DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Stoonwij en Verveiij TAPIJTREINIGING lilt OU. Uit hei Parlement 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN: Van 15 regels 1-25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij T h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Ho. fiO Directeur: C. KRAK. l>»\lftKR|>A«p 12 MAAKT 1»3I 133e Jaargang. DE TEKST VAN HET VLOOT- VERDRAG. Een uit drie hoofdstukken bestaande tekst. Buitenland DE TEKST VAN HET VLOOT VERDRAG. Het standpunt van Japan. Itaiaansche persstemmen. DE HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN DUITSCHLAND EN SOV IET-RUSLAND. GEEN HANDELSBETREKKINGEN TUSSCHEN AMERIKA EN SOVIET-RUSLAND. ONTEVREDENHEID ONDER GANDHl'S AANHANGERS. Demoblisatie van het congres- „leger". Dit aantal is nu vergroot met ongeveer 2500 vrijgelaten gevangenen, van wie de de terechtstelling van rouse. De laatste uren. het poolsche-duitsche handelsverdrag. Uit de Belgische kamer. WEER EEN REGEERINGSCRISIS IN FRANKRIJK AANSTAANDE? De socialisten ontevreden? MErnouw. Ziend ons uw bedden, dekens, gordijnen, kleeden en meubelen Ier behande ling. Onse naam waarborgt 17 prima aflevering. LADY OWEN'S GEVANGENSCHAP. Een voorkeursregime. DUITSCH COMMUNIST TE STOCKHOLM GEARRESTEERD. DE NEW YORKSCHE WANTOESTANDEN. COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per franco door het geheele Rijk 2.50. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA- Dil nummer bestaat uit 2 bladen. Den Haag. 11 Maart 1931. Op enkele replieken na, welke morgen zullen worden gehouden, is de Eerste Kamer heden gereed gekomen met de behandeling van de°begrooting van arbeid. Niet minder dan elf sprekers hebben het woord gevoerd alvorens de minister, mr. Verschuur, aan he. woord kwam. We mogen wel volstaan met een korte bloemlezing, ook omdat verschillende pun ten reeds in de Tweede Kamer zijn ter spra ke gekomen. Dit laatste was niet het geval met de kwestie van het versche kadetje. De kantonrechter te Amsterdam heeft besloten, dat een hotel en een restaurant niet onder de Bakkerswet valt, zoodat die inrichtingen reeds in den vroegen ochtend aan haar klan ten versch .brood kunnen voorzetten. De heer Van der Lande (r.k.) had er bij den minister op aangedrongen de Bakkers wet nu zoo te wijzigen, dat er gelegenheid zou zijn reeds des ochtends half acht versch klein brood uit den winkel te halen. Voor he bakken daarvan is geen nachtarbeid noo dig en voor zeer velen zou dit zeer welkom zijn De heer Hermans (s.d.a.p.) waarschuwde daartegen en de minister toonde zich weinig geneigd tot een dergelijke wetswijziging, daar hij voor wetsontduiking als gevolg daarvan vreesde. De veelbesproken zaak der tandtechnici, die in de gelegenheid waren gesteld door een examen alsnog het recht op een visum te verkrijgen doch gezakt waren, is ook on derwerp van debat geweest. De heeren Hendrix (r.k.) en Moltmaker (s.d.a.p.) meenden, dat er iets op gevonden moest worden om de gezakten te helpen, de minister antwoordde, dat dit had moeten bedacht worden alvorens was besloten een examen in te stellen, maar ten slotte beloof de hij nogeens de zaak te zullen overwegen om den gezakten de gelegenheid te geven hun kennis te vermeerderen door studie aan de hoogeschoo! Den heer Wibaut (s.d.a.p.) verklaarde de minister er niets voor te gevoelen bijslag voor huur te bezorgen aan valide arbeiders opdat deze beter zouden wonen. Wel wilde hij overwegen aan de vaders van talrijke ge zinnen tegemoet te komen door ze voor min der geld aan een grootere woning te helpen Met den heer prof. Van Embden (v.d.) heeft de minister geredetwist over de vraag, of de patroons, die arbeidswet of veilig heidswet overtreden, waardoor jonge werk lieden soms door onbeschutte werktuigen worden verwond, niet te licht