Agenda T CHOCOLAAD (CIMa^uu. £ajUste iecichtm Stad en Qmqeoi tBucqedijke Stand Ome Jiofouiëti 105 uur, sted. museum, jubileum-tentoofl- stelling Kunst zij ons doel. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefde leven van lord Nelson (hist.boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-TheAtef Carmen de sigarettenmaakster (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterDe huzaren luitenant (operette); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, theater Harmonie: D-trein 13 ?ieeft vertraging (sens.); boven 18 jaar. 8uur, dancing Harmonie, rede B.de Ligt over „De vloek van den dienstplicht". Vrijmetselaarsloge a. d. Nieuwesloot, psy chometrische Séance door mevr. Akkeiinga. 10—5 uur, sted. museum, jubileum-ten- toonstriHng Kunst zij ons doel. 7.30 uur, Cinema Americain: Het liefde leven van lord Nelson (hist.); boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Carmen de sigarettenmaakstef (rom.) ven 18 jaar, 7.30 uur, Vfctofia-Theatef! De huzafen- oorstelling van ,,'t Ontluikende Koosje. 8 uur, Harmonie, comité Voor tooneelult- Vóeflngen, opvoering Van „Bekentenis" doof „Het Ned. Tooneel". r 8 uuf, Rustende Jager te Beffen- Veftoö, ning film Onteerd. VERPLETTERD. Vergeten de boomen te sluiten. Vanmorgen werd te Hans Kastel een juto bij een spoorwegovergang door een trein gegrepen. De baanwachter had ver geten de afsluitboomen neer te laten. De auto werd geheel vernield en de beide inzittenden zwaar gewond. De^ baan wachter kreeg een zenuwinstorting en kon nog niet gehoord worden. HET MIJNONGELUK BIJ HERNE. Nog eenige mijnwerkers in levensgevaar. Omtrent het ernstig mijnongeluk op de mijn Mont Cenis wordt nóg nader ge meld, dat van de 22 gewonde mijnwer kers, behalve de drie in den afgeloópen nacht overleden mijnwerkers nog drie ar.dere mijnwerkers in levensgevaar verkeeren. De toestand van de overigen is bevredigend. De slachtoffers ztlllen Donderdagmiddag om 3 uur worden bij gezet. DE TWEEDE BALKAN- CONFERENTIE. Heden geopend. Dè Tweede Balkan-conferentie werd heden door den Turkschen minister president Ishmet Pasja geopend. Aan deze conferentie namen deel vertegen woordigers van de regeeringen van Tur kije, Griekenland, Bulgarije, Roemenië, Zuid-Slavië en Hongarije. Bovendien zijn als gasten eenige Fransche en Dultsche vertegenwoordigers van vredesorgani saties aanwezig. Besluiten van politieke beteekenis worden niet verwacht. De conferentie beoogt in de eerste plaats het houden van vriendschappelijke be sprekingen tusschen de betrokken staatslieden en de algemeene vredes- stemming op den Balkan te bevorderen. Tot de practische vraagstukken, die zul len worden behandeld, behooren eenige economische en verkeersproblemen tus schen Turkije, Griekenland en Bulgarije. Zal de kwestie van de Tabaksovereen komst worden behandeld. Tenslotte zal de kwestie der pas-visa ter sprake komen. VUURGEVECHT MET BANDIETEN. In een steegje van Manhattan (New-York) vonden drie ambtenaren van de New-York- sche politie een oude bekende, die reeds se dert 1928 werd gezocht, nadat hij uit de ge vangenis was ontsnapt, kort na zijn veroor deeling wegens een moord op een politie agent. Tóen de man zich ditmaal ontdekt zag, vluchtte hij een verlaten huis binnen, waarin de drie ambtenaren en een politie agent hem volgden. Toen zij op de bovenver dieping kwamen en een kamer wilden binnen treden, loste hij drie schoten op de detectives, die alle drie ernstig gewond werden. Een po litieagent, die hen gevolgd was, schoot den man daarop neer. Twee andere gangsters, 'die zich eveneens in het huis bevonden, wis ten te vluchten. NA EDISON'S DOOD. Nadat het stoffelijk overschot van Edison van zijn woonhuis naar de tot chapelle ar- dente ingerichte bibliotheek van zijn labora torium te West Orango was overgebracht en aldaar was opgebaard, defileerd een onafge