Aqmda Zangvereniging „Toonkunst" Jtheepstiidingen Stad w Omgeving. lüeec&ecicfit Qememtecadea £aatste Aeeichtm Eerstvolgende Repetitie Dinsdag 19 Jan. ROOFOVERVAL OP EEN TREIN BIJ MADRID. CfflNEESCH STOOMSCHIP VERGAAN. 23 man aan boord. DE BRAND IN HET CIRCUS SARRASANI. De gestorven oliiant. Brandstichting bij Sarrasani staat vast. Maandag 18 Januari. 8 uur, in de Rustende Jager te Bergen, opvoering „De Goede Fee" voor den Berger Kunstkring. 7.30 uur, Cinema Americain: Boete (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De trek naar het Westen (sens.); voor alle leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Wij schake len over op Hollywood (revue); 2. De Boe melluitenant (kom.); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Voorloopige hechtenis (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Sevensma. 8 uur, Kapelkerk, vredesdienst, spreker ds. Stegenga van Amsterdam; declamatie, koor zang. Dinsdag 19 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Boete (sens.); boven 18 jaar. 7 30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De trek naar het Westen (sens.) voor alle leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Wij scha kelen over op Hollywood (sens 2 De Boe melluitenant (kom.); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Voorloopige hechtenis (dram.); boven 18 jaar. i" Zaterdagavond heeft een bende van onge veer 50 man kort voordat de trein een Ma- drileensche voorstad binnenreed, een uit Barcelona komenden goederentrein overval len en door steenworpen en schoten tot staan gebracht. Met grsOte snelheid braken de roovers verscheidene wagons open en plunderden deze. Hun buit brachten zij met een gereed staande vrachtauto in veiligheid Het on middellijk door de politie ingestelde onder zoek is tot dusverre zonder resultaat ge bleven. Volgens een bericht uit Tsjifoe is een Chi- neesch stoomschip dat den 14 Januari van daar naar Zuid-Sachalin is vertrokken met 23 man aan boord tijdens een typhoon ver gaan. De stalknecht, welke gearresteerd werd onder verdenking van brandstichting in het circus Sarrasani, verklaarde Zaterdag aan den rechter van instructie, dat hij slechts in het circus een onderdak had gezocht, daai hij na zijn ontslag zonder woning was. Hij werd nog ter beschikking van het O.M. ge houden. De olifant „Prinses", die door haar ernsti ge verwondingen is overleden, werd Zater dag door een veearts, die in tegenwoordig heid van studenten van de Koloniale Hooge- schol te Antwerpen, ontleed. Het dier, dat bijna 100 jaar oud was, woog ongeveer drie ton. Het hoofd werd naar de Koloniale Uni versiteit overgebracht. Naar de directeur, Stosch-Sarrasani, tele fonisch uit Antwerpen heeft medegedeeld aan zijn te Berlijn vertoefenden administra teur Guldener, heeft het gerechtelijk onder zoek nu wel uitgewezen, dat als oorzaak van de brand niet onachtzaamheid, maar waar schijnlijk brandstichting zal moeten worden aangenomen. BOTSING TUSSCHEN SPAANSCHE MONAR CHISTEN EN REPUBLIKEINEN. Vier personen gedood en zeven gewond. Gisteravond ontstond te Bilbao een ern stige botsing tusschen monarchisten en repu blikeinen. Er werden van beide zijden schoten gelost en de politie moest ingrijpen. Er wer den vier personen gedood en zeven gewond. STOOMVAARTLIJNEN, Kon. Holl. Lloyd. Ivo, uitr., 15 Jan te Madeira. Rijnland, uitr., 16 Jan. v. Hamburg. Proteus 16 Jan. v. Amst. te Kopenhagen. Salland, uitr., 15 Jan. te B. Ayres. Waterland, thuisr., 15 Jan. v. B. Ayres. HollandAmerika Lijn. Bilderdijk 15 Jan. v. New York n. Rott. Nebraska 16 Jan. v. Rott. n. San Francisco