Rechtszaken 'I Stad m Omgeving. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN vestigden zich 557 m., 349 vr, totaal 906. Geboren werden 67 jongens en 79 meisjes, lotaal 146. Er vertrokken 277 m., 204 vr., totaal 481 personen, terwijl er 32 m., 22 yr totaal 54 personen overleden. De bevolking op 31 December bestond dus uit 3185 mr., 2797 vr., 5982 oersonen in totaal. Het hoog ste bevolkingscijfer is bereikt in de maand November (6024). Er werden 57 huwelijken voltrokken, terwijl 1 echtscheiding werd in geschreven. Het aantal als levenloos aange geven kinderen bedroeg 4- De rijksveldwachter-brigadier-titulair H van Duinen te Den Oever wojdt m.i.v. 21 Januari a-s. overgeplaatst naar Haarlem mermeer. De heer van Duinen was hier sedert mei 1926 en heeft dus de geheele drukke periode van de Zuiderzeewerken mee gemaakt. EGMONDBINNEN. Aanbesteding gemeentewerk. Donderdag werd alhier aanbesteed het rij- en vaarwerk voor 1932. Ingeschreven werd door S. Boendermaker voor het rijwerk voor bazalt en grint per M3 J 1, vervoer van sintels per M3. 1, stee- nen per duizend 1.65 Het ophalen van vuilnis per week 2.50. Door P. Houtenbos. bazalt als boven 0.60 gestort, 0.70 gestrooid; grint 0.85 en 0.95, sintels 0.65 en 0.75 Steenen 1.33; vuilnis per week 2.23. Door J. Hollander, bazalt 1.20, grin: en sintels 1, steenen 3, vuilnis per week 2.75. Door P. Strooker, Egmond a. d. Hoef, sintels 1 zonder hulp gem.werkman, 0.75 met hulp; steenen 1.40; bazalt 1 en 0.75; grint 1 en 0.75, zand 0.90; vuilnis per week 3.50 en 2.45. Vaarwerk J. Burger, Egmond aan den Hoef, 0.99 per duizend steenen van Alk maar naar Egmondbinnen—Hoefgrint per M3. AlkmaarEgmondbinnen-Hoef 0.80, bazalt 0.65; sintels 1.85 voor levering en vervoert sintels Hoef-Egmondbinnen 0.35. Vaarwerk C. Duinmeijer; steenen 1.45; grint en bazalt 0.88 sintels 1.80; Hoef- Egmondbinnen 0.70; Rijwerk C. Duinmeijer; grint 60 cent, ba zalt 60 cent, sintels 50 cent, steenen 1, op halen vuilnis 1.95. Vaarwerk D. Dekker, steenen 1.25; grint 0.95; bazalt 0.95; sintels 1.80, vaarloon 0.80. Het rijwerk werd voor Egmondbinnen ge gund aan Houtenbos; voor Egmond aan den Hoef aan Chr Duinmeijer; vaarwerk J. Burger te Egmond aan den Hoef OUDE NIEDORP. Burgemeester en Wethouders hebben be noemd tot ambtenaar ter gemeente-secretarie den heer A. J. Beemsterboer, tot dusverre leerling-ambtenaar ter secretarie. Tot gemeentebode is door B. en W. be noemd de heer J. Appelboom te Oude NIe dorp. Ingesteld is eene commissie, belast met het verzamelen der door de regeering ge vraagde gegeven voor aan tuinders te ver strekken credieten. Op verzoek van den burgemeester, zal als voorzitter der ingestelde gemeentelijke com missie fungeeren de heer J. Bakker, voorz L. T. B. afd. 't Veld en wethouder der ge meen te. STOMPETOREN. Woensdagavond vergaderde de Vereeni gfng van Land- en Tuinbouwers „De Scher- meer" en café Kamsteeg alhier. De voorzitter, de heer Jb. de Boer Cz., sprak bij het openen der vergadering over den slechten toestand en hoopte, dat de toe komst beter zal zijn. Van de L. G. C. was een verzoek ingeko men, om opnieuw aan te sluiten. Daar ieder een overtuigd was, dat aansluiting noodig is, werd daartoe besloten. Bij de bestuursverkiezing, die hierop volg de, werd de heer C. Madderom herbenoemd en benoemd de heer T. Vaalburg in de plaats van den heer D. de Boer Pz., die zich niet herkiesbaar stelde Vervolgens bracht de heer C. Madderom verslag uit van de bestuursvergadering der L. G. C., waarvoor hem