gestraft wor den. De heer Van Embden noemde een aan tal daardoor veroorzaakte ongelukken, waarbij de patroons er met geldboeten af kwamen. De minister ontkende dat die von nissen partijdig zouden zijn en meende, dat critiek op een vonnis niet mogelijk kan zijn zonder volledige kennis van de omstandig heden. Den heer Wibaut antwoordde de minister op een desbetreffende vraag, dat hij geen heil ziet op een wet tegen kartels, den heer Danz (s.d.a.p), dat hij geen wettige rege ling op arbeidsvacanties wil voorstellen, den heer Slingenberg, dat voor ruimer tubercu losebestrijding niet meer geld beschikbaar is en trouwens ook niet noodig is, daar van particuliere zijde reeds voldoende wordt ge zorgd. Ook heeft de minister tegenover verschil lende sprekers betoogd, dat wij met onze ar beidswetgeving gelijken tred moeten houden met andere ons omgevende landen en dat we bij de ten uitvoerlegging van de conven tie van Washington niet te hard van stal moeten l<fopen met het oog op de concur rentie. Voor den heer Oudegeest (s.d.a.p.) was dit reden den minister te kapittelen en daar zal deze morgen het antwoord wel niet op schuldig blijven. De Tweede Kamer heeft heden de behan deling van de wijziging van de wet op het Nijverheidsonderwijs voortgezet, maar is er slecht mede opgeschoten. Minister Terpstra heeft het ontwerp nader toegelicht en in het bijzonder verdedigd het voorstel om de on derwijsraad te doen adviseeren inzake de steun te verleenen aan nieuwe nijverheids scholen. En verder zijn er ettelijke amende menten toegelicht, een enkel artikel aangeno men, maar daarop is de behandeling tot morgen verdaagd. Een slakkengang! Bagel^ksch Overzicht Gisteren is de tekst van het vlootverdrag gepubliceerd en al dadelijk is gebleken, dat het geheel een zeer lijvig rapport is gewor den, hetgeen trouwens verwacht werd. De tekst is verdeeld in drie hoofdstukken. In loofdstuk A worden de linieschepen en vlieg tuigmoederschepen behandeld, in hoofdstuk B de aanbouw, welke niet door het Verdrag van Londen werd geregeld, terwijl hoofd stuk C betrekking heeft op z.g. „algemeene overeenkomsten". Als we de drie hoofdstukken even de re vue laten passeeren en niet al te huiverig zijn voor cijfers, dan blijkt uit hoofdstuk A, dat wat de linieschepen betreft, le. dat Frankrijk en Italië voor 31 De cember 1936 ieder twee linieschepen zullen bouwen, welker waterverplaatsing de 23.323 ton niet zal overschrijden; 2e. dat bij het gereedkomen van deze schepen Frankrijk de Dyderst-klasse zal sloopen en Italië zich dienovereenkomstig verplicht ongeveer 16.820 ton der oudere groote kruisers te sloopen; 3e. dat Frankrijk en Italië hun liniesche pen-tonnage van 75.000 ton tot 181.000 ton zullen mogen verhoogen. Wat de vliegtuigmoederschepen betreft, zullen Frankrijk—Italië gerechtigd zijn, der gelijke schepen te doen bouwen tot een ton nage van elk 34.000 ton. Hoofdstuk B behandelt allereerst de krui serskwestie en zegt: le. De tonnage van de op stapel te zetten bodems zal niet de tonnage te boven gaan, welke bij iedere scheepsklasse voor 31 Dec. 1936 mag worden vervangen. Schepen, die reeds verouderd zijn of schepen, die geduren de den looptijd van het verdrag de ouder- demsgrens bereiken, moeten worden ge sloopt, indien tot nieuwen aanbouw beslo ten is; 2e. Na gereedkoming van het program- 1930 zullen geen verdere bodems op stapel worden gezet. In dit verband wordt be paald, dat de leden van het Britsch Impe rium, Frankrijk en Italië niet het voornemen hebben voor 31 December 1936 torpedoja gers welke dan ook te vervangen, wel ke voor dit tijdstip nog geen 16 jaren oud zijn. Tegelijkertijd komen de betrokken par tijen overeen, dat deze aangelegenheid ter Algemeene Ontwapeningsconferentie 1932 nogmaals ter sprake zal worden gebracht. Verder worden