HYPOTHEKEN BESCHUIT VERF! VERNI Nette Jongen Aduectenüën Voor VIOOLLESSEN naar HARRY VAN DER LIJN. INGEVOERD REIZIGER 1 ni. r. ZIJ-SLAAPKAMER en 1 SLAAPKAMER m. ZITKAMER, 50 W. L HENKEN BROED 1931, VERLAAGD IN PRIJS Spreekuur Woensdags 4-5 n.m. Kennemerpark 5. KINDERWAGEN De Scliiedamsclie Courant CROOTE RONDEVANIIOPIOCJ KLEINE R0NDEVAN8OP7Ko AGINE JOHANNA, JAN, Mej. TRIJNTJE NIEROP, EEN NET MEISJE EN ENT of RTEGENWOORDIGER. WINKEL. gevraagd. KEG's GROOTHANDEL, Langetsraat 67. le. en 2e. Hypotheek op huizen en landerijen, eventueel tot pl.m. 90 Br. ond. lett. N.757,bur. v.d. blad. BATTERIJ-FABRIEK zoekt voor dit district, die artikel wil medenemen. Br. letter P 759 bur. v. d. blad. AANGEBODEN: met of z. pension, beide met ge bruik van badkamer, op k. afstand station. Adres te bevr. bur. v. d. blad. TE KOOP: volop aan den leg, ook bij gedeelten. A. Ph. VIS, Kooimeerlaan B 48, Telef. 1206. Zoo goed als nieuwe moderne te koop gevraagd. Br. met uitersten prijs onder letter M 756 Bur. v. d. Blad. SCHIEDAM. Opgericht 1847, Dagblad v. Schiedam Om atreken, uitgever H. J. C. ROE- LANTS, is de Courant, die te Schiedam, in alle kr<ngen alge meen gelezen wordt. Zij geeft H. H. Adverteerders '"en meesten waarborg voor bet sscce: hun ner advextentiën. Proefnummers en tarieven op aanvraag verkrijgbaar. Verkade De heer Groen zeide. dat de hoogtezon materiaal is van het Witte Kruis. Wie geen lid is van het Witte Kruis, kan geen gebruik maken van de hoogtezon. Spr. blijft er bij, dat er onrechtmatig subsidie is genoten. De heeren Muller en Dijkhuizen vonden het betreurenswaardig, dat men niet samen kan gaan. De heer Kramer: te Alkmaar gaan het Wit-Gele en het Witte Kruis samen, daar heeft men zelfs een gezamenlijk magazijn Hier wordt met de belangen van de gemeen tenaren en financiën gespeeld. De voorzitter girig hierna de heele zaak nog eens na en ontraadde de heeren hel voorstel van de heeren Kramer en Groen om het Witte Kruis het te veel genotene te laten restitueeren, aan te nemen. Na nog eenige besprekingen werd het voor stel in stemming gebracht en met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Bekker, Groen en Kramer. Van de Stichting Landverhuizing was een verzoek ingekomen om als lid dezer stich ting toe te treden tegen een jaarlijksche con tributie van 10 per jaar. Voor voorstel van B. en W. voor kennis geving aangenomen. Het bekende adhaesie-bezoek van den ge meenteraad van Ilpendam werd na eenige discussie voor kennisgeving aangenomen. Het adres van den gemeenteraad van Wehl werd eveneens voor kennisgeving aangeno men. Den heer J. I. du Burck, onderwijzer aan de O. L. School, werd op zijn verzoek, wegens benoeming tot leeraar aan de Rijkskweek school te Zierikzee, eervol ontslag verleend, ingaande 1 December 1931. Van de centrumgemeenten was een schrij ven ingekomen betreffende de aansluiting bij een destructor. Er werd geadviseerd een afwachtende houding* aan te nemen. Ook van de Vereen, voor Ned. Gemeenten was een schrijven ingekomen over dit onder werp, met hetzelfde advies. De meerderheid van B. en W. is hiervoor. De heer Du Burck, als de minderheid, zeide, na de ingewonnen inlichtingen met de meerderheid mee te kunnen gaan. Aldus - be sloten. Van Ged. Staten was een schrijven inge komen, dat zij zich niet met de nieuwe veror dening op de begrafenisrechten konden ver eenigen. De afkoop voor het onderhoud vari 40 werd in verhouding tot het jaarlijksch verschuldigde bedrag van 0.75 te hoog ge acht. 20 a 25 was voldoende. Besloten werd deze rechten op 25 te brengen. Steun aan transportarbeiders. Van de R.K. Transportarb.bond „St. Bont- facius" was een verzoek ingekomen een steun regeling in het leven te roepen voor de alhier wonende transportarbeiders. B. en W. vinden het aantal transportarbei ders te gering, om daarvoor een regeling in het leven te roepen. Er zijn er 5 of 6, waar van er enkele te Noordscharwoude en enke len te Broek op%Langendijk werken. Het