£ucfitvaact MacktfecufUett_ straat (een der Delftsche grachten} was gevallen. Voorbijgangers hadden hem er uit gehaald. Den derden overlevende wist de poli tie ook vrij spoedig op te sporen, zoodat de ouders van de drie andere jongens in kennis konden worden gesteld van het gebeurde. De Rijswijksche politie bracht de ongelukkige ouders naar de plaats van het ongeluk, waar zij het lijk van hun kind herkenden. De drie lijken zijn daarop per zieken auto naar de algemeene begraafplaats te Rijswijk overgebracht. De drie overlevenden zijn resp. veer tien, zestien en twintig jaar oud Behalve de heer Draak en de ver schillende politiebeambten heeft een chauffeur van den V..IO.S.-autobus dienst WateringenDen Haag nl. de heer C. Brakel, zich zeer verdienstelijk gemaakt bij het reddingswerk Toen hij met zijn autobus de plaats van het on geluk passeerde heeft hij geen oogenblik geaarzeld om zich te water te begeven om zoodoende dichter bij den auto te kunnen komen. De jongens waren naar Den Haag gegaan met de bedoeling een auto te stelen en daarmee te gaan rijden Nopens het ongeluk verneemt het Hbl. hog, dat vier van de jongens, de 16-jari- ge A. Philips, de 18-jarige L. Haring, de 16-jarige H. J. Piket en de 17-jarige J. Goudemans, naar Den H^ag waren ge gaan met de bedoeling daar een auto •weg te nemen om een toertje te maken. iVoor het gemeenteziekenhuis te Den Haag vonden zij den tweepersoonsauto, reden daarmee naar Delft en plaatsten di9 op de Nieuwe Laan. 's Avonds om streeks 7 uur is het viertal, waarbij zich nog hadden gevoegd de 17-jarige J. A. Croon en de 14-jarige G. Rijgersberg, met den auto gaan rijden met het beken de noodlottige gevolg. De vier eerstgenoemde jongens hadden j.1. Donderdag een auto van een land- 'bouwer uit Pijnacker van den Ouden Langendijk te Delft weggenomen en hadden daarmede den geheelen dag ge toerd. HET NATIONAAL CRISISCOMITE. De ambtenaren bij het Provinciaal Water leidingsbedrijf van Noordholland hebben een toezegging gedaan maandelijks een bijdrage aan het Nationaal Crisiscomité te verleenen. De leerlingen der gemeentelijke H. B. S. met 5 j. c. te Hilversum zullen tot«de groote vacantie 0.03 per week afstaan. Ook de leeraren dragen het hunne bij. Op deze wijze wordt een wekelijksch bedrag van ruim 12 bijeengebracht. REGELING BEVORDERING. Door den minister van defensie is een nieuw bevorderings-voorschrift vastgesteld voor het beroeps-personeel: Jaarlijksch on derzoek voor groot-verlofgangers. Het jaar lijksch onderzoek zal in 1932 worden gehou den in de maand Juni voor de gewone dienst plichtigen der landmacht van de lichtingen 1920 en 1923. MALAISE IN DE STEENINDUSTRIE. 35 fabrieken voorloopig stopgezet, waardoor 42500 menschen werkloos worden. De geheele Nederlandsche Baksteenindus trie, met uitzondering van Limburg en enkele op zich zelf staande fabrieken, heeft besloten voor dit jaar met 1 Mei de ovens drie maan den te sluiten. Deze maatregel was noodig, omdat, niettegenstaande de maatregelen, ge nomen door het Extra Rood Contract, nl. om de productie harde metselsteen zooveel moge lijk te beperken door het extra-fabriceeren van groote binnenmuursteen (welke nog in groote hoeveelheden uit het buitenland wor den ingevoerd), toch de voorraden harde met selsteen tengevolge van de diep in het bedrijf ingrijpende crisis, zoodanig toenamen, dat het