Agenda Alcmaria Victrix I Haarlem I U//'nierhanden Stad en Omgeving. ^Binnenland ff WINTERVOETEN M,KATER BOTSINGEN TUSSCHEN COMMU NISTEN EN POLITIE IN SPANJE. Stoomwasscherij „DE VALK" Zondag a.s., 2 uur Voorverkoop bij hartland en Porsius- Opening terrein 12.30 uur. Zaterdag 2 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo, de tarieté-artist (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 'n Duivelsehe cowboy (sens); boven 14 j. 7.30 uur, Victoria-Theater: Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. 8 uur, 't Oulden Vlies, feestavond D E.S., tuin Landstraat. 8 uur, Harmonie, Corn. Jonker's koorklas --en, „Naar Yamato". Zondag 3 Januari. 2.30 en 7.30 uur, bioscoop Harmonie, 1. Duivelseiland (drama), hoofdrollen Jack Holt, Ralph Graves en Dorothy Sebastian; 2. De b rave Hendrik (com.), hoofdrol Ralph Arthur Roberts en Fritz Schulz. In Cinema Americain van 2 uur n.m. al doorloopende voorstelling van Gabbo de varieté-artist; boven 14 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van uur nam. af doorloopende voorstelling van 'n Duivelsehe Cowboy (sens.); boven 14 j. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. 8 uur, 't Gulden Vlies, derde opvoering Mascotta 7.30 uur, café De gekroonde Haan te Hensbroek, optreden Maartje van Westfries land. Maandag 4 Januari. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Duivels eiland (dram.); 2. De brave Hendrik (com.) 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo de varieté-artist; boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 'n Duivelsehe cowboy (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Meisjeshandel (real.); boven 18 jaar. Dinsdag 5 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Gabbo de varieté-artist; boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater 'n Duivelsehe cowboy (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Meisjeshandel .(real.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoóp Harmonie: 1. Duivels eiland (dram.); 2. De brave Hendrik (com.) t HET AL-INDISCHE CONGRES. Het plan voor de ongehoor zaamheidscampagne nauwkeu rig vastgestfld. Het Al-Indische congres heeft Vrijdag avond een resolutie aangenomen, waarin de vrije volken der wereld worden uitgenoodiga regeeringsvertegenwoordigers naar Indië te zenden om de vorderingen van de Indische beweging te bestudeeren en wanneer zij van de juistheid van de door het congres aange wende middelen voor de bereiking van het nationale doel overtuigd zijn, de Indische be weging een nog grooteren en actieveren steun te verkenen, dan tot dusver. Het con gres heeft verder Ben aantal resoluties aan genomen waarin het plan voor de: ongehoor zaamheidscampagne nauwkeurig wordt vast gesteld. In de verschillende provincies en districten zullen speciaal daartoe aangewe zen dictators de te nemen maatregelen con troleeren. De eigendommen van het congres zijn naar een veilige plaats gebracht. De on derkoning is per vliegtuig uit Calcutta naar Delhi teruggekeerd. DE NIEUW IA ARSVACANTIE TE NEW-YOPK. Gedurende de neuwjaarsvacantie zijn in de U. S. A. meer dan 100 personen op ge welddadige wijze om het leven gekomen. Verkeersongevallen waaronder een botsing te Los Angelos tusschen een auto en een autobus met 9 dooden, eischten in totaal minstens 50 dooden. Een groot aantal per sonen is verder aan al alcoholvergiftiging gestorven. Anderen zijn omgekomen door ijs ongevallen en een vliegtuigongeval. IJSREGEN