in dit hoofdstuk de duikboo- ten behandeld. Er zullen buiten en behalve het program van het jaar 1930 geen nieuwe bodems op stapel worden gezet. Oudere vaartuigen zullen gesloopt worden, met uit zondering van gevallen, waarin door sloo ping der duikbootentonnage beneden het in paragraaf 16 van het Verdrag van Londen vastgestelde tonnage-niveau zou dalen. Be houdens een algemeene regeling van de ma ritieme kwesties ter Ontwapeningsconferentie 1932 zal de tonnage van de in dienst zijnde Fransche onderzeebooten tot 31 December 1936 81.989 ton niet mogen overschrijden. De statenleden van het Britsche wereld rijk houden vast aan de opvatting, dat 81.989 ton, in vergelijking met de tonnage van de Engelsche torpedojagers, zijnde 150 duizend ton, te hoog is. Engeland is echter bereid in zooverre met de onderteekenaars van het Londensche Verdrag te transigeeren, dat het van Artikel 121 van het Londensche Verdrag geen gebruik zal maken. In hoofdstuk C wordt gezegd, dat Frank rijk en Italië zich bereid verklaren, het be paalde in Hoofdstuk III van het Verdrag van Londen te aanvaarden voor zoover het betrekking heeft op de staten-leden van het Britsche Wereldrijk, de Ver. Staten en Ja pan. Zij aanvaarden, voor zoover het hen zelf betreft, deze bepalingen in zooverre de ze niet in strijd zijn met den inhoud van het onderhavige vlootverdrag. Op het oogenblik der onderteekening van deze overeenkomst zullen de staten-leden van het Britsche Wereldrijk, alsmede Frank rijk en Italië en de overige onderteekenaren van het Verdrag van Londen een verklaring onderteekenen, welke als volgt luidt: Het onderhavige verdrag beteekent geen enkele blijvende verhouding tusschen eeni- gerlei scheepsklasse van de staten-leden van het Britsche Wereldrijk, Frankrijk en Italië zelf. Inzonderheid is hierdoor geen enkel pre cedent geschapen voor een uiteindelijke rege ling. Liet is de bedoeling te weten of en in hoeverre tonnage, die op 31 December 1936 verouderd zal zijn, kan worden vervangen. Het Japansche standpunt ten aanzien van het Vlootverdrag is aan het Departement van Buitenlandsche Zaken medegedeeld. De tekst werd echter nog niet gepubliceerd Naar ver luidt juicht Japan den aanbouw van nieuwe linieschepen door Frankrijk en Italië niet toe, hoewel het recht van beide landen hiertoe, overeenkomstig de in het Verdrag van Washinton vervatte totaaltonnage-bepalin gen is vastgelegd. Japan maakt bezwaren tegen het hooge duikbootentonnage van 82.000 ton, hetwelk men aan Frankrijk heeft toegestaan, terwijl Japan zich krachtens het Verdrag van Londen tot 52.000 ton moet beperken. Japan hoopt, dat het niet noodza kelijk zal zijn de veiligheidsclausule van dit Verdrag in werking te doen treden. Volgens deze clausule hebben de drie groote zeemo gendheden het recht haar tonnage te verhoo gen, indien dit in vergelijkiae met andere sta ten gerechtvaardigd schijnt. Tevens wordt de hoop uitgesproken, dat Frankrijk ter Ontwa peningsconferentie 1932 zal kunnen worden bewogen tot aanvaarding van een lager ton- nage. De gedachtenwisselingen tusschen Londen en Washington over het Vlootverdrag zijn nog niet geëindigd. Ter gelegenheid van de publicatie van den tekst van het Vlootverdrag publiceeren de Italiaansche bladen speciaal het laatste ge deelte, waarin gestipuleerd wordt, dat de overeenkomst geen blijvende verhouding be duidt voor de scheepscategorieën der betrok ken vloten, terwijl evenmin vooruitgeloopen wordt op de kwestie van de vervanging van de bodems, die op 31 December 1936 de ouderdomsgrens hebben bereikt. Overigens is de Italiaansche pers geneigd de voor Italië gunstige zijde van hte Verdrag te belichten. De „Giornale dTtalia" vat de waarde van het verdrag als volgt samen 1. Het recht van pariteit tusschen Italië en Frankrijk voor de door de Washington- sche overeenkomst geregelde scheepsklassen, slagschepen en vliegtuigenschepen is op nieuw bevestigd. 