geheele bedrijf binnenkort zoowel tech nisch als economisch vast zou loopen. In de prov. Groningen is b.v. momenteel ruim 60 pCt. van de jaarproductie op de tasvelden aanwezig. Deze toestand is zoo schadelijk dat slechts krachtige maatregelen hierin ver betering kunnen brengen. In de prov. Groningen is, na de maatrege len, genomen in de andere streken van het land. nog besloten, dat iedere fabriek 25 pCt. van haar productie aan gevormde ongeoak- ken steen niet mag afbranden vóór 1 Mei a.s Dit heeft tot gevolg, dat thans reeds ver schillende fabrieken stilliggen en dat andere spoedig zul'en volgen, terwijl 1 Febr. a.s. het geheele bedrijf zal rusten, met uitzondering van de aflevering welke uit de groote voorra den normaal doorgaat. Als gevolg hiervan liggen reeds stil of komen spoedig stil te leggen 35 fabrieken, waardoor p'us minus 4 h 500 menschen werkloos worden. Over het geheele land zul len ongeveer 5000 menschen worden getrof fen Het spreekt van zelf, dat in de a.s. cam pagne in ieder geval 25 pCt steenen minder gevormd worden (daar 25 pCt. van de vorige jaarproductie ongebrand is blijven staan), zocdat ook dan in het bedrijf minder werkge legenheid zal zijn dan normaal het geval is. Hierdoor worden dan de „campagnewerkers" getroffen. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Volgens de correspondent van het Hbld. te Zaandam is mevrouw Sylvia, die haar repu tatie in ons landmeeft verwonen door haar optreden in de bekende schatgraverij nabij het gemeentehuis te Zaandam, Zaterdag daar teruggekeerd. Zij is vergezeld van haar zoon een oud-officier van het Duitsche leger en een zoon van een professor die ook in het „vak" schijnt te zijn. Bij hun bezoek aan de begraafplaats, waar ook vroeger opgravin gen hebben plaats gehad, is weer met de wi chelroede gewerkt met het gevo'g dat me vrouw Sylvia opnieuw tot de overtuiging is gekomen'dat de schat daar verborgen ligt De helderziende heeft den wensch geuit weder met het opgravingswerk te beginnen en heeft voor dat doel een bezoek gebracht bij burge meester Ter Laan. MISBRUIK VAN VERTROUWEN. Bezoldigd hoofdbestuurder Bond van Marineschepelingen ontslagen. In de Vrijdag gehouden hoofdbestuursver gadering van den Bond van Marineschepe- lingen is, naar „Het Volk" meldt, aan een be zoldigd bestuurder ontslag aangezegd uit diens betrekking, wegens een zeer groot te kort in kas, waarvoor hij verantwoordelijk is Het tekort bedraagt ongeveer 24.000. SPOORWEGPERSONEEL. Het examen voor leerling-klerk afgeschaft. De directeur der Ned. Spoorwegen heeft den Personeelraad medegedeeld, dat het exa men voor leer lng-k!erk wordt afgeschaft daar zij over voldoende krachten kan beschik ken, voorzien van diploma's, die vrijstelling geven van dit exarreii. Alleen personeel, dat op 31 December 1931 een aanstelling had, zal in de gelegenheid gesteld worden alsnog dit af te leggen. DE UITZENDING VAN PATER KORS. Een inlerpellalie in de Belgische Kamer. In verband met het verbod door de Belgi sche veiligheid uitgevaardigd tegen het op treden van den Nederlandschen pater Kors op de meeting te Leuven, hebben het Katho lieke Kamerlid Rubbens en een Vlaamsch- nationalist een aanvraag tot inteipellatie bij de regeering ingediend. DE BOTERUITVOER NAAR DUITSCHLAND. Weer verhooging van het invoerrecht Het Berl. Tageblatt verneemt, dat de Duitsche rijksminister