dank werd gezet Men betreurde het, dat zoo velen toetreden tot andere vereenigingen, ontstaan uit den nood der tijden, hetgeen de organisatie ver zwakt. Wel meent men, dat de L. G. C. zich moet aansluiten bij andere groote vereeni gingen, om naar verbetering te streven. Het voorstel der L. G. C., om 1 afgevaar digde per 20 leden te zenden naar de alge- meene vergadering, werd aangenomen. De afgevaardigden voor de bestuursvergadering der L. G. G, de heeren Jb. de Boer Cz. en C. Madderom, werden herkozen. Door den heer M. C. van der Laan werd werd het voorstel gedaan, dat de presentie gelden voor de algemeene vergadering der L. G. C. worden gehalveerd. Bij de rondvraag informeerde de heer Vaalburg naar het veilen per as te Broek op Langendijk; hem werd medegedeeld, dat dit toegestaan wordt. Ook werd door hem gevraagd, of dit jaar weer gezamenlijk brouwgerst geteeld zal worden, een circulai re zal rondgezonden worden. Hierna slui ting op de gewone wijze. In de bestuursvergadering, die nog werd gehouden, werd als secretaris-penningmees ter, in de vacature D. de Boer Pz., benoemd de heer T. Vaalburg. Zondag 10 en Donderdag 14 dezer gaf de gemengde zangvereeniging „Crescendo" in café Renses alhier een openbare uitvoe ring. Beide avonden was de opkomst zeer be vredigend. De voorzitter, de heer J. Blaufr, opende de bijeenkomst en sprak den wensch uit, dat allen een aangenamen avond zouden heb ben. Hierna werd het eerste nummer van het rogramma gezongen, waarbij al spoedig leek, dat de vereeniging in den heer ff. J. Zaal een eminenten directeur heeft. De verschillende liederen werden keurig gezongen, zoodat het publiek zeer voldaan was; ook de keuze der liederen moet bijzon der geroemd worden. Evenzoo viel het zingen der kinderen zeer in den smaak; na het laatste nummertje „Spoortje spelen" van Dalcroze werd zoo P bl krachtig geapplaudiseerd, dat het herhaald wtrd. Na den zang volgde de voordracht van een aardig stukje, getiteld „Twee oude vrijers', dat algemeen voldeed. Crescendo kan dus in alle opzichten over deze uitvoeringen tevre den zijn. SCHAGEN. Uitslag van dt openbare verkooping op Donderdag 14 Jan. 1932 ten overstaan van notaris J. W. J. Schreuder te Den Helder van 7.86.10 H.A. weiland aan de Doggers vaart te Koegras, nagelaten door Jan Blank man. Ingezet op 8224.14. In slag gemijnd op 500. Totaal 8724.14 door C. Tijlor, den Helder. De heer C. C. Andriessen K. M. I post kantoor te Schagen is Vrijdag geslaagd voo: het examen adj.-comm es P. T. T. EGMOND AAN ZEE Door het bestuur der Egmondsche Red dingsbrigade is alhier weer een cursus in eerste hulp bij ongelukken georganiseerd Deze cursus, weike in één der lokalen der O.L. schcol gehouden wordt, staat onder leiding van dokter Belonje en ving Donder dagavond aan met een 16-tal werkende le den der E.R.B. WARMENHUIZEN. Onze plaatsgenoot de heer Jb. Dalen- berg, ambtenaar ter secretarie alhier, is be noemd tot gem.-secretaris te De Rijp. Bevolking volgens laatste 10 j.