2. Voor de door de Washingtonsche over eenkomst niet geregelde kruisers tot 10.006 zal waarschijnlijk tusschen Italië en Frank rijk volkomen gelijkheid tot standkomen. 3. Een bijna volkomen gelijkheid wordt geschapen in de scheepsbemanning en het rythme van den nieuwen vlootaanbouw. Bei de staten zullen jaarlijks een bijna gelijke tonnagevervanging verwezenlijken. Het ver schil bepaalt zich tot enkele honderden ton nen. 4. Op de politieke grondbeginselen van de vlootpariteit is niet vooruijgeloopen. De „D.A.Z." heeft naar aanleiding van den terugkeer der delegatie Duitsche indus- trieelen uit Sovjet-Rusland bijzonderheden gegeven over uitbreiding van de Duitsch Russische handelstransacties. De orders, die uit den aard der zaak eerst geplaatst kun nen worden na verdere onderhandelingen, hebben o.a. betrekking op werktuigen, fa- brieksinstallaties, etc. Sovjet-Rusland beoog de reeds binnen het kader van de thans be staande regeling in 1931 een groot aantal bestellingen te doen. De daarboven nog te plaatsen orders zouden op 300 millioen Mark worden becijferd. In het algemeen zal over de prijzen en leveringsvoorwaarden nog nader beraadslaagd moeten worden, aangezien de Russen, naar oude gewoonte, tijdens de reis der Duitsche industrieelen, in Duitschland ook bij niet aan de excursie deelnemende firma's offerten hebben aange vraagd. De ondubbelzinnige verklaring van het Witte Huis te Washington, dat de regeering geen relaties met Sovjet-Rusland ambieert, heeft ni politieke kringen aanleiding gegeven tot het ontstaan van geruchten over oneenig- heid tusschen president Hoover en staatsse cretaris Stimson inzake de kwestie van de politiek ten aanzien van Rusland. De „New York World" doet den presi dent der republiek allerlei verwijten en be toogt, dat de regeering, met het oog op de in de V.S. aanwezige zeven millioen werk- loozen, een goudmijn, gelijk de Russische markt, dient uit te buiten, instede van dicht te gooien. De correspondent van de „Times" te Nieuw Delhi wijst er op, dat berichten uit ver uiteenliggende plaatsen als Bombay, Amrit- sar en Allahabad een zekeren tegenzin toonen bij Gandhi's medewerkers om de voorwaar- 1 dén van het accoord met den onderkoning te aanvaarden en een nog grooter tegenzin bij zijn aanhangers om te gehoorzamen aan de bevelen, waarbij de omvang van het posten en de boycott worden beperkt. Het zal vol gens den correspondent nog wel eenige dagen duren voor men er zich een bepaald oordeel over kan vormen of het congresbestuur den oprechten wensch koestert een wapenstilstand af te kondigen. De congresleiders te Bombay staan zoo meldt de correspondent aldaar van de yjmes» voor twee moeilijke problemen, n 1 de demobilisatie van het groote leger vrijwilligers en het handhaven van orde bij het posten van winkels waar buitenlandsche stoffen verkocht worden en van drankwin kels De ervaring der laatste paar dagen heeft getoond dat pogingen tot oplossing dezer problemen tot conflicten en kleine rust verstoringen hebben geleid. Toen het accoord te Nieuw Delhi getee- kend werd, waren er in Bombay ongeveer 1500 congtesvrijwi 11 igers onder leiding van officieren en gevoed en gekleed uit congres fondsen. meesten met werkloosheid worden bedreigd en geen middelen van bestaan hebben. Zoo is er een begrijpelijke ontevredenheid bij het vooruitzicht op demobilisatie. Gandhi sprak dezer dagen te Bombay het zgn. „apenleger" van het congres toe (een organisatie van jongens en meisjes) doch hij had groote moeite zich gehoor te verschaf fen tengevolge van de heerschende verwar ring en wanorde, waardoor verscheidene per sonen gekwetst werden. De mahatma oefen de critiek op het gedrag van zijn