miiHirstlt (rainl. TRAKSFIREERENDE lage wegen belasting !RadUuüeuws ZeuiêCeton DE PAGODE Siad en O rendird drie en dertigste Jaargang. Woensdag 29 Mei. oksels en voeten No. 122 1931 Donderdag 28 Mei. Hilversum, 298 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) 8 —9.50 Gramofoonplaten. 10.-10.15 Mor genwijding. 10.3011Gramofoonplaten. 11.12.Concert. Mevr. J. van Dam Weening, zang. B. Maas, piano. Jan Kees- sen, viool. Egb. Veen, begeleiding. 12.—2. A.V.R.O.-kwartet o. 1. v. D. Groeneveld. 2. 2.50J. Th. B. Spaan: „Gandhi en zijn mede werkers". 3.-4.— A.V.R O.-octet o. 1. v. L. Schmidt. 4.5.Ziekenuurtje. 5.5.30 Gramofoonplaten. 5.306.The Columbia Three, accordeon, viool en piano. 6.6.45 Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. 6 45—7.Lezing door Jan Zeegers Jr. over de Utrechtsche Singelloop. 7.7.40 Vervolg Omroeporkest. 7 3{>—8.Dr. J. D. Bierens spreekt over „Spinoza". 8.9.Aansluiting Concertgebouw te Amsterdam. 9.9.30 Sportpraatje door H. Hollander. 9.3010.10 Vervolg Aansl. Concertgebouw. 10.10 11.10 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.10 12.Gramofoonplaten Huizen, 1875 M. (8.—10.— en 11.—2.— K RO., 10.—11.—en 2.—11.30 N.C.R.V.) 8.—9.10 Gramofoonplaten. 10.10.30 Zang door N. C. R. V.-Dameskcor. 10.30 Zieken- ciienst. 11.11.30 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. Halfuurtje door pastoor Perquin. 12.— Politieberichten. 12.15—1 45 Concert door het K. R. O.-Trio o. 1. v. P. Lustenhou- jwer. 1.452.15 Gramofoonplaten. 2.15 3.15 Handwerkcursus. 3.153.45 Vrouwen- halfuurtje. 4.-5.— Ziekenuurtje. 5.-5.45 Cursus Handenarbeid voor de jeugd. 5.45— 6.45 Chr. Liederenuurtje door Joh. de Heer. 6.457.Knipcursus. 7.7.30 Vragen- halfuurtje. 7.30 Politieker. 7.45 Gramofoon platen. 8.9.30 Uitz. v. d. Economischen Dienst o. 1. v. Prof. Dr. J. R. Slotemaker de 'Bruine. 9.9.30 R. Zuyderhof spreekt over de Intern. Koloniale Tentoonstelling te Pa rijs. 9.3011.Concert. Stafmuziek van het 6e Reg. Inf. o. 1. v. L. de Morée. 10.15 Vaz Dias. 11.11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554-4 M. 10.35 Morgenwij ding. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Concert. R. Shepherd, alt. H. Ro berts, tenor. C. Proctor, niano. 2.202.50 Gramofoonplaten. 3.20 Kerkdienst. 4 05 Dansmuziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.35 Berichten. 7 Fluitspel door Rene le Roy. 7.20 Lezing. 7.50 Lezing. 8.30 Concert. Instrum. Kwintet. C. Willis, alt 9.20 Berichten. 9 35 Berichten. 9.40 Lezing. 9 55 Concert. H. Janssen, zang. Orkest. 11 0512.20 Dansmuziek. Parijs, 1725 M. 8.05, 12.50, 1.25 en 6.20 Gramofoonplaten. 9.05 Concert. Trio. Mme. Radisse, cello. Brussel, 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.05 Kinderuurtje. 6.35 Causerie. 6.50 Gramo foonplaten. 7.35 Causerie. 7.50 Nieuwsber. 8.20 Concert. 10.20 Nieuwsberichten. 338 M. 5.20 Orkestconcert. 6.05 Concert van het collége Vilvorde. 6.35 Lezing. 6.50 Gramo foonplaten. 7.35 Lezing 7.50 Nieuwsberich ten. 8.20 Symphonieconcert. Italiaansche opera's. 9.15 Lezing. 9.30 M. v. Sprangen, zanger. 9.45 Vlaamsche muziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Gramo foonplaten. 10.3511.35 Gramofoonplaten. 11.3512.15 Gramofoonplaten. 12.30 Gra- mofoonpl. 1.252.50 Orkestconcert. 8.20 9.— Gramofoonplaten. 9.20 „Stierkampf" Hoorspel van R. Leonhard. 10.20 Berichten. Daarna tot 11.20 Orkestconcert. 11.20 12.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Orkest concert. 