Agenda „NAARYAMATO" Jmgezonden Stukken Jkownciaat Tlieuws fucfUouact £aatste b ^Bucgedijke Stand Stad en O ASPIRIN lüeet&ecicht 3de UITVOERING Daarom is eenig op de wereld Vrijdag 15 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Boete (sens); hoofdrollen Conrad Na gel en Dolores Costello. Toegang voor per sonen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer De trek naar het Westen (sens.) Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater, eerste hoofd nummer Wij schakelen over op Hollywood (revue); 2. De Boemelluitenant (kom.), hoofdrollen Paul Heidemann, Ernst Verebes en Charlotte Ander. Toegang voor perso nen van eiken leeftijd. 8 uur, bioscoop Harmonie, voor de Volks universiteit, vertooning film Jeanne d' Are. Zaterdag 16 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Boete (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De trek naar het Westen (sens voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Wij schake len over op Hollywood (revue); 2. De Boe meiluitenant (kom voor alle leeftijden. 8 uur, Zaal van Gijzen (Breedstraat), worstel-avond Geheelontb.-sportclub. 7 30 uur, De Unie, bridgewedstrijd ten bate van het Nationaal Crisiscomité. 8 uur, Harmonie, feestavond „Turnlust". In 't Gulden Vlies, balmasqué van de A. O. en O.-vereeniging. Zondag 17 Januari. In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doorloopende voorstelling van Boete (sens.); boven 18 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van De trek naar het Westen (sens); voor alle leeftijden. In Victoria-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Wij schake len over op Hollywood (revue); 2. De Boe melluitenant (kom.); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer Voorloopige hechtenis (dram.), hoofd rollen Gustav Fröhlich en Albert Basser- mann. Toegang voor personen boven 18 j. 2 uur, Harmonie, derde uitvoering Naai Yamato. Bij ter Burg te Schoorldam, uitvoering. bood, was afschuwelijk, en ik was blij, aldus de inspecteur, dat het andere met een jas was bedekt, want het was verschrikkelijk. Bewonderenswaardig vind ik de tegenwoor digheid van geest van den heer Zeijlemakers. Hij moet zijn zenuwen goed in bedwang hebben gehad, om direct, nadat hij zijn makkers daar op de brug zag liggen, den brugwachter te waarschuwen en later nog naar den politiepost aan den Mijl te snellen, om daar bericht te geven. Hijzelf was daar door de eerste, die de politie van het geval in kennis stelde, hetgeen wel iets bijzonder is. E)e oorzaak van het ongeluk is naar mijn meening, aldus vervolgde de heer ron- teine, onoplettendheid, vooral omdat het reeds schemerdonker was en dus dubbe e waarzaamheid geboden was. Graag had ik den. machinist van dien trein nog even ge sproken, maar dit kon niet, want die zit nu in Brabant met zijn machine. Wij spraken nog den heer J. FGuise, as sistent bij de spoorwegen op het station te Zwijndrecht, die kort na het ongeval ter plaatse was. Deze noemde den aanblik, dien de slachtoffers boden, gruwelijk. Voorts deed hij ons nog een zeer bijzondere mede- deeling. Nadat de bewuste trein, No. 189, te Dordrecht was aangekomen, bleek daar dat er een koppelhaak van een der wagens was losgeschoten. Het is dus zeer waarschijnlijk, dat het derde slachtoffer, dat volgens de mededeeling van den heer Zeijlemakers niet ernstig verminkt was, door dezen loshan genden haak is gegrepen en een eindweegs s meegesleurd. Zijn verwondingen zullen dus niet zoo ernstig zijn geweest, als die van de andere slachtoffers. drie anderen, die door het geraas den achter hen aankomenden trein niet konden hooren, werden gegrepen en op slag gedood. De overlevende waarschuwde den brugwachter en de politie, die spoedig ter plaatse waren, evenals de directeur van den geneeskundigen dienst. Ook het parket uit Dordrecht arri veerde en nam de situatie in oogenschouw. De lijken werden per brancard naar het ge meenteziekenhuis overgebracht. De slachtof fers zijn A. Albers uit Deventer, 24 