DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. „De Vereenigde Zangers." Hit Aet Jtademmt uUealand 33xxqeli{kschOvMzkht HEDENAVOND IN DEN )llZIEk1II\ No. IrÉl Directeur: C. KRAK. DONDERDAG 18 JUNI 1931 133e Jaargang. DE POLITIEKE VERWIKKELINGEN IN EUROPA. Niet in Duitschland, niet in Frankrijk, niet in Engeland, maar in Oostenrijk een kabinetscrisis! s'ukie i a om landarbeiders aan een 'e hdpen. te verlagen in verband nP sIechtp tijden. AARDSCHOK TE TOKIO. Geen slachtoffers. Onaanzien lijke schade. TWAALFHONDERD HUIZEN VERBRAND. DE BEHANDELING VAN SEGURA. Protest van den Heiligen Stoel. De reden van het optreden der regeering. Kardinaal Segura te Hendaye. DE ONTVLUCHTE GEVANGENEN. Eén gearresteerd. ONWEERSCHADE TE KEULEN. WERKLOOZENONLUSTEN IN POLEN. BOMAANSLAG TE TURIJN. Geen belangrijke schade. DE STAAT ROEMENIE BENADEELD. Achttien milliard lei schade. DUITSCH COMMUNIST GELYNCHT. Wegens anti-godsdienstige toe spraak tijdens een kerkdienst. PASSAGIERSCHIP IN VLAMMEN. Zestig brandweerlieden met ver stikkingsverschijnselen naar het ziekenhuis. EEN ZWENDEL VAN ACHTTIEN MILLIARD LEI. EEN INTERNATIONALE OPLICHTER GEARRESTEERD. ALS GHANDI NAAR LONDEN GAAT. Vreemde maatregelen. ENGELSCHE PERSSTEMMEN OVER DEN TOESTAND IN DUITSCHLAND. ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- er Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. Losse nummers 5 cents. PRIJS DER GEWONE ADVERTENTIEN Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v/h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Dit nummer bestaat uit drie bladen. BERICHT. Zij, die zich met 1 Juli a.s. voor min stens 3 maanden op dit blad abonneeren, ontvangen de tot dien datum ver schijnende nummers franco eu gratis. DE DIRECTIE. Den Haag, 17 Juni 1931. Aan de behandeling van de interpellatie- Wijnkoop inzake de uitbanning van „De Tribune'' uit openbare leeszaal en spoorweg kiosk is heden toch ten slotte een einde ge komen, hoewel de heeren communisten nog wel een beetje er over hadden willen door praten. Minister Terpstra heeft heden bij den aan vang van de vergadering der Kamer gere pliceerd. De inspecteur van de Centrale Ver- eeniging staat, zeide hij, in geen officieele verhouding tot hem, niettemin heeft hij diens aandacht op den inhoud van „De Tribune" gevestigd. Met de motie van den heer Knot tenbelt kon hij niet medegaan, omdat publi ceering van het advies van een ambtelijk col lege van controle geen gebruik is. A priori kan niet overgegaan worden tot uitsluiting van communistische lectuur, zoodat het denkbeeld van den heer Colijn niet te verwe zenlijken zou zijn. Minister Reijmer heeft daaraan toege voegd, dat de regeering tegenover den spoorwegboekhandel passief is gebleven en dit wenscht te blijven. Nadat er door de va- de.s der ingediende moties nog wat tot ver dediging er van in het midden was gebracht, is de motie-Wijnkoop om de „Tribune" weer in de openbare leeszalen te brengen, verwor pen met 45 tegen 23 stemmen. Voorstemmers waren de communisten, sociaal-democraten en vrijzinnig-democraten. De motie-Knottenbelt om geen subsidie aan een openbare leeszaal in te trekken zon der advies van de centrale commissie en pu bliceering van de motieven van dat advies werd verworpen met 42 tegen 24 stemmen. De tegenstemmers waren, behalve de recht- sche partijen, de communisten en de heer Floris Vos. Bij de daarop volgende behandeling van enkele kleinere ontwerpen heeft bij het voor stel om het renteloos voorschot aan den stoomtramweg ZutfenDeventer te verhoo- gen, de heer Van Braambeek (s.d.a.p.) die nu eenmaal een ouden hekel aan die maat schappij heeft, verschillende bezwaren tegen die subsidieverhooging geopperd en ge dreigd met tegenstemmen, wanneer de maat schappij niet de door hem gewenschte