Agenda Stad m OmgevtitQ lüeecêecicftt JMgezondw Slukken XÏm j lk kan ook niet nalaten de Dinsdag 19 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Boete (sens.); boven 18 jaar 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De trek naar het Westen (sens.) voor alk leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Wij scha kelen over op Hollywood (sens.); 2 De Boe meiluitenant (kom.); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Voorloopige hechtenis (dram.); boven 18 jaar. Woensdag 20 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Boete (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop Theater: De trek naar het Westen (sens voor alle leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Wij schake len over op Hollywood (revue); 2. De Boe- iielluitenant (kom); alle leeftijden. 8 uur, Harmonie, voor Comité voor Too- neeluitvoeringen „De ^ede Fee" door het Rotterdamsch Hofstadtooneel. VERDRONKEN. Gisteravond omstreeks 12 uur is bij de Rei- dertil in den Reiderwolderpolder (Gron.) de 25-jarige ongehuwde landbouwer Jansen in het kanaal geraakt en verdronken. TWIST TUSSCHEN HAVEN ARBEIDERS. Over de organisatie. Gistermiddag heeft te Rotterdam aan boord van een lichterschip in de Schiehaven een ruzie plaats gehad tusschen twee haven arbeiders, die verschil van meening meening hadden gekregen over de vraag, welke orga nisatie de beste was, de Centrale Bond of de Federatie. De twist liep zco hoog, dat de 65-jarige H. T. een mes greep en daarmede zijn collega, den 33-jarige A. C. 't Lam uit de Jagerstraat een tweetal steken in buik en arm toebracht. De getroffene moest in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden ver bonden. De dader werd door de politie aan gehouden. Hij legde een bekentenis af. DE HAVENARBEIDERS EN DE VOORSTELLEN DER PATROONS. Deze voorstellen verworpen. In een gisteravond gehouden druk bezoch te vergadering van den Centralen Bond van Transportarbeiders is uitvoerig gesproken over het jongste voorstel van de Scheepvaart- vereenigingen Zuid en Noord, om een collec tief contract te sluiten, waarvan de hoofdbe- paling is, de invoering van de loonsverla ging van 7 Zooals men weet, was oorspronkelijk een loonsverlaging van 15 voorgesteld. Tij dens den loop der onderhandelingen is dit percentage echter tot 7 teruggebracht. Met groote meerderheid van stemmen heeft de vergadering genoemd voorstel van de scheepvaartvereenigingen verworpen. Deze verwerpen geldt ook voor Rotter dam, waar de Centrale Bond gisteren verga derde. DOODELIJK ONGEVAL De omstreeks 50-jarige arbeider D. Verplank te Nijmegen, die bezig was met' h:t lossen van kolen uit een spoorweg wagon in een schip, dat lag in de haven van Nijmegen, werd tijdens dit werk ge- tiofen door een knijper van de loskraan. De man werd zwaar aan het hoofd ge wond en viel in het ruim. Hij was op slag dood. Het lijk is naar het St. Cani- siusziekenhuis overgebracht. VOET AFGEKNELD. Gistermiddag geraakte de schipper W. Perdon uit Appingedam, toen hij een staaldraad wilde vastzetten om zijn schip bij een uit de haven komende sieep te voegen in het draad bekneld, met het gevolg, dat hem een zijner voe ten werd afgeknepen. COLLECTIEF CONTRACT IN DE TYPOGRAFIE. De looDcommissie in de typografie heeft na langdurige beraadslagingen be sloten de loonen in dit bedrijf weder terug ^e brengen tot het peil van de collectieve arbeidsovereenkomst 1928 1S30, zulks met ingang v»n Maandag 1 Februari a.s. DUITSCHE GEPENSIONNEERDEN MOETEN NAAR HUN LAND TERUG. Anders verliezen zij hunne rechten. De Yenlosche correspondent