broken menschenstroom van duizenden langs de baar om den grooten uitvinder de laatste eer te brengen. Van verschillende zijden is voorgesteld om morgen, tijdens de rouwplechtigheid, ter her denking van het groote werk van den over ledene in het geheele land alle electrische lichten gedurende een minuut te dooven, bijv door het verminderen van stroomspanning door de electrische centrales. De teraardebestelling zal slechts worden bijgewoond door de naaste familie en eenige intieme vrienden. President Hoover is ver hinderd, de plechtigheid bij te wonen, maar Edison's vrienden Henry Ford en Harvey Firestone zullen in elk geval aanwezig zijri. De bijzetting van het stoffelijk overschot te West Orange zal slechts een voorlocpig ka rakter dragen. Het is de bedoeling, het stof felijk overschot naderhand over te brengen naar Edison's geboorteplaats Milan in Ohio, waar het definitief zal worden bijgezet en waar een groot gedenkLeeken zal worden op gericht. Onder de tallooze condoleanties, die uit de geheele wereld zijn ontvangen, bevindt zich ook een telegram van deelneming van den Paus. Hoewel de waarde van Edison's uit vindingen en de industrieele winsten, die er- BITTER-<■ mee gemaakt zijn, in de tientallen milliarden loopt, bedraagt' fedison's nalatenschap met meer dan Ifl totaal ongeveer een ulillioen dollar. EEN KORT WEDERZIEN TE SOUTHAMPTON. Eenige ontroerende scenes hebben zich gisteren vroeg iö den ochtend afgespeeld te Southampton in de dokken en aan de haven. Het West-Yorkshire regiment, dat twee jaar ifl Britsch West-lndië gedetacheerd was, wofdt overgeplaatst naar Egypte. De Engel- sche familieleden wisten weliswaar, dat het regiment uit West-lndië vertrokken was op weg naar Egypte, doch vernamen pas op het laatste óögenblik, dat het transportschip waarmee de reis gemaakt Werd, de „Lan cashire", vroeg in den ochtend te Southamp- töfl zou aankomen om eenige uren later naar Egypte te vertrekken. Gedurende den geheelen nacht hebben re laties en familieleden Van de soldaten van het WeSt Yorkshire regiment, die grooten- deels Uit Leeds en Sheffield afkomstig wa ren, gereisd om via Londen Southampton te bereiken, waar zij tegen zes uur in den mor gen, ongeveer tegelijk met de „Lancashire" aankwamen. De dokken en kaden waren be zaaid met koffers en pakketten, die geschen ken ert lekkernijen voor de soldaten bevatten, en overal zag men snikkende vrouwen, en elkaar de hand drukkende mannen. De solda ten kregen verlof om twee uur aan land te gaan en brachten dezen tijd met hun familie aoor. Spoedig was het korte Weerzien voor bij. De soldaten waren tegen negen uur weer ingescheept en terwijl de kapel op het ach terschip van de „Lancashire het oude „As auld long Syne" speelde, bleven een paar honderd mannen en snikkende vrouwen op de kade achter, terwijl eenige vrouwen in zwijm vielen. DE GASONTPLOFFING IN DE PARIJSCHE RIOLEERINGS- TUNNEL. Omtrent de gasontploffing in het riool tusschen den Eifeltoren en de Pont Jena na bij de Quai d'Orsay te Parijs, wordt nader gemeld, dat behalve de twee arbeiders die gedood werden, nog vijftien personen werden gewond. Voor zoover de oorzaak kon wor den nagegaan, ontstond de ontploffing door dat een arbeider met een niet-beschermde lamp de rioleering binnen ging, waarin sinds eenigen tijd een gasbuis lekte. De straat boven het riool werd geheel opengescheurd. Groote steekvlammen sloegen uit de gaten en een toevallig parkeerende auto geraakte in brand. De chauffeur kon zich nog in veilig heid brengen, doch eenige arbeiders werden door de steekvlammen verrast en liepen ern stige brandwonden op. Het gat in de straat had een lengte van bijna veertig meter en de uitschietende vlammen bereikten op een ge geven moment een hoogte van ongeveer der tig meter. Een arbeider van de gaswerken, die aan het blusschingswerk deelnam, liep gasvergiftiging op en werd in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De arbeider, die het ongeluk veroorzaakte, is waarschijnlijk een der slachtoffers. Men ver moedt dat het lijk geheel is verbrand. DE PROVINCIALE WATERLEIDING VAN NOORDHOLLAND. Tariefsverlaging verwacht. De Kamer vai. Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken heeft met de Ka mers van Koophandel van Amsterdam, Hil versum, Hoorn, Alkmaar en Zaandam, een brief gezonden aan de Provinciale Staten van Noordholland om te bereiken, dat, indien in afwachting van de algemeene verlaging van het tarief der duinwaterleiding, welke in uit zicht is gesteld, wanneer de reserves van het provinciale waterleidingnet het gewenschte peil bereikt hebben, het college zal besluiten aan de afnemers, die meer dan 2000 M3. water per jaar van het provinciale waterlei dingnet betrekken, waaronder ook zij, die reeas het zoogenaamde 22 K cent-tarief heb ben, een reductie te geven van 15 pCt. DE RIJP. Teraardebestelling van den burgemeester. Gistermiddag is op de algemeene be graafplaats te Haarlem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer P. A. Romijn, burgemeester van De Rijp en Graft. Er was een groot aantal belangstellen de o.a. verscheidene burgemeesters en raadsleden uit omliggende gemeenten ook de burgemeester van Haarlem, oud-burgemeester van Koog aan de Zaan was aanwezig met de wethouders, den secretaris en raadsleden van De Rijp en Graft en anderen. Een groot aantal bloemstukken dekten de baar. Het woord werd gevoerd door ds. Koe- niiig, wnd. burgemeester van De Rijp. Spr. herinnerde er aan, dat de heer Ro mijn meer dan 30 jaar als burgemeester is werkzaam geweest; de beide gemeen ten waren hem dan ook lief gew.orden. En hoezeer de bevolking hem genegen was, is bij zijn zilveren ambtsjubileum gebleken. Veel belangrijke werken zijn tijdens het burgemeesterschap van den heer Romijn tot stand gekomen, o.a. de restauratie van het Ned. Herv. kerkge bouw te De Rijp. Spr. noemde den over ledene een man van onkreukbare trouw en groote toewijding en zei, dat de ge meenten hem in dankbaarheid zullen ee denken. De heer J. Blatiw sprak als wnd. bur gemeester vah Graft, waarna de heer C. A. van Staveren, gem. secretaris van De Rijp, namens de ambténaren het woord voerde en ook gewaagdê van den arbeid van burgemeester Romijn als voorzitter van het comité van den Ring van burge meesters en secretarissen van De Rijp, Hoofn, Purtnerend, Alkmaar en Seha- gen, Meer in het bijzonder namens het co mité van dezen Ring bracht de heer Haringhuyzen. burgemeester van Wie- ringefwaard, den overledene dank voor zijn arbeid en zijn persoonlijke vriend schap. Namens de Ned. herv, gem. de thans overledene was president-kerkvoogd voerde ds. Rooker het woord. Nadat nog de heer Meindersma gesproken had, dankte de zoon. TWEEDE KAMER. Bij de voortzetting van het debat over de interpellatie-van den Tempel over de econo mische crisis betoogde dr, Vos, dat, wanneer de industrie weder opleeft, vele blijvende slachtoffers der crisis buiten de bedrijven zullen blijven. Spr. wenschte, dat de arbeids bemiddeling in studie zal nemen, wat voor deze slachtoffers kan worden gedaan, waar bij vooral maatregelen dienen te worden ge nomen ter bescherming van de jeugd. Spr. bestreed uitvoerig het protectionnisme, waar van hij veel nadeel verwachtte voor den export en de scheepvaart en wenschte, dat de regeering overleg pleegt met de midden standsorganisaties om over de heele linie te komen tot verlaging der kleinhandelsprijzen. De heer Bakker noemde als oorzaken det crisis de ontzettend zware oorlogsschulden en den ongemotiveerden levensstandaard der volken. De oprichting van een nationaal steuncomité juichte spr. toe. Hij drong er op aan, dat in alle gemeenten plaatselijke comi- té's gevormd worden om de ongeorganiseer den en kleine zelfstandigen