DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit het PaHewiesif DageÜJksch Overzicht DE ENGELSCHE PRINSEN WEER~ THUIS. Een groote en belangwekkende reis door Amerika. BuiienBand HET PROCES TEGEN GOEBBELS. Tot 1000 M. bcete veroordeeld. veroor- Dr. Goebbels wederom deeld. DE TOESTAND IN SPANJE. Actie van werkloozen. Te Sevilla. Te Madrid. EEN MISLUKTE RAZZIA IN BERLIJN. Onder de Berlijnsche misdadigers. 133e iaargang. EEN VERMANING VOOR DE THURINGSCHE SCHOOLJEUGD. DE OPSTANDIGE BEWEGING OP MADEIRA De Bisschop van Funchal als bemiddelaar. DE OVERSTROOMINGSRAMP IN HET WILNA-GEBIED. Typhusgevallen. DE AARDSCHUIVING IN DEN KAUKASUS. Nog steeds ontstellende berichten. DE AARDBEVING IN ARMENIE. Te 'Nachitschewan ongeveer 100 dcoden. Bijna alle dorpen in Zanguezoer verwoest. HET VOORBEELD VAN KURTEN GEVOLGD. DE TOESTAND VAN JACK DIAMOND DE ALEXANDRIE—CAIRO-EXPRESS IN VLAMMEN. 38 dooden en 36 zwaargewonden. Gebruikte Automobielen Yerkoopen wij onder GARANTIE en op PROEF Garage C. NIEUWLAND, Bergen. WEER EEN BANKSCHANDAAL IN FRANKRIJK. DOODGEFOLTERD. DUITSCH BURGEMEESTER VEROORDEELD. EEN NIEUWE VELDTOCHT VAN SANDINO? Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voer Alkmaar 2.—, franco door het geheele Rijlr 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTEKTIEN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voornam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. jlo. ÏOI Directeur: C. KRAK. U A 1*1111. I»3f Dit nummer bestaat uit drie bladen. Den Haag 29 April 1931. De Tweede Kamer heeft heden, wel licht onopzettelijk, rten communisten een kool gestoofd. De Centrale Sectie had in overweging gegeven op 1 Mei a.s. geen openbare vergadering te houden. Niet natuurlijk om aan de roode broe ders gelegenheid te verschaffen tot de gebruikelijke demonstraties op dien dag, doch om in de afdeelingen te ver gaderen. Nu, uit een afdeelingsvergade- ring kan men wegblijven zonder dat er een haan naar raait en in zooverre kon men er volkomen vrede mede hebben. Maar de Centrale Sectie had op de agen- d - gebracht het initiatiefvoorstel van den heer Wijnkoop inzake de verzorging van werkelooze arbeiders. En als nu iemand bij een dergelijke aangelegen heid niet afwezig kan blijven dan zijn 't de Communisten. Vandaar hun protest tegen het Lesluit der Centrale Sectie ge volgd door een formeel voorstel van den heer De Visser om Vrijdag in ieder geval dat wetsontwerp „iet in de afdeelingen te behandelen. Dit werd evenwel afge wezen met 63 tegen 23 stemmen, waar bij zich bij da Communisten de Sociaal democraten alsmede de heeren Boon (lib.) en Floris Vos schaarden. We zullen dus de heeren Wijnkoop en D Visser op 1 Mei niet op de vlakte zien verschijnen. Bij wijze van pleister op de wonde heeft "de Kamer op voorstel des Voor zitters den heer Wijnkoop op zijn gister gedaan verzoek vergund op een nader te bepalen dag een interpellatie te houden over de verbanning v^n de „Tribune" uit de openbare leeszalen en den sta- tionsboekhande). De Kamer heeft met 64 tegen 20 stem men aangenomen de. wijziging van de Woningwet. Tegen waren de sociaal democraten er. Communisten wegens, naar viel af te leiden uit een verklaring van den heer Van den Bergh (s.d.a.p.), de voordeelen, welke aan de grondeige naren zijn toegekend. Naar aanleiding van een verslag van de commissie voor de Rijksuitgaven be t-effende de uitvoerin r van de Zuider- zeesteunwet, hebben we een debat mogen aanhooren tusschen de heeren Duymaer van Twist (a.r.) en Van Vuuren (r.k.) over de vraag wat beter is: credietver- leening aan de visschers door de daar voor opgerichte Credietvereeniging dan wel direct door de Generale Commissie. Het eerste bepleitte de heer Duymaer omdat de Credietverleening welwillen der optreed en daardoor ten