hij zag liever, dat de verhuurders of verhuursters zoodanige maatregelen troffen. Jat eene langdurig uitstel van pachtprijs mogelijk is. De voorzitter merkte nog evn op dat de tijd gezakt is, en dat dt huurprijzen staan ge bleven zün. Het doel van deze actie moet zi zijn iedereen over een kam te scheren. Besproken werd eveneens over die per sonen die in de vermogenbelasting zijn aan geslagen. De gemeente moet eerst voorgaan en dan kan men ook wat van de regeering verwachten. Wethouder de Groot memoreerde de soe pelheid van het gemeentebestuur tegenover diegenen, die hunne landhuren niet op tijd kunnen betalen, en vroeg ook eenig vertrou wen in het gemeentebestuur. Op een vraag van den heer Ooijevaar gaf wethouder de Groot eene verklaring waarom deze gemeente voor een moeilijke taak staat, dan menig andere gemeente. De heer Joh. de Groot vond. dat een ge zegde van den voorzitter „al de landhuren zijn te hoog", wel vreemd in de ooren klinkt. De huurders hebben toch zelf de pachtprijzen omhoog gejaagd. De voorzitter deelde hierop mede, dat het vorig jaar bij de landverhuring de^ toestan den heel anders waren dan thans Spr. stelde voor in het request te verzoeken eene reduc tie van 40 pCt op de pachtprijzen en tevens om uitstel van betaling. Na eene zeer lang durige discussie werd ten slotte met alge- meene stemmen dit voorstel aangenomen. Hierbij zij vermeld, dat voor huurders van weiland aan de gemeente-, kerk- en armbe sturen geen reductie zal worden gevraagd. Algemeen was men van meening. dat die tak van bedrijf het niet zoo zeer noodig had. Bij de rondvraag stelde de voorzitter namens het bestuur nog voor om evenals bij de ver eeniging „De Noord" de leden te verplich ten hunne producten alleen in Warmen huizen te verkoopen. Voor enkele bijzondere gevallen zal het bestuur evenals het bestuur van „De Noord" steeds heeft gedaan, ver gunning verleenen tot verkoop op andere veilingen. Dit voorstel werd eveneens met algemeene stemmen aangenomen. Na dank te hebben gebracht voor de aan gename besprekingen .sloot de voorzitter deze vergadering met den Christelijken groet. HEILOO. De tuinbouwvereeniging „De Vooruitgang" hield Maandagavond een goed bezochte le denvergadering in café Helder. De voorzitter, de heer N. F. Helder, open de op de gebruikelijke wijze. Daarna kwam aan de orde bestuursverkiezing. Aftredend de heer S. Akkerman, herkiesbaar en M. Dekker volgens reglement niet herkiesbaar Herkozen werd de heer S. Akkerman en geko zen de heer D. van Weelderen Jr. Bij het punt vergoeding expediteur en ad ministrateur werd de vergoeding bepaald op 1 pCt. van den bruto-omzet en de inkoo pen. Als administrateur en expediteur wer den herkozen de heeren S. Akkerman en M. Dekker. Nog werd besloten.om eenmaal in de 14 dagen te veilen en wel op Vrijdag, laadtijd en verzending bleven ongewijzigd. Daarna kwam aan de orde benoeming vervoerder der tuinbouwproducten en vaststelling be drag per 1000 K.G. Het werk werd opgedra gen aan den heer Jac. v. d. Kommer alhier. Bij de voorwaarden werd bepaald dat de emballage franco retour komt tot aan de opslagplaats. In de rekeningcommissie wer den gekozen de heeren M. Dekker, A. Mod der en D. van Weelderen Jr. De levering kunstmesstoffen werd gegund aan de N.V. G. J. Krol Co's Kunstmest handel te Alkmaar. De uitbetaling van geveilde groente zal een maal per maand geschieden, doch de wensch werd geuit dat men dan op Maandagavond komt en niet op andere dagen, zeer tot onge rief van den administrateur. Besloten werd om eenmaal gebruikte aardbeienmanden te gebruiken en te bestellen v>a de Vrije Veiling te Beverwijk. Daarop deelde de voorz. mede dat van den heer Breed uit Rijswijk een aan bieding was ontvangen van metaaldraad bloempotten. De prijs is, gezien den langen levensduur, niet hoog en voor vele