Nichteroy 13 Jan. v. Portland (Ore) n. Rott Stoomvaart Mij. Nederland. Tarakan 17 Jan. v. Hambur gte Amst. Poelau Bras, thuisr., 15 Jan. te Euez. Poelau Laut, uitr., 16 Jan. v. Middlesbro' n Hamburg. Marnix v. St. Aldegonde, uitr., 15 Jan. v Genua. Tanimbar, uitr., 15 Jan. v. Southampton. Rotterdamsche Lloyd. Deli, thuisreis, 15 Jan. v. Belawan. Insulinde, 16 Jan v. Rott te Batavia. Kedoe, 16 Jan. v. Batavia n. Rott. Kota Agoeng, thuisreis, 16 Jan. n.m. 1 u, v. Londen. Kota Nopan, thuisreis, 16 Jan. te Suez. Soekaboemi, thuisreis, 15 Jan. v. Marseille. Kon. Paketvaart Maatschappij. Cremer, 14 Jan. v. Hong-kong n. Singapore Tasman, 15 Jan. v. Mombasa. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon, 15 Jan. v. Tarragona n. Yina- roz. Atlas, 15 Jan. v. Cura?ao n. St. Thomas. Berenice, 16 Jan. v. Algiers te A'dam. Jason, uitreis, 14 Jan. v. Guayaquil. Juno, 17 Jan. v. Rotterdam te A dam. Nero, 15 Jan. v. Uddevalla n. A'dam. Oberon, 16 Jan. v. A'dam n. Cathagena. Orestes. 16 Jan. v. A'dam n. Hamburg. Orpheus, 15 Jan. v. A'dam n. Kopenhagen. Perscus. 15 Jan v. Aarhus n. Adam. Simon Bolivar, uitreis, 14 Jan. v. Barbados. Stella, 15 Jan. v. Varna n. Constanza. Trajanus, 15 Jan. v. A dam n. Malaga. Vesta, 15 Jan. f. Ceuta n. Mostaganem. HollandAfrika Lijn. Heemskerk, uitr., 16 Jan. v. Antweren naar Kaapstad. Nieuwkerk, thuisr16 Jan. te Antwerpen. Westerkerk, thuisr., 15 Jan. v. Marseille n. Antwerpen. n Randfontein, thuisr., 15 Jan. te Dar Salaam. Java—New-York Lfln. Burgerdijk 15 Jan. v. Batavia n. N. York Palembang, Java n. N. York, 16 Jan. .e Suez. Holland—AnstraUë Lijn. Gaasterkerk 16 Jan. v. Hamburg n. Rott. Talisse, uitr., 15 Jan. v. Anewerpen. Stoomvaart Mij. Oceaan. Diomed, Japan n. Rott. 15 Jan va Achilles, Japan Rott., 15 Jan. te Casablanco Antenor, Japan Rott. 15 Jan. v. Port Sa.d. Diomed, Japan Rott., 15 Jan. v. ^.€nfJ^n Helenus, Japan Amst. 15 Jan. v. Smgapor^ Meriones 16 Jan. v. Dairen 1. v. Londen te Phront^l? Jan. v. Batavia, 1. v. Amsterd. L Hofland—West-Afrlka-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 14 Jan, v. Dakar. Ongecorrigeerd. VERDACHT VAN BRANDSTICHTING. Zooals gemeld, waren te Rotterdam door de politie vier arrestaties verricht in verband met een brand, welke was uitgebroken in een pand aan de Gedempte Bierhaven al daar. Twee der aangehoudenen, de behan ger v. K. en de zeeman v. W., zijn weer op vrije voeten gesteld, het echtpaar J. werd als verdacht van brandstichting naar het huis van bewaring overgebracht. Uit het onder zoek is gebleken, dat de vrouw de eigena resse van het pand was. Het echtpaar was onder huwelijksvoorwaarden getrouwd. De plannen tot brandstichting waren reeds ge- ruimen tijd van te voren overwogen en de beide weer op vrije voeten gestelden hebben van deze plannen wel geweten, maar er geen uitvoering aan gegeven. De heer J. wordt er thans van verdacht den brand te hebben gesticht met medeweten van zijn vrouw. De behanger v. K. zal in deze zaak als getuige optreden. DIEFSTAL EN HELING VAN EEN AUTO. Als verdacht van heling van een auto zijn door de politie te Doorn aangehouden een 33-jarige electricien en een 37-jarige chauf feur, terwijl tevens de auto in beslag is geno men. Voorts zijn te Amsterdam als verdacht \an diefstal van dien auto aangehouden twee 37-jarige chauffeurs. De auto was te Arasterdam ontvreemd. TRAWLER GEZONKEN. Opvarenden gered. Gisteren is de trawler „de Hoop II", ge nummerd Y 193, op de Noordzee gezonken. Alle opvarenden werden gered en zijn te Grimsby (Engeland) aan land gebracht. Het schip behoort aan den reeder g. de