3.20—5.20 Orkestconcert en zang. 8.20—9.50 Lysistrata". Blijspel in 4 bedrij ven naar Aristophanes. 10.3510.55 Liede- renvoordracht 10.5511.25 Orkestconcert. Zeesen, 1635 M. 7.Gramofoonplaten. 10.05—12.20 Berichten. 12.20 Gramofoonpl 1.15—2.20 Berichten. 2.20—3.20 Gramo foonplaten. 3.204.50 Lezingen. 4.505.50 Concert. 5.50—8.20 Lezingen. 8.20 Concert uit Hotel Adlon 9— Lezing. 9.20 „Stier kampf", hoorspel R. Leonhard en G. Kneip. 10.35 Berichten. Daarna tot 12.20 Concert door orkest van werkelooze musici. behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor. Het kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. Door MARJ0R1E BÜWEN. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door C. E. GUYE. 61 Maar madame de Bellegarde bleef onbe wogen; zij ging voort te spreken met haar berustende moeheid, nu en dan afgebroken door een huivering van uitgeputte harts tocht. Ziet ge niet in, dat hij me nooit heeft liefgehad? Als hij dat gedaan had, zou hij nooit Robinetta hebben gezien het was fan tasie. Hij is fantastisch, romantisch, kies- keurg. Ik paste bij zijn idealen, ik was eenigs- zins verschillend van andere vrouwen die hij had ontmoet ik had een aantrekkelijken arhtergrond! Hij was gevleid dat ik hem aan dacht bewees, onderstel ik; hij geloofde mis schien dat hij mij liefhad; zeker kwam hij hier om dit te zeggen, maar het was alles begoo cheling Ik begrijp niet hoe u het zoo kan analy seeren, alsof u er buiten stond Ik voel mij er buiten ik zie het alle maal zoo vast omlijnd; ik heb er over ge dacht dag oo dag, nacht na nacht. Maar als Robinetta niet hier was ge weest, als ik haar niet hierbij had gehaald Zou ik hem getrouwd hebben. En later zouden wij een Robinetta hebben ontmoet, zcide madame de Bellegafde, en dat zou erger geweest zijn. BGUW NIEUWE GEM. SCHOOL Nr 4. In bijlage Nr. 95 schrijven B. en W.: Reeds meermalen is uit Uwe Vergadering de wensch naar voren gekomen om het schoolgebouw van de Gemeenteschool nr. 4 aan de Keetkolk door een nieuw gebouw te vervangen, terwijl de afdeelingen Alkmaar van het Nederlandsch Onderwijzersgenoot schap en van den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en de Oudercommissie van de school bij adressen resp. d-d. 29 Juli, 22 Juli en 1 November 1930 daartoe het verzoek deden. Naar het ons voorkomt voldoet de tegen woordige school, die gebouwd is krachtens Raadsbesluit van 21 Januari 1880 nr. 25, zoo wel wat den bouw als de inwendige indeeling betreft, niet meer aan de tegenwoordig te stellen eischen en is een afdoende oplossing door verbouw niet mogelijk. Wij achten het derhalve noodzakelijk voor aeze school een nieuw gebouw te stichten. Doch zelfs al was een verbouwing, waar mede een belangrijke uitgave zou gepaard gaan, mogelijk, dan bestaan daartegen nog de bezwaren evenals trouv/ens tegen het bouwen van de nieuwe school op dezelfde plaats of op het daarachter liggend open terrein dat op het uitbreidingsplan een straat is geprojecteerd tusschen Vondelstraat en Limmerhoek via de Keetkolk, en dat de Gemeenteschool nr. 2 aan de Oudegracht in de onmiddellijke nabijheid staat, terwijl het voor een goede verdeeling der leerlingen over de gemeente niet juist is twee scholen met een volkomen gelijk leerplan op zoo korten af stand van elkaar te plaatsen of geplaatst te houden. Verder moet o. i. rekening worden gehouden met de omstandigheid, dat de be hoefte aan scholen in het oude stadsgedeelte afneemt en