ARNHEM" ZUIDERZEERAAD. HEILOO. DE LANGEDIJKER TUINBOUW IN 1931. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ doorgeslikt totdat de afvoerproducten uit het lichaam worden verwijderd, zoo goed als niets bemerkt; ook niet door den persoon zelf. Bij stoornissen in dc werking wordt dit anders. Zoo bemerken wij. bij eene normale gang van zaken, niets van de voortbeweging in het kanaal. Worden bij de spijsvertering zeer veel gassen ontwikkeld, dan kunnen deze bij de voortbeweging met de andere stoffen soms geluiden veroorzaken. Onder bijzondere omstandigheden kan de voortbeweging te snel gaan en zelfs ook in omgekeerde richting plaats hebben (diarrhee en braken). Zamelen zich in de maag te veel gassen op, dan kunnen deze ook in laatst ge noemde richting ontwijken. Dan kan het voorkomen, dat met dit ontwijkende gas een gedeelte van de maaginhoud meegaat en zoo gelegenheid geeft, om een zeker oordeel te vellen. Die oprispingen kunnen n.1. bitter, zuur, scherp, wansmakend, wanriekend, enz. zijn. Voor den arts is dit dikwijls van be lang om de diagnose te stellen. Pijn wordt bij verschillende afwijkingen gevoeld. Daartegenover staan echter afwij kingen, waaronder van ernstigen aard, die in liet geheel niet met pijn gepaard gaan Tot zekere hoogte kunnen wij het maag darmkanaal als een automatisch geheel be schouwen. Zoo hebben de proeven van Paw- low aangetoond, dat de aanraking van voe dingsstoffen met het mondslijmvlies, ja zelfs alleen het zien daarvan, bepaalde wer king van het maagslijmvlies te voorschijn roept; ook dan, wanneer er geen directe ver binding tusschen mond- en maagholte be staat. Een ander voorbeeld is het aspect van dc tong, door de oudere medici, niet ten on rechte, als een waardevol teeken beschouwd In een volgende brief zal nog iets gezegd worden over bepaalde aandoeningen, die, al worden ze in hun wezen ook niet begrepen, toch in den volksmond algemeen bekend zijn. (Wordt vervolgd). H. A. S. 'ficovuidaal Tlieuws WINKEL. De gebruikelijke Nieuwjaarscollecte heeft opgebracht, met inbegrip van het saldo van 1030 321.75. Door de commissie werd daar van aan 42 personen een uitkeering toege kend van 7.50 per persoon. Als ondervoorziter van den Zuiderzee- faad is aangewezen het lid van dien raad ir. M. C. E. Bongaerts, oud-minister van Waterstaat te Den Haag. AKERSLOOT. Oras- en rietverpachting Westwcu- derpolder. Opbrengst grasgewas 446, rietgewas 281, totaal 727. Van dezelfde perceelen was de opbrengst het vorige jaar 1276.50, aldus 549.50 minder. BERGEN. Ingekomen personen: W. P. J. Hollebrands, geen z.b.. Broekbeeklaan 6 van Duitschland. A. Worms, R.K., dienstbo de, Kerkelaan 32 van Duitschland. N. F. M. van der Sande, R.K., z.b., Loudelsweg 20, van Weert. G. Visser, O.C., arb., Tuin- dorpweg 19 van Egmond aan Zee. C. A., H. G., P. M. Henneman, R.K., z.b. Zuidlaan 3 van Ooltgensplaat. M. J. van der Lans, R.K., z. b., Bergerweg 1 van s-Gravenhage. P. Andriessen en gezin, geen, z.b., Bree- laan 14 van Amsterdam. J. A. Spigt, R.K.. z.b,, Loudelsweg 20 van Hoogkarspel. C. Blom, N.H., z.b,, Kruisweg 40 van Den Hel der. Th. B. Sülzbach, geen, z.b., Verspijk- weg 7 van Amsterdam. E. Offringa, N.H,, radiomonteur, Dorpsstraat 78 van 's-Gra venhage. W. P. Kreb, N.H.. kok, Breelaan 16 van Rotterdam. J. A. Stroomer en