jaar, as sistent-landmeter; P. Stroosnijder uit Vlis- singen, 20 jaar, eveneens assistent-landme ter en G. Hagendijk uit Capelle a d. IJssel, 21 jaar en helper. De machinist van den trein had, zooals hij later mededeelde wel een schok of iets der gelijks gevoeld, doch was gewoon doorgere den Een gesprek met den heer Zeijlemakers. Een paar uur na het ongeluk sprak de correspondent van de Tel. den overlevende van het ongeluk den heer H. Zeijlemakers, op een kamer van een zijner collega's, die toevalligerwijze ziek was en dien dag geen dienst had verricht en dus hierdoor bij het ongeluk niet betrokken, was, hetgeen wel licht een geluk voor hem beteekenen mag. De heer Zeijlemakers was, zooals zich laat begrijpen, nog zeer zenuwachtig en ge heel onder den indruk van het gebeurde. Ja, zoo zeide hij, het ongeluk is ont zettend en grijpt ons des te meer aan, om dat wij altijd gespot hebben met het gevaar, dat wij door het oversteken over deze brug liepen. Pas enkele dagen geleden nog spron gen wij net voor een trein weg en wij heb ben er daarna nog om gelachen. Wij kwa men vanavond van Zwijndrecht terug en gingen, zooals wij reeds een maand lang doen, de brug over. Wij liepen aan den lin kerkant, mijn drie kameraden voorop en ik ongeveer tien meter daarachter. Plotseling zagen wij recht voor ons uit de lichten van een trein en wij sprongen naar de andere baan. Juist had ik mijn éénen voet op de houten planken tusschen de twee spoorba nen, toen ik toevallig omkeek en aan den anderen kant twee helder witte lichten van een anderen trein zag aankomen. Onmiddellijk sprong ik terug, vlak voor den eersten trein heen, die reeds dicht was genaderd en klemde mij met mijn armen wijd uit aan de brug vast. De trein schuurde langs mij heen, doch raakte mij niet. Toen het gevaar geweken was, liep ik op de brug terug en had er nog geen flauw vermoeden van, dat er een ongeluk gebeurd was. Ik dacht, dat de anderen in de z.g. bakken van de ijzerconstructie van de brug waren ge kropen. Toen ik echter niets zag riep ik ..Komen jullie?" Doch ik kreeg geen ant woord. In het duister zag ik iets zwarts op de brug liggen en kwam tot de vreeselijke ontdekking, dat daar twee van mijn kamera den zwaar verminkt lagen. Een eind verder vond ik den derde. Hij was waarschijnlijk een eind meegesleurd door den trein. Rustig lag hij op den rug met de handen boven het hoofd. Bloed zag ik niet; wel waren zijn kleeren ernstig gehavend. Bij deze laatste woorden zagen wij pas hoe ontzettend het voorval den heer Zeijle makers had aangegrepen. Van October af waren de landmeters, zes in getal, te Dord recht woonachtig. Nog maar korten tijd waren zij dus in dienst van het Rijkswegen bureau van den Waterstaat en reeds nu werden zij, zoowel als het nog niet zoo lang bestaande bureau, getroffen door deze ramp Een vreeselijke aanblik. De correspondent van de Tel. sprak over dit rampspoedige gebeuren nog den chef van de recherche te Dordrecht, den heer J. Fonteine, die, hoewel hij natuurlijk in zijn loopbaan bij de politie reeds vele drama's heeft medegemaakt, toch kennelijk onder den indruk van het gebeurde was. De aanblik, dien het eene slachtoffer BELANGSTELLING VAN PRINSES JULIANA. Naar wij vernemen, ligt het in het voor nemen van prinses Juliana de voorstelling van Boris Godunov van de Wagner-vereen i- ging in den stadsschouwburg te Amsterdam bij te wonen. Zondagmiddag 2 uur. MORGEN PLAATSBESPREKEN. Beslist alleen op vertoon van kaarten. Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur, Misschien wordt het wat vervelend, maar hier in het Westelijk deel der stad is het met de radiostoringen al heel erg. De heer De Graaf heeft deze storingen maar eenige ma len per dag op een vasten tijd (wat wel door een hoog frequent bestralingsapparaat is wat op vaste uren gebruikt wordt) maar hier is den geheelen dag een h.f. ratelstoring, welke zoo hevig is, dat stations zooals Ka- lundborg, Daventry enz. nagenoeg wegge blazen worden en de muziek van Hilversum somtijds vervormd wordt. Alleen op de lange golven tusschen 900 M. en 1900 M. is dit het geval. Evenwel ben ik er zeker van wie deze sto ringen veroorzaakt en wel het onderstation der Ned. Spoorwegen ten behoeve der electr treinen (de treinen zelf storen nagenoeg niet) waar blijkbaar apparaten staan welke deze h.f. storingen veroorzaken, door den rijdraad worden deze langs de geheele lijn „uitgezon den", dat zal ook de storing wel zijn te Heiloo waar de heer Speur over schreef, daar het geratel hier ook nog op 500 M. afstand van de spoorlijn hoorbaar is. Allen des nachts tusschen plm. 1.30 en 4.30 is deze storing weg en bij informatie bleek dat dan het net der spoorwegen stroomloos is. Gaarne wil ik beproeven een eind aan de zen toestand te maken, maar laten dan de luisteraar die hinder hiervan ondervin den mij even een kaartje of briefkaart, al leen met naam en adres, opdat een overzicht verkregen kan worden over den omvang de zer storing, sturen, opdat bij verzoek aan de directie der N.S. om verbetering van dezen toestand dit namens een zoo groot mogelijk aantal luisteraars gedaan kan worden. Het is een kleine moeite en bij een verzoek een groote steun. Bij voorbaat mijn dank. J. W. VAN HEEMS, Asterstraat 18. weg nog meer geisoleerd zullen komen te lig gen wat de afvoermogclijkheid der producten aangaat, door een nu voor den geheelen pol der geldend plan in een gunstiger conditie zullen komen. DE POSTVLUCHTEN OP 1ND1E. De „Raaf" te Rome. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de „Raaf" heden om 6.45 uur uit Marseille is vertrokken en om 11.20 in Rome is ge land. De „Uil" heden van Batavia ver trokken. Bij de K.L.M. is bericht ontvangen, dat de „Uil" heden uit Batavia is vertrokken en met een tusschenlanding te Palembang van 9.45 uur tot 10.39 uur om 15.39 uur te Medan is geland. Terug. De „Reiger" te Rutbawells. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat de „Reiger" gister te 7.21 uur uit Bushir is vertrokken en te 11.32 uur te Bagdad is geland. Vandaar ver trok het toestel te 12.50 uur en landde te 15.15 uur te Rutbawells. ELLY BEINHORN'S VLUCHT BOVEN HET HIMALAYA-GEB1ED. De Duitsche aviatrice Elly Beinhorn is van haar vlucht boven het Himalaya-gebied te Calcutta teruggekeerd. Zij deelde mede, dat zij boven 't hooggebergte met nog een bege leider aan boord, een hoogte van 4500 M bereikte. Toen zij bij een andere gelegenheid alleen vloog, bereikte zij een hoogte van ruim 5000 M. en kwam tot dicht bij het Mount Everest-massief. Boven de met eeuwig ijs be dekte hoogvlakten had zij af en toe met slecht weer te kampen. Elly Beinhorn ver klaarde, dat zij, wanneer zij zich maar voor zien had van zuurstof- en andere adem- halings-apparaten, haar toestel het nog wel hooger had kunnen brengen. In elk geval lijkt het haar mogelijk over de Mount Eve- rest te vliegen, al zou men daarvoor mis schien ook een andere machine noodig heb ben. Bovendien zal men dan bijzondere voor bereidingen moeten treffen. Elly Beinhorn heeft veel fotomateriaal verzameld. Zij heeft o.a. tal van gletcher-opnamen gemaakt, die interessant studie-mafferiaal opléveren. WINKEL, In een door een combinatie van tuinders gehouden bijeenkomst ter bespreking van den heerschenden noodtoestand is besloten pogin gen aan te w enden ter verkrijging van regee- rings- en gemeentecrediet, en voor hen die daarmede niet gebaat zijn, rechtstreeks steun uit de gemeentekas, hetzij in geld, hetzij in arbeidskracht en besloten werd, voorts een organisatie in het leven te roepen tot beharti ging van hun belangen, nu en in de toekomst. Deze vereeniging zal bestaan uit tuinders, landbouwers en veehouders. Staande de ver gadering, traden een veertigtal leden toe. Een voorioopig bestuur werd samengesteld, be staande uit de heeren J. Bijhouwer, voorzit ter; Adr. Wit, H. de Wit, D. Semeins en J. Boogaardt, leden. OUDF. MEDORP. Dinsdag vergaderde het bestuur van den W O. L. ten lokale van den heer J. P. Pep ping aan de Weel, ter bespreking