DRUK WERK DRUKWERK KALENDERS. Buitenland Radio-hoekje Paardeboonen 22303420 18803300 Gele mosterd 8701520 Blauwmaanzaad 8401340 Roode Star aardappelen 1860031700 kg. aan groote en poters; suikerbieten 41200—52500; wortelen 19300—37700 kg. loof; voederbieten 6410087800 kg. wor tels, 8400—12400 kg. loof; uien 12600— 32100. De gehalten der onderzochte bieten monsters schommelden tusschen: sui kerbieten 18,3—19,5 suiker, 24,5—25,2 droge stof; voederbieten 8,511,1 suiker, 13,2—15,9 droge stof. De stroo- en loofontwikkeling was naar verhouding grooter dan in 1929. De hectoliter-gewichten waren normaal. Uit bemestingsproeven valt alleen af te leiden, dat aanwending van stikstof de ontwikkeling der gewassen heeft be vorderd. Bij de grondbewerkingsproeven kon dit jaar geen verschil in opbrengst wor den waargenomen tusschen diep en on diep geploegde akkers. Het grasland heeft, zooals hiervoor reeds is opgemerkt, vermoedelijk gele den door den drogen voorzomer. De eerste snede leverde gemiddeld slechts matige hoeveelheden: de opbrengst van de akkers, die vanaf najaar 1928 tot en met najaar 1929 successievelijk werden ingezaaid, schommelden tus schen 6900 en 16000 kg. groene massa of 2800 tot 6100 kg. hooi per H.A. De nagrasontwikkeling, aanvankelijk wat traag, was later goed te noemen. De voorjaar 1930 ingezaaide akkers, die bij het maaien (half Juni) der boven genoemde akkers nog geen massa had den gevormd, ontwikkelden zich later eveneens goed; bij het maaien (begin 'Augustus) werden opbrengsten aan groene massa van 1280016100 kg. per H:A. verkregen. De bemestingsproeven op grasland wezen alleen op werking van stikstof. Van een lucerne-proefveld, voorjaar 1929 aangelegd op een vrij nat terreinge- "deelte, werden in 1930 drie sneden ge oogst. De opbrengsten varieerden ge- Tniddeld: voor de eerste snede 11400 14200 kg. groene massa of 41005000 ker. (hooi; voor de tweede snede 3400—4800 fkg. hooi; voor de derde snede 9700— 11500 kg. groene massa. Aan de onkruidbestrijding moest in 1930 de noodige aandacht worden ge schonken. De droge voorzomer werkte de bestrijding in de hand. Evenals in 1929 overheerschte weer het kruiskruid (Senecio vulgaris). In 1930 is de laatste hand gelegd aan 'de afwerking en inrichting van den pol der; deze is nu dus geheel in cultuur. Wij ontvingen van den bekende tabak-, jtoffie- en theehandel Douwe Egbcrts te \Joure en Utrecht een practischen wandka- lender met duidelijke cijfers, opgave van feestdagen en een posttarief, alsmede op komst en ondergang van de zon. Aan de achterzijde is afgedrukt een afstandstabel, die zeer zeker door fiets- en autorijders vaak zal worden geraadpleegd. De Eerste Hollandsche Levensverzeke ring sbank N.Vte Amsterdam zond ons weer haar wandkaleider met duidelijke cijfers, die zeer zeker een plaatsje zal krijgen op menig kantoor. De ijzerhandel v. h. R. van Ree te Alkmaar biedt een mooien kalender aan, die vele huis kamers zal sieren. Elk blad geeft dag en da tum van twee maanden, waarboven een uit stekend geslaagde reproductie van beroemde schilderijen van erkende meesters: Jan Steen, Vermeer, de Hoogh, Gerard Dou en Carl Haver. De Nillmy, levensverzekeringmaatschappij te Den Haag, komt met een maandkalender, waarop de roode kleur domineert. Elk blad geeft op duidelijke wijze dagen en datums, terwijl ruimte is gelaten voor aanteekenin- gen. Nog grooter is de kalender van de Levens verzekeringmaatschappij Utrecht, die ook aan duidelijkheid niets te wenschen over laat en