Varia. Omgeving. meenteschool wederom geen le klas tej vormen. 28 Juni. In de plaats van den heer N. Schats, die bedankt had voor den door het overlijden van den heer K. Hooge- boom opengevallen raadszetel, wordt benoemd verklaard de heer J. Westerhof. 24 Juli. Tot geneesheer-directeur van het stadsziekenhuis en tevens directeur van den gemeentelijken geneeskundi gen dienst werd benoemd de heer A. K. Dijkhuizen, arts, geneeskundig inspec teur van het centraal genootschap voor herstellings- en vacantiekolonies, wo nende te Alkmaar. Goedgekeurd werd een ontwerp-over- eenkomst met de gemeente Koedijk in zake levering van gas aan die gemeente door de Alkmaarsche gasfabriek. Besloten werd om aan de arbeiderswo- ningbouwvereeniging Rochdale een voorschot te verleenen van 30.500 voor aankoop van grond voor het bouwen van 42 woningen bij het reeds door haar ge bouwde complex, en voorts een voor schot van 105.500 voor den bouw van die 42 woningen. Ongewijzigd werden aangenomen de voorstellen van B. en W. tot wijziging van belasting-verordeningen. Aangenomen werd zonder stemming een voorstel van B. en W. tot asfaltee ring van de Laat De kosten zullen be dragen 94.250. Goedgekeurd werd een overeenkomst met de vereeniging van Ned. Herv. dia- coniën „Westerlicht" tot ruiling van grond met de gemeente, waardoor de vereeniging in de gelegenheid zal ko men een nieuw groot gebouw voor ouden van dagen te stichten. 8 Aug. De heer G. H. Hoytink neemt de benoeming als raadslid aan ter op volging van wijlen den heer mr. D. Sluis. 26 Sept. Na langdurig debat besloot de raad het politiecorps uit te breiden door aanstelling van een derden inspec teur van politie. Vastgesteld werd een verordening re gelende het bebouwen van gronden voor komende op uitbreidingsplannen der ge meente. 6 Nov. De heer Venneker beëedigd als raadslid ter voorziening in de vacature- Leesberg. Tot wethouder benoemd de heer H. #laver met elf stemmen; alle andere stemmen waren blanco uitgebracht. Besloten wordt geen steun te verleenen aan het behoud van de tram Alkmaar Purmerend. Voldaan wordt aan het verzoek van Ged. Staten inzake het Kanalenplan voor Westfriesland. 13 Nov. Besloten wordt tot verleenen van 3000 subsidie over 1929 aan de stadsautobus. De heer v. Slingerland maakt er be zwaar tegen, dat bij de verdeeling der wéth. portefeuilles de heer Ringers is belast met publieke werken. Dit bezwaar wordt gesteund door de S. D. A. P., met als gevolg dat de heer R. zijn portefeuille neerlegt. Verwarde besprekingen over voorstel len inzake loon in werkverschaffing. B. en W. wilden 38 cent plus kindertoeslag; de vakcentrales vroegen 44 cent (ge steund door de S. D. A. P.-fractie)de heer Woldendorp stelde voor 38 cent plus ruimere kindertoeslag om de sub sidie van rijk en provincie niet te ver spelen. Beide laatste voorstellen ver worpen, waarop de voorz. aannam dat het eerste was aangenomen. Bezwaren van den raad hiertegen, zoodat ten slot te nieuwe stemming zou worden gehou den. De s .d. a. p. en de drie dem. r.k. maakten hiervan gebruik om een voor stel van 43 cent in te dienen, hetwelk met 11 tegen 8 stemmen zonder discus sie werd aangenomen. Over de beide andere voorstellen was weinig gesproken en dit ging er zóó door! In dit besluit zag de heer Thomsen aanleiding om den volgenden dag af te treden als wethouder. Immers de meer derheid van den Raad lag nu in duigen. Den 17 Nov. zond de heer H. Klaver het volgende schrijven aan den Raad: Bij de op 13 November gehouden stem mingen inzake loonen in werkverschaf fing is gebleken dat de meerderheid, die mij tot Wethouder heeft gekozen niet meer bestaat, naar aanleiding waarvan ik mij verplicht gevoel mijn Wethou dersportefeuille ter Uwer beschikking te stellen. 