KI NO PEPERMUNT ^avinciaal nieuws Het R K. Ziekenhuisverplegingsfonds hield pinsdagavond jaarvergadering in het Bruno- £ebouw. Zeetijdingen *rW 2UIDSCHARW0UDE. Tot W van den 2emeenteraad is benoemd rd in de vacature van wijlen den heer Kroon, de heer.S. de Boer Kz. Bij het te Amsterdam gehouden examen de vereeniging van leeraren in het boekhouden, slaagde mej. L. Gootjes te St. pancras Sü'e vernemen dat enkele tuinbouwers hun bedrijf zullen staken, als gevolg van de buitengewoon slechte financieele uitkomsten ia den tuinbouw. HEILOO. Bij ontstentenis van den voorzitter opende de heer W. Tamis met den christelijken groet, heette allen welkom en zeide dat het jaar dat bijna achter ons ligt onvoordeelig was. 'Hoewel het aantal ligdagen verlaagd was, werd de schuld grooter en het bestuur zal dan ook met voorstellen komen om het na- deeiig saldo te verminderen. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt dat 44 volwassen en 16 kinderen zijn ver pleegd over 1277 ligdagen. Het aantal leden is 1728 over 348 gezin nen. waarvan 931 stemgerechtigd zijn Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat het jaar begor. met een voordeelig saldo van f 339.58 en eindigde met een na- deelig saldo van f 1267.10. Aan verpleeg- kosten was uitgegeven 1754.58 tegen 1522.30 vorig jaar. Het bestuur stelde voor om geen vergoe ding te geven vuor vervoer. Dit geeft vol gens het gemiddelde een besparing van f 151 De voorzitter zeide dat tegenwoordig alles per auto gaat, doch hH kan ook anders en goedkooper en als het fonds het betaalt, gaat men er gemakkelijker toe over De heer van Eist was het met den voor zitter niet eens. doch zou er niet op in gaan. Spr. wilde echter het vervoer voor be- smetteliike ziekten voor rekening van het fonds houden. Dat kan toch niet per parti culiere auto De voorzitter zeide. dat men bezuinigen moet. Het voorstel werd niet ondersteund en het bestuursvoorstel aangenomen. Onder blijken van instemming stelde de heer Th Rozing zijn auto voor ziekenvervoer oeschik baar. Daarna stelde het besiuurvoor om het aan tal bijdragen te verminderen van 35 op 30 De heer Smits was een tegenstander van het voorstel. Bij ziekte van eenige beteekenis is 35 dagen niet veel. De voorzitter was het er mede eens. doch men moet. het geeft een besparing van 320 en het is voor één jaar. De heer van Eist stalde voor om het aan tal ligdagen te behouden voor besmettelijke ziekten, voor roodvonk weet men bijna zeker dat men zijn tijd moet uitliggen. Na eenige discussie werd het bestuursvoorstel aange nomen. Zeven personen waren er tegen. Daarop kwam een bestuursvoorstel om de leeftijdsgrens voor volwassen terug te brén gen van 18 op 16 jaar daar voiwassenen de volle contributie betalen. Van 10 tot 16 jaar op 2 cent en van 4 tot 10 raar op 1 cent. alles per week en voer volwassenen ongewijzigd op 5 cent per week. Deze verandering gaf een voordeel van 350 De vergadering nam noode genoegen met de voorstellen, doch was overtuigd, dat het noodig was. Zeer duidelijk liet men uitkomen dat de doctoren spoediger de patiënten naar het ziekenhuis zenden als vroeger te meer als men ve-zekerd is. en men verzocht het hestuur om aan de doctoren te verzoeken om het fonds niet gronde te richteri.