her vormingen wilde invoeren. Terecht heeft minister Reijmer daartegen over opgemerkt, dat het toch niet aangaat zich te verzetten tegen een noodzakelijk brandstoffensubsidie als de tram op een an der gebied iets anders doet, dat misschien niet goed is. De heer Braambeek gevoelde dit blijkbaar toch ook, want hij vroeg geen stemming aan en het ontwerp werd zonder stemming goedgekeurd Een ontwerp tot aanvulling van de Leer plichtwet maakte de tongen van een aantal onderwijsspecialiteiten los. Het ontwerp had niet veel om het lijf, maar de bedoeling er van is onverdeeld te prijzen. Het wil het mo gelijk maken, dat een kind, dat voor de leer plichtige leeftijd is geëindigd de zeven klas sen der school heeft afgeloopen, nogmaals gedwongen zal worden de zevende klasse te doorloopen. De wijziging wil dat veroor loofd zal worden, dat zulk een kind op het platteland in het laatste jaar' van den school- plichtigen leeftijd de lessen zal volgen van een land- of tuinbouwschool. Algemeen was men het er mee eens, dat dit een gewenschte maatregel was, doch verschillende sprekers, zooals de heeren Tilanus (c.h.), Ebels (v.d.) en Van Voorst (r.k.) meenden, dat de minis ter niet ver genoeg was gegaan en dc heer Ter Laan (s.d.a.p.) beweerde zelfs, dat de minister met een voorstel had moeten komen tot invoering van den achtjarigen leerplicht. Intusschen heeft minister Terpstra er op gewezen, dat dit voorstel niets anders was dan de inlossing van een bij de Staatsbegroo- t'ng gedane belofte en hij verklaarde thans geen stap verder te willen gaan. Nadat een Redactiewijziging, door den heer Van den yeuvel (r.k.) aan de hand gedaan, waar- kinn het m<>geliik zal zijn, dat de betrokken SCh^Ien ook bijzondere land- of tuinbouw- mjnj.e,n zullen kunnen bezoeken, door den Weer was overgenomen, is het ontwerp y0 Zonder stemming goedgekeurd. Land»** was een wijziging van de de miit. r-,Prswet, waarbij de regeering in feiten x, i\ werc! gesteld om de annuï- schof' 'e'ke verschuldigd zijn voor de voor- or de regeering aan de gemeen- om de landarbeiders aan een tot een hersclfatting van de waarde der uit gegeven gronden, zoodat in geval de ver strekte plaatsjes thans zouden blijken in waarde te zijn gedaald, het verschuldigde bedrag oók verminderd zou kunnen worden. Minister Ruys was daarover intusschen heelemaal niet te spreken. De schatkist des lands staat er ook niet best voor en om deze nu te laten opdraaien voor de prijsdaling der door de gemeente toebedeelde terreinen, zou z.i. absoluut onredelijk zijn. De beide sprekers zijn er maar niet verder op inge gaan en het voorstel is ook alweer zonder stemming goedgekeurd. Tot besluit van den middag heeft ten slot te de heer Oud (v.d.) zijn aangekondigde in terpellatie over de uitvoering van de Tarwe- wet gehouden. Zij is nog bij lange na niet ten einde en vermoedelijk zal de vergadering van morgen wel voor een goed deel er door in beslag worden genomen. Heden hebben we eerst het voorpostengevecht gehadde in terpellatierede van den heer Oud en het antwoord van minister Ruijs. De heer Oud heeft eerst zijn verontschul digingen gemaakt, dat hij misschien wat gauw met zijn interpellatie was, maar zij was van dringenden aard, nu de Kamer over een paar dagen op reces gaat. In het belang van handel en landbouw meende hij een aan tal vragen te moeten stellen ten einde zeker heid te krijgen omtrent de plannen der regee ring. De interpellant had niet minder dan een dozijn vragen opgesteld, welke hij ach tereenvolgens toelichtte. Hij wilde weten, wanneer de regeering met haar maatregel van bestuur tot uitvoering der wet zal ko men, of de minister nog steeds afwijzend staat tegenover het door hem en den heer Boon geopperde denkbeeld om de aflevering van meel ook in