£and: en JmmBouiu Stillen de hoest Maken tos WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELFFFDfm HEERHUGOWAARD. ten, doch het is ver beneden mijn waardig heid om op de woorden van den heer Zaag man te antwoorden. De heer Zaagman: U was een zwak wet houder. U wil zich er af maken. De voorzitter: Deze bespreking staat op geen hoog peil. Als er gezegd wordt, dai Bakker zijn plicht niet doet, beteekent dit dat B. en W. dezen verzaken. Ook wij' vinden het naar de menschen naar het armbestuur te verwijzen. Dit treft het geheele college, we hebben hier geen weth. van dit of dat Wethouder Bakker vroeg nog voor een persoonlijk feit het woord. Omdat ik, aldus spr., een verantwoorde lijk gevoel voor de arbeiders heb ben ik so cialist. Vanaf heden zal ik op de woorden van den heer Zaagman niet meer in gaan Deze heeft geen gevoel voor de arbeiders. B. en W. zullen als altijd hun best doen. Productief werk is hier niet doch wij stellen voor om 1500 uit te trekken voor de ar beiders om evenals dit voor de tuinbouwers is geschiedt een comité te vormen Zonder stemmen werd daartoe besloten. Nog werd medegedeeld, dat na morgen de steunregeling voor de tuinbouwers wordt stopgezet. Waar nu een crisis-comité is op gericht en alreeds een flink aantal werk is, zullen de betrokken personen aan dat comité worden overgedragen. Laat elk in volle vrij heid aankloopen. Nog werd door den heer de Boer ver zocht om voor 3 oude tuinders hiervoor een uitzondering te maken waar deze absoluut zonder inkomen zijn en voor deze nog een week door te gaan. Het is de bedoeling hier voorloopig mede op te houden. We kunnen het nog wel eens noodiger hebben, behalve dan voor die drie oude menschen. Weth. Bakker kon hiermede niet accoord gaan. Hii voelde zeer weinig voor het crisis comité. Het ligt, vervolgt spreker, op den weg van het Rijk om hier in den nood te voorzien. De tuinders hebben meer gebrek aan geld dan aan gaven in natura Het co mité doet zijn best, doch het geld moet ui* de staatskas door gemeentelijke inkomsten en belastingen gezocht worden. Men moet het geld halen waar het is Deze behandeling stuit mij tegen de borst, ik zag liever dat het comité doorging met de uitkeering. Het voorstel werd aangenomen. Verzoek van den heer Jb. Kroon Jbz. om eervol ontslag als ambtenaar van den bur gelijken stand. Dit werd met dank voor hetgeen hij heeft gedaan, verleend. Voorstellen van B. en VI 1. Intrekking raadsbesduit 24 Nov. 1931 het onderhandsche verhuring van de woning aan het hoofd der school. Audus besloten. 2. Wijziging gemeentebegrooting, dienst jaar 1931. Besloten. 3. Aanwijzing van de gemeentelijke licht- bedrijven als tak van dienst. Alzoo besloten. 4. Benoeming Bezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken Stand Op de voordracht zijn geplaatst als no. 1 P. Kosteliik, als no. 2 Jb. de Boer. Met vijf stemmen en 1 blanco werd de heer P. Kostelijk benoemd, welke benoeming de heer Kostelijk onder dankzegging aan vaardde. Rondvraag. De heer de Boer merkte op dat bij slecht weer de brievenbus op het Noordeinde slecht voldoet. De poststukken komen er nat en smerig uit. Hiervan is op het postkantoor melding gemaakt doch het mocht nog niet baten, misschien dat het van hier uit meer hekot. Onderzoek werd toegezegd. De heer Bakker dankte den voorzitter' voor zijn hartelijke woorden en wenschte we- derkeerig den voorzitter met zijn echtgenoote een goed en gelukkig jaar toe. De heer Zaagman bracht den gevaarlijken bocht bij Rentenaar ter sprake en vroeg o? het niet dienstig is hier borden te plaatsen. De voorzitter antwoordde hierop