slotte de verleende voorschotten terug krijgt, ter wijl d heer Van Vuuren er voor was, dat de Generale Commissie die zaak behar tigde, omdat de Credietvereeniging van het terugontvangen geld niet minder dan tweederden noodig heeft voor invorde ringskosten. Tot een bepaalde beslissing is het niet gekomen, doch het verslag is goedgekeurd. Een wijziging in onze Auteurswet, noo dig geworden door de aanvaarding van een herziening van onze acte van toe treding tot de Berner Conventie inzake de bescherming van het auteursrecht is 'c* zonder bijzondere mo'lte doorgeko men. Die wijziging betreft een betere regeling van het journalistiek auteurs recht en een verlenging van den termijn gedurende welke het niet vrij zal staan buitenlandsche werken te vertalen, van 10 °P 50 jaar. Het laatste punt heeft zelfs geen onderwerp van beraadslaging uitgemaakt, het eerste is door den heer Schaepman (r.k.) ter sprake gebracht, die bij amendement voorstelde te bepa- dat een courant geen bericht van ®en andre courant zou mogen overnemen zonder den naam van de bron geheel onverkort te vermelden. Men zou dus bii overneming niet kunnen volstaan uiet onder eenig bericht te zetten: „Tub. of „Ass. Crt", maar steeds moeten schrij den „Twentsch Dagblad Tubantia en Enschedesche Courant" en „Provinciale Hrentsche en Asser Courant". Minister H Jnner wist hem dit denkbeeld uit het hoofd te praten er op wijzende, dat de ■bekortingen bij ingewijden usantieel waren en verandering dus overbodig is. He heer Schaepman trok toen zijn amen dement weer in, waarop het ontwerp zonder stemming werd goedgekeurd. Het laatste voor heden aan de orde gestelde wetsvoorstel is niet afgehan deld. Het betreft een ontwerp tot wijzi ging der Visscherijwet, welke op ver schillende punten verbetering er door zal (•.adergaan zoodat beter zal gezorgd hunnen worden voor behoud van den yischstand en de liefhebberijvisschers ietwat beteugeld zullen worden. In het hijzonder is er druk gesproken over een voor ons niet-visschers wel eigenaardig Punt. In openbare wateren mag met den hengel gevischt worden zonder akte, °ok al zijn die wateren verpacht. Nu was onder meer in het ontwerp voorgesteld to bepalen, dat een hengelaar die van deze vrijheid gebruik maakt zijn visch- tuig niet geaasd mag hebben met visch Wij zijn geen hengelaars, hebben zelfs nog nooit gehengeld, maar er zijn onge twijfeld veien onder de lezers van uw blad, die de strekking van dit verbod ten volle begrijpen: met visch als aas vangt men snoek en dat is de best be taalde visch voor den beroepsvisscher. hen einde hem te beschermen tegen de liefhebbers-visschers, die op Zondag eens in het door hem gepachte water komen visschn naar snoek, is deze be paling in de wet gebracht. De heer Marchant (v.d.) had nu bij amendement voorgesteld die beperking weer te schrappen en we hebben daarover een zeer geanimeerde gedachtenwisseling ge hoord, waaruit ons onder meer is gbele- ken, dat er in ons land verbazend veel gedaan wordt aan hengelsport. Minister Ruys de Beerenbrouck wilde van het amendement-Marchant niets weten, driegde zelfs met intrekking van het ontwerp, zoo dit mocht worden aange nomen, waardoor de voorsteller zich in- tusschen niet liet afschrikken doch ten slotte is het verworpen met 30 tegen 28 stemmen. Morgen wordt de behandeling van het ontwerp voortgezet. De prins van Wales en zijn broeder, prins George, zijn gistermiddag weer thuis geko men van hun lange buitenlandsche reis. Aldus luidt een persbericht, dat vrij nuch ter klinkt, maar dat toch een niet onbelang rijke mededeeling is. Ongeveer drie en een halve maand geleden zijn de beide prinsen op reis gegaan. Per vliegtuig vertrokken, namen ze weldra de boot en bezochten eerst Bermuda, Havanna en Jamaica, om vervolgens door het