ENKHUIZER ALMANI tmt ARKEN N.V, V.Ü. HERMs. COSTER ZOON VOORDAM C 9 ALKMAAR. Zij die heengingen. ff - Evenals het ministerieele besluit is ook sindsdien meermalen becritiseerd een beslis sing van de radio-controle-commissie, een lichaam dat ingesteld werd den 8 Juli. De uitzending van verschillende redevoeringen enz., die men zich had voorgenomen, werd door genoemde commissie verboden, soms cmdat de inhoud van de rede niet „algemeen" werd geacht, soms om, ja, wie weet welke reden? Onbegrijpelijk werd b.v. geacht, dat een deel van een gedicht van dr. Boutens ver boden werd. J Zoo is het wel duidelijk, dat met de beslis sing van 15 Mei de radio-kwestie eerder ver scherpt is dan uit de wereld geholpen, temeer omdat van samenwerking gelijk sommigen hadden verwacht, dat mogelijk zou zijn tus- gchen de verschillende omroepen, althans die uitzenden op denzelfden zender, vooreest nog niets schijnt te zullen komen, ondanks enkele uitspraken (zooals uie van den heer Zwert- broek, secretaris van de V A R.A. en van der. heer Oudegeest in Het Volk), die zouden doen vermoeden dat besprekingen over een moge lijke samenwerking aanstaande zouden zijn. Op 't oogenblik, nu er tweedracht heerscht in den boezem van de A.V.R.O., heeft men daar wellicht heelemaal geen lust om zich te ver diepen in de vraag hoe samenwerking is te verkrijgen. Allerlei ziekten, in meerdere of mindere mate besmette lijk, hebben in den loop van 1930 in ver schillende plaatsen slachtoffers geëischt. Vooral de kinderverlamming, die verle den jaar in Augustus zich voor het eerst voordeed in meer dan normalen om vang, heeft gedurende het nu heenvlie- dende jaar voor vele kleinen een doods bed gespreid. Wij durven ons niet aan een schatting wagen hoeveel kinderen er aan deze ziekte ten offer vielen, he laas was hun aantal ontstellend groot, welhaast geen enkele gemeente is er vrij van gebleven. In sommige plaatsen kwamen de gevallen bij tientallen voor. In Gouda b.v. hebben meer dan veertig kinderen aan die ziekte geleden. Te Heeze stierven zelfs drie kinderen in één gezin. Een andere ziekte, die geweldig om zich heen greep, was de diphtheritis, die eveneens zeer veel offers vroeg, niet alleen in onze omgeving, maar in het heele land. Zeer ernstig was de toe stand in de Groningsche gemeente Oude- Pekela, waar meer dan 25 gevallen voorkwamen en de scholen geruimen tijd gesloten zijn geweest uit vrees voor meerdere besmetting. Dezen maatregel heeft men trouwens in verschillende ge meenten toegepast. Enkele gevallen van alastrim, de ziekte waarover in 1929 zooveel te doen is ge weest, deden zich nog voor, evenals nek kramp, waaraan de jeugdige lijders helaas meest allen stierven. In meerdere mate werd roodvonk geconstateerd in tal van gemeenten. Ook hiervoor werden onderscheidene scholen gedurende korter of langer tijd gesloten. In Febr werd een vreemde ziekte te Amster dam geconstateerd, de papegaaienziekte, overgebracht door een vogel van die soort, welke ziek was geworden aan boord. De ziek te bepaalde zich niet tot de eerste twee slacht offers in de hoofdstad, maar bereidde zich uit naar verschillende plaatsen, zoodat de in voer van papegaaien voorloopig werd verbo den en vele menschen die zoo'n vogel hadden dezen op de een of andere wijze van de hand deden, meestal natuurlijk doodden of lieten dooden. De kapitein van een Braziliaansch schip, dat 120 papegaaien aan boord had voor Rotterdam, kwam door het invoerverbod voor een moeilijk geval te