is echter onbillijk tegenover deze menschen, als, omdat zij nu juist toevallig in Zuidschar- woude wonen, zij geen steun krijgen en de anderen wel. De beide grensgemeenten kun nen de kosten opk niet dragen. B. en W. stel den voor om geen steunregeling in het leven te roepen, doch de menschen bij de steun regelingen te Broek en Noordscharwoude ou der te brengen en de kosten aan deze gemeen ten te vergoeden. Aldus werd besloten. Van de gezamenlijke moderne Katholieke, Christelijke en federatieve werknemersorga nisaties aan den Langendijk was een schrij ven ingekomen, houdende verzoek de vast stelling van een steunregeling voor georgo- niseerde werklooze arbeiders of het verschaf fen van productief werk. De voorzitter heeft zich verbaasd, dat men zich niet eerst, voor men met een dergelijk verzoek kwam, had overtuigd van den toe stand in deze gemeente. Reeds een jaar heb ben we hier een werkverschaffing geschapen. Spr. stelde daarom voor, dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Het is ondank baar voor den raad, dat, nu reeds maatrege len zijn getroffen, men met een reeks wen- schen komt, die reeds lang in vervulling zijn gegaan. De heer Groen ging met het voorstel van' B. en W. mee. Het verwonderde spr., dat men niet aan het bestaande werkverschaffings- object was blijven werken. De voorzitter antwoordde, dat het slikken in de eerste plaats uit financieel oogpunt werd gedaan. Het dempen van de sloot blijft bestaan. Door dat Maandag een gedeelte aan het dempen van de sloot zal beginnen. De heer Krom merkte op, dat het maar zoo weinig tuinder zijn, die het geld voor de slik kunnen missen. Het was den heer Groen bekend, dat ver schillende gemeenten steun ontvangen van het Rijk voor het slikken. Zullen wij ook niet iets kunnen bereiken? Grootebroek krijgt 30 vergoed. De voorzitter zeide, dat in Hensbroek ook steun van den minister wordt ontvangen. Dan zal men zich echter naar den loonstan- daard van den minister moeten bepalen en die bedroeg voor Hensbroek 24 cent per uur En een gemeente als Zuidscharwoude met reserves, in de eerste klasse geplaatst voor teun in aanmerking komen. Verzoek Landarbeidersbond om voorschot. Van de Landarbeidersbond was een ver zoek ingekomen, een voorschot te mogen ont vangen van 100 om, als er iemand steun moest trekken, deze direct te kunnen betalen, daar er voor de uitbetaling van den bond 6 wachtdagen voorafgaan. B. en W. stelden voor op dit verzoek afwij zend te beschikken, daar het niet op den weg van de gemeente ligt, om als geldschieter op te treden. Daarvoor moeten zij zich tot de Boerenleenbank wenden. Na eenige discussie werd het verzoek voor kennisgeving aangenomen. Steunverleening tuinbouwers Van verschillende tuinbouwers was een ge zamenlijk schrijven ingekomen, houdende ver zoek, de steunverleening, welke per 1 Januari is opgeheven, wederom in werking te stellen ue meerderheid van B. en W. was voor goed gunstige beschikking op dit verzoek. De minderheid wilde afwijzend beschikken. Ue heer Bekker zeide, dat steunverleening o gens hem wel noodig was. Als men het p 'uk krijgt, dat men 100 toeslag van de krijgt, of, dat op een andere manier steua wordt verleend door de regeering, dan Geboren: dochter van J. J. MANN en A. MANNTimmerman. Alkmaar, St. Elisabetbziekenhuis. 16 Januari 1932. Geboren zoon van K. M. POS A. M. POS—TIEL. Alkmaar, 17 Januari 1932. Fnidsen 123. Heden overleed ten Huize „Avondlicht" te Hoorn onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Wed. van H. STAPEL, in den ouderdom van 79 jaar. D. STAPEL A. STAPEL—VAN TIL WED. C. STAPEL en Kinderen. Hensbroek, 16 Januari 1932. GEVRAAGD voor dag of voor dag en nacht. Zich aan te melden van 68 's avonds. Hoofd der o.l school, Heiloo. wilde spr. en mee uitscheiden. De heer Du Burck vond, dat er alle aan leiding is om steun te verleenen. De reserves, die wij hebben gekweekt, zijn ook mede ont staan door het betalen van belasting door die personen, die nu