van landbouw een wetsontwerp heeft ingediend, waarin bepaald wordt dat het invoerrecht op boter verhoogd zal worden van 50 tot 120 mark per cente naar. VLEESCH UIT BRAZILIË. De minister van A., H. en N., gelet op het bepaalde bij de artt. 7 en 8 van het Kon. Besl. van 26 April 1922 (St.bl. no. 255), zooals dit laatstelijk is gewijzigd, heeft goedgevonden te bepalen, dat de in art. 7 van genoemd K. B. bedoelde ontheffing tot wederopzeg ging wordt verleend ten aanzien van vleesch, afkomstig uit Brazilië. DE STAKINGEN VAN TEWERK- GESTELDEN. In de provincie Groningen geëindigd. De rijksinspecteur voor de werkverschaf fing in de provincie Groningen deelt mede, dat blijkens de ter teekening gelegde lijsten in alle gemeenten van Groningen ongeveer 75 der arbeiders zich hebben bereid ver klaard den arbeid te hervatten. Alleen door de stakers in de gemeente Beerta, waar de communisten een grooten aanhang hebben, heeft niemand de lijst ge- teekend. Ook van de gemeente Groningen is nog niet bekend hoeveel er hebben geteekend. De inspecteur neemt echter aan dat Maan dag reeds weer duizend stakers aan het werk zullen gaan, zoodat practisch gesproken de staking als geëindigd kan worden beschouwd Levensmiddelenbons voor de stakers. Aan de gezinnen van de uitgesloten arbei ders in de rijkswerkverschaffing in Oost- schoterland zal, waar zulks noodig blijkt, het armbestuur bons voor levensmiddelen uitreiken. VERKEERSONGEVALLEN. Een man door auto gedood. In de Vijzelstraat te Amsterdam, hoek Kerkstraat, is Zaterdagavond een man door een personen-auto aangereden en gedood. Botsing tram en vrachtauto. Op de kruising SpuistraatRaadhuisstraat te Amsterdam zijn Zaterdagavond een tram en een vrachtauto van J. v. d. Burg uit Noordwijkerhout met een geweldige slag tegen elkaar gebotst. De motorwagen van de tram vloog met de voorwielen uit ae rails. Nadat de vrachtauto de tram op zij had gedrukt, schoot de wagen nog een eind vooruit, het trottoir op, tot vlak tegen het gebouw van de gemeente telefoon aan. Het gebouw is echter niet geraakt, daar de auto tegen den gevelvont tot staan kwam. Van den vrachtauto was de stuurcabine aan de linkerzijde geheel ingedrukt. De chauffeur zat tusschen het deurtje, dat naar achteren was geduwd en het stuurrad bekneld Hij was vrij spoedig bevrijd. De chauffeur had voorts bloedende wonden van glasscherven aan het gelaat. In de ca bine zaten voorts twee meisjes, die lichte bloedende wonden hadden en een man, die ongedeerd was. De chauffeur werd naar een ziekenhuis gebracht. De meisjes waren intus- schen haars weegs gegaan. Van den motorwapen van lijn 14 was het voorbalcon groetende Is ingedrukt. Vrijwel al het glas was gebroken en het asphalt was met scherven bezaaid. Een chef van den tramdienst onderzocht den wagen, die bleek nog te kunnen rijden en heeft na ongeveer tien minuten, bestuurd door een chef, zijn weg vervolgd. De passa giers waren niet uitgestapt. KORTE BERICHTEN. De opbrengst van de weldadigheids postzegels en -prentbriefkaarten ten behoeve van het misdeelde kind was in Groningen ongeveer 1000 hooger dan het vorig jaar De nettowinst is 3.836.28. De opbrengst der verkochte prentbriefkaarten bedroeg 555.10. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Heen. De „RaaF' te Cairo. Aneta Vaz Dias meldt, dat bij de K. L. M. bericht is ingekomen, dat de .Raaf' gister te 7.30 uur uit Athene is vertrokken en te 12.23 uur te Mersa Matruh is geland. Vandaar vertrok bet toestel te 12.35 uur en landde te 14.56 te Cairo. Terug. De „Uil" te Rangoon. Aneta Vaz Dias meldt: Bij de K. L. M. is bericht ingekomen, dat de „Uil" om 5.50 uur uit Medan is vertrokken; om 8.32 uur in Alorstar geland, om 9 05 uur van daar ver trokken; om 14.30 uur in Bangkok gearr- veerd; om 15.18 uur uit Bangkok vertrokken en om 17.52 uur te Rangoon geland. Het vliegtuig heeft 252 K G. post aan boord, benevens één passagier. SPAANSCH WATERVLIEGTUIG EXPLOITEERT. 2 dooden, 3 gewonden. In de militaire luchthaven Mar Chica bij Melilla in Spaansch Marokko is het water vliegtuig Dornier 19 bij bet bijvullen van brandstof geëxplodeerd. De onderdeden van de vliegmachine beschreven een hoog en boog door de lucht en twee monteurs, die daarbij in zee vielen, verdronken. Drie soldaten, die zich op een hulpboot bevonden, liepen zware j brandwonden op. HET LUCHTVAARTCONGRES TE PARIJS. Gouden medaille 1932 voor dr. Eckener. Het luchtvaartcongres te Parijs, van de Internationale Federatie, waarop 24 lucht- vaartorganisaties vertegenwoordigd waren, heeft, zegt het Hbld., o a. besloten conform het Nederlandsche voorstel tot wederinstel ling van het Comité Général. thans genoemd Conseil Général. Het voorstel van Nederland was gesteund door Aagentinië en Duitsch- Tand. De gouden medaille voor 1932 werd toe gekend aan dr. Eckener; deze zal hem op het in September te 's-Gravenhage te houden congres worden overhandigd. De douane- en passagecarnets zullen ver eenvoudigd worden. Aan Nederland werd opgedragen een on derzoek in te stellen naar de mogelijke rege ling van de verzekering van derden als slachtoffer bij vliegtuigongelukken. Gisteravond hebben de deelnemers van het congres aan een groot banket aangezeten, dat door minister Dumesnil gepresideerd werd. GEMEENTERAAD. Vergadering op Donderdag 21 Januari a.s., nam 1 uur. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim (bijlage Nr. nr. 237 van 1931). 3. Idem van een ambtenaar van den Bur gerlijken Stand in het bijzonder belast met het voltrekken van huwelijken (bijlage nr. 6). 4. Idem van tijdelijke leeraren aan de ge meentelijke Avondschool voor Nijverheids onderwijs (bijlage nr. 7). 5. Idem van een onderwijzer (es) aan de Openbare school voor uitgebreid lager onder wijs (bijlage nr. 8). 6. Voorstel inzake subsidiëering van het R. K. bewaarschoolonderwijs (bijlage nr. 179 van 1931). 7. Idem inzake het verstrekken van regen- kleeding aan sommige ambtenaren en werk lieden der gemeente (bijlage nr. 200 van 1931). 8. Idem tot wijziging der voorwaarden voor de verleening van subsidie uit de ge meentekas aan de stichting „Volksuniversi teit voor Alkmaar en omstreken" (bijlage nr. 213 van 1931). 9. Idem tot het onttrekken van eenige straatgedeelten met de daarin aanwezige kunstwerken, aan het grondbedrijf (bijlage nr. 219 van 1931). 10. Idem tot wijziging van verordeningen voor de Handelsschool en voor de Handels avondschool o.a. in verband met de invoering van de vakken machineschrijven en steno grafie en tot wijziging van het salaris van den conciërge der Handelsavondschool (bij lagen nr. 220 van 1931 en nr. 10 van 1932). 11. Idem inzake verhuring van de woning Krelagestraat Nr. 29 (bijlage Nr. 226 van 1931). 