Vaderlanüsche Bank HOUDT BOEK! Radirerafisch Weerbericht. AGiK\»4 Stadsnieuws 1GLASVERZ. IN ALKMAAR IS GOEDKOOP De Onderl. fllkmaarsche van 1 Ini.Hoofdag.S. J .Molenaar Filmnieuws. Blerk esn school Woensdag 24 December. 7.30 uur, Cinema Americain: De onsterfe lijke vagebond (rom., geluidfilm); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, A B. T.: De schaduwen van Pa rijs (dram.); boven 18 jaar 7.30 uur, Victoria Theater: Luchtkastee- len (artistenleven, geluidfilm); voor eiken leeftijd. Donderdag 25 December. In Cinema Americain van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van Haitang (rom.. dram., geluidfilm; hoofdrollen Anna May Wong en Franz Lederer. Toegang bo- van 18 jaar. In A. B. T. van 2 uur af doorloopende voorstelling van De schaduwen van Parijs (dram.); boven 18 jaar. In Victoria-theater van 2 uur af doorloo pende voorstelling van Liefdesparade, (rom., kom. geluidfilm); hoofdrol Maurice Che- valier. Toegang boven 14 jaar. 7.30 uur, lokaal A. Rus te Heerhugowaard uitvoering muziekvereeniging H U. G. O. 7.30 uur, lokaal Kamsteeg, te Stompeto- ren, uitvoering gymnastiekvereen. Voor waarts Te Koedijk in de zaal van Jb. Groot, uit voering tooneelvereeniging De Roos. Vrijdag 26 December. In Cinema Americain van 2 uur nm. af doorloopende voorstelling van Haitang (rom., dram., geluidfilm). In A. B. T. van 2 uur nm. af doorloopen de voorstelling van De Koning der Pelika nen; (hum.); hoofdrollen Watt en Half Watt. Toegang voor elkenl éeftijd. In Victora-theater van 2 uur af doorloo- Ïende voorstelling van Liefdesparade (rom om., geluidfilm). 10.30 uur vm. Harmonie, rel. soc. Ver bond, rede H. Woltman van 's Gravenhage, zang dubbelmannenkwartet. 3 uur, 't Gulden Vlies, jeugdbioscoop. 7.30 uur, zaal Slikker te Warmenhuizen, uitvoering zangvereeniging „Varia". 8 uur, de Rustende jager te Bergen, uit voering Berger Operetteclub. Zaal H. H. van Truijen te Groot-Scher mer, uitvoering „Chr. de Wet". In de zaal van Kok te Rustenburg, too- neeluitvoering. voor Beiaste Waarden, 's Gravenhage, 60/ tegen beurskoers i /n OBLIGATIEN met jaarl uitloting KERSTVERSLAGEN. In het laatst van het jaar schijnen allle besturen van gemeenten of vereenigingen die niet veel vergaderd hebben, hun schade nog te willen inhalen. Het is verbazingwekkend hoeveel onze verslaggevers buiten het bureauwerk dezer dagen hebben op te Knappen. In deze woestijn van verslaggeverswerk verschijnen de Kerstdagen als een heerlijke oase. Natuurlijk worden er op die dagen door allerlei kerken en vereenigingen Kerstboom vieringen gehouden, maar onze verslaggevers zullen daarbij niet tegenwoordig zijn. Niet alleen, omdat de Kerstdag, zoo moge lijk ook voor hen een feest- en rustdag moet zijn, maar ook omdat zij toch niet al die vie ringen persoonlijk zouden kunnen bijwonen Wij volgen dus weer het voorbeeld van voorgaande 'aren en verzoeken allen, die er prijs op stellen, dat van hun Kerstfeest- herdenking iets in onze courant komt, ons daarvan een beknopt verslagje te willen toe zenden. Wij zullen er dan zooveel mogelijk aan meewerken, dat deze zoo spoedig mogelijk worden opgenomen. Red. Alkm. Crt. HET LANDGOED RUSSENDUIN TE BERGEN AAN ZEE EIGENDOM VAN DEN BIOSCOOPBOND. Naar wij vernemen, heeft de Bio-Vacantie- oord de stichting van de film- en bioscoopbe drijven georganiseerd in de Ned. Bioscoop bond, het landgoed Russenduin te Bergen aan Zee, waarbij duingrond met beplantin gen ter grootet van 12 H.A. 97 