zonder geld zitten en bij den winkelier moeten borgen. Laten we zoolang hebben, tot de 700.000 gulden van de regeering komt. De voorzitter, de minderheid in B. en W., voelde evenzeer hoe hoog de nood is. We hebben echter de plicht als overheid om ook naar andere zaken te kijken. De 3000 zijn verleend en hebben gestrekt tot 1 Januari. Men zal echter precedenten scheppen, daar het voor de andere ingezetenen onbillijk is, dat de tuinders hulp krijgen en b.v. de mid denstanders niet. Ook zal de Minister van Landbouw een besluit tot steunverleening niet goedkeuren in den vorm van een toeslag op loon. Men moet ook de financieele toe stand der gemeente eens in oogenschouw nemen. Het tuinderscrediet laat lang op zich wach ten. De oorzaak, dat het zoo lang duurt, zit hier in, dat er door verschillende corporaties en vereenigingen verzoeken zijn gedaan aai de regeering. De voorzitter las een gedeelte van een brief van den minister voor, waarin spr. wordt ver zocht een enquête in te stellen wie wel en wie niet voor credietverleening in aanmerking zullen komen. De heer Muller was het, naar hij nader toelichtte, met de minderheid eens. De voorzitter zeide, dat men zich reken schap moest geven van de dingen. Spr. heeft in een vorige vergadering gehoord, dat het benoodigde bedrag aan crediet voor deze ge meente 50.000 zou bedragen. Als dit zoo is, zal de gemeente voor 15000 garant moe ten zijn. Als we nu steun verleenen gaan, moeten we straks de aanvragen om crediet misschien besnoeien. De heer Groen zeide, dat een toeslag op het loon niet kan doorgaan. Als er aanstonds een groot-industrieel komt, zou men ook steun moeten verleenen. In Koedijk is ook een rege ling. Daar wordt door den minister 25 bijgedragen. Toeslag op loon moet veranderd worden in steun. De credieten worden nu voor de nieuwe teelt gebruikt. Als ze reeds eerder wa ren gekomen, zouden ze voor de nooddruft van het gezin zijn gebruikt. De allernood- durftigsten zullen moeten worden geholpen. Spr. is het met den voorzitter eens, dat er veel geld noodig zal zijn. De heer Dijkhuizen vroeg of het niet ge- wenscht was, dat de raad nu reeds besloot, de 30 voor zijn rekening te nemen. De voorzitter ontraadde dit. Dat zou hoogst onvoorzichtig zijn. Als we die 30 zouden toestaan, zou men kunnen denken, dat we het konden betalen. De Langendijker gemeentebesturen hebben reeds een telegram naar den minister gezon den, dat 30 te veel was. De heer Kroon: als de menschen in nood zitten, kunnen zij zich dan niet tot het Crisis comité wenden? De voorzitter bracht dan aan het Crisis comité en aan degenen die het mogelijk heb ben gemaakt dat die comité kon helpen. De heer Kramer achtte eigenlijk den tijd gekomen, dat door de tuinders iets wordt ge veild. Het zal ook onmogelijk zijn voor een heele- boel gemeenten om het te doen. Ook wordt er wel eens overdreven, wat spr. nader aantoon de. De heer Kramer zeide verder, dat het on mogelijk zou zijn, de steunregeling voort te zetten en wees er op, dat de cultuur hier zoo specialatief wordt ingericht. Men bouwt niets anders dan vroege aardappelen en late kool De bakens zullen eens moeten worden ver zet. De tuinders hebben zifh er niet op toege legd, reserves te kweeken en een appeltje K>or den dorst te bewaren. De heer Kramer: Als het zoo blijft, zullen we er allemaal aangaan. Als we in het raam der capaciteiten van de gemeente blijven, kan het. De vergelijking met de arbeiders gaat ook niet op. Hoe wordt de landbouw gesteund met tarwe, bietenbouw, enz.? Als het voorstel van de meerderheid, om tot den tijd, dat de credieten komen, steun te verleenen, wordt verworpen, zal spr. gaarne meegaan met een voorstel, waarbij de men schen tot eenigszins worden geholpen. De heer Groen stelde voor, om de aller- noodlijdenste gedurende de eerste 6 weken te steunen tot een totaal bedrag yan jf 1000, I. Verltabriek zoekt voor bezoeken van H.H. Schil- s en Industriën, een in .