^^^^^H De voorzitter zou overwegen wat het be- stuui te doen stond en men zou met de doc toren gaan praten, trouwens dat was voor heen ook gebeurd. Men wilde maar hopen dal het volgend jaar gunstip was In de financieele commissie werden geko zen de heeren M. Wessel en J. ter Horst. De bestuursverkiezing iiad tot resultaat dat werden herkozen de heeren I Schuijt en N Ursem en in de vacature M. Sengers de heer 'J ter Horst De voorzitter weidde een dankwoord aan den heer Sengers die op medisch advies had bedankt. De eere-voorzitter, pasmoor van Meeuven, sprak wooraen van dank Voor het vertrouwen in het bestuur en wenschte den leden een Zalig nieuwjaar. NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Uitslag van de op 30 December te Utrecht gehouden openbare aanbesteding van bestek no. 1417 H S. Het maken, leveren en stellen van een ijzeren perronoverkapping op het middenperron van het stationsemplacement. Castricum. Raming 18.500. Ingekomen 39 biljetten. Ingeschreven is o.a. door: Rotterdamsche Metaalindustrie te Schiedam 12.721 (laag ste inschrijfster); NV. D. Hogenbirk en Zn. te Haarlem 14.390; P. v. MaarlevHd en Zn. te Alkmaar 15.205; A. Koopmans en Co. te Amsterdam 15.635; C. Dubbeld te Bergen (N.H.) f 16.496; H. Jonker en Zn te Amsterdam f 16.900; G. Kabel te Castricum 17.800; Vet en Saaf te Kook a.d. Zaan f 18.181.80. HEEMSKERK. De houtveilingen in de bosschen van Marquette zijn Dinsdagmorgen gehouden De houtpriizen zijn zoomede de belang stelling in stijgende lijn. Voor den besten koop werd f 44 betaald Alleen de boomen waren niet duur, eener- ziids door den kostbaren arbeid en ander zijds omreden de gaafheid van 't hout nog al iets te wenschen overliet CASTRICUM. Het Provinciaal Landgoed voor heen en thans. Men schrijft ons: .Me hadden dezer dagen een onder houd niet den rentmeester van het Pro- V)neiaal landgoed over de bebouwing Jhpt koloniehuizen, jeugdherbergen, ho- els enz. op het provinciaal landgoed, ®n en ander naar aanleiding van de Jongste besluiten van de Staten van 1 oordholland, tot het verleenen van me- dewerking tot den bouw van een kolo- tÜk.8' e6I\ jeugdherberg, hotelbouw op Johannashof enz. Als resultaat daarvan kunnen we me- dedeelen dat binnenkort, nog voor 't a.s. seizoen, de bedoelde gebouwen met voor JU pet. zekerheid zullen verrijzen, daar- zal aan bouwkosten voor ongeveer oUU.000 op het landgoed worden be steed. Dat echter niet alleen, maar bo vendien zullen die inrichtingen het be zoek aan Castricum zeer zeker bevorde ren. Wat er op dit gebied al bereikt is in de laaste jaren dat Castricum als bad plaats en recreatieoord bekend is ge raakt, blijkt wel uit de volgende gege vens. Eerst in 1927 werd begonnen met de gelegenheid te geven voor het kampee ren op dat landgoed, doch in 1927 was al begonnen schoolfeesten gelegenheid te geven tot het bezoek en wandelen op de terreinen. i 1927 dan werden afgege ven voor 153 leiders en 1559 schoolkin deren kaarten voor dat bezoek. In 1928 was dit respectievelijk 223 leiders en 2528 kinderen, in 1929 280 leiders en 3085 kinderen en {n 1930 439 leiders en 4310 kinderen. Daarbij zijn dan in het geheel niet gerekend de schoolfeesten die niet op het landgoed kwamen maar wel aan Zee en dat aantal is niet bij benadering te schatten. In 1928 werd het kampeerterrein ge opend en ook hier is de toename gewel dig. Voorop zij nog medegedeeld dat al leen geregistreerd zijn de aantallen per sonen waarvoor betaald is geworden, wat niet het geval is voor kinderen bene den 14 jaar. We krijgen dan de volgende getallen afgegeven dagkaarten, kamp- kaarten. aantal mankampdagen. 1927 3858 70 1928 6039 184 6710 92 1929 6172 670 7810 102 1930 7598 1033 12230 126 De laatste cijfers betreffen de afgege ven jaarkaarten bezoek landgoed, ter wijl het aantal bijzondere vergunningen bedroeg resp. 1928 en volgende jaren 36.126 en 187. Als men zooals reeds aangehaald weet dat I et aantal kinderen dat op het kamp heeft verblijf gehouden beneden 14 jaar niet is medegerekend dan komt men al leen op het kampterrein bij een ruwe schatting tot ongeveer 37000 personen, die er korter of langeren tijd hebben verbleven. Men kan daaruit zien dat het aantal vreemdelingen dat hier in den zomer verblijf houdt zeer sterk toeneemt en dat Castricum in de rij harer zusterbad- en ontspanningsoorden geen slechte plaats