ge- zin. R.K., timmerman, Russenweg 23 van U. S A. J. Weijérs, R.K., z.b., Hoflann 7 van Voorhout, J. G. Muller, N.H., kantoor- bed,, Bergerweg 91 van Alkmaar. C. E. Lipeczky, G.K., hulp in de huish., Juliana- laan 10 van Wormerveer. H. G. W. van der Leegte, R.K., Rijksveldwachter, Matth. Wiegmanw, 13 van Andijk. R. van Ber- kum, geen, kellner, Dorpsstraat 69 van Pa rijs (Fr.). C. J. Elfring, geen, kantoorbed., Dorpsstraat 58 van Amsterdam. M. W. Brasel (wed. M. L. Polak) geen, z.b., Bree laan 28 van Amsterdam. M. Kots, (wed. A. Goudsblom),' N.H., huishoudster, Kerke laan 10 van Alkmaar. C. M. R. Witte brood, R.K., z b., Loudelsweg 20 van Den Helder. M. S. J Körtge, E.L-, dienstbode, Eeuwigelaan 12 van Duitschland. M. Bal- tus, (echtgen. G. B. Leek), R.K., z.b., Meer weg 41 van Heiloo, W. M. Nijkamp, E L kinderjuffrouw, Prinsesselaan 46 van De venter. Van der Zei, N.H., bakker, Jan OI- denburglaan 6 van Schoorl. J. Broers, R.K., chauffeur, Bergerweg 183, v. Sijbekar- spel. N. Glorie, R.K., arbeider, Filarski- weg 27 van Schoorl. Ingekomen personen. L. J. Nijs. R.K. van Warmond C. Geuzebroek. N.H., van Haarlem. L. Zwakman, N.H., van Den Helder A. van den Atoeek, D., van Haar'em. A. J M de Groot R.K., van Alkmaar. P. Duif, geen. van Amsterdam A. Veken. R Kvan Zijpe. A. Smit R K.. van Alkmaar. M.* M Stofberg, geb, Maas, geen. van Vlissingen Je le Mair, N.H., van Alkmaar. - G. J Kuijs. R.K van Castricum. J. M Kuijs, R K. van Castricum. M. P. Kalksma en gezin, N.H., van Bergen (N.-H W. J. E Kamp, geb. Neubecker, E.L., van Duitsch land. J. C Bijl en gez N.H van Amster dam A J. J. van Hulzen en echtgen., geen, vsn Nieuwe-Niedorp. A Kruiten en echtgen., geen, van Alkmaar C. A Smith, N.H., van Alkmaar. M. Mulder. N H., van Alkmaar. J. Reus en gezin, R-K-, van Grootebroef Wed. T. Kok—Koppes, D.G., van Spanbroek. J. A. H Kok, N.H., van Spanbroek. J. van der Haagen, geen, van Alkmaar Vertrokken personen. G. van Helden naar Leeuwarden. M K ers naar Kokkum. H. ter Buurkes n. H rsura. L C. Pollé naar Den Helder. J Reus, naar Alkmaar F. H. Lanting, naar Alkmaar. J. Nieuweboer en echtgen.. naar Hoorn. K. M. van den Hurk, naar Geldrop. Th. Broers en echtgen., naar Egmond-Binnen. J. Verweel, naar Koog aan de Zaan. J. Foekert en gezin, naar Haarlem. M. BaarsFoeckert, naar Den Helder. M. van der Gragt, naar Medem- blik. Tj. van Houten, naar Wieringer- waard. G. Wolvers, naar Egmond-Binnen P. H. A. Hutermans. naar Vught. W. H. P. Hultermans. naar Rotterdam. C. J Verduin. naar Zeist. JCeck ói School Tot tijdelijk onderwijzeres aan de r.-k. school „St. Adalbertus" te Egmondbinnen werd benoemd mejuffrouw L. M. J. Veltman van Alkmaar. Aan het verslag van de Commissie tot Wering van Schoo' erzuim te Egmondbin nen wij het volgende: Het aantal ongeoorloofde verzuimen was in 1929 214, in 1930 33 en in 1931 70, zoodat hoewel de Commissie niet mag kla gen in vergelijking met 1929, dit jaar de verzuimen toch aanmerkelijk hooger zijn dan het vorige jaar. In het afgeloopen jaar moesten de ouders van 7 leerlingen worden opgeroepen om toe lichtingen te geven over gepleegd verzuim. In 2 gevallen had de Commissie te advisee- ren over een aanvrage om enkele vrije dagen voor een paar leerlingen. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Januari. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursen: Bevestiging Kerkeraadsleden. URSEM, Ned. Herv. Gemeente, nam. 7 uur, ds. van den Broek. £xmd= en Juin&ouia KOEDIJK. Heden ontving het bestuur der Tuinbouw- vereeniging „De West" bericht, dat het cri sis-comité bereid is om als commissie van vertrouwen op te treden. Tevens dat het gaarne, wanneer noodig gebruik zal maken van de rechtskundige adviezen van den heer mr. Duys welke deze pro deo zal verleenen. Wanneer personen zich door een of ander financieel in moeilijkheden verkeeren kunnen zij zich tot die commissie wenden. Het jaar 1931 zal in de annalen van den Langendijker tuinbouw met een bijzonder zwarte kool worden ingeschreven. De wereld crisis drukte in buitengewoon ernstige mate zijn stempel op de uitkomsten van den tuin bouw in dit zich meer en meer uitbreidende district in West-Friesland. Zoolang deze tak van bedrijf heeft bestaan, is het niet voorgekomen, dat zij, die in dat bedrijf hun brood moeten verdienen, gesteund zijn ge worden door kerkelijke of gemeentelijke ar menzorg. In het afgeloopen jaar is dit wel het geval geweest. Deze steun moest zelfs worden verleehd, nadat provincie en ge meenten via de Boerenleenbanken gelden hadden gevoteerd om te trachten vele bedrij ven in stand te houden. Het begin van het afgeloopen jaar ken merkte zich door bijzonder lage prijzen der stapelproducten. De teelt daarvan was bo vendien in het Geestmer Ambacht nog voor een groot deel mislukt, zoodat verschillende tuinbouwers zoo goed als niets hadden ge teeld. In het voorjaar kwam nog een ge ringe opleving der prijzen, doch ze was van zoo geringe beteekenis, dat de einduitkomst van de wintercampagne slecht was. Tal van tuinbouwers misten daardoor het benoodigde bedrijfskapitaal om hun tuinderij opnieuw te exploiteeren, zoodat de Boerenleenbanken voor een bedrag van 675.000 aan zooge naamde tuinderscredieten verleenden, voor de richtige terugbetaling waarvan de pro vincie zich voor 70 pet. en de betrokken ge meenten voor 30 pet. garant stelden. Deze credietvcrstrekking had plaats op een tijd, toen de in 1923 verleende credieten nog niet waren afgelost. Dq tuinbouwers, voor zoover ze credieten hadden gekregen, konden nu weer op hoop van zegen hun akkers gaan bebouwen. De resultaten van hun arbeid vielen echter weer bitter tegen. Alleen de stooktomaten, die' voornamelijk in St. Pancras worden ge kweekt, brachten prijzen op, die tot bevredi ging stemden, doch overigens was alles laag in prijs. De vroege koolsoorten, die anders, als Duitschland aan de markt kwam, goede prijzen opbrachten, waren nu bijna niets waard en de herfstkool was voor een deel onverkoopbaar. Er waren verschillende tuin bouwers, die niet eens tot snijden overgingen en prachtkool lieten verrotten op het land. De minimum-prijs, welke door de veilings- vereenigingen op 60 cent per 100 K.G. was gesteld, kon herhaaldelijk niet worden be dongen, zoodat buiten de veiling om eerste kwaliteit kool moest worden verkocht voor 20 h 30 cent per 100 K G. Bij bloemkool deed zich eenzelfde verschijnsel voor en de eertijds wereldberoemde Langendijker bloemkool kon geen koopers meer vinden. Nog droevigers was het gesteld met de uit komsten van de vroege aardappelenteelt. Nog voor dat de meeste vroege aardappels vol groeid