PIRIN 'fxMMciaai 'ftieuws £uchtoaact !Bucq eiCijke Stand ^Binnmtaad U niest, krijgt rillingen, congres ned. trekkers bond. doodelijk jachtongeval. begin» het. U bent verkot'ien. Neemt direct bij de eerste verschijn* solen Aiplrin-Tableften, welke erger voorkomen en de pijnen verdrijven. Ut op den orenjeband. Prijs 79 ets. Tomaten brachten 15 en 12 resp. voor 'A en B kwaliteit op. Rammenas werd ver kocht voor 2.503 in 't begin, later voor i2.20. Druivenprijzen stationnair. i LANGENDIJK. 1 Tot voor korten tijd bestond aan Langen- dijk geen afdeeling van het Wit Gele Kruis in afwijking met vele andere Parochies, waar de wijkverpleging geschiedde door de bemoeiingen van de af deeling van het Wit Gele Kruis De R.K. van Langendijk, anders meermalen een der eerste om principieels R.K. Vereenigingen op te richten, ter bevor dering van bepaalde belangen, hebben blijk baar genoegen kunnen nemen met de werk zaamheden, die op dit terrein door het Witte Kruis werden verricht. Aangezien echter de R.K. zich, op bijna elk gebied, afzonderlijk organiseeren, behoeft het ons niet te verwon deren, dat zij een afzonderlijke vereeniging oprichten voor verpleging hunner zieken. Er zijn wel andere vereenigingen, waarbij een neutraal aangelegde zich de vraag stelt, waarom daarvoor nu toch een afzonderlijke organisatie moet worden gesticht. Zoo is het dan ook hier enkele maanden ge leden gekomen tot de oprichting van een at- deeling van het Wit Gele Kruis en het is te verwachten, dat het Witte Kruis als gevolg 'daarvan wel ee naantal leden zal verliezen. 'Deze vereeniging trok onder haar bemoei ingen ook de zoogenaamde wijkverpleging en de werkzaamheden hadden reeds zoo'n omvang genomen, dat één zuster den arbeid niet meer kon verrichten en men noodzakc lijk, wilde de verpleging er niet onder lijden, tot aanstelling van een tweede zuster moest overgaan. Dat besluit werd door de afdee- ling van het Witte Kruis ook inderdaad ge nomen en om in de meerdere kosten te kun nen voorzien verzocht het de 4 gemeenten een verhoogde subsidie tot een bedrag van 15 cent per inwoner, welk verzoek door alle ge meenteraden werd ingewilligd. Voordat echter de aanstelling van een tweede zuster door het Witte Kruis was ge schied, werd door het Wit Gele Kruis aan het bestuur verzocht een R.K. zuster te wil len benoemen, ter verpleging van de R K zieken, waarvoor zich intusschen reeds een Langendijker religieuze beschikbaar stelde tegen een salaris, dat ongeveer 900 lager was dan dat van eene, die door het Witte Kruis zou worden aangesteld. Het bestuur dezer af deeling besliste echter bij meerder heid van stemmen, niet op het verzoek van het WitGele in te gaan en benoemde een niet- R.K. zuster of verpleegster. Het Wit Gele Kruis is daarna overgegaan tot het aanstel len van een eigen zuster met het gevolg, dat terwijl er aan Langendijk tot voor korten tijc maar één zuster werkzaam was, we ons nu mogen verheugen in het bezit van drie verpleegsters Intusschen heeft de afd. van het Wit Gele Kruis zich nu per adres tot de gemeentebesturen gewend met het verzoek een subsidie van 15 cent per R K. inwoner te willen verleenen. Het is niet onmogelijk, of naar aanleiding van dit verzoek zullen in de vergadering van de diverse gemeenteraden weer „diepgaande" discussies worden gevoerd, doch we zouden er op willen wijzen, dat daartoe al bijzonder weinig aanleiding bestaat. Immers, door deze gemeenteraden wordt reeds jaren het prin cipe dat aan alle richtingen, bij het toeken nen van subsidies, gelijke rechen worden ge geven. Verschillende begrootingsposten van de verschillende gemeenten zijn daar, om dat te bewijzen. In een zaak als