Agenda Amstetd cutische !Bmes Stad en Omgeving. lüeeeHecicfit .- I - staats: temingen. *Va 4f>n/10 121/4 l8/l6 IV16 Dinsdag 15 Decembet. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Westfront 1918; boven 18 jaar. Bij O. de Vries te (Eerleek, uitvoering tooneelvereeniging „Kunst naar Kracht 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman ten van Broadway (revue); 2. De ontvreem de leening (sens.). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De politiespion (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom.), voor eiken leeftijd. w-n» 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. naiK>» hier Hilversum Holland (revue)2. De tijger van Berlijn (detective-verhaal); boven 18 j. 8 uur, Oranjehotel te Bergen, comité voor ontwikkelingsavonden, spr. dr. lenhaln uit Utrecht over Spiritisme. Woensdag 16 December 8 tiur, 't Gulden Vlies, film Westfront 1918: boven 18 jaar. 7 30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman- «en van Broadway (revue)2. De ontvreem de leening (sens.) 7.30 «uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De politiespion (sens.)boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom.), voor eiken leeftijd. 7 30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Jna'u)» hier Hilversum Holland (revue) 2. De tij ger van Berlijn (detective-verhaal)boven 18 1Q£J" 8 uur, Wilhelminaschool aan de Doelen straat, lezing over „Christendom en Com munisme" door ds. Bakker uit Amsterdam. 8 uur, Bioscoopzaal boven de handels school, voordracht door den heer Noteboom uit Amsterdam over Het nut van schoolwerk- tuinen. Donderdag 17 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, film Westfront 1918: boven 18 jaar. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Diaman ten van Broadway (revue); 2. De ontvreem de leening (sens.) 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. De politiespion (sens.); boven 14 jaar 7.30 uur, Victoria-Theater: Taboe (rom.); voor eiken leeftijd. Vrijdag 18 December. 8 uur, Kacelkerk, I. Z. N.-avond, sprekers ds. Hak en'Joh. van Kempen; zang, fluit en ^fPuur, Harmonie, voor de volksuniversiteit voordracht jkvr. H. van Lennep over „Het wezen van onze gebaren en bewegingen. Zaterdag 19 December. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D E.S., tuin Boomkampstraat. Zondag 20 December. Half acht, 't Gulden Vlies, operette Mas cotta door de Al km. Operette- en Orkest ver- eeniging. Dinsdag 22 December. 4 uur, Langestraat 48, vergadering van aandeelhouders Alkm. Bad- en Zweminrich ting- Zaterdag 2 Januari. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond D E.S., tuin Landstraat. DIPLOMA ARCHITECT. De heer J. Luinge alhier heeft te Amster dam het architectendiploma vanwege de ver- eeniging voor voortgezet en hooger bouw- kunstonderwijs verworven. AUTO CONTRA GEVEL. Op den hoek St. Annastraat—Keizerstraat gisternamiddag een vrachtauto uit Bergen, bestuurd door den heer J. E. tegen het hoek huis gereden, waardoor de gevel schade be kwam. Getracht zal worden de schuld onderling te regelen, ook al, omdat van schuld geen sprake kan zijn. VERHUUR VAN AAN DEN FRIESCHEWEG EN HET ZEGL1S GELEGEN VOLKSTUINTJES. B. en W. schrijven in bijlage no. 235: De Vereeniging van Volkstuinders heeft verzocht het tot Kerstmis a.s. aan J. van Til te Limmen verhuurde, tusschen den Friesche- weg en de ter plaatse aan- de Hoornsche- vaart gelegen opslagplaats voor bagger ge legen perceel tuingrond, ter grootte van 60 