JSucgediiOe Stand DE STORM. BEZUIkIGING, VERSOBERING. 458e STAATSLOTERIJ In het magazijn van een eartonnage- fabriek. Gisteravond zes uur ontstond brand in het magazijn van de N.V. Gooische Cartonnage- fabriek aan de Turfstraat te Hilversum, waarschijnlijk doordat onder een lijmpot een electrisch comfoor was blijven branden. Hoe wel de brandweer spoedig ter plaatse was brandden de met licht ontvlambare stoffen ge vulde vleugels uit. Gelukkig dreef de storm wind de vlammen weg van de belendende fa brieksgebouwen, die dan ook gespaard ble ven. De materieele schade, die zeer aanzien lijk is, wordt door verzekering gedekt. Brandstichting gevreesd. Gisteravond is een felle brand uitgebroken in een groote tuindersschuur van den tuinder P. van Diepen nabij Delft onder de gemeente Rijswijk. De brand, die sterk in omvang toe nam, was ver in den omtrek zichtbaar. De hulp van de Delftsche politiebrandweer werd ingeroepen, doch hoewel deze spoedig ter plaatse verscheen, kon zij niet genoeg bij het terrein van den brand komen. Een kleine spuit uit Rijswijk heeft hierna het blus- schingswerk verricht. Er heeft groot gevaar bestaan voor een reeks aangrenzende wonin gen, doch mede doordat de wind vrij gunstig was, konden deze worden behouden. Vermoe delijk is de brand door kwaadwilligen ge sticht. De schade bedraagt ongeveer 10000. Uitspanning afgebrand. Te Hessenbril, gemeente Winschoten, is gistermiddag het uitspanningsoord Hessen- bril, bewoond door den heer Roose, afge brand. Stagnatie treinverkeer. Het treinverkeer in de richting Alkmaar heeft gisteravond stagnatie ondervonden, doordat tengevolge van den storm een stroomdraad van het electrisch géleidings- net tussehen de Hembrug en Zaandam is gebroken en op den grond afhing. Het ver keer in deze richting is in verband hiermede geleid via Haarlem, Beverwijk en Uitgeest. De technische dienst van de Spo orwegen was in den loop van den avond druk doende met het herstellen van het euvel. Treinverkeer hersteld. Het tengevolge den storm tussehen de Hembrug en Zaandam ontstane defect aan den stroomkabel van het geleidingnet voor de electrische treinen in de richting Alkmaar, was hedenmorgen vóór den aanvang van dien dienst hersteld, zoodat reeds de eerste trein van 5.02 over de gewone route kon vol gen. Ernstig ongeval in de Am- sterdamsche haven. Gisteravond is de Amsterdamsche brand weer herhaalde malen gealarmeerd voor door den storm aan perceelen, schuttingen enz., aangerichte schade Voor zoover te on geveer half twaalf bekend was, hadden zich in de stad geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. In de haven zijn tot omstreeks genoemden tijd alleen moeilijkheden geweest ter hoogte van de Engelsche boeien bij de 'graansilo, waar de Engelsche schepen „Sel- vistan" en „Goldensea" gemeerd liggen. Eerstgenoemd schip is door den storm los geslagen. Vier sleepbooten van de firma Goedkoop werden gerequireerd om het schip weer vast te leggen. Kort daarop is ook de „Goldensea" op drift geraakt. Ook aan dit schip moesten de vier sleepbooten te pas ko men. Het weer op hun plaats brengen van bel de schepen is helaas met een ernstig ongeval gepaard gegaan. Een der opvarenden van de sleepboot „Henriette Goedkoop", de sto ker J. uit IJmuiden, een nog jonge man, is n.1. in een tros bekneld geraakt, waarbij hem een arm tot aan den schouder werd afgekne pen. De ongelukkige is dadelijk naar den wal gebracht en per auto van den G. G. en G. D. naar het Binnengasthuis