onvermengden staat moge lijk te maken, hoe de regeering van plan is te handelen tegenover de importeurs van buitenlandsch meel die in moeilijkheden ge raken, hoe de prijszetting zal geschieden, hoe het zal gaan met den broodprijs, wat de uit voering der Wet zal kosten enz. Minister Ruys heeft lang niet op alle vra gen een stellig antwoord willen of kunnen geven. Van een verwezenlijking van het z.g.n. plan-Boon en -Oud wilde hij na on derzoek nog niets weten, den meelimporteurs wilde hij trachten tegemoet te komen, om trent verschillende punten kon hij nog geen positief antwoord geven, omdat zij nog in onderzoek zijn, maar de regeering wil de wet zoo coulant mogelijk uitvoeren. Morgen hooren we wel nadere bijzonderheden wat met het oog op de vele belangen wel zeer gewenscht is. dient, is al eerder betoogd. Een kabinetscrisis in Engeland zou zeer ongelegen zijn ge komen en allerlei moeilijkheden verscherpt hebben. Geen kabinetscrisis dus in Duitschland, geen in Frankrijk en geen in Engeland. Van alle sensatie zou dus niets komen. Tot dat daar plotseling uit Oostenrijk het telegram kwam, dat over een Oostenrijksche kabinetscrisis vertelde. We hebben gisteren reeds een kort telegram over deze rege ringscrisis meegedeeld, maar willen het hier toch nog even iets uitgebreider weergeven. Maandag kwam uit Weenen het bericht, dat de Oostenrijksche ministerraad had be sloten een wetsontwerp in te dienen dat de regeering machtigde den invoer te verbieden, of aan zekere voorwaarden te verbinden, van goederen uit staten waarmede geen han delsverdrag is gesloten. En Dinsdag kwam vandaar het bericht, dat de Weensche minister van binnenland- sche zaken Winkler, die als vertegenwoordi ger van den Oostenrijkschen Landbond in de regeering zit, was afgetreden. Het ontslag werd gemotiveerd met de mededeeling, dat zijn partij de verantwoorde lijkheid niet kon dragen voor de waarborgen, die de regeering blijft aangaan voor de OesterreichisChe Oredit-Anstalt en waarvan de eerstvolgende zelfs 80 millioen dollar zal bedragen. Naar verluidt is het waarborgbesluit dat oorzaak is van Winkler's aftreden, reeds in den vorigen nacht door de regeering getee- kend. Volgens andere berichten zou de waarborg 500 millioen schilling bedragen, waartegen Winkler heeft geprotesteerd. Dit aftreden van Winkler had tot gevolg, dat onmiddellijk het kabinet voor een korte zitting bijeen kwam. Besloten werd den Bondskanselier Dr. Ender op te dragen den Bondspresident Mik- las het ontslag aan te bieden van het geheele kabinet. Naar verluidt, zal dr. Ender opnieuw be last worden met de vorming van een kabinet ten ,°or de regeering aan de gemeen- (c li leer?n De Boer (s.d.a.p.) en Weitkamo ttieenrlp -en da* '5es^' d 00'< ditmaal Was o°n ZI^' dat. de regeering niet ver genoeg gegaan: zij had ook moeten besluiten Men kan niet zeggen, dat Europa geen sensatie geeft op politiek gebied! In Duitsch land hebben we een dreigende kabinetscrisis gehad, in Frankrijk wilde men de regeering van Laval wippen, om tenminste Briand kwijt te zijn, in EngelandJa ook in Engeland heeft een ernstige kabinetscrisis gedreigd, maar ook daar heeft het kabinet nog een red- dingslijn kunnen vinden, waaraan het op het veilige strand werd getrokken Toch heeft het in Engeland tot op het laatste oogenblik ge spannen, maar tenslotte is de heele zaak echter in eenklucht veranderd. Want „het" liberale amendement op de grondbelas ting, 't voorstel, waarover zooveel te doen is geweest, waarover de koppen zoo rood ge praat, de kranten zoo zwart gedrukt zijn, dat amendement werd Dinsdag doodeenvoudig door den voorzitter van het Lagerhuis ontoe laatbaar verklaard, zoodat het heelemaal niet in stemming kon komen. Het had, zei de voorzitter, bij een reeds afgehandeld artikel