ook nog de eerste dagen van de volgende maand op elk blad vermeldt. Practisch is de wandkalender van de Noord hollandsche (ond.) en N.V. Holland sche Brandwaarborgmaatschappijen te Oud karspel van 1816. De Zondagen zijn groen aangegeven, de andere dagen zwart. Elk blad geeft een uittreksel van de posttarieven en ruime gelegenheid voor notities. Het laat ste blad geeft de posttarieven uitvoeriger en bovendien nog een jaarkalender voor 1931. De N.V. Maatschappij van Brandverzeke ring voor het koningrijk der Nederlanden, gevestigd te 's Hertogenbosch geeft een aar dig uitgevoerd zakkalendertje uit, waarin plaats is voor zeer vele notities. Mooi uitge voerd en op goed papier gedrukt! De Ned. Vereen, voor Vrouwenbelangen en gelijk staatsburgerschap komt ook al met een zakkalender, waarin allerlei nieuws over deze vereeniging geschreven is (doel enz.), terwijl verder de noodige ruimte is vrijgela ten achter de data voor eventueele notities. Cunard-line, Van het passagebureau Hoyman en Schuurman te Amsterdam ontvingen we de kalender van de Cunard lijn. Het schildblad in rood en zwart gehouden, toont in goud een der oceaanreuzen van de maatschappij. Op de zwarte weekbladen zijn de witte cijfers op duidelijke wijze aangebracht. De practische waarde van de kalender wordt nog verhoogd doordat op elk blad de kalen der van de geheele betreffende maand voor komt. De levensverzekering-maatschappij Nillm'j te Den Haag (opgericht in 1859) biedt voor het jaar 1931 een practisch zakkalendertje aan, dat antwoord geeft op verschillende vragen. De bladzijden van den kalender ge ven in duidelijke letters en cijfers dag en da tum aan, met vermelding van de standen der maan en de chr. en israëlietische feestdagen en de verjaardagen van het vorstenhuis. De tegenoverliggende bladzijde is blanco gelaten en bestemd voor aanteekeningen. Medegedeeld wordt wat gedaan dient te Worden bij een ongeluk alvorens de dokter aanwezig is. Engele giften en tegengiften worden genoemd, terwijl ook de postgids met tarieven voor binnen- en buitenland niet ontbreekt, evenmin als een opgave van titulatuur. Ten slotte worden nog eenige bladzijden gevuld met het aantoonen van het nut van levensverzekering, waarop dan natuurlijk een aanbeveling van de tarieven der Nillmij volgt Nederl. Spoorwegen. Ditmaal verschijnt de kalender van de Nederlandsche Spoorwegen in boekvorm Een keurig bandje met goud opdruk geeft cachet aan deze practische kalender, die ook thans weer typografisch heel goed verzorgd is. Elke twee tegenover elkaar liggende bla den worden ingenomen door een week. Bij de data is voldoende ruimte voor notities overgelaten, terwijl fraaie foto's, grooten- deels betrekking hebbende op de spoorwegen een groot deel van elke linkerbladzijde be slaan. Verder zijn verschillende mededeelin- gen, voor ieder die met de N S. in aanraking komt van belang, opgenomen. Een mooie, beschaafde kalender! 'GÊMRÉITER OEf. NOORD-SCHARWOUCE. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Van het gemeentebestuur van Alkmaar was een schrijven ingekomen inzake het exploita tie etkort van het Centr. Neutr. Ziekenhuis, wat voor deze gemeente 229.82 bedraagt, gerekend van Juni tot en met Dec. Deze stuk ken werden voor kennisgeving aangenomen Van het Alg. Ned. Verbond een adres met veroek om een verordening in het leven te roepe ntot heffing van een belasting op open bare aankondigingen in de gemeente welke in een vreemde taal gesteld zijn. Hoewel dit streven gewaardeerd