vervoerd. De storm ging in de hoofdstad voor het groot ste gedeelte van den avond gepaard met he vige regenvlagen. Het station Hofplein te Rot terdam van treinverkeer verstoken. Ook te Rotterdam heeft de storm hevig ge goed. Evenals elders moesten vele antenne- palen schuttingen en uithangborden het ont gelden. Voor zoover tot gisteravond twaalf uur bekend was, zijn geen persoonlijke onge vallen voorgekomen. In de haven is het zeer kalm geweest, slechts enkele schepen, waar onder ook een elevator die ter hoogte van de Wilhelminakade in de Maas lag, geraakten los, zij konden echter alle weer met behulp van sleepbooten op hun plaats vastgelego worden. Op het baanvak Rotterdam-Hofplein-Den Haag brak op het viaduct ter hoogte van de Teilingerstraat een voedingsdraad van het electrische geleidingsnet, even nadat de trein die te kwart voor negen van het station Hof ptón vertrokken was. Tengevolge hiervan kmm het treinverkeer sti1 te staan. Den geheelen avond kon men van het sta tion Hofplein niet vertrekken, terwijl aldaar ook geen treinen aankwamen. De reizigers werden verwezen naar het station D. P. vanwaar de dienst via de Ceintuurbaan op het gewone traject Hofplein—Den Haag werd onderhouden. Loodsdiensten stopgezet. De loodsdiensten van IJmuiden en naar wij vernemen, ook van den Nieuwen Water weg zijn in den loop van den avond wegens het slechte weer stopgezet. In de IJmuider haven. Wat IJmuiden T»etreft heeft het binnenko mend stoomschip „Erato" van de K. N. S M. ten gevolge van den Zuidwester storm in de sluis de reeling van de Noorder-mid denebdeur ingedrukt, terwijl de reeling op den muur verbogen werd. Het schip zelf kreeg geen schade en kon de reis naar Am sterdam voortzetten. Voorts hebben verschil lende uitgaande schepen moeten vastmaken Kleine ongevallen te Amsterdam. Op den Postjesweg is een 73-jarige man door den wind op straat geworpen. Hij kreeg een schouderfractuur en wonden in het ge laat. De man is naar het Tesselschade-zie- kenhuis vervoerd en daar opgenomen. In de Knollendamstraat (Spaarndammer- buurt) is een meisje door vallende steenen, die van een schoorsteen waren losgewaaid, getroffen. Zij kreeg een diepe hoofdwond en werd in het Tesselschadeziekenhuis verbon den. In de O. Z. Kolk (tussehen Pr. Hendrikka de en Zeedijk) is een politieagent te water geraakt, toen hij zijn uniformpet, die afge waaid was, wilde grijpen. De agent werd door toegeschoten kameraden spoedig op het droge geholpen en vervolgens naar het Bin nengasthuis vervoerd en daar opgenomen. Tramstoring in Utrecht. E>e storm heeft te Utrecht een langdurige tramstoring veroorzaakt. Omstreeks halfne- gen gisteravond werd een boom ontworteld aan de Vaartstraat, die het tramnet van lijn 1 op ernstige wijze beschadigde. Een gevolg van deze storing in de bovenleiding was, dat alle trams ongeveer twee uur hebben stilge staan. ir In den Haag. In de Torenstraat te Den Haag is een fiets- rijdster tegen een tram gewaaid. Zij kreeg eer.ige kneuzingen. Twee voetgangers wer den getroffen door de schutting van een bouwwerk, welke gedeeltelijk omwaaide. Zij werden licht gewond. Herhaaldelijk werd de brandweer gealarmeerd voor omgewaaide schuttingen, antennes en boomen en los- Te Haarlem. Te Haarlem is groote schade aangericht in parken en plantsoenen. Verschillende huizen leden schade aan dakbedekking, enkele dak ramen waaiden vele meters weg. LOOPJONGEN OVERVALLEN EN BEROOFD? Gisteravond omstreeks 6 uur kwam de 17- jarige bediende van