aren, tegen taxatiewaarde te mogen huren en als volkstuintjes te mogen inrichten. In verband met het bij ons voorstel inzake verhuur van verschillende perceelen grond (bijlage nr. 234) ter inzage gelegde, door deskundigen uitgebrachte schattingsrapport van 13 October j.L, zal de huur voor bedoeld gedeelte 120 per jaar bedragen. Daar de tegenwoordige huurder het per ceel niet opnieuw van de gemeente wil huren, hebben wij tegen het verzoek der vereeniging geen bezwaar. Voorts is het gewenscht de met de Vereeni ging gesloten huurovereenkomst omtrent de aan den Friescheweg gelegen volkstuinen, welke 1 Februari a.s. afloopt, te verlengen. De huurprijs hiervoor, welke over het loo- pende huurjaar 648.30 bedraagt, blijkt te hoog te zijn, met het oog waarop wij u voor stellen de huur op 486.22 per jaar, n.1. 3/4 gedeelte van het eerderbedoelde bedrag, te bepalen, zoodat voor het geheele te verhuren terrein de huur zal bedragen plm. 2 per are. De voor de aan het Zeglis gelegen volks tuintjes vastgestelde huur van 4 per tuin tje per jaar is eveneens te hoog. Het verdient aanbeveling de voor deze tuintjes te bedin gen huur voortshands op 3 per tuintje per jaar te bepalen. De commissie van bijstand voor het grond bedrijf heeft gemeend geen advies te moeten uitbrengen in verband met de omstandigheid, dat ons College reeds onderhandelingen met de huurders zou hebben aangeknoopt op den grondslag van de nu voorgestelde huur. Dit nu is een misverstand. Wij vroegen aan de commissie advies over de machtiging, die wij op dit punt aan den directeur zouden verstrekken. Nu de tijd dringt is het niet meer mogelijk, daaromtrent nader met de commissie in overleg te treden, zoodat B. en W. de Raad thans het desbetref fend ontwerp-besluit ter vaststelling voorleg gen. VERHUUR VAN GROND. In bijlage no. 234 schrijven B. en W.: Met ingang van Kerstmis a.s. eindigt de huur van verschillende aan de gemeente :n eigendom toebehoorende perceelen grond. Wij hebben aan de daarvoor in aanmer king komende huurders van deze perceelen gevraagd, of zij bereid sijn den desbetreffen- aen grond tegen de hierna aangegeven, door drie deskundigen geschatte waarde en den daarbij genoemden tijdsduur, opnieuw van de gemeente te huren. De in het hierna sub I opgenomen ont werp-besluit vermelde personen hebben deze vraag bevestigend beantwoord. Ten aanzien van de perceelen grond, waarvan de bovenbedoelde huurders geen nieuwe huurovereenkomst met de gemeente wenschen aan te gaan, geven wij u in over weging ons College te machtigen deze voor den duur van ten hoogste 3 jaren tegen de in het bij de overige stukken ter inzage ge legde taxatierapport van 13 October 1931 aangegeven waarde te verhuren aan door ons nader aan te wijzen personen. De perceelen weiland en tuingrond, welke thans niet ondershands kunnen worden ver huurd, zullen wij, indien u hiermede instemt, te zijner tijd openbaar verhuren. Het bepaalde sub II van het hieronder ver melde ontwerp besluit heeft hierop betrek king. Voorts zijn er nog enkele aan deze ge meente in eigendom toebehoorende stukjes grond, waarvan de huur met ingang van 1 Januari 1932 afloopt. Bedoelde perceeltjes, welke in het ontwerp besluit sub III zijn aangegeven, kunnen Voor den duur van ten hoogste 5 jaren opnieuw worden verhuurd, tegen de in dat besluit vermelde minimum-huren. Een machtiging daartoe aan ons college is hierna opgenomen. De commissie van bijstand voor-het grond bedrijf, wier advies wij eveneens ter inzage hebben