staan. Hij loste het vraagstuk op door al deze dieren in de vuren te laten werpen. Vreeselijk! Honderdjarigen blijken toch niet zoo zeldzaam als wij in onze schooljaren wel meenden. Wij hebben ten minste dit jaar genoteerd, dat zeventien lancL genooten den ouderdom van een eeuw bereik ten of zelfs nog ouder werden. Opmerkelijk is, dat de meesten hunner vrouwen zijn. Intus- schen zijn er eenige van deze oudjes over leden. Vorstelijke schenkingen Eenige vorstelijke schenkingen, die tevens bewijzen zijn van goeden burgerzin van de schenkers, verdienen aan de vergetelheid te worden ontrukt. In het begin van Jan. heeft de te Winscho ten overleden heer E. Mellema 20.000 na gelaten voor de stichting van een volkslees- inrichting. Een in Amerika wonende dame, mevr. wed Ludt-n, heeft aangeboden voor hare rekening te nemen de kosten die er jaarlijks nog te dekken zijn voor de exploitatie van het kin derherstellingsoord op het Brederoduin te Bloemendaal, na aftrek van de subsidies van gemeente en provincie. Deze door haar te be talen kosten bedragen per jaar ongeveer 5000. De milde schenkster heeft met 100.000 een fonds gesticht, waaruit die kosten zullen moeten worden bestreden. Een schenking, die eveneens de gezond heid bevordert en tevens strekt tot dorpsver- fraaiïng, deed een groot-industrieel te Wor merveer. Hij toch schonk(, naar de burge tneester in den raad op 31 Maart meedeelde, S 43.000 voor den aanleg van een park. Eenzelfde daad van goeden burgerzin deed de Maassluissche wethouder W. Richter Uit- denbogaardt op 17 April, toen hij de gemeen te aanbood de 'kosten van 22.000 te betalen, verbonden aan het dempen van den Zuidgeer aldaar, een werk dat bestemd was voor be strijding van werkloosheid. Goede burgerzin bezielde ook wijlen A. J. baron van Rijckevorsel van Kessel, toen hij aan de gemeente Den Bosch zijn landerijen enz. vermaakte, groot 53.84.03 H.A. Hij be paalde daarbij, dat de netto-opbrengst ervan elk jaar verdeeld moet worden onder de ar men der gemeente. De Lakenhal te Leiden kreeg in Mei een legaht van wijlen mr. dr. J. G van Over voerde, groot 10.000, en bovendien boeken, schilderijen, norcelein, enz. De Rockefeller-foundation schonk 11.000 do 'ar aan de Leidsche sterrewacht. Dat er nog wel liefde voor de zending be staat, bewees een ongenoemd heer te Baarn, die bij zijn overlijden in Dec. aan de gerei, kerk te Leiden 16 870 naliet ten behoeve van de zending op Solo. tt» ,'n -r°Pisch Nederland. ®t deel van het koninkrijk, waar, ge lijk vol trotsch meermalen getuigd wordt de zon nooit onder gaat, vallen eenige groote rampen te memoreeren. Allereerst natuurlijk die van de laatste dagen, de uitbarsting van den Merapi, een vulkaan op Java, het meest bekende eiland van de grootsche bezittingen in de tropen, die te zamen vormen het Insu- linde dat blijkens de jongste volkstelling in totaal zestig millioen inwoners telt. Geduren de vele dagen had de bijna altijd werkende vulkaan ernstiger gedreigd dan gewoonlijk en toen kwam nog vrijwel onverwacht de groote eruptie, die volgens de laatste ge gevens aan 1300 menschen het leven kostte, eenige dorpen totaal verwoestte en onafzienbare vruchtbare landstreken bedek te met een gloeienden modderstroom, waar door alles wat er op stond verstroeide en het gansche uitgestrekte gevied voor vele jaren in een woestenij herschapen werd. Dit was de ergste ramp, die ooit mid den-Java heeft geteisterd. Gelukkig bleek ook hier weer dat in tijden van nood velen ter stond