wordt, stelden B. en W. voor dit adres voor kennisgevingen aan te nemen. Aldus besloetn. Van de heeren J. Rutsen en P. van Exter te Zuid-Scharwoude was een adres ingeko men, waarin ij als eigenaren van het verleng de gedeelte der Oosterstraat groot pl.m. 50 M. aansluitende aan de Westijde van het ge deelte straat der Woningbouwver., genoemde gedeelte aan de gemeente wenschen over te doen, onder bepaling, dat de straat door hun oonieuw al worden verlegd. Bij verlenging der straat wenschen zij aansluiting te be houden aan genoemde straat. B. en W. stelden voor hierover in de vol gende vergadering prae-advies uit te bren gen. Aldus besloten. Van de Comm. van Beheer der Lichtbedrij- ven was ingekomen de verordening, welke het G. O. regelt voor de ambtenaren en werklie den der lichtbedrijven. Deze verordening is in overleg en met volle instemming van de afd. van den Bond van Personeel in Over heidsdienst ontworpen. Zij werd goedge keurd.. Van het bestuur van de School met den Bijbel is een aanvrage ingekomen voor aan schaffing, van nieuwe lees- en leerboeken, in verband met het zevende leerjaar en het meer dere aantal leerlingen. Van hetzelfde bestuur een aanvrage voor nieuw sehoolmeubilair Ot> beide verzoeken werd goedgunstig be schikt. Van het R.K. Schoolbestuur een adres met verzoek de benoodigde gelden te mogen ont vangen voor uitbreiding der meisjesschool, door het plaatsen van een poort in het hek van die school. Goedgunstig beschikt. Van het zelfde bestuur een verzoek om de benoodigde gelden voor uitbreiding der jon gensschool, als volgt: a. een lokaal voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefenin gen, b. aanschaffing van meubelen, toestellen en hulpmiddelen hiervoor, c. het inrichten van een terrein voor het geven van onderwijs in lichamelijke oefeningen. Een ministerieele beslissing is door B. en W. bijgevoegd, waar in afwiiend beschikt wordt, en de gemeente in het gelijk gesteld, op een adres van hetzelfde bestuur d.d. 19 Febr. 1930, waarin gelden gevraagd werden voor den bouw van een gymnastieklokaal. Door B. en W. werd ook thans voorgesteld om op het adres afwijend te beschikken en het is de bedoeling van het college te zijner tijd met plannen te komen tot bouw van een gym nastieklokaal van gemeentewege zoowel ten dienst van het Openbaar- als van het Bijz Onderwijs De heer Schrijver kon zich niet vereenigin- gen met de toelichting van B. en W. Spr vroeg wanneer eventueele plannen uitgevoerd uilen worden en of er in deze spoed betracht zal worden. De voorzitter antwoordde, dat B. en W eerst dan met voorstellen zullen komen als een ministerieele circulaire den raad bereikt Eerst in 1935 moet een en ander gereed zijn De heer Schrijver zeide, dat in het schrij ven van den minister over een centraal punt betreffende sHchting van het gebouw gespro ken wordt. Wat spr. voor meerdere uitleg ging vatbaar achtte. Als centraal punt vond spr de R K. school een betere plaats dan de O. L. school. Spr. heeft een kostenberekening gemaakt en komt tot een globaal bedrag van 32.000. als door de gemeente zelf gebouwd wordt. Als het R.K. hoofdbestuur bouwt, komt spr. tot een bedrag van 30.000. waar van 2'3 gedeelte teruggevorderd zal kunnen worden van de andere gemeenten, zoodat er 10.000 zou overblijven voor deze gemeente Ook de onderhoudskosten zullen een belang rijke besparing geven. Spr. kwam tot een be sparing van 24 a 25.000 en drong er op aan deze cijfers wel onder oogen te zien. De voorzitter zeide, dat een