A. aange kocht. Zooals men weet, werd dit landgoed, dat als een oud ridderkasteel de geheele om trek beheerscht, gesticht door den bekenden filantroop P. W. Jansen, die echter vlak na de voltooiing overleed, zoodat het steeds on bewoond is gebleven. Het gebouw zal thans worden ingericht als kindervacantieoord, waarin plaats gemaakt zal worden voor 100 kinderen, arme kinderen uit het geheele land, aangewezen door de schoolartsen. Over de exploitatie zal in over leg worden getreden met het Centraalgenoot- schap voor Kindervacanties en Herstellings oorden. De Bio heeft de gelden voor aankoop bij eengebracht, in de eerste plaats door belang rijke giften van de leden en overigens door in zamelingen daarvoor met Kerstmis en Paasch in de bioscopen. Met Kerstmis a.s. zal wederom in 140 bioscopen in Nederland voor het uitzenden van zwakke kinderen worden gecollecteerd. De Bio werd voor 3V2 jaar gesticht en zond reeds in dien tijd, buiten het bespaarde geld voor den aankoop van het landgoed, 461 kinderen uit met een totaal aantal verpleeg- dagen van 16374. Het mag zeker een mooie daad van de Bio worden genoemd, dat hij dit prachtige be langrijke landgoed, ter versterking van de volkskracht ter beschikking stelt van het zwakke kind. MEDAILLE UITGEREIKT. Gisterenmiddag werd door dr. J. M van Dam, voorzitter v. h. Comité Alkmaar van de Maatschappij tot Redding van Drenke lingen, de bronzen medaille met getuigschrift uitgereikt aan mevr. M. de BoerBerkhout, wonende te Zuidscharwoude, toegekend door bovengenoemde Maatschappij voor het met gunstig gevolg opwekken der levensgeesten van een drenkeling m Mei j 1 te Schager- brug, OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ. I Op de gisteravond gehouden algemeene ledenvergadering der Openbare Leeszaal en I Boekerij waar buiten het bestuur één lid was verschenen heeft de verkiezing van drie period ek aftredende bestuursleden, na melijk van de heeren W. J. van Randwijk, H. Haytema Pz. en Dr. J. Hemelrijk, plaats gehad. Allen*» werden herkozen. EXAMEN ZIEKENVERPLEGING. Bij het op 20 Dcc. j.1. gehouden examen voor het verkrijgen van het diploma zieken verpleging zijn geslaagd de dames A Tiele- man, C. J. Oudeman, E. Wijdeman. mej. J H J. L. Ploeger, B. Verhagen en G C. Som, al len leerling-verpleegsters aan het Stadszieken huis. GESLAAGD. Op de examens, uitgaande van de Vereen, van Mode-Vakscholen in Nederland, slaag den op 19 en 20 Dec. te Den Haag voor costumière de dames C. Roos, S. Siegers en C. Valkering. BEVORDERD. Burgemeester en Wethouders hebben Ie rekenen met ingang van 1 December 1930 bevorderd tot helper-fitter bij de gasfabriek, P. J. A. Meelis, thans lantaarnpoetser bij de gasfabriek. IN HET RUIM GEVALLEN. Bij het heden aan de Handelskade in los sing liggende aakschip, schipper Doorn van Terneuzen, viel gisternamiddag ongeveer 4 uur de knecht, doordat er een luik los lag, in het ruim. De man werd waarschijnlijk niet oen ont- wrachte heup op advies van een der doktoren per rijwiel-brancard naai het Stadsziekenhuis vervoerd. Op de wijze van vervoer hopen wij nog wel eens terug te komen. DE OPENBARE LEESZAAL IC GESLOTEN. Zaterdag zal de Openbare Leeszaal voor het publiek gesloten zijn. KERSTBIJEENKOMST RELIGIEUS SCC. VERB. Het bestuur van het Rel. Soc. Verbond verzoekt ons nog even mede te deelen dat niet de heer Joh. Gerritsen, doch mej. Annie Nies de bijeenkomst °op den tweeden «kerst morgen met haar pianospel zal opluisteren. Het