11 Dec. In de Donderdagmiddag ge houden raadsvergadering is een over eenkomst tot stand gekomen tusschen de gemeenten Heiloo en Alkmaar inza ke hulpverleening door de Alkmaarsche brandweer voor het blusschen van branden te Heiloo. 15 Jan. Mr. D. van Houweninge vraagt in verband met het bereiken van den 65- jar. leeftijd eervol ontslag als president van de rechtbank met ingang van 17 Mrt. 16 Jan. Opgericht een comité ter be vordering van de plaatselijke belangen van den christelijken radio-omroep. 10 Febr. Officieele ingebruikneming van de stoomgemalen te Medemblik en Den Oever, die de Wieringermeer moe ten droogmalen. 15 Febr. In een vergadering van piep kuikenfokkers wordt besloten tot stich ting van een markt voor deze soort pluimvee, met ingang van 1 Maart. 21 Febr. In een vergadering van de bloemistenpatroonsvereeniging en de Alkm. Exportveiling wordt besloten tot instelling van een veiling van potplan ten, snijbloemen en aanverwante artike len, met ingang van 1 April. 27 Febr. k De eerste nieuwe aardappe len aan de veiling, geteeld door den heer Joh. de Vries. 4 Maart. Aanbesteding nieuwe tribu nes enz. op het Sportpark. Acht inschrij vers, laagste M. Duinmeijer te Alkmaar 'f 71.575. 13 Maart. Mr. D. van Houweninge neemt afscheid van rechtbank en balie als president van de air, rechtbank te AJkmaa*- 14 Maart. De eerste aardbeien aange voerd op de veiling. 17 Maart. Heden werd op de Alkm. Exportveiling de eerste bloemkool aan gevoerd. 19 Maart. Nieuwe vereeniging van tuinderspatroons opgericht 22 Maart. Het eerste kievitsei gevon den. 26 Maart. Het Alkmaarsch Chr. Man nenkoor opgericht 27 Maart. Bij de Vierstaten de 64-ja rige zwerver C. K. door een luxe-auto doodgereden. 28 Maart. Op de exportveiling de eerste postelein aangevoerd en de eerste koudegrondspinazie. 29 Maart. In Alkmaar opgericht het „Alkmaarsche juridisch genootschap'' met aanvankelijk 38 leden. 31 Maart Op de Alkmaarsche export- veiling de eerste perziken aangevoerd. 3 April. De nieuwe president der Alk maarsche rechtbank geïnstalleerd. 8 April. De Rootorenbrug vernieuwd en weer voor het verkeer opengesteld. 11 April. Heden werden op de export veiling alhier de eerste wortelen aange voerd. Tevens werden de eerste spercie- boonen aangevoerd. 16 April is in het gebouw van de Ex portveiling aan den Helderscheweg de eerste bloemen- en potplantenveiling geopend. 25 April werden aan de Alkm. Export veiling de eerste asperges en de eerste groene komkommers aangevoerd. 30 April. Heden werden op de export veiling alhier de eerste tomaten aange voerd. 30 April. Aan de verpleegden in het Diaconiehuis en de Piusstichting wordt een autotocht naar de bloemenvelden aangeboden. 8 Mei. De zetel van den Wieringer- meerdienst zal met ingang van 1 Juni a.s. in het Kennemerpark worden geves tigd. 10 Mei. Te Alkmaar een afdeeling van het Wit-gele kruis opgericht. 20 Mei. Aanbesteding bouw gym nastieklokaal aan de Ridderstraat 13 inschrijvers, hoogste Koot en Molen te Alkmaar 21500, laagste C. de Graaf al daar 15000. 21 Mei. Een afd. opgericht van het re ligieus soc. verbond. 23 Mei. Een sportvereeniging opge richt onder het personeel der firma Rin gers. 27 Mei. Afd. der vereeniging Kerk en Vrede opgericht. 28 Mei. Het carillon van den Waagto- ren thans geheel gerestaureerd en inge richt zooals dat op het Paleis op den Dam. 28 Mei. 68-jarige Jb. Mantel uit de Diaconie overreden door een auto te Schoorldam. Bij aankomst per zieken auto te Alkmaar reeds overleden. 