TE BERLIJN. Hedenochtend viel een hevige ijsregen en bedekte alles met een korrelachtige ijsmassa. Het verkeer op straat werd op vele plaatsen belemmerd daar de rails der tram vol ijs kwamen en het uitzicht voor den bestuurder belemmerd werd. Ernstige ongevallen heb ben niet plaats gehad. Tot hedenmorgen 9 uur waren 3 licht gewonden geholpen! DE VOLKSSTEMMING IN FINLAND. De helft van de stemmen geteld. Zaterdagochtend was de helft van de bij de volksstemming uitgebrachte stemmen over ae opheffing var. het alcohol verbod geteld. Hiervan waren 73 tegen het verbod en 25 ervoor. Het tusschen voorstel om al leen de lichte wijnen vrij te geven had nage noeg geen stemmen gekregen. De Finsche minister voor sociale zaken heeft desge vraagd aan de pers medegedeeld dat de uit slag van de stemming voor hem een groote verrassing was. Een belangrijke verandering in het resultaat is niet meer mogelijk. De mi nister van justitie verklaarde, dat Finland binnen een half jaar een nieuwe wetgeving voor den verkoop van alcohol zal hebben. In een dorp in de provincie Badajoz hebben communistische elementen de bewoners tegen de autoriteiten opge hitst. Een demonstratieve optocht waar- dr. veel gewapende mannen meeliepen volgde niet de aanwijzingen van de poli tie, er werd uit de optocht op de politie geschoten, waarop de politie terugvuur- de. Vier politieagenten werden gedood en vele personen gewond. De regeering heeft versterking gezonden om de orde te handhaven. Bij een dergelijke botsing in een ander dorp van dezelfde provin cie werd een arbeider gedood en werden twee politieagenten gewond. EEN KOLONIALE TENTOON STELLING TE DEN HAAG. Van Mei tct October 1932. Naar B. en W. van Den Haag aan den gemeenteraad mededeel en ligt het thans toch in hun bedoeling de gebouwen en verzame lingen, die tezamen vormden de Nederland- sche deelneming aan de Internationale Kolo niale tentoonstelling te Parijs, naar Den Haag over te brengen en te benutten voor een speciaal Indische tentoonstelling gedurende de maanden Mei tot en met October 1932. Aanvankelijk lag het in de bedoeling zoo wel de overbrenging als de exploitatie ge heel voor gegmeenterekening te nemen, doch een te Parijs ingesteld onderzoek heeft uitge- wezzen, dat aan deze ohderneming een groo- ter risico verbonden was, dan de gemeente in deze ernstige tijden op zich mocht nemen. B. en W. betreurden het zeer het denkbeeld te moeten verwerpen, doch kort geleden werd de zaak opnieuw op het tapijt gebracht, en wel door de firma N.V. Grupe, die het tweede paviljoen te Parijs heeft gebouwd en die de gebouwen na sluiting der tentoonstelling heeft gekocht. Deze firma biedt aan om, in samenwerking met de N.V. Tentoonstellings- Maatschappij Amsterdam, de tentoonstelling te 's-Gravenhage voor eigen rekening te bou wen en te exploiteeren, zulks onder verschil lende voorwaarden. De gemeente harerzijds stelt kosteloos het gedeelte van het Westbroekpark, dat niet van een gazo/i is voorzien en dat bekend is onder den naam „de Weide" ter beschikking. Zij zorgt tevens voor de noodige toegangswegen, parkeergelegenheid, verlichting, enz. Voorts draagt de gemeente kosteloos zorg voor den aanleg van water, gas. rioleering, electriciteit en telefoon, met dien verstande, dat het verbruik voor rekening van de ex ploitatie komt. Voor den aanleg van breede paden op het terrein zelf staat de gemeente de benoodigde tegels in bruikleen af. De kosten, die de gemeente uit hoofde van