waren, teistrede de gevreesde ziekte uitgestrekte velden in West-Frieslands tuin bouwstreken en richtte er een ramp aan, die velen op den rand van den financieelen af grond bracht. Aan de veilinge werd slechts een derde deel aangevoerd van wat in nor male tijden aan die markten werd verhandeld en de hoop van honderden tuinders, om met de opbrengst oude schulden geheel of gedeel telijk te kunnen afbetalen en weer langzamer hand in vorige jaren geleden verliezen te boven te komen, verdween al sneeuw voor de zon. Nog erger: de schulden waren nog grooter geworden en bij gebdek aan de noo- dige middelen om zich de noodzakelijkste levensbehoeftes aan te schaffen, achtten ver schillende gemeentebesturen zich nu tot hulp verleening verplicht en riepen steunregelin- ?>en in het leven, ten einde de noodlijdende uinbouwers in dezen moeilijken tijd te schra gen. Eer men tot die steunmaatregelen be sloot, kwam het bij de gehouden discussies w de verschillende gemeenteraadszittingen dui delijk uit, dat de gemeentefinanciën een lang durige steunverlening siet toelieten en dat het Rijk in dezen behoorde te doen, waartoe de gemeenten eigenlijk niet in staat waren. De Tweede Kamer heeft intusschen 700.000 beschikbaar gesteld in den vorm van rente- looze voorschotten onder voorwaarde echter, dat de gemeenten er 300.000 zullen bijvoe gen. Een beweging is thans gaande om aan deze laatste verplichting, als onuitvoerbaar voor de gemeenten, te ontkomen. De tuinbouwers hebben nu ongeveer 10000 spoorwagens van 10.000 K.G. stapelgroen ten in bun boeten opgeslagen. Thans is daar op hun hoop weer gevestigd. Hoe meer het wintert, hoe levendiger de hoop, want dan zijn doorgaans de stapelgr oen ten gezocht Het zou een uitkomst zijn voor Langendijk en omstreken, als die groote voorraden eens bevredigende prijzen konden opbrengen, want als gevolg van de slechte financieele uitkom sten vas den tuinbouw is het voor zokenmen- schen ook bijzonder slecht. De ambachtslui en neringdoenden klagen steen en been: de eersten hebben bijna niets te doen, de iaaisten moeten aan hun trouwe klanten veei leveren „op de pof". Hoe slecht het wel in den tuinbouw is ge gaan in het jaar 1931, wordt het best gede monstreerd door de omzetcijfers aan de vei lingen. In het jaar 1928 ,toen van een be- vregende uitkomst kon worden gesproken, werd aan de veiling te Broek op Langendijk omgezet voor een bedrag van 4.298.862, aan die te Nd.-Scharwoude voor 4.922.316, te Warmenhuizen 1.585.677 en te Obdam 588.370. Het jaar 1930 gaf resp. de vol gende omzetten: 2.523 115, 2.382.586, 788.694 en 329.307 of totaal rond 6.024.000. In het afgeloopen jaar zal dit gezamenlijk bedrag de 5 millioen niet bereiken. Als men bedenkt, dat bij de genoemde 4 veilingen on geveer 3000 bouwers zijn aangesloten, dan beteekent dat. dat per bedrijf ruim 1600 is ontvangen. Daarvan moeten alls bedrijfsori- kosten kunstmest, huur, Töonen enz. betaald worden, zoodat men daaruit duideüjk kan zien, hoe treurig de toestand* der tuinders in 1932 was. £uchiMuut ONONDERBROKEN VLUCHT CROYDON—ALGIERS. De Engelsche vlieger Fielden heeft Dins dag naar het Hbld. verneemt, in een gewoon Pussmoth-toervliegtuig, voorzien van een Gypsy-motor, een ononderbroken vlucht van Croydon naar Algiers gemaakt. Donderdag is hij naar Egypte