-volkstel- ling 1179 m. en 1100 vr., totaal 2279 pers. Geboren 37 m. en 26 vr., totaal 63 pers.ves tiging 37 m. en 50 vr., totaal 87 pers. Ge- heele vermeerdering 74 m. en 76 vr., totaal 150 pers. Overleden 9 m. en 10 vr., totaal 19 pers.; vertrokken 50 m. en 55 vr., totaal 124 pers. Verschil tusschen vermeerdering en vermindering 15 m en 11 vr., totaal 26 pers. Bevolking op 1 Jan. 1932 1194 m. en 1111 vr., totaal 2305 personen. Huwelijken 13. UITGEEST. Geboren werden in 1931 38 m. en 46 vr. totaal 84 personen; overleden 24 m. en 12 vr., totaal 36 pers.; vermeerdering van 48 personen. Ingekomen zijn 182 m. en 169 vr., totaal 351 personen. Vertrokken 213 m. en 176 vr., totaal 389 personen, vermindering van 38 personen. Totale vermeerdering van 10 personen. Op 1 Januari 1931 waren in de gemeente woonachtig 4036 pers. Bijgeko men gedurende 1931 10 pers., totaal 4046 personen, t.w. 2090 m. en 1956 vr. Aantal gesloten huwelijken 23 en echtscheidingen 1 VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR Strafzitting van Vrijdag 15 Januari. DRONKENSCHAP KAN ALLEEN DOOR DEN DOKTER GECONSTATEERD WORDEN Mr. de Groot trad in de zitting van heden op als verdediger van den landbouwer Pie- ter K., wonende Noorderstraat, gem. Oter- leek, welke 25-jarige heer volgens het oor deel van den brigadier Talsma uit Scher- merhorn in den nacht van 14 Dec. j.1. onder zoodanigen invloed van alcohol had ver keerd, dat hij niet geacht kon worden capa bel te zijn de door hem bereden motor te be sturen. Dat was door den brigadier geconsta teerd, toen de heer K. omstreeks 1 uur het café van den heer Kamphuis, dat hij na een in Alkmaar doorgebrachten avond nog had bezocht, verliet en na zich op zijn motor te hebben gezet, na het maken van een grilligen bocht was komen te vallen. De brigadier had hem toen verboden nog verder te rijden en den motor in de rijwielstalling doen plaat sen. Proces-verbaal werd opgemaakt en he den stond de heer K. terecht, verdedigd door mr. De Groot en pertinent ontkennende on der den invloed te hebben verkeerd. Verd. verklaarde geslipt te zijn en ook werd be weerd, dat men uit 'n soort van antipathie het stuur had vastgezet, zoodat hij bij het nemen van een bocht wel moest vallen. De brigadier had een schetsje gemaakt, waarop hij de manier, waarop verdachte had gere den, verduidelijkte. Een vijftal getuigen a decharge, waaron der de 21-jarige mej. M. Bakker uit Beem- ster, kwamen verklaren, dat naar hun mee ning verdachte zoo goed als volkomen nor maal was geweest. Door verdediger werd opgemerkt, dat alleen een geneesheer dron kenschap kon vaststellen. Een politieman kon die slechts gissen. Kantonrechter en ambtenaar bleken niet voldoende ingelicht door het gehouden ge tuigenverhoor en werd verhoor van nog een tweetal andere personen, de heeren Leegwa ter en Volstra, benevens aanhouding der zaak tot a.s. week gelast. We zulen dus alsdan meer uitvoerig op deze „cause celêbre" uit de Schermer terug komen. GEVOLG VAN EEN BLOEDIG EN DROEVIG VERKEERSDRAMA OP DE NOORDERVAART. Op 5 Dec. werd op de Noordervaart on der de gemeente Oterleek een fietser, zooals later genaamd Jong, op zoodanige wijze door een vrachtauto aan- en overreden, dat de dood een spoedig gevolg was. Het kwam evenwel na onderzoek vrijwel vast te staan, dat het slachtoffer zeer roekeloos en onvoor zichtig links van den weg had gereden en eerst op het uiterste moment den rijweg had overgestoken, zoodat een aanrijding onver mijdelijk scheen te zijn geweest. De aange- redene was voorts door den bestuurder en diens metgezel opgenomen en naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar gebracht. De Ford waarmede het ongeluk was geschied, werd op last van de politie onderzocht door den heer A. Dam. autohandelaar te Alk maar en deze deskundigen constateerde, dat de voetrem niets en de handrétn weinig ef fect teweeg bracht, welke diagnose aanlei ding gaf tegen den bestuurder, den 24-jari- gen machin:st A. B. uit Middelie een vervol ging in te stellen ter zake art. 