van het Hbld. meldt: De Duitsche regeering heeft een schrijven gericht aan haar gepensionneerde beambten in ons land, waarin wordt medegedeeld, dat zij zich metterwoon in Duitschland moe ten vestigen, als zij hun pensioen willen blijven trekken Voor hen, die hier bezittingen hebben, is de termijn, waarin aan dit bevel moet zijn voldaan vastgesteld op een half jaar; voor alle anderen op drie maanden. Alleen in Yenlo worden niet minder dan veertig tot vijftig gezinnen door dezen maat regel gedupeerd. De meesten hebben hier vele jaren van hun leven gesleten en zijn in deze plaats volkomen ingeburgerd. DE RELLETJES TE HOORNSTER- ZWAAG. De rechtbank te Leeuwarden heeft gister- namiddag in zake de relletjes te Hoornster- zwaag de gevangenhouding bevolen van twaalf der veertien aangehouden verdachten. Twee van hen zijn op vrije voeten gelaten. DE UITVOER NAAR FRANKRIJK. De minister van arbeid, handel en nijver heid heeft bepaald, dat het Kon. besluit van 11 Januari j.1., waarbij de uitvoer van goede ren met bestemming naar Frankrijk, indien daarvoor certificaten van oorsprong worden afgegeven, is verboden, tenzij deze goederen van zoodanige certificaten vergezeld zijn, in werking treedt op 20 dezer. BEROUW. Een jongeman uit Amsterdam, die in 1923 met 450 van zijn patroon verdween, heeft zich dezer dagen vrijwillig bij de politie aan gemeld. Hij is al dien tijd in het buitenland geweest. NIEUW DRAMA TE ECHT? Weer een [ongeman verdwenen Te Hingen bij Echt wordt Sinds Vrijdag 8 Januari de 19-jarige H. A. Verkoijen ver mist. De jongeman had dien avond om zeven uur de ouderlijke woning verlaten en is sinds dien daarin niet teruggekeerd. Na acht dagen heeft mén, ondanks de ijverige nasporingen van de politie, nog steeds geen enke'- spoor van den vermiste kunnen ontdekken, schrijft „De Morgen". Begrijpelijkerwijze maakt na het drama te Putbroek deze raadselachtige verdwijning op de bewoners groeten indruk, zoodat de wild ste geruchten de ronde doen. De vermiste is de oudste uit een gezin van negen kinderen. Hij heeft, zooals beweerd werd, zich nog nooit aan stroopen bezon digd. Toen hij op den bewusten avond van zijn verdwijning uitging, fteeft hij zich in de richting van den Rijksweg begeven, waar hij door Hubert Broen omstreeks half acht op den Schilberg het laatst gezien is. Naar aanleiding van de geruchten als zou zich een nieuw drama. te Echt hebben afgespeeld, in verband met de vermissing van den 19-jari|jjfn V., kunnen wij mededeelen dat aan een drama zeer zeker niet behoeft gedacht te worden. De jongenman V. is nogal avontuurlijk van aanleg en het wordt als zeker aangeno men dat hij naar het» buitenland is ge gaan. Hedenmiddag meldt'men ons: De 19-jarige V. die sinds een week was vermist, is hedenmiddag in de berg plaatsen van de pannenfabriek te Echt aangetroffen. De jon ;en, die in goeden welstand verkeerde, had nog een voor raad boterhammen bij zich. BRAND. Bij de stoomververij en chern. was- jcherij ,JDe Regenboog" Gistermiddag omstreeks half vier is brand ontstaan in de chemische afdeeling van de stoomververij en chemische wasscherij „De Regenboog" aan den Bredaschen weg te Til burg. Deze afdeeling is gevestigd in een alleenstaand gebouw, dat op 13 meter af stand van de fabriek is gelegen. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand heeft men een in het gebouw aanwezige installatie tot het verwekken van stoom in werking gesteld, waardoor de stoom kon ontsnappen en zoo doende belangrijk kon bijdragen tot het doo- ven van de vlammen. De brand is vermoedelijk ontstaan door een electrische vonk, die in een hoeveelheid wol is geslagen. Een der werklieden heeft brandwonden aan borst en handen opgeloo- pen. Tegen 8 uur kon de brandweer inrukken. DE STAKINGEN VAN TEWERKGESTELDEN. Critiek op de opzichters enz. te Hoornsterzwaag. Gistermiddag en gisteravond werd in een spoedraadsvergadering van de gemeente Schoterland uitvoerig gediscussieerd over het conflict in de rijkswerkverschaffingen te Hoornsterzwaag. Van de zijde der onafhan- kelijken werd op felle wijze het systeem van loonschalen en het optreden van opzichters en bazen gehekeld. Van de zijde der A.R. en Alg. Vrijzinnigen werd scherpe afkeuring uitgesproken over de wijze waarop de heer Brinkman (Onafhankelijk) en anderen in dit conflict zijn opgetreden en waarvan de arbei ders de dupe zijn geworden. Tenslotte werd met algemeene stemmen besloten dat de Raad telegrafisch aan den minister zou verzoeken de werkverschaffing te Hoornsterzwaag zoo spoedig mogelijk weer open te stellen zonder dat er slachtoffers vallen. Tegelijkertijd zal aan den minister goed keuring worden gevraagd tot het instellen van een raadscommissie, die een onderzoek zal hebben in te stellen naar de grieven, uur- loonen en arbeidsvoorwaarden in de werk verschaffingen. Voor deze commissie zijn vijf personen aan gewezen. Hierna werden de politiemaatrege len. die door den burgemeester zijn uitge vaardigd met 87 stemmen bekrachigd. Tegen stemden de S. D. A. P. en de Onafhan- kelijken. De burgemeester deed de toezeg ging, dat wanneer de minister mocht beslui ten de werkverschaffing onmiddellijk open te stellen en de arbeiders weder aan het werk gaan, hij de eerste zal zijn die de politie maatregelen zal opheffen. Onder Almelo het werk stilgelegd. Gisteren zijn achttien werkloozen uit Al melo, die werkzaam waren gesteld op de gemeentelijke werkverschaffing onder Delde- nerbroek, voor onbepaalden tijd geschorst. Vrijdag hadden eenige van hen eenige ma len zonder toestemming het werk verlaten om bijslag op het loon te vragen Toen er Zater dag weer eenigen voor dit doei weg wilden, werd hun dat geweigerd, waarop allen het werk zonder toestemming een uur te vroeg verlieten. Daarop is de schorsing gevolgd. !n Groningen. Zooals reeds werd verwacht is ongeveer 75 pCt. van de stakers, tewerk gesteld in Westerwolde, gister weet aan het werk ge gaan. Hiertoe behoorde slechts een twaalftal uit Groningen. Evenwel zijn de Groningsche stakende werkloozen nog in de gelegenheid gesteld zich bij de arbeidsbeurs aan fe mel den om weer naar Westerwolde te vertrek ken. Hiervan hebben nog ruim zestig gebruik gemaakt. Vandaag zullen op een klein ge deelte na, allen weer worden tewerk gesteld. EEN COMBINATIE VAN ONGELUKKEN. Een zonderlinge combinatie van ongeluk ken heeft Zondagavond te Noorden, gemeen te Nieuwkoop plaats gehad. Te ongeveer half elf geraakte een man in beschonken toe stand in het water van het Woerdensche Ver laat. Hij werd bewusteloos op het droge ge bracht. doch daar voor zijn leven werd ge vreesd, waarschuwde men telefonisch zoowel den dokter als den pastoor. Daar eerstge noemde echter ongesteld was en de pastoor niet thuis was, werden vervolgens dokter Nauta uit Nieuwveen, alsmede pater Koper draad, die tijdelijk met verlof te Noorden ver toeft en missionnans is in Britsch-'ndië, ge waarschuwd. Beiden begaven zich met een auto naar de plaats van het ongeval. In het dorp Noorden ontmoetten beide wagens el kaar. Bij het passeeren echter reed de wagen, waarin pater Koperdraad was gezeten, tegen een telefoonpaal en vervolgens tegen den wagen van dokter Nauta. Deze