dat we dan nog veel meer borden moeten plaatsen. Er ziin -neer leelijke bochten in onze ge beente. Daarna sluiting. Vergadering van 8 Januari. De voorzitter, burgemeester van Slooten, opende met een hartelijk woord van welkom. Hij hoopte dat 1932 voor allen veel goeds zou brengen en men daardoor de vele don kere schaduwen, die 1931 thans nog liet zien, spoedig zou vergeten. Wat de gemeente betrof kon worden gezegd, dat overigens al les normaal was geweest. Het sterftecijfer was gewoon, de loop der bevolking toonde een vermeerdering van ruim 50 personen aan. Hij hoopte, dat bij de verschillende be sprekingen het wel der gemeente steeds op den voorgrond zou staan en de samenwer king als altijd genoeglijk zou zijn. Beslissing van Ged. Staten betreffende uit gifte van gelden volgens de nog niet goedge keurde begrooting is ingekomen. Door de Zuiderzeearbeiders, die per rij wiel naar hun werk gaan, werd verzocht om evenals degenen, die per auto vervoerd wor den, een toelage van 1.50 per week ver voerkosten te mogen ontvangen. De heer Kostelijk wees er op, dat de ge meente er voor zal hebben te waken, dat de indertijd door den heer Ranzijn in het leven geroepen busdienst intact zal kunnen blij ven. Hij meende, dat als deze wegens gebrek aan voldoende passagiers opgeheven zou moeten worden, de gemeente voor hoogere uitgaven zou komen te staan, aangezien zij er toch voor had te zorgen, dat het vervoer plaats vond en niet iedereen de lichamelijke geschiktheid bezit om iederen dag ook nog den heen- en terugtocht per iiets te maken. De voorzitter antwoordde, dat reeds thans enkelen van den dienst Kok en Tuin gebruik maakten. Gingen allen met de bus van Ran zijn, dan zou deze te klein wezen. Daar ook enkden uit het Zuideind per rij wiel gaan, werd goedgevonden allen gelijke vergoeding te geven. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van eenige bewoners der panden Breed aan den Middenweg om van gemeentewege een lichtpunt op het toegangspad te plaatsen, onder motiei, dat dan ook anderen, die even ver van den weg woonden, een dergelijk lichtpunt zouden aanvragen. Het verzoek om adhaesiebetuiging der ge- op geregelde tijden, neem zoo noodig «avonds een Poster» Maagpil. De ontlasting geschiedt dan volkomen normaal en zonder krampen. U.65 po /loton meente Wehl op haar adres om een afzon derlijk ministerie van Landbouw in te ste:- ien, deed den heer Tromp opmerken dat dit eigenlijk een zaak was, d:e op het gebied der Landbouworganisaties lag. De heer Krom was het daarmee niet eens. Hij meende, dat dit een algemeen belang van den tuinbouw was cn iedere tuinbouwende gemeente is er dus ook zijdelings bij betrok ken en daarom verplicht het adres te sieu- nen. De voorzitter wees op de telkens weer verschijnende verzoeken om adhaesie en las het afwijzende antwoord van Ged. Staten voor op het adres Ilpendam. Het ging er niet om of er een speciaal departement van landbouw was. doch of de zaken van den landbouw bij een eventueel bestaand ministerie goed werden behartigd. De heer Krom zeide, dat het hem koud liet of men van hoogerhand afwijzend beschikte op een of ander verzoek, waaraan adhaesie was betuigd, wanneer hij meende dat de ad haesiebetuiging iets betrof, dat nuttig was. De heer Quant wilde het voorstel voor kennisgeving aannemen. De heer Kostelijk vond het een logische zaak, dat men aan iets, waarmede men in stemde, adhaesie betuigde. Het adres terza ke wees z.i. op een leemte, die ook in andere plaatsen in landbouwkringen jarenlang ge voeld werd. In stemming gebracht, werd met 7—4 stemmen besloten tot adhaesiebetuiging. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat de artikelen in de gemeentebouwverorde ning betreffende het beroepsrecht op den raad gewijzigd zijn en werd besloten de daarmee in verband staande kennisgevingen te verrichten. Naar aanleiding van het adres van den Centrè Bond van Transportarbeiders en den R.K. Transportarbeidersbond St. Bonifacius om een regeling in het leven te roefien, be treffende de in de gemeente wonende leden, werkzaam aan „Koophandel", werd besloten de bestaande regeling voor onbepaalden tijd te continueeren. Geïnformeerd zou worden of ook een maximum loongrens was be paald, zoodat in weken, waarin meer ver diend werd dan dit maximum, een reserve gevormd zou kunnen worden voor die we ken, waarin men onder het minimum be drag bleef. De wed. Botman wier zoon particulier in de inrichting te Sterksel werd verpleegd, wilde dezen deen opnemen in een gesticht te Heel, wat voor haar een belangrijke kos tenbesparing beteekende. Waar men echter in Heel den eisch stelde, dat de verpleging over de gemeente zou gaan, vroeg zij in deze medewerking, onder voorwaarde van per soonlijke garantiestelling, terwijl zij tevens bere:d was inzake de nalatenschap een over eenkomst te treffen. Algemeen goedgevonden, dat met verzoek ster in dezen geest een contract zou worden ongesteld. Goedkeuring was ingekomen op het besluit betreffende onderhandsche verhuur van ge meentegronden Na gedachtenwisseling werd met 92 stemmen besloten een verzoek van het cri siscomité om 1000 subsidie van gemeente wege te mogen ontvangen, om prae-advies in handen van B. en W. te stellen. Jc. ten Wolde, die verzocht had een be drag van 50 van gemeentewege te willen voldoen, wegens aan zijn vrouw verrichte verloskundige hulp in een ziekenhuis te Alk maar, waarheen zij op advies van den huis dokter was gebracht, daar deze had ge meend dat operatief ingrijpen noodig zou zijn, terwijl de vereeniging waarbij hij was aangesloten, weigerde dit bedrag te betalen, daar zij alleen operatief ingrijpen en verple ging op haar polis had vermeld, kreeg op voorstel van oen heer Kooij 25 toegewe zen, terwijl 25 als voorschot voor hem zou worden voldaan. Besloten werd de gemeentewoning aan de Kabel, eertijds bewoond door de Wed. On- neweer, bij inschrijving te verhuren. Tot leden der Comm. van Bijstand G.E.B. werden benoemd de heeren Kooij, Krom en Quant. Voorzitter weth. Tromp. Tot lid van het B. A., voordracht P. Bak ker Szn. en K. Bakker Szn„ werd eerstge noemde herkozen. Na toelichting van den voorzitter die het tegenwoordige brandweerwezen in de ge meente noemde gedeeltelijk op ouderwet- schen, gedeeltelijk op medernen leest ge schoeid, aangezien men nog altijd de vier handbrandspuiten had met de er bij behoo- rende brandmeesters en daarnaast de motor- spuit, werd besloten, gezien de mogelijkheid van nachtelijke telefonische verbinding door de bereidwilligheid van den heer Stapel, de brandspuiten te verkoopen en de brandmees ters eervol te ontslaan. Bij de bespreking der begrooting 1932, met eenige opmerkingen teruggekomen, o.a. betreffende de opcenten der gemeentefonds belasting, die van 30 op 60 werden gebracht en de post bijz L.O. art. 101, die met 1500 verhoogd werd, wees de heer Kostelijk op de ongunstige verhouding, waarin de ge meente zou komen, ten opzichte van de fi- nancieele verhouding als zij volhardde in de tot nu toe gevolgde lijn, om de helft der werkloosheidsuitkeeringen door den polder te laten betalen. Waar andere gemeenten den door hun ingezetenen opgebrachte gelden voor de werkloosheid ten volle in rekening konden