den Oever van de firma Verkuil te Oss terug van Herpen, in welke plaats hij een aantal bestellingen voor zijn patroon had verricht. Hij vertelde op den te rugweg niet tegen den wind te hebben kun nen infietsen. Hij heeft toen zijn rijwiel aan een touw voortgetrokken. Plotseling is hij door een onbekende man overvallen, die hem naar hij mededeelt, zijn portefeuille met ruim 100, welk geld hij op kwitanties had ont vangen, heeft ontstolen. Er is onmiddellijk aangifte gedaan bij de politie die een nader onderzoek insteld. HET WATER IN GRONINGEN. De zware Zuidwester storm die vandaag heeft gewoed in Groningen heeft in Gronin gen nogal schade aangericht, doordat de windrichting gunstig was heeft evenwel de zoozeer gevreesde doorbraak niet plaats ge had. Niettemin is het water weer overal ge stegen. Bij den Eeldenvolderpolder is de toe stand nog steeds cretiek, en strekt zich daar een watervlakte van meer dan 2 uur gaans uit de stand van het water is in de provincie Groningen weer meer dan 15 ''.M. gestegen. De storm is thans gaan liggen zoodat men hoopt dat spoedig verbetering zal intreden. VERVALSCHTE KASSABONS. De directie van een bazar in de Reguliers- breestraat te Amsterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat iemand daar op 22 December 1.1. oplichting heeft gepleegd door middel van valschelijk gestempelde strooken van kassabons. De betrokken firma is hier door voor 71.95 benadeeld. Namens dezelfde firma is aangifte gedaan van diefstal van twee nikkelen horloges, wel ke diefstal gepleegd is op 28 Dec. 1.1. door een 9-jarigen jongen. (Van onzen Indischen medewerker.) Reeds voor dat op 17, 18 en 19 Sept. j.1. wederom een angstwekkende daling der ef fecten aan de beurs de armoede der wereld duidelijk maakte, kwam er uit Indië bericht, dat eenige vereenigingen van ambtenaren hun tegenstand opgaven tegen de salarisver- mindering. Enkel de soc.-dem., die wel schij nen te denken, dat de staatsruif alle geknab bel eindeloos verdragen kan, spraken nog van een delegatie naar Nederland, om te plei ten bij de Tweede Kamer tegen de salaris- vermindering. Nu zullen zelfs zij wel gaan inzien, dat het al te gek zou zijn, wanneer enkel de ambtenaren niet zouden meedoen aan de versobering. Werkelijk, de crisis wordt nijpend. Treu rige gevallen worden verhaald, onder andere van een administrateur van een der solied ste maatschappijen van Indië, die al zijn ver diende gelden belegd had in aandeelen van zijn eigen maatschappij en nu niet alleen moest ondervinden, dat dit jaar geen divi dend uitgekeerd wordt, maar zelfs, dat de waarde van zijn bezit zoo verminderd is, dat hij op zijn ouden dag den moed mist, verder te leven en zelfmoord pleegt. De oorzaak van de wereldcrisis lijkt dui delijk; de eene helft van de wereld heeft de laatste 10 jaar veel te veel geld verteerd, en de andere helft heeft zijn koopkracht geheel verloren. Wanneer men het niet zoo spoedig gelooven kan, dat er teveel verspild is, leze men de eenvoudige voorbeelden, die Cohjn dezer dagen gaf. Duitschland kreeg sedert 1924 te leen 15.000 millioen gulden en be steedde een groot deel van die groote som men aan improductieve uitgaven en bouwde paleizen van arbeiderswoningen, die hun rente niet opbrengen kunnen, aan kanalen, spoorwegen, bruggen, wegen, veel en veel meer, dan zelfs een rijk en welvarend land zich veroorloven kon. De hulp, die aan en kele bedrijven, landbouw in hoofdzaak, uit gegeven werd, was ontzaglijk. En de parti culieren