centraal punt niet eenstemmig is te noemen. Thans kunnen no ggeen cijfers genoemd worden, als het tijdstip daar is, moet dit onder oogen gezien worlen. Deze gemeente zal in ieder geval niet duurder bouwen dan anderen. De opvatting van B. en W. is. dat de gemeente volkomen in staat is om lichamelijk onderwijs mogelijk te maken Spr. hooote. dat de raad het eens genomen besluit zal handhaven. Door den minister is in de Tweede Kamer gezegd, dat in deze de grootst mogelijke soberheid ge boden is. De heer Kwadijk heeft alle respect voor de becijfering van den heer Schrijver, doch als men het aan de R.K. school toestaat, hebben de anderen er ook recht op. Spr. wees op an dere plaatsen waar het ook van gemeente wege wordt uitgevoerd. De heer Kooii kon met B en W. meegaan Spr. vroeg zich af of het wel verantwoord is om in dezen tijd tot zoo iets over te gaan. De heer Schrijver zeide, dat het geen waar de heeft als tegenover zijn berekening geen andere cijfers worden gesteld De voorziter zeide het thans ongerijmd te vinden met cijfers aan te komen, nu de voor schriften nog in het geheel niet bekend zijn. Weth Barten zeide, dat de gemeente als centraal punt toevallig een terrein heeft wat nabij de O. L. school is gelegen. Dit had even zoo goed op een ander gedeelte der gemeente kunnen liggen. De heer de Geus noemde de cijfers van den heer Schrijver fantasie daar er van de plan nen nog niets bekend is. De heer Schrijver zeide, dat als men de cijfers verwerkt toch nog over blijft, dat bij bouwing door het R.K. schoolbestuur 2/3 door de andere gemeenten moet worden bij gedragen. De voorzitter vreesde, dat de heer Schrij ver te bout gesproken heeft. Spr. zeide, dat een en ander reeds een bespreking heeft uit gemaakt in de afd. Noord-Holland van Nederl. gemeenten en het niet uitgesloten is dat eenige wetsartikelen gewijzigd zullen worden Spr. vroeg het vertrouwen van B. en W. Weth. Barten was van meening, dat het gymnastiekonderwijs heel goed als neutraal onderwijs is te geven. Weth. Ootjers sloot zich aan bij den voor zitter en vond, dat men terdege onder oogen behoort te zien in welken tijd wij tegenwoor dig verkeeren. Ook spr. geloofde, dat de mi nister in deze bezuiniging zal toepassen. In het belang van de gemeente was een afwach tende houding gewenscht. Het voorstel van B. en W. om afwijzend op het adres te beschikken werd aangenomen met alleen de stem van den heer Schrijver tegen. De suppletoire begrooting 1930 werd vastge steld in ontvangsten en uitgaven op 4707 93 wat den gewonen dienst betreft en 2100 op den kapitaaldienst. Door het raadslid den heer Kwadijk wa ren aan den voorzitter de volgende vragen gesteld. De heer Kwadijk van oordeel, dat de nood in den tuinbouw steeds nijpender wordt; ken nis genomen hebbende van het voornemen van Ged. Staten, om stappen te doen tot leni ging van den nood, door een crediet van 70 pet. te verleenen, onder beding, dat door de betrokken gemeenten de overige 30 pet. ga rant gesteld wordt, dat de nood onder de arbeiders eveneens steeds grooter wordt, doet als le vraag: Acht U het niet gewenscht reeds nu den raad een uitspraak te laten doen over een eventueel te verleenen crediet aan de tuinbouwers in den zin als boven omschreven? en als 2e vraag: Acht u het niet gewenscht de werkeloozen te helpen door werkverschaffing of steunver- leening? De voorzitter antwoordde, dat B. en W. het nog niet gewenscht achtten stappen te doen, daar van Ged. Saten nog geen schrij ven is ingekomen. Wat de