6 Juni. Op de exportveiling de eerste roode aalbessen aangevoerd. Tevens werden de eerste druiven aangevoerd. 7 Juni. Onthulling monument op het graf van wijlen ds. H. Meijer. 11 Juni. Heden werden op de export veiling alhier de eerste tuinboonen aan gevoerd. 13 Juni. Op de exportveiling alhier werden heden de eerste meloenen aan gevoerd. 21 Juni. Openluchtspel in den Muziek- tuin. Nam. 22 Juni dito; des avond ver regend en toen avond van 23 Juni gege ven. Telkens matig bezoek. 4 Juli. Bezoek van Zuid-Afrik, stu denten aan Alkmaar en omgeving. Offi cieele ontvangst ten stadhuize en aan bieding koffietafel in den muziektuin. 9 Juli. Alkmaar des morgens circa half 9 verrast met de komst van de Zep pelin, die doortrok naar het Noorden, over de Waddeneilanden naar Noorwe gen. 15 Juli. Aanbesteding van den bouw van 2 scholen voor voorbereidend lager ouderwijs, waarvan één te bouwen aan het Overdiepad en één nabij de Linden- school. 19 en 20 Juli. Congres Ned. r.k. Bond voor groote gezinnen. Off. ontvangst ten stadhuize. 8 Aug. De Japansche prins Takamatsu in Alkmaar. Zou de Kaasmarkt bezoe ken, maar kwam niet verder dan de Langestraat. 13 Aug. De heer A. Posthuma, uit Alkmaar, zee-officier te Den Helder, bij een auto-ongeluk nabij 't Zand zoo ernstig gewond, dat hij aan de gevolgen den 19 Aug. overleed. 14 Aug. Een windhoos in de omgeving van Turfmarkt en Vlotbrug. Schade aan huizen en boomen. Hevige slagregens hebben de musschen op de Laat zoo ver suft, dat zij zoo maar te vangen waren. Een paar jongens bemachtigden er een 70-tal. 16 Aug. De Alkm. Crt. 25 jaar dagblad. 17 Sept. Op de exportveiling werd de eerste witlof aangevoerd. 21 Sept. Officieele opening van de nieuwe tribune op het Sportpark met een algemeenen sportmiddag. 24 Sept 49e jfcarl. landb. tentoonstel ling vanwege de afd. Alkmaar der H. M. v. L. 30 Sept. Aanbesteding bouw 42 wonin gen voor de Arb. Woningbouwvereeni- ging Rochdale. 37 inschrijvingen. Hoogste Jb. Schuit te Egmond aan den Hoef met 132000, laagste H. Fokkens te Groningen met 97.635. 12 Oct Na een jaar vacant te zijn ge weest, mocht de gereformeerde kerk he den in ds. C. von Meijenveldt haar nieu wen predikant begroeten. 21 Oct Officieele opening van den cursus voor winkelpersoneel. 8 Nov. Tot regent in de stichting Huis van Achten is in de vacature van den heer mr. D. Sluis benoemd de heer mr. J. Belonje. 23 Nov. Stormschade aan de nieuwe tribune op het Gemeentelijk Sportpark. 8 Dec. De motorrijder R. Melchior Soger uit Amsterdam op den Kennemer- straatweg door autobus overreden en gedood. 24 Jan. Het fusie-voorstel van de ijs baan-kwestie te Heiloo verworpen. In het bestuur der Heiloosche vereeniging zullen Alkmaarsche leden worden geko zen. 27 Jan. Opening van het nieuwe raadhuis te Noord-Scharwoude. 29 Jan. De commissie inzake behoud van den stoomtram SchagenWognum heeft een conferentie gehad met de Di rectie der Nederlandsche Spoorwegen naar aanleiding van de haar door de vergadering van belanghebbenden gege ven opdracht. Omtrent het voorstel tot behoud der exploitatie tegenover schen king der rentelooze voorschotten, kon geen overeenstemming worden verkre gen, zoodat de exploitatie 1 Februari a s. wordt stopgezet. 7 Febr. Boerderij van den heer J. Ko ning aan den Westdijk te Beemster af gebrand. 21 Febr. Op het station Castricum mevr. v. d. K. aangereden en gedood door een trein. 27 Febr. Aanbesteding leggen gasbui- zennet te Schoorl. Laagste inschrijver N.V. Ned. gasmeterfabrieken v. h. G. Wilson te Den Haag met 62554 (begroo ting was 63000). 