inneemt, vooral als men daarbij bedenkt dat het bezoek aan Castricum eerst in de laatste jaren eenige beteeke nis heeft verkregen. Wat nu het kampeerterrein betreft dit zal voor het a.s. seizoen als de voortee ken enzich niet bedriegen, aanmerkelijk worden verbeterd. Naast een behoorlijke verlichting van het kampterrein zal het aantal sanitaire inrichtingen belangrijk worden uitgebreid en meer in overeen stemming worden gebracht met de be hoeften en andere w enschen die op dit gebied bestaan of zich hebben doen ge voelen. Vooral de verlichting lijkt ons zeer juist. Daardoor zullen de kampbe woners ook in de nachtelijke uren. als weer en wind in de tenten enz. dreigt onheil te verwekken, veel gemak en voordeel hebben. Over wat htt recreatieoord Castricum alleen op het provinciaal landgoed biedt hebben wij ook enkele gegevens weten te verkrijgen en wel de volgende. In vergelijking met 1920 bedraagt het aan'al metersharde wegen in het land- gjed tegen 1750 meter thans 7750 meter. Rijwielpaden bestonden in 1920 geen en thans een lengte van 6900 meter, wan delpad ook in 1920 niets en thans 3100 meter, kweekerijen in 1920 5000 M2. en thans 30.000 M2„ voor bosschen zijn deze cijfers nog sprekender en wel tegen 66 H A. in 1920 en thans 152 H.A., reser vaten bestonden in 1920 in het geheel n'et en ♦hans 240 H A. Uit dit alles blijkt wel dat van de zijde van de provincie alles wordt gedaan om het natuurschoon te bevorderen en aan te moedigen. Ook op ander gebied wat het beheer en onderhoud van dat land goed betreft is een beduidende verande ring ten goede zouden wr het willen noemen, te constateeren en wel ten aan zien van het personeel dat in dienst vau het landgoed is. In 1920 waren er 3 amb tenaren en thans 9, 1920 4 man los per soneel en thans 104 en aan salarissen werd toen uitgekeerd 6426 en thans 34.176 Wat nu de bebouwing betreft hierom trent vernemen we dat naast het bou wen van een hotel op de voormalige boerderij Johanneshof zeer wel mogelijk is dat een hotel aan Z°p r"'' 'Hg zal verrijzen. Dat zal de aantrekkelijkheid van Castricum als vacantieoo.-d zeer zeker bevorderen en aanmoedigen Voorts den bouw van een vacantieoord en den bouw van een koloniehuis voor 50 jongens en 50 meisjes, die het geheele jaar zal geëxploiteerd wo- -»n waar aan naast een directrice 18 vrouwelijke verpleegsters enz. zullen werkzaam zijn. Ook de hotelgelegenheid aan den Zee weg op de voormalige boerderij het Zee- veld zal een aantrekkelijkheid blijken te zijn. De ontwerpen van de te stichten gebouwen zullen zeer goed passen ia dé landelijke omgeving en zullen dus he' natuurschoon niet schaden. Alles wijst er op dat Castricum een goede toekomst tegemoet gaat. Gunning jacht 1931. Naar wij vernemen is door Ged. Staten van dit gewest de jacht op het geheele provinciale landgoed onder deze gemeente over 1931 gegund aan Jen heer R. van Lunzen te Beverwijk, die de hoogste inschrijver was. De beide bij dezen jachtliefhebber in dienst zijnde jachtopzieners zullen in dienst worden gehouden. Met beste dagelijks che middel ter opwekking en verfrisschinq. GEJIEUITER AIIKV. BROEK OP LANGENDIJK Maandagmiddag 4 uur vergaderde de Raad. Aanwezig waren alle leden. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom en gebed, waarna voorlezing en goedkeuring volgde der notu len. Ingekomen stukken. Van de inspecteur der Directe belastingen te Alkmaar, dat betreffened kohier 1930, de opcenten grondbelasting van de bebouwde eigendommen zijn 1223.48 en van de onbe bouwde eigendommen 210.40, te zamen 1433.88. Van de minister van onderwijs, dat aan deze gemeente voor het onderwijs is uitge keerd 6280, hetwelk moet zijn 7158.44, alzoo is er nog een bedrag te vorderen van l 878.44. Door Ged Staten is bericht dat aan het wegenfonds over 1929 een bedrag aan