auto kwam door den schok in de Voor-Watering terecht. De dokter en zijn drie mede-inzittende zoons wisten zich spoedig uit hun netelige positie te bevrijden. Erger was echter de pater eraan toe. Deze liep door glasscherven verwondin gen aan hoofd en handen, alsmede inwendige kneuzingen op. De drenkeling was inmiddels tot bewustzijn gekomen. De toestand van den pater was van dien aard, dat zijn terugkeer i naar Bombay, die op gister was bepaald. moest worden uitgesteld. CARNAVAL TE SITTARD AFGESCHAFT. Ontevredenheid in de gemeente. De gemeenteraad van Sittard heeft Maandagavond besloten het carnava' af te schaffen. Dit besluit heeft onder een deel van de bevolking zoodanige ont stemming gewekt dat nog Maandag avond bij de raadsleden die vóór af schaffing hadden gestemd de ruiten werden ingegooid. Het was den geheelen avond en ook in het begin van den nacht in Sittard rumoerig. Troepen van tegen het besluit van den gemeenteraad pro- testeerende inwoners trokken onder het zingen van carnavalsliederen door de stad. Uitgebreide politiemaatregelen moesten worden genomen. Eerst na middernacht werd de rust hersteld. EEN JUBILE. Men deelt ons mede uit Koedijk, dat de heer R. Rijgers aldaar sinds vijftig achter eenvolgeode jaren abonné is van de Alkm Courant. Wij feliciteeren niet alleen hem, maar ook ons zeiven met dit jubilé en hopen dat de heer R. nog vele jaren lezer van ons blad zal zijn. AUTOBOTSING BIJ HEERHUGO- WAARD. Gisteravond omstreeks half zeven kwa men op den Huigendijk nabij het stoomge maal Heerhugowaard twee elkaar tegemoet komende vrachtauto's met vrij groote snel heid met elkaar in botsing. De eene wagen bleek te zijn van den vrachtrijder J. de Graaf uit Ursem, de andere van de beschuit fabriek „De Lindeboom" uit Zaandam. Laatstgenoemde kwam uit de richting Oter- leek en werd door de botsing gedeeltelijk in den ringsloot geworpen. De andere wagen bleef op den weg staan. Een naast den be stuurder zittend persoon werd door de voor ruit geslingerd, maar kwam er zonder noe menswaardig letsel af. Beide auto's werden zwaar beschadigd. Vermoed wordt, dat de botsing is veroor zaakt door de verblindende lichten van een der auto's. Proces-verbaal is opgemaakt. EEN WEERBARSTIGE STIER. Een weerbarstige stier heeft gister morgen in de Marktstraat een flinke schade aangericht aan een der winkel- perceelen aldaar Met dat deel van het lichaam, waarvan de rug van naam ver andert, drukte het dier de winkelruit in, toen het plotseling baloorig werd. De schade, ongeveer 50 bedragende, wordt door verzekering gedekt. DREIGEND CONFLICT IN DE MIJNINDUSTRIE. De Protestantsch Christelijke mijn- j werkersbond en de centrale van werkne- I mers in het mijnbedrijf hebben besloten in staking te gaan wanneer het voorstel van de r.-k. Mijnwerkersbond in ver band met de pensioenen niet wordt aan genomen. DOODELIJK MIJNONGELUK. In de Mijn „Oranje Nassau 1" te Heer- j len is de 40-jarige ongehuwde mijnwer ker B. uit Beek door een vallend stuk steen getroffen en aan de gevolgen over- j leden. VERKEERSONGEVALLEN. DANK U! Ongetwijfeld zal u bekend zijn, dat door het Leger des Heils eenigen tijd geleden, een Bond van Barmhartigheid is opgericht, ten einde arme gezinnen van kleeding te voor zien. De uitkomst van deze poging was dan ook boven verwachting. Wij hebben getracht door middel van huisbezoek en informaties de kleeren te ge ven aan hen, die er het meest behoefte aan hadden. Mede, door de hulp van andere ver- eenigingen, die wij door dezen nogmaals onzen dank betuigen, waren wij in staat 100 gezinnen van kleeren