6 Maart. B. en W. van Schoorl beste den aan het verstraten van de gemeente lijke hoofdwegen. Laagste inschrijvers Gebr Min te Bergen voor 26634. Ge gund. De levering van steen werd opgedra gen aan de N.V. Vlamoven Straatklin kers te Zeist voor 72.525. 9 Maart. Te Spanbroek de heer But- ter met zijn motorfiets gevallen. De duo rijdster, mej. Kapper, kreeg een hersen schudding en overleed den volgenden dag. 10 Maart. Officiëele opening van de centrale noodslachtplaats en verwer kingsinrichting in den kring Barsinger- horn, door den commissaris der ko ningin, jhr. mr. Dr. Roëll. 10 Maart. Protestvergadering te Ber gen in verband met de plannen om door het Berger Bosch een weg voor snelverkeer te maken was uitstekend bezocht. Met op twee na algemeene stemmen een motie aangenomen, waar bij het behoud van het Berger bosch als natuurmonument werd bepleit. 11 Maart. De gemeenteraad van Broek op Langendijk besluit tot het doen aan leggen van een 25-tal brandkranen op verschillende punten in de gemeente. 14 Maart. Officiëele opening van het nieuwe raadhuis te Koedijk. 21 Maart. Te 't Zand de boerderij van den heer C. Burger afgebrand. Twee vaarzen, een kalf en drie schapen in de vlammen omgekomen. 23 Maart. Te Den Oever een 3-jarig dochtertje van den heer S. Lont overre den en gedood door een auto. 25 Maart. Het „Witte Kruis" te Heiloo besluit tot het stichten van een badhuis. Bij den veehouder P. C. van Diepen alhier werd gisteren een kalf geboren met 6 pooten, waarva« 2 pooten boven op den rug van het dièr lagen. 27 Maart. Met 7 tegen 4 st. besloot de Gemeenteraad van Bergen, om Prov. St. te verzoeken, den geprojecteerden weg op het Prov. Wegenplan vanaf de Franschman langs den duinvoet, door het bosch van de Zuidlaan, van het Prov. Wegenplan af te voeren. 29 Maart. Huize Flandria van den heer Verbeeck afgebrand als gevolg van het met vuur spelen van kinderen nabij deze onbewoonde woning. 30 Maart. Wijding van de klokken in de r.k. kerk te Heiloo. De heer H. Spaans bedankt als raadslid en wethouder der gemeente Winkel. Hij wordt als raadslid opge volgd door den heer K. Over. 7 April. Het rijk zegt steun toe voor den aankoop van het Berger Bosch door de gemeente. 14 April. Boerderij van R. van Duin te Castricum afgebrand; 2 paarden, 7 pin ken en 10 kalveren omgekomen. In verband met het besluit tot elec- trificatie van de bemaling van den pol der is de molen in de Hornmeer onder Dirkshorn voor afbraak verkocht. 15 April. Ged. St. van N.-Holland heb ben aan de betrokken gemeente-, polder en bannebesturen bericht, dat het voor nemen bestaat om van Schagen naar de Stolpen een nieuwe weg langs het te graven kanaal te maken en met de wer ken te beginnen, zoodat de betrokken gemeente- en waterschapsbesturen de gevraagde bijdragen hebben toegezegd en reeds voorbereidende maatregelen worden getroffen. 16 April. De gemeenteraad van Schoorl besluit dat de gemeente zich zal aansluiten bij de verwerkingsinrichting in den kring Barsingerhorn. 17 April. Brand bij schipper Droog te Zijdewind. 17 April. Gistermorgen werd in de ge meente Warder de waterleiding ge opend. 23 April. De 34-jarige C. Dekker uit Uitgeest reed op den Straatweg onder Heiloo met zijn motor tegen een boom en werd dood opgenomen. 29 April. In de gemeenteraad van Hoorn kwam een voorstel van B. en W. inzake den bouw van een openbaar slachthuis, waarvan de kosten worden begroot op 181.500, benevens een be drag van 5060 voor den aanleg van een straat. ^Na uitvoerige discussie werd ten slotte het voorstel van B. en W. aangenomen met 12 tegen 2 stemmen (Mevr. Keijser Leus en de heer Esser V. B.). 