„ll/< i-BAL-MflSQUÉ Uitstekende BAND Amsterdam sche ïBeucs o.V"" Jiheefistiidingm JUxwincUurf 7lieuws J-iidscficiften J^oneel JjiQezoitdeH Stukken Adoettentiëa Fraaie Prijzen Prachtig verlichte zaal. ;8/< Na verhoor van dezelfde getuigen, werd ook deze zaak terugverwezen naar den réch- ter-commissaris tot het iilstellen van een na der onderzoek. EGMONDBINNEN. Arie Cornelis Meuldijk, Morgen plaatsbespreken van 11—1 uur, beslist alleen op vertoon van kaarten. ALKM. OPERETTE- ER ORKEST VEREENIGING uit Arnemuiden gestorven was en dat zij hem veel geld had nagelaten. Er was zoo luidde het verhaal van den koopman ech ter iemand die een effect van hem had ont vreemd en over die zaak zou een proces wor den gevoerd. Het proces werd te Leeuwarden gevoerd. De kosten voor het proces er werden vervalschtè actenstukken en brieven van advocaten overgelegd betaalde de milde Rotterdammer. De verdachte gaf alle feiten toe. De wel doener verklaarde als getuige, dat hij den man had willen helpen. De eisch luidde: een gevangenisstraf voor den tijd van 1 jaar en 3 maanden. De volgende verdachte, een44-jarige kan toorbediende, zou de gefingeK?e brieven van de gerechtshoven hebben getypt. Verdachte beweerde niet geweten te hebbed wat nij Volgens den vorigen verdachte heeft deze verdachte de brieven niet alleen getypt, maar er ook den vorm voor aangegeven. Hij was vroeger op een rechtskundig adviesbureau geweest. Tegen dezar verdachte werd een gevange nisstraf geëischt voor den tijd van negen maanden. Wegens medeplichtigheid aan de oplicn- ting heeft tenslotte een 46-jarige koopman te rechtgestaan, die beweerde niets met de zaak uitstaande te hebben, wel had hij vroeger met den eersten verdachte zaken gedaan in cocaïne en morfinê. Als getuige gehoord, verklaarde de eerste verdachte, dat deze koopman vah alles öp de hoogte was. Voortdurend heeft hij geld ge kregen. De eisch luidde, na een lang getuigenver hoor: een gevangenisstraf voor den tijd van 1 aar en 3 maanden. Uitspraken 19 Januari a.s. DE MALVERSATIES BIJ DEN PENSIOENRAAD. De 5e kamer der Haagsche rechtbank be handelde gistermorgen de zaak tegen de drie ambtenaren van den Pensioenraad J. J. Z., H. F. E. F, R. en J. L. P die eenigen tijd geleden gearresteerd werden wegens valsch* heid iil geschrifte. Bij aan de verdachten uitgebrachte dag vaardingen werd o.a. ten laste gelegd: aan verdachte Z, het opzettelijk, valschelijk op maken, althètts vervalschen van verschillen de attestatiëh de vita, door in daarvoor be stemde formulieren, in te vullen het post kantoor waar de desbetreffende chèques be taalbaar zouden moeten worden gesteld, voorts het vervalschen of doen Vervalschen van eén aantal post-chèques ert pertsioenbe- wijzen, alsmede het gebruik maken van vo- rengenoemde stukken als ware deze echt en onvervalscht aan verdachte R., dat hij gedurende de ja ren 1929, 1930 en 1931, blanco pensioen- kaarten, met gefingeerde namen, nummers en bedragen heeft ingevuld, met het oogmerk om die stukken als echt te gebruiken of doof anderen te doen gebruiken, alsmede het ver valschen van attestatiën de vita en het doen opmaken van een aantal postchêques; aan verdachte P. 