daarentegen de bevolking zich ver plaatst naar de woonkwartieren aan den bui tenkant, zoodat de behoefte aan scholen daar grooter wordt en in de toekomst nog verder zal toenemen. Het verdient dus aan beveling thans eenzelfde gedragslijn te vol gen, die ook bij de vervanging van de Ge. meenteschool nr. 5 aan de Nieuwesloot is in acht genomen en de school te verplaatsen naar een nieuw stadsgedeelte. Bij de keuze van de plaats meenden wij verder er rekening mede te moeten houden, dat de nieuwe school niet al te veel kwam in de nabijheid van de Gemeenteschool nr. 9 aan de Bleekerskade en toch ook weer niet te ver van de tegen woordige plaats af, omdat de school in het bijzonder bestemd blijft voor het zuidoostelijk deel der gemeente. Het meest geschikt bleek het terrein ten zuidoosten van de te zijner tijd te verlengen Vondelstraat en een ter plaatse in het uit breidingsplan geprojecteerde oostelijke zij straat, evenwijdig loopende aan de Hooft- straat, welk terrein eigendom is van de ge meente en kadastraal bekend in sectie F nr. 2483. Ook met het oog op de vestiging van een nieuwe woonwijk in den polder Overdie en Achtermeer is dit terrein gunstig gelegen. Voor den bouw zal benoodisd zijn een op pervlakte van pl.m. 3000 M2., zoodat de nieuwe school de geheele diepte van een ter plaatse ontworpen bouwblok zal innemen Dit terrein moet uit het grondbedrijf worden genomen. De bepaling van de juis'-e grootte zouden wij willen zien overgelaten aan ons college. De school is ontworpen met 7 leslokalen waarvan 4 op den beganen grcnd, alle inge richt voor 48 leerlingen en aan de zonzijde gelegen, een gymnastieklokaal met meubilee ring, voldoende voor het gewoon lager on derwijs (voor vereenigingen en particulieren zijn r-èeds voldoende lokalen met volledige meubileering aanwezig), een lokaal voor handenarbeid, een kamer voor het hoofd en een voor den schoolarts, tevens voor het per soneel, twee bergplaatsen, één voor school meubelen en één voor leermiddelen, gangen met garderobbe-ruimten. W. C.'s en trap, en een centrale verwarmingsinstallatie. Wij zouden deze willen voorzien van een olie stookinrichting, welke in het gebruik tech nisch verschillende voordeelen geeft boven een verwarming met cokes? Het gymnastieklokaal is gedacht aan het verlengde van de Vondelstraat, die te zijner tijd verkeersweg zal worden, en de leslokalen aan de zijstraat, terwijl een breede strook grasgazon het gebouw op behoorlijken af stand van de straten houdt, waardoor een rustige ligging van de leslokalen verzekerd is. Het lokaal voor handenarbeid is zoodanig geprojecteerd, dat het gebruik daarvan niet hinderlijk is voor het overige onderwijs. Bij de school is een speelplaats en een school tuin ontworpen. De kosten zijn in totaal ge raamd op 119.500, zonder den grond, doch met inbegrip van het ophoogen van het ter- Miss Stalling zweeg. Het is alles zoo duidelijk en eenvoudig, ging madame de Bellegarde voort. Ook gij moet het inzien; alleen probeert ge iets voor te wenden omdat ge veel van me houdt Miss Stalling was na aan het weenen toe. Het is mijn schuld, geheel en al mijn schuld. Dat kind kon het niet helpen Neen, viel madame de Bellegarde in de rede met snelle ontroering, zij weet niet. En zij moet niet weten. Dat zijt ge mij verschul- digt, haar nooit te vertellen, zelfs niet door de minste zinspeling Ik wilde het doen, telkens en telkens, slechts een woord en toch durfde ik niet, klaagde miss Stalling. Ik