ingediend moeten zijn, of anders als afzonder lijk artikel. Deze „oplossing" van de crisis wekte niet geringe vroolijkheid, al kondigden de libera len onmiddellijk aan, dat ze 't bewuste nieu we artikel dan zouden voorstellen. Er bleek nu in ieder geval, dat men zich voor den „cri- tieken Dinsdag" noodeloos ongerust had ge maakt, die dag had nooit critiek kunnen worden. Overigens, het ontoelaatbare liberale amendement was al niet meer het oude, waar over de ruzie was aangekomen. Het was, in overleg met de regeering, zooveel gewijzigd dat ook Snowden en het kabinet er zich mee vereenigen konden, op enkele details na die nu nader geregeld zullen worden. Inplaats van den geheelen aftrek der grondbelasting hebben de liberalen nu een minimum-aftrek voorgesteld en dien alleen in gevallen van vol komen in cultuur gebrachten grond. Men is het dus door middel van een compromis eens geworden en zoo heeft het formalistische grapje van den waarnemenden speaker niet de regeering gered, want die kon nu toch i al niet meer vallen, maar alleen wat meer tijd voor verder overleg beschikbaar doen koinen. Dat deze loop van zaken instemming ver MUSSOLINI EN HET VATICAAN. Wat Mussolini er van zegt. In een interview van een vertegenwoordi ger van het „Journal" over zijn conflict met het Vaticaan, verklaarde Mussolini, dat de godsdienst niet slechts voor de massa, doch de geestelijke bezieling van den staat drin gend noodzakelijk was. Hij wenschte niets liever dan dat in 't geheele land 't geloof ver breid zou zijn, dat de kinderen de catechis mus zouden leeren en dat Zondags de kerken bezocht zouden worden. Tot dit doel oefenden de priesters hun ambt uit. Dat was de religie. De rest echter was po litiek en deze werd door hem vertegenwoor digd. Hij zou niet toelaten, dat iemand er gens aan zou raken, wat den staat toebe hoord en dat was in ieder geval in den schoolplichtigen leeftijd het kind dat dan ge heel ter beschikking van de staat behoort te staan. Ter bereiking van haar doel wenscht de kerk de autoriteit, die alleen den staat be hoort. Wat den huidigen strijd met de kerk betreft verklaarde Mussolini, dat hij de katholieke actie genoeg had gewaarschuwd, doch dat dit niets had geholpen. Uit de rich ting die deze beweging insloeg viel te mer ken, dat aan het hoofd daarvan fanatici stonden van de anti-fase. volkspartij, der halve moest worden ingegrepen. Overigens waren de incidenten onbeteekenend geweest en in het geheel niet te vergelijken met de Spaansche incidenten. Het fascisme was meester van den toestand. Mussolini zou niet dulden, dat met het fascistisch regime zou aanvallen of zelfs slechts zou critiseeren. Wie zich rustig gedraagt kan in Italië in vrede leven, ook als hij geen aanhanger van het fascisme is. Alle meeningen zijn welkom in zoover zij politiek beschouwd opbouwend zijn. Een krachtige aardschok, die in de huizen de voorwerpen onderstboven wierp, maakte zich hier gistermorgen om ruim negen uur kenbaar. Voor zooveel thans bekend is er geen ernstige schade aangericht. Nader wordt gemeld dat de aardschok eveneens werd waargenomen over een groote uitgestrektheid in het oostelijk deel van Ja pan, o.a. op het schiereiland Izoe. Niemand werd gewond. De aangerichte schade is onaanzienlijk. Honderden dakloozen. Een noodlottige brand legde gisteren te Annadevararet, in de nabijheid van Rajah- mandry, twaalfhonderd huizen en anderen eigendommen tot een geschatte waarde van meer dan vijfhonderdduizend gulden in dc asch. Honderden personen werden dakloos Drie personen worden vermist. De „Osservatore Romano" meldt, dat de Heilige Stoel den pauselijken nuntius te Ma drid heeft opgedragen bij de Spaansche re geering te protesteeren tegen het ontzeggen van het Spaansche grondgebied aan