boven genoemde voorwaarden moet maken, worden geraamd op 15.O0O.Ten slotte verbindt de gemeente zich een subsidie te verleenen ten bedrage van de opbrengst der vermake- lijkhedenbelasting voor zoover die zal worden geheven op de entree's voor de tentoonstel ling zelve en de bezienswaa.digheden, die daarvan naar haar aard deel uitmaken. Dit geldt dus niet voor de toegangsbewijzen voor speciale voorstellingen, restaiuants met mu ziek en dergelijke. Aangezien Je subsidie ge lijkwaardig is aan de opbrengst der belasting beteekent deze voorwaarde dchalve geen ver hooging van uitgaven voor de gemeente. De artistieke en opvoedkundige leiding van de tentoonstelling zal berusten bi' een comité van enkele vooraanstaande personen, met wier benoeming 3. en W accoord moeten gaan, terwijl het der gemeente vrij staat harerzijds leden aan dit comité to' te voegen. Bij verschillende belangengroepen onder de burgerij bestaat, naar B. en W. in hun voorstel om de noodige gelden te voteeren, mededeelen, veel belangstelling voor het plan. De Kamer van Koophandel heeft 1500 gevoteerd als bijdrage in de door de gemeente te maken onkosten. De „Horecaf" betuigde mèt de Ver. voor Vreemdelingenver keer hare volle sympathie met het plan en wekt haar leden op ook een financiëelen steun te geven. Ook de Mij. Zeebad Scheveningen sluit zich bij deze adhaesie-betuiging aan en zal de tentoonstelling in haar buitenland sche reclame vermelden. OPHEFFING TOL BIJ HAZERSWOUDE. De raad der gemeente Hazerswoude heeft besloten tot opheffing van den tol aan den Gemeeneweg en wel met ingang van 1 Mei 1932. Vanaf dien datum zal de Gemeeneweg met bijbehoorende gronden in eigendom overgaan aan de provincie. BOERDERIJ AFGEBRAND. Paniek in de kerk. Op Oudejaarsavond brak tijdens de gods dienstoefeningen brand uit in de boerderij van den heer S. Schokker, welke naast de hervormde kerk is gelegen. Op het geroep van „brand" brak er een paniek uit in het kerkgebouw, allen drongen naar buiten. Van het brandende perceel kon niets worden ge red. Het vee kon worden bevrijd. DIENSTVCORWOORDEN SPOORWEG PERSONEEL. Naar wij vernemen, heeft de minister van waterstaat goedgekeurd, dat de herzienings termijn van het Reglement Dienstvoorwaar- den van het spoorwegpersoneel met een half jaar wordt verlengd, zoodat deze niet vóór 1 Juli 1932 zullen worden herzien. Dit be teekent dus, dat in gees geval vóór 1 Juli 1932 wijziging zal worden gebracht in de loonen van het spoorwegpersoneel. DOODSLAG OP OUDEJAARSAVOND. Op den Achterburgwal te Amsterdam heeft zich op Oudejaarsavond een drama af gespeeld. Op deze gracht woont in perceel 9 een vrouw, die met een man leeft. Op Oude jaarsavond kwamen daar op bezoek een ge huwde zoon met zijn vrouw. Vermoedelijk zijn beiden gekomen met een auto. Over dien wagen is een twist ontstaan tusschen moeder en zoon. Op dien twist zijn omwonen den afgekomen, die den ruziemaker uitnoo- digden naar beneden te komen. De zoon is toen met een revolver in de hand op straat gegaan en heeft met dat wapen gedreigd, ver onderstellende, dat de menschen wel op den joop zouden gaan. Toen dat niet gebeurde, is hij weer naar boven gegaan. Zijn stief vader heeft toen gevraagd of hij niet durfde schieten, waarop hij, bevestigend heeft ge antwoord. Ook heeft hij toen gezegd, dat het wapen ongevaarlijk was, daar er geen patro nen in zaten. De oudere man is toen naar de straatdeur gegaan, ook met een revolver, en heeft gezegd, dat hij wèl