-Holland goed bekenden 8ven niet uitvoerige in- tingen, waarvan 'n streng trouwelijk gebruik ge- ikt zal worden, onder tt. O 758 bur. van dit blad. Spr. wees nog op de groote categorie van menschen, die zich onbetuigd hebben gelaten met het steunen van het crisis-comité. In stemming gebracht word het voorstel van de meerderheid van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen, die der heeren Bekker en Du Burck verworpen. Het voorstel van den heer Groen werd met 6 tegen 1 stem, die van den heer Kramer, aangenomen. De heer Groen drong aan om te probeeren steun van het Rijk te verkrijgen. Reductie landhuitr. Van de afd. Zuidscharwoude van den Bond van Landpachters was een verzoek ingeko men om een reductie van 50 op de pacht prijzen. De voorzitter zeide, dat de meerderheid van B. en W. voorstelde, 25 reductie te ver leenen. De minderheid wilde 40 geven evenals vorig jaar. De meerderheid wil nu 25 geven, omdat er in den loop van het jaar verschillende maatregelen zijn genomen voor de tuinders. De heer Du Burck, de minderheid, verde digde zijn standpunt en verplaatste zich in de plaats van d?n huurder. Het land brengt niets op, dus was het eigenlijk beter als heele- maal geen huur moest worden betaald. Ver leden jaar is 40 verleend en als nu 25 zou worden verleefttf, zouden de huurders over twee kammen worden geschoren. De 40 is dit jaar net 'evengoed noodig als ver leden jaar. De {bestand is hetzelfde. De voorzitter verdedigde het voorstel van de meerderheid. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. werd na eenige bespreking in stem ming gebracht en aangenomen met 3 tegen 4 stemmen, die der heeren Du Burck, Muller en Dijkhuizen. Geldleening Electriciteitsbedrijf. Er werd besloten tot het aangaan van een geldleening ten behoeve van het electrici teitsbedrijf groot 35.000 tegen een rente van hoogstens 5 af te lossen in 30 jaren. De voorzitter deelde mede, dat als tijdelijk onderwijzeres is benoemd aan de O. L. School mej. Verweij té Alkmaar. Aangezien de inrichting der privaten in de O. L. School zeer onhygiënisch is, stelden B. en W. voor deze zeer ouderwetsche inrichting te vervangen door waterclosets. Door den gemeente-opzichter is een rapport opge maakt. De kosten zullen ongeveer 925 be dragen. B. en W. stelden zich voor, deze verande ring te doen plaats vinden in de zomervacan- tie. Aldus besloten. Rondvraag. De heer Bekker wees er op, dat de scheep vaart last ondervond van rommel van de kabileering, die in sloot werd geworpen. Meermalen komt het voor, dat stukekn draad in de schroef raken. De voorzitter zegde toe, dat hierover zal worden gesproken. De heer Muller wilde gaarne aan het Noordeinde der gemeente een hek opruimen en een boom rooien. Dat zou mooi opruimen voor het verkeer. Dit zal door B. en W. in oogenschouw wor den genomen. Vrijdag vergaderde den Raad der ge meente Winkel. Tegenwoordig alle leden. Verzoek van de huurders van landerijen van het B. A. om tusschenkomst der gemeente om tot verlaging van pacht te geraken, aan gezien het armbestuur het op een zoodanig verzoek afwijzend heeft beschikt, waarom trent B. en W. zich hebben gewend tot het B. A. Het B. A. heeft bericht zijn besluit van 1931 te handhaven, doch-blijft de toestand in 1932 voortduren, dan wil het andermaal deze zaak ernstig overwegen, en daarbij rekening houden met het feit aat over 1931 geen re ductie werd verleend. Een huurder van bouwland werd inmiddels uitstel verleend. Door den voorzitter en enkele leden werd het betreurd, dat het Armbestuur dit stand punt inneemt. Door het B. A. is bericht dat het perceel A 9 is betrokken door de wed. J. Leijen en dit bestuur gaarne c ebruik zal ma ken van het in uitzicht gestelde bedrag van 400 te raflossing van een op dit perceel ge vestigde hypotheek. B. en W. deelden mede, dat tot totkenning daarvan reeds werd besloten in de vergade ring van 24 Dec. 1931 en steken voor, nu het perceel is betrokken, aan dit besluit uitvoe ring te geven. Goedgevonden. 