kardi naal Segura, primaat van Toledo. In den ministerraad heeft de minister van Binnenlandsche Zaken verklaard dat tot het uit het land zetten van den primaat van To ledo werd besloten wegens den opstandigen herderlijken brief door den kardinaal tot de andere kardinalen gericht op het oogenblik van de uitroeping der republiek. De regee ring verzocht toen de nprimaat Spanje te verlaten. De primaat begaf zich naar Rome maar keerde vervolgens terug zonder regee ring te waarschuwen en zonder machtiging van de kerkelijke autoriteiten Daar de pri maat bovendien zijn incognito had afgelegd om een vergadering van priesters bijeen te roepen, vroeg de regeering den prelaat Span je te verlaten. Hij bood toen zooveel verzet, dat men hem tot aan de Fransche grens moest geleiden. Zoolang de regeering geen antwoord heeft ontvangen van den H. Stoel zal de regeering niet toelaten, dat men de rust van het land komt verstoren. Kardinaal Segura heeft zich voorloopig te Hendaye aan de Fransch-Spaansche grens gevestigd. Hij verklaarde dat men in Spanje in het geheel geen eerbied had getoond voor zijn positie als primaat van Spanje en voor zijn ambt van priester en kerkvorst. Hij werd behandeld, zoo zeide hij, op de manier waar op men een gewoon misdadiger zou behan delen. Na zijn aanhouding te Guadalajara werd hij naar de Fransche grens geleid door een auto met twee inspecteurs van politie en een vertegenwoordiger van de regeering te Madrid. De Duitsche politie is er in geslaagd een der beide eergisteren uit het tuchthuis te Lutringhausen ontvluchtte gevangenen te vatten. Het is de gedetineerde, die wegens moord tot levenslange tuchthuisstraf veroor deeld was. Gistermiddag heeft zich boven Keulen en omstreken een onweer van ongekende hevig heid ontlast, dat geruimen tijd geduurd heeft en groote materieele schade aanrichtte. De straten en daken waren in korten tijd met een dikken laag hagel bedekt. De kelders stonden geheel onder water. Te Zawodzie, een voorstadje van Katto- witz, hebben botsingen plaats gehad tusschen werkloozen en politiebeambten, die genood zaakt waren van de vuurwapens gebruik te maken. Naar gemeld wordt, zouden drie werkloozen gedood en acht anderen ernstig gewond zijn. In den afgeloopen nacht zijn op drie ver schillende plaatsen in Turijn bommen ont ploft, zonder ergens belangrijke schade aan te richten. Slechts het hek van een villa werd beschadigd. Een dergelijke aanslag vond korten tijd geleden te Bologna plaats. Naar het Boedapester „Magyarsag" ver neemt, is er in de Roemeensche hoofstad een sensationeel proces begonnen, waarbij vele hooge militaire persoonlijkheden betrokken zijn. De hoofdaangeklaagde is generaal Loe- cescoe, oud-directeur-generaal voor oorlogs uitrusting, die beschuldigd wordt, dat hij bij leveranties den staat voor groote sommen be nadeeld heeft. De tweede aangeklaagde is kolonel Pres- biterianoe, die toegelaten zou hebben, dat men bij de overneming van het oorlogsma teriaal uit Engeland beschadigd materiaal heeft geaccepteerd. Aan deze manipulaties hebben verder deelgenomen kolonel Soarec en de chemische ingenier Radoelescoe. De scha de voor den staat bedraagt ruim 18 milliard lei. Te Moredos (Mexico) is een Duitsch com munist gelyncht. Hij was tijdens de gods dienstoefening begonnen een tegen den gods dienst gericht toespraak te houden tot de aanwezige geloovigen. De woedende dorpsbe woners trokken hem van den kansel en hin gen hem aan een dwarsbalk van de zolde ring der kerk op. Aan boord van het passagiersschip „Ber muda" brak brand uit in de haven van Ha- milton. Het schip is thans een prooi der vlam men. Men vreest, dat het zal worden ver woest. Niemand werd gewond. Het schip moest gister naar West-Indië vertrekken. Het was het mooiste schip op de