Dubb. mannenkwartet (dir. Com. Jonker) zal zingen: „Schafer's Sonntags- lied" en Oud-Kerstlied. Een uitstekend boekje voor dezen tijd. I Boekhouden meer noodzakelijk dan ooit. BONNEN VOOR BOUWVAK- ARBEIDERS. Men verzocht ons te melden, dat de werk- loozen bouwvakarbeiders en de ongeorgani seerden niet het recht hebben hun bonnen voor de feestdagen in te leveren zooals door de besturen is gepubliceerd. Dat zou alleen gelden voor de nog werkende arbeiders. FAILLISSEMENTEN. Heden zijn door de Rechtbank de navol gende faillissementen uitgesproken: H. Wendel, koopman te Den Oever, Wieringen. Rechter commissaris mr. A. M. Ledeboer, curator mr. P. Langeveld. J. Lieftink, bloemist, Egmondbinnen. Rechter-commissaris mr. H. M. Fruin, curator mr. J. Belonje. door S. J. A. KEESOM, Accountant, Leeraar M. O., Alkmaar SPECIAAL VOOR DEN WINKELIER-MIDDENSTANDER Een eenvoudige, practische handleiding met voorbeelden om zelf zijn boekhouding te voeren. Prijs slechts 0.90, fr. p. p. 1.00. BIJ AANKOOP VAN C.00 DEZE PRACHT HANDLEIDING GRATIS. VAN PUTTEN OORTMEIJER. PAYGLOP 18. TELEF. 658. Groote sorteering in Kantoorboeken en artikeien voor de administratie. stichting op de uitzending zelve geenerlei invloed uitoefent. De stichting staat n.1. op het standpunt, dat de kinderen van de aller armste ouders, die naar het inzicht der schoolartsen daarvoor in aanmerking komen, hoofdzakelijk voor rekening van de stichting naar vacantieoorden moeten worden uitge zonden Het totaal aantal- verpleegdagen, door de stichting voor de uitgezonden kinderen be kostigd, bedraagt 16374. In het afgelocpen seizoen werden ook 3 kinderen uit Alkmaar uitgezonden. Ten aanzien van het door de stichting ge stelde doel, om te komen tot den bouw van een vacantieoord, kan worden medegedeeld, dat het bestuur der stichting „Bio-Vacantieoord" heeft aangekocht op een der mooiste punten van de Hollandsche kust een gebouw met een grocte oppervlakte aan duingronden, waarin een naar de eischen des tijds ingericht vacan tieoord van de stichting zal worden geves tigd. Hoe grooter de opbrengst van de as. Kerstcollecte wordt, des te spoediger zal het nieuwe vacantieoord in gereedheid gebracht kunnen worden. DIPLOMA BEHAALD. Mej. J. G. de Lange alhier verkreeg heden het diploma voor kinderbescherming van de school voor maatschappelijk werk. DE ITAL. OPERA KOMT MET VERDI'S MEESTERWERK LA TR AVI ATA". Men schrijft ns: De jaarlijksche solisten-concerten hebben ook hier zeer veel bewonderaars en vereerders voor de Italianen gemaakt. Met hoeveel meer verlangen zullen velen nu reeds uitzien naar de complete opera-avond, die ongetwijfeld „de avond" van het seizoen belooft te worden. De prachtzanger Signor Cado weer te hooren en dan de kennismaking met voor Alkmaar nog wel onbekende maar niettemin eerste rangs zangsterren, heeft een bijzondere aan trekkelijkheid. De Ital. Opera is ook hier vooral na de sublieme opvoering van het Ital. Belcanto, hetwelk nimmer nog is geëvenaard en die ook wel niet zal worden. Noemen we van de medewerkenden de zangeressen Signo- ra: Frappi, Santin en zangers Santolini, Barbieri, Scarinci e.a. Het orkest is onder lei ding van Maestro Marini. Costumes en requisiten uit eigen ateliers. Kapwerk van de firma Michels. De groote belangstelling,-'die met zekerheid verwacht kan worden, zal het JONGENSKOOR „ORPHEUS". Door de haast waarmede gistermiddag ter zetterij gewerkt moest worden is het ver slagje van het jongenskoor „Orpheus" on