ziekenverple ging is de aanleiding tot een eigen R.K. niet gezocht, al hadden we liever al die versnip pering niet. De consekwentie zal dus wel mee brengen, dat ook de R.K. een deel van de subsidie krijgen. En het Witte Kruis wat minder dan tot nu toe. Allicht vindt een of andere gemeenteraad in de discussies wel aanleiding nader te onderzoeken, hoe hst naadje van de kous zit. HEEMSKERK. Wij hebben de vorige week melding gemaakt van een inwoonster de 1/20 van de 100 000 uit de S. L. gewonnen had. Bij nadere informatie scheen het be richt aan geen enkele twijfel onderhevig was bleek ons dat ook nog een inwoner ditzelfde geluk ten deel is gevallen. HEILOO. Naar we vernemen is de commissie die de uitvoering voor het St. Nicolaas- feest zal organiseeren samengesteld. Het Dag. bestuur bestaat uit de heeren A. N K Hopman, voorzitter, K S G. D. Heijt, secretaris 8n P J. Schotvanger, penning meester. In de overige bestuursfuncties hebben zitting de onderwijzers en onder wijzeressen aan de o. I. school en u. 1. O - School. Met bekwamen spoed is een commis- si 3 naar Spanje getogen en de goede Sint heeft toegezegd om op 4 December a s. in Heiloo te komen. Eerstdaags wordt een beroep op de burgerij gedaan oin de jeugd te onthaler.. Een beroep dat altijd in goede aarde valt. Naar we vernemen zal ds. D Eilerts de Haan, Heiloo met 1 December ver laten Zeer waarschijnlijk zal hij op 28 November afscheid nemen van zijn ge meente. Remonstrantsch» gemeente te Hoorn heeft haar derde eeuwfeest ge vierd. Ter gelegenheid van deze gebeur- tenis heeft de predikant, ds A Klaver •en herdenkingsrede uitgesproken. BLOKKER. Ten huize van dr. J. J. Barnhoorn al hier is vanwege het üranjekruis meldingspost gevestigd met doorverbinding. een nachtelijke BOVENKARSPEL. Ongetwijfeld tengevolge van de slech te uitkomsten in den tuinbouw hebben zich voor een hier te houden tuinbouw- cursus slechts vier leerlingen opgegeven, zoodat genoemde cursus geen doorgang zal hebben. Ongetwijfeld een ongunstig teeken des tijds. BEVERWIJK. De vorige week Vrijdag werden aan de N. V. bloembollenveiling ,,'t Centrum" 12 manden met poëtaz narcissen van de soort Lourens Coster verkocht die te samen 3 konden opbrengen. Nog slechts 2 jaar geleden was de marktprijs dezer bloembollen alleen per mand 40. ZUID- EN NOORDSCHERMER. Door burgemeester en wethouders is de z.g. Permanente Commissie van over leg, inzake werkverschaffing, waarin, onder voorzitterschap van een lid van hun college, zitting hadden vertegen woordigers van het Burgerlijk Armbe stuur en van de neide Diaconiën te Grootschermer en te Driehuizen der Nee. herv. gemeente, opgeheven. Het aantal werkeloozen in deze ge meente bedraagt 4, die momenteel allen door de gemeente zijn te werk gesteld op een uurloon van 30 cents. Onder het wolvee var de veehou ders M. C. cvan der Laan en Wb Scher- merhorn is door het rijksveterinair toe zicht, na aangifte door de betrokkenen zelf, het rotkreupel geconstateerd. HEERHUGOWAARD. Sarrasani in Alkmaar, een tooneelge- zelschap, waarin voor het grootste deel jonge krachten, zoodat de vroegere con necties met do ouderen verbroken zijn, de tijdsomstandigheden niet gunstig, drie factoren waarmee het de rederij kerskamer „Harmonie" Zondagavond b haar uitvoering van Fabricius' „De rech te lijn" rekening had te houden. Een woord van lof aan de muziek, die al haar best deed om al voor den aan vang de stemming er in te brengen. De vraag moge intusschen worden ge daan of deze moderne stukken, waarin het psychologische vraagstuk in ernsti ger vorm op den voorgrond wordt ge bracht op den duur wel het gewone pu bliek bevredigen. Werden indertijd door