gelegd, kan zich met het bij de stuk ken ter inzake gelegde rapport van den di recteur van het grondbedrijf vereenigen, in verband waarmede wij u voorstellen het des betreffend besluit te nemen. (Bijgevoegd zijn de namen der diverse huurders en perceelen). EEN ADRES AAN DEN RAAD. Aan den raad der gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: Ondergeteekenden, respectievelijk voor zitter en secretaris van het Alkmaarsch Drankw eer-comité; waarbij zijn aange sloten: de Nederl. Vereen, tot Afschaf fing van Alcoholhoudende Dranken, de Intern. Orde van Goede Tempelieren, de Algem. Nederl. Geheelonthoudersbond, de Nederl. Christ. Geheelonthouders- Vereeniging, de Nederl. Bond van Ab- stinent-Studeerenden, de Jongelieden Christ. Geheelonthoudersbond en de Jeugd-Geheelontthoudersbond, verzoeken U wel die maatregelen te willen; treffen, waardoor een sterke be perking zal worden verkregen van het aantal verloven voor den verkoop van alcoholhoudende dranken. De mogelijkheden om daartoe te ge raken zijn o.a de volgende: lo. Volgens Art. 35 2e lid der Drank wet kan de Gemeenteraad eischen voor de verloven stellen, welke een sterke be perking kunnen vormen. 2o. Ingevolge Art. 138 der Gemeente wet kar. vrouwennediening worden ver boden. 3o. wan worden getracht de gemeente Alkmaar te doen behooren tot de ge meenten, bedoeld in Ai. 47 le lid der Drankwet en waardoor de Burgemeester he. recht krijgt vrouwen uit lokalen te houden, waar alcoholhoudende dranken worden geschonken. Ten ovoervloede mogen wij er nog even op wijzen, dat aan z g. bediening door vrouwen in verschillend»» lokalen, (waarvoor in het bizonder Duitsch# meisjes geschikt schijnen te zijn), zoo spoedig mogelijk een einde dient te worden gemaakt, èn in het belang van die meisjes èn in het belang van de jeugdige manneuijke personen bij wie het bezoeken van deze localiteiten, door de aanwezigheid van deze meisjes, wordt aangemoedigd. Tv DE WAARD, Voorzitter. D. KEMP, Secretaris. (Sliksteeg 8a.) DE PRENTBRIEFKAARTEN VAN DIT JAAR. Mevr. R. PrinsVlessing schrijft ons: Een zonnige reeks gekleurde briefkaarten 6 in een mapje, naar kleurhoutsneden van Arie Zonneveld, wordt uitgegcve voor den lagen prijs van 35 cent. in December stuurt ieder, jong en oua> Kerstgroeten en Nieuwjaapwenschen, aan vrienden en verwanten. Men doe dit met zulk een fleurige briefkaart, dat geeft stemming en toont een warm hart voor het kind. Het kind buiten, in het bosch, op de boer derij, de genoegens van het gezondmakende buitenleven, welke aanbeveling is sprekender aan deze voor het zoo nuttige en noodzake lijke werk der vacantiekolonies? 26000 Nederlandsche kinderen, ziek ge weest of zwak, werden uitgezonden in 1 jaar door de vereenigingen, die een aandeel uit de opbrengst ontvingen. Het publiek zal zeker niet nalaten ons ten deze ter wille te zijn. MEDAILLE NED. VER. VAN HUISVROUWEN. Heden reikte de president van de afd. Alk maar van de Ned. Ver. v. Huisvrouwen de zilveren medaille uit aan mejuffr. L. C. van der Spiegel, die vandaag 12 V% jaar als kin derjuffrouw werkzaam is bij de familie Voute in Bergen. Namens het Hoofdbestuur bood de presi dente haar een oorkonde aan en namens het afdelingsbestuur ef-n mand bloemen, terwijl ook mevrorw Vaüte met mooie bloemen werd gehuldigd De presidente getuigde met hartelijke woorden van de groote trouw en toewijding, die mej. van der Spiegel steeds aan den dag legde. OPENBARE LEESZAAL EN BOEKERIJ TE ALKMAAR. In de gisteravond gehouden