de gemeente ten goede komt van 200. De heer K. Huibers heeft bericht dat hij bedankt als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Adres van bestuur der Kinder-herstelling- vacantie-kolonie om een subsidie toe te ken nen van 100, zulks mede in verband met de uitzending van 10 kinderen uit deze ge meente. Aldus besloten. Adres van l inwoners om een lantaarn te plaatsen achter of bij de woning van Jb. Kaas Jbz., zulks mede in verband met de daar heerschende duisternis. Gerevoyeerd naar B. en W. ter nader onderzoek. Van de afd. Langcndijk „Het Witte Kruis'' een verzoek om de kosten te vergoeden voor het dochtertje van den heer C Kaas, welke na gedaan onderzoek door het consultatie bureau, voor 6 maanden opgenomen wordt in het sanatorium Hoog-Laren. De voorzitter deelde mede dat de verpleeg- kosten 2.60 per dag zullen bedragen, waar van de helft wordt gedragen door de provin cie. Aldus beslcten. Van de minister van financiën dat het postkantoor wederom voor eer. jaar is ge huurd voor de som van 3000. Van de heer J. de Boer, dat hij de huur op zegt Van het talud, het welk bij hem in ge bruik was. Ingekomen was een voorstel van de Com missie van Beheer der lichtbedrijven tot goedkeuring van een verordening op het jweorg. Overleg. De heer Smak vroeg of het stuk gemeen schappelijk is opgemaakt. De voorzitter zeide dat de verordening door de commissie is opgemaakt en 1 of 2 maal naar de afdeelingen ingekomen. De heer Zuidam vroeg ..of het personeel ook een reglement heeft ontvangen. Spr. achtte het wenschelijk dat ieder lid van het perso neel een reglement in zfjn bezit heeft. De voorzitter is van meening dat ieder lid van het personeel wel een instructie zal heb ben op de vraag of de raad zijn goedkeuring verleent aan het adres, werd aldus besloten Benoeming van een lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, wegens bedan ken van den heer K Huibers. Aanbeveling: no. 1 G. Strijbis en no. 2 J. Kostelijk Bak. De heer G. Strijbis werd gekozen. Voorstel van B. en W. tot verhuring van Papenhom voor 2 pjaren en 3 op tien jaren, fedeeltelijk aan den heer S. Schoon voor 40 per jaar en aan de heer F. Bommen gedeeltelijk voor 40 per jaar. Aldus beslo ten. Voorstel van B. en W. tot het aanbrengen van een telefonische verbinding bij den ge meente-veldwachter Nieuwenhuis. De voorzitter zeide dat met het oog op al lerlei het wenschelijk is daar een telefonische verbinding bij de gemeente-veldwachter Nieuwenhuis. De voorzitter zegt dat met het oog op al lerlei het wenschelijk is daar een telefonische aansluiting te heb jen, te meer omdat er nog een omstandigheid bijkomt, dat het kantoor van des Zaterdagsnacht 12 uur tot des Maandagsmorgens telefonisch gesloten is. Te dien opzichte acht de directeur van het Postkantoor het ook gewenscht een nummer beschikbaar te stellen voor een ieder die noodzakelijk van de telefoon gebruik moet maken. De heer Smak vroeg of het dan een open bare telefoon wordt en wat de jaarlijksche onkosten zijn. De voorzitter zeide dat de telefoon voor een ieder is en de kosten bedragen 35 per jaar. Gememoreerd werd nog dat dit num mer dan doorverbinding krijgt. Aldus besloten. Voorstel van L>. en W. tot het doen van een Nieuwjaars-uitkeering aan de werkeloo- zen. In verband daarmede werden meteen in be spreking gebracht 2 adressën v. d. Chr. Be sturenbond en arbeiders in het Land-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijf, welke inhoud was, productieve arbeid te verschaffen in verband met de reeds heerschende steeds toenemen de werkeloosheid hier ter plaatse. De voorzitter deelde meae, dat hij een com missie ten raadhuize heeft gehad, om dit on derwerp nader aanhangig te maken en even zoo een vertegenwoordiger der transport arbeiders, die van haif Augustus te weinig loon