de moderne dominé's, naar gezegd werd, „de kerken leeg gepreekt", een tooneel- gezelschap kan nu eenmaal niet zonder de pecuniaire zijde van het vraagstuk te bekijken, bestaan en al mag goed spel gegeven worden, als het publiek den gul len lach verlangt op dergelijke avonden, of liever gezegd stukken van een lach en eentraan, dan zal m?n toch slechts bereiken, dat slechts door het spelen van het gegeven genre de zalen „leeg gespeeld" worden. D£ RE na AD ZEPPELIN" NAAR ZUID-AMERIKA. Graf Zeppelin boven den Equator. Volgens een bij het radiostation der lucht- ^rr<r^°"tv^en ,tele&ram heeft het luchtschip Graf Zeppeling hedenmiddag om - uur M.E.T den evenaar gepasseerd. w.„ P.e Zeppelin boven Pernambuco. Naar de Hamburg Amerika Lijn mededeel de twvond zich de „Graf Zeppelin" om 2.30 M E. T. boven het vliegveld Pernambuco. Naar uit New York gemeld wordt is het luchtschip om 2.35 M. E. T. vlot op het vliegveld geland. POSTVLUCKTEN NAAR INDIE. De Reiger uit Calcutta ver trokken en de Leeuwerik uit Cairo vertrokken. Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de Reiger om 5.40 uur uit Calcutta ia ver- cn een tusschenlanding van 10.30 uur tot 11.25 uur te Allahabad om 17.00 uur in Godpoer is geland. Voorts is de Leeuwerik Maandag om 6.20 uur uit Caïro vertrokken en met een tusschenlanding van 8.25 uur tot 9 22 uur te Gaza om 15.40 uur e Bagdad geland. Ztei gif muggen, lang van poot Aarzelt niet, maar slaat ze dood BERGEN (Sept.) Geboren: Aloysius z. v. Johannes tenbos en Klazina Tromp. Franciscus Ma ria z. van Petrus Hopman en Geertruiaa lisabeth Boersen. Nicolaaa Johannes z. v. Lourens Kleverlaan en g,,rJs AÜdir- man en Maria van Diepen. Jan Z. van Peter Balcerek en Gerarda Johanna van der Gulik. Willem z. van Gerrit Jan Smit en Jantje Korver. Engelberta Eduarda Har- mina d. van Johannes Antonius Haakman en Theodora Agnes Bernardina Hilckmann. Adrianus Martinua Maria z. van Martinus Bakkum en Alida Maria Dapper. Dinge- man Wouter z. van Dingeman Buizer en Wouterina Maria v. d. Heuvel. Anna d. v. Jacob Henneman en Aagje Bakkum. Ondertrouwd: Petrus Obdam, won te Blokker en Elisabeth Anna Pater. Hans Willi August Fritz Wöhlert en Paula Hed- dig Anna Neuschafer, wed. van J. Eriks. Jacobus Adrianus Leijen en Diewertje Hen neman. Getrouwd: Gerardus Roosloot, wed. v Catharina Rijkes en Elizabeth Maria Draais- ma. Nico laas Tesselaar, won. te Heerhu- gowaard en Apollonia Maria Dekker. Pieter Brouwer, won. te Haarlem, en Corne- lia Maria Aafje Houtman. jacob Bauer en Clementina Alexandria Elisabeth Leidag. Overleden: Guurtje Grin, echtg. van Jan Christiaan Wilhelm Loos, 67 j. Catha rina van Dam, echtg. van Nicolaas Mattheus Groen, 30 j., (overl. te Alkmaar.) Jansje Langenberg, wed. van Simon Beets, 69 j. Jan Balcerek, 1 dag Jacob Prins, echtg. van Trijntje Molenaar, 62 j. (overl. te Am sterdam). WARMENHUIZEN (Sept.) O e boren: Agatha Catharina d. v. Wil lem Dekker en Eva Catharina Reinders. Margaretha d. v. P. Spaansen en Margare- tha Mosch. Overleden: Catharina Clasina Slijker- man, 34 j„ d. v. Willem Slijkerman en Neel- tje Ooijevaar. COMMUNISTEN TE SLOTEN. Zondagmiddag heeft een groep van der tig meest jeugdige communisten het dorp Sloten in rep en roer gebracht. Zij col porteerden er met hun lectuur en schreeuw den hunne leuze uit. Toen zij de r.