DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. „Tropisch Toerisme VOLKSUNIVERSITEIT *o. Ui 133e Jaargang. Uit het ParMemenf Dagelijksch Overzicht Buitenland Donderdag 19 Februari, 8 i ALKMAA Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE AD VERTENTEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v,h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. UOIUKRÜAO t% FKHHl AHI 1»3I Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA Dit nuojmet bestaat uit 2 bladen. Den Haag, 11 Febr. 1931. Het kan toch zonderling loopen met de zaken, vooral met de parlementaire zaken. Toen wij gistermiddag de vergadering der Tweede Kamer verlieten, dachten we, dat minister Ruijs een heelen dobber zou hebben om zijn wetsvoorstel tot steunverleening aan de aardappel meel industrie er door te halen en dat het wel een dubbeltje op zijn kant zóu zijn. Maar ziet! hedenmiddag heeft de Ka mer het voorstel aanvaard met 81 tegen 2 stemmen en de beide tegenstemmers waren de leden die altijd „neen" zeggen waar een verstandig mensch „ja" zegt, de communisti sche afgevaardigden. De minister van binnenlandsche zaken heeft hedenmiddag geantwoord op de op merkingen in de vorige vergadering gemaakt en er in de eerste plaats op gewezen, dat het doel van het voorstel is de boeren in de Veen koloniën te helpen, nu zij voor de moeielijk- heid zitten zich geen kunstmest en pootgoed te kunnen aanschaffen. Zij moeten over het doode punt worden heengeholpen en dat kan niet beter geschieden dan door een liquidee- rende financiering van den grooten opge- hoopten voorraad, welke nu niet zonder ernstig verlies is aan den man te brengen. Aan dit beginsel moet men vast houden Wanneer men de steunverleening verder uit strekt, mist het voorstel zijn doel. Dank zij den tegenwoordigen stand van de geldmarkt ziet de regeering kans het noodige bedrag uit te leenen tegen 2 percent. Maar aan een ren teloos voorschieten mag niet gedacht worden. Niet alleen zou dit aan de staatskas een be drag van 90.000 kosten maar het karakter van het ontwerp zou er door ontaarden. Aan neming van een amendement in dien geest zou tengevolge hebben, dat het voorstel niet in eindstemming zou komen (bedoeld was, dat de regeering het dan zou terugnemen). Bij de uitvoering zal overigens rekening wor den gehouden met den plaatselijken toestand. Voor de banken, die reeds voorschotten heb ben verstrekt, mag de regeling geen nadeeleri opleveren. Zij weten dif natuurlijk ook zeer goed en op haar medewerking zal de regee ring dus zeker rekenen. Maat nu van ver schillende zijden in de Kamer is aangedron gen op 'n soepeler regeling, wilde de minister wel toezeggen, dat het voorschot van 4 per baal slechts dan zal worden teruggevor derd, wanneer de prijs per baal bedraagt 10 of meer per baal. Blijft de prijs daaron der, dan zal er naar rato minder worden te ruggevorderd Indien de aflossing na den totalen verkoop nog niet ten volle is ge schied, zal de regeering de verdere afwikke ling van jaar tof jaar vaststellen. Bij de hierop volgende replieken heeft de minister nogeens uitdrukkelijk verklaard, dat de regeling zoo gemakkelijk mogelijk aan de betrokkenen zou worden gemaakt, maar dat hij in ieder geval bleef staan op den eisch van rente-betaling. Toen nu hierna niet de heer Van der Sluis (s.d.a.p.) gelijk was aangekondigd, maar de heer Van den Heuvel (ar), die hem voor was geweest, met een amendement kwam om de rentevergoeding te doen vervallen, heeft m i- n i s t e r R u ij s dit uitdrukkelijk afgewe zen: het wetsontwerp zou bijaanneming er van worden teruggenomen. Die kans wilde de heer Van den Heuvel toch niet wagen en hij trok dientengevolge zijn amen dement in, waarop het voorstel met 81 tegen 2 stemmen werd goedgekeurd. In het begin van