jeugdige gehoor, waarbij hij zeide dat ze als echte apen handelden en de hoop uitsprak, dat ze beter gedisciplineerd waren als hij ze weer eens ontmoette, want de tooneelen die hij dezen dag te zien had gekregen waren schan dalig. Hij wenschte de kinderen geluk met het werk verricht tijdens de ongehoorzaamheids beweging en vroeg hun de propaganda ter hand te nemen voor „Khaddar" (binnenland- sche weefsels) en voor het posten. Tot op het laatste oogenblik had Arthur Rouse, de Londensche handelsreiziger, die Dinsdag te Bedford wegens moord werd op gehangen, gehoopt, dat hem gratie zou wor den verleend. De Labourminister Clynes had daarvoor echter geen termen kunnen vinden. Dit werd echter eerst op het laatste oogenblik aan den veroordeelde bekend ge maakt. Rouse speelde den avond vóór zijn terechtstelling een partijtje schaak met zijn bewaarders en ging vroeg naar bed. Hij sliep rustig, overtuigd, dat hem den volgenden morgen zou worden medegedeeld, dat het gratie-verzoek was ingewilligd. Bij het ont bijt gistermorgen vroeg hij, of zijn gratie verzoek ingewilligd was. Toen het tegendeel bleek, berustte hij er in, den gevangenis- geestelijke te ontvangen. Op het laatste oogenblik kreeg hij een woede-aanval en hij uitte onverstaanbare woorden. Toen de beulsknechts hem kwamen halen, was Rouse half bewusteloos. Op zijn verlangen was hij gekleed in het elegante costuum, dat hij ook in de rechtzaal bedroeg. Volgens het proces-verbaal der terechtstel ling, was de dood onmiddellijk ingetreden Het vonnis was, zoo werd er in gezegd, „op snelle en humane wijze" ten uitvoer gebracht Voor de gevangenis stonden een paar hon derd menschen. De politie had uitgebreide maatregelen genomen, om de orde te bewa ren. (Hg. Crt.) In den aanvang van de zitting van den Poolschen Sejm is gistermiddag het Duitsch- Poolsche handelsverdrag, tezamen met het Duitsch-Poolsch liquidatieverdrag in behan deling gekomen. De minister van Buitenlandsche Zaken, Zaleski, hield een uitvoerige rede, waarin hij de commercieele verhouding tusschen heide landen besprak en er op wees, dat Polen nim mer dan handelsoorlog tegen Duitschland heeft ontketend, doch zich steeds op het standpunt heeft gesteld, dat slechts gelijk waardigheid van beider concessies den grondslag kon vormen voor de sluiting van een handelsverdrag. Spr. drong er tenslotte bij de Sejm op aan, dat deze de verdragen zal goedkeuren. Hierop volgde debat. Tijdens de besprekingen o .er de begroo ting van Buitenlandsche Zaken kwam het in de Kamerzitting van gistermiddag tot hef tige incidenten tusschen den liberalen leider Devëze en den socialistischen leider Vander- Velde. Het liberale kamerlid verweet VanderVelde, dat hij zich in België verzet tegen de uitgave van landsverdediging, terwijl zijn Duitsche partijgenooten het bouwen van een nieuwen pantserkruiser goedkeuren. Door de socialistische politiek zou België ongewapend komen te staan temidden van een gewapende wereld. - Na deze redevoering volgden heftige pro testen van de socialisten. Het tumult werd zoo geweldig, dat de voorzitter de zitting voor 10 minuten moest schorsen. In antwoord op de door verschillende sprekers gemaakte opmerkingen, verklaarde de minister van Buitenlandsche zaken, Paul Hijmans, later tegen het slot van de zitting dat voortdurend voeling gehouden wordt met de Nederlandsche regeering voor de op lossing van de tusschen beide landen be staande geschillen. De minister beschouwt de houding van de Nederlandsche pers tegenover de Belgische Eeuwfeesten en het te Oslo gesloten accoord als bemoedigende voorteekenen. van In de wandelgangen van de Fransche Kamer spreekt men sedert eenige dagen weer over de mogelijkheid van een a.s. regeerings- crisis, die na de behandeling van dé begroo ting wordt verwacht. De socialisten