1 en opzichte van het geven van onderwijs aan een achterlijk kind, worden inlichtingen ingewonnen. Aangezien het P. E. N. nog steeds op het antwoord omtrent het plaatsen van eiectrische straatlantaarns aan de Strook, de kruispunten in den Groetpolder, op den Westirieschendijk en bij de los- en laadplaats aan d't Molenkade laat wachten, hebben B. en W, zich andermaal tot het P. E. N. gewend en rp spoed aangedrongen. Ingekomen stukken. Een besluit van Ged. Staten houdende ver daging van de beslissing ten opzichte van de begrootirig 1932. Voo:r kennisgeving aangenomen. Door M. J. Weststrate, D. Portegijs en J. Pieters werd verzocht voor gemeenterekening eiectrische geleiding te brengen naar hun woningen vanaf de Strook naar de Zeesluis. Adressanten hebben zich aanvankelijk ge wend tot het P. E. N. en de kosten voor een hoofdleiding zullen bedragen 490 te storten vóór den aanvraag van het werk en voorts voor de aansluiting der perceelen in totaal 60. Een der verzoekers is een bewoner van een woonschip, gelegen in de gemeente Barsin- gerhorn, aangezien het water tot die ge meente behoort. Een uitgaaf van 490, waarvoor slechts aan een tweetal perceelen stroom zal worden geleverd in deze gemeente kwam B. en W. ongemotiveerd voor. Boven dien is voor geen enkele aansluiting aan het eiectrische net gemeentelijke bijdrage ver leend. B. en W. stelden voor op het verzoek afwij zend te beschikken. Aldus besloten. Voorstel reductie 25 pCt. voor de huurders van het grasgewas langs wegen en kaden der gemeente over 1931. Ingevolge een ingekomen verzoek van Jb. Smak Lzn. om verlaging van pacht voor de door hem gehuurde Bootskade en mede in verband met een door den heer Dekker in de vergadering van 10 December 1931 gestelde vraag, hebben B. en W. overwogen of reduc tie aan de huurders van het grasgewas langs de wegen en kaden der gemeente ook diende te worden verkend en kwamen thans met het voorstel, aan genoemde huurders eveneens 25 pCt. reductie voor 1931 te verleenen, welke reductie een uitgaaf zal vorderen van 122.37 Aldus besloten. Voorstel verleenen van gratificatie aan den rijksveldwachter W. Bruines. Vanaf het over lijden van den gemeente-veldwachter J. van Dijk, tot de komst van den nieuw-benoemde dienaar van politie H. Velthuis is de politie dienst en oer eenige bodediensten waargeno men door den Rijksveldwachter brig. tit. W. Bruines alhier. B. en W. stellen voor hem voor dit tijd vak van 25 Augustus 1931 tot 2 Januari 1932 een gratificatie te verleenen van 100. Met 6 tegen 1 stem gangenomen. De heer de Pree kon zich met het voorstel niet vereenigen. Deze 100 is wel beter te besteden. Bruinis heeft toch een goed salaris en er zullen in de gemeente zijn die het brood- noodig hebben. De voorzitter kon zich niet vereenigen met het standpunt. Arbeid te doen verrichten, zonder vergoeding daarvoor en had dit ook van spreker niet verwacht. De heer de Prée zeide dat het ook 25 had kunnen zijn en al het voorstel met 6 tegen 1 stem is aangenomen, beklaagde spreker er zich over, dat hier leden zijn, die zoomaar 100 weggeen aan iemand met een rijk bestaan en geen steun konden geven aan zijn voorstel om door het geven van een ge ringe kindertoes'ag wat licht ie brengen in behoeftige arbeidersgezinnen Voorstel tot beschikbaarstelling van 2500 tot 3000 oor crediet aan noodlij dende tuinders, zijnde de aanvulling van 30 pCt. op het regeeringscrediet. Bij B. en W. is aanhangig gemaakt een adres van een aantal tuinders die als gevolg der tijdsomstandigheden noodlijdend zijn ge worden en steun zullen behoeven. Hun ge machtigde de heer O Kamp heeft over dit ge val met B. en W. geconfereerd en gebleken is, dat bij meerderen behoefte zal bestaan aan: le. Regeeringscrediet; 2e. Onmiddellijke steunverleening in geld, natura of arbeidskracht. Zooals bekend is door de Regeering voor een groep gemeenten, waaronder ook Winkel, in uitzicht gesteld een crediet van totaal 700.Q0Q,— feeneyjee esp bijdrage