van de voorziening der ontwatering in den polder, alsmede de afvoermogeliikhcden van produc ten bij aanleg van den nieuwen Provincialen weg. Over de aan te brengen wijzigingen kwam men bij deze voorloopige besprekingen tot eenstemmigheid en vanwege den Provin cialen Waterstaat zal binnenkort een uitge werkt plan der besproken plannen worden toegezonden, waarna het finmciëel gedeelte aan de orde zal worden gesteld. Wellicht dat de vele perceelen, welke ten- nevolee van den aanleg van den nieuwen Ongecorrigeerd. MOORDZAAK TE GORINCHEM. Door den officier van justitie werd 8 jaar gevangenisstraf geëischt tegen den verdachte. FELLE FABRIEKSBRAND TE BERLIJN. Zeer groote schade Hedenmorgen brak in de modellenafdee- ling van de wagonfabriek Lincke-Hofmann- Busch te Berlijn brand uit. In korten tijd stonden de houten modellen in brand. Hef ge heele gebouw met ongeveer 18000 modellen, waaronder talrijke van vreemde firma's, werd een prooi der vlammen en de aangerichte is dan ook zeer groot. Men vermoedt, dat de brand is ontstaan door brandstichting. ALKMAAR ONDERTROUWD: Wilhelmus Neuteboom en Geertruida Wokke. Egbertus Tentink en Aafje Visser. Giorgio Salvo en Ines Costantin. Hendrihus van Doorn en Grietje van de Kappelle. Jo- hannes Sollie en Neeltje Bijtjes. GEBOREN: Johannes Nicolaas z. v. Jacobus Venneker tn Geertruida Stuijfbergen. Eleonora d. v. Hendrik Hemmes en Geertruida Vermaire. Jolianna Maria d. v. Karei Schouten en Ma ria Klein. OVERLEDEN: Jan Hendrik Heijer 82 jaar. Reur Sjoerd de Vries 83 jaar. Johanna Elisabeth Stik- voort gehuwd met Johannes Marjot 70 jaar. VERZOEK AAN ONZE ABONNE'S BUITEN DE STAD. Wij verzoeken abonné's, die de courant per post ontvangen en hun adres gewijzigd wen- schen te zien, ons hiervan voor Dinsdag 19 Januari a.s. kennis te geven. DE KAASMARKT. De prijzen op de heden gehouden kaas markt waren nu 2 hooger dan die van de vorige week, terwijl de aanvoer (80000 K G gelijk was aan die in dezelfde week van 1930, 8000 K.G. lager dan in dezelfde week van 1929 en 10000 K.G. lager dan in de week van 1931. De prijs die in dezelfde week van 1931, 34, in die van 1930 45.50 en in die van 1929 48 bedroeg, was thans 26.50, dus belangrijk lager. De markt gaat echter weer omhoog en dit hoewel het product niet beter dan dat van de vorige week kon worden genoemd. Voor onze zuivelbereiders is dit een licht punt en wij veronderstellen, dat dit in hoofd zaak te danken is aan het voor elkander ko- is een produet, dat na jarenlange ernsti- qe navorsching ontdekten eerst na diep gaande klinische proefnemingen door qeleerden van naam den verbruikers gegeven werd. Daar dit product nu meer dan 30 jaar door rijn weldadige werking, zijn zuiverheid en zijn onscha delijkheid een wereldreputatie geniet, is het boven eiken twijfel verheven, k. Let op den oranje band. Prijs 75 ets. men van de contingenteerings-regeling door Frankrijk, die het gedurende de maanden Januari, Februari en Maart aan de exP^r" teurs mogelijk maakt om 77 pCt. van het kwantum, dat zij tot nog toe in die maanden invoerden in Frankrijk in te voeren. Het komt er nu op aan, dat de exporteurs daar niet te goedkoop verkoopen, want juist daardoor is onder de Fransche zuivelberei ders een drang naar bescherming ontstaan. Ook in de moeilijkste tijden heeft de han del in ons land een weg voor onze produc ten weten te vinden. Ons volk heeft zich in de verschillende eeuwen een handelsvolk ge toond en wij zijn er van overtuigd, dat ook onze tegenwoordige kaashandelaren de ener gie weten te ontwikkelen om de afzetgebie den voor het product te vinden. Juist daarom kan de producent den handel niet missen. DE BERGERWEG. Met het oog op de werkverschaffing (in Bergen worden de werkloozen tegen een weekloon van 18, met de kans van in taak- werk meer te verdienen, te werk gesteld) heeft de gemeente Bergen een aanvang ge maakt met het grondwerk voor de verbree ding van den Bergerweg. Vanaf den voormaligen tol, waar de scherpe bocht uit den weg wordt