de vergadering van heden heeft de Kamer zich een uurtje beziggehou den met een paar interpellatieaanvragen. Men weet, dat besloten was, dat de commu nist De Visser na afloop van de behandeling van het hierboven vermelde ontwerp in de ge legenheid zou gesteld worden om te interpel- leeren over de werkloosheid, fntusschen wa ren gister daar nog twee interpellatieaan vragen bij gekomen: een van den heer Van den T em p e 1 (s.d.a.p.) over de huidige economische crisis en een van den heer W ij n k o o p (comm.) over de oorlogstoe rustingen in west-Europa en uitlatingen van onzen chef van den generalen staf. De Voor zitter stelde voor de interpellatie-Van den Tempel te doen houden tegelijk met die van den heer De Visser en de interpellatie-Wijn koop niet toe te laten Natuurlijk werd er uit het communistische kamp nogal hiertegen ge sputterd, maar de Kamer heeft zich aan de zijde des Voorzitters geschaard Dies waren hedenmiddag de interpellaties- De Visser en Van den Tempel, na afhande ling van het aardappelmeelwetje aan de orde. Ieder der interpellanten kreeg anderhalf uur voor zijn interpellatie en de heer De Visser heeft zijn anderhalf uur ten volle ver bruikt. Terwijl de Kamer leeg hep en er ten slotte slechts hier en daar een der leden op de groene banken toefde heeft de mterpellant •en uitvoerige beschouwing over de oor- saken van de werkeloosheid op de gansche werttd gevoerd, haar. natuurlijk, verweten •sa de bourgeoisie en het kapitalisme, be- pw-rd, dat er alleen in Rusland geen werke loosheid was enz en ten slotte aan de regee- riog een reeks van vragen gesteld, welke we ter laten volgen: 1. Is de regeering bereid een crisisfonds in te stellen ter verstrekking van uit- op de baas van 50 percent boven de thans door de werkeioozen- kassen gedane uitkeeringen aan alle ongeorganiseerden en bij hun werk- loozenkassen uitgetrokken of nog niet rechthebbende arbeiders(sters) van ten minste 14 jaar? 2. Is de regeering bereid bovendien on middellijk de volgende maatregelen te nemen: a. het treffen van maatregelen waar door in het vervolg bij het ver strekken van steunuitkeeringen aan werkloozen geen aftrek voor ge zinsinkomsten meer kan plaats hebben b. de eglementaire uitkeeringen aan werkloozen met 50 percent te doen verhoogen c. het niet verplichtend stellen van het uitzenden van werkloozen naar de werkverschalfingen d. het loon in de werkverschaffing zoodanig te regelen dat de arbei ders in geen geval minder verdie nen dan in de plaats hunner in woning voor overeenkomstig werk wordt betaald zonder aftrek van onderhoudskosten; e. oogenblikkelijke opheffing van be sluiten tot uitsluiting van hen die in de werkverschaffing niet willen werken; f. terugtrekking van politioneele be waking in en bij de werkverschaf fingen; g. het verstrekken van een extra uit- keering van 100 ineens aan werk loozen, die langer dan 3 maanden werkloos zijn en dus door achter stand in moeilijkheid verkeeren. 3. Is de regeering bereid ten einde een stipte en vlugge tenuitvoerlegging van deze maatregelen te verzekeren uit en door de betrokken arbeiders te kiezen vertrouwensmannen met de controle hierop te belasten? 4. Is deregeering bereid haar circulajre betreffende den uitkeerir.gsduur der werkloozenkassen alsmede haar bepa lingen inzake den uitkeeringsvorm der gemeentelijke crisiscommissies onmid dellijk in te trekken? Morgen voortzetting der beraadslagingen. NA DE GEBEURTENISSEN IN DEN RIJKSDAG. Een strijd buiten het parlement. Een nat. soc. complot ontdekt. Het spreekt vanzelf, dat aller aandacht op 't oogenblik gevestigd is op de gevolgen van den „uittocht" uit den rijksdag, welke eergis teren heeft plaats gehad. Niet alleen hebben de rechtsche partijen door het uittreden geen invloed meer op de