te voorzien. Onzen arbeid steeds bij U aanbevelend, verblijve De officieren Leger des Heils, Limmerhoek 40, Alkmaar Knaapje overreden en gedood. VERSLAG VAN DEN VERKOOP Gistermiddag is in de Korte Hillestraat te Rotterdam de 4-jarige N. Minkema vlak bij de ouderlijke woning, op de treeplank van een rangeerenden trein gesprongen. Het jon getje gleed van de treelank af en kwam onder 1 ae wielen van eenige jvagens. Het linkerbeen werd hem bij de heupr het rechterbeen bij de knie afgereden. In zorgwekkenden toestand werd hij overgebracht naar het ziekenhuis aan den Coolsingel, waar hij gisteravond is overleden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst 1 geenszins dat de redactie er mede instemt). Alkmaar, 16 Jan 1932. Geachte redacrie' Ik verzoek U een weinig plaatsruimte in uw blad. Mijn dank daarvoor. Een belangstellende geeft in uw blad van Zaterdag zijn ontevredenheid te kennen over de beslissing, genomen in de vergadering van Volkstuinders. Inzender moest weten dat B. en W. van Alkmaar ons als Vereeniging een stuk grond hebben verhuurd en dat, behoudens enkele na te komen bepalingen, wij leden baas zijn om onze huishouding te regelen, zooals wij dat verkiezen. Voor 1931 was bepaald dat B. en W. prijsregelend konden optreden, omdat toen de tuintjes gehuurd werden, in 1932 huren wij den grond en moet de regeling aan ons I overgelaten worden. Trouwens de bindende bepalingen voor I 1932 zijn nog niet bekend. Was het niet beter geweest, dat „belang stellende" ter vergadering zijn meening ken baar had gemaakt? Is hij er dan nog niet mee tevreden, nu, dan kan hij altijd nog een verzoek indienen aan B. en W. Ik zal op zijn berekening niet ingaan. Uit allA blijkt, dat hij liever niet vereenigd wil zijn. Een Bestuur vai^zoo'n groote vereeni ging mag toch wel beschikken over 'n bedrag van pl.m. 100 om de uitgaven voor 1932 te dekken. Neen, „belangstellende", het Bestuur ver dient onzen dank. U weet van den toestand niets af, of U doet alsof. Het Bestuur heeft in 1931 loopen te sjouwen om de resultaten van het niet-ver- eenigd-zijn te ordenen. De hoop vuil op de stortplaats was tot een ongekende hoogte gegroeid. De boomen langs de vaart hingen geheel over de tuintjes. De heggen om tuintjes, leken nergens naar. De paden waren bij sommigen totaal vervuild. In dezen chaos heeft ons kranig bestuur in korten tijd orde geschapen. Hulde! C. VERVER. CORRESPONDENTIE. C. O. alhier. Het lijkt ons beter, om uw ingezonden stuk nog niet op te ne men. De commissie tot ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen is nog te kort werkzaam, om reeds nu aan alle wensch vervuld zal worden en wellicht u verzekeren, dat heel spoedig uw wensch verdeeld zal worden en wellicht beter, dan u zelf denkt! Heb dus nog een paar dagen geduld en wendt u zich tot den secretaris van het comité, den heer de Kort, Lindelaan, alhier. DER WELDADIGHEIDSPOSTZEGELS 1931—1932. Mevr. R. PrinsVlessing schrijft ons: Als secretaresse van het Comité tot ver koop van den Weldadigheidspostzegel voor het kind voor Alkmaar en Omstreken heb ik weder het genoegen verslag te mogen uit brengen aangaande de werkzaamheden, ver koop en dientengevolge de resultaten over de maanden December 1931 en Januari 1932 (10 Dec.10 Jan.) In totaal zijn verkocht 93018 zegels als volgt verdeeldAlkmaar en omstreken 77595, Bergen 9929 en Broek op Langendijk 5494. Deze cijfers waren over 1930—1931 resp. 74613, 10601, 15063. Over 1929—1930 resp. 81433, 7416, 17036. De to tale winst bedraagt over dit jaar in totaal 2556.81 te verdeelen als volgt: Alkmaar 