vertrokken. DE RAMP VAN DE OOIEVAAR. Het rapport van dr. Groene- veldt Meyer voor het Ministerie van Waterstaat. Naar de N. R. Crt. uit Batavia verneemt, deelt dr. Groneveldt Meyer, hoofd der af- deeling Luchtvaart van het departement van Gouverneraentsbedrijven, mede, dat hij in opdracht van het Ministerie van Waterstaat het onderzoek inzake de Ooievaar heeft ver richt, zoodat zijn rapport slechts via Neder land bekend gemaakt zal worden. Het rap port zal volgende week per luchtpost worden verzonden. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Terug: De „Raaf" te Athene. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat het retourvliegtuig „Raaf" gister te 7 uur uit Cairo is vertrok ken en te 9.30 uur te Mersa Matruh geland Vandaar vertrok het toestel te 10 uur en landde te 14 uur te Athene. Aan boord is alles wel. Heden wordt de reis voortgezet. De „Leeuwerik" te Medan. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L M. bericht is binnengekomen, dat het re tourvliegtuig „Leeuwerik" gister te 6.10 uur uit Batavia is vertrokken en te 9.16 uur te Palembang is aangekomen. Vandaar vertrok het toestel te 10.11 uur en landde te 15 21 uur te Medan. Aan boord is alles wel. He den wordt de reis voortgezet. HlliEHÜKRK. Van de N. V. H. F. Trommelen's Schoen- handel te Haarlem en Amsterdam ontvingen wij een grooten kalender van zes bladen, op elk waarvan een teekening van een der mooie torens in ons land. De kalender is een re clame voor de Robinsin-schoenen. De Vereerd ging van Nederlandsche Wijn handelaren biedt wederom een weekkalender aan, die naast de dagen der week op elk blad een en ander meedeelt over wijn en zijn be handeling enz., nu en dan afgewisseld door een gedichtje of een plaatje. Voor den leek, die iets meer van wijn wil weten, een Interes sante kalender. De Nillmij. te 's Oravenhage komt ook dit jaar met een groote wandkalender met flinke duidelijke roode cijfers en op elk van de twaalf bladen een opwekking tot het nemen van een verzekeringpolis. Naast de dagcijfers is een aparte kolom met ruimte voor het plaatsen van aanteekeningen. De heer G. de Clercq, Singel 78 te Am sterdam, zendt ons weer het Brandstoffen- jaarboek, dat naast een practischen zakka- lender beoogt te zijn een voorlichter op het gebied van koleqgebruik en al wat daar bij te pas komt. Daarnaast een opgave van alge- meene, r. k. eu isr. feestdagen, alsmede een postgids. Het Maandblad van „De Nederlanden van 1845" verschijnt dezen keer als Kerst nummer, dat naast gelukwenschen met Kerstfeest en Nieuwjaar vertelt van den ont wikkelingsgang dezer verzekering-maat schappij. Johan Luger schreef er 'n verhaal tje voor „De droevige ervaring van het Kerstmannetje". Typograaf schreef „De fa milieband". Verder een artikel van dr. H. J. Coert over „De buitendienst en de verzekering zonder geneeskundig onderzoek"; een opstel over- de ontwikkeling der luchtvaart, een kruiswoordpuzzle en twee andere prijsraad sels en tal van korte wetenswaardigheden. Aan het nummer zijn toegevoegd eenige los se bijlagen (tabellen en opwekkingen tot het sluiten van brand- en inoraakverzekeringen en een reproductie van Vermeer's „Gezicht op Delft". Het kruideniersbedrijf Albert Heijn geeft een wandkalender uit van vier bladen, op elk waarvan een afbeelding van een in