12. Vragen van het Raadslid den heer mr. P. Langeveld naar aanleiding van de beantwoording door Burgemeester en Wet houders van de gedane vragen inzake den bouw van het gymnastieklokaal bij de R K school aan de Koornlaan, waarvan de be handeling in de vergadering van 18 Decem ber j.1. is aangehouden. 13. Idem inzake aanleg verbindingsweg tusschen den Kanaaldijk en den ontworpen Provincialen weg Alkmaar—Schagen (bij. lage Nr. 13). 14. Idem inzake het verleenen van finan- ciëelen steun aan te Alkmaar gevestigde tuinders (bijlage Nr. 14). 15. Voorstel betreffende ontslag en benoe ming van onderwijzend personeel aan de gemeentelijke scholen voor Nijverheidsonder wijs (bijlagen Nrs. 221 en 238 van 1931). 16. Idem tot het verleenen van medewer king voor de verandering van inrichting der Julianaschool (g. 1. o. en u. 1. o en voor de aanschaffing van meubelen en leermiddelen voor de Wilhelminaschool, ten behoeve van het vak handenarbeid (bijlage nr. 1). 17. Idem tot afwijzing van het verzoek van het bestuur der Stichting „Alkmaarsch Borgstellingsfonds" om toekenning van een subsidie uit de gemeentekas (bijlage Nr. 2). 18. Idem tot goedkeuring van de begroo- ting voor 1932 van de Commissie tot Huis verzorging (bijlage Nr. 3). 19. Idem tot afwijzing van het verzoek van het Dagelij ksch Bestuur der Rijwielpadver- eeniging „Noord-Kennemerland" om een bij drage uit de gemeentekas in de kosten van aanleg van een rijwielpad van Bergen naar Camperduin (bijlage Nr. 4). 20. Idem tot het aangaan van een overeen komst met de gemeente Oterleek inzake hulp verleening bij brand (bijlage Nr. 5). 21 Idem tot goedkeuring van de rekening over 1930 van de Vereeniging „Kinderbe waarplaats (bijlage Nr. 9). 22. Idem inzake herziening uitbreidings plan der gemeente (2e gedeelte) (bijlage Nr. 1 *23. Idem inzake wijziging van het Raads besluit van 27 November 1930 tot voorloo- pige vaststelling der gemeenterekening over 1929 (bijlage Nr. 12). ALKMAAR, 18 Jan. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 59 Vette koeien 160310, han del matig; 8 Vette kalveren 50—90; Vette kalveren per K.G. 0.80-/ 1.10; 21 Nuch tere kalv. (slacht) 6—18; 708 Vette var- kens (zware) per K.G. 2834 cent. Handel matig. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 18 Jan. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 509 vette koeien, le kw. 75—78 cent, 2e kw. 66—74 cent, 3e kw. 54— 64 cent, mindere soorten 4450 cent per K.G. slachtgewicht60 Melk- en kalfkoeien 210—325; 128 Vette kalveren, 2e kw. 64 —70 cent en 3e kw. 52—60 cent per K.G., levendgewicht; 48 Nuchtere kalveren 6— 12; 37 Schapen 18—22; 770 Varkens, vleeschvarkens, wegende 90110 K.G., 39 40 cent, zware varkens 3839 cent, vette varkens 36—38 cent per K.G. slachtgewicht; 56 Paarden 60—130. Heden werden ter veemarkt aangevoerd 13 wagons geslachte runderen uit Denemarken. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Jan. '32. Langendijker Groentenveiling. 44000 K G. Roode Kool les./ 0-602, 2e s. 0.60 1.30; 17000 K.G. Gele Kool les0.60 1.30; 18000 K.G. Deensche Witte Kool ƒ0.80—ƒ1.40; 18000 K.G Uien, Uien 8.209.10, Grove Uien 6.90—7.90, Drielingen 8—8.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Jan. 1932. 