voor hulp gereed staan. Tal van mili tairen boden zeer gewaardeerde hulp en ver schillende organisaties steunden financieel wat gedaan moest worden ter voorziening ;n den grooten nood die direct ontstond onder de 24000 vluchtelingen, welke in verschillen de dorpen waren ondergebracht. Ook uit Nederland natuurlijk werden bijdragen ge zonden, de koningin was met 5000 de eer ste die zulks deed en daarna volgden prinses Juliana en de koningin-moeder, o.m. de kon. nat. bond Het Oranje-kruis (met 50.000) Merkwaardig goede diensten heeft het vlieg tuig in de dagen na de ramp geboden. Mili taire vliegers speurden daarmee de zwaar be zochte streek af om te onderzoeken of ook hier of daar nog vluchtelingen waren die in nood mochten verkeeren, en het is aan hen te dan ken dat vele van deze arme lieden ontdekt werden op plaatsen waar de eerste dagen de redders nog niet konden doordringen. Voed sel werd hen toen bezorgd door middel van een parachute, die uit de vliegtuigen werd neergelaten. Een noodlottig gebeuren, dat aan 47 men schen het leven kostte, was de ramp in het district Semarang, waar den 19 Mei een moddervloed van den berg Telemojo stroom de en het geheele gehucht Likc.san bedolf. Ontzettend zwaar was de brand, die in het begin van Aug. te Tarakan (Borneo) woed de: 1500 personen werden daardoor dak loos. In Pontianak werd in de eerste week van Sept een geheele Chineesche wijk in asch gelegd, waarbij 252 huizen en een bioscoop verloren gingen, met een totale schade van naar schatting zes millioen gulden. Van groote branden gesproken, men heeft die nog op meer plaatsen gehad in den Oost: in Aug. in Oost-Lombok 3500 huizen en in midden Oct. in Batavia eenige pakhuizen met voor raden tot een waarde van 150.000. Als in Indië eenmaal het vuur goed heeft aangepakt, schijnt blussciien haast niet meer mogelijk Door een aardverschuiving bij Soekabóemi werden op 21 Nov. 23 inlanders gedood Arme slachtoffers! Helaas moeten we ook nog uit West-Indië een ernstige ontploffing in herinnering terug roepen. Wij bedoelen die van 6 Sept. te Wil lemstad (in de olie-installaties van de Bataaf- sche), waarbij 10 menschen het leven verlo ren en ruim twintig werden gewond. In de vorenstaande kolommen hebben wij in groote trekken nagegaan hetgeen er in 1930 in ons land voorviel. Er was zeer veel, wat neerdrukt en droef kan stemmen, maar toch viel er ook op een en ander te wijzen, dat verheft en ver trouwen geeft voor de toekomst. Moge het nieuwe jaar dat vertrouwen niet beschamen en ons veel doen bele ven waarop we eens met trotsch terug zien. t. H. 2 Jan. Mr. G. W. Sannes te Den Haag, lid Tweede Kamer, 54 jaar. Te Amsterdam overleden, 72 jaar oud, dr. A. Couvée, oud-geneesheer-direc teur van het Sted. isr. ziekenhuis. 4 Jan. Te Aerdenhout is, 71 jaar oud. overleden T. H. van Eeghen, lid Raad van Beheer Handelsvereeniging Du- dok de Wit en Co. 8 Jan. In den ouderdom van 83 jaar is te Goes overleden D. Mulder, oud-bur gemeester van Breskens en Ovezande Driewegen. 19 Jan. Te Voorburg overleden, 54 jaar oud, H. C. Gerritsen, oud-luit.-kol. inf. van het N. I. L. en reserve-overste van het leger hier te lande. 23 Jan. Op 62-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden A. van der Bosch, oud kolonel-inspecteur der militaire ad ministratie. 25 Jan. Gepens. luit.-generaal H. C. A. Neeteson, 78 jaar. 26 Jan. Op 85-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden jonkheer Mr. D. A. W. van Tets van Goudriaan, die o. m. vroeger minister van buitenlandsche zaken is geweest. 