staatsleiding, maar een brandender kwestie is: wat zal er nu buiten den rijksdag gebeu ren? Het spreekt toch bijna wel vanzelf, dat de Nazi's niet rustig thuis zullen blijven zit ten, maar met hun politieke ideeën den boer op zullen gaan. Ze zullen hun kranten met lange artikelen vullen, ze zullen hun stand punt uitvoerig uiteenzetten, ze zullen felle cri- tiek op de regeering uitoefenen en ze zullen hun kranten verboden zien voor korteren of langeren tijd. Men kan dus verwachten, dat in Duitschland de botsingen, welke toch al zoo talrijk zijn, nu nog veelvuldiger zullen worden Dat de strijd fel zal zijn, bewijst ook een artikel van de „Nationalz.", het leidende West-Duitsche orgaan van de nationaal-so- cialisten partij, waarin wordt betoogd, dat nu het oogenblik is aangebroken, om door het houden van een „Volksbegehren" ter ontbin ding van den Rijksdag den strijd tegen het parlement te beginnen. Het blad meent, dat deze actie veel meer kansen op succes zou bic den dan de strijd om de ontbinding van den Pruisischen Landdag. Dat de Nazi's trouwens niet stilzitten, en hun ondermijningsactie, naar het illustere voorbeeld der comm., met energie orga- niseeren, blijkt wel uit de ontdekking, welke de Beiersche politie gedaan heeft. Dezer dagen waren ,zoo lezen we in het Hbld., eenige leden van nationaal-soc. z.g. stormafdeelingen gearresteerd, die een soc- u bii€enkomst te Murnau uiteen gejaagd hadden. In verband met die arrestaties nu was de Beiersche politie een actie begonnen legen de centrale van de nationaal-soc. storm afdeelingen en den leider te München, den gep. kapitein Rister, was gevangen genomen. De politie hield haar onderzoek zeer in het geheim. Woensdag pas werd bekend gemaakt, dat bij gehouden huiszoekingen met slechts materiaal over de voorbereiding van den overval op de soc.-dem. vergadering voor den dag was gekomen, maar ook over de regeling van een geheime agitatie- en spion nage-actie. Uit een gevonden dokument bleek o.a. dat de stormafdeelingen bij de autoriteiten van rijk, landen en gemeenten stelselmatig ver- '.rou wens mannen plaatsen, die de opdracht nebben, geheime aanschrijvingen en beschik kingen, in de eerste plaats de politie betref- lend, aan hun chef te München in handen St apelen. Hun mededeelingen moeten den ver trouwensmannen niet onder hun naam inzen den, maar slechts voorzien van een hun door hun chef toegewezen nummer. Bij kapitein Rister werd overvloedig mate riaal in beslag genomen. De Beiersche regeering verklaart, vastbe sloten te zijn alle sporen, door het onderzoek ontdekt, nauwkeurig- en krachtig na te gaan INSTORTING IN EEN DU1TSCHE MIJN. 2 dooden, 1 zwaar gewonde. Naar eerst thans bekend wordt, heeft Dinsdagavond in de mijn Montcenis, een ernstig ongeluk plaats gehad ten gevolge van het instorten van een steiger waarop 4 schilders werkten. Drie van hen vielen van een hoogte van 16 Meter. Twee van hen wa ren op slag dood, terwijl de derde met le vensgevaarlijke wonden, naar het ziekenhuis te Bochum is overgebracht. De vierde arbei der kon zich redden en kwam met den schrik vrij. De slachtoffers zijn gehuwd en laten groote gezinnen achter. DE SLAVERNIJ IN AFRIKA. In antwoord op een vraag in het Engel- sche Lagerhuis, of de regeering bereid zou zijn medewerking te verleenen bij het instel len van een eventueel onderzoek in Abessi- nië naar de slavernij-problemen van dat land, antwoordde Henderson, dat het on langs ingestelde onderzoek naar de slavernij in Liberia door Liberia zelf was aange vraagd en dat ingeval Abessinië een derge lijke maatregel zou willen nemen en de me dewerking van den Volkenbond zou aanvra gen, hij ait verzoek steunen zou. DE UITSLUITING IN DE ENGELSCHE KATOENINDUSTRIE. Gedeeltelijke opheffing. De firma Skipton en Leigh