2138.37)4, Bergen 283.61, Broek op Lan gendijk 134.82J/2. In de opbrengst van A1k maar zijn twee giften begrepen resp. 36.50 en 12.50, geschonken door twee directeuren van N.V., die nu door het vast postfrankeer- recht géén postzegels meer ncodig hebben en „Het Kind" geen schade wenschten te doen. Zeker een voortreffelijk navolgbaar voorbeeld, dat helaas zoo weinig navolging heeft gevonden, waardoor de mindere ver koop aan banken dit jaar 200 minder be droeg. De totale opbrengst der zegels was 6253.15. Er werden n.1. verkocht 42001 ze gels van 3 cent, 15380 zegels van 5 cent, 32320 van 10 cent en 3317 zegels van 6 cent In totaal is de winst 225.37)4 minder dan het vorig aar. Waar door de banken 200 minder is gekocht en het aantal zegels dat verkocht is te Broek op Langendijk met 9569 is achteruitgegaan, kunen we ook gezien den verkoop in de grootere plaatsen tevreden zijn. Verder zijn nog 736 pakjes briefkaarten verkocht tegen 995 het vorig jaar. Zelden heb ik 'n verslag als dit met meer enthousiasme opgemaakt dan dit jaar. Gezien den verkoop in de le week te Alkmaar en het besef hebbend dat Broek op Langendijk en andere om Alkmaar liggende plaatsen be duidend minder zouden verkoopen dan an dere jaren als oorzaak de malaise zich uitend in t stilstaan van den export, moest 'n ande re weg gezocht worden om zooveel mogelijk u tf'j' *ekor* aan *e vullen. Dientengevolge heeft de secretaresse alle hoofden van scho- ,J J kmaar verzocht het doel van den we.dadigheidszegel aan de leerlingen der scholen bekend te maken. Boven verwach ting was het resultaat. De „orders" kwamen binnen en de zegels werden óf over de pen- ningmeesteresse óf over het postkantoor ge- dit jaar meer kinderen postzegels kochten kompn Het geld alzo° binnenge- S"Jvn,U werkelijk Van het Kind - hoofden en onderwijzers der lagere scholen en mu oschool hartelijk dank te zeggen 5oor t, a'Pi aa.n comité verleend en ik dank ook de leerlingen dier scholen, waarvan me nig spaarpotje is geopend om medewerking e verleenen dat mede-leerlingen a.s. zomer door hun goede zorg van zee- en boschlucht genieten kunnen. «-"muit Hebben we, gezien bovenstaand, een prachtig resultaat bereikt, dan is dit niet vanzeif gekomen. Want er is hard gewerkt. Zeker hebben wel 50 dames en heeren weder dit jaar aan den verkoop geholpen. Allen on zen dank brengen is ons doel. Het verslag naar waarnemingen, verricht in den morgen van 19 Januari. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 781.5 te Breslau. Laagste barometerstand 741.6 te Reyk javik. Verwachting, geldig tot den avond van 20 Januari: Zwakke tot matige Zuidelijke wind, ne velig tot betrokken of zwaar bewolkt, weinig of geen regen; iets kouder. Overzicht. De depressies in het Noorden namen sterk in diepte af. De kern van de hooge drukking trok toenemend Oostwaarts, zoodat de lucht druk-verschillen afnamen en alleen plaatse lijk aan de Britsche en Noorsche kust nog stormachtige winden waaien. De abnormale iwarmte drong tot Noord-Scandinavië, waar Haparanda met 6 graden Celcius boven nul bijna 19 graden te warm is. Toch houdt het sneeuwdek daar nog stand. Abisko had 44 m.M. neerslag, gedeeltelijk sneeuw. Bijna overal is de lucht betrokken of nevelig. Of schoon door toevoer van landwind de tempe ratuur in onze omgeving wat kan dalen zal het dikke wolkendek voorloopig die daling beperken. Op het vasteland viel geen regen van beteekenis. zou te uitgebreid worden indien aan ieder afzonderlijk dank werd gebracht. Maar uit- zonderingen bevestigen den regel. Ten eerste dank aan het Gemeentebestuur, dat een