AmsteaLamsdie !Bmts Amerikaansche notities DE GOUDSCHE KERKRAMEN. De verkoop der speciale postzegels. Gelijk men weet, zijn eenigen tijd geleden, in twee waarden, postzegels uitgegeven waar van de hoogere opbrengst ten bate komt van het herstel der Goudsche kerkramen. Van deze postzegels zijn verkocht: 211.755 stuks van 1 cent en 213.864 stuks van 6 cent. De verkoopwaarde bedroeg resp. 3 en 10 ct. DE REIS VAN HET BELGISCHE KROONPRINSELIJK PAAR NAAR OOST-AZIE. Waardeercnde woorden voor hel Nederlandsche volk. De correspondent van de N.R Ct. te Brus sel meldt: Enkele uren vóór hun vertrek naar Indo China, gisteravond, mocht ik uit den mond van prins Leopo'.d en prinses Astrid van Bel gië vernemen, hoezeer zij er zich over verheu gen, ook deze verre reis weer aan boord van een Nederlandseh schip, De Marnix van de St Aldegonde, te kunnen ondernemen. De prins liet zich in de meest waardeerende be woordingen uit over het Nederlandsche volk als zeevarende en koloniseerende natie en roemde de kalme zekerheid en technische be kwaamheid van de Nederlandsche seheeps officieren en zeelui in het algemeen, samen met de zorg voor comfort, orde en degelijk heid, welke op de groote Nederlandsche paketbooten geen ijdel woord is. Aan hun bezoek aan Nederlandsch-Indië, een paar jaar geleden, bewaarden de kroon prins en de prinses naar uit het gesprek ver der mocht blijken, een onuitwischbaren in druk. „Met buitengewoon groot genoegen", zoo zeide prins Leopold, „zullen wij Neder landsch-Indië, waar voor ons zulke heerlijke herinneringen aan verbonden zijn, het zij dan ook slechts eventjes, terug zien". DIENSTMEISJE IN BRAND GERAAKT. Vermoedelijk ten gevolge van het in aan raking komen met een petroleumkachel ge raakten de kleeren van een dienstmeisje te Amstelveen in brand. Het meisje vluchtte in vlammen de staat op. Een juist passeerende auto stopte onmiddellijk. De inzittenden hol den toe en mochten de voldoening smaken het vuur te blusschen. Niettemin werd het meisje in zorgelijken toestand naar binnen gedragen De eerste hulp werd door een dokter ver leend, die onmiddellijk vervoer naar de luther- sche diaconessen-inrichting te Amsterdam noodzakelijk oordeelde, zegt de Tel. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE EN OPLICHTING. Ter beschikking van de justitie te Gronin gen is gesteld de 29-jarige krantenbezorger A S. wegens valschheid in geschrifte en ver duistering van gelden ten nadeele van de „Telegraaf", „Het Nieuws van den Dag" en een van de Groningsche bladen. Ook knoei de hij met de ontvangsten van weekbladen, welke hij moest bezorgen. SLAPTE IN HET BEDRIJF. De Noord-Nederlandsche Machinefabriek te Winschoten heeft wegens slapte in het be drijf 25 man personeel ontslagen, waaron der er zijn met 25 dienstjaren. DE STAKINGEN VAN TEWERK- GESTELDEN. Een arrestant van Hoornster- zwaag vrijgelaten. De officier van Justitie bij de rechtbank te Leeuwarden heeft een der vijftien verdachten op vrije voeten gesteld. De overigen worden verdacht van met vereende krachten openlij ke geweldpleging tegen personen of goederen en van afpersing. Een schare vrouwen uit Jubbega vraagt steun. Een schare vrouwen uit Jubbega, die naar Aanleiding van de voorgeschreven orde maatregelen, door den burgemeester uitge vaardigd, in rijen van drie marcheerden, trok gister naar het gemeentehuis van Scho- terland te Heerenveen, waarvan een deputa tie door den burgemeester Falkena ontvan gen werd. De anderen werden in de vestibule toegelaten. De vrouwen kwamen haar nood klagen door gebrek aan inkomsten voor haar gezinnen en vroegen aan den burgemeester om uitkeering. Deze antwoordde, dat, waar het uitgeslotenen in een werkverschaffing geldt, hij geen steun kon toezeggen. De be slissing in dezen ligt aan den minister, dien hij met