heeft besloten de uitsluiting in haar bedrijf op te heffen en haar fabrieken weer te openen. De ar beid zal vandaag weer worden hervat. In arbeiderskringen gelooft men, dat het een heidsfront der werkgevers bezig is af te brokkelen. OPNIEUW EEN SPOORWEGAANSLAG IN BRUNSWIJK. Volgens een mededeeling der spoorwegen h-?eft de baanwachter van het traject Oebis- feldeHelmstadt een aanslag, welke beraamd was op de spoorlijn, verijdeld Vier schroeven waren losgedraaid, terwijl een schroef reeds was verwijderd Vermoedelijk zijn de daders gestoord. Het onderzoek is in vollen gang. VLUCHT UIT RUSLAND. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben, volgens berichten in de Berlijnsche bladen 16 personen getracht over de dichtge vroren rivier Nistroe naar Besarabië te vluchten. Twee Russische grenssoldaten ontdekten de vluchtelingen en openden het vuur, waardoor 2 personen- gewond werden. Vier hunner, du door het ijs zakten Verdronken. De overigei ontkwamen en meldden zich aan bij de Roe- meensche overheid. OPNIEUW ERNSTIGE OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE. Het watei in den Beneden-Donau staat thans zeer hoog. Als gevolg hiervan is op nieuw een groote overstrooming aan de monding veroorzaakt. Dc onmiddellijk voor de Donaudelta lig gende stad Wilkow, is geheel geïsoleerd en heeft telefonisch om hulp verzocht. Eenige honderden huizen der stad rijn in gestort. Er zijn reeds troepen naar het overstroomingsgebied gezonden. Tot nu toe zijn nog geen menschcnlevens te betreuren Eveneens komen alanneerende berichten uit de stad Ismail. waar de stand van het water in de Donau met 4 Meter is gestegen. AMY JOHNSTON WEER THUIS. Ondanks den hevigen storm die boven En geland en het Kanaal woedde is de Engel sche vliegster van haar mislukte vlucht naar Oost-Azië en haar verblijf te Warschau en Moskou gisteren per vliegtuig naar Enge laad teruggekeerd. BENDE VALSCHE MUNTERS GEARRESTEERD. Zeven té Dusseldorf wonende personen, o.w. een vrouw, zijn gearresteerd wegens valscbe munterij. Zij hebben bekend, sinds omstreeks October j.1. valsche munten te heb ben vervaardigd van 50 pfennig, een mark, twee mark en vijf mark, oenevers deze voor een deel in omloop te hebben gebracht. Het vervaardigde valsche geld is m Dus seldorf en omgeving uitgegeven. In de woningen der gearresteerden zijn nóg een groot aantal vijf mark-stukken aan getroffen, welke zijn m beslag gonomen HEVIGE STORM BOVEN ENGELAND EN IN HET KANAAL. Sedert gisteravond woedt boven geheel Engeland en boven het kanaal een hevige storm. Men vreest dat een vaartuig van de kustwacht met de geheele beajaptiigg is ver gaan. Men had bericht ontvangen dat het schip met gebroken masten in het kanaal ronddreef. Uit Portsmouth uitgezonden sleepbooten konden het schip echter niet vin den. Alle schepen van de vaste kanaaldien sten hadden zeer groote vertraging. Toen het s.s. Canterbury uit Calais te Dover bin nenkwam bleken twee ruimen geheel onder water te staan. De opvarenden verklaarden dat in het Kanaal golven stonden van tien meter hoogte. Te Folkestone werden fietsers door den storm van hun fiets afgeblazen en op een grond gesmeten. ERNSTIGE MIJNONTPLOFFING IN MANDSJOERIJE. Volgens berichten uit Peking, heeft in de Fushun mijnen in Mandsjoerije, een ernstige ontploffing plaats gehad, ten gevolge waar van het grootste deel van de uit 3000 mijn werkers personeel, werd ingesloten. Hoewel direct met de reddingswerkzaam heden werd aangevangen, wordt niettemin gevreesd, dat vele arbeiders om het leven zijn gekomen. Tot nu toe kon slechts een gering aantal mijnwerkers worden geborgen. 