Groot te IJmuiden. Kapitein was diens zoon J. de Groot. EEN ONTPLOFFING. Hedenmorgen ie ruim half twaalf had in perceel Weteringschans 103 te Amsterdam een hevige gasontploffing plaats, die geluk kig geen persoonlijke ongelukken van ernsti gen aard heeft veroorzaakt. Omstreeks half twaalf, stak het dienstmeisje van de familie Boerma in de keuken van het benedenhuis de gasgeyser aan. Plotseling had een hevige ontploffing plaats. De keuken werd in een ruïne herschapen, evenals een klem slaapka mertje, dat naast de keuken is gelegen. Van den kunsthandel van de firma de Vries, die aan de voorzijda in dit perceel is gevestigd, werd de groote spiegelruit verbrijzeld, ten dame, die zich in den winkel bevond, liep een snijwond op door een glasscherf. Po.itie en brandweer waren spoedig ter plaatse, net bleek, dat ook de bovenverdieping ernstig was gehavend. Ge enenkele ruit was heel geble ven. Op de beide kleine kamers, gelegen bo ven de keuken, was door de ontploffing de geheele inventaris dooreen geworpen. Het plafond van de keuken en het kamertje daar naast bleek naar beneden te zijn gekomen. De gang lag bezaaid met glasscherven en stukken plafond. De oorzaak van de ontplof fing moet waarschijnlijk worden gezocht in een defect aan de gasgeyser. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Heen: De „Duif' fe Batavia. Aneta Vaz Dias meldt: De ..Duif' is heden (Zondag) om 5 uur 45 uit Medan vertrokken, te 11 uur 20 te Palembang aangekomen, van daar om 11 uur 50 vertrokken en te i3.o() uur te Batavia gearriveerd. Vandaar ver trok het toestel te 14.15 en landde te 14 45 uur te Bandoeng. Terug: De „Uil" te Calcutta. Voorts is bij de K. L. M. bericht inge komen, dat de „Uil" gisteren van Rangoon is vertrokken en te Calcutta is geland. De „Reiger" te Athene. De ..Reiger" is gisteren te 5.30 uur uit Mersa Matruh vertrokken en te 11.42 uur te Athene geland. GEMEENTEREKENING. DIENST 1929. In bijlage No. 12 stellen B en W. den raad voor om zijn besluit van 27 November 19jO tot voorloopige vaststelling van de gemeen terekening over 1929 als volgt te wijzigen. Het bedrag der ontvangsten van den ge wonen dienst wordt veranderd in: drie mil- lioen driehonderd vier en zeventig duizend vijfhonderd negen en zeventig gulden, negen en dertig cent, 3.374.579.39). Het bedrag van het voordeel ig slot van den gewonen diensl wordt veranderd in: Ecu honderd duizend zeshonderd vier en dertig gulden, acht en tachtig cent. 100.631.88), OUDERAVOND LINDENSCHOOL. Donderdag 14 Jan. j.L werd een ouder avond der Lindenschool te Alkmaar gehou den, die flink bezocht was. Aangezien, naar de commissie ter oore was gekomen, verschil lende ouders van meening waren dat deze bijeenkomsten te laat eindigden, was het i aanvangsuur een half uur vervroegd. In zijn openingswoord heette de voorzit ter de aanwezigen hartelijk welkom op dezen eersten ouderavond in 1932. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de nieu we onderwijzeres aan de school, mej. M. Re1 nooij en tot den inleider van dezen avona, den heer K. Suzenaar. Na voorlezing der notulen van den Ouder avond van 19 Nov. j.L, was het woord aan den heer Suzenaar, leeraar aan de ambachts school alhier, met het onderwerp: De inrich ting van het Vakonderwijs hier ter stede. Na een korte inleiding, waarbij spreker de beide categoriën der vaklieden-werknemers, n.1. de ambachtslieden en de industrie-arbei ders nader onder de loufie nam en deze laat ste groep onderverdeelde in drie soorten, n.1. de geschoolden, de geoefenden (halfge- schoolden) en de ongeschoolden, betoogde hij het nut van