was niet heelemaal zeker van Robinetta, ik kende haar niet heel goed. Ik meende dat zij misschen aan zich zelf gedacht zou hebben haar hoofd zou hebben verloren Ge vergist u, zij zou gevlucht zijn bij den minsten wenk maar ik zou het je nooit vergeven hebben als je dien wenk had gegeven. Ben je er geheel zeker van, voegde madame de Bellegarde hieraan zenuwachtig toe, dat je het nooit gedaan hebt? U heeft haar gezien, iets argeloozers met dien handschoen Zij was toen geschokken; zij werd zich toen bewust Ja, maar zij vermoedde nooit omtrent u zij was volkomen gelukkig na een poos je, alleen beschaamd dat zij zichzelf had ver raden Ben je daarvan heel zeker? Volkomen zeker. Welnu, zij denkt Miss Stalling hield zich in. Wat denkt zij?. rein, 09 welk bedrag in mindering zal kun nen komen de opbrengst van de afbraak van het tegenwoordige schoolgebouw. De langs het einde van de Vondelstraat loopende sloot kan niet worden gedempt. Ter verkrijging van een behoorlijken toegang tot de school zouden wij voorshands over die sloot een eenvoudig vast voetbruggetje met afsluithek willen maken, benevens een klinkervoetpad, breed 4 M., tot aan den in gang van de school. De kosten daarvan, met inbegrip van rioleering, zullen pl.m. 3000 bedragen. Wij hebben omtrent dezen schoolbouw het adviss gevraagd van den Inspecteur van het lager onderwijs in deze inspectie. In zijn voor U ter inzage liggend advies merkt de Inspec teur op, dat in verband met de te verwachten vermindering van het aantal leerlingen, voor wie achtereenvolgens toelating- tot de eerste klassen van de openbare lagere scholen zal worden verzocht, één dezer scholen wellicht binnen afzienbaren tijd zal kunnen worden opgeheven. Is er dan tevens een schoolge bouw, dat door zijn inrichting niet meer meekan, dan zou dat gebouw tegelijkertijd aan den dienst kunnen worden onttrokken Een nieuw schoolgebouw ten behoeve van het openbaar lager onderwijs zou dan over bodig zijn Wordt nochtans tot nieuwbouw overgegaan, dan stemt de Inspecteur met de keuze van het terrein in en heeft hij tegen het voorloopig plan geen bedenking. Naar het ons voorkomt kan de door den Inspecteur gemaakte opmerking voor wat het hier aanhangige vraagstuk betreft bui' ten beschouwing blijven. Zou toch te zijner tijd al één der openbare lagere scholen voor opheffing in aanmerking kunnen komen, dan zal dat zeker niet de 4e zijn. De omstandig heid, dat voor deze school, gelegen in een dichtbevolkte woonwijk, tot dusver het aantal aanvragen tot toelating steeds grooter was dan het aantal beschikbare plaatsen zelfs met in acht neming van een maximum van 40 leerlingen per klasse, en wij dus nood gedwongen telkenjare een aantal aanvragen moesten afwijzen, toont o. i. zeer duidelijk aan, dat deze school in de organisatie van het openbaar lager onderwijs niet kan wor den gemist en dan ook blijend een alleszins voldoende schoolbevolking zal hebben. Al geven overigens de thans bekende cijfers aanleiding tot de verwachting, dat de totale schoolbevolking zich voorshands in een eenigszins dalende lijn zal bewegen, mag toch redelijkerwijze worden aangenomen, dat met de geleidelijke uitbreiding van de bebou wing en toeneming van het zielental een ver meerdering van de schoolbevolking daarmede een overeenkomstigen tred zal houden, ter wijl blijkens een nog onlangs gehouden tel ling de geboortecijfers over 1930 weer een gunstiger beeld geven dan die van drie daar aan voorafgaande