durfde. Inderdaad heeft deze man toen 'n paar schoten gelost op de te hoop geloopen menigte en een van de kogels trof een zekeren Stuffers in den bil. De getroffene, die 36 jaar oud is en op den Ach terburgwal 44 woont, werd naar het Binnen gasthuis gebracht. Op zijn verzoek is hij naar huis gebracht door een politie-agent. Het slachtoffer kreeg onderweg hevige pijn en de agent heeft hem met moeite in zijn wo-1 Noorderkade 67-68, Tel. 1209 behandelt Uw wasch reeds vanaf 15 cl. p. K.G. Vraagt prijscourant. ning gekregen. Er is toen geneeskundige hulp ingeroepen. De ontboden geneesheer ver klaarde. dat de man onmiddellijk moest wor den opgenomen in het gasthuis. Toen het slachtoffer daar aankwam, is hij enkele oogenblikken later bezweken. Vermoedelijk is de kogel doorgedrongen in de buikholte en is de getroffene tengevolge van inwendige ver- bloedingen overleden. De dader, een man van 56 jaar, die inmiddels was gearresteerd, heeft verklaard te hebben geschoten, maar uit noodweer te hebben gehandeld. Hij zal ter beschikking van de justitie worden gesteld VERGIFTIGE TAARTJES. Een paar dagen vóór Kerstmis sprak in de Borgerstraat te Amsterdam een man een jongen aan het het verzoek daar op no. 52 een pan je met vier 1 aartjes te bezorgen. Hij gaf den jongen een fooitje en het pakje werd bezorgd Hoewel de afzender niet bekend was, nuttigde de vrouw des huizes een der taartjes, tengevolge waarvan zij direct on wel werd. Politie, Geneeskundige Dienst tr. Keuringsdienst werden gewaarschuwd, de taartjes in beslag genomen. De taartjes wa ren verpakt geweest in een papier van een banketbakker, die evenwel de taartjes niet verkocht bleek te hebben. De vrouw herstelde weer spoedig en uit het onderzoek is tot nu komen vast te staan, dat er inderdaad vergif in de taartjes heeft gezeten. Welk vergif kon nog niet worden uitgemaakt en omtrent den dader en diens motieven tast men volkomen in het duister. DE AMSTERDAMSCHE HAVEN IN 1931. 17 schepen minder aangekomen dan in 1930. In het afgeloopen jaar zijn in onze haven aangekomen 3758 schepen met een bruto- inhoud van 25 816.539 M3., tegen 3935 schepen met een bruto-inhoud van 26.693.272 M3. in 1930. Het laatst binnengekomen schip was het Engelsche stoomschip „Cedar Bank" van La Plata. De bruto-inhoud was dus vermin derd met 876.733 M3. AMELAND WORDT KLEINER. In den gemeenteraad van Ameland werd medegedeeld, dat het badpaviljoen te Hollum stedert den laatsten storm op den kant der duinen staat en dreigt neer te storten bij der, eersten hoogen vloed. De afneming der dui nen moet geweldig zijn. De Rijkswaterstaat zal op de hoogte worden gebracht. DOODELIJKE MIJNONGELUKKEN IN 1931. Het aantal doodelijke mijnongelukken in het afgeloopen jaar bedraagt 26. Hiervan hadden de Staatsmijnen er vijftien en de par ticulieren mijnen elf op hun rekening. Het vorig jaar bedroegen deze cijfers resp. elf en zeventien. TOI OPGEHEVEN. Oudejaarsdag te ongeveer half vier des middags had ten aanschouwe van zeer velen de opheffintr nlaaN van de tot tusschen Katwijk aan Zee en Katwijk aan den Rijn. In de directiek .et van het in aanbouw zijndt raadhuis werd de toespraak ge houden. De burgemeester en wethou ders, zoomede eenige raadsleden waren bij de plechtigheid tegenwoordig. BALDADIGHEDEN TE COLIJNSPLAAT. In een van de laatste nachten hebben en kele belhamels te Colijnsplaat (Noord-Beve land) op schandelijke wijze huisgehouden. Bij ernstig zieke menschen hebben zij op deuren