goed vakonderwijs als be proefd wapen in den strijd om het bestaan. Aan de hand van grafische voorstellingen, welke den aanwezigen een duidelijk beeld gaven, werd vervolgens eerst door den spre ker uitvoerig stilgestaan bij de inrichting der Huishoud- en Industrieschool. Ook op de avondschool en op de speciale cursussen werd de aandacht gevestigd. Na deze specifiek vrouwelijke school be handelde spreker de inrichting der am bachtsschool en de cursussen, die daardoor voortbouwen, (machinisten-cursus en cursus voor voorber. middelb. techn. onderwijs), alsmede de Gem. Nijverheidsavondschool en de avondvakcursussen, om daarna nogmaals een krachtig pleidooi te houden voor goed vakonderwijs. Met groote aandacht volgden de aanwezi gen den spreker, die door zijn grafische uit beelding niet behoefde te volstaan met een opsomming alleen geschikt om zoo spoedig mogelijk weer uit het geheugen te verdwij nen. Een kernachtig applaus was de belooning voor de heldere uitbeelding van deze takken van volksonderwijs bij uitnemendheid. De enkele vragen, door ouders na de cau serie aan spreker gesteld, werden naar ge noegen beantwoord, waarna de voorzitter den heer Suzenaar namens oudercommissie en ouders hartelijk dank zei voor zijne schit terende lezing. Na de pauze had de verkiezing plaats van de ieden der oudercommissie, waarvan 2 leden, de heeren Gootjes en Keijzer, niet herkiesbaar waren. In hunne plaats werden gekozen de heeren Suzenaar en van Noord. De overige leden werden bij acclamatie her kozen. De voorzitter dankte namens de ouders de afgetreden leden der commissie voor het geen zij in 't belang der Lnidenschool had den verricht, waarmede de aanwezigen hoorbaar instemden. De heer Gootjes dankte mede namens den heer Keijzer, den voorzit ter voor diens sympathieke woorden en de aanwezigen voor hunne instemming. Vervolgens werd besloten, dat met de kin deren der 6e klasse., jaarlijks schoolreisjes zullen worden gemaakt. Dit jaar zal het echter een klein reisje zijn in verband met den economischen toestand en mede omdat er slechts korten tijd voor kan worden ge spaard. De heer Gootjes deed hierna mededeeling van de actie die zal worden gevoerd tegen het wijzigings-ontwerp der Lager onderwijs wet. Hij wekte allen op aanwezig te zijn op de groote protestvergadering, welke op Vrij dag 29 Jan. a.s. in de groote zaal van ae Harmonie zal worden gehouden. Eenzelfde opwekking irchtte hij tot de aanwezigen voor de binnenkort in de bio scoopzaal van de Handelsschool plaats heb bende lezing met lichtbeelden door den heer Bos, administrateur van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Va- cantiekolonies, over het doel en werken dier vereeniging. Hierna volgde, met een woord van dank voor de opkomst, sluiting. COMMISSIE VOOR ONTWIKKELING EN ONTSPANNING VAN WERKLOOZEN. Bovenstaande Commissie kan tot haar ge noegen mededeelen dat zij geslaagd is in haar pogen om lokalen beschikbaar te stel len voor ontspanning van werkloozen. Dinsdag a s. vanaf 9 uur zullen alle werkloozen welkom zijn- in het lokaal, ge legen in de Doelenstraat (voormalige am bachtsschool) met uitzondering echter van de Roomsch-Katholieke werkloozen. die zich op bovengemeld uur kunnen vervoegen aan het lokaal, gelegen in het gebouw van de St. Jozephgezellenvereeniging Verdronken- oord. ALKMAAR ALS CONGRESSTAD. De 26ste jaarlijksche algemeene vergade ring van de Nederlandsche Reisvereeniging zal 6 en 7 Mei a.s. te dezer stede worden ge houden. BLOE MISTENP ATROONS- VEREENIGING. De bloemistenpatroons-vereeniging „Alk maar en Omstreken" hield vergadering