-k. kerk wil den binnengaan, werd hun dat door den kos ter en eenige burgers belet. Een der com munisten oud 16 jaar! ging toen een burger met een mes te lijf, doch het mes werd hem nog op tijd uit de handen geslagen Even later hebben twee agenten den aanval ler, die zich hevig verzette, gearresteerdtwee andere communisten, die den messenheld ge holpen hadden, konden eveneens ingerekend worden. Ten slotte hebben de agenten met sabel en gummistok de tierende communisten uit het dorp verdreven. Millioenenfabricage maakt het mogelijk met Havana binnengoed voor 2 12 et. te leveren EEN GESCHENK VAN DE KONINGIN Dezer dagen werden twee zieke ouden van dagen in het Wale Weeshuis verrast door een geschenk, dat hun namens de Koningin was toegezonden, als herinnering aan het be zoek, dat H.M. onlangs bij het bezichtigen van het Weeshuis aan het ziekbed van ieder dezer oude dames bracht. Beiden ontvingen een reproductie naar een teekening van een bijbelsche voorstelling, door de koningin per soonlijk uitgezocht. In de jeugdherberg „De Heidebloem" te Soest is onder buitengewoon groote belang stelling het eerste jaarlijksche congres van den Ned. Trekkers Bond gehouden. Zaterdagavond leidde de bondsvoorzitter, de heer E. M. van Zinderen Bakker uit Hil- vtrsum, lid van den raad van toezicht en ad vies van de Ned. Jeugdherberg Centrale voor de trekkers, een bespreking in over „De taak van den Nederlandschen Trekkers Bond in de Jeugdherbergen Beweging". De secretaresse van de Weltjugendwanderdienst, Hedwig Eichbauer uit Hamm aan de Sieg (Duitsch land) bracht de gelukwenschen over van de Duitsche overeenkomstige vereeniging en hield een korte rede over het Duitsche natio nale en internationale werk. Op de congreszitting van Zondagmorgen werden de statuten en vele reglementen vast gelegd. Het hoofdbestuur werd als volgt gekozen E M van Zinderen Bakker te Hilversum, voorz.; L. de Wolff te Amsterdam, secr.; A. g. de Kreuk te Amsterdam, penningm. en mej. W. Peters te Amsterdam; de heeren L. Laas te Amsterdam, g. Hout vager te Haar lem en A. H. Lutje Schipholt te Delden (O leden. Gistermiddag is de 38-jarige fotograaf P. v d. N te Gouda, die op den Plas Elfhoeven, onder de gemeente Reeuwijk, wilde gaan ja- en, door een noodlottig ongeval gedood, /oen de man in zijn roeiboot wilde stappen, waarin zijn geladen geweer tegen een bank stond, schommelde de boot, waardoor het teweer omviel en de trekker door aanraking met de boot afging, v. d. N in de borst ge troffen en was ter stond dood. Zijn lijk is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. ROOFOVERVAL ONDER MEPPEL. Kantoorbediende neergeslagen. Het geld echter in veiligheid. Gisteravond omstreeks halfzeven werd de kantoorbediende-reiziger O v. d. Walle, werkzaam bij M- Kreuzen s Kolenhandel te Meppel, ou den weg tusschen Meppel en Zwartsluis bewusteloos geslagen. De politie doet in auto's onderzoek. De Tel. vernam van den heer Kreuzen, den werkgever van den bankbediende het volgen de: De heer v. d. Walle zou ruim vijf honderd gulden op de girorekening bij het postkan toor storten en daarna enkele klanten te Zwartsluis bezoeken, v. d. W. vergat het geld te storten en begaf zich in plaats van naar het postkantoor direct per rijwiel naar Zwartsluis. Onderweg wilde bij een sigaret opsteken, doch hij bemerkt dat hij geen luci fers bij zich haa. Bij Zwartsluis ontmoette hij een tweetal personen, waarvan de een nogal klein, de andere groot. Hij vroeg dezen om vuur en liet zich daarbij ontvallen dat hij vergeten had het geld, dat hij voor zijn pa troon op de girorekening moest storten, daar te deponeeren. Dat was tegen halfdrie. Daar de mannen bij nader inzien op hem een ongunstigen indruk maakten, reed hij zoo snel mogelijk naar Zwartsluis en stortte daar het geld op de girorekening. Tegen halfzeven keerde hij naar Meppel over den eenzamen donkeren weg terug. Tusschen de ze stad en de buurtschap Doosjen werd hij opgewacht door een manspersoon en werd hem plotseling een stok