5 Mei. Door het droogmalen der Wie ringermeer is nabij de nieuw gebouwde sluis te Medemblik een mijn aan de op pervlakte gekomen, welke waarschijn lijk sinds den oorlogstijd naar dezen stil len hoek is afgedreven. 8 Mei. De burgemeester van Twisk, de heer H. Vijn Hz., is vanmorgen plotse ling op 64-jarigen leeftijd overleden. 8 Juli werd tot opvolger benoemd de heer A. Teer, 13 Mei is te Westwoud een heerenhuis afgebrand, dat reeds eenige jaren onbe woond was. Men vermoedt, dat de brand door kwajongens is aangestoken. 24 Mei. Het Messchaert-monument te Hoorn onthuld. 28 Mei. De gemeenteraad van Bergen besluit met algemeene stemmen tot aan koop van het Westerbosch van den heer J. van Reenen ter grootte van 73.46,45 H.A. voor een bedrag van 99246 en be sluit tevens 30.000 te voteeren voor den aankoop van 9M H.A. van de Bouw grond Mij. Bergen-Binnen ten westen van de Sparrelaan, welk bosch met het aangekochte een onmisbaar geheel vormt. 29 Mei. De Deutsche Ferienkolonie te Bergen aan Zee viert haar 25-jarig be staan. 2 Juni. Te Heiloo aanbesteed het bou wen van een badhuis voor het Witte Kruis. Laagste inschrijver J. Opdam te Heiloo met 5960. 4 Juni. Officiëele opening van de coö peratieve zuivelfabriek „De Tijd" te Beemster. Officiëele opening van het rijwiel en voetpad KoedijkSt. Pancras. 3 Juni. In gemeenschappelijke samen werking tusschen Koedijk en St. Pan cras en de L. G. C. prachtige verbinding tot stand gebracht over een lengte van 2100 M., waarvoor de kosten ongeveer 25000 bedroeeen. 4 Juni. Te Egmond aan Zee een rij- wielpadvereeniging opgericht. 5 Juni. De heer Keesman geïnstalleerd als lid van den raad van Heiloo( opvol ger van den heer v. d. Vall). De raad be sluit tot subsidieering van bouw en on derhoud van het te stichten badhuis en neemt tevens het voorstel van B. en W. aan tot invoering van schoolbaden. De gemeente zal drie cent voor elk bad bij dragen. Aan de rijwielpadvereeniging Noord- Kennemerland wordt 7000 suboidie verleend voor den aanleg van een fiets pad naar Egmond aan Zee. Besloten wordt, op verzoek van de geitenfokvereeniging, het houden van ongekeurde bokken te verbieden. 6 Juni. Ged. Staten van Noord-Hol land stellen voor een renteloos voorschot van 100.000 te verleenen ten behoeve van de reorganisatie der tramlijnen Amsterdam—Edam en Amsterdam Purmerend—Alkmaar. 11 Juni. Officiëele opening electri- sche demonstratiebedrijven te Zijpe, Dirkshorn en Groote Sloot. 12 Juni. Tengevolge van het in wer king stellen van een stoomgemaal zullen zes jmolens in den polder Geestmer-Am- bacht buiten werking worden gesteld. Vier daarvan zullen bereids worden ge sloopt; over de twee overige zal later worden gevonnisd. Een zwaar onweer woedt boven Noordholland, op verschillende plaatsen brand en koeien gedood; op Wieringen ook een vrouw doodelijk getroffen. 14 Juni. Na aanbesteding is het leg gen van een rijwielpad van Heiloo naar Egmond opgedragen aan den laagsten inschrijver C. de Groot te Bakkum voor 13.288. 17 Juni. In de heden gehouden zit ting van de Provinciale Staten werd met algemeene stemmen het spoedvoorstel van Gedeputeerde Staten, om aan de ge meente Bergen voor den aankoop van 10 H.A. bosch aan de Sparrenlaan een subsidie te verleenen van 40.000, aan genomen. Met het oog op den noodtoestand in ons tuinbouwbedrijf naar aanleiding van den regenval heeft zich te Koedijk een comité gevormd om te trachten den toestand te verzachten. 21 Juni. 25 jaar geleden begon de H. IJ. S. M. de expolitatie van de tramlijn EgmondAlkmaarBergen. 