Panama kanaal naar Peru te reizen. Van Peru zijn ze naar Bolivia gegaan, vandaar door Chili naar Argentinië, in welks hoofdstad de prins van Wales persoonlijk de Britsche rijksten toonstelling opende. Eigenlijk was dit laatste het hoofddoel van den tocht en we kunnen het hier wel dadelijk bijvoegen de tentoon stelling zelf is een groot succes geweest voor Engeland. Ongeveer 1% millioen 'bezoekers hebben de Engelsche producten, de Engel- sche industrie, enz., enz, bewonderd. Ze heb ben een idee gekregen van wat het groote Europeesche wereldrijk kan en vermag. Terwijl de tentoonstelling de menigte tot zich trok, verlieten de prinsen Buenos Aires weer en gingen, na een halven dag in Mon tevideo te hebben doorgebracht, naar Bra- zelet en vandaar over den Atlantischen Oceaan naar Lissabon. In Zuid-Amerika hadden zij voortdurend van vliegtuigen gebruik gemaakt en de prins van Wales had er herhaaldelijk zijn eigen Puss-Moth bestuurd, die hij meegenomen had. Het zou voor de prinsen onmogelijk ge weest zijn zooveel te zien en af te doen als zij andere vervoermiddelen hadden gebezigd. De reis is buitengewoon belangwekkend geweest, hoewel noodzakelijkerwijs ver moeiend daar er o.a. aanzienlijke veranderin gen van temperatuur en hoogte waren. De „Times" noemt de reis een combinatie van opwekkend genot en hard werk en voegt er bij, dat de prins van Wales niet alleen naar Zuid-Amerika ging als een reiziger, die een aantal belangwekkende en aantrekkelijke landen wenschte te bezoeken, maar ook als koninklijk gezant, uit op de verbetering van de commercieele en cultureele betrekkingen tusschen Groot-Brittannië en de La- tijnsche-Amerikaansche republieken. Hij gaf zich de moeite te leeren de bevolkingen toe te spreken in haar eigen taal en hij heeft zijn zending verricht met zijn gewone innemende energie en verbeeldingrijk begrip. Reeds heeft de reis resultaten van groote waarde gehad en voor al het goede werk, dat hij heeft ge daan, ontvangt de prins den dank der .natie Thans zijn de prinsen dus weer thuis 18000 mijlen hebben zij afgelegd, met alle moderne vervoermiddelen, die onze eeuw kent. Gisteren kwamen zij uit Frankrijk, waar ze een vliegtuig namen, dat hen onder storm naar eigen home bracht. Daar werden ze ont vangen door hun broeder, den hertog van York, en gezamenlijk, ging het toen naar het kasteel Windsor, waar de koning en koningin hen oowachten De Tweede Strafkamer van het Landgerecht heeft gisteren in hooger beroep vonnis ge wezen in de zaak tegen den Rijksdagafge vaardigde Dr. Goebbels. Zij vernietigde het in eerste instantie gewezen vonnis en ver oordeelde hem tot een geldboete van 1000 Mark. subs. 50 dagen gevangenisstraf, we gens hfileedieiflg van de reueeritig. Dr. Goebbels heeft in December 1929 in „Der Angriffeen artikel geschreven, waar in de leden van de Rijksregeering „landver raders van het volk" worden genoemd; in dit artikel wordt op tal van andere plaatsen be- leedigend over de regeering geschreven. De eisch luidde: zes maanden gevange nisstraf. Het schepengerecht Charlottenburg onder voorzitterschap van dr. Rambke heeft dr. Goebbels veroordeeld wegens openbare be- leediging van verschillende gevallen tot een maand gevangenisstraf en 1500 Mark boete. Te Sevilla kwam gister een aantal werkloo zen naar het stadhuis om werk en levensmid delen te eischenzij werden en door den bur gemeester en den secretaris te woord gestaan. Vervolgens trokken zij door de hoofdstraten der stad, eveneens om voedsel vragende. Daar hun houding dreigend scheen, sloten ettelijke winkels hun luiken, andere verdeelden levens middelen en geld. De minister van binnenl. zaken verklaar de, dat het vraagstuk, hetwelk hem de groot ste zorg verschafte, was, dat de werkloosheid werd verergerd, doordat arbeiders