jaren. Onder overlegging van de adviezen van de Commissiën van bijstand voor het Onder wijs, voor de Publieke Werken en voor de Financiën, stellen wij Uwe Vergadering dan ook vóór het desbetreffend besluit te nemen. HERGROEPEERING AMBTENAREN. B. en W. schrijven in bijlage no. 91 De Commissie van Overleg voor de amb tenaren deelde bij haar schrijven d.d. 26 Jan. j.1. mede, dat tijdens hare beraadslagingen over de inmiddels bij raadsbesluit van 10 April 1930 tot stand gekomen hergroepee ring van ambtenaren en werklieden nog twee verzoeken om jaarwedde-herziening, betrek king hebbende op de salarieering van het marktpersoneel en den opzichter over de gas distributie, bij haar zijn ingekomen. De Commissie heeft die verzoeken toen niet onmiddellijk in behandeling genomen om aan de hergroepeeringsvoorstellen geen belangrijk oponthoud te veroorzaken. In het bovenaangehaalde schrijven heeft de Commissie ons omtrent den opzichter der gasdistributie en bij haar schrijven d.d. 8 April j.1. nopens het marktpersoneel de vol gende voorstellen gedaan: Opzichter gasdistributie: Ten aanzien van den opzichter over de gasdistributie bericht zij U, dat zij in een subcommissie den direc teur der lichtbedrijven over de eischen, ge steld aan den rang van opzichter en over de belooning heeft gehoord. Als eisch van bekwaamheid zal de direc teur voor de functie van opzichter voor de gasdistributie aan deri opvolger van den te- genwoordigen opzichter stellen het bezit van het diploma voor gastechnisch opzich- Dat u nog denkt aan M. de Belle garde, voltooide miss Stalling verlegen. —Wat ik Timothy vertelde! Het is wat een jong meisje zou denken. Het Natuurlijke. De waarheid zou haar heel leelijk toegeschenen hebben een huwelijk dat een lange mis- lukkig was en dan het verstrikken van een jongen man, die de vriend was geweest van mijn echtgenoot. Ofschoon madame de Bellegarde niet met bitterheid, doch droevig sprak, was het voor haar vriendin heel pijnlijk haar met een dui delijkheid, die ruw was, een situatie te hoo- ren uiteenzetten, die zoolang verfijnd ge sluierd geweest was in gevoel van fantasie. Ik zou graag willen dat Robinetta van mij hield, vervolgde madame de Bellegarde; en dat zij nooit, nooit vermoedt als zij ge looft wat ik Timothy trachtte te doen geloo- ven, zal dat heel veel helpen laat hen bei den denken dat ik altijd René heb liefgehad. Zij glimlachte meewarig. René zou zulk een misleiding niet erg vinden. Ik kan niet denken dat mr. Carless het zal gelooven, zeide miss Stalling ongevoelig. U heeft over de uitwerking van dit alles op hem nagedacht. Ik houd hem voor aardig slim, hij foet nogal verbijsterd zijn Dat is hij en nogal getroffen ook, dat verzeker ik je. Hij trachtte zichzelf te over reden dat hij om mij gaf en hij was overtuigd dat ik om hem gaf en ik toonde hem aan dat het een en het ander begoocheling was; ik toonde hem ook, wat ik vermoedde omtrent Robinetta, toen hij het nog nauwelijks aan zichzelf had bekend. Ik geloof niet dat hij dit prettig vond, ofschoon het hem zoo verlichtte; •j is wel een beetje boos op mij; in een ge- ter, uitgereikt vanwege de Vereeniging van gasfabrikanten. De tegenwoordige functionaris heeft be halve zijn praktijk als gastechnisch opzichter een opleiding gehad als teekenaar. Van be zitters van het diploma voor gastechnisch opzichter kan men niet die vaardigheid in het teekenen eischen, die de opzichter thar.s bo vendien heeft. Aangezien aan de