verdienen om hun gezin te onderhouden en vooral in de laatste weken. B. en W. hebben deze »aak ernstig onder de oogen gezien, jnaar staan sceptisch tegen over het onderwei p waarvan in deze brieven sprake is. B. en W. zien er geen kans toe om dienaangaande in den raad met een voorstel te koinen.AVat aangaat het in orde te maken van het aangekochte terrein, dat komt daar niet voor in aanmerking, daar het terrein maar iets opgehoogd moet worden wat in tweeën moet geschieden om zoodoen de het grasgewas in stand te houden. Het ligt niet in de bedoeling met een voorstel te komen dat daar werkverschaffing uit zou voortschreiden. Evenzoo wat betreft het verrichten van productieven arbeid, daar B. en W. er niet in zien dat dit in de gemeente is. De voorzitter heeft zich tevens verstaan met den correspondent der arbeidsbemidde ling en dienaangaande inlichtingen ingewon nen betreffende de werkeloosheid ter plaatse, welke personen alzoo staan ingeschreven in het werkeloosheicbregister. B. en W. zijn wel van oordeel, om sonimi gen althans eenigen steun te verleenen, maar niet in 't verrichten van productieven arbeid daar er geen productieven arbeid is. B. en w. wilden iets doen zooals voorge steld wordt en een Nieuwjaarsuitkeeiing ver strekken aan diegenen welke daarvoor in aanmerking komen. De bedoeling is om hiervoor 250 uit de gemeente-kas te trekken in overleg met het Gem. Armbestuur dat ook 250 uit zijn kas trekt en dan met Nieuwjaar deze uitkee- ring doen Mocht de raad hiertoe besluiten, dan is de bedoeling dit uit te voeren in overleg mei armbestuur en 3 a 4 leden uit de verschillen de organisaties. De heer Kamp vroeg of alleen de georga niseerde arbeiders daarvoor in aanmerking komen, daar we toch ook ongeorganiseerde menschen hebben. Dan werd gevraagd om productief werk. Spr. is van meening dat op dit terrein nog wel wat te doen valt Zooais de gracht uitbaggeren achter bakker de G::r en dr. Verdonk. De heer Zuidam zeide: Er is sprake van het sportterrein, laat ons dat goed in orde maken en eens flink in de beurs tasten, om die menschen wat te laten verdienen. De heer Smak sprak zich ook in dezen geest uit. Telken jare wordt er 500 op de begrooting voor uitgetrokken, welke nog nooit zijn gebruikt. Spr. is van meening dat er zooveel mogelijk aan gedaan moet worden om den nood te lenigen. Spr vond een Nieuwjaarsuitkeering wel mooi, maar over een week staan we weer voor hetzelfde geval. De voorzitter zeide dat we wat betreft aan koop terrein, rekening hebben te houden met de werkelijkheid en we moeten de zaak goed onder de oogen zien. We hebben rekening te houden met de uitgaven van aankoop. Er zal wel wat werk aan zijn, maar spr. stelt zich voor dat het geen gewicht in de schaal legt. Wanneer het uitgevoerd moei worden zal in deze van de zijde van B. en W. de volle medewerking worden verleend, om de werkeloozen daar aan te werk te stel len. De heer Zuidam memoreerde aangaande het bagrerwerk, dat het toch beter is, om de menschen dat werk te laten doen, dan zc naar het armbestuur te zenden. De voorzitter zeide: Er is een voorstel en we moeten te dien opzichte tot een conclusie komen. De heer Koedijk steunde het voorstel van B. en W., dat is iets, en wanneer er verder nog iets te doen is van dien aard moet zulks door B en W. onderzocht worden, waarbij de moeilijkheden dan deskundig onder de oogen moeten worden gezien. Wethouder Ooijeman zeide, dat zoo het door Koedijk naar voren wordt gebracht het in de bedoeling ligt van B. en W., dafmoch ten er werkzaamheden aan 't terrein zijn, deze dan te laten verrichten door de werkeloozen Wat betreft de ophooging van 't terrein over 2 jaar dat heeft een bedoeling, in verband met het grasgewas. De heer Zuidam dacht dat zulks geen be zwaar is. De heer Kamp zeide: Er wordt