haar verzoek in kennis zou stellen. BLANCO CHEQUE GESTOLEN. Rum 9000 erop geïnd Ten nadeele van een te Amsterdam geves tigde maatschappij is een in blanco getec- kend chèque gestolen. De dief of een an der heeft er een bedrag van 9040 op in gevuld en het papier bij de Bank-Associatie ter verzilvering aangeboden. Daar de chèque volkomen in orde was en de diefstal nog niet bekend was, heeft het personeel zonder bezwaar het bedrag uitbe taald. De aanbieder is met het geld weggegaan en men weet heel weinig van hem. De poli tie onderzoekt het geval. BENZINEBELASTING ONTDUIKINGEN GECONSTATEERD. De opsporing van benzine, die niet voor de navordering van het verhoogde invoer recht is aangegeven, gaat steeds voort. Door de ambtenaren der accijnzen te Helmond is thans weder te Mierlo-Hout een partij opge spoord van 720 liter in vier vaten Hiervan bevond zich 1 vat in een garage, 1 op het erf en waren er twee in een put onder krullen verborgen. Ook te Veghel is een partij van 600 liter opgespoord. Rijksambtenaren hebten met assistentie van rijkspolitie in de gemeente Uithoorn bij land bouwers en particulieren ongeveer 14 000 L. frauduleus ingeslagen benzine in beslag ge nomen. Dinsdag hebben kommiezen der belastingen bi] een veehouder onder Nieuwer-Amstel 1500 liter benzine ontdekt, verborgen onder een een mesthoop. De geheele voorraad is in beslag genomen, en tegen den veehouder werd pro ces-verbaal opgemaakt. Te Varsseveld hebben kommiezen beslag gelegd op 1700 liter benzine. HET BRANDWEERALARMSTELSEL TE AMSTERDAM. Naar de Tel. verneemt is met ingang van gisteren het nieuwe brandweeralarmstelsei, waarop 377 openbare melders zijn aange sloten, volledig in werking getreden. EEN MOLENWIEK GEVALLEN. Van den te R'dam bekende specerijmolen De Lelie, aan de Kortekade is gistermorgen een wiek gebroken en omlaag gestort. Persoon lijke ongelukken zijn niet gebeurd. De wiek is op het terrein bij den molen terecht gekomen en gedeeltelijk op het hek, dat het terrein van den rijweg scheidt, blijven rusten. Aan het hekwerk en aan de balie werd eenige schade toegebracht. Deze molen is destijds, met het oog op het boschplan in Kralingen, onteigend. De ge meente heeft toen de verplichting op zich ge nomen, om regelmatig een onderzoek naar de betrouwbaarheid van het wiekenstel. enz. in te stellen. Dat onderzoek heeft ook steeds plaatsgevonden; zoo is er verleden jaar Sep tember nog een onderzoek ingesteld, waarbij echter niets werd gevonden, dat er op wees, dat binnen afzienbaren tijd één van de wieken het zou begeven. Juist dezer dagen zou er op nieuw een onderzoek worden ingesteld. NATIONAAL CRISISCOMITE. De N.V. A. Kreymborg en Co. te Baarn heeft een toezegging gedaan gratis aan het comité af te staan alle soorten van mans-, jongens- en kinderkleeding en bonneterie tot een totale waarde van 10.000. DE RELLETJES TE ENSCHEDE. Vier arrestaties. De politie te Enschede is er thans in ge slaagd eenige personen te arresteeren, die relletjes hebben veroorzaakt in verband met de staking in de textielindustrie. Vier jonge mannen zijn gearresteerd. Zij worden ver dacht van het in vereeniging geweldplegen tegen personen of goederen. Twee van hen hebben een volledige bekentenis afgelegd. BESCHERMING VAN PLANTEN. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot goedkeuring van het op 16 April 1929 te Rome gesloten verdrag tot bescherming van planten. Blijkens de toelichting, is op uitnoodiging van de Italiaansche regeerir.g op 16 April 1929 te Rome dit verorag gesloten, nadat reeds in Maart 1914 als resultaat van een te Rome gehouden Internationale Phytopatolo- gische Conferentie de tekst voor een zoo danig verdrag was vastgesteld, hetwelk echter ten gevolge van het uitbreken van den were'doorlog nimmer is tot stand gekomen. Het verdrag is geteekend door Oostenrijk, België, Brazilië, Chili, Egypte, Spanje, Fin land, Frankrijk, Haïti. Hongarije, Italië. Luxemburg. Marokko, Paraguay, Nederland. Portugal, Roemenië, Zuid-Slavië, Zwitser land. Tunis en Uruguay. BANKIER AANGEHOUDEN. Dinsdag heeft de justitie te Middelburg een bankier aangehouden, die te Vlissingen een bankierskantoor heeft gehad onder de firma De Koster en Co welke firma 16 September in staa: van faillissement is verklaard. De aangehoudene, die er van verdacht wordt zich te hebben schuldig gemaakt aan ver duistering van hem toevertrouwde gelden, is naar het huis van bewaring overgebracht. VERKEERSONGEVALLEN. Vijf-jarig kind aangereden. Op den Charloischen Lagedijk te Rotter dam heeft een autobus, die voor een vracht auto moest uitwijken een vijfjarig jongetje aangereden. Het kind kreeg inwendige kneu zingen. Het is naar de ouderlijke woning aan den Charloischen Lagedijk gebracht waar het kort daarna is overleden. De autobus is in beslag genomen. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemaakt. Uitwijken is de boodschap. Op de hoek van de Steenstraat en de Spij kerlaan te Arnhem is gister de 22-jarige mej. van B. bij het oversteken van de straat door een vrachtauto gegrepen en onder een der achterwielen geraakt. Met zeer ernstige verwondingen is zij in een nabijzijnde apo theek gebracht en vandaar in hopeloozen toestand naar het gemeenteziekenhuis ver voerd, waar zij later aan de gevolgen is over leden. Het ongeluk is geschied, doordat mej B., die een parapluie op had, niet voldoende heeft uitgekeken Oude vrouw overreden en gedood. Gisteravond is te Murmerwoude de zeven tigjarige weduwe C. de Jong, die plotseling den weg overstak, door een auto overreden en gedood. Te water gereden. Gistermorgen ongevver 12 uur is de vrachtauto van den vrachtdienst, welke den dienst onderhoudt tusschen Amsterdam en Den Helder, even voorbij Westeinden in het Noordhollandsch kanaal gereden. De chauf feur trachtte den wagen uit den berm van den weg, waarin hij was geraakt, te halen, doch daarbij slipte de wagen op het gladde asfalt en sloeg over den kop in het water. De zoon, die met den chauffeur meereed werd uit den wagen geslingerd en kwam op den auto terecht. Aan zijn aanwezigheid is het te dan ken, dat de chauffeur gered werd, daar deze geheel onder den wagen kwam. De chauffeur werd vrij zwaar gewond aan het hoofd. KORTE BERICHTEN. De minister van Financiën heeft heden na kort verlof zijn ambtswerkzaamheden her vat. De zaak van den overval op den post auto aan den Van Lennepweg te Den Haag, terzake waarvan een vervolging is ingesteld tegen een verdachte, die evenwel blijft ont kennen, zal door de Haaggsche rechtbank behandeld worden op Dinsdag 26 Januari. Na aandrang van een paar raadsleden heeft de burgemeester van Maastricht toege zegd te zullen overwegen een der aan te vul len plaatsen bij de politie een vrouwelijke inspecteur te doen innemen. Te Amersfoort is overleden, 63 jaren oud, de gep. Schout-bij-nacht titulair A. C. de Joncheere. Bij de Dinsdagavond te Hilversum ge houden veiling van het terrein aan het Su- sannapark aldaar, waarop het openlucht theater, groot ruim 41 aren, werd het perceel opgehouden voor 6000. Te Oldehove (Gr.) is de 19-jarige Leentje van Dijk op weg naar huis in het Hoendiep geraakt en verdronken. (Van onzen New-Yorkschen correspondent). Vijf en zestig procent van 's werels film productie komt uit Hollywood, dat tachtig procent van de inkomsten weer oogenblikke- lijk omzet in nieuwe producten. Kwantitatief levert het bijna tweemaal zooveel films op dan alle anderen landen bij elkaar, een vijf de van het Amerikaansche kapitaal is be legd in deze industrie, die de derde in groot te van de nationale industrieën is. Natuurlijk zou ik nog