14 motor- en rijwielwet, het onvoldoende werken der rem men, voor welk feit genoemde B. heden te recht stond, verdedigd door mr. Scholten. De pertinente verklaring van den deskundige omtrent den toestand der remmen gaf echter den doorslag tot de veroordeeling tot 25 boete of 25 dagen. De kantonrechter liet uitkomen dat geen causaal verband bestond tusschen deze zaak en de noodlottige aan rijding van welke verklaring de zorgzame mr. Scholten, met het oog op eventueel nog te nemen justitieele stappen, acte verzocht. Zoowel door ambtenaar, kantonrechter a.s erdediger werd een woord van deern.s uit gesproken met het slachtoffer. ALS JE AARDIG BENT. DEUGT HET NOG NIET. Tijdens het bezoek van het thans zoo jam merlijk getroffen circus Sarassani aan Alk maar had de politie toestemming verleend om diverse autobussen, die bezoekers uit ver schillende plaatsen aanbrachten en weer huiswaarts voerden, standplaatsen te verke nen in de nabijheid van het circus. De autobus van de gebr B. uit Heemskerk was alzoo geplaatst op den Heilooërdijk, doch belemmerde volgens waarneming van den heer Wijnberg, belast met de regeling van het verkeer, deze bestuurder aldaar de vrijheid van dit verkeer en werd hij heden gehoord den verbalisant, veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen, we ke kwantum de veroor deelde „veels te veel" geliefde te noemen. HINDERLIJKE GOEDERENWAGONS DIE HET UITZICHT BELEMMEREN. De vrachtrijder J. M. uit Bergen, geraakte op 15 Oct. met zijn auto op den tramoverweg op den Kanaaldijk, juist op 't moment dat een locaaltje in aantocht was. Hij wist nog door vol gas te geven, aan een dreigende verplettering te ontkomen en bekwam hij al leen maar materieele schade aan zijn vracht auto. Hij stond heden terecht wegens over treding van het spoorweg-reglement, doch beweerde dat goederenwagons het uitzicht daar sterk belemmeren. Na de aanrijding waren die wagons tijdelijk verwijderd, doch nu scheen die maatregel weer te verslappen. Het was de kantonrechter ook opgevallen, deze belemmeringen van het uitzicht en dien aangaande sprak mr. Bastert een hartig woordje. De zaak werd voorts aangehouden tot a.s. week, ten einde den verbalisant te hooren. DE NIEUWJAARSVERLEIDING GEEFT NOG GEEN VRIJHEID DE HARMONIE VAN HET STADSBEELD TE VERSTOREN. Een 24-jarig handelsman, de heer G. K. uit Zuidscharwoude had op Nieuwjaarsdag de gemeente Alkmaar bezocht en daar ver moedelijk heel wat heil- en zegenwenschen geplengd met al te krachtig werkende feest- dranken, zoodat hij, zich in de Drebbelsteeg voortbewegende, volgens het oordeel der po litie, die op zulk een vreugdendag toch wel 'n weinig in 't oogloopend stuk in den kraag, door de vingers ziet, niet voldoende vast ter been kon worden geacht the long way tot Tipperary, in casu Zuidscharwoude af te leggen en hij werd ingerekend en gede poneerd, terwijl conform art. 453 proces verbaal werd opgemaakt. De aldus begiftigde stond nu op 8 Janua ri te dier zake terecht, doch sprak alstoen pertinent tegen zich op bewusten datum op tijd en plaats vermeld, in kennelijken staat zou hebben gevonden. Aangezien geen ver balisant was gedagvaard, spaarde de kan tonrechter tijd en moeite om met den com parant in debat te treden, doch hield kort weg de zaak aan tot heden, teneinde de mee ning van den bij dit geval geïnteresseerden dienaar van Sint Hermandad in te roepen. Dit bleek te zijn de heer P. Maarleveld, adj.