opleiding voor gastech nisch opzichter gelijkwaardige eischen wor den gesteld als aan die voor bouwkundig op zichter, geeft de commissie U in overweging de salarieering van den opzichter over de gasdistributie gelijk te stellen met die van de opzichters bij gemeentewerken en den op zichter bij het bouw- en woningtoezicht vol- ens groep IVa der salarisverordening 26003380). Als datum van ingang verzoekt de com missie U 1 Januari 1931 te willen stellen. MarktpersoneelDe directeur van het Marktwezen en de Gemeente-ontvanger heb ben over den aard en duur der werkzaamhe den van het marktpersoneel inlichtingen ver strekt aan een subcommissie uit deze com missie. Marktontvanger en assistent-marktontvan- ger bij de veemarkten: Het komt de commis sie gewenscht voor de titulatuur van het personeel in overeenstemming te brengen met de Verordening, regelende de bezoldiging der ambtenaren in dienst der gemeente Alkmaar (gemeenteblad nr. 977), welke verordening sedert 1923 het personeel, belast met het in nen van marktgelden, slechts marktontvan- gers en assistenten-marktontvangers noemt (uitgezonderd dan de „marktmeester" graan- en kaasmarkt). Met instemming van den directeur van het Marktwezen geeft zij U derhalve voor de veemarkten de volgende rangindeeling in overweging: T. Knegt. marktontvanger veemarkten; W. Siewers, J. de Jong en G. T. P. J. Emmerig, assistent-marktontvanger veemarkten. De organisatie van den dienst bij de vee markten zal volgens mededeeling van den directeur zoodanig zijn, dat de marktontvan ger de leiding heeft van de markten en aan het marktkantoor de marktgelden, door hem en zijn assistenten geïnd, verrekent. Voor den marktontvanger geeft deze regeling dienten gevolge meer verantwoordelijkheid en een langeren werktijd dan voor de assistent- marktontvangers. De commissie stelt op grond van dit verschil een jaarwedde-ver- hooging van 50 voor den marktontvanger voor. Marktontvanger groenten-, kippen-, kleine kaasmarkt enz. en Zaterdagavondmarkt. De commissie is van meening, dat de marktont vanger groenten-, kippen-, kleine kaasmarkt enz. en Zaterdagavondmarkt, die behalve marktontvanger bij de veemarkten ook marktmeester aan de graanmarkt is en voor deze drie functies 810 per jaar verdient, te laag bezoldigd is. De onregelmatige opkomst van de marktkooplieden voor de Zaterdag avondmarkt vordert een langen namiddag- diensttijd voor den marktontvanger. De commissie geeft U in overweging de be looning voor de genoemde drie functies op 900 per jaar te bepalen en de verhooging ad 90 ten laste van de inningskosten voor de Zaterdagavondmarkt te brengen. Marktmeester kaasmarkt: De diensttijden van den marktmeester voor de kaasmarkt zijn per week gemiddeld 10 uur (des Don derdags) plus 8 uur (des Vrijdags). In ver band met den aard en de verantwoordelijk heid van deze functie stetl de commissie een jaarwedde van 900 voor. Marktontvanger boter- en eierenmarkt: De marktontvanger is hoofdzakelijk belast met de inning van de gelden van de botermarkt en oevrigens met de controle op de inning van de marktgelden van de eierenmarkt. De jaarwedden van den marktontvanger en diens assistent waren tot nog toe gelijk 150). De commissie geeft op grond van de groo- tere verantwoordelijkheid van den marktont vanger in overweging een verhooging van diens jaarwedde met 25 te bevorderen. Meter, tevens plaatsvervanger marktmees ter graanmarkt. Conciërge boter- en graan markt: De functies van