't vervalschen van attes tatiën de vita, het valschelijk doen opmaken van postchèpues, waarvan door hem te eigen bate gebruik is gemaakt. Als getuigen werden o.a. gehoord: mr. N. G. van Taack Tra Kranen, voorzitter van den Pensioenraad, de secretaris J. J. F. Hoogen- doorn, de secretaris van de Algemeene Re kenkamer L. Stapel, en in de zaak van P nog de commies bij den Pensioenraad de heer Wiilebrands en mej. C. H. Meyrink, arbeids contractante. Als eerste getuige in de zaak tegen Z. werd gehoord de voorzitter van den Pen sioenraad, mr. van Taack Tra Kranen, die op de vragen van den president den gang van zaken bij het Bureau van den Pensioen raad uiteenzette. Voorts zei get. dat verd. Z. als schrijver der le klasse aan het hoofd van een der afdeelingen stond en belast was met uitbetalingen. Get. kon geen positief antwoord geven op de vraag of vetdachte's werk geregeld ge controleerd werd. Het controle-systeem is, naar get. verklaarde, een zelfcontroleerend stelsel. De secretaris van den Pensioenraad, de heer Hoogendoorn, verklaarde, dat uit het door hem ingesteld onderzoek is gebleken, dat Z. zich in de periode van 19291931 een bedrag van ruim 15.000 wederrechtelijk heeft toegeëigend. Het onderzoek is niet door get. persoonlijk geleid. De heer L. Stapel, referendaris bij de Al gemeene Rekenkamer, gaf eertige inlichtingen omtrent de controle aan de door den Pen sioenraad ingezonden stukken. Na kort overleg met zijn medeleden deel de de resident aan den verdediger mr. Goud smit mede, dat de rechtbank ondanks de be kentenis van verdachte uit de afgelegde ver klaringen afleidt, dat er nog enkele punten waren die nader bewijs behoefden, weshalve de rechtbank zich in raadkamer zou begeven. Na 20^ minuten deelde de president mede, dat de rechtbank het vooronderzoek niet Vol ledig achtte en gelastte dat de stukken op nieuw in handen van den rechter-commissa- ris zouden werden gesteld. Deze zaak werd daarop voor onbepaalden tijd geschorst. van ft Januari 1932. Opgave van oord hol landsch l/aiitlboiiwcredlef HLV. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLENINGEN. 4V» Nederl. 1917 4 1931 BANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v Koloniale Bank Ned ind Handelsbank D. Reichsbank 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie -. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Küchenrn Acc. Nederl Ford Philips Gloeit Gem Bezit Unilever f NDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. i Studebaker U. S Leather Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. Java Cultuur Ned. Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr. Periak Continental Oil Shell Union i RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Höll. Amerika lijn u ,i Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepv „art Unie Tabakken. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Paciiic Wabash Exdividend. tExclaim. 1000. 80V, 718/! 21/! PROLONGATIE Vorige koers WISSELKOERSEN Vorige koers m 89 71 55 571/, 75 37i/2 251/2 50 «Vl 180 85 877/„ U«/4 20i/8 4% 21/16 61 1613/ 120 80 37 25 00 Ö21/2 348/, 62 931/2 105'/, 63 3'/, *178 IV'/s 191/2 19 1% 4 Va 148/, 101/, 59 12 V, 20 160 18 1/, pl.m. 1.30 50'/, 52 38 50 ,o'7< 180 *67, 8k% DY, l^7/8 187, 3Vg 363/, HV4 2V8 17.3/, 115 80 36 64 36 62 1081/, 61 31/2 431/, 20 20 18 •8/i« 60 120 20 160 185 91/, '0 V/i 27, °Ct. Heden AMSTERDAM. pl.m. 1.45 394-40 95-10 8"-7, 901/,-1 2ts/l6 18a/8 2Vs 21/4 174 351/2-6 108J-9J pl.m. 2.00 «7,-1 IO.1/1 91-1/4 2Ói/rl lti/tt 3 174 pl.m. 2.15 40t/,.l 101/4 83-90 91»/,- j 18% 21-^/ie 2% 174f-5| 35$.6$ 361/, 10 62 1094-10 37. 