uit de po- vincie naar Madrid trokken. Hij ontving een delegatie van werkloozen, die een dreigende houding aannamen. De minister zeide tot hen, dat zij een an dere houding moesten aannemen en niet moesten afgaan op hetgeen agents provoca teurs zeiden. Maura deelde verder nog mede, dat, daar landeigenaars in de omgeving van Sevilla vreezen voor onlusten tijdens het zaaien, hun 25 motorwielrijders der guardia civil zullen worden gezonden om hen te beschermen. De beruchte bond van leden van de Ber lijnsche „onderwereld" Immertreu, die juist den laatsten tijd weer veel van zich heeft doen sprekend door geoefende terreur op zekere lieden,- die niet in den smaak vallen van de heeren, viert elk jaar een groot feest. Zoo ook dit jaar. De vreugde wat dit keer vooral groot, omdat men het eeuwfeest vier de van den bond. Ongeveer 18O0 feestgan gers, dames en heeren, in groot avondtoilet en smoking, waren in een feestlokaal bijeen gekomen. Talrijke gasten en „gedelegeerden" van verwante vereenigingen waren aanwezig. De politie wilde van de gelegenheid gebruik maken om een inval te doen, daar zij ver moedde, dat vele „bekenden" van haar aan het feest zouden deelnemen. Op het oogenblik dat de tafelpresident zijn feestrede had uit gesproken, verscheen een inspecteur van poli tie, die minzaam een kleine vertoring van het prettige avondje aankondigde, welke in tus schen, naar hij hoopte, niet lang zou duren. De daarop binnentredende beambten keken de papieren na en namen vijftig personen mee naar het bureau, van wie er alras weer 49 in de zaal verschenen. Slechts één gast werd vastgehouden. Blijkbaar had het bestuur vermoed, dat de politie iets in het schild voerde, zoodat men gezorgd had „zekere" personen niet aan het feest te doen deelnemen. Tot laat in den nacht bleef men gezellig bijeen, zich vroolijk makend over het échec van den heer Grzesinski. ««am Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA, Het Thüringsche Ministerie van Volksont wikkeling heeft een rondschrijven doen toe komen aan de directeuren van hoogere in richtingen van onderwijs, waarin erop ge wezen wordt, dat de Hitler-jeugd en inzon derheid de Thüringsche Scholierenbond in de laatste weken bij hun optreden in politieke aangelegenheden een houding hebben aange nomen, welke niet in overeenstemming is met de belangen van de jeugd, haar opvoeding en vereischte terughoudendheid op partijpolitiek gebied. Het Ministerie wijst de scholieren, die van genoemde vereenigingen lid zijn, met nadruk er op, dat zij in strijd handelen met Paragraaf 26 van de Schoolverordening inzake opvoe ding en schooldiscipline. Het ultimatum, dat de Portugeesche Mi nister van Marine gesteld heeft aan de op standelingen op Madeira, was reeds gister middag te 17 uur verstreken. Niettemin heelt er nog geen aanval van de zijde der regee- ringstroepen plaats gehad. Volgens een bericht uit Lissabon heeft Bis schop Ribeiro van Funchal zich aan boord van het vlaggeschip van den Minister van Marine begeven om met hem te onderhande len, over de overgave der opstandelingen, „onder bepaalde voorwaarden". De Minister van Marine heeft den Bisschop echter mede gedeeld, dat hij vasthoudt aan onvoorwaar delijke overgave, y Door de overstroomingscatastrophe in het Wilnagebied is inzonderheid het stadje Druja aan de Letlandsche grens zwaar geteisterd. Het plaatsje staat volkomen onder water. In vele wijken staat het water meer dan een Meter hoog. Negentienden der huizen zijn van hout en door het water van de funda menten losgespo'eld. De meeste huizen zijn met staaldraad aan de bcomen bevestigd. Zeer ernstig gehavend werd een oude synagoge, waaruit een bibli otheek met 300 zeer anthieke boekwerken is weggespoeld. In de stad is een vlek- en buik- typhus epidemie uitgebroken, waaraan