in hotel „De Nachtegaal". De voorzitter, heer G. Smits, deed een beroep op alle leden om in dezen tijd de orga nisatie in stand te houden. Daarop vroeg de secretaris de aandacht voor den lichtbeeldenavond voor de Rijwiel- £r€€niging' ,,Nbo^<i-KcnncIIl€^l<lIld,, en het Algemeen Octrooibureau voor het in- schrijven van bepaalde gewassen, die in Amerika 17 jaar beschermd worden. Daarna kwam in behandeling de actie van de snijbloemen-handelaren in Alkmaar, die concurrentie ondervinden van jongens en meisjes uit andere gemeenten we het kunnen van die De heer Kleverlaan stelde voor om er niet op in te gaan, laat den handel vrij. De ver- koop van snijbloemen bij de ziekenhuizen ge schiedt toch door Alkmaarders. Na eenige discussie werd het voorstel Kle verlaan aangenomen. Bespreking Winkelsluitingswet. De voorzitter zeide, dat hij een andere mee ning had dan den vorigen keer. Spr. had ge sproken met enkele autoriteiten en die meen den, dat het zacht zou afloopen; haast was er niet om maatregelen te nemen. De heer Kleverlaan meende, dat best aan de Middenstandsbonden overlaten, we zijn toch allen leden bonden. De voorzitter zag niet in, waarom we niet zelf voor onze leden kunnen opkomen, maar nam genoegen met de zienswijze van de meer derheid. Grondbedrijf te Heiloo. Het bestuur is ter oore gekomen, dat er een aanleg gemaakt moet worden en wilde een poging bij B. en W. en bij de commissie van Bijstand doen. De voorzitter wilde zich bij een meerder heidsbesluit van het bestuur neerleggen, hoewel hij er niets in zag. Spr. zou niet her halen, wat hij omtrent de naanleg van het rijwielpad Heiloo—Egmond gezegd had. Be sloten werd zich tot B. en W. te wenden. Aanvrage subsidie in die gemeenten, waar in men leden had. De heer Klaverlaan was geen bewonde raar van het vragen om subsidies, men moest zich zelf redden. Bovendien betwijfelde spr. of men ons sympathiek gezind is. De voorzitter onderschreef die zienswijze, doch het liet hem koud of men ons sym pathiek vindt. Wij hebben den plicht om voor de belangen van onze leden op te komen en spr. zou blijven streden tegen ambtenaren die ons in het bedrijf bemoeilijken of clandestien beconcurreeren. Ingevolge het voorstel zal subsidie aange vraagd worden. Voorstel om toe te treden tot de vereeni ging van School- en Werktuinen. De secreta ris zeide, dat de vereeniging beoogt om bij de kinderen liefde voor de natuur op te wekken en om hun zelf te laten tuinieren. Spr. meen de, dat het in het leerplan wordt opgenomen. Hij stond sympathiek tegenover die vereeni ging en zou haar willen steunen en zoo mo gelijk zaden of stekken willen geven. Verschillende heeren voerden het woord Allen waren er voor, doch men wilde eerst, wel eens meer van het doel weten. Besloten werd, dat de secretaris zich met het bestuur in verbinding zal stellen. Bespreking inzending op de tentoonstel ling Holl. Mij. van Landbouw. De voorzitter zeide, dat de jammerlijke mislukking van de inzendingen te wijten is aan het onvoldoende toezicht. De inzendin gen kunnen niet bezichtigd worden, omdat de jongens de Korenbeurs voor speelterrein ge bruiken en jaarlijks blijven meer inzenders weg. De schitterende expositieruimte verdient een beter lot. Daarom hebben wij overleg ge pleegd met verschillende personen om er meer van te maken. Daarom stelde het be stuur voor om op een nader te bepalen dag alle belanghebbenden bijeen te roejoen en om de zaak nader te bezien en zoo mogelijk sa men te werken. Dit voorstel had aller instem ming. Het laatste punt was een voorstel om een 3- daagsche Floralia-tentoonstelling te