427,-8/, IVie If-Vlé 2 pCl. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn r ar ijs Brussel (Belgaj Bazel Weenen p. Scb. lOO Kopenhagen üs,"k' Vorige Koers op koers heden 2 uur 8 387, 8.37 58 977, 59:021/, 9 73 9.78 34 60 34 65 48 627, 47.- 46 75 47.75 47 50 46 50 46 00 249.- 249. 12.627, 12.60 Vervolgens werd de zaftk tegen den verd. H. R. behandeld. Daarna werd de schrijver J. L. P. voorge leid. Na getuigenverhoor verwees de rechtbank ook deze zaak terug naar den rechter-com- misstrie. De zitting werd hierop geschorst. STOOMVAARTLIJNEN. Rotterdamsche Lloyd, Kota Agoeng, thuisreis, 5 Jan. v. Port Said. Kota Radja, uitreis, 5 Jan. te Sabang. Siantar, thuisreis, 4 Jan. v. arseille. Tosari, uitreis, 4 Jan. te Genua. Kon. Holl. Lloyd. Zaanland, 5 Jan. v. A'dam n. Hamburg. Ivo, uitreis, 4 Jan. te Antwerpen. Waterland, uitreis, 4 Jail. te Rosario. Holland—Amerika Lijn. Edam, New-Oiieans n. Rott., 3 Jan. op 800 mijl van Valentia. Nebraska, Jac.-Rott., 5 Jan. te Londen. Dinteldijk, 1 Jan. v. Seattle te Portland (O.) Statendam, 4 Jan. v. W.-Indië te New-York. Lochkatrine, 3 Jan. v. Rott. te Vancouver Kon. Paketvaart Maatschappij. Le Maire, pass. 4 Jan. Thursday Isle. N.-Zeeland, 4 Jan. v. Singapore te Sydney. Tasman, 2 Jan. v. Kaapstad n. Batavia. Van Heutsz, 31 Dec., v. Hong-kong n. Singa pore. Stoomvaart Mij. Nederland. P. C. Hooft, uitreis, 5 Jan. te Port Said. Enggano, thuisreis, 5 Jan. v. Havre n. A'dam Poelau Bras, thuisreis, 5 Jan. v. Colombo. Poelau Laut, 5 Jan. v. A'dam te Hamburg. Poelau Tello, uitreis, 5 Jan. te P. Said. Tanimbar, 5 Jan. v. A'dam n. Batavia via Antwerpen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Brion, 5 Jan. v. Bordeaux te A'dam. Clio, 5 Jan. v. Barcelona te Tarragona. Fauna, 5 Jan. v. Lissabon te A'dam. Nereus, 5 Jan. v. A'dam te Kopenhagen. Ajax, 4 Jan. v. Barcelona n. Genua. Berenice, 3 Jan. v. Krioneri n. Algiers. Cottica, uitreis, 4 Jan. v. Madeira n. Parama ribo. Haarlem, 4 Jan. v. Constanza n. Constanti- nopel. Hebe, 4 Jan. v. Hamburg te A'dam. Helder, uitreis, 4 Jan. v. Valparaiso n. Tal- cahuano. Jason, uitreis, 4 Jan. te Curacao. Merope, 4 Jan. v. Tunis n. Alexandrië. Orion, 4 Jan. v. Hamburg n. A'dam. Perseus, 5 Jan. v. Kopenhagen te A'dam. Telamon, 4 Jan. v. A'dam te Hamburg. Theseus, 4 Jan. V. A'dam te Danzig. Tiberius, 2 Jan. v. P. au Prince n. Cap. Haï- tiën. Trajanus, 4 Jan. v. Valencia te A'dam. Van Rensselaer, 5 Jan. v. W.-Indië, 1. v. Ha vre te A'dam. Venezuela, thuisreis, 2 Jan. v. Cristobal n. Cartagena. HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, uitreis, 4 Jan. te Suez. Hoogkerk, uitreis, 4 Jan. te Port Said. SilverJaya Pacific Lijn. Salawati, 3 Jan. v. Vancouver te Calcutta. Kota Baroe, 31 Dec. v. San Francisco n. Portland )0.). Silverguava, Las Angeles n. Calcutta, 2 Jan. v. Manila. Stoomvaart Mij. Oceaan. Achilles, Japan-Rott., 5 Jan. v. Port Said. Helenus, 1 Jan. v. Kobe n. A'dam. Lycaon, Java-A'dam, 4 Jan. v. Singapore. HEILOO. Het r.k. ziekenhuisverplegingsfonds hield jaarvergadering in het Brunogebouw. Daar niemand een convocatie had ontvangen en men moest afgaan op