brengen en er dus nu reeds voordeel van hadden, kon bij een dusdanig gevoerd beleid slechts de helft van deze gelden ten bate der gemeente gebracht worden. Waar deze bedragen in de toekomst veel grooter zouden worden dan tot nu toe het geval was geweest, stelde hii dusdanige wijziging der begrooting voor, hetgeen met algeineene stemmen werd goedgevonden, waarna de begrooting opnieuw werd vastgesteld. Nadat een paar door den heer Groenland gestelde vragen betreffende werkloozensteun door den voorzitter waren beantwoord, deelde deze mede, dat hij den vorigen dag opnieuw naar den Haag was geweest, ech ter geen bepaald positief antwoord had meegekregen, doch slechts de verzekering, dat men de loopende zaken betreffende de gemeente zooveel mogelijk zou bespoedigen. De heer Wagenaar vroeg of men in de kwestie der kleine tuinders niet tot een lei ding kon komen, zoodat men als de voor schotten eenmaal arriveerden, klaar was met het onderzoek en zoo spoedig mogelijk de gelden kon distribueeren. De voorzitter meende, dat het moeilijk zou zijn een opinie hieromtrent te vormen zoolang men de voorwaarden niet kende. De heer Wagenaar, wederom het woord krijgende, wees er on. dat er inderdaad ge zinnen waren, die in broodnood verkeeren. Hij meende, dat het gebiedende eisch was hierin te voorzien en stelde voor ten eerste plaatselijke hulp aan in broodnood verkee renden, ten twee onderzoek naar benoodigde gelden. De heer Wijnker merkte op, dat in deze de aanvragen om steun in verband met de aardappelziekte geen verirouwbare leid draad meer vormden, gezien den gewijzigden toestand. Volgens de meening van den heer Koste lijk zou het door den heer Wagenaar voor gestelde onderzoek naar benoodigde gelden veel arbeid veroorzaken, die ïater blijken zou vergeefs te zijn geweest, aangezien men weder formulieren zou krijgen in te vullen. Bij goed geleide organisaties waren de aanvragen zeer vlug binnen, wat bij de aanvraag betreffende de aardappeloogst- mislukking was gebleken. De heer Wagenaar zeide, dat er in verga deringen op het gemeentebestuur critiek was uitgeoefend. Als leek was het natuurlijk moeilijk over de bestuurstaak te oordeelen. Toch was een dergelijke stemming hem be grijpelijk. Men wacht en wacht en krijgt niets en hoort niets. De heer Krom stemde toe, dat men inder daad maar wachtte. Hij hoopte, dat men in ieder geval binnen acht dagen antwoord zou hebben. Na nog eenige discussie liet de heer Wa genaar zijn tweede voorstel vallen en bleef alleen bij zijn voorstel om steun aan diege nen der kleine tuinders, die in broodnood verkeeren. De voorzitter wees op de moeilijkheden, die zich ongetwijfeld zouden voordoen. De heer Qant meende ook van deze plaats te moeten wijzen op het gewenschte van verkoop der stapelproducten, indien men daarvan een huis vol had, en geen geld om brood te koopen. Later kon men dan altijd nog weer zien. Hierna werd het voorstelWagenaar met algemeene stemmen aangenomen en besloten steun te verleenen, aan die kleine tuinders, die geacht worden daarvoor in aanmerking te komen, berekend naar den norm, geldende voor werkloozen. (Max. 11 per week). Daarna sluiting. OUDKARSPEL. Neutrale Bond van Boeren- Land en Tuinbouwers. Vrijdagavond vergaderde bovengenoemde bond ten huize van den heer C. Vis alhier. Een 40-tal personen was opgekomen. De heer K. Kaan had de leiding. Van het Hoofdbestuur was aanwezig de secretaris, de heer Vennik van Venhuizen. De voorzitter zeide, dat de bedoeling van den bond wel reeds algemeen bekend is door de vergadering te Noordscharwoude. Wen- schelijk zal het evenwel zijn, dat