30 Jan. Te Sappemeer is op 72-jarigen leeftijd overleden G. Veenhuizen, be kend aardappelkweeker. 31 Jan. Luit.-kol. b. d. J. v. Roon te Zut- phen. 4 Febr. Te Amersfoort is de bekende es sayist en kunstcriticus Just Havelaar overleden, vijftig jaar oud. 5 Febr. Te Meppel, 49 jaren oud, J. van Werven, directeur en mede-oprichter der N.V. Rijwielindustrie voorheen F. J. van Werven te Meppel. Te 's-Gravenhage is overleden 66 jaar oud, dr. C. C. te Lintum, oud- leeraar in geschiedenis en aardrijks kunde aan verschillende instellingen en oud-privaat-docent aan de Utrecht- sche universiteit 7 Febr. Te Baarn overleden E. N. Car- pentier Alting, gep. luit.-kol. Ind. leger, 53 jaar. 10 Febr. Te Velp overleden dr. P. C. Buekers, bekend bioloog. 11 Febr. Te Haarlem is, 47 jaar oud, overleden A. J. J. Beynes, die met wij len J. J. Beynes de directie vormde van de N.V. Kon. Fabriek van rijtuigen en spoorwagens J. J. Beynes. 11 Febr. Te Scheveningen overleden Jan Diepen, de stichter van de cata comben te Valkenburg, een nabootsing van de oud-Romeinsche. 16 Febr. H. W. J. Sannes, oud-lid van Ged. Staten van Gelderland, 80 jaar. Luitenant L. A. B. Alting Mees tenge volge van een val aan boord van den kruiser „Java" te Soerabaja overleden. 18 Febr. Te 's-Gravenhage overleden, 59 jaren oud, J. M. Hosang, Ned. consul- generaal te Genua. Luit.-kol. O. Boomsma te Bergen op Zoom. Prof. dr. G. Heijmans, oud-hoog leeraar te Groningen. 21 Febr. Mr. dr. W. F. M. Schutte, rech ter te Haarlem. 24 Febr. Te 's-Gravenhage overleed, 67 jaren oud, de gep. luit.-gen. G. C. E. v. Daalen, oud-commandant van het le ger in Ned.-Indië. Te Utrecht overleden mevr. Orelio, zangeres, die tijdelijk aldaar vertoefde. Te Haarlem op 74-jarigen leeftijd overleden de schrijver en schilder Jac. van Looy. 26 Febr. Te Haarlem is overleden 72 ja ren oud, H. J. Raedt, oud-insp. regis tratie en domeinen te Haarlem. Te 's-Gravenhage is, 83 jaar oud, overleden H. Bendien, luit.-kol. inf. van het Ned. Indische leger. De schrijfster Nellie van Kol overle den te Utrecht 1 Maart. Te den Haag overleden gep vice-admiraal F. J. Stokhuijzen, 87 j. 8 Maart. Te 's Gravenhage is in den ouderdom van 81 jaar overleden jhr. mr. J. H. van Reenen, oud-voorz. van de Algemeene Rekenkamer. 8 Maart. Gep. gen.-majoor J. A. J. Smit, te den Haag, 68 jaar. 10 Maart. Te Hilversum overleden, 74 jaar oud, P. Roorda, oud-directeur van het doofstommen-instituut te Gronin gen. 10 Maart. Mr. dr. J. C. van Overvoorde, directeur van het gemeente-archief te Leiden, 64 jaar oud. 25 Maart. De oud-hoofdcommissaris van politie te Amsterdam, H. S. Hor dijk. 28 Maart. G. E. H. Tutein Nolthenius, opperhoutvester en jagermeester ven de koningin. 1 April. In den ouderdom van 69 jaar is te Deventer overleden de gen.-majoor- titulair der cavalerie b. d. R." G. B. van Overveldt, oud-commandant van het vierde regiment huzaren. 3 April. Te Apeldoorn overleden, 75 jaar oud, M. L. Mulders, oud-burgemeester van Schoonebeek. Te Leeuwarden overleden ds. J. Meijer, em.-pred. oud-geref. kerk te Den Helder. 5 April. Te Amsterdam overleden de be kende Hollandsche conferencier Leon Boedels. 9 April. In den ouderdom van 66 jaar overleden C. H. van Lottom, notaris te Amsterdam. 10 April. Te Boekelo overleed de groot industrieel H. J. E. van Heek, 65 jaar oud. Prof. dr. H. IJ. Groenewegen, hoog leeraar aan de universiteit van Am sterdam, oud-hoogleeraar vanwege de remonstr. Broederschap te Leiden, is in den ouderdom van 68 jaar te Huis ter Heide overleden. 