deden aan de verkwisting mee: voor radio, bioscoop, auto's en dergelijke impro ductieve amusementen vond men steeds geld. De oorlogslasten en herstelbetalingen maken samen slechts 8 pCt. uit van het budget der Duitsche staatsuitgavendus zelfs als al die uitgaven door de schuldeischers geheel kwijt gesholden werden, zou nog het Duitshe bud get weinig geholpen zijn. Een paar maanden geleden ging er van Duitschland weer een van de vele jammer kreten uit en werd zelfs de grijze president von Hindenburg ertoe bewogen, een bedel brief aan Hoover te schrijven. Hoover wilde wel samen met Frankrijk en Engeland op nieuw geld aan Duitschland te leen geven; maar Frankrijk was zoo verstandig, te zeg gen, dat ze enkel aan een debiteur, die eeni ge waarborgen van soliditeit wilde geven, geld wilde uitleenen. Maar dat kunnen we niet, antwoordde men uit Duitschland; help ons anders wordt het hier een poel van el lende, bolsjewisme en anarchie. Voor een bedachtzaam crediteur is een dreigement met revolutie stellig geen aanbeveling, om geld te geven; en Duitschland kreeg dus niet 't geld, dat het zoo dringend noodig zeide te hebben. Tot groote verbazing der goedgeloovige wereld vertelde de Duitsche regeering daarna, dat het zonder dat ge vraagde geld toch ook wel zou gaan. Ver soberen blijkt dus zelfs in het onsoliede Duitschland mogelijk te zijn. In Nederland zal men er ook aan moeten gelooven. Wederom wil ik een voorbeeld noemen, dat Colijn gebruikte. Het onderwijs kostte in Nederland in 1923 204 millioen gul den. In de jaren ^24 en ^5 zijn die kosten te ruggebracht tot 164 millioen; dat kan dus als de regeering wil en medewerking krijgt. Maar in de laatste jaren zijn de kosten van het onderwijs weer opgevoerd tot het bedrag, dat ze in '23 beliepen; niettegenstaande de wereled werkelijk niet rijker geworden is. In Indië zien we hetzelfde verschijnsel. De bezuiniging, die de G.G. Fock vast beraden tot stand bracht, is in de laatste jaren weer verdwenenmaar er kan en er moet weer be zuinigd worden. Evenals Van Heutsz het doorzette in 1905'06 en Fock in 1921'26, zoo kan het weer, als het moet. Maar behalve het geld verspillen, waartoe de soc.-dem. telkens den stoot geven, het le ven boven de kracht, noemde ik het verlies van koopkracht van de halve wereld. Ik doelde op 150 millioen Russen, 500 millioen Chineezen en 350 millioen inwoners van Br- Indië, tezamen 1000 millioen menschen, die óf in het geheel niets meer bezitten, óf niets meer durven koopen, omdat ze geen oogen- blik zeker ervan zijn, dat hun bezit hen niet weer dadelijk afgeroofd wordt, zoodat ze hun zilver en kostbaarheden weer in den grond beragven. Deze achteruitgang in koopkracht van een heel werelddeel, waraan in hoofdzaak het bolsjewisme schuld heeft, werkt vooral op ons Indië in. Door de nabijheid was Azië het aangewezen gebied, waarheen vele cultuur producten van Indië moesten worden afge zet, in de eerste plaats suiker. Vroeger was alle suiker van Indië ver kocht, voordat men met de fabricatie ervan begon, en gedurende de maalcampagne voer den lange treinen regelmatig de suiker af, naarmate die gefabriceerd werd, naar de af- voerhavens, waar men dadelijk in de gereed liggende schepen inlaadde. Thans voor het eerst is van den oogst, die reeds geheel af gemalen is, nog slechts 20 pCt. verkocht. Om de overige 80 pCt. te bewaren zijn geduchte groote pakhuizen noodig, en dan nog ver smelt en verstroopt de suiker in het uiterst vochtige tropische klimaat