houden en overleg te plegen met de hoofden van scho len. Voorgesteld word in de commissie van uitvoering te benoemen de heeren Aster, Mollevanger en Rus. Na een uitvoerige bespreking werd in prin cipe besloten om de tentoonstelling te hou den. Daarop stelde de voorzitter voor om de jaarvergadering te houden in Heiloo en in de financieele commissie te benoemen de heeren Rus en Aster. Aldus besloten. Na de gebruikelijke rondvraag volgde slui ting. GOED OP DE HOOGTE. Bij de vertooning van de Malariafilm in de Schoolbioscoop viel het ons op, dat de schuifdeuren vervangen waren door draai deuren. Bij de behandeling van de begrooting werd in den raad door twee leden de wenschelijk- heid hiervan betoogd en het college van B. en W. onderschreef dit en zegde de ge- wenschte verbetering toe. Waar dergelijke toezeggingen niet zoo da delijk worden uitgevoerd, meenden wij dit maal een daad van buitengewone activiteit van het college te constateeren en in het voornemen het hiervoor een compliment te brengen, informeerden wij wanneer de veran dering had plaats gehad en vernamen, tot onze niet geringe verwondering, dat dit reeds voor twee jaar geschied was. Voor ons was dit een groote teleurstelling. Wij waren door deze mededeeling ten eerste niet in de gelegenheid het college een com pliment te brengen en moesten ten tweede vaststellen, dat er bij de begrooting voorzie ningen in zaken gevraagd worden en toege zegd. die al lang zijn getroffen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 16,46 uur licht op. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood ZUIDSCHARWOUDE. Vrijdagavond half acht vergaderde de raad dezer gemeente ten raadhuize onder voorzitterschap van den heer Jhr. A. L- van ojiengler, burgemeester. De voorzitter wenschte de raadsleden met rÜe gezinnen het beste in het jaar 1932 De notulen, welke ter inzage hebben ge- egen, werden zonder op- of aanmerking, on- aer dankzegging aan den samensteller, goed gekeurd en vastgesteld. Ingekomen stukken en mededeelin- Zen. Van Ged. Staten bericht, dat de behand<- naar waarnemingen, verricht in den morgen van 18 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 780.0 te Zurich. Laagste barometerstand 718 1 te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 19 Januari: Meest matige tijdelijke wellicht toenemen de Zuidelijke fCt Westelijken wind. zwaar be wolkt tot betrokken met tijdelijke opklarin- gen, waarschijnlijk eenige regen; weinig ver andering in temperatuur. Geseind van de Bilt heden om 9 uur aan alle posten: Attentiesein neer! Overzicht. De uitgebreide depressie, die met haar kern Zaterdagmorgen bij IJsland was gele gen, verplaatste zich een weinig in Zuid westelijke richting, daarbij nog belangrijk in diepte toenemend. Gisteravond werd zelfs te Reykjavik de zeer lage barometer stand van 711.2 m.M. waargenomen. In het Zuidwes ten bleef over Frankrijk, Zwitserland en Duitschland het hooge drukgebied met het rustige plaatselijk nevelachtige weer vrijwel onveranderd. Onze omgeving bevindt zich op de grens van depressie en hoogen druk De Zuidelijke tot Zuidwestelijke winden voeren voortdurend warme lucht aan Het weer is meest zwaar bewolkt tot betrokken, terwijl nu en dan eenige lichte regen valt. Waarschijnlijk zal deze toestand tot morgen aanhouden. Niet alleen in ons land, doch in geheel West-Europa is het abnormaal warm. Gemiddeld is de temperatuur 6 graden^pel- cius boven haar normale waarde. Alleen in Weenen en Noord Scandinavië wordt nog lichte vorst (1 graad Celcius) aang'etroffen. ling der begrooting 1932 is verdaagd, daar het onderzoek nog niet ten einde was.. Van Ged. Staten bericht, dat deze een ver ordening volgens de Woningwet hebben vast gesteld vcor deze gemeente, da2r de ge meente niet voor den vastgestelden tijd een verordening had opgezonden. Bovengenoemde stukken voor kennisgeving aangenomen. De bekende adressen van N.