- inspecteur van politie en de kantonrechter meende na diens toelichting voldoende mo tief te hebben om den heilwenschenden jon geling, die zijn verloofde had bezocht en wien dus wel wat mocht worden toegege ven, na een vaderlijke vermaning: vooral de matigheid te betrachten, te veroordeelen tot heelemaal drie gulden boete of drie dagen. DE BRAVE SCHIPPER DEED DIENST ALS KOGELVANGER. De landbouwer Kraakman had aan schip per F. H. uit Bakkum, gem. Castricum, ver zocht om voor vulling te zorgen van een uitgespoelden hoek van het aan zijn land grenzende kerkmeer. De schipper voldeed aan de bestelling en wendde zich tot het gemeen tebestuur van Castricum, dat gaarne afstand deed van de schatten op de vuilnisbelt, zoo dat de schipper zich van het noodige dem pingsmateriaal, vrij wat goedkooper dan voor de Zuiderzee wordt gebruikt, kon voor zien. Hij ging dus met lust en ijver aan te dem pen en plempen, doch kwam als nu in con flict met de gemeentebestuurderen van Aker sloot, omdat hij had verzuimd om deswege vergunning te vragen en door rijks- en gem. politie werd tegen hem proces-verbaal opge maakt. De schipper stond op 8 Januari te recht, erkende onomwonden, doch beweerde volkomen te goeder trouw te zijn geweest en gemeend te hebben, dat de toestemming van Castricum's burgervader om het beltvuiilnis te mogen bezigen, voldoende was. Bij gebrek Een dn'' Foster's Maag pillen s avonds bt) het naar bed gaan genomen, verzekert een goede nachtrust en verschaft morgens volkomen normale stoelgang. f0.65 per flacon. Mr. Korver bestreed de meening van het O. M.. als zou verd. zelf een varken hebben geslacht. Het spek was afkomstig van een der drie door verd. genoemde firma's. waar van hij zijn vleeschwaren geregeld betrekt. De schuld moest, volgens pl. worden ge zocht bij de keuringsdiensten der gemeenten, waarin de leveranciers van verd. gevestigd zijn. Pl. achtte een hechlenisstraf geheel mis plaatst. In het uiterste geval zou slechts een geringe geldboete kunnen worden opgelegd. De kantonrechter deelde deze zienswijze en sprak den verd. vrij. aan ambtelijke tegenspraak meende de kan tonrechter uit een oogpunt van wijsrechter- lijk beleid, de zaak aan te moeten houden, teneinde een der verbalisanten te raadple gen en kwam deze zaak heden opnieuw op het tapijt. De vuilnisaffaire werd als nu verder af gewikkeld en wist de verbalisant, rijksveld wachter Gorter, den kantonrechter zóó af doende te overtuigen van de rechtmatigheid zijner ambtshandeling, dat de schipper niets meer had in te brengen en werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen. Wordt vervolgd. ONDEUGDELIJK VLEESCH VERKOCHT. De paratyphus-gevallen te Alphen a d Rijn. Voor het kantongerecht te Alphen aan den Rijn is de zaak behandeld tegen een slager, bij wien op 14 Nov. j.1. een hoeveelheid be dorven vleesch en vleeschwaren in beslag is genomen, terwijl hij mede door den verkoop van ondeugdelijk spek oorzaak is geworden, dat zich te Alphen aan den Rijn omstreeks het hierboven gemelde tijdstip een aantal paratyphus-gevallen voordeden. De zaak werd in drie instanties berecht. In de eerste plaats werd verdachte ten laste gelegd een stuk aan keuring onder worpen, niet toebereid en niet verduurzaamd kalfsvleesch, dat bovendien in bedorven toe stand verkeerde, in zijn winkel in voorraad te hebben gehad. Hiervoor werd hij veroor deeld tot een geldboete van 30, subs. tien dagen hechtenis. Voorts werd verdachte ten laste gelegd, dat hij gedeeltelijk in zijn winkel onder de uitstalkast en aan haken hangende, gedeelte lijk in zijn ijskast in voorraad