te kunnen steu-. nen. De heer Kuiper achtte Algemeene loonsverlaging ongemotiveerd, aange zien de kleinhandelsprijzen nog niet vol doende gedaald zijn. GEEN CONFLICT IN DE MANDEN- INDUSTRIE? Men schrijft ons: Herhaaldelijk komen er berichten voor in de bladen, als zoude er een conflict zijn in deze industrie. Niets is minder waar dan dat. Er zijn meerdere besprekingen gevoerd tusschen de werkgevers en werknemers, die van de meest vriendschappelijken aard waren, en waarin van beide kanten alles is geprobeerd, om mid delen te vinden, die het produceeren mogelijk zouden maken. Echter, noch de werkgevers, noch de werk nemers hebben een middel kunnen vinden en moesten tot de erkenning komen, dat, bedroe vend genoeg, werkloosheid moet worden aan vaard. COMITÉ CRISISTIJD. Naar wij vernemen, heeft het Eerste Ka merlid jhr. van Citters zich op uitnoodiging van prinses Juliana bereid verklaard op te treden als voorzitter van het in het leven te roepen comité, tot leniging van den crisis nood. VERKERSONGEVAL. Vanmorgen is een 13-jarig meisje, M. Augustijn geheeten, wonende in de Boomgaardstraat te Rotterdam, toen zij in de 2e Middellandstraat zonder omkij ken overstak, door een vrachtauto ge grepen. Het meisje werd tegen de straat gesmakt en bleef met een groote wonde bewusteloos liggen. Door den G. G. D. werd zij naar het ziekenhuis aan den Cóolsingel overgebracht, waar zij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. HET CHINEESCH-JAPANSCHE CONFLICT. De Japansche eischen voor ontruiming van Mantsjoerije. Naar van goed ingelichte zijde ver luidt, heeft de Japansche regeering-den Volkenbond en de Amerikaansche re geering de volgende voorwaarden voor dc ontruiming van Mantsjoerije doen toekomen: lo. De Chineesche en Japansche regee ringen beloven wederzijds van schending van eikaars grondgebied af te zien; 2o De anti-Japansche beweging in Chi na wordt voor de toekomst opge heven; 3o De Chineesche regeering waarborgt voldoende bescherming van Japan sche levens en eigendommen in Mantsjoerije. 4o De door Japan uitgegeven gelden voor den nieuw aangelegden spoor weg worden door de Chineesche re geering terugbetaald. De spoorweg overeenkomst in Mantsjoerije wordt door China erkend; 5o. De Chineesche regeering erkent alle uit de verdragen voortspruitende rechten met inbegrip van het recht van Japansche burgers in Mantsjoe rije land te pachten, EEN GOUDEN BRUILOFT. Vrijdag 6 November a.s. herdenken de heer A van Heerden ert zijn echtgenoote Neeltje de Boef, Varflébroek 4, den dag waarop Zij voor 50 jaar in het huwelijk traden. EEN JUBILEUM. De heer C. M. Booij hoopt Donderdag 22 October a.s. den dag te herdenken, dat hij v3ór 25 jaar in dienst trad bij het notariaat van nir. J. W. V. f^Heide voorheen notaris j. v. d. Veen. HET ZACHTE WEER. Als een bijzonderheid toonde ons heden een bewoner van de Nieuwpoortslaafi eenige aardbeien, die hij van den kouden grond uit eigen tuin had geplukt. HERDENKING EDISON. De electro- en de radio-technische werk gevers alhier, hebben besloten om morgen tusschen 12 en 12.30 uur, de lichten te ont steken. Dit ter eere van het overlijden van Edison, die morgen ter aarde wordt besteld. De Lange de Moraaz Brandvrije Kluisinrichting Safe-loketten te huur« CIRCUS SARRASANL Er is een tijd van komen en een tijd van gaan! Ook Sarrasani kan hier niet aan ont komen en nadat dagen lang het circus in het teeken van belangstelling heeft gestaan had gisteravond voor een lang niet volle tent de afscheidsvoorstelling plaats. Deze voorstel ling was zeker van geen minder gehalte dan de vorigen, alles liep op rolletjes en de ver schillende nummers werden keurig uitge voerd. Helaas moesten wij met een min ol meer verkort programma genoegen nemen en nauwelijks elf uur stonden wij reeds op straat waar de politie op voorbeeldige wijze het verkeer regelde. Sarrasani