spoedig en gaat sterk in waarde achteruit. Niet te verwonde ren is, dat enkele fabrikanten hun fabrieken stop gezet hebben, zooals Lie Tjing Han, die berekende, dat hij nu hij zijn 2 fabrieken stil gezet had, precies wist, dat hij 6 ton verloor aan rente en reeds gemaakte kosten, maar vreesde, dat zijn verlies verscheiden millioe- nen zou beloopen, wanneer hij doorwerkte en met een onverkoopbare oogst bleef zitten. Het is te vreezen, dat dit voorbeeld van 1931 in 1932 door meer fabrikanten gevolgd zal worden. Verscheiden geëmployeerden zullen dan op zwart zaad gezet worden en moeten leven van hun spaarpot. Werkloozensteun bestaat in Indië nog evenmin als in Amerika en zoovele jongere landen. Nu zijn onze jongens in Indië moedig, en bezuinigen is in Indië niet zoo hard als in Nederland. Iemand, die in Nederland plotse ling moet gaan leven van het een vijfde of een vierde van het inkomen, waaraan hij ge woon was, staat voor de pijnlijkste bezwa ren. Hij vindt een huis, dat 300 gulden per (Niet Officieel). Trekking van Donderdag 7 Jan. 1932 HOOGE PRIJZEN 17314 400. 12993 100. Prllzen van 65.— 39 58 212 225 319 354 409 679 1020 1451 1481 1742 1857 1961 2043 2295 2339 2621 2638 2699 2835 3223 3260 3392 3814 4211 4355 4380 439C 4806 4811 4976 4998 5090 5391 5606 5829 5915 6183 6243 6375 6456 6955 7588 7651 7807 8216 8316 8691 8704 8957 9010 9062 9864 10298 10448 10797 10962 11049 11059 11973 11989 12523 12621 12737 12801 12996 13090 13136 13402 13496 14207 14374 14576 14717 15153 15561 15685 16042 16092 16363 16718 16760 16833 17155 17179 17184 17342 17384 17411 18168 18246 18760 19080 20064 20128 20157 20782 jaar kost, ontzettend veel ongeriefelijker dan een huis van 1500 's jaars, en wordt door de nieuwe omgeving, die hij dan krijgt, nog waarschijnlijk gehoond en geplaagd. Hij zal mogelijk honger en kou lijden, om nog maar iets over te houden van den uiterlijken schijn van „fatsoen", waaraan hij gehecht was. In Indië is een kampongwoning van 300 per jaar ongeveer even aangenaam als een huis van 1500 dat in de Europeanenbuurt ligt. Van kou is geen sprake; winterkleeren be hoeven niet aangeschaft te worden; honger lijden is onnoodig, zoo goedkoop is het voed sel dat het land zelf verschaft. Terwijl hoon en onvriendelijke bejegening van nieuwe bu ren daar ten eenen male niet gevreesd be hoeft te worden. Er is een begin van werkloosheid in Indië, maar in Indië zal men zich veel eerder we der kunnen oprichten uit de misère, wanneer men nog niet oud is en nog werklust heeft. Toch voelen wij goed, dat de crisis voor vele jongeren beteekent: vrees voor verlies van hunne betrekking, voor vele ouderen: uitstel van terugkeer naar het vaderland. Onze sym pathie gaat naar hen uit, en wij hoopen, dat zij het devies van ons vorstenhuis indachtig zullen zijn „Je maintiendrai'' is bij den we deropbouw van het Nederlandsch paviljoen te Vincennes nog glorieus geuit. Mogen onze geëmployeerden in Indië den goeden naam dien zij verdiend hebben, handhaven en be wijzen blijven geven, dat zij de welvaart van Indië op peil kunnen brengen, eerder dan an dere landen dat vermogen. Ook van hen wordt bezuiniging en verso bering gevorderd; maar met vertrouwen ver wachten wij, dat zij de noodzakelijkheid er van aanvaarden zullen en een voorbeeld ge ven aan de regeering, die zooveel moeilijker nog dan een particulier het snoeimes in zijn uitgavenlijstje zet. URSEM. December. Geboren: Elisabeth Alida, d. v Cor- nelis Groot en Dieuwertje