planten en bovenal tomaten, zijn de potten onmis baar, daar de wortels door het draad heen- groeien en het aanslaan bespoedigen. Van de aanbieding van de Vrije Veiling te Bever wijk, voor levering dér aardbeisoort Moulin Rouge werd druk gebruik gemaakt. Deze prima soort, die de Amazone kan vervangen, heeft volgens deskundigen een toekomst. Na rondvraag volgde sluiting. Met beste dageiijksche middel ter opwekkinq en verfrissching. Provinciaal nieuws DE WATERSTAND IN FRIESLAND. Het Provinciaal Stoomgemaal nabij Lem mer is, na 49 etmalen aaneen den lang- sten tijd in zijn bestaan in volei werking te zijn geweest gister stopgezet. In dien tijd heeft het meer dan 300 millioen kub. meter water naar zee gevoerd. De waterstand ins Friesland was gister 10 c:M. boven zomerpeil. AKERSLOOT. Zondag 20 dezer werd door de tooneel- vereeniging „Nieuw Leven" een openbare uitvoering gegeven in het café Groen. Opgevoerd werd „De tante uit Indië". De opkomst was bevredigend, terwijl de spelers allen uitstekend hun rollen vertolkten. In de Schermer heeft verleden week tij dens de mistige dagen (voor hem een wel kome gelegenheid) een individu per rijwiel rondgereden en getracht schoolkinderen met zijn rijwiel te vervoeren. Voorzeker met min der goede bedoelingen. Men zij op zijn hoede. 125-IARIG BESTAAN DER HOUT HANDEL I. EECEN Gz. TE OUDKARSPEL. Een grootsche herdenking. Gister werd op feestelijke wijze het feit herdacht van het 125-jarig bestaan van den houthandel van den heer Eecen. Men schrijft ons daarover het volgende: De heer M. Eecen werd met zijn familie onder handgeklap binnengeleid. Hartelijke felicitatie volgden, waarna door vier allerlief ste meisjes, nichtjes der familie en het doch tertje van een personeellid, bloemen werden aangeboden aan mevr. M. Eecen en mevr. J Eecen Mz. De leiding van dezen middag berustte bij den heer Ringers uit Alkmaar. Deze felici teerde de familie hartelijk met dezen dag. Men wilde deze niet ongemerkt voorbij laten gaan. ook allen familie Vele 100 GROOTE PRVZEN BESTE BESCHR'JV/Nff 25 6LD. PRllS voor IEDERE INZEHDIN6 VOOR 3!DECEMÊER N. MELLINK-AMERSFOORT Reeds van den zomer, aldus spr., was het ons opgevalleif, dat het personeel met de fa milie met een tiental autobussen een tochtje ging maken. Hierdoor ging den klanten van uw zaak een licht op en werd onder leiding en op ini tiatief van timmerman Bruin uit St. Pan- cras, gesteund door de heeren J. Kroon van Oudkarspel, van Ecter van Z.-Scharwoude, Giltje van Broek op Langendijk en nog enke len een comité gevormd om van dezen kant een hulde te brengen aan te firma. Spreker memoreerde de oprichting der zaak. In den ouden molen, welke voor een tiental jaren verbrand is, waren twee borden aanwezig met de volgende spreuken er op: I. Mijn fundament, 't geen mij moet dragen En mij in mijnen arbeid schragen Werd door vier zoonen neergelegd Hun vader heeft mij toen gegeven Tot heil en steun van 't menschelijk leven Mijn ligchaam, wel in één gehecht Jan Eecen j Pieter Eecen I Corneliszoons Klaas Eecen j Gerbrand Eecen II. Om dit gebouw in één te hegten En al zijn deelen saam te hegten Heb ik den stigter ten genoegen Den eerste spijker willen voegen En ingeslagen met mijn hand Opdat het blijven in zijn stand De Lang. Oudkarspel Anno 1805. Eerst was het de windmolen, later stoom kracht, thans electriciteit. Eerst werd het hout per vlot, thans per oceaanstoomer aange voerd. Een ding is gebleven „de zaak". We felicieteren u hartelijk met zoo'n bloei- ennde zaak. Er is nog iets, toevallig kwam mij dezer dagen ter ooren, dat u voor 50 jaar de leiding der zaak op u nam, voorwaar een schitteren de dag. Bij een felicitatie behoort een cadeautje. Namens de klanten wordt U bij deze een gedenkboek aangeboden waarop op het schut blad het mótto prijkt „De hana der ijvere zal