ons land voorkomenden vogel in natuurlijke kleuren. Een goed geslaagde kalender L Een polis der <D schept kapitaal voor moeilijke tijden. jfUmmeums MEISIESHANDEL. Een interessante film in het Victoria Theater. Zooals men weet is indertijd in Duitsch land een felle strijd gevoerd tegen den meis jeshandel, de z g. handel in blanke slavinnen. Een zeer interessante film is naar aanleiding hiervan vervaardigd, die in een boeiend film verhaal. de groote gevaren te zien geeft, waaraan jonge meisjes bloot staan, die onbe zonnen afgaan op advertenties en luisteren naar de mooie voorspiegelingen, die hun worden gedaan over het verdienen van veel geld in Zuid-Amerika. Ilse, een lief Berlijnsch meisje, heeft een zieke moeder en is zeer verdrietig, dat zij geen gelegenheid krijgt voor die iieve moeder geld te verdienen. Wanneer zij toevallig een advertentie leest, waarin danseressen worden gevraagd, besluit zij zich aan te melden. En terwille van haar moeder accepteert zij het aanbod voor de reis naar Zuid-Amerika. De z g. mevrouw, die als leidster van een aantal danseresjes optreedt, doet allerlei beloften, maar op de bootreis leeren de meisjes haar al nader kennen. Een mooi type is dan de pianist-balletmeester. Na eén teleurstellende zeereis komen de meisjes in Buenos Aires, waar zij door connecties van mevrouw, al spoedig in een chique cabaret moeten optre den. De handlangers van mevrouw zijn al direct in actie, maar ook onder hen heerscht haat en nijd en men ziet de treurige gevolgen daarvan. Op felle realistische wijze wordt dan in prachtig opgenomen scenes het leven der verhandelde meisjes geschilderd en wee de ongelukkige die in de provincie terecht komen. Gelukkig is er een moedig Ber'ijnsch journalist, die vol achterdocht, het gezel schap is gevolgd. Hij maakt een diep tragisch geval in de provinJe mee en voert daarna een gevaarvollen strijd tegen de geroutineer de handelaren. Ilse wordt gelukkig gered, maar haar blonde vriendin, moet het met den dood bekoopen. In stijgende spanning vo'gt men deze film tot het einde. Dita Parlo speelt uitmuntend als Ilse en het bekende lied Weine nicht, Mut- terlein, zingt zij zeer goed. Ook haar voor dracht in het cabaret is zeer ges'aagd. Het cabaretleven in Buenos-Ayres is technisch en muzikaal heel interessant weergegeven. Gre- ta Netzler als de blonde Tony en Harry Frank als de moedige journalist mogen zeker nog genoemd. Ook de mevrouw en haar Ar- gentijnsche handlangers zijn goed getypeerd Een film, die zeker alle belangstelling zal hebben. Het voorprogramma brengt behalve een Paramountgeluidsjournaal ev een Poly goon-nieuws een film ui de serie beroemde componisten n.1. over 'ohannes B-ahms. Het komische programmadeel wcrat verzorgd door Charly Chase, a's de vliegenier, die nog nooit gevlogen had. HET NIEUWE PROGRAMMA IN DE HARMONIE. Morgenavond wordt in de Harmonie voor de eerste maal een nieuw programma ver toond, waarin twee hoofdnummers een plaats hebben gekregen n.1. dc Columbio-film:Dui velseiland en de Ufafilm: De Brave Hendrik Duivelseiland is een sensationeel drama waarin Jack Holt, Ralph Graves en Dorothy Sebastian de hoofdrollen vervullen. De Brave Hendrik is een alleraardigste verfilming van Hans Sturm's tooneelstuk, dat de toeschouwers buitengewoon zal amu seeren. Aan opwekkende muziek zal het deze film zeker niet ontbreken, want als bijzondere attractie krijgt men het bekende orkest van Dajos Bela te hooren. Wij twijfelen niet of het programma in zijn geheel zal ten zeerste in den smaak van het publiek vallen. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad brengt op den omslag de Nieuwjaargroet. 't Beste in 1932 van Heinz Rühmann, voorts „Gelukkig Nieuwjaar" door Nieuwe Filmgezichten, die Amerika in 1931 heeft gebracht. Met bijschrift vindt men er in 'n portret van Kathe von Nagy, één van de schilderes Coba Ritsema, met bij schrift en photo's, zeer mooie photostudie's; afbeeldingen van het door A. Defresne ver vaardigde tooneelstuk naar den roman De klop op de deur, het gedicht „Oesters" door Mcmus; het liedje ,,'t Is Middernacht", van Guus Betlem Jr. en Miep Algra. Mac&têeticfUen DE VEEMARKT. ALKMAAR, 2 Jan. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 6 Paarden 120—200; 1 Melk koe 225; 6 Nuchtere kalv. 8f 18; 19 Schapen, vette 22—25; 19 Biggen (10 weken) 7—12. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 2 Jan. 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter les./ 0.650.75, 2e s 0.55 0.65 per pond. Eieren (groothandel) 3.50-/ 4.20. Eendeieren 3. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Jan. 1932 Langendijker Groentenveiling 33000 K G. Roode Kool le s. 1.10—/ 3, doorschot 0.80—2.60; 40.000 K G. Gele Kool 0.601.60; 6700 K.G Deensche Witte Kool 1.10—2; 4200 K G Uien, Uien 7.508, Grove Uien 7.40—7.50 en Drielingen 7.40, alles per 100 K.G. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 31 Dec. 1931. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 78000 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij- iwewiB zen als volgt: bruin 4.40—5.20, wit 3.80-/ 4.80; Kleine (wit) 3.50—3-70; 350 stuks Eendeieren 3.303.60. SCHAGEN, 31 Dec. 1931. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 4 Paarden 70—150; 1 koe 180; 18 Geldekoeien (vette), 200—270; 1 Kalfkoe 200; 5 Graskal- veren 32 J 7d; 17 Nuchtere kalveren 6 18; 40 Schapen (vette) 24—27* 82 Overhouders 14—21; 1 Varken (mLr 15; 11 Varkens (vette) per K G. 36 cent; 125 Biggen 5—10; 11 Konijnen 0.50— 2.50; 59 Kippen 0.75—1.25. BEVERWIJK, 1 Jan. 1932. Door de te Beverwijk gevestigde groenten- en fruitveilin gen werd dit jaar omgezet voor een bedrag, groot 1.523.539,26 tegen f 1.784.665.79 verleden jaar. Alleen de veiling „Tuinders- belang" boekte voor een bedrag van 4000 meer. De twe hier gevestigde bloembollenveilin gen hadden dit jaar een omzet va» 452.358.01 tegen f 1.172.314 95 in 1930. De bloemenmarkt haalt dit jaar een pro ductie van 336.500 tegen verleden jaar 301.000, derhalve dus ook een vermeerder de omzet. NOCRDSCHARWOUDE, 31 Dec. '31, 21200 K.G. Uien, Gele Nep 7.30, Drielin gen f 6.607.10, Uien 7—7.60, Grove Uien 7-/ 7 50; 1500 K.G. Pepn 3.40; 130400 K G. Roode Kool 1.20-/ 3.70, doorschot 13; 43600 K.G. Deensche Witte Kool 1.50—2.30, doorschot 0.70 1.70; 25600 K.G. Gele Kool l.io_ 2.30, doorschot 0 60—/ 1.60, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Dec. 1931. Roo de Kool le s. 1.803.60, 2e s. 1.10 2.50, kale 0.80—2.30; Deensche Witte Kool f 1.502.30; Drielingen 6.50— 7; Uien f 7.20—7.60; Grove Uien 6.70 7.10 Bieten 1.20—2. Aanvoer: 62000 K.G. Roode Kool: 4100 K.G. Deensche Witte Kool; 8400 K.G. Uien en 975 K.G. Bieten. PURMEREND, 31 Dec. 1931. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Witlof 6—16 per 100 K.G.; Roode Kool 1.90—2.30 per 100; Witte Kool 2 per 100; Savoye Kool f 0.201.90 p. 100; Spruitkool 0.30- 50 per 15 K G.; Boe- rekool 0.30—0.56 per kist, 10 K.G.; An dijvie 30—90 cent per kist; Wortelen 54 et. per zak; Uien 1.40 per 25 K.G.; Uien, drie lingen 0.98 per 25 K.G.Prei 4.40— 9.60 per 100 bos. Appels: Bramley Seedling 5—10 en Peren: Comtesse de Paris 9—16 en Win* terjan 812.50 per 100 K.G. ZWAAG, 30 Dec. 1931. Veiling Bangert en Omstreken. Winterjan 7.2012; Wiq-< terlouw 13; Present van Engeland 9 33; Goudreinette 8—26; Brabander 6.40—10; Zoete appelen 7—20; BI. kool 7.9018; Wortelen 4—9; Uien f 4.906.20; Spruiten 7—12 60; Wit lof/8—ƒ18. jPcheepstiidingeit i STOOMVAARTLIJNEN. Holland—Amerika Lijn. Damsterdijk, Rott.-Vanc. 29 Dec. v. Pto Ar* muelles. Lochkatrine, uitr., 30 Dec. v. San Fransico. Rotterdamscbe Lloyd. Dempo, uitr., 29 Dec v. Singapore. Dempo 31 Dec. v. Rott. te Batavia. Insulinde, uitr., 30 Dec. v. Suez. Kota Pinang 31 Dec. v. Hamburg n. Bremerl Sibajak (uitr., 51 Dec. te Southampton. Kon. Holl. Lloyd. Attika, thuisr., 23 Dec. v. Natal (Braz.) Immo, uitr., 25 Dec. Madeira gep. Stoomvaart Mij. Nederland. Jan Pietersz. Coen, thuisr., 31 Dec. 4 u. n n» v. Genua. Tarakan, thuisr.. 31 Dec. te Marseille. Poelau Laut 31 Dec. v. Batavia 1. v. Amst Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Clio 30 Dec. v. Malaga n. Alicante. Euteroe 30 Dec. v. Musel n. Oporto. Haarlem 30 Dec. v. Bourgas te Varna. Hermes 30 Dec. v. Cacalla n. Salonica. Orpheus 30 Dec. v. Danzig te Stettin. Venus 30 Dec. v. Lissabon te Cadix. Vesta 31 Dec. v. Rott. te Amst. Amor 30 Dec. v. Wet-Indië te New \ork. Hebe 31 Dec. v. Amst. s. Hamb. Hercules 31 Dec. v. Konstantinopel te SamoS Irene 31 Dec. v. Catania te Venetië. Saturnus, Rott.-Gibralt., 30 Dec. v. Cadq< with. Theuseus 31 Dec. v. Amst. n. Danzig. Kon. Paketvaart Maatschappij. Tasman 30 Dec. v. Pt. Natal n. Algoabaal. Stoomvaart Mij. Oceaan. Euryloehus 31 Dec. v. Rott. n. Japan via Antw. Ajax, Japan-Amst., 31 Dec. v. Colombo. Antenor, Japan-Rott.; 30 Dec. v. Singaporf. Calchas, Batavia-Amst. 30 Dec. te Lond. Maron 30 Dec. v. Liverp. n. Batavia. HollandOost-Azië-Lijn. Meerkerk 31 Dec. v. Rott. n. Dairen. Ouderkerk, thuisr., 29 Dev. v. Pt. Said. Bolland—West-Afrik a-Lijn- Eemland, uitr., 30 Dec. te Teneriffe Amstelkerk 31 Dec. v. Hamburg te Amst JavaChinaJapan Liin- Tjikarang 29 Dec. v. Hong-kong n. Muntok. Tjileboet 29 Dec. v. Hong-kong te Batavia. Tjinagara 28 Dec. van Hong-kong Shanghai JavaNew-York Lijn. Kerttosono 30 Dec. v. Java te Boston. Palembang, Java-N. Vork; 30 Dec. te Bela- wan. Holland-Britsoh-Indië Lijn. Hoogkerk, uitr30 Dec. v, Genua. Emzeteo Lijn. Jonge Anthony 28 Dec. v. Houlon te Valeih CU- Jonge Eüsabeth 25 Dec. v. Valencia te Car- thagena. Jonge Jacobus 28 Dec. v. Philipeville naar Valencia Holland—Afrika Lijn. Heemskerk, thuisr., 31 Dec te Antwerpen Waalkerk, thuisr., 30 Dec. te Duinkerken, j Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn. Aldabi, thuisr., 30 Dec. v. Santos, Alpherat 30 Dec- v, B 'Ayres n. Rott. Alwaki, uitr., 30 Dec. te B.'Ayres.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10