meter, tevens plaats vervanger marktmeester graanmarkt en con ciërge boter- en graanmarkt worden beide waargenomen door een persoon. De jaarwed den van respectievelijk 50 en 175 vormen reeds sedert enkele jaren niet meer een rede- val als dit is het moeilijk niet den man of jezelf te vernederen. Ik spaarde mijzelf, voeg de zij er bij met een vlaag van hartstocht. Trots overmeesterde mij ik kon niet zeg gen: ik heb een wrakke hartstocht voor je, maar ik geef je op omdat je verliefd bent op dat meisje en ik ben een oudere vrouw! Doe dat niet! riep miss Stalling. Doe dat niet! Ja, dat kon ik niet doen, wel? Ik moest aan een uitweg denken. Ik was iets verschul digd aan René! Miss Stalling vond dit een vreemd gezeg de; zij begon te begrijpen dat de beroofde vrouw zich in haar troosteloosheid wanhopig ging keeren tot 't eenige dat haar overgeble ven was, de herinnering aan haar dooden echtgenoot. Ik vertelde hem, ging madame de Belle- garde voort, dat hij leek op René, en dat ik soms getracht had te denken dat hij René was ik probeerde er zóó uit te komen üj schrok, werd geschokt, geloof ik. Miss Stalling was ook geschrokken. Hij lijkt op hem, mompelde ze zenuw achtig, een blik werpende op het portret ach ter de gebogen vrouw. Ik vroeg me af of u het wist Ja, ik wist het. U sprak er niet over ik vond de ge lijkenis zoo treffend Vond je? Een vreemd. Waarom? Wel, een man, waar je niet om gaf en een waar je wél om gaf en die twee zóó 00 elkaar lijkend lijke vergoeding voor de werkzaamheden aan de beide betrekkingen verbonden. De werkzaamheden zijn van zoodanigen aard, dat de commissie voorstelt te bevorde ren, dat de jaarwedde voor dezen ambtenaar worde bepaald op 520. Klerk ten kantore van den ontvanger, be last met het innen van de waaggelden: Aan gezien de opdracht aan den klerk ten kantore van den ontvanger tot het innen van de waag- en beursgelden diens aantal dienst uren met gemiddeld 2 per week vermeerdert, welke met regelmatig „overwerk" kunnen worden vergeleken, acht de commissie een bijslag van 150 's jaars gewettigd. Tenslotte geeft de commissie U in over weging de jaarwedde-wijzigingen van het marktpersoneel met ingang van 1 Januari j.1. te doen vaststellen". Tevens heeft de Commissie van Overleg voor de ambtenaren bij haar schrijven d.d. 8 April j.1. op ons verzoek advies uitge bracht nopens het door uwe vergadering op 25 September 1.1. in onze handen om bericht en raad gestelde adres d.d. 18 Augustus 1930 van het hoofdbestuur van den Neder- landschen Bond van gemeente-ambtenaren inzake de positie der adjunct-commiezen ter secretarie. De Commissie adviseert ons in te stellen den rang van commies ter secretarie, 2e klas se in salarisgroep V 27503575 en den thans bestaanden rang van commies ter se cretarie in groep VI der salarisverordening aan te duiden met „commies ter secretarie 1 e klasse". Met het voorstel der Commissie tot het overbrengen van de functie van opzichter over de gasdistributie van groep IV naar groep IVa der salarisverordening kunnen wij; ons vereenigen. Voor den thans in dienst zijnden opzichter over de gasdistributie zou den wij echter de hergroepeering als eene bevordering willen beschouwen. Ook met de voorstellen der Commissie met betrekking tot de salarieering van het markt personeel kunnen wij ons grootendeels ver eenigen. De functies van „meter, tevens plaatsvervanger marktmeester der graan markt" en „conciërge der boter- en graan markt" zouden wij, in