genomen, wordt de Bergerweg tot het café „Rust Wat" verbreed. Dit geschiedt door aan den Noordkant de sloot dicht te gooien en op flinken afstand een nieuwe te maken. Het vorig jaar werd op gelijke wijze ge handeld, doch aan de noordzijde van het ge deelte Bergerweg vanaf het geasfalteerde gedeelte tot café „Rust Wat". In de toekomst wordt het daardoor moge lijk het wegdek te verleggen en de bochten uit den weg te nemen. Met het oog op de financiën zal dit even wel worden uitgesteld en bepaalt men zich vocrloopig tot dat deel van het werk, waar voor alleen arbeidsloon noodig is. Dit jaar zal wel het gedeelte Bergerweg vanaf den tol tot de Alkmaarsche grens een nieuwe bestrating krijgen, hetgeen wel noo dig is, aangezien dit gedeelte van den weg nog steeds oud materiaal bevat. Ook het geasfalteerde gedeelte (dat als een mislukte proef kan worden beschouwd, op den Bergerweg voldoet een klinkerwegdek meer) zal vernieuwd worden. Hiervoor, het stuk is slechts 100 M. lang, is 300 uitge trokken. Een deel van den raad verklaarde zich er voor om ook dit gedeelte van een klinkerdek te voorzien, doch aangezien dit een 2500 zal kosten, besloot men zich te bepalen tot de verbetering van het asphaltdek. B. en W. stellen in de begrooting, die spoedig in behandeling komt, voorts voor een leening van 55000 aan te gaan voor uitbreiding van de rioleering in het oostelijk gedeelte van de gemeente. Dit vervroegde werk kan tevèns dienst doen voor de bestrijding der werkloosheid, waarvoor over 1932 5000 is uitgetrokken, welk bedrag 14000 moet zijn, indien niet tot het rioleeren van het oostelijk gedeelte van Bergen werd besloten. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 777,6 te Boeda- pest. Laagste barometerstand 715.9 te Vest Ma- nör. Verwachting, geldig tot den avond van Io Januari: Matige tot krachtigen wellicht tijdelijk stormachtige Zuidelijke tot Westelijken wind; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaring en waarschijnlijk eenige regen; weinig verandering in temperatuur. Overzicht. Het luchtdrukverval is door een geringe drukstijging in het Zuiden en Zuidoosten en nog iets lageren barometerstand bij IJs land gemiddeld nog iets grooter geworden, doch gelijkmatiger verdeeld, zoodat niet meer plaatselijk over de Britsche eilanden zoo zware winden waaien als gisteren De vrij krachtige drukstijging op de Britsche eilan den zal waarschijnlijk vóór morgenochtend voor nieuwe daling plaats maken, zoodat ook voor onze streken nog geen groote ver anderingen zijn te verwachten. Aan de Schotlandsche en Iersche kust viel hier en daar veel regen. Afgezien van een enkel Zweedsch station, waar een stralingstoe stand de temperatuur sinds gisteren een kleine 20 graden deed dalen, is de vorst over Scandinavië nog onbeteekenend, even als in Oost-Duitschland, hoewel ook daar de temperatuur is gedaald Over het grootste deel van Frankrijk heerscht rust, op veel plaatsen windstil weer, in Zuid-Duitschland met veel nevel. EEN ADRES VAN DE KAMER VAN KOOPHANDEL. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier werd het volgende adres gezonden aan den Minis ter van Arbeid, Handel en Nijverheid: De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier heeft de eer Uwe Excellentie te berichten, dat de expor teurs in haar district zich in toenemende mate bij de Kamer beklagen over de door het bui tenland getroffen noodmaatregelen, die hun exportzaken vrijwel stil leggen. Vooral de scherpe deviezenregeling in Oostenrijk en Hongarije maakt den export naar die landen schier onmogelijk, daar het beschikbaar stel len van deviezen aan de importeurs tot een bedrag van ongeveer honderd gulden per maand, practisch op een invoerverbod neer komt, tenzij er een regeling zou kunnen wor den getroffen, waardoor „clearing" van de vorderingen en schulden met deze landen mogelijk wordt gemaakt. DeKamer onderschat geenszins de groote moeilijkheden die een dergelijke vereffening met zich medebrengt, doch zij is volgens haar