heerschen" en twee mooie schilderstukken, voorstellende den ouden windmolen en de thans bestaande fabriek. Dat de zaak mag bestaan tot in lengte van dagen. Hierna werd het woord gevoerd door den heer Jn. .v. Hout Sr., als oudste in dienst jaren (42 jaar), namens het personeel. Spreker richtte zich tot de familie Eecen met de volgende woorden: Deze herdenking geeft vooral voor U mijnheer Eecen zco'n voldoening. Toen U de zaak in handen nam was het een zeer slechte tijd, maar al heel gauw onder Uw leiding werd het een bloeiend bedrijf. Ook het per soneel werd uitgebreid en onder Uw leiding beter geschoold. Is er oorspronkelijk begon nen met een ersoneel van 6 man, thans is dit opgeklommen tot bijna 100 menschen welke in dit bedrijf hun brood verdienen. Dit was een mooie, maar ook heel vas een moeilijke tijd. De borden, met de zoo straks voorgelezen spreuken, welke met den ouden molen ver brand zijn, heeft het personeel zoo goed mo gelijk laten namaken en het biedt U deze hierbij aan en spreekt de. wensch uit dat ze een plaatsje mogen vinden in de nieuwe fa briek. Tevens biedt het personeel u twee porce- leinen wandborden aan voorste.lende de oude molen, het oude middel van vervoer enz en de nieuwe fabriek met de moderne wer king en vervoer. Dat het u gegeven mogen zijn dat uw zoon Jan de zaak tot nog grooter bloei mo ge brengen en wij mede het 150-jarig be staan mogen vieren. Hierna werd thee aangeboden. Vervolgens verkreeg burgemeester Wijnveld het woord, die namens het gemeentebestuur de fam. com plimenteerde en den wensch uitsprak dat met den jongen heer Eecen de zaak nog meer in bloei vooruit moge gaan en de geheele fam daar getuige van zou mogen zijn. De heer Kamp uit Broek op Langendijk voerde het woord namens „Beurtbevrach ting" en door hem werd een Molen geheel van bloemen gemaakt aangeboden. Door de heer E. Duif was een lang toe passelijk gedicht gemaakt dat onder grooten bijval door den heer P. Kist werd voorde dragen. De heer M. Eecen, thans te Alkmaar staande tusschen een schat van bloemen, heeft woorden van hartelijken dank gespro ken. Geheel overtroefd als het ware sprak deze, ben ik hierheen gevoerd. In de veronderstelling dat we naar Haar lem zouden, werd ik den verkeerden kant uit gebracht en werd ik gevoerd naar Oudkars pel waar van de brug der zaak een eere poort was gemaakt, waar een oude sleepers- wagen en een vrachtauto" versierd stonden De vlaggen wapperden op de fabriek en de scheepsmotoren Toen ging mij een licht op waarom ik hierheen werd gebracht. Hoe aangenaam, hoe goed is het dit te be leven, Aangedaan dankte spreker nogmaals allen hartelijk voor zooveel bewii^n langstelling. ''atl be. Door den heer Jn. Eecen Mz Wer(iPn paar grappige voorvallen uit ziin vaaA. aangehaald. Qer$ tijd Ook deze dankte allen hartelijk voo hulde zijn vader gebracht, tevens -oA goede verhouding, zoowel met de u als met het personeel. Dit brengt nte« schap voor allen en spr. was hierv^iend" dankbaar. ervo°r zeer De heer Peereboom, de schoonzoon a, >k allen hartelijk voor den mooien d, !e bereid. uas de bloemstukken waren aangeboden SCHOORL. Schoorls kinderkoor concerteerdp i de zaal van den heer Schuijt Dp komst was vrij goed, doch we zijn avonden van het-kon-beter gewend rv schoon de aanwezigen ten volle hehh genoten en het koor zich van d> b zijde heeft doen hooren. gelooven wed het financieel voordeel niet zal meev«i len. wat jammer is, daar het in armopH slecht zingen is. Voor druk bezoek het traditioneele bal onvermijdelijk ïj1! onvermijdelijke was echter dezen k niet toegestaan met als gevolg een y60! kleinere recette dan het vorig jaar „Schoorls kinderkoor" is verdeeld i twee klassen en staat onder de beproef1 de leiding van den heer Corn tLi- uit Alkmaar. nKer De eerste klassen, de kleinsten du* gaven een vijftal aardige