26 Juni. In een ten raadhuize te N.- Scharwoude gehouden vergadering van de raadsleden der Langedijker gemeen ten wordt in principe besloten tot den aanleg van een ondergrondschen kabel voor de vier gemeenten. Kosten onge veer 180.000. 28^Juni. Voor het tijdvak van 1 Juli tot 15 Augustus zal voor het vervoer van aardappelen per spoor een verlaging van 30 pet. van den vrachtprijs worden toegestaan. _1 Juli. De heer jhr. N. van Foreest 25 jaar burgemeester van Heiloo. Uitge breide feesten in het dorp. 2 Juli. Tentoonstelling te Noord- Scharwoude ter viering van het 25-jarig bestaan der Langendijker middenstands- vereeniging. 8 Juli. Ingebruikneming van de nieu-i we kapel te Heiloo. 9 Juli. Jeugdherberg geopend op het terrein van de boerderij Zeeveld te Bak kum. 10 Juli. De nood der tuinders. De schade door den hageslag in Geestmer- ambacht door de commissie berekend op 59239, waarvan voor Koedijk 10064. Volgens den Raad van Koedijk is deze schade tienmaal grooter, aangezien de niet onbemiddelde bouwers de schade niet hebben opgegeven. Voor den nood der tuinders wordt een bijdrage van 2000 uitgetrokken. De Raad van Koedijk besluit tot het aangaan van een overeenkomst met de gemeente Alkmaar voor de levering van kookgas. 17 Juli. In de heden gehouden raads vergadering kwam aan de orde het voorstel van B. en W. tot onderhandsche aankoop van de N. V. Bouw- en Bouw grond Maatschappij Bergen-Binnen ge vestigd te 's Gravenhage, ter bestem ming als natuurreservaat een complex boschterrein met toegangswegen en ver breedingen, groot resp. plpm. 9.64.90 H A en pl.m. 00.25.40 H.A. tegen den prijs voor het bosch van 0.80 per vierk. M. en voor de toegangswegen (Jan Willem tot ubb|eaia\nag jbuba pbdtqobf ua ubbj de spoorbaan) van 0.40 per vierk. M. op de voorwaarden als in concept-koopakte omschreven. Als bijdrage van de Prov. werd als schenking aanvaard 40000 en .van het Comité f_ 10.000. De voorstellen van B. en W. werden z.h. s. aangenomen. 21 Juli. 's Avonds tegen 7 uur is de ka pitale boerderij, bewoond door den heer C. Kuiper en eigendom van den heer J. v. d. Molen te Obdam, gelegen in de Boekelermeer, onder de gemeente Aker sloot, tot den grond toe afgebrand. 22 Juli. Het centraal stemburaeu heeft in de vacature-J. ter Haar be noemd verklaard tot lid van de Prov Staten van Noordholland den heer A. G. H. van Hoogenhuyze (c.h.) te A'dam. 23 Juli. Officiëele opening van het gasdistributiebedrijf te Schoorl. 24 Juli. Verlichtingsavond te Bergen. Was den vorigen avond uitgesteld we gens regen. 25 Juli. Gistermiddag ongeveer 1 uur is brand ontstaan in de garage van den heer J. Kieft Hzn. te Groot Schermer (N.-H.). Het naastgelegen perceel, he» woonhuis van den heer J. Kieft Pzn. stond weldra ook in lichtelaaie. Beide perceelen brandden geheel uit. Ook het tegenover staande woonhuis van den heer J. Kieft Hzn. vatte vlam en even eens een daarachter gelegen timmer- schuur van den heer J. Pilkis. Ook deze perceelen waren niet meer te redden. Het woonhuis van den heer Pilkis, dat eveneens vlam vatte, kon nog behouden blijven. 30 Juli. De burgemeesters van Castri cum en Schoorl herbenoemd. 31 Juli. Het psychopaten-asyl te Hei loo officiëel geopend door minister Don- ner (justitie). 1 Aug. Officiëele opening rijwielpad HeilooEgmond. 20 Aug. L. E. T. T. te Heiloo. 20 Aug. Te Bergen bij de Komlaan een autobus van den heer Bellekom op den onbewaakten overweg door de stoomtram verpletterd. Geen ernstig ge wonden. 21 Aug. Windhoos te Oterleek. Paar boomen ontworteld, hooiklamp ver woest, geen schade aan gebouwen. 