verband met de inge bruikneming van het nieuwe beursgebouw willen vereenigen tot één betrekking, t.w. meter, teven-s plaatsvervanger marktmeester der graanbeurs en conciërge van de boter markt en graanbeurs". Tegen de voorgestel de jaarwedde van 520 voor deze functie hebben wij geen bezwaar. Verder zouden wij de benaming van marktmeester der graanmarkt veranderd wil len zien in die van „marktmeester der graan beurs". Overeenkomstig het advies der commissie hebben wij voorts voor het regelmatig ver richten van overwerk door den klerk ten kan tore van den ontvanger, belast met het innen van de waag- en beursgelden, boven diens jaarwedde een toelage toegekend van 150 's jaars. Ten slotte kunnen wij ons eveneens veree nigen met het advies der commissie om de betrekking in te stellen van commies ter se cretarie 2e klasse in groep V der salarisver ordening en het veranderen van den bestaan- den titel van commies ter secretarie in groep VI in dien van commies ter secretarie le klasse. Op grond van het bovenstaande stellen wij U voor de desbetreffende besluiten te ne men. „GOED WONEN". BOUW VAN 42 WONINGEN. B. en W. schrijven in bijlage no. 72: Den 19den Febr. j.1. heeft uwe vergade ring in onze handen om bericht en raad ge steld het verzoek d.d. 17 Febr. 1931, van de RK. Woningbouwvereniging „Goed Wo nen" om voor den bouw van 42 woningen een nabij de Popelmanslaan gelegen perceel gemeentegrond aan haar, tegen den prijs van 6.50 per M2. te willen afstaan en voorts om de voor dien aankoop en voor den bouw; benoodigde gelden, van de gemeente te mo gen ontvangen. Tegen de oorspronkelijk ingediende exploi tatie-rekening bestonden bij ons bezwaren, in verband waarmede wij de Vereeniging hebben verzocht daarin enkele wijzigingen aan te brengen. Hieraan heeft zij voldaan. Het gewijzigde, bij de overige stukken ter inzage gelegde bouwplan omvat den bouw Neen. Hij moet zeer aantrekkelijk ge weest zijn. Miss Stalling wist niet of zij iets verkeerds zeide of niet. Ik kan het niet uitleggen, zeide madame de Bellegarde. Er is iets in dat ik zelf niet begrijp, voegde zij er moede aan toe. Dan, met inspanning: Ik ben zoover gegaan als woorden mij kunnen voeren. Ik kan niets meer zeggen. Ik wilde graag, dat het je vol komen duidelijk was. Ik geloof dat dit zoo is. Ik kan niets verder zeggen. Zij voelde inderdaad, dat zij met het noe- r en van de gelijkenis tusschen haar echtge noot en Timothy Carless een punt had be reikt, waarbuiten zij niet kon gaan, noch in uitweidingen, voor haarzelf bestemd, noch voor anderen. Haar verstand stond hier stil, als een fijne machine, waarin zand geworpen is die hierdoor plotseling tot stilstand is ge bracht. Maar miss Stalling kon niet geheel zwij gen; er was zooveel twijfel e nontroering en angst in haar eigen hart, die zij moest uiten, dat zij die niet geheel kon verstikken. En de woorden, die het eerst tot uitdruk king kwamen, waren niet die welke zij na rijp beraad zou hebben uitgekozen, doch het wa ren de volgende: Maar wat gaat u doen? Als u alleen gelaten is? Op dat oogenblik dat zij de uitdrukking zag, welke madame de Bellegarde's oogen aannamen bij die vraag, had zij er berouw van dat zij gesproken had en zij voegde er zenuwachtig bij l> kunt het niet doen u kunt hem Je hadt je René niet zoo voorgesteld? 'j niet wegzenden na zoo lano- wachten vroeg madame de Bellegarde scherp* l (Wordt vervolgd), 1

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 5