34 dooden geborgen Naar uit Moekden wordt gemeld, zijn uit de mijnschacht te Fushun in Mandsjoerije, tot nu toe 24 lijken geborgen. De berichten, volgens welke duizenden ar beiders levend zijn ingesloten, zijn officieel nog niet bevestigd. HUISZOEKINGEN BIJ NATIONAAL-SOCIALISTEN. De Berlijnsche politie-president deelt mede, dat tot uitvoering van het besluit van de met het onderzoek naar het geval van doodslag door nat.-socialisten op het reichsbannerlid Schneider belaste rechtbank, hedenmorgen verschillende huiszoekingen zijn verricht bij leidende nat .-socialisten, o.a. in het gebouw van den z.g. turnleider der voormalige kapi tein Stennes cn in woningen van de ver schillende districts- en wijkaanvoerders. Om trent het resultaat der huiszoekingen konden geen nadere mededeelingen worden gedaan. OMKOOPBAAR GRIFFIER. Vervolgd en veroordeeld. Voor de 13e kamer der correctionneele rechtbank te Parijs heeft een ambtenaar dei- rechtelijke macht terecht gestaan, een jeugdig griffier bij de negende kamer van het Hof. Hij werd beschuldigd van misbruik van zijn functie. De griffier had zich n.1. 5000 francs in de hand laten stoppen door een zekere Mme. Allard, de echtgenoote van een wegens heling tot tien maanden gevangenisstraf veroordeel den industrieel. De rechtbank had den heer Allard telkens uitstel van het ondergaan van zijn straf toegestaan en Mme Allard had nu den griffier verzocht nogmaals een jjoging te doen door zijn invloed bij den prefect van politie, bij ministers en Kamerleden te laten gelden. De griffier sloofde zich inderdaad uit, maar toen het hem niet lukte en Allard de ge vangenis inging, diende mevr. Allard een aanklacht tegen hem in. Ofschoon de griffier een gedeelte van de 5000 francs heeft terugbetaald, werd hij voorwaardelijk tot zes maanden hechtenis veroordeeld. DE GENTLEMEN-UITBREKER NOG STEEDS OP VRIJE VOETEN. Aangezien voor een defectieve' De Engelsche gevangene, die met een in middels reeds weer gepakten kameraad uit de gevangenis van Dartmoor wist te ontkomen, is nog steeds op vrije voeten. Uit gevonden kleedingstukken maakt men op dat hij kans heeft gezien een eind mee te rijden met een goederentrein van Plymouth naar Exeter. Bovendien hebben spoorweg-beambten hem vroeg in den morgen bij Laira langs de spoorbaan zien loopen. Een hunner nam waar dat hij zichzelf bijlichtte met een zak lantaarn. De spoorwegman zag hem aan voor een deetctive die naar den ontsnapten gevangene zocht en zei „goeden morgen" welke groet beantwoord werd. Een ander zag hem voor een spoorwegambtenaar aan. Gisteren was de man al vijf dagen op vrije voeten Men troost zich nu maar met de wetenschap, dat totdusver geen enkele ont snapte gevangene er in geslaagd is op vrije voeten te blijven. Het „record van het on vindbaar zijn is veertien dagen. En toch gepakt! Ook de tweede der beide gevangenen die verleden week Vrijdag uit Dartmoor wisten te ontsnappen is thans gepakt. Hij werd Dinsdagmiddag nabij Plymouth aangehou den door een politieagent en hield zich aan vankelijk van den domme maar viel ten slotte door de mand. Hij zeide honger te hebben en er genoeg van te hebben. De politie gaf hem onmiddellijk een flink maal eten. Bij zijn aanhouding had hij nog maar een penny op zak. Om aan geld te komen had hij zijn jumper voor een shilling verkocht aan een uitdrager en voor 11 pence had hij zich te goed gedaan aan thee en gebak. Maandag morgen had hij in een leeszaal uit de kran ten iet verhaa-l gelezen van zijn vervolging. Eerst uit die bladen had hij toen vernomen dat zijn kameraad gepakt was. fiü wensch te keooep de reporters Een reis per K. P. M.