tweede vraag be treft, zeide spr., dat B. en W. strikt rekening zullen houden met degenen, die zich tegen werkeloosheid verzekert hebben en hen die dit niet hebben gedaan. De heer Kwadijk drong op spoed aan om niet als in 1923 te laat te komen. De raad kon in principe uitspraak doen gelijk ook Koedijk heeft gedaan. De voorzitter zeide, dat officieel nog niets bekend is. De heer Kwadijk zeide het jammer te vin den, dat vele arbeiders nog ongeorganiseerd zijn, men kan deze menschen toch niet aan hun lot over laten. Spr. vroeg of voor de volkstelling geen andere personen in aanmer king hadden kunnen komen, die dit noodiger hadden. De voorziter zeide, dat wat de volkstelling betreft, men dit werk niet door een ieder kan laten doen. Wat de werkloosheid betreft, zei de spr., dat B. en W. hier de noodige aan dacht aan zullen schenken. Rondvraag De heer de Geus drong ook aan om bij werkloosheid maatregelen te nemen. De heer Kooij vroeg of er al iets bekend is van het P.E.N.-rapport. De voorzitter antwoordde, dat door den directeur telefonisch is medegedeeld, dat het rapport klaar is. De heer Kooij drong nogmaals op spoed aan. De voorzitter vermoedde, dat het rapport eerstdaags wel zal inkomen. De heer Schrijver vroeg of het juist is, dat het U.L.O. onderwijs bekostigd wordt door de gemeenten behalve Broek op Langendijk. De voorzitter bevestigde dit. Met de beste wenschen voor ht nieuwe jaar en de hoop, dat de economische omstandig heden zullen verbetrn, sloot spr. de vergade ring. DE ZWARTE BENDE VAN GALMAARDE Een terreur, die jaren duurde. De Tel. vertelt: De gendarmes van het district Geeraerds- bergen zijn er, met medewerking van de Brusselsche recherche, in geslaagd, de voor naamste leden van de zwarte bende van Gal maarde te arresteeren, die tijdens de laatste oorlogsmaanden en in 't begin van 1919 ver scheiden moorden en inbraken hebben ge pleegd en die tot op heden zulk 'n schrikbe wind onder de bevolking uitoefenden, dat niemand het waagde hen te verraden of te gen hen te getuigen. Hun namen waren overal bekend, zelfs bij de autoriteiten, doch het was onmogelijk hun ook maar het ge ringste te bewijzen. Een boerin, die reeds ge- ruimen tijd geleden naar het Walenland was vertrokken en die in haar boerderij was aan gevallen en beroofd, weigerde pertinent ver klaringen af te leggen, zoo bang was zij voor represailles. Reeds tijdens de bezetting waren Duitsche agenten bezig met een onderzoek naar de verschillende misdaden o.a. den moord op Adèle Gierts, die inwoonde bij den boer Tim mermans. Laatstgenoemde werd door de ban dieten gebonden, waarna zijn huis werd on derzocht en toen de dienstbode weerstand wilde bieden, werd zij neergeschoten. De moordenaars verdwenen met 20.000 francs aan contanten en een grooten voorraad le vensmiddelen. In andere gevallen w (en de bandieten door dreigbrieven geld te bemach tigen en om aan hun bedreigingen kracht bij te zetten, hadden zij zich meester gemaakt van Duitsche wapens, bommen en granaten. Na het vertrek van de Duitschers vonden de Belgische autoriteiten de dossiers betref fende de verschillende misdaden, doch het voortgezette onderzoek leverde weinig resul taat op, mogelijk als gevolg van den onwil van den burgemeester van een der dorpjes in den omtrek, die met een bendelid verwant was. In Januari 1919 vernam de politie, dat Théophile Berckmans bijgenaamd de „Cham petter" zich nadat hij wat te diep in het glaasje had gekeken, er op beroemde, lid te zijn van de bendp. Voordat