tusschen de spaken van zijn voorwiel gestoken. V. d. W. sloeg daardoor over d-en kop. Hij verloor echter niet zijn tegenwoordigheid van geest en sprong direct weer op om zijn belager van repliek te dienen. Op dit oogenblik werd hij echter onverhoeds van achteren op het hoofd geslagen en wel zoo hevig, dat hij bewuste- .003 ineenzonk. De beide booswichten zullen zeer zeker wel op hun neus gekeken hebben, toen zij bij on derzoek geen geld op hun slachtoffer konden vinden. Zij maakten zich ijlings uit de voeten en lieten v. d Walle in bewusteloozen toestand op den weg liggen. Hier werd hij later door een voorbijganger gevonden en naar Meppel overgebracht. Onverwijld werd de politie van het gebeurde in kennis gesteld en trok deze er weldra met auto's op uit om een nauwgezet onderzoek in te stellen. Zoo werden de volks- logementer. te Meppel aan een nauwkeurige inspectie onderworpen. Tevens werd de politie uit de omliggende plaatsen van het gebeurde op de hoogte gebracht, terwijl eenige Meppe- ler inspecteurs later op den avond zich naar Zwolle begaven om de volkslogementen al daar eveneens „af te werken". Den geheelen avond was het in de stad vooral vóór en in de omgeving van het poli tiebureau zeer druk en werd de laffe overval zooals te begrijpen valt, uitvoerig besproken Men is er tot dusverre echter nog niet in mo gen slagen een spoor van de daders te vinden STRAATROOF. Zeeman neergeslagen en beroofd. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd een varensgezel, die op het Kattenbur gerplein te Amsterdam stond, aangesproken door een man, die hem geld voor nacht'ogies vroeg. De zeeman had daar geen ooren naar, doch toen de ander aanhield, haalde hij zijn portemonnaie voor den dag. Op dat oogen blik wachtte de vrager Hij gaf den niets ver moedenden zeeman een harden slag op het hoofd, greep de portemonnaie, die 10 in hield, en vluchtte. De aangevallene, die ver suft was door den slag en die op straat was gevallen, heeft later aangifte bij de politie gedaan. ZORG VOOR MOBILISATIE SLACHTOFFERS. Wie voor steun in aanmerking komen. De parlementaire redacteur van de Tel schrijft: Hoewel de Tweede Kamer thans de wette lijke regeling in zake het verleenen van gel delijke uitkeeringen aan de mobilisatieslacht offers heeft aangenomen, staat nog niet in alle onderdeelen vast, hoe de nieuwe rege ling zal zijn, daar in bedoelde wet slechts de noofdlijnen zijn neergelegd en bij alge- meenen maatregel van bestuur het beloop der uitkeeringen enz. nog zal worden bepaald, als ook de Eerste Kamer het ontwerp zal hebben goedgekeurd. De nieuwe regeling komt, voor zoover zij thans in verband met het bovenstaande be kend is, op het volgende neer. Een uitkee- ring krijgen in de eerste plaats zij, die in het tijdvak van 1 Aug. 1914 tot 1 Jan. 1920 in militairen dienst zijn geweest bij eenig on derdeel van de landmacht in Nederland of bij de Kon. Marine (ook de Mariniers) en die vóór 1 Jan. 1925 uit dien dienst zijn ont slagen uit hoofde van ziels- of lichaamsge breken, terwijl aannemelijk is, dat de bij hen bestaande invaliditeit verband houdt met die ziels- of lichaamsgebreken, waarvoor zij ont slagen zijn. Voorts komen in aanmerking de weduwen en weezen beneden 21 jaar van hen, cjje tusschen 1914 en 1920 in dienst zijn over leden en ten slotte de weduwen en weezen van de militairen hierboven bedoeld, mits die belanghebbenden, die niet in het genot van pensioen mogen zijn, zich vóór 1 Januari 1925 met een verzoek om steun bij het De partement hebben aangemeld. In bijzondere gevallen kan de minister van Defensie echter ook steun verleenen aan hen, die na 1 Jan. 1925 een verzoekschrift heb