een en ander wordt besproken. Ten eerste, waarom men er toe over gaat, 'n Neutralen Bond te stichten. We hebben toch een tuinbouworga nisatie, wordt er gezegd, doch daar worden alleen de veilingbelangen behandeld. De per soonlijke belangen der leden zijn daar niet op hun plaats. Dat gaat wel in normale tijden, doch nu is het anders. Met ingrijpende dingen wordt er door verschillende tuinders geen bevrediging gevonden met de behandeling door deze be sturen. Het doel hebben we in „Concordia" hooren uiteenzetten. Een categorie van menschen is van mee ning, dat de leiding in de organisatie niet den geest der leden weergeeft. De arbeiders hebben door organisatie een betere positie weten te veroveren. Dat kan de tuinder niet bereiken. Er wordt nu een zonde bok gezocht en het wordt natuurlijk op de leidende personen geschoven. Hoe komt het, dat voorstellen van een zekere vereeniging in de vergadering van de Provinciale Commissie steeds onwelkom zijn? We moeten gelijk optrekken met personen, die een andere levensopvatting heboen. Dat kan niet. We kunnen niet met hen samenwer ken. al hebben zij ook het beste voor. Er is wel een veilingsorganisatie, ooch de sociaal-economische belangen moeten op een andere wijze worden behartigd. De heer A. Swager was het niet met den voorzitter eens en vroeg, of het geen botsin gen zal geven met de andere organisatie, waarvan wij ook lid zijn. Als er toch n be sluit wordt genomen in den N.M.B. of in de Prov. Commissie, moet de minderheid zich toch bij de meerderheid neerleggen. De voorzitter antwoordde, dat hij op het nut der veilingsorganisatie heeft gewezen Het is niet de bedoeling er tegen in te gaan. De verlaging der pachten en uitstel voor schuldenbetaling wordt niet in den Noorder marktbond behandeld. Er moet een vereeni ging worden opgericht, die de belangen der tuinders behartigt. De veilingsorganisatie moet zich inspannen voor den afzet der pro ducten. Als we reeds allen gezamenlijk wa ren opgetrokken, hadden we de minimumprij zen misschien al gehad. Het is echter de groote laksheid der tuinders, dat zij geen Bond hebben. Alle neringdoenden hebben toch ook hun bondje. Als we in een beteren tijd een sterke organisatie hebben, kunnen we in een slechteren tijd beter de slagen opvan- gen- De heer A. Swager zeide, dat het zeer zeker in den N.M.B. zou worden behandeld als het werd voorgesteld. Als een voorstel levensvatbaarheid heeft, wordt het op den beschrijvingsbrief geplaatst. Spr. is echter bang voor botsingen. De heer G. IJff merkte op, dat, als de L.T.B. demonstratief optreden wilde in Den Haag, deze bond het niet eerst aan den Noordermarktbond zou vragen. De voorzitter wees er op, dat de R.K. een vakvereeniging buiten de veiling om hebben, evenals de Chr. De neutralen meenen, dal zij geen bond noodig hebben. We moeten zeker door schade wijs worden. De heer N. de Geus vond de eischen van het werkprogram te hoog. Punt 15 bedoelt zeker, dat de Staat een minimum inkomèn garandeert van 1000 per jaar. Dat zal demoraliseerend werken. Men zou tevens parasiteeren op het algemeen. De voorzitter zeide, dat het werkprogram niet definitief is vastgesteld. Dit wordt defi nitief vastgesteld in de Bondsvergadering in Februari. Er kunnen dus nog wijzigingen worden aangebracht. De heer Vennik lichtte dit even toe. Er zul len nog wel punten bijkomen en er zullen er ook af gaan. Over punt 15 wordt overal ge vallen. De heer P. Wijn vroeg, of boeren, land bouwers en tuinbouwers vakgenooten waren. Dat is toch ongerijmd. Nu hebben we reeds een conflict met de landbouwers, die zich op onze cultuur