een bericht in het pa rochieblaadje, was het bezoek miniem. De voorzitter, de heer Th. Rozing, opende met den christelijken groet, heette allen wel kom en betreurde de geringe opkomst. Uit het jaarverslag van den heer Tamis- bleek dat het ledental vooruit gaat, dat de ontvangsten over 1931 de uitgaven dekken, doch dat er iets gevonden moet worden om het nadeelig saldo, groot plm. 1050, te dekken. Dankbaar werd gememoreerd de te gemoetkomend houding van den raad, doch in het vervolg valt op een bijdrage niet meer te rekenen. De heer Franker bracht verslag uit over het jaar 1931, dat het jaarverslag aanvult. Hoe groot de ontvangsten en uitgaven zijn, kan men bij den penningmeester aan huis zien; alle bescheiden liggen daar ter inzage. De aftredende bestuursleden, de heeren J. J. ter Horst en J. Schuijt, werden herkozen. Voorgesteld en aangenomen werd om het aantal ligdagen op 30 te laten (een 10-tal minder dan in 1929) en de contributie te brengen op 11 cent (vorig jaar 10 cent) voor de leden boven de 16 jaar. Een voorstel om geen barakverpleging voor rekening van het Ziekenhuisfonds te nemen, werd, gezien den slechten toestand der kas, aanvaard. Wie echter prijs stelt om jaarvoor toch verzekerd te worden, betaal, (alleen voor personen boven de 16 jaar) 12 cent per week. De prijs voor kinderen bleef ongewijzigd, doch indien men vrijwillig zich voor barakverpleging wil verzekeren, kun nen hiervan ook kinderen profiteeren tegen bijbetaling van 0.50 per jaar met betaling van die contributie zooals die in het huish. reglement bepaald is. De voorzitter vond de voorstellen aller minst prettig, doch men staat voor de nood zakelijkheid om te trachten het deficit te ver minderen, of zoo mogelijk, de geheele schuld af te lossen. In de financieele commissie wer den gekozen de heeren Jac. Karskens en W. van der Steen. De wijziging en aanvullingen in het reglement werden conform vastgesteld. Met den wensch. dat 1932 een gezegend jaar moge zijn, volgde sluiting. De houtveilingen op Ter Coulster en Blockhove zijn gehouden en kenmerkten zich door groot bezoek. Rijshout was duur, doch voor dik hout, tenzij werkhout, was weinig belangstelling. Op Ter Coulster is verkocht de hoogste boom van Heiloo en verre omgeving. Volgens schatting had de boom (een spar) een hoogte van plm. 25 Meter. De stamomvang was 3.75 Meter, gemeten op 1 Meter. De zware boom braent op0.25. Dat de hoogste boom is verkocht en eerstdaags geveld zal worden is jammer, doch 't was noodzakelijk omdat de reus door den bliksem was getrof fen en daarom moest verdwijnen. Het za! vreemd zijn als hij er niet meer is. Daardoor zal een attractie voor vele vreemdelingen verdwenen zijn. Zondag- en Maandagavond werden in het patronaat voorstellingen gegeven, waar van het voornaamste deel bestond uit 14 bijbelsche beelden-groepen. Deze levende beeldeh waren alle gekozen en de costumeé- ring was buitengewoon schitterend. We kunnen niet iedere groep bespreken, maar willen toch de Christusfiguur tv "men, die heel mooi getroffen was en het nieine Christuskindje was eenig. Aan verlichting en décor was veel zorg besteed. De muzikale leiding was in uitstekende handen. Bij iedere groep werd een passend gedicht of bijbelverhaal gedeclameerd. Als afwisseling werden zangnummers en gymnastische