Brink. Jeltje, d. v. Johannes Smink en Neeltje Schoppen Adrianus, z. v. Theodorus Jong en Jans- je Vlaar. Theodorus Hendrikus, z. v. Theodorus Vlugt en Maartje Groot. Cla- zina, d. v. Nicolaas Broertjes en Sijtje Oly. KOEDIJK. (Dec.) G e b o r e n:Gabriël Klaas, z. van A. j Sloof en M. A. Boon. Theodorus Adria nus, z. van G. J. W. de Moei en J. J. de Greef. Getrouwd: Klaas Kramer en Grietje Glas. Overleden: Anna Hes, wed. van C. Tak oud 55 jaar. Willem van Duin oud 22 jaar. Geertje Turkstra, 72 jaar, echtgenoote y Jaco bBlokker. CASTRICUM. December. Geboren: Hendrik Jan, z. v. J. Har« tog en A. van Duin. Frederik, z. v. J, Hollenberg en A. Sprenkeling. Overleden: Willem Twisk, oud 72 jaar, weduwenaar van A. Levering. AKERSLOOT. (Dec.) Geboren: Gezina Maria, d. van J.Jal en H. A. Kors. Pieter, z. van W. de Geus en E. Schrooder. Wijbrand, z. van F. J, Groot en T. Olij. Klaas, z. van A. Gorter en E. de Haan. Wilhelmus Gerardus, z, van G. A. van Vliet en M. M. Veldt. O ver le dn: Jitzki Hempenius 61 jaar, echtg. van D. Zwart. Neeltje Brakenhoff oud 68 jaar, echtg. van J. de Groot. Jo- hanna Tiebie oud 60 jaar, echtg. van J. Bal- tus. Klaas Vermeulen oud 82 jaar, echtge- noot van T. de Jager. HENSBROEK. (Oct. en Nov.) Geboren: Theodorus, z. van Th. Loos en N. Kos. Pieter, z. van A. van Leyen en G. Blokker. Overleden: Klaartje Hartland, oud 61 jaar echtgenoote van C. Wit. Klaas de Wit oud 83 jaar, weduwnaar van Aaltje Appel man. SCHOORL. (Dec.) Geboren: Jacob, z. van Volkert Breed en Fransiena de Rooij. Klaas Johannes Willebrordus z. van Nicolaas Jacobus Venne- ker en van Johanna- Everdina Stegers. Gerrit Hendrik, z. van Jacob Koeten en van Aagje de Vet. Elisabeth Catharina d. van Adrianus Louter en van Marijtje van der Pelt. SINT PANCRAS. (December). Beboren: Anna, d. van Dirk Kloosteb boer en Cornelia Anna Gerritsen. Gerrit Jan, z. van Jacob Bobeldijk en Cath. Alida Bellis. Loop der bevolking over 1931. Aantal in woners op 31 Dec. 1930: 747 M. en 682 vr. in totaal 1429. Ingekomen in 1931 45 m. en 51 vr., geboren in 1931 15 m. en 10 vr.ver trokken in 1931 51 m. en 48 vr., overleden in 1931 11 m. en 8 vr. totaal 67 m. en 56 vr., alzoo op 31 December een bevolking van 745 m. en 687 vr. in totaal 1432. Aarfal huwelij ken 10 en levenloos aangegevenen 1. Secretaresse „üw Kleine meld wil O een zoentje door de telefoon geven, meneer" Erg drukke zakenman (afwezig) ....Neemt O het maar op, Juffrouw en geef het me straks door (Passing Show) HEERHUGOWAARD. December. Geboren: Jan, z. v. Alb. Bakker en Jansien Boers. Antje, d. v IJ. Bruin en J. Kroon. Johannes, z. v. D. Dekker en M Tamis. Margaretha, d. v. C. Roozen daal en B. Kamp. Aagtje, d. v. C. de Ruijter en A. Meurs. Johannes Cornelis, z. v. A. Brink en A. Masteling. Petrus Johannes, z. v. A. Oudhuis en M. Mooij. Alida Theresia, d. v. G. Molenaar en T. Kieft. Ondertrouwd: P. Swager en M. de Jong. Jb. Dekker en E. Tamis. Getrouwd: P Swager en M. de Jong. Overleden: Pieter Oudhuis, 84 jaar, echtg. v. Stijntje Hoogeboom. Simon van Schagen, wednr. v M. Hoogland 55 jaar Grietje Wijnker, echtgen. v. Jan Steur, 68 jaar. CASTRICUM. Geboren: Petrus, z. v. Jan Dam en M. Groot. Alida C, d. van P de Nijs en A. Brakenhoff. Johan George Wil lem Hendrik, z. van W. Jacobs en M v Brugge. Get-ouwd: J. H. de Vries en J W Schonagen. EGMONDBINNEN. December. Geboren: Antonius, z. v. Hermanus Admiraal en Jacoba Strik. Martinus Hen drikus, en Maria Hendrina, z. en d. v Hen drikus