van de gemeenten, welke daarvan gebruik zullen maken, van 30 pCt. De besiissing omtrent dit crediet is nog niet gevallen, doch de Minister wenscht dat nu reeds een enquete wordt ingesteld, om, als de beslissing valt, de behoefte bekend is. Het crediet zal slechts onder bepaalde voorwaarden verleend mogen woidij en de be hoefte daaraan zal deugdelijk moeten blijken. Waar ook te verwachten is dat vanuit deze gemeente zoodanige verzoeken zullen komen en zonder bijdrage der gemeente geen cre diet mogelijk is, stellen B. cn W. voor, wel de noodige medewcking te verleenen en ter voorziening in de 30 pG'. welke de gemeente zal moet enbijdragen, 'uit te trekken een be drag van 2500 tut 3000. Voorstel tot beschikbaarstelling van 2500 3000 voor directe steun aan noodlijdende tuinders. Voorts is te verwachten, dat zich gevallen- zuilen kunnen voordoen, waarin geen Regee ringscrediet te verwachten is, en op het Re geeringscrediet ;.iet kan worden benut en directe steun noodzakelijk is. B. en W. stellen voor dit doe) uit t trekken een bedrag van 25003000. Voo:rts stelden B. en W. voor de beoordee ling van alle gevallen, waarin Regeerings crediet of steun wordt gevraagd te doen ge schieden door den Raad in zijn geheel. Voorstel de bedragen te vinden uit: la. het batig saldo van den Kapitaal* dienst 1930; 2e. het terugbetaalde bedrag van het ren teloos voorschot verstrekt aan de stoomtram SchagenWognum. Nader te regelyen bij Suppletoire begroo ting. Tot dekking der bij no. 7 en 8 uitgetrokken bedragen, stellen B. en W. voor, dit bij suppl, begrooting te regelen en daarvoor, behou dens nadere goedkeuring van Ged. Staten te bestemmen le. het batig saldo van den Kapitaal dienst 1930 ad 6964.03, 2e. het terugontvangen bedrag van de di rectie der Nederlandsche Spoorwegen van het renteloosc voorschot in den stoomtram SchagenWognum 3538.12. De voorzitter merkte op dat bil goedkeu ring de beschikking wordt verkregen over 10502.15, doch de bedoeling is niet verder te gaan dan 2 X 3000, blijkt meer noodig, dan zal er eerst over gepraat worden. Deze voorstellen zijn het gevolg van een besloten vergadering, waarin de crisistoestand in den breede is besproken. De noodzakelijkheid is gebleken dat aan de noodlijdende tuinders de hand wordt gereikt voor zichzelf en voor de instandhouding van hun bedrijf, terwijl alles wat aan de orde komt door den Raad zal worden beslist. De hefr Van Wijk beschuldigde de regee ring, schriel te staan tegenover de tuinbou wers, terwijl de landbouw wel wordt ge steund. Geld is er in het land nog zat, wanneer inkomens boven 10.000 eens de helft af stonden, bracht dat al heel wat op, zonder nog te spreken van de 80.000.000 voor oorlog. Spreker zag liever alle tuinders op trekken naar den Haag, met de gemeente besturen voorop, en ze daar muris maken. De heer de Prée zou er vóór stemmen, doch niet uit het oog verliezen, dat het dicteeren is aan de kapitalistische maatschappij, zoo lang de oorzaak niet wordt aangetast. De heer Dekker juichte de voorstellen toe, er moet iets gedaan worden. Voor de tuinbou wers zelfs is echter ook nog veel te doen om hun bedrijf inb etere banen te brengen, b.v. de huurprijzen, distributie van hun produc ten, want al worden er tariefmuren opgetrok ken, in eigen land is nog veel te doen en dan de kleine bedrijfjes, welke ten eenenmale te klein zijn om een bestaan te vinden, die zul len zeker naar iets anders daarnaast moeten uitzien, want die zijn niet te redden. De heer de Prée meende uit de voorwaar den de conclusie te moeten trekken dat tuin ders met 1 H.A. of minder, geen crediet kun nen krijgen omdat dit steeds onvoldoende is geweest om er een bestaan op te vinden, zelfs in normale tijden. De voorzitter en andere leden geloofden dit niet. De voorstellen, in stemming gebracht, wer den aangenomen. De heer Kamp richtte een woord van dank tot de vergadering voor de genomen beslis sing.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3