zangnummer' tjes ten beste, het geheel nog wat zwak voor de groote ruimte waarin werd o zongen, doch toch getuigende van ern stige studie en zuiverheid van klank* Het zangspelletje dat ze daarna gaven- „de lieve Grootmoedertjes" viel in den' smaak, was ook heel leuk en werd na dtn daverenden bijval herhaald. Het schimmenspel met zang: ..Liedjes van de zee" was iets bijzonders. We lier kenden de fijngeteekende beeldjes van onzen ouden vriend Henk Wijn, Waarin altijd eenige hurnor zit. De tweede klasse gaf blijk van fermen vooruitgang. Dadelijk een veel krachti ger zang. vooral het nummertje „Pier. rette en de melkkan" was buitengewoon goed. Hier zong mej. Netty Wijn de Per- rette partij, terwijl deze jongedame zich van haar allerbeste zijde deed kennen, toen ze een drietal nummertjes heel mooi zong, welke drie nummertjes goed. Hier zong mej. Netty Wijn de Pier gramma van een kinderkoor Bloemen kreeg mej. Wijn als belooning. Na de pauze een heel leuke poppen- operette „Als de kinderen slapen", van M. A. Brandt—Buijs. Zij die in deze operette een leidende rol vervulden, brachten het er best af. We noemen in dit verband de jongedames Marietje Klopper en Aafje Nottelman, alsmede den jongenheer Ens, de laatste als een verdienstelijk en bruikbaar duiveltje. Ook het Urkerpaartje danste verdienste lijk den klompendans. Eenvoudig, mooi van inhoud en goed opgevoerd, voldeed deze operette ten volle. De heer Cor Hoogvorst dankte a'len die aan voorbereiding, leiding en uitvoering hadden medegewerkt, en sprak zijn teleurstelling uit over het niet toegestane bal. Den heer Jonker dankte daarna den heer Hoogvorst die belangloos voor de regie had zorg gedragen. LIMMEN. In de Algemeene Vergadering van de Ned Ver. tot bevordering van Bloembollencul tuur is de heer J Valkering Tz., voorzitter der afdeeling, gekozen als lid van het hooü- bestuur. De vergunning van den minister van Waterstaat voor radiodistributie is afge komen. Het gemeentebestuur heeft concessie verleend aan den heer Jac. Hollander, terwijl den heer J. Sint de aanleg van het hoofdnet is opgediagen. In de vergadering van het Onderlinge Veefonds is tot opvolger van wijlen den heer P. Houtenbos, gekozen de heer W. van de Steen. Een voorstel van enkele leden om één veearts te benoemen, werd afgewezen omda' men meende, dat de leden in de keuze van een dierenarts vrij moeten zijn. HEILCÜ. In de vorige maand opgerichte vereenigms „St. Deus Dedit", vereeniging van Land arbeiders. zijn gekozen als voorzitter de heer G. Schouten, secretaris en penningmeester, de heeren C. Dekker Azn. en G. Dekker Mz. In de bestuursvergadering van der. Bond van Oud-Gemobiliseerden, afd. Heiloo, is sloten om aan alle groote gezmnen Kerstgave te verstrekken van levensmiddel®1 en brandstoffen. EGMOND AAN DEN H2EF- AanbesUm Dezer dagen had op het Raadhuis de op® bare aanbesteding plaats voor den veroo van de O.L. school te Egmoud aan o Hoef. Ingeschreven werd als volgt: Timmerwerk' J. Apeldoorn J ó5o en J Bak 498, beiden te Egmondbinnen; J. Schuit 734 en Jn. Schuit 585, beiden Egmond aan den Hoef. nnal Metselwerk: G. Tervoort, Egm°ndmn_ 640; Wittebrood en van Duin te Egm aan den Hoef 896 50. ,ic mi j, Schilderwerk: Gebrs. de Goede j 13 j Hoogland 135, beiden te Egmond, Hoef en R. Beukers, Egmondbinnen In de op Dinsdagavond te houden r vergadering zal het noodige creaiet aangevraagd, waarna het werk aan o ste inschrijvers zal worden toegeweze wier:mgerwaapï). Voor de vacante betrekking van ris van den polder Wieringei waard zich 5 sollicitanten aangemeld. -• KORTE BERICHTEN- j, - Bij Kon. besluit van 'Vr^HtS> benoemd tot kantonrechter te 1 trecn 'en, N. L. Otten, thans kantonrechter jjjjie- belast met de waarneming der wei den van kantonrechter te Woerdeo-

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 10