31200 K.G. Uien, Gele Nep 8.809.30; Drielingen 8.308.70; Uien 8.60 9.20; Grove Uien 88.40; 500 K.G Peen 3.10; 94600 K.G. Roode Kool 0.60 2.40, doorschot 0 601.10; 59600 K.G. Deensche Witte Kool 1170, doorschot 0.901.20; 7200 K.G. Gele Kool 0.60—1.50, doorschot 0.60 en 80 K.G. Spruitkool 2.20—4, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 16 Jan. 1932. Roo de Kool les. 0.60—1.50, 2e s. 0.60— ƒ0.80; Gele Kool les. 0.60—1.10, Witte Kool le s. 1 150; 2e s. 0.60—0.70; Drielingen 7.808.10; Uien 8.70 9 20; Grove Uien 7.10—8; Bieten 0.60—1.40. Aanvoer: 34100 K.G. Roode Kool; 8475 K.G. Ge'e Kool; 14500 K.G. Witte Kool; 10.000 K.G. Uien en 550 K.G. Bieten. ZWAAG. 15 Jan. 1932. Veiling Bangert en Omstreken. Winterian 9 80—15; Com- tesse 15—20; Winter Louw 11.40— ƒ15; Giese 12—14; Brabander 10.40 12; Goudreinette 11—16; Present v Engeland 13—23; Zoete annelen 10— f 22; Spruiten 2.50— f 6; Witlof 8 14; Uien f 56.60. VOORLOOPIGE HECHTENIS. Theater „Harmonie". Rechtzaken zijn dingen, waarin het leven zich van alle kantei; laat bekijken en waarin een zekere spanning bijna nooit onbreekt. Geen wonder dus, dat hier materiaal ligt voor film en tooneel, waarvan overigens dankbaar en meestal met veel succes gebruik wordt gemaakt. Voorloopige hechtenis nu is een goed ge speelde film, goed in elkaar gezet en met een vlot verloop. We zien een Berlijnsche huurkazerne; twee meisjes wonen daar, waarvan de eene intiem bevriend met een student, Berndt ge- heeten, die hunkert uit deze twijfelachtige om geving vandaan te komen en hier eindelijk na een scène met Erna in slaagt. Erna echter wil hem niet loslaten; Berndt heeft een meis je lief, die de zuster is van zijn vriend, den zoon van den rechtercommissaris. Om aan deze ellende een einde te maken, biedt de vriend aan naar Erna te gaan en met haar de zaak te bespreken, Berndt wijst hem de plaats van de sleutels. Wie zal er nu van schuld verdacht worden, als Erna vermoord wordt gevonden? Berndt wordt gearresteerd. En nu begint het vernederende van het gevangen zijn, van het verdacht zijn. De gerechtsdienaren be handelen hem met minachting, de rechter commissaris, in wien hij blij is een bekende "te zien, wijst hem koel terug. Alles wat de ver dachte zegt, wordt in zijn nadeel uitgelegd, om zijn stellige schuldloochening wordt ge glimlacht: men is zeer zeker den moordenaar te pakken te hebben. Berndt wordt gekweld tot het uiterste en gedwongen tot een bekentenis, maar hij be kent niet. Hij spreekt er van de sleutels aan een vriend gegeven te hebben, doch herroept dit weer uit angst den vriend te verraden, men kan nooit weten De rechtercommissaris denkt over de sleu tels over de vriend, over zijn zoon De man met de sleutels wordt gearresteerd, de zoon van den rechtercommissaris. Maar de nieuwsgierige portier, die be loofd had op zijn manier mee te doen aan het vooronderzoek en die daarmee den rechter commissaris had doen glimlachen, komt met onverwachte kwaliteiten voor den dag en levert afdoende bewijsmateriaal, aldus de eer der oplossing van het geval voor de neus van een medehuurder wegkapend. Hoe dit alles in elkaar zit echter en wie de schuldige is, zeggen we er niet bij. En zoo kreeg de film een „happy end", dat de heele zaal deed verademen. Een goed gespeelde film zeiden we al, van de op den voorgrondtredende spelers verdie nen vermelding Albert Basserman, als de rechtercommissaris, die zich haast een schul dige te vinden en die bij terechtkomen van de sleutels tot de ontdekking komt hoe vreese- lijk het