en vensters geslagen, ruiten vernield, goten van de huizen afgerukt, enz. Door de rijks- en gemeentepolitie wordt een onderzoek inge steld DE STAAT KOOPT GRONDEN AAN. Naar de „N.R.Crt." meldt, heeft het rijk onder de gemeente Leende en Valkenswaard (in Noord-Brabant) een streek, waar nog groote uitgestrektheden woeste grond voor komen een complex heide ter groote van ruim 1200 H.A. aangekocht. Het terrein, dat gelegen is aan de Zuidzijde van den weg, die bovenvermelde dorpen verbindt, heeft *ot korten tijd geleden toebehoord aan baron Gilles de Pélichy, wonende in België. Het complex is, naar men meedeelde, voor bebos- sching bestemd, en het zou de bedoeling zijn, de gronden met behulp van werkloozen te be werken. NOOD IN DE SCHOENINDUSTRIE Maatregelen gevraagd tegen bui- tenlandsche concurrentie. De Nederlandsche Vereeniging van ver tegenwoordigers in de Schoenindustrie heeft in een gisteren te Amsterdam gehouden ver gadering besloten tot 't zenden van een tele gram aan den minister van Landbouw, H. en N., waarin gewezen wordt op de groote moeilijkheden, waarin de schoenindustrie zich bevindt, mede door den geweldigen, steeds toenemenden invoer van buitenlanasch schoenwerk, waardoor ook het bestaan van eenige honderden vertegenwoordigers in deze branche werkzaam, ernstig in gevaar wordt gebracht. Den minister wordt verzocht, zoo spoedig mogelijk maatregelen te willen nemen ter bescherming van een industrie, welke in staat is de Nederlandsche bevolking concurreerend van goed schoeisel te voor zien. ONTEVREDEN TE WERK GESTELDEN. Donderdagmorgen hebben te Alphen a. d. Rijn 50 60 werkloozen, die over eenkomstig de rijksregeling door de ge meente te werk zijn gesteld bij den aan leg van een nieuwen weg, het werk neergelegd. De oorzaak van deze staking was, vol gens De Crt., dat de te werk gestelden meenden door verschillend- omstandig heden niet aan het, door den minister vastgestelde loon, te kunnen komen. Bovendien had men bezwaren tegen de regeling voor sneeuw- en regenver- zuim, terwijl ten slott° ontstemming bleek te heerschen over het feit, dat aan de, onder de plaatselijke steunregeling vallende werkloozen, mede door het ont vangen van een Kerstgave, de laatste twee weken meer is uitgekeerd dan aan de werkloozen, die in de werkverschaf fing werkzaam zijn en die, waar de ge meente voor hen aan de rijksregeling gebonden is, niet voor een Kerstgave in aanmerking kwamen. Na een langduiige conferentie met den burgemeester, dr H. J. Lovink, dip toezegde de naar voren gebrachte be zwaren onder de oogen te zullen zien, zijn de stakers voorloopig weer aan het werk gegaan. Alsdan zullen B en W. beraden in hoe verre het, in dit geval van het rijk af hankelijke gemeentebestuur in staat is aan de bezwaren tegemoet te komen. MIN. DECKERS NAAR INDIE. Scheept zich 8 Jan. in a.b. van de ,£ibajak". De minister van defensie, mr. dr. L. N. Deckers, is voornemens naar Ned.-Indië te gaan, teneinde aldaar de instellingen der Koninklijke Marine te bezoeken. De minister, die van zijn adjudant, den luitenant ter zee le klasse, G. G.Bozuwa. vergezeld zal zijn. hoopt zich den 8en Ja nuari a.s. te Marseille op de „Sibajak" van den Rotterdamschen Lloyd in te schepen en begin Maart in Nederland terug te keeren. VERDACHT VAN DOODSLAG. Te Assen zijn in arrest gesteld een Rotter dammer en een Arnhemmer, thans verpleeg den te Veenhuizen, verdacht van doodslag op den opzichter M. Klok. VERKEERSONGEVALLEN. Auto