West-Indische route. De oorzaak van den brand is niet be kend. Een Reuterbericht meldt nader uit Hamil- ton, dat de kapper en een toker zijn omgeko men. Een zestigtal personen dergenen, die het vuur bestreden, vertoonden verstikkings verschijnselen en werden naar het ziekenhuis overgebracht. Het vuur is bedwongen, of schoon het nog niet geheel is gebluscht. De achterste ruimen staan onder water. Het pas sagiersschip rust gedeeltelijk op den bodem, gedeeltelijk op den steiger. De 360 passa giers zijn op een ander passagiersschip over gebracht. Naar het Boedapester „Magyarsag" ver neemt, is men in de Roemeensche hoofdstad te Boekarest een sensationeel proces begon nen, waaraan vele hooge militaire persoon lijkheden gecompromitteerd zijn. De hoofd aangeklaagde is generaal Lucescu, oud direc teur-generaal voor oorlogsuitrusting, die be schuldigd wordt, dat hij bij de uitvoering van het tusschen den Staat en de Ferrokimika maatschappij gesloten verdrag den staat vbor groote sommen benadeel heeft. Hij heeft na melijk toegestemd, dat men boven de bedra gen van het verdrag nog extra sommen uit betalen zou en bij de selectie van het oorlogs materiaal zou hij verschillende fouten over het hoofd hebben gezien. De tweede aangeklaagde is kolonel Presbi- terianu, die het als lid der overname-commis sie toegelaten heeft, dat men bij de overname van het oorlogsmateriaal uit Engeland be schadigd materiaal heeft geaccepteerd. Aan deze manipulaties hebben verder deelgeno men kolonel Soarec en de chemische ingenieur Radulescu. De schade voor den staat be draagt ruim 18 milliard lei. Dank zij de aanwijzingen van de Brussel- sche politie is de politie te Geneve er in ge slaagd, de internationale oplichter Luigi Crema te arresteeren, die door zich uit te geven als secretaris van de New-Yorksche Bankers-trust er in is geslaagd H banken in Amerika en in Europa voor dui zenden guldens op te lichten. Naar uit Bombay wordt gemeld, doen daar allerlei speculatieve beschouwingen de ronde over de wijze, waarop Ghandi zijn le ven zal inrichten tijdens zijn reis naar en het verblijf in Engeland. Reeds is voor hem op het 15 Augustus a.s. vertrekkende mailschip een luxe hut gereserveerd, maar volgens zijn volgelingen zal hij een kleinere en eenvoudi ger hut betrekken, omdat deze meer in over eenstemming zal zijn met zijn eenvoudige le venswijze. Waarschijnlijk zal Ghandi's vrouw en een zijner zoons hem naar Enge land vergezellen. Volgens Engelsche berichten worden door sommige deelnemers aan de reis de vreemd ste voorbereidingen getroffen en zouden eenige Hindoe's, behoorende tot de hoogste Bramanen-kaste, zelfs een voorraad drink water meenemen, voldoende voor hun reis heen en terug en hun verblijf te Londen. Naar aanleiding van de politieke gebeur tenissen van gisteren in Duitschland schrijft de „Financial News", dat de positie van den Rijkskanselier thans voorloopig is veilig ge steld. Weliswaar is de internationale toe stand nog donker, doch het is onwaarschijn lijk dat er dingen zullen gebeuren, waardoor de toestand verscherpt wordt. Zoodra de on derhandelingen over een revisie van het Young-plan officieel zullen beginnen, zal de toestand in Duitschland zich verbeteren. Men hoopt, dat nog voor het einde van deze maand een toezegging zal worden gedaan aangezien het intrekken van de op 30 Juni a.s. vervallende bonds den toestand erger kunen maken. Het lijkt inmiddels waarschijn lijk, dat de Rijksbank in afwachting hiervan nog meer goud zal moeten uitvoeren. De „Financial Times" formuleert haar meening aldus, dat een herstel van het eco nomisch leven van de geheele wereld niet verwacht kan worden zoolang de rijke landen ie arme mgendjieden niet heJjpjjL.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 1