meening vrijwel onvermijdelijk geworden wil men den export op gang houden. De toestand van de zuivelindustrie en de tuinbouwbedrijven is, zooals bekend, uiterst precair! De koolpnjzen daalden tot 1—2 cent P^J'10 wanneer er niet spoedig gehandeld wordt zal de nood nog toenemen Het is op dien grond, dat de Kamer Uwe excellentie eerbiedig in overweging geeft, die w-i wekn overwegen, die zeer binnen kort het vereffenen der wederzijdsche vorde- in£g€ni en ^enten?evolge den uitvoer, moge- ™ken; tenmj er een betere oplossing gevonden kan worden. ppUw5. excellentie kunnen besluiten -jT1 gd€ ?nzer Kamer in de gele- g nheid te stellen bij de voorbereidingen de- te lal»"? gen¥id stem uit de P^ktijk rtiic hooren,dan zal dit dezerzijds zeer op prijs worden gesteld. AAN DEN RAAD DER GEMEENTE IS HET VOLGENDE ADRES GEZONDEN. nilft™et verschuldigde gevoelens te ken- rml Alkmaarsche Bestuurdersbond, domi- den secK,aris H- l«Mdn2Srihu0"War''e'deiS Sr00le Werk' dat deze arbeiders niet vallen onder de steunregeling, zooals door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw d.d. 7 Januari 1931 is vastgesteld, aangezien er in het bouwbedrijf geen sprake van crisis-werk loosheid zou zijn, dat het aantal werkloozen onder deze groe pten grooter is dan ooit, niet alleen omdat er thans minder werken worden uitgevoerd, maar ook omdat reeds in uitvoering zijnde werken moeten worden stopgezet als gevolg van de omstandigheid, dat geen bouwcre- dieten worden verleend. Redenen waarom adressant Uw Raad ver zoekt, er bij de Regeering ten sterkste op aan te dringen, dat de bouwarbeiders alsnog on der crisis-werkloozen worden gerangschikt, 't Welk doende, Namens het Bestuur: (w.g.) H. van Drunen, Voorzitter, (w.g.) H. Habieeht, Secretaris. DE EERSTE RABARBER! Door de heeren C. en A. Kout te Zuid- Scharwoude is heden aan de Alkmaarsche Exportveiling de eerste rabarber aangevoerd. WEG VAN SCHERMERHORN NAAR AVENHORN. Woensdag is afgekondigd het Staatsblad, bevattende de wet van 24 Dec., tot verkla ring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten, noodig voor aanleg en de verbetering van een weg van Schermerhorn, over Beemster naar Avenhorn, onder de ge meenten Schermerhorn, Beemster, Oudendijk en Avenhorn. „KINDEREN VAN DEZEN TIJD". Voor het Instituut voor Arbeidersontwilé keling zal de heer Jan Wielink van Zaan dam het bovenstaande onderwerp behande len. „Kinderen van dezen tijd" is de titel van een der werken van Mevr. Rolant Holst. Mevr. Joh. van der Veen—Wilson, decla meert eenige fragmenten uit reeds genoemde werk. Het leidt geen twijfel, dat deze bijeenkomst op veel bezoek kan bogen. Voor de werkloozen is de toegang vrij. CRISISGEVOLGEN. Ook de conservenfabriek van de N.V. vak Hoogenstraaten en Co. alhier ondervindt de crisisgevolgen in een verminderde afname van de producten. Tengevolge hiervan stapelen de voorraden zich op, zoodat de directie zich genoodzaakt zag om met ingang van 1 Februari het per soneel tot de helft terug te brengen, zoodat met ingang van dien datum 25 man van het personeel, w.o. één met 47 en één met ruim 20 dienstjaren op straat komen te staan. De blikslagerij van de fabriek wordt ge heel gesloten. Wij hoj>en, dat door een verhoogde afname de fabriek met haar uitnemende pro ducten weer spoedig op volle kracht za! kunnen werken. OPENING ZAAK. Heden zal geopend worden een nieuwe zaak in brood, koek en banket van den heer H. Engel aan het Luttik Oudorp hoek Sint Annastraat, waar voorheen gevestigd was de broodbakkerij van den heer Butter. De zaak is wel geheel nieuw in gericht, maar niet verbouwd, het laatste was trouwens niet noodig, aangezien men in een broodwinkel ook heel goed koek, bonbons enz. kan onderbrengen. Zoodat men hier nu niet alleen alle soor ten van brood kan opslaan, maar zich ook kan voorzien van allerlei gebak. De taartjes, die zoo verleidelijk in de etalage staan uitge stald, zullen de oogen dan ook wel tot zich trekken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2