reien gegeven, terwijl als slot een groot ballet werd gegeven. Alles even keurig en bekoorlijk. We staan er verwonderd over, dat zoo iets met dorpskinderen te be reiken is. Daar is een leiding noodig geweest met geweldige volharding. Den eersten avond was de zaal geheel uitverkocht en ook Maandag was zij goed gevuld. Het publiek, blijkbaar onder den indruk, volgde alle tafe- reelen inet de grootste aandacht. Deze voorstelling was een succes. SCHAGEN. Helder, j In de leeftijd van 55 jaar is te Alkmaar overleden de heer J. Helder, tandarts te Schagen. De overledene was gedurende 1919 tot 1925 lid van den Gemeenteraad van Schagen. Door zijn verstandig en zakelijk inzicht wist 'hij reeds spoedig de aandacht op zich te vestigen, zoodat hij bij de eerst komende verkiezing van wethouders tot wethouder werd gekozen en deze functie bleef vervullen tot zijn vertrek naar het buitenland in 1925. Ook in de bekende Commissie-Van Aalst was de heer Helder een der stuwende leden in het belang van Schagen en Westfriesland in zake de kanalen. In de loop van 1931 had de heer Helder zich wederom te Schagen geves tigd als tandarts. De overledene was was reserve-kapitein bij het Regiment Grenadiers en Jagers en is tijdens de mobilisatie o.a. commandant geweest van de interneerings- kampen te Bergen en Harderwijk. Dinsdag had onder vele blijken van be langstelling van vooraanstaande ingezetenen uit Schagen en omgeving te Barsingerhorn de teraardebestelling plaats. Ds. Eikema schetste den overledene als een mensch met groote gaven en sterken wil, die veel voor anderen heeft gedaan en steeds zijn beste krachten aan de maatschappij heeft ge geven. Namens de familie dankte hij de aan wezigen voor de belangstelling en het mede leven. In De Hollandsche Revue wordt een arti kel gewijd aan Goethe, ter gelegenheid van het Goethe-jaar 1932. Prof. Dr. Werner Deetjen behandelt Goethe's vriendenkring in Weiman Na een uitvoerige bijdrage getiteld „Kronieken van den Volkenbond". S. J Hirsch Rz. bespreekt een geval van graf schennis te Muiderberg, gepleegd in 1724. F. C. Laatsman schrijft over de verdediging der citadel van Antwerpen en Roel Houwink behandelt het werk van H. H. Ewers over Mieren. R. geeft ten slotte een uitvoerige be schouwing over indrukken, die hij in Indo- China heeft opgedaan. NAAR YAMATO. De eerste opvoering dezer Japansche ope rette ging als op rolletjes, en .voor een tot in de uiterste hoeken bezette Harmoniezaal. Voor velen die deze opvoering niet konden zien, zal het daarom aangenaam zijn te ver nemen, dat Jonkers koorklassen er een her haling van zullen geven op Donderdag 7 Januari. A. K. DE OPERETTE HANS DRIFT. De operette Hans Drift van de heeren Eli Prins en J. Prins is in Haarlem in studie ge nomen door de Ver. Onderling Genoegen en in Rotterdam door het Dames- en Kinder koor D. K. M. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol gende voorwerpen als gevonden gedepo neerd po 2 tot en met 5 Januari 1932: Da- mestaschje; ceintuur; schoenen; kinderporte- monnaie; dameshandschoen; lognet in étui; passer; heerenschoenen. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 2 tot en 5 Ja nuari 1932: C. Ursem, Koningsweg 76, kin- derportemonnaie met inhoud; J. Savenijs, Koorstraat 8, heerenhoed; L. Punt, Wester- kolkstraat 6, damestaseh met inhoud; O. Finkensieper, Fnidsen 111, tompouce; S. Bloothoofd, Heerenstraat C 2, rijscherm van auto; R. Popma, Leeghwaterstraat 5, bril in koker; Luiting, Kanaalkade 28, reserve wielen met banden J. Z. Bieman, Oudor- perdijkje 44, sleuteltje; Peereboom, Eilands wal (Stoel), reservewiel met band; W J. de Jong, Popelmanslaan 2, vaarhaak van vlet; J. Haken, Kennemersingel 21, rozenkrans; A. Crevecoeur, v. Houtenkade 22, kinder- portemonnaie; D. Liefhebber, Zeglis 53, autosleuteltje; C. Sijm, Overdiestraat 38, heerenhandschoenen; W. Boon, Stations straat 83, rijwielbelastingmerk; H. de Rover, Fnidsen 41, handschoen; W. Klaver, Baan- singel 42a, bril; A. Braak, Hulststraat 12, heerenparapluie: C. Dekker, Kanaalkade 46a, vulpenhouder. (Builen verantwoordelijkheid van dé Redactie. De opname w de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). DE AANBESTEDING VAN DEN™ „BOKKEBRUG". Onder Uwe rubriek „Stadsnieuws" las ik gisterenavond de aanbesteding van de Bokke- brug, waarbij als laagste inschrijvihg werd genoemd 20200 en als hoogste 33000. Als ik mij echter goed herinher werd dit werk door Publieke Werken begroot op 43000. Vanwaar is dit groote verschil ontstaan? Heeft men zich bij Publieke Werken vergist, óf is hier de bezuinigiiig ten top gestegen? Indien dit laatste het geval mocht fijn, dan vrees ik dat wij een herhaling krijgen, van datgene wat destijds met de Frieschè Brug is gebeurd, n.1. dat de brug over enkele jaren zal blijken veel te klein te zijn voöf het enorme verkeer. Misschien wil men van officieel® zijde d? zaak even nader toelichten. Een ingezetene. Den 10 Januari a.s. hopen onze lieve Ouders C. DE JAGER en G. DE JAGER—RUS hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. GUUR en VERLOÖFDÉ. MARIE. Heiloo, 6 Jan. 1932. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze lieve Man en Vader, de Heer in leven Rijkszeeloods, in den ouderdom van 60 jaar. Uit aller naam: H. MEULDIJK—ZWAAN. Heiloo, 6 Jan. 1932. Stationsweg K 7. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag 8 Jan. a.s., te 2 uur, op de Nieuwe Begraafplaats te Heiloo. Met hartelijken dank eenweder- këerige heilbede. Ds. en Mevr. VERWAAL VAN SCHAARDENBURG. - De Curator in het faillissement van P. VENNIK. garagehouder te Bakkum, brengt ter kennis, dat bij beschikking van den E.A. Heer Rechter-Commissaris is bepaald: 1. dat de schuldvorderingen met de betrekkeli kebewljsstukken uiter lijk den 7en Februari 1932 ten kantore van den Curator moeten zijn ingediend. 2. dat de verificatievergadering plaats heeft Woensdag 24 Febru ari a.s. des voormiddags te 10$ uüf in het gerechtsgebouw, Geester singel, Alkmaar. Alkmaar, 5 Jahubri 1932. De Curator, Mr. J. BÉLONJE, Oudegracht 178, Alkmaar. KENNISMAKING. Alleenstaande nette Burgerjuffr., ruim 50 jaar, uit den boerenstand, en niet onbemiddeld, P.G.,wenscht ernstige kennismaking met iemand van gelijken leettijd, liefst ook uit den boerenstand. Geheimh. verz. en verzekerd. Briev. onder nö. V 695 bureau van dit blad. OP ZATERDAG 16 JANUARI 1932 IN „HET GULDEN VLIES". Toegang uitsluitend veor geïntroduceerden. Aanvragen bij den secretaris der vereeniging A. GOVER6. Achterweg 2 a. Toegang voor Toeschouwers of Gecostumeerden f 1.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3