algemee- ne ledenvergadering van de Ver Open bare Leeszaal en Boekerij werden de pe riodiek aftredende bestuursleden, de dames M. Buijs en R Prins-Vlessing en de hter Tj. N. Adema met op één na al- gemeene stemmen herkozen. Hei be stuur werd met een lid uitgebreid door de benoeming van mej. A. N. H. W. van der Linden tot bestuurslid. B^tloten werd aan de Centrale Ver eeniging in overweging te geven zich met het Nat. Crisiscomité in verbinding te stellen teneinde na te gaan op welke wijze en op welke voorwaarden de Openbare Leeszalen aan het streven van dit comité steun kunnen verleenen. De heer Koopal werd gemachtigd zich in verbinding te stellen met de organi saties, welke hier ter stede overleg gen op welke wijze men de ontwikke ling en ontspanning van jeugdige en volwassen werkloozen zou kunnen or- ganiseeren. Wanneer de Openbare Lees zaal en Boekerij dezen arbeid door het beschikbaar stellen van lectuur kan steunen wil het bestuur daartoe gaarne zijn menwerking verleenen. WERK OPGEDRAGEN. Door den directeur van Gemeentewerken werd opgedragen het leggen vhn rioleerings- werken ten N O. van den Bergerweg aan T. en J. v. d. Kuijt te Alkmaar voor de som van 4584. BRAND OP TEXEL. Onze corresp. op Texel telefoneerde ons hedenmorgen: Het zomerverblijf van den heer J. Drijver te Santpoort, de „Marei" geheeten, is van nacht tot den grond toe afgebrand. Het huis •vas sinds October tijdelijk bewoond door een Friesche familie. De brand ontstond is een schuur, die nabij de woning stond, warna de vlammen op het huis oversloegen. De motorspuit van den Burg, die spoedig ter plaatse was, kon weinig of geen hulp bieden, omdat er zoo goed als geen water aanwezig was. Er was slechts weinig huisraad, terwijl in de schuur gelukkig ook slechts weinig land bouwgereedschap stond. Alles verbrandde evenwel. Het huis is verzekerd; de inboedel waar schijnlijk slechts gedeeltelijk. VOLKSUNIVERSITEIT VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. De aandacht wordt gevestigd op de be langwekkende voordracht „Het wezen van onze gebaren en bewegingen" door Jkvr. H. van Lennep op Vrijdagavond 18 December a.s. in de Dancing van de Harmonie te hou den, welke voordracht zal worden toegelicht door demonstraties van de bekende danseres Lili Green. Ons innerlijk leven ppenbaart zich door middel van gebaren, bewegingen, standen en houdingen van het lichaam. Hoe weinig realiseeren wij ons dit, en hoe weinig kennen wij het wezen dier gebaren en bewegingen! Deze avond zal ons nader' tot dit wezen brengen, en tevens zullen wij leeren de groote beteekenis der plastiek of li chamelijke uitbeelding in het dagelijksch leven en de schoonheid van het zich harmo nisch bewegen. Bovendien zal worden behandeld de licha melijke uitbeelding als elementaire basis van alle dramatische kunst. Ter voorkoming van misverstand wordt ten slotte medegedeeld, dat de demonstraties van Lili Green, welke het gesprokene in beeld zullen brengen, geen dans inhouden. DRIE MOOIE AVONDJES VOOR ALKMAAR! De lange avonden zijn weer aangebroken. Dat beteekent o.m., dat onze talrijke tooneel- vereenigingen zich weer gereed maken, om haar aanhang gezellige uitgaansavondjes te bezorgen. Ze hebben een stuk gekozen, ze hebben gerepeteerd en zij staan aan den vooravond van „de" gebeurtenis, n.1. de uit voering. Een van de meest populaire vereenigingen op dit gebied is wel de Alkm. Operette- en Orestvereenigiag. Deze nog jonge vereeni ging, bekend geworden als de A.O.C., maar