-boot door de Indische Archipel, met toelichting van den heer L. D. Petit, secr. der Afd Amsterdam van de Vereeniging „Oost en West". Toegangsprijs* Loge 0.80; Ie Rang 0.50; 11e Rang 0.35. Kaarten uitsluitend op de vastgestelde uren aan het Uitleenbureau van de Leeszaal. Voorziet U, gezien de groote belangstelling voor onze filmavonden, vroegtijdig van kaarten. der bladen te spreken vermoedelijk om hun het verhaal van zijn wedervaren te doen doch dit stond de politie niet toe. Gedurende zijn dagen van vrijheid had hij steeds onder struikgewas gesl.pen. Bloed honden waren op hem afgezonden (men had een spoor van hem gevonden in een naburig goederenstaiion) doch juist toen de vier voetige speurders in de buurt waren waar hij werd aangetroffen, kwam het bericht van zijn aanhouding. DE DRANKBESTRIJDING IN AMERIKA. Weer een dranksyndicaat ontdekt. Te Chicago is een syndicaat ontdekt voor het vervaardigen van sterken drank, welker productie drie millioen gallons f>er jaar zou bedragen. Tegen 13 personen is een vervol ging ingesteld. Raids op broederschapsgebouwen. Uit Ann Arbor (Michigan) wordt gemeld: Woensdag hebben de drankwetambtenaren raids uitgevoerd op vijf bekende broeder schapsgebouwen. Hierbij werden 84 stu denten van de universiteit van Michigan ge arresteerd. terwijl groote hoeveelheden whisky, bier en rum in beslag werden ge nomen. EEN DOKTER VEROORDEELD. Wegens levering van cocaïne. Dinsdag had een Brusselsch dokter zich voor den rechter te verantwoorden wegens handel in verdoovende middelen. De medicus had n.1. aan een patiente, die hij wegens allerlei kwalen jaren lang behan delde morphine, welke hij zelf bezat. Toen de man van de patente daarachter kwam, gaf hij den dokter te kennen, niet meer van zijn hulp gediend te zijn, en hij zond zijn vrouw naar Spa voor een kuur. De dokter zond toen de morphine in een postpakket naar Spa. Dit lekte uit en op klacht van den echtgenoot van de patiente werd de dokter gerechtelijk vervolgd. Het O. M. meende, dat, hoewel de medicus verder niets valt te verwijten en hij slechts de pijnen van zijn patiente wilde verzachten, hier een voorbeeld moest worden gesteld, daar dergelijke praktijken onder de medici hoe langer hoe meer ingang vinden. Beklaagde werd veroordeeld tot 35.000 fr boete. BRAND IN EEN FRANSCHE DANSGELEGENHEID. In een dansgelegenheid van het variett „Alhambra" te Bordeaux is gisteravond brand uitgebroken. Dank zij het spoedig in grijpen der brandweer werd het vuur ge- bluscht voordat groote schade aangericht was. 11 GEBOUWEN IN DEN ASCH GELEGD. Gisteren brak brand in het dorp Drose> dow (Pommern) in den stal van een kleinen boer brand uit. Door den storm verspreidde het vuur zich buitengewoon snel, zoodat ondanks het ingrijpen van den brandweer 11 gebouwen in de asch werden gelegd. De schade is zeer groot. De eigendommen wa ren niet of laag verzekerd. „ALICE" EN „DOLLY" VERZOEND. Het eind van een etiquette-kwestie. Men herinnert zich wellicht nog den strijd, in 1929 te Washington ontbrand tusschen mrs. Gann, de zuster van den vice-president der V. S. Curtis, en mrs. Longworth, de vrouw van den speaker van het Representan tenhuis en een dochter van president Roost velt, over den voorrang aan tafel bij officieeie gelegenheden.. Mrs. Gann meende, dat aij recht had op een plaats „boven" mrs. Long worth. Welke eisch door laatstgenoemde werd beantwoord met een botte weigering om op plechtigheden te verschijnen waar de zuster van den vice-president genood was. Maar de oude veete is nu vergeten. Bij een of andere gelegenheid op het Witte Huis be groette mrs. Longworth mrs. Gann met de woorden „Hello, Dolly", waarop deze ant woordde met een „Why, here's Alice!" En dezer dagen, aan een diner van de vrouwen-persclub van Washington werd de vriendschap bezegeld. Al zat dan mrs. Gann „Doven de andere. Doch niet wegens de etiquette maar op grond van de voor deze gelegenheid gevolgde alfabetische volgorde. Met-treurmuziek werd de strijdbijl tuascitea -kÉiiIÜaiS£J&ven. j

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1