gecorrigeerd in den vorm geplaatst. Wij vestigen er daarom hier nog even de aandacht op, dat niet vermeld is, dat het ensemble bestaande uit Jb. Jansen van Jarksveld, A. Kamp en P. en M. de Vries kerstliederen ten gehoore gebracht heeft. De dames Annie Wiese en Nel van Beek ga ven natuurlijk quatre en geen üatre mains ten beste en de jongeheer, die den leider bloemen aanbood was niet Paul Goaflied maar Paul Godflied. Het zetfoutenduiveltje heeft misschien wel geïnspireerd door de muziek in dit concertverslag nogal raar rondgesprongen, maar wij meenen hiermede de voornaamste fouten wel verbeterd te heb ben. KERSTCOLLECTE „BIO-VACANTIE- OORD" Men verzoekt ons opname van het vol gende: In de aanstaande Kerstweek zal in de bios copen van deze gemeente eene geldinzameling gehouden worden ten bate van het „Bio- Vacantieoord", de Stichting der Nederland- sche bioscoopdirecteuren. Deze stichting stelt zich ten doel in de eerste plaats schoolgaande kinderen van min- derkapitaalkrachtige ouders of verzorgers naar vacantieoorden uit te zenden, en in de tweede plaats ten spoedigste een kapitaal bij een te brengen, waaruit bekostigd kunnen worden de uitgaven die noodig zijn voor het in eigendom verkrijgen en het exploiteeren van een vacantieoord. Dank zij den steun, ondervonden van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf en mede van een deel van het publiek, hetwelk de bioscopen bezoekt, is de verwezenlijking van het doel der stichting zeer nabij. Wat de uitzending van kinderen naar be staande vacantieoorden betreft, heeft de stichting tijdens haar kortstondig bestaan van drie-en-een-half jaar reeds zeer veel ge presteerd. Zij heeft tot heden toe uitgezonden 461 kin deren die door de schoolartsen zijn aangewe zen, om naar een vacantieoord te worden uit gezonden, waaruit blükt. dat het bestuur der wel nocdig maken bijtijds plaatsen te reser veeren. BERICHT. Onze correspondenten en nog vele anderen zijn de laatste dagen zoo hard aan het werk geweest om ons copie te bezorgen, dat de chef ter zetterij ons hedenmorgen een onover- j zienbaren stapel voorlegde met de mededee- ling, dat de beschikbare ruimte toeliet dat daarvan ongeveer, de helft zou kunnen wor den meegenomen. Waar zich hierbij copie bevond, die al da gen op plaatsing wacht, is het noodzakelijk geweest een groote opruiming te houden wegens vergevorderd seizoen zouden we zeg gen als wij er een winkel op nahieiden. Lange verslagen het is verwonderlijk hoe sommige correspondenten in veel woor den weinig kunnen zeggen zijn sterk be kort of naar de papiermand verhuisd Er is een groote schifting gehouden Wat te oud werd moest vervallen, wat eenigszins kon blijven wachten is tot Zaterdag aangehou den als het dan tenminste niet te oud is geworden. Heeren correspondenten of anderen, die hun mededeelingen niet of slechts verkort ge plaatst vinden moeten zich maar troosten met de gedachte, dat een courantenvorm niet van elastiek is en er voor hun copie slechts een bepaalde ruimte beschikbaar kan blijven Red. Alkm. Crt. H AI-TANG. Cinema Aniéricain Een grootvorst heeft men te gehoor zamen. Het wordt de Chineesche danse res Hai-Tang (Anna May Wong) maar al te goed duidelijk gemaakt. Deze groot vorsten uit het vooroorlogsche Rusland waren van kindsaf aan gewend gehoor zaamd te worden. In alles, en niet het minst in de liefde. Lieten zij met welbe hagen hun oogen gaan over de een of andere viouw, welnu, dan zou die vrouw hen ook toebehooren. Een