hij verhoord kon worden, was hij doodgeschoten, hetgeen de vrees onder de bevolking nog vergrootte. Dank zij dit schrikbewind wisten de bende leden zich ook een alibi te verschaffen, indien zij voor het afleggen van verklaringen wer den gehoord. Het onderzoek werd verder bemoeilijkt, doordat anonieme brieven werden ontvangen, die steeds bleken een verkeerd spoor aan te wijzen. De met het onderzoek belaste gendarmes bleven echter diligent en het voortdurend speuren en ondervragen bleek het geweten van de bandieten wakker te roepen Een van hen begon zichtbaar te vermageren, in eeni ge weken tijds dertig K.G., en was na elk verhoor zeer onder den indruk. Op een an der had het onderzoek een voor de politie gunstiger gevolg. Twee weken geleden had de man zich bedronken en plotseling rende hij het marktplein van Galmaarde op onder het geroep van: „Ik ben verdoemd, ik heb gestolen en gemoord." Dat was de eerste zelfbeschuldiging, die de politie eenig hou vast gaf. Onder pressie der gendarmes be gonnen de tongen los te komen en gisteren werd de beslissende slag geslagen. Nadat talrijke rechercheurs uit Brussel in het dorpje waren aangekomen, werden de leden der bende in de val gelokt. Zij kregen het verzoek zich na de hoogmis nog eens op het gemeentehuis te vervoegen en zeker van hun zaak, gaven allen aan het verzoek ge hoor. Vroeger hadden zij al zoo dikwijls een dergelijke uitnoodiging ontvangen, dat zij dachten ook thans weer ongehinderd naar hun woningen terug te kunnen keeren. Na een verhoor, dat een uur duurde, verscheen echter de gevangenisauto uit Brussel met nog eenige rechercheurs en zes mannen wer den naar Vorst bij Brussel overgebracht. Te gelijkertijd werd het hoofd der bende, een ze kere Lison, te Anderlecht (Brussel) gearres teerd, terwijl een achtste lid, dat zich naar Aalst had begeven, in den trein werd gear resteerd. Twee rechters van instructies zijn belast met het verdere onderzoek, dat, naar algemeen verwacht wordt, thans wel tot ver oordeelingen zal leiden. KORTE BERICHTEN. De 47-jarige havenarbeider W. Hoek man kreeg Vrijdag in de Maashaven aan boord van het s.s. „Benoma" een baal copra op het lichaam. Hij viel via een luik in het 8 M. diepe ruim en is sinds dien aan de gevol gen overleden. Gistermiddag is op het Hofplein te Rot terdam een vrouw van ongeveer 65-jarigen leeftijd onder een motorwagen van lijn 14 geraakt. Zij was op slag dood. Te Ginneken is overleden, 86 jaren oud, de heer D. Cheriex, gepens. majoor der in fanterie. Te Nijmegen is thans de vermoedelijke dader opgespoord van den diefstal op 19 dezer van 42 gouden tientjes en 3 bankbil jetten van f 100 uit een woning alaaar Tegen twee personen is proces-verbaal opgemaakt, die verdacht worden van heling. In de kantoren van de N.V. Mij. Fahn, Bureau Konigunt te Den Haag hebben die ven twee brandkasten opengebroken, alsmede alle kasten en de schrijfbureaux. Er werd 150 gestolen, benevens een partijtje post zegels en een spaarbankboekje van één der bedienden. De N.V. Holland's Bloembollenhuis Hobaho, te Lisse. heelt door de Filmfabriek Polygoon te Haarlem, een film laten vervaar digen waarop een groot deel van de werk zaamheden in het bedrijf te volgen zijn. WENSCMT U BESTELT UW BIJ COSTERIül Donderdag 1 Januari 1931. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 8.8.35 Gramofoonplaten. 8.359.Mor genwijding. 9.—10.Orgelconcert door Frans Hasselaar en Suzie Luger, alt en G. Blanchard, hobo en Eng. hoorn 10.—10.30 Nieuwjaarsvoord, acht A. D. Hildebrand. 