zou hebben gehad een hoeveelheid vleeschwaren, als rookspek, bloedworst en schouderham. het geen weliswaar niet voor verkoop was be stemd, doch in zeer ondeugdelijken staat ver keerde. De hulpkeurmeester, als getuige optredend verklaarde, dat de vleeschwaren dusdanig bedorven waren, dat de maden eruit kropen De ambtenaar van het O. M. eischte twee geldboeten, elk van 100, subs. tweemaal twintig dagen hechtenis. De verdediger, mr. A. Korver, wees erop dat verd. wegens ziekte van zijn knecht geen gelegenheid heeft gehad de bedorven vleesch waren tijdig uit zijn winkel te verwijderen en drong aan op een voorwaardelijke veroor deeling. De kantonrechter achtte hiertoe echter geen termen aanwezig en veroordeelde verd, tot een geldboete van 60, subs. 20 dagen hech tenis Verdachte vrijgesproken in het geval der paratyphus-epidemie. De derde zaak betrof die der paratyphus- epidemie. Verd. heeft in den tijd van 5 tot 10 No vember kleine hoeveelheden gerookt, boter- hamspek verkocht, waarin later paratyphus- bacillen zijn gevonden. Van de personen, die hiervan het slachtoffer zijn geworden, waren er als getuige gedagvaard. Uit hun verhoor bleek, dat men nog denzelfden- of den vol genden dag na het gebruik van het spek ziek is geworden. De ontboden geneesheerer. had den verschijnselen van paratyphus geconsta teerd. Later zijn de resten van het boterham- spek in beslag genomen en opgezonden naar het laboratorium van het Centraal Bureau voor de Volksgezondheid te Utiecht. Een bacterioloog van dit laboratorium, dr. A. Kfaasenburg, als deskundige gehoord, verklaarde in de resten van het spek in groote hoeveelheid paratyphusbacillen te hebben gevonden. Desk. sprak als zijn meening uit, dat de bacillen afkomstig zouden zijn geweest van een waarschijnlijk aan varkenspest lij dend dier. Verd. zeide er niets van geweten te heb ben. dat het spek niet deugdelijk was. Van wien hij het betrokken heeft, wist hij evenmin De ambtenaar van het O. M. was van oor deel dat verd. niet wilde zeggen vanwaar het spek afkomstig is geweest, omdat verd. ver moedelijk zelf een aan pest lijdend varken heeft geslacht. Was het spek van elders in de gemeente ingevoerd dan zou ook op andere plaatsen een paratyphus-epidemie zijn uit gebroken. Spr. meende, dat verd voor het gebeurde aansprakelijk moet worden gesteld en achtte daarom termen aanwezig om drie principale hechtenisstraffen te eischen, elk van drie dagen. BALMASQUE VAN A. O. O. V. ,,'t Is heelemaal onze bedoeling niet, om een grootsch bal-masqué te houden", sprak Zaterdag regisseur Vóórhaar tot ons, toen wij de zaal van 't Gulden Vlies zouden be treden, waar de Alkm. Operette en Orkest vereniging haar balmasqué zou vieren. „We willen hoofdzakelijk een intiem on deronsje hebben voor de leden en donateurs der vereeniging en het voornaamste is, dat 't een gezellige avond wordt". We wisten dus vooruit, dat het geen grootsch festijn zou worden en wij betraden cie zaal eigenlijk dan ook met een kleine hui vering. Maar ziet, met kleine hulpmiddelen had men het klaar gespeeld, om een heel ge zellige sfeer te scheppen. Midden in de groo te zaal stond een laag podium, waarop de muziek o. 1. v. den heer Gerritse, was geze ten, en daar rondomheen was de dansruimte. Alles was dus gereed gemaakt voor de dansers. Ze kwamen! Langzaam vulde de zaal zich met gemaskerden en met toeschouwers. De muziek speelde vroolijk, de serpentines wer den met kwistige hand weggeworpen en spoedig was de carnavalsstemming aan wezig. Carnaval! Een