liefdesverhouding ae te dwingen was voor deze lieden immers even van zelfsprekend als wanneer zij een bedien de bevalen een flesch wijn voor hen te brengen. Hai-tang. de mooie Chineesche, is dit maal de prooi van grootvorst Pawel. Haar broer redt echter haar eer door het vertrek binnen te dringen en een schot op den vorst te lossen, die echter slechts licht gewond wordt. De broer, die zoo goed voor de eer van zijn familie op kwam, wordt natuurlijk zonder veel om slag ter dood veroordeeld en zal gevon- nisd worden, tenzij het „Seine Hoch- heit" den grootvorst behaagt gratie te verleenen. En hij zal dat doen op één voorwaarde. Hai-Tang moet zich opof feren voor haar broer. Zij brengt het offer, het grootste dat zij brengen kan: haar eer. Maar de schande wil Hai-Tang niet overleven: zij pleegt met behulp van ver gif zelfmoord, en in de armen van haar waren geliefde, den jongen luitenant B;riskoff, blaast zij den laatsten adem uit. Naast technische kwaliteiten als het geluid, de fotografie, de uitnemende montage, draagt de film alle kenmerken, gemaakt te zijn door echte kunstenaars; kunstenaars die er voortreffelijk in ge slaagd zijn het dramatisch gegeven te verwerken en uit te bee'den. Er komen in deze kunstfilm verder tal van aardige, rijk-opgezette revue of ca baretscènes voor, en last not least, er wordt uitmuntend in gezongen. Al de schoonheden die de film Hai-Tang ons biedt op te sommen, zou te veel plaats ruimte vergen, men ga de film zelf zien, er zelf van genieten. Het mooie, welverzorgde bijprogram ma completeert dit schitterend Kerst- prcgramma in de Cinema Américain. DE KONING DER PELIKANEN. Alkmaarsch Bioscocp-Théater. In het A.B.T. loopt vanaf Vrijdagmiddag 2 uur een film van Watt en Half-Watt, geti teld: „De koning der pelikanen". Het is de romantische geschiedenis van een verdreven prinses, die als revue-ster optreedt. Aan het theater waar zij werkzaam is zijn ook Watt en Half-Watt als soufleur en chef-schminker verbonden en deze, die zich erg aan de prinses gehecht hebben, verge zellen haar als zij in haar geboorteland op de troon wordt geroepen. Een verdreven ko ning ontvoert een van de getrouwe der prin ses en houdt hem als gijzelaar gevangen, maar Watt en Half-Watt hebben zich in ge- neraals-uniform gestoken en bezorgen de vijanden der koningin veel last. Dank zij de gelijkenis van Half-Watt met een sagenko- ning ontvoert een van de getrouwen der prin- weet hij de bevolking voor den strijd der prinses te winnen. Zij bestijgt de troon en de beide „generaals" keeren tot hun nederige werkzaamheden in het theater terug. Een al leraardigste film, die heel wat lachspieren in beweging zal brengen. DE LIEFDESPARADE. Victoria Théater. Deze film is een triomf van de Paramount, die er nooit spijt van gehad zal hebben den Franschen chansonnier Maurice Chevalier naar Amerika gehaald te hebben. Door bui tengewoon gelukkige samenwerking met den grooten regisseur Lubitsch en den componist Victor Schertzinger is een geheel ontstaan, dat den meest verwenden bioscoopbezoeker zaï voldoen. Het beste bewijs is, dat men deze film meerdere malen met hetzelfde genoegen kan zien. Laten wij eerst den korten inhoud van deze film even laten volgen: Koningin Louise van Sylvanië verlang te trouwen, doch kan zich niet vereenigen met de keuze harer ministers, die haar liefst zoo spoe dig mogelijk willen laten huwen ten einde de dynastie te redden. Hoe meer zij er bij de vorstin op aandringen, des