vertrekt Maandagavond half tien. Het circus Sar rasani is bezig met de afscheidsvoorstelling. Reeds vanuit de verte hoort men de trompet ten schallen, de fanfares klinken. Net als an dere avonden. Maar toch is er iets veranderd. Waar im mers is de lichtende vlek gebleven boven het Sportpark? Waar zijn de lichtbundels, die eenige avonden achtereen de huizen aan de Nieuwpoortslaan verlichtten? Ze zijn er niet meer. Binnen in de tent wordt het programma afgewerkt, rustig en kalm. Het publiek ge niet en denkt er niet aan, dat straks al die honderden stoelen en banken zullen verdwij nen. Het ziet de verschillende groepen opko men en weer vertrekken, maar het denkt er niet aan, dat diezelfde groepen niet meer te rug komen. Het publiek applaudisseert en merkt aan niets, dat het afscheid nadert. Maar als soms iemand een kijkje naar „buiten" genomen had, zoo tegen half tien, dan had hij ont dekt, dat het geheele front reeds een geraam te was. Van al de lichtjes is er niet een meer. En verder had hij dan gezien, dat de lampjes- rijen op de speeltent eveneens verdwenen zijn Sarrasani gaat vertrekken. Reeds zijn vele wagens vertrokken. Kassa-auto's zijn er niet meer, zijn reeds onderweg naar Rotterdam. Vrachtauto's, beladen met balken, zeilen, tou wen, enz., rijden ergens tusschen Alkmaar en Velsen. Sarrasani vertrekt En terwijl het publiek nog applaudisseert en hulde brengt aan den tijgertemmer, zijn de eerste ijzeren hekken reeds opgeborgen in den wagen. En terwijl het publiek de paardendressuur bewonderd heeft, en nog juist de staart van het laatste paard ziet, zijn de eerste reeds onderweg naar het station. Sarrasani vertrekt En het Alkmaarsche publiek doet hem uit geleide. Het vormt als 't ware een eerewacht in de donkere Nieuwpoortslaan. Honderden menschen, jong en oud, zijn naar de Nieuw poortslaan getogen en kijken toe. Zij zien de wagens voorbijtrekken, zij zien de paarden wegbrengen. Zij zien den aftocht van het cir cus Sarrasani Straks, als het middernachtelijk uur ver streken is, zal het Sportpark bezaaid zijn met oogenschijnlijk hopeloos door elkaar staande auto's van allerlei soort. Deze zullen opgepakt worden door ijverige handen. Ze zullen weggetrokken worden door de „rups" of ze zullen op eigen kracht trachten de Nieuwpoortslaan te bereiken. Straks zal het een komen en gaan zijn in de Laan en vele bewoners zullen ettelijke uren slaap te kort komen. Ze zullen mis schien de leeuwen hun afscheidsgroet hoo- ren brullen, ze zullen misschien de olifanten hooren trompettereeren, wat dan zooveel beteekenen wil als: Adieu Alkmaar. Sarrasani vertrekt Een mooi cijfer. Sarrasani heeft hier vier avondvoorstellin gen en twee matiné's gegeven. En bij die zes .voorstellingen zijn in totaal ruim 35.000 menschen geweest! Als dat wen Weten wij het niet! COrG Ongetwijfeld zijn er Ook veel vriit uitgereikt. Wij vernamen, dat ten W**® van de gemeente-ambtenaren zelfs inn ev« kaarten werden verstrekt. Op dit gt0nY ^'i" tal speelt dit echter geen noemenewaÜ ï*n' rol, afgescheiden van de vraag, af het va ?e meentewege goed is, zich een dertreliii/!^' ceürtje te laten welgevallen. J d°u- 't Zöu wel interessant zijn te weten i, veel duizenden guldentjes de gemeente' diend heeft met haar belastingen. Dat hpfVer" over de tien mille is, mogen we gerust nemen. an* Het gemeente sportpark heeft onteeer^ 'elijk zwaar geleden en het zal zeker eeni NED. SIGARENMAKERS- EN TABAK BEWERKERSBOND, Men schrijft ons: De speldjesdag op Zondag 18 Oct. houden ten bate van het T.B.C.