10.30—12.— Concert door het A V R O - kwintet. 12.302.Concert doo rhet A. V. R O.-Octet. 2.2.30 Piano-voordracht Mevr. S. Bosmans—Benedict. 2.30—3.— Concert door het A.V.R.O -Octet. 3.—3.30 Stud o-opvoering: „De verdwijning van Mr. Neville", uit het dossier van Sherlock Hol mes, door G. Conan Doyle. Microfoonbewer king G. Pilger. 3.30—4.— Gramofoonpl 4 305.30 Ziekenuurtje. 5.307.Cbncert. Orkest Theater Tuschinski onder leiding van Max Tak. 7.7.30 Gramofoonplaten. 8. 8.30 Sportpraatje door H. Hollander 8.30 11.Concert Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. M. m. v. het Ensemble Doeke Stuurop en Nono. 10.— Vaz Dias 11.12.Gramofoonplaten. Huizen, 298 Af. (8.30—9.30 en 11.30— 2.— K.R.O., 10.—11.— en van 2.—11.30 N.C.R.V.) 8.30—9.30 Morgenwijding door Pater Lector J. Dito. O. P. 10.-11.— Mor- genwijdingsdienst door dr. J. H. Gunning. Zang door het N.C.R.V.-dameskoor. 11.30— 12.— Concert door het K R O Sextet 12 12 15 Nieuwsjaarstoespraak door den K. R. O.-voorzitter, Pastoor Perquin 12 15—2 vr Concert door het K. R. O.-sextet en Dubbel mannenkwartet „St. Caecilia". 2 30—3 3a Kamermuziek. Trio „Arti", m m. v .Mei Mieke Scager, alt-viool. 3.30—4 Gramo.' foonplaten. 4.-5— Concert, solo-kwartel „Apollo" Amsterdam, onder leiding van R Dijkstra. Willem Schansman, 1ste tenor H Kommerling, 2e tenor. A. Smoorenburg bal riton en A. van Oppen, bas. 5.5.45 Qral mofoonpl. 5.45—7.30 Concert Hollandscb Harpkwartet. 7.308.Gramofoonpl 8 10.45 Concert. Chr.st. Radio-orkest onder leiding van P. v. d. Hurk. Ca. 10.— \a7 Dias. 10.4511.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door E. O'Henry. 1.20 Concert M. Driunmond sopraan. Kwartet. 2.20—2.50 Gramofoonpl 3.20 Kerkdienst. 4.05 Dansmuziek. 4.50 Or kestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing 6 35 Berichten. Concert. Vocaal trio koor en orkest. 7.25 Lezing. 7.45 Lezing' 8.05 Concert. N. Gruhn, sopraan. Orkest 8 45 Concert. Orkest. B. Mayerl, piano. 9.2Ó Berichten. 9.35 Berichten. 9.40 Lezing. 9.55 Concert. D. Smith, bariton. C. Sharpe, ceilo. Pouishnoff, piano. 10.50—12.20 Dansmu ziek 12.20—12.25 Televisie. Langenberg, 473 M. 6.207.20 Gramo. foonpl. 8.25—9.20 Katholieke Morgenwij ding. 10.40—11.20 Gramofoonplaten. 12.20 —1.50 Orkestconcert. 2.45—3.10 Gramo foonplaten. 7.05 Opera „Der Barbier von Bagdad", P. Cornelius. Daarna tot .20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M 11 2012.20 Or- kestconcert. 2.204.20 Orkestconcert er voordracht. 4.20 Kerkdienst 5.456.10 Harmonica-concert. 7.2010.35 Opera „Car- men", G. Bizet. 10.35—11.50 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 12.50 Gra mofoonplaten. 4.05 Dansmuziek 6.50 Gra mofoonplaten. 7.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-concert m. m. v. Seigner van Odeon en zijn gezelschap. 9.50 Vervolg Concer' (Vocaal gedeelte). Medewerking van viool- en piano-solisten. Brussel508.5 M. 5.20 Uitzending van Dansmuziek. 6.50 Gramofoonpl. 8 35 Con cert door het Omroeptrio. 9.05 Concert geor ganiseerd door de RESEF. Zeesen, 1635 M. 6.20 Gymnastiek en daarna concert. 8.10 Morgenwijding 9.25 10.50 Voordracht. 10.50 Gramofoonpl 11.20 Orkestconcert. 1.20 Voetbalversalg. 2.2C Cembaloconcert. 2.50 Jeugduitzending. 3.20 Concert. 4.50 „Krach". Fragm uit het Ber- lijner leven door Georg Mühlen-Schulte 5.50 Orkestconcert. 6.50 Voordracht 7.2C Opera „Othello" van Arrigo Boito Mu ziek G. Verdi. In de pauze om 8.30 Berich ten. 10.05 Berichten en daarna tot 11.50 Dansmuziek. Vrijdag 2 Januari. Hliversum, 1875 M. (8—12.