gaan toeleggen. De heer G. IJff zeide, dat dit ook in den N.M.B. het geval was. Daarin zijn ook boe ren en tuinders, terwijl de voorzitter vroeg, of die boeren dit voor hun genoegen deden We moeten zooveel mogelijk menschen orga- niseeren, die hun brood uit den grond moeten halen. Het platteland is over het algemeen in de verdrukking. We kunnen het eerst toch probeeren met samenwerkenals het niet sa mengaat, kunnen we ons altijd nog afschei den Dat zal de practijk leeren. De heer Jb. Strijbis vond, dat het niets uitmaakte, men moet samenwerken en des noods iemand in de Kamer zien te krijgen, die voor onze belangen op kan komen. De Noordermarktbond zal het pachtvraagstuk zeker niet behandelen. De heer A. Swager maakte de opmerking, dat als de vereeniging neutraal was, een ieder er lid van kon worden en dan had men weer hetzelfde als in den Noordermarktbond. Het zegeltjesplakken is toch ook in den Noordermarktbond behandeld. De voorzitter was niet bang, dat er anders denkenden in den Neutralen Bond zullen komen. Als de Noordermarktbond iets be sluit, komt het er op aan, hoe de beslui ten worden uitgevoerd; als het bestuur van den N.M.B. niet was als dat van „De Een dracht", zouden er de laatste vergadering wel andere besluiten zijn genomen. We moe ten allemaal kameraden van elkaar worden in de beste beteeken is van het woord. De heer Swager merkte op, dat als het be stuur zijn plicht niet deed, men het dan niet meest herkiezen. De voorzitter zeide, dat dit in geen geval zijn bedoeling is geweest. Acht van de tien menschen gaan echter met het bestuur mee op een vergadering. Dat is de lèksheid en niet goed. Wat zal er van den N.M.B. terecht komen? Het grootste deel is al niet meer neutraal. Daarom moet een Bond worden opgericht. Het zal niet meer zoo lang duren De heer P. Wijn zeide, dat het niet goed was om met het bestuur mee te gaan. De ver gadering van den N.M.B. heeft toch een zelf standig besluit genomen over de sociale las len, waarvoor geen prae-advies was van het Fondsbestuur. De heer C. Borst wees op ce noodzakelijk heid van een organisatie. De voorzitter wees er nog op, dat de transportarbeiders omdat ze wel georgani. secrd waren, wel steun kregen en de tuinders niet. Daar mcesten andere maatregelen voor worden getroffen. De heer H. de Geus zeide, dat men in betere tijden voor de slechte moet zorgen en een reserve kweeken. De voorzitter zeide, dat met de pogingen om de vrachten verlaagd te krijgen, onvol doende rekening is gehouden met de tuin bouwers. Ook met de tarievenonderhandelin- gen kan de Bond goed werk verrichten. Daardoor zal de organisatie voor de tuinders indirect een ruggesteun ziin. De heer C. Borst zeide, dat als de organi satie er in de oorlogsjaren was geweest, men niet zoo zou zijn gedwongen door de regee ring. Ook voor de beste jaren is het nood- zakelijk. De heer De Geus merkte op, dat men door- eengenomen toch een besten prijs voor zijn product kreeg. De voorzitter zeide, dat de Staat veel baten heeft getrokken van onze producten. Nu is het echter andersom en wordt er nu zoo gedaan? Toen is de helft ingehouden var. de bevoorrechten, en als er nu 5 pCt. van de bevoorrechten af moet, schreeuwen ze reeds moord en brand. De heer G. IJff wees op punt 7 van het program, waarin staat, dat elke verbetering in het veilingwezen moet worden nagestreefd en gesteund, de sorteering en verpakking der producten welke daarvoor in aanmerking ko- men en het knoeien moet worden weggeno men en voorkomen. Er zal dus wel geen con flict komen met de veilingen. Men wil er naast werken. De heer A. Swager vroeg