13 April. De gep. gen.-maj. inf. C. F. H. Putman Cramer is 91 jaar oud te Den Haag overleden. 14 April. Dr. C. Hofstede de Groot, de bekende kunsthistoricus, is te 's-Gra venhage overleden. Te 's-Gravenhage is overleden, In den ouderdom van 73 jaar de oud-rijks hoofdingenieur bij den raad van toe zicht op de spoorwegdiensten ir. J. van Leeuwen Jr. Te 's Gravenhage is in den ouderdom van 57 jaar overleden J. M. D. Blom- jous, oud-lid van het dag. bestuur van het Verbond van Fabrikantenvereeni- gingen en bestuurslid van het Verbond van Ned. Werkgevers, lid van den Nij- verheidsraad en van de Wegencom missie. 15 April. Te Culemborg op 62-jarigen leeftijd overleden H. D. Smits, gemeen te-ontvanger aldaar. Te Maastricht is overleden de gep kolonel tit. inf. H. Dvserinck Hzn. 24 April. De actrice Christine Poolman, 80 jaar. 26 April. Te Den Haag is op 50-jarigen leeftijd overleden B. Portheine, maj. vel dart. Te Arnhem is, 54 jaar oud, overleden P. H. Heytze, directeur van de muziek school aldaar. 30 April. Te Menton (Zuid-Frankrijk) de Nederlandsche journalist Tom Schil- peroort. Te Nijmegen overleden, 70 jaar oud, de gep. luit.-kol. inf. J. P. L. Niesten. '2 Mei. Te Haarlem overleden jhr. A. W. G. van Riemsdijk, hoofdredacteur Opr. Haarl. Crt., bekend tooneelschrijver. 7 Mei. Te Amsterdam overleden dr. U. P. Boissevain, oud-hoogleeraar aldaar. 9 Mei. Te Groningen is overleden R. Roelofs, arts en hoofdassistent b. d. kindergeneeskunde. 12 Mei. Te Scheveningen overleden mr. P J. Troelstra, 70 jaar oud. 14 Mei. R. Dojes, oud-voorzitter Nederl. Landbouw Comité en oud-burg. van Meeden (Gron.), 75 jaar oud. 19 Mei. S. Bakker Jz., directeur van de Grafische Kunstinrichting te Koog- Zaandijk. 22 Mei. Te Haarlem overleden M. L. Q. van Ledden Hulsebosch, politie-schei- kundige, 81 jaar. 21 Mei. Luit.-gen. Forbes Wels te Den Haag. 28 Mei. Te Heemstede overleden J. C. Peereboom, oudste directeur van Haarlem's Dagblad, 67 jaar. 29 Mei. A. V. Wijnberg, hoofdredacteur Gron. Dagblad te Groningen. 4 Juni. Mr. H. Verkouteren, lid Eerste Kamer en hoofdbestuurslid Chr.-hist. Unie, 74 jaar oud. Te Amsterdam overleden, 74 jaar oud, L. Wagenaar, rector van het Ned. Isr. seminarie. Te Nijmegen overleden majoor L. J. Baerends. In den ouderdom van 87 jaar te Utrecht overleden J. F. Niks. rustend zendeling der Utrechtsche Zendings- vereeniging. Te Den Haag overleden jhr. J. L. Storm van 's-Gravesande, schilder. Te Rosmalen is overleden C. J. Zwij- sen, rector van het gesticht Coudewa- ter, oud-hoofdred. van „Dé Tijd". 5 Juni. P. Oosterlee, directeur van de Klokkenberg te Nijmegen, overleden. 13 Juni. Te Bussum overleden Lodewijk van Mierop. 14 Juni. Op 66-jarigen leeftijd overleden mevr. L. J. van KuykhofKoedijk, lid van de Prov. Staten van Noordholland voor de s. d. a. p. 16 Juni. Gep. gen.-majoor W. A. H Door man, oud-hoofdintendant van het Ned. leger, te Den Haag overleden. 17 Juni. In den ouderdom van 63 jaar overleden dr. L. Bolk, hoogleeraar te Amsterdam. 18 Juni. Te's Gravenhage is, ruim 47 jaar oud, overleden de componist en pianist Marius Kerrebijn. 25 Juni. In den ouderdom van 79 jaar is in Den Haag overleden de gep. luit.- kol. inf. F. E. H. Liebert. 24 Juni. Ir. August Reyding, 67 jaar oud, voormalig directeur van het Bureau voor Muziekauteursrecht, te Amster dam overleden. 