veel meer cijfers kunnen aanha len hoeveel menschen ei" hun brood mee ver dienen, welke salarissen sommige sterren ontvangen, hoeveei de groote films kosten en dergelijke dingen meer. Maar het ligt een maal niet in- onzen Europeeschen aard om door cijfers overrompeld te worden en a pri- ori aan te nemen, dat het goed moet zijn, omdat er zoo met millioenen in gesold wordt. Wij vragen eerder naar de hoedanigheid dan naar de hoeveelheid, een gedachtengang, die langzamerhand ook bij de Amerikanen meer en meer populair wordt. Wat de bioscoop voor Amerika beteekent, is niet in een paar woorden te zeggen, en met Amerika bedoel ik natuurlijk het kolos sale werelddeel, vol kleine steden, dorpen en gehuchten, behalve de groote steden. De bioscoop, 's avonds.door de week of 's mid dags en 's avonds óp Zondag neemt er de plaats in van allerlei bezigheden en amuse menten in ons vaderland, die hier of niet mogen of niet bekepd zijn. Waar is hier het café of de daarmee verwante sociëteit of club? De Volstead Act heeft niéts overgela ten dan de ice cream parlors, waar de at mosfeer even kil is als het genotene en waar men even lang op een hooge kruk blijft zit ten als de soda of sundae duurt. Het blijft voor den Amerikaanschen toerist altijd een wonder, dat men in Europa met een enkel glaasje bier voor zich uren ongestoord van het caféleven geniet, kijkend naar voorbij gangers of nieuwe gasten, luisterend naar een strijkje, de nieuwste kranten lezend of een spelletje biljartend. De zoogenaamde „ipool rooms", waar ge- bil jard wordt hier, zjjn het toppunt van on gezelligheid en hun"bezoekers zijn in het al gemeen van het allOoi als wij in ongure kroegjes aantreffen: het zijn de plekken bij uitnemendheid, waar de politie gaat snuffe len naar verdachten. Waar zijn hier de ke gelclubs, de zangvereenigingen, de Nuts- avonden, schaakclubs, damclubs e.d.? Het eenige wat er hardnekkig jn den familie kring gedaan wordt is kaarten, poker en bridge, maar gezelligheid buitenshuis, zoo als wij Europeanen van het vasteland die kennen Engeland geldt ook in deze eenigszins als de vestibule van Amerika met onze Biergarten, tearooms, cafétafeltjes op de trottoirs of terrassen onder gekleurde parapluies, is hier ten eenenmale ondenk baar en onbestaanbaar. Hetgeen waarschijn lijk een karaktertrek van het volk is, die aan gewakkerd wordt door omstandigheden. Maar ik heb genoeg in kleine Amerikaan sche plaatsen rondgekeken, om te weten, dat de eerste en eenige groote afleiding de bios coop is; in sommige heel kleine dorpen maar eens per week en ik heb het meegemaakt, dat letterlijk de heele bevolking, zuigelingen in cluis, tegen den avond het plaatsje leeg ach ter liet en per auto eenige tientallen kilome ters verderop ging om een filmvoorstelling mee te maken. Zooiets bewijst welk een macht de film op de Yankee-menschheid heeft en andersom hoe dit publiek op zijn beurt dit eischt en het andere vierkant weigert. En nu. is de eigenaardige coïncidentie, dat, wat de farmer van Oskaloosa wenscht te zien voor zijn amusement, ook genoten wordt door het uitgaande publiek van Amsterdam of Kopen hagen, dat nu niet altijd zoo veel voelt voor Amerikaansche humor en drama, maar dat in de afgeloopen jaren heeft moeten aanzien bij gebrek aan beter of ander. In vroeger jaren hield Hollywood zich voornamelijk bezig met de vraag, hoe zooveel mogelijk zaken te doen, alles wat het de we reld inzond werd vertoond en toegejuicht, en kele bercepscritici niet meegerekend, die an dere dingen van de film eischten dan een on zinnig verhaal, veel klatergoud, mooie fi guurtjes en knappe gezichten en het onver mijdelijke Gelukkige Slot. Natuurlijk ging Europa speciaal Duitschland een ande ren kant op en andere films vonden ook hun weg naar New-York en meerdere groote