of er nog ver band bestaat met het Boerencomité. De voorzitter zeide, dat dit niet bestond, de voorzitter van de Prov. Commissie heeft onzen Bond met het Boerencomité over een kam geschoren, doch daar had hij niet het recht toe. De heer Vennik deelde mede, dat door hem pogingen in het werk waren gesteld om tot samenwerking te komen met den L.T.B. in zake de credieten, doch hij had nog geen be richt ontvangen. De heer G. IJff zeide, dat men bij de geor- ganiseerden achterstond. De bevoorrechten krijgen zoodra zij werkloos zijn een uitkee- rig. Ook wat betreft de vakopleiding. De heer Vennik zeide, dat de personen, op het Congres te Hoorn voor zich persoonlijk hebben gesproken, niet namens den Bond. Er werd een afdeeling opgericht met een aantal van 40 leden. In het bestuur werden de heer N. Kaan, C Borst Pz., G. IJff, D. Wonder en P. Wijn ge kozen. Behalve de laatste, die bedankte wegens drukke werkzaamheden, namen allen hun benoeming aan. Op den heer Wijn volg de in stemmental de heer L. Kalverdijk, die de benoeming aannam. De heer C. Borst zou van iedere afdeeling een Hoofdbesturslid willen hebben, doch dat was volgens den heer Vennik onbegon nen werk. Het voorloopig Hoofdbestuur zal uit 7 personen bestaan, waarbij dan zal wor den gerekend, dat ze uit een bepaald district komen. Het bestuur werd voor de eerste Bondsver gadering vrij mandaat gegeven. Er zullen twee leden van het bestuur als afgevaardig den worden aangewezen. Het is de bedoeling, dat 2 leden van het Hoofdbestuur uit het centrum Langendijk worden gekozen. Hierna werden eenige huishoudelijke zaken besproken. De voorzitter spoorde allen aan te doen, wat ze konden om nieuwe leden te krijgen. De heer Borst beval het stuk in de cou rant Van den heer Rozelaar ter lezing aan. De contributie moet nog worden vastge steld, doch zal in geen geval minder bedra gen dan 1 per jaar. De heer C. Borst zou een zelfde vertrou wenscommissie willen instellen, zooals ook in Sint Pancras en Koedijk is gebeurd. Daar kunnen verschillende menschen, die met de betaling van sommige dingen, zooals belas ting, zitten, zich vervoegen. In Sint Pancras hebben door die commissie reeds een 20-tal uitstel gekregen. We kunnen dit wel aan den raad verzoeken. De voorzitter vond dit zeer symoathiek en geloofde, dat de raad hiertoe wel zal willen overgaan. De neringdoenden kunnen echter niet voor alles opdraaien. Die moesten net als in het Waarland doen, waar aanstonds niet meer op crediet zal worden geleverd Dan zal er wel meer aandrang komen op het gemeentebestuur. De heer G. IJff zeide, dat het wel wensche- lijk is, dat een regeling wordt getroffen. De financieele toestand der gemeente is niet zoo, dat ze niets meer kunnen doen. Na nog eeni ge bespreking sloot de voorz. de vergadering. MIJNHARDT'S SALMIAK-TABLETTEN Doozen 20 en 30 et. Bij Apoth. en Drogisten 47. 47. Ping, Pang, bom boemrrrrrrrtttttt Een plof, een oorverdoovend geschreeuw van alle dié- en en kreten om hulp. Het huis stortte in. Groote rook- w olken stegen omhoog en lang duurde het, voor men de ramp kon overzien. Wat was er gebeurd? Het ben zinekannetje dat Tuimeltje zoo onvoorzichtig had weggenomen, was ontploft en kermend lagen de die ren bij het ingestorte huis. 48. Daar lag een spin, die een balk tegen zijn voor- K^°riieSK gn g^n had' lanSuit °P den grond. Kikker Karei had roode oogen van de rook. Tuimeltje had gaten in zijn hoofd en een der torren leed erge buik pijn. lug waarschuwde men de verpleegster Dege nen die nog loopen konden moesten direct naar huis.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6