te hardnekkiger blijft Louise weigeren. Graaf Alfred, de militaire attaché van het Sylvaansche gezantschap in Parijs, wordt teruggeroepen om op een audiëntie bij Hare Majesteit tekst en uitleg te geven van zijn escapades in Parijs, waarover de gezant eei: uitvoerig en verpletterend verslag heeft voor gelegd aan de Koningin. Louise schept beha gen in den jongen, kranigen officier, en hoe wel haar waardigheid haar niet veroorlooft te lachen om de dwaasheden van Graaf Alfred, bemerkt deze toch wel dat zijn „straf" niet zwaar zal zijn. De Koningin beveelt hem zijn baard te la ten staan, als afdoend middel tegen zijn liefdesavonturen. Hij weet haar dit evenwel uit het hoofd te praten. Zijn innemende ma nieren en vleierijen vermurwen Louise. en zij nocdigt hem op het diner, waarover de ge heele hofhouding terstond in rep en roer is. Als gevolg van het tête-a-têtè na het diner in het boudoir der Koningin worden Alfred en Louise na korten tijd in den echt ver- eenigd, tot groote vreugde van alle betrokken partijen. Maar de ongelukkige Prins Alfred komt al zeer spoedig tot de ontdekking dat de rol van Prins Gemaal volstrekt niet strookt met zijn opvattingen van vrijheid, gelijkheid en liefde in het huwelijk. De Koningin behar tigt alle staatszaken en leest haar man de les in het bijzijn der ministers. Sylvanië is in financieele moeilijkheden geraakt. De buitenlandsche bankiers willen het Rijk wel steunen, mits de oneenigheid tus- schen de pas gehuwden, voortgesproten uit Alfred's ontevredenheid met zijn positie wordt bijgelegd, als waarborg tegen politieke' verwikkelingen. Om officieel blijk te geven van de goede verstandhouding tusschen het vorstelijk paar verlangt de Kabinetsraad dat Alfred en Louise in buitengewoon goed humeur de pre mière van een opera komen bijwonen. Alfred bedankt voor de eer en maakt aanstalten om naar Parijs terug te keeren. Tot woede van Met Hapa- Lerwick naar waarnemingen, verricht in den mr>r„ van 24 December. 0rSeo Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt Hoogste barometerstand 768 7 te randa. Laagste barometerstand 753.6 te en Aberdeen. Verwachting, geldig tot den avond 25 December: vaD Meest matge, Zuidelijke tot ZuidwesMu ken wind, betrokken tot zwaar bewoll/- waarschijnlijk eenige regen; iets zachter Louise en ontzetting der ministers blijft plaats naast de Koningin ledig. e Alfred bedenkt zich evenwel. Daar h" Louise niet in moeilijkheden wil brengen' haast hij zich toch naar den schouwburg' waar hij onder het ballet binnenkomt. Thuil' gekomen deelt hij haar evenwel mede dat h het voornemen heeft in Parijs echtscheiding te gaan aanvragen. Hij bedankt er voor noe langer een marionet te zijn. s Nu is het Louise's beurt om te kiezen tus- schen liefde en plicht tegenover den Staar Zij heeft er een goede oplossing voor; Alfred zal tot Koning gekroond worden, en behoeft dus niet langer de tweede viool te spelen Niet langer is hij de echtgenoot van een vorstin, maar van een vrouw. De wijze waarop Lubitsch dit gegeven in beeld heeft gebracht, is wonderbaarlijk. Reeds dadelijk als Lupino Lane de fiim opent, is de stemming er Dan komt de scènr met het galante avontuur van Graaf Altree Renard in Parijs en spoedig zijn eerste op ireden aan 't Hof. Men heeft het aangedurfd Icanette Mac Donald, een ontdekking van den regisseur, de hoofd van de Koningin ie geven en haar zang en spel hebben hei pleit direct gewonnen. Over Maurice Cheva lier komt men (en