29 Juni. Te Bilthoven is op 62-jarigen leeftijd overleden prof. ir. I. Franco, dir. van „Werkspoor". 4 Juli. Nap de la Mar, tooneelspeler. 5 Juli. Te Amsterdam is overleden, 74 jaar oud, H. J. Neuteboom, lid van de N.V. van Goethem, Neuteboom's Buf fetten-Maatschappij, welke firma de stations-buffetten exploiteert. 13 Juli. Te Den Haag overleden dr. D. Knuttel, dir. rijkslandbouwproefstati on voor onderzoek van kunstmeststof fen te Maastricht. 17 Juli. Te Arnhem overleden de kunst schilder J. C. v. d. Ven te Renkum, 34 j. 18 Juli. Op 64-jarigen leeftijd is te Leeuwarden overleden W. Fransen Jzn., wethouder aldaar, oud-lid van de Eerste Kamer en van de Prov. Staten van Friesland. 22 Juli. Te 's-Gravenhage is overleden, 82 jaar oud, de gep. off. van gezondheid le kl., maj.-tit. van het Ned. Ind. leger, H. Breitenstein. 23 Juli. Te Nijmegen is overleden dr. F. H. Coenen, oud-rector van het gymna sium te Winschoten. 30 Juli. Te Voorburg is in den ouderdom van 85 jaar overleden mgr. W. van Stee, rector van het ziekenhuis „St. Anthoniushoeve". Te 's-Gravenhage is overleden O. L. baron Bentinck, kamerheer in buiten gewonen dienst van de koningin, di recteur van de firma R. Mees Zoo- nen te 's-Gravenhage. 3 Aug. A. L. de Gelder, hoofding.-dir. van den rijkswaterstaat, vroeger te Alkmaar, te Den Bosch overleden. 4 Aug. A. J. M. Stumpff, te Den Haag, lid van de Alg. Rekenkamer. 6 Aug. Te Arnhem overleden dr. F. D A. C. van Moll, 80 jaar oud, rustend oogarts, bekend kunstbeschermer. 12 Aug. Prof. van Leeuwen te Utrecht 60 jaar. 14 Aug. De dichter S. Bonn overleden. 17 Aug. Mr. J. D. Pasteur, president der Haarlemsche rechtbank, overleden, 70 jaar. 21 Aug. Dr. A. Garres, oud-rector van het gymnasium te Haarlem, 79 jaar. 27 Aug. Dr. G. J. Boekenoogen, redac teur van het Groot-Ned. woordenboek. 29 Aug. Te Deventer overleed, 40 jaar oud, P. J. B. Lansen, schoolhoofd al daar, redacteur van „Het Schoolblad", orgaan van het N. O. G. en hoofdbe stuurslid van de Ned. Ver. voor geheel onthouding. Te Epe overleden jhr. mr. H. de Ra nitz, oud-advocaat bij den Hoogen Raad. 2 Sept. is te 's Gravenhage overleden, 55 jaar oud, de gep. luit.-kol. van het O.-I. leger, M. J. A. van Gigch. 3 Sept. Te Utrecht op 70-jarigen leeftijd overleden prof. mr. D. Simons, oud- hoogleeraar aan de universiteit aldaar. 5 Sept. Op 80-jarigen leeftijd te Utrecht overleden prof. mr. Joh. baron d'Aul- nis de Bourouill, oud-hoogleeraar aan de universiteit aldaar. 6 Sept. De oud-vice-president van den raad van State mr. dr. W. F. van Leeuwen, oud-commissaris der ko ningin in Noordholland en oud-burge meester van Amsterdam, 70 jaar oud. 13 Sept. Te Enschedé overleden H van Heek, lid der firma van Heek en Co., 53 jaar oud. 15 Sept. Te Bemmel overleden K. Ridder v. d. Vuren, lid der Malthezer ridder orde, burg. van Bemmel. 19 Sept. Prof. dr. H. Zwaardemaker. Te IJlst is, 62 jaar oud, overleden H P. Fledderus, sedert 1897 burg. aldaar. 21 Sept. M. Noordewier Jr., befaamd flui tist. plotseling overleden, 27 jaar oud. 23 Sept. De schrijfster jkvr. A. A. M. dt Savornin Lohman te Den Haag over leden. 26 Sept. Op 64-jarigen leeftijd te Amers foort overleden dr. Ph. H. Peyrot, rec tor van het stedelijk gymnasium al daar. 30 Sept. In den ouderdom van 91 jaar is in Den Haag overleden W. van der Hurk, gep.-maj. inf. 2 Oct. In den ouderdom van 83 jaar is ti Merano overleden gep. gen.-maj. Ned.- Ind. leger C. P. J. van Vliet, oud-gezag voerder van Atjeh en Onderhoorighe- den. De schilder Ph. Ch. L. Zilcken in Frankrijk overleden. 