-fonds L Ned. Sigarenmakers- en Tabakbewerker bond, heeft opgebracht na aftrek der noodi» kosten 329.94. Aan allen een woord van dank die hieraan medegewerkt hebben. DE MOLLEBOONEN. Men schrijft ons: De verainen van old-Grönnegers „De Mol leboonen" is gusteroavend in ,,'t Gulden Vlies" heur winterseizoen weer begund. D't wazzen moaf 'n zeuventig luu opkomen, wat de veurzitter, meneer J. Barkman, in zien openingswoord slim spietlek von, omdat we weer 'n proatje van meneer Bulthuus kregen bie lanteernploatjes ditmoal over 'n raire noar Turkije, Griekenlaand en Noord-Oafr/. koa. De veurzitter herdocht ook nog bet ia wijlen mevr. Bosscher, dei bie 'n aut<Hnge. lok in Frankriek omkomen is. In 't kort gal spr. aan hou 't bestuur ib\ 't winterseizoen veurloopeg docht har. 't Joarverslag van de siktoares woaiin androngen wör om neie leden te zuiketi veur gound dei vertrokken wazzen óf om aandere reden tou de verainen uutgoan bin nen wuir goudkeurd. DT wazzen 191 le den en 19 begunstegers. De verainen har 125 op spoarbank en de tooneelclub har 37.80 overhollen in 't ofloopen joar. Het raisveroal van meneer Bulthuus wuir sl™acht5 V0'êJ- Hai vertelde van dat „Nabije Oosten" zooveul bezunderheden en zooveul over 't volk dat er woont en over de steden en dorpen, dat je d'r vanzuls tou ko men om te zeggen: „Dei meneer Bulthuus ken raizen, d.w.z. hai dut nait zoo as de Amerikoanen, 't laand deurjoagen, moar hai kikt cok goud oet en let zók "wat vertellen van 't leven en de gewoonten van de men. schen in dei vrumde streken". De ploatjes dei har zain luit, wazzen hoast aalmoal goudge- lökte foto's, dei hai zuls nomen har. Gek, dat er nait meer belangstellen was! Moar de daank van de vergoaderen was groot, dat bleek wel uut 't applaus, dat volg. de op de daankbetuugen van de veurzitter, dei ook daank brocht aan 't meziekclubje, dat de oavend opluusterde. UITDEELINGSLIJST GEDEPONEERD. Gedeponeerd is ter griffie der Rechtbanl de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van P. Commandeur Fzn., landbouwer, wo nende te Bobeldijk, gemeente Berkhout, met een uitkeering aan concurreerende schuld- eischers van 822/1000 pCt. PER TOURINGCAR NAAR HAARLEM. De firma Kok, Tuinman en Wilken orza niseert tochten per autocar naar de licht' week in Haarlem vanaf hedenavond tot en met Zondag 25 October. Vertrokken wordt elke avond om 6 uur vanaf de garage op den Stationsweg (telef. 1286 en 570). (Herplaatsing wegens misstelling.) LICHT GP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17.25 uur licht op.j GEBOREN: Anthonie Gerardus Bernardus Maria z-v Arnoldus Brakenhof! en Johanna BeemsK/' boer. Annee Sijtze Bakker en Tjamke de Boer. TWEE KOELIES DOOR TIJGERS WEGGESLEURD. Een patrouille van den topografisch411 dienst ging ongeveer twee maanden gelede» in de Batanghari-districten afd. laiia Datar, res Sum. W.kust opnemingen do<ft meldt de „Sum. Bode". De dragers li*P® achter elkander door het bosch, toen p'0~f ling één hunner door een tijger werd bespre»* gen, neergeveld en meegesleurd Bij het,.®^ vakkeeren werden na dien alle mog4'1^ voorzorgsmaatregelen getroffen, als het Dj* ken van een palissade en het branden va» vuren. Toen er eenige dagen lang niets beurde, verslapte de waakzaamheid weer- vuren b.v. werden niet meer zoo goed ofl® houden. Op een nacht toen de ingang tot het tent kamp was opengelaten en het vuur voor fl opening in de palissade was uitgeg"' kwam een tijger aangeloopen, die b°v<® .(e de tent sprong. Van de verwarring rna het ondier gebruik om een koelie mee te pen. Door de duisternis en de .herrie j men het dier niet onder schot krijgen, z het met zijn slachtoffer in het oerboscn te ontkomen. f vo0r Het behoeft wel geen betoog, dat etj;eer- den topografischen dienst thans in °ie. -jj streek heel lastig is om koelies te kru« Dinsdag 20 October. Woensdag 21 October. auto door een trein NIET TE BITTER NIET TE ZOET. WIET TI VII- JVIST GOE0. t r n r ft -- Debat economische crisis naar aan leiding van de interpellatie-v. d. T empel, ]hr. van Citters voorzitter. Niet omgekeken en toen doodge reden. Alkmaar In de wildernis van SumatrtD Westkust.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2