leventje van zotte dwaas heden, van klatergoud, van onmogelijke cos tumes, van verrassingen! Een leventje van enkele uurtjes, intiem en uitsluitend binnen de schouwburgmuren. De mensch kan niet steeds ernstig zijner moet een grapje bij; de dagelijksche sleur moet op zekere tijden plaats maken voor uit bundige vroolijkheid, voor dwaze gebeurte nisjes! Vandaar dat een cypersche kater zich uren lang heftig weerde. Gelukkig was het nog geen Maart, zoodat wij gespaard bleven van het bekende, liefelijke geklaag en gemiauw. Maar voor de rest was de kater in uitste kende orde en had oog voor de katjes, lief tallige katjes dan! Want zou niet iedereen bediend willen worden door lift-boys, zooals ze Zaterdag avond zich vertoonden? En zou niet ieder een een dansje willen wagen met een aller aardigste Engelsche dansmuziek? En zou niet iedereen een harem willen bezitten, als men haremvrouwen had, zooals wij ze dien avond zagen. En zouden er nog wel dienst weigeraars zijn, als het regiment tambours bezat, zooals wij die mochten bewonderen? Men ziet, er was van allerlei. Er waren clowns, een duivelinnetje (tenminste, dat stelde ze voor!), er waren matroosjes, er waren Spaansche danseresjes, er was zelfs... een slangenbezweerder! We zullen maar niet trachten, om alles, wat er was, op te noemen. O.i. krijgt men uit bovenstaande wel den indruk, dat het gezel schap zeer varieerend was. En aangezien de muziek olijkbaar zeer veel kracht verzameld had, kon deze voort durend spelen, zoodat de eene deun na de andere volgde. Totdat het 12 uur sloeg. Démasqué! Dat beteekende, dat de maskers werden afgeno men en dat men elkaar eens aankeek en wel licht zoo nu en dan gezegd zal hebben: Aai! was diè dat?! Verrassingen dus in overvloed! Aangezien het bestuur der A. O. V. V. gezorgd had voor een groote collectie prij zen, w.o heel aardige, was er ook een jury noodig, om de prijzen toe te kennen. En deze jury heeft het zeker niet gemakkelijk gehad, omdat de eindbeslissing in sommige groepen moeielijk te bepalen was. Tenslotte heeft zij echter kans gezien, om vele concur renten tevreden te stellen, zoodat een groot aantal „ontmaskerden" een kleine herinne ring mee naar huis mochten nemen. Toen werd het feest nog lang voortgezet. En alweer was het 't klokje, dat het eindsig naal sloeg. Men trok af, de feestzaal achter zich latende. En A. O. O V. kan al weer op een gezel- ligen avond terug zien! WIJZIGING VERORDENINGEN HANDELSSCHOOL EN HANDELSAVONDSCHOOL. In bijlage No. 10 schrijven B. en W.: In bijlage nr. 220 tot het Raadsverslag 1931 hebben wij Uwe Vergadering o.m. voor gesteld met ingang van 1 September 1932 aan de Handelsavondschool als vakken van onderwijs in te voeren stenografie en machi- neschrijven, en de facultatieve lessen in die o9. Buiten gekomen kropen de twee kikkers onder het tapijt en schudden er de zak roet in leeg. Natuur lijk allemaal netjes aan den binnenkant, anders zou den Tuimeltje en Karei het zien en zou de pret er af zijn. Toen dat gebeurd was gingen ze voor het keuken- i<tam zitten en wachtten af tot de mattenkloppers verschenen. v 60. ..Laten we het vroolijk opnemen", was het eerste wat Karei zei en Tuimeltje vond dat ook de beste ma nier om er doorheen te komen. „Het is maar geluk kig. dat ik nog geen honger heb", zei Tuimeltje. „Laten we maar vlug beginnen, des te eerder zijn we er van af' en hun mutsen stevig op hun hoofd drukkend, be gonnen ze er op los te slaan.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6