-Scharwoude en Oterleek werden voof kennisgeving aan genomen. Het Witte Kruis". Van de vereeniging „Het Witte Kruis" was een schrijven ingekomen, waarin werd duidelijk gemaakt op welke wijze het ver hoogde subsidie voor de Wijkverpleging was besteed. Voor kennisgeving aangenomen.' De heer Groen kon zich niet best met het schrijven van het Witte Kruis vereenigen. Voor de aanstelling van een tweede zuster heeft het Witte Kruis een verhoogde subsi die gekregen. Deze tweede zuster is aange steld in het najaar. De zuster is dus in 1931 maar een paar maanden in dienst geweest, terwijl voor een heel jaar subsidie is geno ten. Dat is toch niet de bedoeling van de ge meentebesturen geweest. Kunnen we het te veel genotene niet in mindering brengen op h t voor 1932 toegestane? Er zijn inlichtingen gevraagd op aandrin gen van een der leden en nu blijkt, dat het subsidie gedeeltelijk is gebruikt voor het sala ris van de zuster, maar ook de hoogtezon is van dit geld aangeschaft. Dit is toch mate riaal van het Witte Kruis. Het kan gebruikt worden voor alle leden. Het geld van 1931 is echter ten onrechte besteed. Spr. stelde voor, wat recht is recht te zetten. Spr. wilde het Witte Kruis het te veel genotene onthou den van de uitkeering over 1932. De voorzitter antwoordde, dat uitlegging is gegeve nin het schrijven hoe het geld is ge bruikt. Het was echter bekend, dat een ge deelte zou worden besteed voor de hoogtezon. De heer Greenten eerste is het geld ge deeltelijk gebruikt voor de betaling van het salaris van de zuster, ten tweede voor de aanschaffing van de hoogtezon. De hoogte zon heeft echter niets met de Wijkverpleging te maken. Als er gebruik van gemaakt wordt, moet er een zeker tarief voor betaald worden aan het Witte Kruis. Daaruit moeten de kos ten, maar ook de aanschaffingswaarde wor den gehaald. Er bestaan alle redenen toe om terug te komen op het besluit. Spr. hand haafde zijn voorstel. De voorzitter zeide, dat de hoogtezon wel in nauw verband stond met de Wijkverple ging. Als de zuster op huisbezoek is, consta teert zij toch wie er voor een behandeling met de hoogtezon in aanmerking komen. Een ge deelte van het subsidie is besteed voor het aanschaffen van de hoogtezon, waarvoor het ook was aangevraagd. Den heer Kramer stuitte het tegen de borst. Men zou er ten slotte de andere materialen ook wel bij kunnen halen. Ook vond spr. het tarief van 50 cent fier keer niet laag en voor sommigen te bezwaarlijk. De voorzitter wees er op, dat het tweede schrijven van het Witte Kruis geen rectifica tie was van het eerste, alleen een toelicht ng hoe men aan het bedrag van 329.50 voor salaris van de zuster kwam. Hierna volgden eenige onderlinge discus sies tusschen de heer Kramer en den voor zitter. De heer Du Burck was van meening, dat het beter was, de besprekingen hierover op te schorten tot bij de behandeling van de be- K v?or Ieder die lid is van het i ,w,-„rui- eP de Wijksverpleging of van het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis kan van de hoogtezon gebruik maken. Spr. be treurde het, dat zelfs bij de verpleging van zieken de lijn zoo scherp werd doorgetrok ken Het moest eigenlijk niet uitmaken of het een R k „,3£ Hip 7iek was of een Protestant.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2