ka mer ten Stadhuize als vergaderzaal beschik, baar gesteld heeft. We waardeeren het zeer, dat de heer Ponsen, secretaris van den Ar menraad, weder als voorzitter wilde fungee- ren. Onze ijverige penningmeesteresse heeft veel tijd aan de actie gegeven en zij, die met zulk werr: bekend zijn, weten uit ondervin ding hoeveel zorg er noodig is om van de vele klejnties één groote te maken. Ook haar onzen hartelijken dank met den wensch van het comité, dat mej. Aghina ook het volgend jaar weder het penningmeesterschap op zich zal nemen. Waar de secretaresse verhinderd was trad mej. Scalvé in haar plaats. Honderden convocaties gingen door haar hand en nie mand werd vergeten, terwijl ook nog vele kleinere benoodigdheden door haar ver zorgd werden. Hartelijk dank zeggen we ook haar, evenals de Alkmaarsche Courant en het Noord-Hollandsch Dagblad, wegens de cpname vcor de aanmoedigingen tot ver koop. Medewerking hebben we weder gehad van de heeren Dam Co., Met en De Vries door het weder beschikbaar stellen van auto's, waardoor vele firma's bereikt zijn geworden, die flinke bedragen gekocht heb ben. Moeilijk kan ik dit verslag eindigen zon der een eeresaluut te brengen aan de heeren Directeuren van Post- en Telegraafkantoor en het personeel op het Post- en Telegraaf kantoor werkzaam zijnde voor de vriende lijke hulp gedurende een maand aan de „zit- tenden" verleend. In het vertrouwen dat 't comité het vol gend jaar weer kan rekenen op alle mede werksters en medewerkers in de stad en op de hulp van de plaatsen om Alk maar heen, waarbij ik memoreer de plaatsen, Heiloo, Limmen, Bakkum, Castri- cum, Broek op Langendijk, Oterleek en Schermerhorn, roep ik allen van harte een „tot weerziens" toe. WIJDINGSDIENST „KERK EN VREDE". Men schrijft ons: Hoeveel Vredesvereenigingen hebben we a\ niet in Alkmaar? Men hoort van een hul diging van dienstweigeraars, een publiek van 1000 tot 1200 personen, grootsch en mooi, zeker, maar toch hebben we gemeend hieraan niet mee te mogen doen. Ja, het of- fet is ook voor „Kerk en Vrede" en als het moet ook het kruis en te meer werd de nood zakelijkheid geveeld thans naar voren te ko men met datgene, waardoor wij staan op zoo n andere basis, namelijk de dringende eisch van onvereenigbaarheid van evangelie en oorlog. Precies acht uur werd deze sobere ernstige dienst in de Kapelkerk gisteravond begon nen met het gezamenlijk zingen van psalm vers 2: De bergen zullen vrede dragen. Aanwezig waren 400 tot 500 menschen. j j e'man> voorzitter der afdeeling, opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, zette de beginselverklaring uiteen en sprak een hartelijk woord van welkom. Afwisselend werden daarna gedeclameerd twee vredesgedachten door den heer Gronds- ma en twee zangnummers door het Vrijzin nig zangkoor. Ds. P. Steginga van Amsterdam sprak hierna over het wezen van den wijdings- dienst en het doel. Het wezen is het bewuste stellen van onzen arbeid vlak voor God en t doel is het persoonlijk ter verantwoording roepen voor zijn daden van ieder christen, die zijn Meester wenscht te volgen. Uw wer ken volgen u na en zult ge dan eenmaal voor z.ijn rechterstoel durven verschijnen met als getuigenis van uw leven al uw bagage van geweren, mitrailleurs enz.? 't Gebroken geweer in 't krijgsbanier. Eerst Christus en als het kan, dan het va derland. "ett sublieme orgelspel van den heer Corn. 1 ïeket Weesenk verdient nog vermelding. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtu) gen en andere voertuigen te 16,50 uur licht op.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2