4 Oct. Te Den Haag is overleden, 65 jaar oud, de gep. gen.-majoor inf. J. A. H. Mijsberg. Te Den Haag overleden, 66 jaren eud, dr. Ph. K. van Lissa, bekend voor stander van lijkverassching. 5 Oct In den ouderdom van 76 jaar if in Den Haag overleden gep. gen.-maj. der genie J. P. Koolemans Beynen. 8 Oct. Te Leiden overleden, 54 jaar oud prof. dr. M. W. de Visser, hoogleeraar aldaar. Op 73-jarigen leeftijd is overleden da gep. schoutbij-nacht titulair P. Wolr terbeek. 14 Oct. Mr. S. van Houten, oud-minister, te Den Haag, 93 jaar oud. Te Arnhem overleden de toonkunste naar A. H. Amory. 22 Oct. Mr. dr. H. W. van Sandick, oud president van het Hoog Militair Ge rechtshof. 26 Oct. Prof. mr. J. V. van Dijck, raads heer in den. Hoogen Raad der Neder landen en buitengewoon hoogleeraar aan de universiteit van Amsterdam. 28 Oct. In den ouderdom van 72 jaar is overleden de beeldhouwer W. M. Re- tera, o. m. uitvoerder van beeldhouw werken aan het Vredespaleis, de Rid derzaal, verschillende rijksgebouwen en het Koloniaal Instituut te A'dam. 30 Oct. B. J. Gerretson, oud-lid Tweede Kamer. 3 Nov. In den ouderdom van 64 jaar is te A'dam overleden de journalist Jac. Rinse Czn. Dr. C. J. de Bruyn Kops, gep. schout bij nacht. 5 Nov. Op 72-jarigen leeftijd is te Utrecht overleden de oud-hoogleeraar prof. dr Chr. Eykman. 16 Nov. H. Rijfsnijder, oud-resident var Batavia. 23 Nov. Kolonel J. C. Cramwinckel, com mandant van het regiment genie-troe pen. 29 Nov. Mr. dr. G. F. M. baron van Hu- genpoth tot Aerdt, lid van den Raad van State, bijna 70 jaren oud. 2 Dec. Prof. mr. dr, H. T. de Graaf, hoogleeraar te Leiden, 55 jaar. Te Zeist overleden de schilderes An- nie Smulders, 54 jaar. Te Den Haag overleden de kunst schilder H. J. v. d. Veele, 78 jaar. In den ouderdom van 79 jaar is te Amsterdam overleden Lion van Lier, oud-directeur van het Grand Thé&tre te Amsterdam. 3 Dec. In Den Haag is overleden, 64 jaar oud, de gep. gen.-maj. W. Laatsman, gewezen plaatselijlc-commandant te 's-Gravenhage. 5 Dec. Drs. J. ten Dam Ham, leeraar H. B. S., te Den Haag, 53 jaar oud. 6 Dec. Mr. A. W. Stork, dir. afd. toeris me A. N. W. B., 50 jaar. 7 Dec. In den ouderdom van 69 jaar is te Gorssel bij Zutphen overleden de heer H. P. J. Tutein Nolthenius, oud- burgemeester van Vlissingen en Apel doorn en luitenant ter zee. 9 Dec. In den ouderdom van 84 jaar te Amsterdam overleden J. van Son, oud ritmeester der huzaren. 10 Dec. Te Zutfen overleden de heer H. J. Reesink, stichter van de ijzerfirma H. J. Reesink en Co. Dr. J. K. Pameijer te Renkum, 87 j. 13 Dec. Th. P. C. Bigot, acteur, 59 jaar. 15 Dec. J. Mutters, architect te Wasse naar. 18 Dec. W. Feninga, oud-dir. Amster- damsche Droogdokmaatschappij. J. Wentholt, vice-admiraal, oud-mi nister van marine. 20 Dec. H. Krull, oud-kol. inf. Ind. leger. G. J. Diekema, Am. gezant te Den Haag, Nederlander van afkomst. 21 Dec. Dr. G. ter Meulen te Bussum, penningm. herstellingsoord Bosch en Heide van Het Witte Kruis te Blari- cum. 22 Dec. J. Klopper, notaris te Amster dam. 23 Dec. Ynse Zijlstra, secr. Ned. K. v. K. voor Duitschland, te Den Hom over leden. Joh. H. Been, gem.-archivaris te Brielle, historicus, bekend schrijver van jongensboeken. 26 Dec. Mr. van Weideren baron Ren- gers, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister van Nederland in Turkije. 28 Dec. Te Ginneken overleden D. Che- riex, gep. majoor inf., 86 jaar.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 21