ste den hier, waar zij met verbaasde oogen beke ken werden en over het algemeen niet ge waardeerd als te realistisch, te weinig op- vroolijkend en technisch niet volmaakt ge noeg Buiten de groote steden kwam zij niet eens en wat de techniek betreft had men hier misschien gelijk. Dat laatste is echter veran derd en ik behoef mijn lezers niet op een groot aantal Russische, Fransche, Duitsche en zelfs Engelsche fiims te wijzen, die stuk voor stuk meer waard ziin in ieder opzicht dan tien Amerikaansche. Langzaam en met tegenzin heeft de groote „men" moeten toegeven, dat Hollywood nooit in staat is geweest een „Potemkin", een „Variété", een „N i.elungen", een Dr. Cali- gari" af te leveren, en raakte gewend aan an dere opvattingen, zij het met geweldig tegen- stribbe'en, zooals Jannings kan vertellen, die zijn „Way of All Flesh" met alle geweld een logisch en droevig einde wilde geven maar in Hollywood wilde men even steKb een gelukkige familiehereeniging onder der Kerstboom uitbeelden Jannings kreeg zijn zin en men weet met welk succes Vanaf dat ocgenblik hebben Amerikaansche regisseurs het aangedurfd om een beetje af te wijken van de suikerzoete cliché-beloonde deugd, ge strafte ondeugd en aan het slot een iange kus. Toen kwam de geluidsfilm met zijn proble men. De gedrukte teksten verdwenen, dialoog kwam er voor in de plaats en Hollywoo stond voor een berg van bijkans onoverkome lijke moeilijkheden. Die het in de eerste jaren ook haast niet te boven kwamoude beroemd heden werden waardeloos, gloednieuwe krachten stegen als vuurpijlen omhoog, de actie vertraagde, de fotografie werd intenser en bovenaan kwam te staan: het verhaal. Was de talkie een dozijn jaren eerder versche nen, dan was waarschijnlijk de Wild west met Tom Mix, Buck Jones en zulke cowboys in sprekenden lijve op het doek gekomen. On gelukkigerwijze leefde Amerika tijdens en na het verschijnen der geluidsfilm in de nacht merrie der misdadigersbenden, de zooge naamde „gangs", waaraan Al Capone, Jack Diamond en nog een heel leger minder aan mijn lezers bekende heeren zulk een inter nationalen roem hebben verschaft. Dus kre gen wij de „gangster picture", de bendefilm. Men kent haar in het vaderland ook: „Dok ken van New-York", „Onderwereld van Cht- cago" en zulke griezelonderwerpen. Holly wood heeft hen de wereld ingestuurd als af schrikwekkende les, omdat aan het eind na tuurlijk altijd de wet de boosdoeners bij hun kraag pakte, maar inmiddels hadden de hee ren boeven maar een fijnen tijd en de film eindigde juist op het allerbelangrijkste punt voor het gekrente rechtvaardigheidsgevoel, n 1. waar de schurken de gevangenis ingin gen of op weg naar den eledrischen stoei En zoodoende werd de straf aan de verbeel ding overgelaten en die is altijd nog een beetje onwezenlijker dan op het witte doek. Langzamerhand is het aan het minder worden, maar het is nog niet zoo lang gele den, dat de eene gang-film na de andere ver scheen en dat u er voor gespaard bent geble ven komt, omdat op de buitenlandsche film- markt andere eischen gesteld worden en kunnen worden wegens concurrentie en om dat de Yankee-boeventaal voor een vreemde ling heelemaal onbegrijpelijk is. Maar toch blijft de vraag bestaanwaarom wordt ben denoord en bendelid, kortom de misdadiger, zoo verheerlijkt? Ten eerste is het niets nieuws; vóór de films bestonden, waren too- neelstukken en stuiverromans van hetzelfde genre er. Jesse James, Wild Bill Hickok niet te vergeten de nimmer overtroffen r.? falo Bill, die met de Wilsons, Nick Can Lord Raffles en dergelijke helden de ik1* gensfantasie van een kwarteeuw geleden k! zig hielden waren prototypen van Al c pone, Iamacia, Coll, Schultz, Diamond t onze hedendaagsche misdadigers. Ten tweede is het een gevolg van de hist„ rische