ben ingediend. Het Dep. van Defensie beslist, of zij, die zich aanmelden, aan bovenvermel de voorwaarden voldoen. De jaarlijksche uitkeering aan weduwen en weezen vervalt, als de begiftigde een huwe lijk aangaat. De betaling geschiedt op dezelfde wijze als bij de militaire pensioenen. STAKINO VAN ZEEVARENDEN. Schepen van de K- N. S. M. kon den niet uitvaren. Reeds geruimen tijd dreigde in de Amster- damsche haven een conflict in verband met de aankondiging door de reeders van een in te voeren loonsverlaging. Tot dusver was de loonsverlaging echter niet doorgevoerd. He denmorgen evenwel is bij de K. N. S. M. een conflict uitgebroken. Voor het civiel personeel werd hedenmorgen bij de monstering een loonsverlaging ingevoerd van 5 pet. voor de gages boven 100 per maand en 3 pet. voor de lagere gages. Op deze voorwaarden wei gerde het civiel personeel te monsteren en een gedeelte der stokers en motrozen van de schepen der maatschappij heeft zich daarop solidair verklaard. Tengevolge van dit con flict kon een aantal schepen der maatschap pij niet worden bemand en derhalve niet ver trekken. Van de zijde van den centralen Bond van transportarbeiders wordt ons me degedeeld dat het conflict vooral daardoor is ontstaan, dat de loonsverlaging zou wor- den ingevoerd zonder overleg met de orga nisaties. Hedenmiddag vindt een conferen tie tusschen de directie der K. N. S. M- en het bestuur van den Centralen Bond van transportarbeiders om zoo mogelijk tot een vergelijk te komen. WERKLOOZENZORO. Op initiatief van de Vereeniging van Ne* derlandsche Gemeenten is te s-Gravenhage Zaterdag een vergadering gehouden van een groot aantal vertegenwoordigers van ge meentebesturen, om nader onder oogen te zien de groote financieele en technische moei lijkheden, welke de gemeenten ondervinden bij het treffen van maatregelen tot het ver* leenen van steun en het verschaffen van pas senden arbeid aan ten gevolge van de econo- sche crisis door werkloosheid getroffenen. De werkloosheid heeft een omvang aange* nomen en dreigt dit in den komenden win* Lr nog sterker te doen welke het onaf wijsbaar maakt dit vraagstuk niet langer te zien als een zuiver plaatselijke aangelegen heid, maar als een vraagstuk van nationaal belang. In dezen gedachtengang, die alge meen werd gedeeld, werd de mate, waarin de regeering zich aan deze zaken gelegen laat liggen, nader onder oogen gezien. Hierbij bleek uit de vergadering van verschillende zijden, dat op dit oogenblik van Rijkswege nog geen enkele financieele bijdrage in de kosten der steunregelingen was verleend, on danks het feit, dat de circulaire van 7 Janu ari j.1. deze reeds in uitzicht stelde. Voorts bleken de bedragen, welke vele gemeenten be reids aan de steunregelingen hadden ten kos te moeten leggen, volgens normen door de re geering voorgeschreven zoo uitermate hoog te ziin, dat de rijksbijdragen, voor zoover deze op dit oogenblik mogen worden verwacht, niet voldoende tot uitdrukking brengen, dat het hier gaat om een landsbelang. In de vergadering werden voorts verschil* lende mededeel ingen gedaan in zake de w ze, waarop de bemoeiing van regeeringswe- ge met de door gemeenten getroffen of te treffen voorzieningen is georganiseerd. Ge constateerd moest worden, dat van een een* trale bemoeiing, welke zich beweegt langs te voren vastgestelde hoofdlijnen, geen sprake is. De regeering beoordeelt elke plaatselijke regeling als een op zichzelf staand geval, alle daarbij opkomende vragen worden als op zichzelf staande vragen behandeld. De ge* volgen van zulk een beleid bevredigen de ge meenten niet; het leidt tot verschillende wij zen van behandeling in overigens geheel