sinds ruim een half jaar uitgebreid met een vast orkest, heeft gemeend, dat zij ook dit jaar weer goed voor den dag moest komen. Zij heeft daarom in studie genomen de be kende operacomique „Mascotta". Voorwaar een goede keuze, n.et alleen, omdat de inhoud bijzonder gezellig is, maar ook om de muziek welke zeer melodieus is. Week na week is er gerepeteerd onder de bezielende leiding van den regisseur Voor- haar en met behulp van den directeur, den heer Joh. Gerritsen en nu staan de leden klaar, om voor het publiek te verschijnen. Drie avonden, drie Zondagen, zullen de Alkmaarders dit stuk kunnen gaan zien en hooren. Is dat niet te veel, drie avonden? Wij gelooven het niet, want als men zich herinnert, hoe enorm groot de belangstelling twee, drie jaar geleden was, en hoe die be langstelling het vorig seizoen nog bleek te zijn toegenomen, dan meenen wij, dat „Mas cotta drie keer voor een uitverkocht huis zal gaan. Er is ook nu weer veel werk gemaakt van deze operette. Zooals gebruikelijk, zijn de cos uums weer een weelde voor het oog, ter wijl de decors speciaal vervaardigd zijn door den heer Theo Groothuizen Het muzikale gedeelte is deze keer wel zeer goed verzorgd. Een volledig orkest, be staande uit -4 personen, zal zich den gehee- len avond doen hooren En dank zij de vele repetities en de nu zoo langzaam verkregen routine, zullen orkest en spelenden een beter contact hebben dan ooit. Een bijzondere attentie belooft het Spaansch ballet te worden, hetwelk is inge studeerd door Daisy Goetze uit Amsterdam. Kortom, we gelooven, dat deze avonden er wordt 20 en 27 Dec. en 3 Jan. gespeeld weer zullen zijn als al de vorige van deze club: buitengewoon gezellig. Laten wij er nog even op wijzen, dat de opvoeringen precies half acht beginnen en dat, als oe Ouverture klinkt, de deuren ge sloten moeten Worden. Men make dus geen gebruik van het beruchte Alkmaarsch kwar tiertje! GESLAAGD. De heer M. Chr. Jonkers alhier is ge slaagd voor het practijkexamen in boek houden vanwege het Instituut voor Handelswetenschappen te Leiden. NEDERLAND—FRANKRIJK. Maandag hield M. Louis Réau, profes- seur de 1'Histoire de 1'Art en Directeur de 1'Institut francais de Vienne, voor de afd. Alkmaar van het Genootschap Ne derland—Frankrijk een voordracht met lichtbeelden over den hilder Delacroix. Eugène Delacroix is bij uitnemendheid de schilder van het romantisme, die door zijn tijdgenooten fel wordt bestre den en bij zijn leven nooit populair is ge worden. Dit laatste had het voordeel, dat bijna al zijn werken in Frankrijk zijn gebleven. Tegenwoordig is zijn roem onbetwist, maar zijn werk zal steeds voor een elite bestemd blijven, daar hij zijn onderwerpen bij voorkeur aan de buitenlandsche letterkunde ontleent -V- Goethe, Byron, Walter Scott en bij zijn publiek dus een zekere vooront wikkeling veronderstelt. Voor het aristocratisme van Delacroix noemde spr. twee oorzaken. Ten eerste zijn afkomst. Hij was de zoon van Victoire Euben, die gehuwd was met Charles Delacroix, Fransch gezant bij de Bataafsche Republiek. Maar zijn werke lijke vader was de Prince de Tailley- rand, met wien hij een steike physieke gelijkenis vertoonde; van dezen heeft hij zijn fijne geest en distinctie eeërfd. Een tweede oorzaak is het verschijn sel, dat een slechte gezondheidstoestand ^en zekere verfijning teweeg brengt. Dit was het geval bij Delacroix, die aan tu berculose leed. Deze omstandigheid ver klaart tevens den ongemeenen rijkdom van zijn oeuvre; zijn ziekte noodzaakte hem, zich uit de wereld terug te trekken en hard werken was het eenige, dat hem overbleef. Zijn eerste.leermeester is Guérin, aan hanger van David, die weinig invloed op hem gehad heeft. Van de Fransche schilders zijn het Géricault en Gros, die het meest tot zijn vorming hebben bij- naar waarnemingen, verricht in den morton van 15 December. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.1 mM. te Seydisfjord. Laagste barometerstand 729.6 te Stock holm. Verwachting, geldig tot den avond van 16 December: Matige tijdelijke afnemende Noordwest»- lijke tot westelijke wind; meest zwaar be wolkt; aanvankelijk nog regen of natte sneeuwbuien, kouaer. Overzicht. De depressie die gister over Scandinavië trok werd in de Oostzee diep tot onder 730 mM., en over IJsland steeg de barometer tot boven 770 mM., zoodat een stormachtige koude luchtstroom over Scandinavië waait en overal sneeuw brengt met strenge vorst in Lapland. Tijdelijk daardoor de weg voor een volgende Oceaandepressie verspert maar er zijn toch aanduidingen dat op IJsland de barometer weer gaat dalen. In de Oostzee over Denemarken stormt het uit het Westen In Zuid-Frankrijk heerscht helder of \ictit nevelig weer met lichte vorst in den ochtend. In Schotland werd het kouder en overal in onze omgeving valt lichte regen. De alge- meene toestand schijnt gunstig voor het ver sterken van het vorstgebied in Scandinavië en uitbreiding tot over de Oostzee. Door dringen tot ons land is nog niet waarschijn lijk. gedragen; het beroemde schilderij van Gros: Les Pestiférés de Jaffa, heeft hem zeer sterk geinspireeic. bij zijn Massacre de Slon. Hij gevoelt zich ook sterk aan getrokken tot de schilders van het Nor den, van wie Rubens en Rembrandt hem het meest hebben beïnvloed. Hierna liet spr. eenige werken van Delacroix zien, die meestal een sterk ro- van 15 üeceiiilH'l' Opgave van loordhallaad^'h |jainll>oiivv «•reiliel Wt Koers van beden te (Ontvangen per draadlooze telefoon). 4H Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D Reichsbank INDUSTR. ond. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie -. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm Acc Nederl Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh Steel Cities Service1 General Aviation Steel comm. i Studebaker U. S. Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions mijnbouw. Alg Explor. Mij. Boeton Red|ang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr Kon Petrt Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. Vorige koers ^Vs 8'Va 751/B 5b 551/4 578/, 38 ïil/l 4 8/s tS/i 18) 8 1/4 '28/4 211^6 -6/l6 2 'Vi6 -Ww 8/1/4 Uö/8 7b 2V4 PROT ONGATIE Vorige koera 21/» 6. 8/a leb 84 40 /2 t)0 53 3U/t 70 100 I 58/8 5' VB «VlB pl.m. 1.3u 75 54 57 37 4iW_ 1 1 81 Va 91 2Ll/< 2 »/s 5 2 i>'/4 41 1 •-«/» 1081/, LU 84 40 pl.m 1.46 pl.m 2.00 'Vl 84-5 '7-1/4 851/4" pl.ra. 2,16 9 u/j12V, 1 21-3/i0 211/1G .1/4 - lö9-70j LO'/, 37 "74 91 21'Vi 2i; 41 Vb lt> 25 19 48/4 Vb 141/8 1 Vb 58/i 124 19 15. 174 53 0 05 98 112i/i 11 Va 1'3 0 16 1,-70 4'Vi 1 25 1" 5-Vb 120 lo 151 172 418/, 'VlB 57 1 77 21/4 21/4 oCt. HP.iuh 401111 1 pCt. tExclaim. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belgaj Bazel Weenen p. Scb 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië s I Vorige koers 8.55 58.80 9 717, 34.45 48 25 00 00 40.50 47. 5 4b 25 247.V, 12.80 Koers op heden 2 uur 8.52 58. ib ,*•727, 34.45 48.25 47 50 47.75 46 248/IB 12.75

Alkmaarsche Courant | 1931 | | pagina 2