landsontwikkeling. Het pionierschap van de immigranten over de laatste eeuwen ging gepaard met heel veel avonti ren, waarin handhavers en overtreders van de wetten zoo door elkaar heen leefden en nu het een, dan het andere waren, dat <2 grens tusschen beiden moeilijk te bepaU was. Van Bill Hickok is het bekend, dat hil eerst drie en dertig menschen om het levJ bracht, voor hij tot sheriff van Albilene jn Kansas benoemd werd en als zoodanig me. ijzeren vuist de orde bewaarde onder de be- volking van veedrijvers en avonturiers zon' der ooit meer een schot te lossen en als een algemeen geacht man ten grave daalde. Van welken kant men het ook bekijkt, wet en haar vertegenwoordigers komen er altijd roemloos af en hier heeft Presideni Hoover onlangs zijn verbazing nog eens over uitgesproken in een rede ten overstaan van de International Police Chiefs conferen- tie. „Sentimentaliteit bij sommige menschen maakt helden van misdadigers en in plaats van de verheerlijking der gangsters, dienen wij de politie te roemen, die haar plicht doel en* haar leven geeft voor de bescherming van het publiek. Met vertrouwen wacht ik op den dag, dat iedereen naar zijn beste krach- ten heipen zal om de wetteloosheid te be. strijden". Zoo denken er zonder twijfel velen over en het blijft nog altijd een open vraag: doet een gangfilm meer goed dan kwaad of omgekeerd? Volgens hun eigen getuigenis vinden de heeren van het vak de films van het begin tot het eind een totaal scheeve voor stelling van zaken en de politie is het daar mee ee'ns Hoe echter de invloed van zulk? vertooningen op de jeugd zal zijn is maar met één woord te bestempelen: verkeerd! SCHERMERHORN (December). Geboren Aletta, d. van Chr. Polsen C. Wever. Johanna Adriana. d. van Jacob Borsjes en Jac. de Wilde. Geertje, d. van KI. Langendijk en M C. Mauriks. Overleden: C irdus Jong (overled® te Alkmaar), 30 jaar. j. j. Mauriks, 59 jaar. van 14 Januari 1032. Opgave van i%oordh«llanilseli IiainH»oiivM*reflicl W, Koers van heden te (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLENINGEN. 414 Nederl. 1917 4' 1931 BANK-INSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Handelsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie -. Berkels Patent Catvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Uoilever 1 NDUSTR. OND. BUITENL. Am Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito aclions MIJNBOUW. Alg Explor Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon. Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabash 'Exdividend. tExclaim. PROLONGATIE Vorige WISSf'f.KO Vorige koers 92 758/., 5.8/4 öl'/2 76»/, 43 29 6-8/1 1D/S 181 9GVb 109 18 245/16 Vs 218/8 t*/8 /10 13 2'/W 71 I7&3/s 1258/, «O'/, 42 27 00 71 36:>/s 00 107 H 5/a 7S 67/l6 '7/s 46'/8 20'/, '23 20'/, 18/S 48/a .3 17 1 Va b5 140 2:1/s 179»/, 205 88 13»/, 7«8/s 3'/i6 koers ERSEN pl.m. 1.30 59 60'/, 46 Vt 6'»/, 15 lt>5 94 115'/, 19 5'/, 23y, 6'/s 46 1 3 184'/, 127 8 - 44»/. 72 38 o3 124'/, 78 ÏÏ/l 56 22 24 23 145 27 185 207y, '4'/, 83 pl.m. pl.m. pl.m. 1.45 2.00 2.15 1 Ml 01'. 45 46 65'/, 65 148/, 14,-8/j 14-'/, 90»/,-l 91 91'/, 115-1/4 IH'/ri 114-1/4 25'/,-% 2H-s/s 2-6/io-) 3/r7/s 228/8.'/, 37/g ~/io 3Vs i 184-7/, 184J-V, 184)- 37-8 123J-4.\ 123%-4 124»L-l l' -:0 Hu;-» 67 ,X/jo 4-V10 48/s Ij 51-'/, 5 4-»/„ 53 228/i 228/4 23 1% Va - 1 1 1 1 1 S»/« 28/8 -»lt 28/, DCt, jieUeu AMSTERDAM. 2'/, pCt. J NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Perijs Bazel*' (Be,*a' Weenen p.'Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York si;!!!'*' Vorige koers 8.49 58.95 9 76'/, 34.60 48.55 46.50 47.50 45 75 249.1/4 12.6U Koers op heden 2 uur 8.60 59:07'/, 9.77'/, 34.62'/, 48.60 4675 47.75 46 25 249.8/u 12.60 1 5 STEEWENBRUG, TEL. I»*-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10