overeenkomstige gevallen. De noodzakelijk* heid werd dan ook gevoeld van een betere organisatie. Om daarin te voorzien zou het op hoogen prijs worden gesteld, indien er een instantie in het leven werd groepen, waarin tot gemeenschappelijke beraadsla ging te zamen zou komen, althans een ver tegenwoordiging van de zijde der gemeen ten. Zulk een instantie bestaat reeds lang met betrekking tot de werkloosheidsverzeke ring, n.h in den vorm van de rijkscommissie van advies voor de werkloosheidsverzeke ring. Zeker niet minder belangrijk zijn even* wel de vragen, welke zich bij de steunverlee* ning en de werkverschaffing voordoen. Uit de besprekingen der vergadering kwam sterk naar voren de wensch om in deze tijden tot een goede behoorlijk gereglementeerde sa menwerking van rijk en gemeenten te komen, waardoor het landsbelang uitermate zou worden gebaat. Besloten werd, om den minister van bin- nenlandsche zaken om een bijzondere audiën tie te verzoeken, waarin een afvaardiging van de commissie van advies voor werkloos heid der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten den minister van de gevoelens cier gemeenten zal in kennis stellen. INBRAAK TE EINDHOVEN. Op den heer des huizes geschoten. Zondagmiddag ongeveer 5 uur kwam de heer De Kloe te Eindhoven in gezelschap van een yriend na een wandeling voor de deur van zijn woning, waar hij een fiets tegen het huis zag staan. Dit kwam hem verdacht voor, daar hij wist dat er niemand thuis was. De beide heeren besloten daarom de een vóór, de ander achter de woning in te gaan. Zoo dra de hee? De Kloe de gang inkwam, zag hij een man van de trap afloopen, waarop hij; naar hem toesprong om hem te grijpen. Plot seling trok de insluiper een revolver en loste vier schoten op den heer des huizes. Deze liet zich hierdoor niet afschrikken; hij wist hem met behulp van zijn vriend te ontwape* nen. In allerijl waarschuwde men de in de nabijheid surveilleerende politie, die den in breker per celwagen naar het hoofdbureau overbracht. Hij bleek een Duitscher te zijn te Eindhoven woonachtig. Zijn revolver bevatte nog twee scherpe patronen en in zijn kosthuis vond men nog een groot model automatische revolver. De man is in verzekerde bewaring gesteld. De heer De Kloe werd niet gewoncf, daar een der kogels door de overjas heen op den knoop van zijs colbert stuitte en een an der in het notitieboekje in zijn binnenzak steken bleef. OVERTUIGD ANTI-MILITAIRIST. Ds.' Faber weigert de kosten inkwartiering te voldoen. vatt Ds. J. L. Faber te Zutphen, die dezer da gen tot lid der Tweede Kamer is benoemd, heeft onlangs geweigerd te voldoen aan een bevel tot verschaffing van inkwartiering. Op zijn kosten heeft daarin toen de burgemees ter voorzien. Aangezien ds. Faber blijft wei geren die kosten te betalen, is thans tot be* slaglegging van meubilair overgegaan en aan de woning aangeplakt, dat morgen Woensdag de verkooping daarvan aan den meestbiedende zal geschieden. Bovendien zal genoemde predikant eerstdaags voor den kantonrechter moeten verschijnen. LAAO WATER OP DE WAAL. In één maand drie meter gevallen. Men zal zich herinneren, dat de stand van de rivier de Waal in de laatste maanden van het vorige jaar en in het begin van dit jaar buitengewoon hoog is geweest. Ook in het laatst Augustus was het water nog zoo veel gewassen, dat de Waalkade te Nijmegen blank kwam te staan en o.a. de gierpont te Tiel uit de vaart moest worden genomen. Feitelijk is de stand van de rivier sinds Mei van het vorig jaar zou hoog geweest, dat de lange kribben bij Nijmegen niet boven het water oppervlaken uitgekomen.

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 7