reeds 50 personen lijdende zijn. In vele gezinnen heerscht hongersnood. Talrijke personen, die van de Russische zijde op groote ijsschotsen en wrakstukken van huizen kwamen aandrij ven, zijn in het water omgekomen. De schade, die de aardbeving in den Kau- kasus heeft aangericht, heeft zich niet alleen tot Georgië beperkt, maar ook in andere ge bieden is de aardbeving een ramp geworden. De eigenlijke haard van de aardbeving ligt in de republiek Nashitsjewau, toch ook ineen groot deel van Armenië en in Asser-Bidsjau is groote schade aangericht. Alleen in Asser- in Bedsjau zijn 220 personen gedood en meer dan 200 personen gewond Buitenge woon groot is het verlies aan vee, waardoor deze Kaukasische bergvolken bijzonder hard worden getroffen omdat dit hun voornaam ste bron van inkomsten is. Er heeft zich een paniek van de bevolking meester gemaakt. De plaatselijke sovjet doet al het mogelijk om hulp te bieden, maar kan niet alle dak- loozen bergen en beschikt ook niet over vol doende medecijnen en verbandmiddelen. In den loop van gisteren zijn de eerste of- ficieele berichten over de groote aardbeving- in Armenië binnengekomen. Voor zoover tot dusverre kon worden vastgesteld hebben ruim 700 personen den dood gevonden. 20.000 menschen zijn dakloos geworden. Hun toe stand wordt nog moeilijker doordat het hard regent. Het Centraal Comité van de republiek Geor gië heeft een van speciale volmachten voor ziene commissie per vliegtuig naar Nachit- schewan gezonden om de hulpmaatregelen voor de bevolking te leiden. Te Nachitsche- wan zijn 60 huizen verwoest. In de steden Gersu en Oschnubar zijn in totaal 380 hui zen vernietigd. Daar in het aardbevingsge- bied groot gebrek bestaat aan brood en le vensmiddelen^ ijn op het station Tilflis 6000 ton graan in beslag genomen en naar het ge bied van de ramp gezonden. Ook de raad van volkscommissarissen van de Sovjet Unie heeft een hulpactie op touw gezet. Naar via Moskou wordt gemeld, wordt het aantal personen, dat bij de aardbeving in Nachitschewan (Armenië) werd gedood, op honderd geschat. Volgens de -laatste berichten uit Transcau- casië heeft het centrum van de aardbeving in Zanguezoer gelegen (Armeië) In de stad Gueroessy en om - ving zijn tweehonderd personen gedood en 205 gewond, in de stad Sissian en omgeving werden 192 personen gedood en 600 verwond. Bijna 80 der dor pen zijn in het gebied van Zanguezoer ver nield. Veel vee is omgekomen. Gisteren werd te Boedapest een 19-jarige jongen verhoord die een verkoopster om het leven had gebracht. Hij legde de sensahoneele bekentenis af, dat hij met groote belangstel ling de in de bladen verschenen uitvoerige berichten over het proces tegen den Dussel- dorfschen massa-moordenaar Peter Kürlten had gelezen. De gerechtelijke medici hadden vastgesteld, dat het slachtoffer, een 16-jarig meisje, door worging om het leven was gebracht en dat de dader haar vervolgens verscheidene mes steken had toegebracht. Blijkens een Reuterbericht uit Albany heelt de dokter, die den bandiet Jack Diamond be handelt, op welken „gangster" wederom een moordaanslag was gepleegd, verklaard, dat hij er ditmaal het leven met zal afbrengen. Mocht hij wat bijspijkeren dan zou nog bloedtransfusie kunnen worden beproefd. Zoo niet, dan zou binnen enkele dagen het einde te verwachten zijn. Volgens berichten uit Caïro is gistermicï dag de Alexandrië-Cairo-Express in brand geraakt. Hierbij moeten 38 personen, waar onder 10 kinderen, den dood gevonden heb- befl. Drie bezweten na aankomst in bet zie- kenhuis en 36 anderen werden zwaar ge wond. Vele lijken waren onherkenbaar ver minkt. De toestand van vele gewonden is ern stig. Onder de dooden bevindt zich slechts een Europeaan. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat een der assen is warm ge- loopen. Drie houten wagons gingen in vlam men op. De locomotiefbestuurder had van den brand niets bemerkt en werd eerst later door een baanwachter op het uitslaande vuur attent gemaakt. Het aantal dooden tot 81 gestegen. Uit Caïro wordt gemeld, dat het aan tal slachtoffers van den brand in den AlexandriëCaïro-express is gestegen tot 61. Het aantal gewonden bedraagt 41. Het juiste cijfer staat nog niet vast, omdat vele passagiers hebben getracht uit den brandenden trein te springen en door de groote snelheid, waarmee de trein reed, ernstig werden gewond of gedood naast de spoorlijn zijn terecht gekomen. Het Journal meldt, dat het parket van de Seine den Zwitser Hemp opspoort, die, na anderhalf jaar te Parijs werkzaam te 'zijn geweest aan het filiaal van een Amerikaan- sche bank, een millioen aan effecten heeft verduisterd. Onder een valschen naam heeft hij dit bedrag bij een Parijsche bank gede poneerd om als dekking te dienen voor beurs-operaties. De man is naar het buiten land gevlucht. Naar de Frankfurter Zeitung uit Weenen verneemt, zou Topolnik, een bankbediende uit Zagreb, die onder herdenking van separa tistische propaganda geruinten tijd in voor- loopige hechtenis heeft doorgebracht en op de „gebruikelijke' wijze" door de politie ge folterd is, te Livno, waar hij woont, over leden zijn aan de ernstige inwendige letselen, die hij bij zijn folteringen heeft opgeloopen. INWISSELING VAN OUDE MARKBILJETTEN. Naar aanleiding van verzoeken van ver eenigingen van de Duitsche autoriteiten om de in de wet betreffende de rijksschatkistbil jetten en banknoten van 4 Aug 1914 be doelde opheffing van het verbod tot inwisse len van markbiljetten welke vroeger zijn uit gegeven dan de op grond van de bankwet van 30 Aug. 1924 uitgegeven bankbiljetten die het woord „Rijksmark" bevatten, te annu- leeren, wordt van welingelichte zijde mede gedeeld, dat de rijksbank haar verplichting tot het inwisselen van alle op 30 Aug. 1924 in omloop zijnde biljetten tegen rijksbankbil jetten in verhouding van 1 biliioen mark tegen 1 R.M. is nagekomen. Voor zoover markbiljetten op 5 Juli 1925 niet ingewis seld zijn geworden, zijn zij waardeloos ver klaard. Requesten, de geldig verklaring van niet voor inwisseling aangeboden biljetten verzoekend, zijn doelloos. De juryrechtbank te Eisleben heeft giste ren den burgemeester van Eisleben, Clauss geheeten, wegens verduistering op groote schaal, ten nadeele van de plaatselijke Ar beidsbeurs, tot negen maanden gevangenis straf en 400 Mark boete veroordeeld. De eveneens hiervan beschuldigde politie commissaris Prien werd vrijgesproken. Volgens berichten uit Nicaragua zou de leider van de Nicaraguasche vrijheidsbewe ging Generaal Sandino pogingen doen om de bevolking schrik aan te jagen. Beweerd wordt, dat hij in de nabijheid van Puerto Ca- besas verscheidene gevangenen heeft doen onthoofden, waarna hun hoofden op stokken werden bevestigd. Gelijk gemeld, moet San dino van Sovjet-Rusland een aanbod hebben ontvangen voor de leverantie van wapens en munitie./Sandino heeft dit aanbod echter van de hand gewezen. MOORD OP EEN P30LSCH MEISJE. De moordenaar gearresteerd. Een moordaanslag op een jeugdige Poolsche leidde gisteren tot de arrestatie van een 22-jarige Oostenrijker, Ravaki genaamd. Bij zijn arrestatie bekende hij in België reeds vier vrouwen te hebben vermoord. De jonge Poolsche had hij slechts eenige dagen geleden te Parijs leeren kennen en hij had haar verteld, dat hij wilde, dat zij met hem naar Oos tenrijk ging om met hem te trouwen. Toen de jongelui te Straatsburg over nachten, trachtte Rairhi het meisje te wurgen om zich in het bezit van het spoorgeld, een bedrag van ongeveer 1000 francs, te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1