zeggen, niet tevreden te ziin met de verklaringen van den minister van financiën over zijn optre den als advocaat van ds groote Fransche luchtvaart-Maatschappij Special van de Aero postale. Naar de meeningen in politieke kringen wachten zij slechts op de gelegenheid om door een aanval op hem de regeering te tref fen. Sommigen weten zelfs reeds mede te deelen, dat de leden van het Kabinet drang op minister Flandin hebben uitgeoefend, om zijn functie neer te leggen, wat Flandin echter zou hebben geweigerd. Te zijner rechtvaardiging zal hij zelfs vier zijner col lega's, de ministers Reijnand, Dumont, Del- ligne en Pietri, voor het bankroet der Aero Postale hebben verantwoordelijk gesteld. Men acht het niet uitgesloten, dat de re geering reeds heden bij de behandeling van het uitgestelde artikel over de subsidieering van de Aero Postale in een moeilijke positie zal geraken. Er heerscht eenige ontstemming in gerech telijke kringen over de wijze van behande ling, welke lady Owen, die twee weken ge leden wegens moord door het Assizenhof van Seine-et-Oise tot vijf jaar gevangenis straf werd veroordeeld, thans geniet. In af wachting van de behandeling van haar zaak in hooger beroep is zij van de gevange nis te Versailles naar de vrouwengevangenis van Saint-Lazare overgebracht. Naar nu is gebleken heeft de procureur der republiek daar niets van geweten. Hij las het bericht in de bladen! De gevangenisdi recteur had het niet noodig geoordeeld hem er van in kennis te stellen. Het transport ge schiedde per auto zonder eenig politie-gelei- de, alleen in tegenwoordigheid van twee vrouwelijke opzichters. Officieel heeft het, dat lady Owen naar Saint-Lazare is overgebracht, „om gezond heidsredenen". Doch het schijnt, dat zij zelf den wensch ertoe te kennen had gegeven daar de gevangenis te Versailles weinig comfort biedt en dat men met een opmerke lijke inschikkelijkheid aanstonds daaraan heeft voldaan. Intusschen wordt haar vertrek uit Versail les door haar mede-gedetineerden levendig betreurd. Zij had zich n.1. door haar edel moedigheid eenige populariteit verworven. Toen een der vrouwen in de gevangenis een kind ter wereld had gebracht, had zij geld verstrekt voor de luiermand en tevens een spaarbankboekje geschonken. Het kindje overleed evenwel enkele dagen later, waar op lady Owen op zich nam de kosten der be grafenis te dragen. De Stockholmsche crimineele politie heeft gisternacht gearresteerd den Duitschen com munist Bernhard Kuehl uit Koningsberg kort voordat hij naar Noorwegen wilde doorrei zen. Het heden ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat K. die zich voordeed als koopman in opdracht van Moskou een reis heeft gemaakt naar de communistische dag bladen van Zweden, welke Sovjetsteun ont vangen. Uit de in beslag genomen papieren blijkt thans voor het eerst duidelijk, dat het Stockholmsche dagblad „Ny Dag" door Mos kou wordt gefinancieerd. In het afgeloopen jaar heeft het blad 100.000 Kronen ontvangen. Terwijl de Eerste Burgemeester van New York Walker zich op een ontspanningsreis in Californië bevindt, is in de breede kringen der burgerij oppositie ontstaan tegen het stadsbestuur, dat beschuldigd wordt van een weinig serieuze houding'bij het onderzoek van de schandaalaffaires van den laatsten tijd. De noodige sensatie werd teweegge bracht door den onvoorwaardelijken eisch van de New Yorksche Kamer van Koophan del, dat van staatswege een omvangrijk on derzoek dient te worden ingesteld. De Bur ger Unie, een invloedrijke corporatie, zal ver moedelijk het verlangen van de Kamer on dersteunen. Aangezien de actie tegen het stadsbestuur dermate om zich grijpt zullen de staatsautoriteiten waarschijnlijk wel ge dwongen zijn een onderzoek in te stellen. O

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1