Houtenbos en Hendrina Catharina We],a2€- Hendrikus, z- v- Cornelis Braak en Agatha Louwe. Nicolaas Wineboud Z Gornelis Castricum en Aafje Hoog land Johannes Petrus, z. v. Anton Hof en Maria G. Stuifbergen. Jacobus Cor- z; v. Cornelis Baltus en Alida Zutt. Nelly Johanna, d. v. Pieter van Duin en Maartje Blok. Petronella Johanna, d v. Enbertus Hopman en Petronella J. Bakkum Ondertrouwd: Johannes Wortel te Alkmaar en Cornelia J Boots. Johannes Nico aas Schuit en Wilhelmina Hulskamp te Alkmaar. Overleden: Nicolaas Wilhelmus Zuurbier, 3 mnd. OUDKARSPEL. December. n G e,b r.® n: Bartholomeus Simon, z. v Dellf Bruiln en Brigitta Maria Brommer ana iXL*' N'C°""'S °'"*Vaa'' M Adri' Geertje"Bakker.V|* °r0enhout en G,e.t r 0 U w d: Wouter de Jager en Aal- Bakker?n' YPC Or0€nhout en Geertje Overleden: Levenloos aangegeven kind van Jan Smit en Catharina Anna Noot. OUDKARSPEL (Dec.) Geboren: Bartholomeus Simon z. V. Cornelis Bruijn en Brigitta Maria Bommer. Petrus z. v. Nicolaas Ooijevaar en Adria- na Spaansen. Ondertrouwd: IJpe Groenhouten Geertje Bakker te Broek op Langendijk. Getrouwd: Wouter de Jager te Haren karspel en Aaltje Leijen. IJpe Groenhout en Geertje Bakker. Overleden: Levenloos aangegeven kind van Jan Smit en Catharina Anna Noot. Geertje Turkstra, 72 j., echtg. van Jacob Blokker. TEXEL (December). Geboren: Betsy Elisabeth, d. v. NL S. Langeveld en M. C. v. Rossum. Har- men, z. v. Harmen Spigt en Miena Jaco- na Meijer. Adriana, d. v. Willem van Ooijen en Janneke Moens. Sjoerd, z. v. Cornelis Nieuwenburg en IJbeltje Nij- kamp. Neeltje, d. v. Cornelis Johan nes Brans en Dieuwertje de Jager. Martha Jacoba, d. v. Jan Jacobus de Jonge en Jantje Vlas. Cornelis Hen drikus, z. v. Frans Witte er. Anna Cor nelia Witte. Jannetje, d. v. Jacob Vlaming en Antje Vermeulen. Re- netta en Maria drs. v. Jacob Keyser en Anna Helena Langeveld. Arnolda, d. v Geiard Horbeek en Immetje Cornelia Vlaming. Cornelia Maria, d. v. Corne lis Kuip en Agatha Witte. Gerard, z. v. Pieter Gerrit Spigt en Maria Agatha Barhorst. Jan, z. v. Adriaan Johan Hoogerwerf en Jantje Dijker. Ondertrouwd: H. Bruyn en M. N. Rab. Huibert Fenijn en Janette Anna Dros. Getrouwd: H. Witte en N. Schel- linger. H Bruyn en M. N. Rab. Overleden Marrretje Daalder, 86 j., wed. v. W Dalmeijer. HARENKARSPEL (December). Geboren: Wilhelmus, z. v. Wilhelmus Ruiter en Cornelia Zutt. Andries Gerar dus, z. v. Arie Goudsblom en Grietje Blee- ker. Catharina Geertruida, d. v. Jan Burger en Johanna Hessing. Marie, d. v. Gerar dus Boerdijk en Elizabeth Stroet. Brigetta Anna d. v. Adrianus Biersteker en Catha rina Bruijn. Ondertrouwd: Willem Kistemaker en Aagje Vader. Louris de Graaf en Sijtje Manneveld Cornelis de Vries en Johanna Maria Schipper. ,,-,G i!1 u,w d: Willem Broens en Maartje van Schoorl. Willem Kistemaker en Aagje vdd Souris de Graaf en Sijtje Manne- Overleden: Cornelis Tol, oud 67 jf^reR' echtg. v. Katharina Takken. Pieter Boekei, oud 83 jaren, weduwnaar van Grietje Tuijnman. HEEMSKERK (Dec.* Ondertrouwd: C. J. Duijn en P. L W. Koper. Bevallen: O. de WitHoogeland z. G. v. LangenEenkhoorn z. H. Bleekef —Beentjes z. I. BleekerLensen d. G Spanjaard—Smit d. BROEK OP LANGENDIJK (Dec.) Geboren: Cornelis z. v. J. Kamp en Tf. Kreijger. Getrouwd: D. Bijlsma te Schagen en P- Groenveld. G. Huizinga te Smilde en N. Otto. D. Hopman en Sophie Louise Hofma te Bergen. Overleden: Neeltje Dirkmaat, 74 U wed. van Jacob Diepsmeer.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8