—, 4.-8.- en van 11.-12.- V.A.R.A., 8-11.— V.*>, R. O. en de A.V.R.O. van 12 4.— uur) 8.— Gramofoonpl. 10.Morgenwijding (V P.R.O.) 10.15 Voordracht Jo Sternneim, 10.30 Ziekenuurtje. 11.30 Gramofoonplaten. 12.30—2.— Concert. Omroeporkest onder 1. v. N. Treep. 2.-3.— Gramofoonplaten 3.— 4.Concert door het A.V.R.O.-Kwintet 4.Orgelspel dqor Joh. Jong 4.45 Kinder verhalen, Bert van Reest. 5.15 Concert dooi het V.A.R.A.-orkest. Becca van Kreveld zang en Joh. Jong, piano. 7.20 W. H. Vlie gen: „Oorsprong, geschiedenis en heden- daagsche Stand er Socialistiscne Beweging". 7.45 Politieber. 8.01 Mej. Dr. N A Brui ning: „Nieuwjaarsbeschouwing". 8.30 Con cert. 9— Dr. J. A. de Koning: „Walthei Rathenau". 9.30 Concert. 10.—Vrijz. Godsd Persbureau. 10.03 Vaz Dias. 10.15 Literaire voordracht. Mr. Roel Houwink. 10.45 Con cert. 11.Gramofoonplaten. Huizen, 298 M. (Nederl. Omroep, alge meen-programma te verzorgen door de K. R. O.) 8—9.15 Gramofoonpl. 1130— 12.Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen. 12.1.30 Concert door het K R.O.- Kwintet. 1.302.Gramofoonpl. 2.2.45 Kookpraatje. Mej. Lauwers. 2.453.45 Concert Fr. Belinfante, cello. Jo Feltkap. fluit. Joh. Heiden, viool. Jan Vogel, piano_ 415—4.30 Gramofoonplaten 4.30—6.45 Vervolg concert. 6.45—7.15 Gramofoonpl. 7.15—7.45 W. van Veenendaal (K -L. M.): „Luchtschepen". 7.45—11.— Concert door het K.R.O.-Orkest. Fr. Boshart, piano Ca. 9.Vaz Dias. 11.12.Gramofoonplaten. 12.Sluiting. Daventry, 1554.4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Concert. S Mol- dawsky, viool. R. Ellett, piano 12.50 Orgel spel door N. Askew. B Allen, sopraan 1.50 2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Berichten. 7.— Concert. Vocaal kwartet, kooi en orkest. 7.25 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Zang door G. Ferrari, tenor. 8 20 „World for Sale". Satirische revue van John Watt, 9.20 Berichten. 9.35 Berichten 9.40 Lezing. 9.55 Concert. A. Morrison, piano. Orkest, 11.2012 20 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 6.20—7.20 Gramo foonplaten. 9.3510.35 Gramofoonpl. 11.30 Gramofoonpl. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.355.35 Pianoconcert, Bach-muziek 7.0o Concert. Intermezzo: „Narcoticum Tnstan Bernard. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.-4.Orkestconcert en zang. 4.-— 5 Kinderuurtje. 7.20—7.50 Concert, piano en viool. (Fini HenriquesFolmer Jensen). 7.509.30 Satyre in 4 acten: „Ranke Viljer", Gustav Wied. 9.4510.30 Strijkconcert (Haydn-muziek). 10.3011.50 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1725 M- 8.05 Gra mofoonplaten. 12.50 Gramofoonplaten (Ka mermuziek). 4.05 Gramofoonplaten. 651 Gramofoonpl. 8.20 Causerie met gramofoorr platen. 9.05 Radio-concert m. m. v. viool en harp. 9 50 Vervolg concert. Brussel, 508.5 M. 5.20 Concert door het Omroeptrio. 6.Vervolgconcert. 6.50 Gra mofoonplaten. 8.35 Selectie ((Faust vat Gounod. 8.35 (Golflengte 338 2 M.) Con cert georganiseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 5.40—11.20 Voordrach ten en lezingen. 11.2012.15 Gramofoonpl 12.15—1.20 Berichten. 1.20—2 20 Gramo foonpl. 2.20—3.50 Voordrachten en lezin gen. 3.50—4 50 Orkestconcert. 4.50— 7.1- Voordrachten en Lessen. 7.20 Dansmuzie 7 50 Wekelijksch interview. 8.10 Dansmu ziek. 8.50 Berichten Hierna Hoorspel ,,u« Taxi-chauffeur", Gene Ohliscnlager. 10. Berichten. Daarna: Dansmuziek,

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 24