moet zijn onschuldig verdacht te worden en Gustav Fröhlich, zijn waardige tegenspeler in de rol van de student, die in zijn spel een groote spanning weet te berei ken. Bij 't zien van deze film moeten we wel heel sterk den indruk krijgen, welk een nood lottige invloed voorloopige hechtenis op een mensch kan hebben en we begrijpen hoe een onschuldige onder zulk een druk er toe kan komen schuld te bekennen. DE MALARIAFILM IN DE SCHOOL- BIOSCOOP. Met toelichting door door dr. J. J, Th. Doyer. Dat muggen gevaarlijke beesten kunnen zijn, wisten we wel, maar welke mug nu precies het gemeene beest is, dat de mala ria overbrengt, dat wist nog lang niet ieder, die de malariafilm niet had gezien. Deze film is wel meer vertoont en heeft er onge twijfeld veel toe bijgedragen, dat de men schen eenigszins letterwijs zijn geworden op het gebied van de malaria, met dit gevolg, dat ze de ziekte meer doelmatig konden be strijden. Zaterdagmiddag nu werd door de Com missie tot Bestrijding der Malaria door de Bevolking „District Alkmaar" in de school bioscoop de verbeterde en uitgebreide film voor de Malariabestrijding vertoond. De voorzitter, burgemeester de Groot van Noord- en Zuidschermer, opende met een en kel woord, waarna als spreker optrad dr. J. J. Th. Doyer, die de film zou toelichten. Voor de vertooning der film werden de aanwezi gen door dr. Doyer er vooraf van in kennis gesteld welke onderwerpen de film zou be handelen, dus kon iedere toeschouwer goed begrijpen wat hij zag, ook al omdat tijdens de vertooning alles werd verklaard en uit gelegd. En zoo komt het dat ieder bezoeker nu nauwkeurig weet, hoe de anopheles, dat is de mug die het kwaad doet, er uit ziet, en hoe hij moet bestreden worden. Niemand zal nu nog weifelen eerst die muggen dood te slaan die met de kop naar beneden zitten, haast verticaal op het grondvlak, en verder zal ook geen enkele bezoeker nog nalaten zich van een petroleumglas te voorzien, om- daarmee de kwaadaardige muggen, die zich op de zoldering veilig denken, te ver schalken. Men weet nu, dat de malariamug haar eieren legt in helder water en dat men door dit, als het ten minste een klein oppervlak betreft, te paraffineeren van muggenlarven kan ontdoen. Men weet ook, hoe men door een doelmatige gaasbescherming de mug zoo veel mogelijk buitenshuis kan houden, vooral 's avonds, dat is de tijd waarop de mug haar onheil sticht. Enfin, 't is allemaal te veel om op te noemen en zeker heeft men door deze film de malariabestrijding weer een stap in de goede richting geholpen. Na afloop dankte de voorzitter dr. Doyer voor zijn duidelijke aangename behandeling van het onderwerp, waarna sluiting volgde. 458e' STAATSLOTERIJ" (Niet-Offlcieel). Trekking van Maandag 18 Januari 1932 5e Klasse, le Lijst. Hooge Prijzen. 3317 4957 9432 12309 14334 f 1000. 3207 10317 20736 ƒ400. 5530 11833 14452 15598 ƒ200. 3963 6100 11894 12451 13774 14728 20059 100. Prijzen van 75 54 96 147 557 566 1308 1394 1445 1537 1699 3141 3249 4162 4342 5683 5686 6546 6590 7274 7531 7962 7963 8943 9037 WKi 9744 10043 10082 10092 10146 10283 10402 10441 10607 10614 10634 10667 10747 10949 11124 11283 11324 11336 11421 11533 11550 11586 11701 11830 11899 11953 12132 12269 1251? 