gesproken over het Sportterrein voor zand er over te doen dat het gras er door komt, maar wan neer nu eerst eens de zoden er afgestoken worden en dan wanneer het zand er op is deze er weer op plaatsen. De voorzitter zeide, dat zulks technische aangelegenheden betreft, welke hkr niet ter sprake komen. De heer Kamp bracht nog naar voren, dat het Oostelijk gedeelte van de kolk verzakt, zulks kan ook opgehoogd worden. Spr. kon zich verder met het voorstel der Nieuw jaarsuitkeering wel vereenigen. De heer Zuidam had ook geen bezwaar tegen het voorstel, maar zou gaarne zien dat de menschen even beter geholpen worden. De voorzitter zegde in deze de volle mede werking toe voor de toekomst, maar een werkverschaffing om 40 menschen te hel pen, daarin zien B. en W. geen heil. Daar om is getracht een andere oplossing te vin den, in den geest voorgesteld is. De heer Zuidam was van meening dat er voor een 25 menschen wel 14 dagen werk is wat aangaat baggeren en ophoogen van het Sportterrein. De voorzitter zeide dat zulks wel mogelijk is maar we moeten er rekening mee houden dat de acte van aankoop nog niet is binnen gekomen, maar met de opmerking van Zui dam zal rekening gehouden worden. De heer Zuidam wenschte in deze zooveel mogelijk spoed te betrachten. De voorzitter memoreerde nog dat we in onze gemeente een groot aantal menschen hebben die hard werken moeten en niets hebben. Bedoeld worden hier de bouwers. De heer Smak: Het eerste is een gevolg van het tweede en nu staan we voor het feit. Overeenkomstig het voorstel van B. en W werd besloten. Bij de rondvraag werd door den heer Zui dam gevraagd er voor te zorgen, dat wan neer de werkverschaffing komt, er dan ook ongeorganiseerden tewerk gesteld worden. De voorzitter zeide dat de legger der we ling ligt van B. en W. en men wil hen ook doen opnemen in de voorgestelde uitkeering. Verder vroeg de heer Zuidam inlichtingen betreffende het verzetten van hekken op de Sluiskade. De voorzitter zeide dat de. ligger der we gen jaarlijks wordt nagezien. Bij Ged. Sta ten is gebleken dat genoemde hekken terug moesten. Bij die menschen bestaat de verwar ring dat eigendom niet absoluut is, omdat het een publieke weg is, en dan kan de eige naar niet doen wat hij wil. De heer Glas vroeg ook aangaande deze aangelegenheid, hoe dit in elkaar zit, daar hem was medegedeeld dat de menschen dachten dat de grond hun ontnomen was. De voorzitter zeide dat het hun niet is ont nomen, men blijft eigenaar, maar het hek was blijkens de legger te ver gezet. De voorzitter zeide ten slotte: Wij zijn hiermede aan het einde van deze vergadering gekomen en hoewel wij vrij zeker weer spoedig zullen moeten samenko men in verband met de tuinderscredieten, zal dit toch wel de laatste vergadering in dit jaar zijn. Terugziende op het afgeloopen jaar, is er veel dat somber stemt. Achteruitgang op bij na elk gebied. Inzonderheid in den tuinbouw, de hoofdtak van bestaan in onze gemeente, beleven wij zeer zware tijden en we vragen ons af, wat daarvan het einde zal zijn, want we weten wat daar verder aan vast zit. Reeds op deze vergadering moesten we een besluit nemen, wai daarmede verband houdt. Ik kan dan ook deze vergadering niet be ëindigen zonder den mensch en bede uit te spreken, dat deze moeilijkheden een spoedig einde mogen nemen en dat het jaar 1931 ons zegen en voorspoed moge brengen. De Almachtige God gedenke ons daartoe in Zijn gunst. Hiermede sluit ik deze vergadering. Sport Mo toren. „De Blanwe Prins". Het „New-Imperial" motorrijwiel „De Blauwe Prins" heeft gisteren zijn ronden re gelmatig gedraaid. Gisteravond te 18 uur kwam van Dinter van zijn laatste ronde binnenloopen. Door een enthousiaste menigte werd hij bij aankomst begroet. Een krans werd hem namens den fabrikant en den im porteur van het „New-ItnperiaP'-motorrijwiel aangeboden. Daarna werd „De Blauwt Prins" overgenomen door Timmer om nog eenmaal de zoo bekende ronde af te leggen. De allerlaatste ronde zou gisternacht door Van Hamersveld worden gereden. Gister avond te 18 uur waren afgelegd 98 ronder of 24.500 K M. De Revue der Sporten. De Revue der Sporten van deze week bevat verschillende in'eressante verslagen van ge speelde wedstrijden. Zoo noemen wij o.a. de verslagen van AjaxP. S V., van Blauw- WitHeracles. van H. F. C.Excelsior, P. E. C.Enschede, erz. Maar naast die verslagen komen in dit nummer ook weer andere artikelen voor. die van belang zijn. Zoo vertelt Groothoff over een eigenaardige spelregelkwestie, en geeft dezelfde schriiver een beschouwing over voetbal, volksaard en Joris v. d Bergh A. E. heeft het nieuwe jaar 1931 geïnterviewd en vertelt verder het een en ander over de rugbysport in ons land. Met sportpoëzie, een artikel over zweef vliegen en enkele ancere bijdragen wordt het blad verder gevuld. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Te Heemskerk aan Du;n is Dinsdag morgen publiek verkocht ruim 1 H A. uitmuntende teeltgrond met daarop staand woonhuis, schuur en broeikas Voor 5 jaar zou een dergelijke verkoo- ping minstens 13000 besomd hebben terwijl thans nog niet eens de prijs van 8000 kon gehaald worden. Deze sterke prijsdaling is niet enkel gelegen in de dit jaar minder rooskleurige tuinbouw- uitkomsten, maar wel hoofdzakelijk door de nabij gelegen hoogovens en water leiding, die hun schadeli'ken invloed door wateronttrekking op de teelgron den uitoefenen. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaart Mij. Nederland. Koningin der ederlanden, 30 Dec. v A'dam n. Batavia. Tarakan, 30 Dec. v. A'dam n Batavia via Antwerpen. Pce'au Iello, 30 Dec. v A'dam te Hamburg. Christen Huygens, thuisreis, 29 Dec. v. Sabang. Johan van Oldenbarneveit, uitreis, 29 Dec v. Sabang. Poelau Roebiah, uitreis, 30 Dec. te Pt. Said Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Atlas, 23 Dtc. v. Curagao n. Ponce. Aurora, 29 Dec. v. Alexandrië te Catania. Ilos, 28 Dec. v. Rotterdam te Lissabon. Ilos, 29 Dec. v. Lissabon n. Gibraltar. Mars, 29 Dec. v. Lissabon n. A'dam. Luna, 28 Dec. te Haiti. Medea, 27' Dec. v. New-York n. Cura^ao Midas, 23 Dec. v. Curagao n. Barahona. Nereus, 29 Dec. v. A'dam te Danzig. Odysseus, 29 Dec. v. A'dam ie Gothenburg. Poseidon, 29 Dec. v. Barcelona n. Tarra- gona. Prins Frederik Hendrik, thuisreis, 31 Dec. te Amsterdam. Stella, 29 Dec. v. Salonica n. Smyrna. Ulysses, uitreis, 29 Dec. te Santa Maria Vesta, 29 Dec. v. Malaga n. Barcelona. Amazone, 30 Dec. v. Triest te Fiume. Pluto, 30 Dec. v. A'dam te Stettin. Poseidon, 30 Dec. v. Barcelona te Tarra- gona. Kon. Holl. Lloya. Flandria, uitreis, 29 Dec. v. Rio Janeiro. Berengar, uitreis, 27 Dec. v. Madeira Rotteroamsche Lloyd Insulinde, thuisreis, 1 Jan. te Rott. verw. Kedoe, uitreis, 29 Dec. te Genua. Kota Gede, uitreis, 30 Dec. te Sabang. Palembang. uitreis, 30 Dec. te Singapore. Blitar, thuisreis, 30 Dec. v. Gibraltar. Sibajak, uitreis, 30 Dec. v. Gibraltar. HollandAmerlka-Lijn. Lochgoil, 28 Dec. v. Rott te Tacona. Nagara, Seattle-Rott. 27 Dec. v. Portland (Ore). Navasota, 28 Dec. v. Seattle n. Rott. Statendam, 26 Dec. v. Kingston (Ja) n. Nas sau. Drechtdijk, 29 Dec. v. Rott te Valencia. Nebraska, Vanc.-Rott., 26 Dec. v. Los An- geles. Holland—Afrlka-Lijn. Rietiontein, thuisreis, 30 Dec. te Antwerpen. Klipfontein, 30 Dec v. Rott. n Kaapstad. Nieuwkerk, uitreis, '20 Dec. te Kaapstad. Nijkerk, thuisreis, 29 Dec. v. Soedan a Suez Springfontein, thuisreis, 30 Dec. v. Dar-es- Salaam n. Zanzibar. Giekerk, uitreis, 29 Dec v. Kaapstad. Klipfontein, 30 Dec. v. Rott. n Kaapstad. Nieuwkerk, uitreis. 29 Dec. te Kaapstad.

Alkmaarsche Courant | 1930 | | pagina 7