te water gereden. Een luxe-auto, komende uit Geertrui- do iberg waarin een echtpaar was geze ten, reed in volle vaart in het water van „De Gracht" bij het fort Altena. De direct toegeschoten voorbijgangers wis ten de inzittenden te redden. Zij werden n-.ar het ziekenhuis te Gorkum ver voerd, waar zij werden opgenomen. De auto werd spoedig op het droge gebracht en bleek ernstig beschadigd te zijn. Fietser gedood. Oudejaarsavond laat heeft op den Boschdijk te Eindhoven een doodelijke aanrijding plaats gehad, zegt De Crt. De heer J. Bwonende te Eindhoven doch j werkzaam te Amsterdam, reed met zijn v auto in de richtin. Eindhoven, terwijl uit de tegenovergestelde richting twee wielrijders kwamen. Op onverklaarbare wijze is een der fietsers plotseling in botsing gekomen met zijn auto, die be hoorlijk aan de verkeersregels voldeed De automoblist stopte onmiddellijk toen hij een zwarte jas over den motorkap van den auto zag vliegen, hetgeen later bleek een der wielrijders te zijn. Deze was over de motorkap geslingerd en vandaar met het hoofd op den rand van het trottoir terecht gekomen. Hij had twee beenbreuken en een ernstige her senschudding bekomen. Vreeselijk ver minkt zag zijn hoofd er uit. Kort daarna is de man overleden. Het bleek de 25-jarige ongehuwde monteur A. Peters te zijn, wonende in de Schoenerstraat te Eindhoven. Het lijk is naar het lijkenhuisje overge bracht. Door de verkeersrecherche werd een onderzoek ingesteld naar de oor zaak. De andere fietser kon geen duide lijke verklaring geven van het ongeval. Hij vermoedt, dat zijn kameraad, al pratende, plotseling naar links is ge slingerd en misschien daarbij zijn stuur verloor met het bekende noodlottige gevolg. Auto in een sloot. Omstreeks half negen Donderdagmorgen is een auto, waarin een Belgisch artistenpaar en een Engelsche artist zaten, op den 's-Gra- venweg te Rotterdam in een sloot gereden, doordat de bestuurder plotseling moest uit wijken voor een wiel rijdster. De wielrijdster kwam eveneens in de sloot terecht, maar wist zich spoedig op het droge te helpen. Voorbij gangers hebben ruiten van de auto ingesla gen en daardoor wist men de inzittenden spoedig naar buiten te brengen. De beide mannen zijn ongedeerd. De vrouw heeft veel water naar binnen gekregen. Zij moest naar het ziekenhuis aan den Cool- singel worden overgebracht. Haar toestand is vrij ernstig. De beide heeren en de wiel rijdster zijn op het politiebureau van droge kleeren voorzien. Een doode. Op den onbewaakten overweg op het baanvak NeedeEibergen is een vracht auto van de wasch en strijkinrichting firma Sliijhuis, te Groenlo, door een trein uit Neede gegrepen. De auto kan telde en de bestuurder, de heer F. Kis- kamp, die naar men vermoedt uit zijn wagen trachtte te springen, kwam on der de vrachtauto terecht. Hij was op slag dood. Zijn lijk werd naar het zie kenhuis te Eibergen vervoerd. Hij was gehuwd, 35 jaar en vader van vier kin deren. Begrafenis van de slachtoffers. De lijken van de twee bij het auto ongeval te Smilde om het leven geko men personen werden Donderdagmid dag naar Groningen overgebracht. De begrafenis zal Maandagmorgen om half twaall te Groningen plaats hebben, van af het huis van mevrouw de weduwe Visser, Prinsesseweg 15, Groningen. Bekneld geraakt. Op den weg tusschen Montfoort en Oude water is ten gevolge van den mist het autotje van een veehouder uit Gouderak ingereden op een stilstaanden vrachtauto van een aanne mersfirma te Amsterdam De chauffeur van dezen wagen was juist bezig dezen met een naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.0 mM. te Li Coruna. Laagste barometerstand 737.1 mM. te Hornösand. Verwachting, geldig tot den avond van 3 Januari Matige tijdelijk krachtige Westelijke tot Zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt tot be trokken; tijdelijk regen; aanvankelijk zach ter. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind heden om 9.14 uur aan de jwsten van Delfzijl tot Hoek van Holland: Stormsein neerhalen blijft op uw hoede! Overzicht. De Donderdag genoemde depressie bij IJsland is gisteren en vannacht, vergezeld van krachtige tot stormachtige winden, ten Noorden van ons land langs getrokken en ligt thans over de Bothnische golf. Op den oceaan nadert een nieuwe depressie De hoo- ge druk heeft zich naar Zuid-Frankrijk te ruggetrokken. De inval van den westelijken wind had in bijna geheel Europa een aan zienlijke temperatuursstijging tengevolge. In Zuid-Zweden steeg de temperatuur plaat selijk 20 graden Celsius, in Parijs 12 gra den, in ons land gemiddeld 6 graden. In bijna geheel West-Europa heerscht thani zacht weer. Slechts in Noord-Zweden is de vorst nog streng, terwijl in Oost-Duitsch- land en Zwitserland nog lichte tot matige vorst wordt aangetroffen, die echter ook wel spoedig door de warm lucht uit het Westen verdrongen zal worden. In bijna het geheele waarnemingsgebied viel regen of sneeuw, die bijna overal aanleiding gaf tot ijzelvor ming. Het is waarschijnlijk dat het zachte weer nog wel eenige dagen zal aanhouden. zeil te overdekken, waardoor hij tusschen de beide auto's bekneld kwam. De man, de onge veer 45-jarige W. Anker, gehuwd en afkom stig uit Gouda, heeft een beenbreuk en ern stige inwendige verwondingen gekergen. De politie van Williskop heeft de auto in beslag genomen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht, waar hij ter verpleging werd opgenomen. De veehouder heeft ver klaard door den mist den stilstaanden vracht auto te laat te hebben bemerkt, waardoor hij mede tengevolge van de gladheid van den weg, zijn wagen niet tijdig tot stilstand kor brengen. GIFT VAN DE KONINGIN-MOEDER. De koningin-moeder heeft aan de Zuidhol- landsche Mij. tot redding van schipbreuke lingen uit waardeering voor haar arbeid een gift doen toekomen. /y6ENE2IMG^VV ooo« Doos 30-60,Tube 80ct. Bij Apoth.en Drogisten EEN JUBILEUM. Maandag a.s. is er een zilveren jubileum in de Harmonie. Mej. Cornelia Volkers her denkt dan n.1. den dag, dat zij gedurende 25 jaar achtereen en onafgebroken als garde robe- en buffetjuffrouw in de Harmonie werkzaam is. Het zal de jubilaresse dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. WERK OPGEDRAGEN. Burgemeester en Wethouders hebben h« ophoogen, rioleeren en bestraten van het ter rein nabij het R K. Lyceum met het ver- breeden van de Bleekersloot opgedragen aan de firma De Moei en Hermes te Alkmaar. PECH MET EEN AUTOBUS. De autobus van de firma Kok en Tuin man had gistermiddag met pech te kampen. Nabij het z.g. Witte Kerkje te St. Pancras brak n.1. de achteras van de bus, zoodat de passagiers genoodzaakt waren, om verder t< ioopen of te wachten op een volgende bus. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. LASCHDIPLOMA VERWORVEN. De heeren G. Schrasser, P. Vriesman alhier en S. Waagmeester te Limmen zijn te Amsterdam geslaagd voor bet lasch-exameu.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2