vooral de dames) niet uit gepraat. Hij is ook eenig. De bekende zang. nummers Dream Lover, My Love Parade ea. komen prachtig over Het komische gedeeh te is in handen van Lupino Lane, de voor treffelijke komiek en Lillian Roth, die zich een waardig partnerin toont.. Prachtig is dr scène, waarin de Koningin optreedt aan 'l hoofd van de troepen en de Grenadiers- marsch zal velen bekend in de ooren klinken Het duidelijke F.ngelsch van den Kamerheei (Edgar Norton) en het aardige spel van den eersten minister (Lionel Belmore) zuller eveneens de aandacht trekken Wij zouden nog vee! over deze fraaie film kunnen schrijven. Maar ieder zal haar gaar zien en dan zelf kunnen oordeelen. Niemand zal zich echtei beklagen dat werk te hebben gezien, integendeel, men zal zich verheugen over 't geen De liefdesparade te genieten heeft gegeven. JEUGDBIOSCOOP. De heer Mooij heeft zich nu in verbinding gesteld met een Amsterdamsche Jeugdbios coop met het resultaat, dat op den Tweeden Kerstdag n.m. 3 uur in 't Gulden Vlies een voor kinderen geschikte voorstelling gegeven zal worden. Het programma is veelbelovend. Eenige inderdaad leerzame films zullen het hoofdnummer een Jacky Coogan film mei name „My Boy" voorafgaan. Wij twijfelen er niet aan of velen zullen den Tweeden Kerstdag de zaal van 't Gulden Vlies weten te vinden. GESLAAGD. Mej. G. Halff te Castricum slaagde te Amsterdam voor de examens m stenografie en typen van de „Ver. v. Leer. in Stenogf en Mach". VERKIEZING KIESCOLLEGE. Op de stemming voor gemachtigden va# het kiescollege te Uitgeest zijn iet leden ge kozen de heeren W. IJ ff en K Bot Inplaats van den heer H Scheer, die niet meer als notabele in aanmerking wenschte te komen, is Zondag bij de Ned Herv. Gemeente te Veenhuizen als zoodanig gekozen de heer Li Bruin. KERKELIJKE VERKIEZINGEN NEDERL. HERV. KERK. Door het kiescollege te Beverwijk zijA herbenoemd tot ouderling en diaken resp. de heeren J. Blauw en j. Akse. Te Wijk aan Zee en Duin is door het kiescollege in de vacature T. Bak ker benoemd de heer C. Th. Fossen van Wijk aan Duin. OVERDRACHT EN INWIJDING NIEUWE KERK DER CEE. GEMEEN'1 E TE BEVERWIJK. Onder enorme belangstelling is Maan dagavond het nieuwe kerkgebouw dar Ger. gemeente aan het C. H. Moensplein. eerst door den voorz der bouwcommis sie den heer Touset aan het kerkbestuur overgedragen en daarna door ds F. Kramer ingewijd. Tal van besturen var diverse lichamen waren hierbij tegen woordig. PREDIKBEURTEN. OUDORP, 25 Dec., 10 uur, Ds. Groot. WINKEL, 25 Dec., 10 uur, Ds. de Leeuw. 26 December (Tweede Kerstdag). Groote Kerk, Consistoriekamer 10 uU Ds. v. Baaien van Broek op Langendijk. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uu Ds. J. M. Leenderds, van Haarlem Gereformeerde Kerk, voorm 10 A. Dragt, van Noordscharwoude. Collcc fonds verruiming zitplaatsen. Kapelkerk, half vijf, Kerstfeestviering der Zondagsschool „Laat de kinderkens tot ffi. komen". i Ned. Herv. Vereen. Calvijn Tuinza Harmonie, des morgens 10 uur, de heer Meel. r- Religeus Socialistisch Verbond, des vo middags 10.30 uur, Kerstbijeenkomst in „Harmonie", ingang Gedempte Nieuwes' Spreker: de heer H Woltman, k« eeniging „De Christen-Socialistische te 's Gravenhage. UIT DE OMGEVING. BERGEN, nm. 7 uur, Kerstfeestvienng- BERGEN, Rechtz. Ned. Herv Evang satie Maranatha, 10.15 uur, de heer neer 4 yffl. Vrije Evang. Gemeente, Komlaan l*> 10.15 uur, J. J. Ruijs,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 2