12518 12681 12695 12870 12877 12921 12945 12989 13110 13301 13310 13328 13410 13429 13542 13628 13695 13878 14210 14382 14613 14704 14770 14863 14935 14988 15230 15325 15418 15439 15489 15592 15651 15666 15712 15975 16685 16767 16899 16923 17130 17389 17577 17715 17781 17824 17829 17845 17888 17932 18079 18451 18558 18580 18699 18810 19293 19308 19579 19596 19924 20082 20250 20345 20424 20518 12 940 2780 3641 5282 5957 6836 7812 8484 16 1048 2918 4017 5556 6185 6959 7902 8730 2936 4153 5600 6363 7264 7920 8884 3282 3474 4910 5018 5790 5845 6675 6685 7572 7989 9061 7646 8277 9153 805 1917 3596 5933 6807 7709 8450 9713 20804 20865 3 300 464 798 1154 1574 1853 2029 2727 3041 3344 3625 3828 3981 4442 4812 5135 5269 5274 5673 5964 6318 6485 6684 7005 7564 7730 8010 8393 8713 9086 9454 9885 0290 0720 0974 1174 1596 1810 2157 2544 2958 3212 3642 3937 4118 4500 4759 5027 5187 5677 5951 6232 6713 7144 7372 7578 7938 8141 8673 8900 9248 9555 9888 0422 0660 0976 68 308 520 897 1172 1585 1864 2121 2812 3185 3349 3626 3876 4134 4470 4879 5142 5301 5698 6033 6332 6486 6741 7034 7575 7777 8237 8406 8729 9149 9458 9911 10301 10757 10975 11307 11642 11853 12202 12617 12997 13223 13659 13958 14122 14512 14801 15073 15242 15755 15995 16245 16750 17214 17399 17585 18042 18165 18713 18912 19292 19559 20034 20443 20667 93 331 553 942 1276 1615 1883 2126 2874 3190 3380 3660 3969 4161 4479 4973 5163 5318 5719 6107 6349 6511 6765 7210 7584 7898 8250 8470 8767 9285 9479 9956 10376 10846 10988 11315 11700 11995 12251 12641 13023 13307 13734 13986 14180 14516 14874 15107 15292 15844 16047 16341 16792 17232 17426 17597 18088 18177 18724 18918 19304 19569 20079 20460 20735 NIETEN. 233 235 341 648 345 725 1044 1059 1354 1372 1637 1671 1898 1965 2203 2349 2909 2931 3194 3311 3433 3498 3696 3723 236 400 754 1094 1375 1676 1974 2499 2935 3313 3520 3731 253 432 781 1490 1725 1999 2632 2941 3315 3587 3750 4304 4306 4346 4368 4561 4605 4703 4737 4983 4999 5059 5105 5206 5216 5220 5241 5470 5722 6134 6368 6543 6803 7319 7626 7906 8288 8535 8818 9335 9510 10018 10382 10886 10997 11316 11806 12002 12315 12710 13036 13312 13744 13991 14211 14519 14919 15119 15361 15863 16058 16390 16927 17259 17432 17726 18090 18273 18778 19055 19399 19630 20147 20499 20757 5531 5743 6222 6379 6544 6813 7328 7638 7914 8289 8543 8834 9367 9542 10093 10552 10909 11020 11349 11756 12024 12383 12792 13053 13340 13763 13992 14311 14608 14939 15121 15519 15864 16118 16392 16935 17289 17478 17759 18092 18326 18789 19096 19464 19658 20230 20522 20807 5534 5842 6280 6426 6612 6917 7402 7642 7975 8303 8558 8845 9369 9560 10141 10591 10921 11084 11413 11764 12055 12422 12855 13101 13424 13827 14002 14314 14633 14941 15129 15618 15889 16122 16396 17016 17322 17479 17770 18099 18350 18859 19119 19508 19733 20305 20568 20808 5609 5849 6300 6429 6621 6926 7487 7648 7993 8327 8661 8991 9392 9740 10195 10620 10930 11121 11512 11772 12056 12447 12889 13115 13497 13858 14018 14322 14636 15010 15134 15643 15894 16139 16542 17059 17341 17499 17836 18126 18556 18877 19202 19536 19784 20326 20593 20860 277 450 794 1509 2008 2702 3040 3323 ZÏ23 3773 4392 4761 5114 5213 5643 5865 6315 6465 6648 6939 7502 7669 7997 8386 8679 9004 9433 9779 10272 10711 10941 11135 11531 11805 12120 12525 12949 13117 13615 13881 14090 14486 14658 15019 15139 15660 15913 16167 16645 17106 17350 17533 17918 18134 18633 18882 19206 19551 19820 20627 20887

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8