25 Aug. Opening groote Zuiderzee- visscherij-tentoonstelling te Enkhuiz.n 3 Sept. bezoek koningin-moeder, 5 Sept idem koningin, prinses en prins Hen drik. 27 Aug. Jongeman uit Bussum te Ber gen aan Zee bij het bade nverdronken. 30 Aug. Het was voor Bergen, vooi ons gewest, ja zelfs voor 't geheele land een dag van groote beteekenis. Dien dag toch had in een speciale raadsvergade ring de officieele overdracht plaats van 83 H.A. bosch, waardoor het Wester bosch, ten westen van de Sparrelaan en de bekende Hooge Boomen als natuur reservaat officieel eigendom van de ge meente Bergen is geworden. 31 Aug. Te Heiloo café Pelgrimsrusl afgebrand. 9 Sept. 25-jarig bestaan r.k. kerk t« Egmond aan Zee. 10 Sept. kerkwijding door bisschop Aengenent van Haarlem. 12 Sept. Jhr. N. van Foreest 25 jaai secr.-penningmeester van den Oosterzij- polder te Heiloo. Namens het bestuu? werd hij toegesproken door den voorzit; ter P. Frans, die hem een met zilver ge- monteerden wandelstok aanbood. 13 Sept. Het 5-jarig dochtertje Maartj< van den heer A. Zeeman door den vrachtauto van den heer Jan Wit uit St Pancras gegrepen en onmiddellijk ge dood. 23 Sept. Door den Volksbond tegen drankmisbruik zal in de Wieringermeer bij sluis I ten Zuiden van De Haukes een ontspanningslokaal met bierverlof wor den geopend. 24 Sept. brak een hevige brand uit in de kapitale boerderij toebehoorend aau mevr. de wed. Buis en bewoond door den heer v. d. Boom te Havermeer, ge meente Beemster. De boerderij-inventa ris kon gedeeltelijk worden gered, met uitzondering van eenige wagens. De schade die zeer belangrijk is, is door verzekering gedekt. De brand is veroor zaakt vermoedelijk door hooibroei. 25 Sept. is de heer J. Wiering als bur gemeester der gemeente Zwaag geïn stalleerd. Om 10 uur had onder groote be langstelling de opening van het Badhui? v. h. Witte Kruis te Heiloo plaats. 27 Sept. Te Hoogkarspel is Zaterdag middag de bliksem geslagen in de kapi tale boerderij „De Maria-hoeve" van den heer K. Schouten. Het gebouw brandde tot den grond af. Alles was verzekerd. 9 October. De raad van Bergen be sluit tot den aankoop van 5700 vierk. M grond van den heer J. van Reenen vooi 21945.— ten westen van de oude be graafplaats en aldaar een nieuwe lage re school te stichten, kostende 65400.— buiten centrale verwarming enz. en hef Gymnastieklokaal van de U. L. O. school te verbouwen, kosten 7000.—. 9 Oct. De gemeenteraad van Warmen- huizen bespreekt een voorstel van de meerderheid van B. en W. tot opheffing op 1 Mei 1931 van de openbare school te Schoorldam. Bij de stemming staakter de stemmen door de afwezigheid var den heer Molenaar. 23 Oct. De raad van Koedijk beslui' tegemoetkoming van 40 per week te geven voor het gebruik van een autobus door arbeiders uit die gemeente, dit werk vonden bij de Zuiderzeewerken. 23 Oct. De raad van Warmenhuizer besluit met 4 tegen 2 stemmen tot op heffing op 1 Mei 1931. van de openbar» school te Schoorldam, waartoe het voor stel was gedaan door de minderheid van B. en W. De motieven waren: bezuini ging en het verbeteren van het open baar 1. o. te Warmenhuizen. De raad van Oterleek besluit met 4 tegen 3 stemmen, overeenkomstig het voorstel van B. en W., geen renteloos voorschot te geven voor het behoud van de tram Purmerend—Alkmaar. 10 Nov. Afscheid dr. Schipper uit Egmond aan Zee. Huldiging door een comité uit de burgerij. 19 Nov. Na 20 jaar krijgt Maartj® Vennik te Oudorp haar stem terug. Burgemeester Breebaart van Hoog woud overleden,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 14