£aitd- en Hma&ouia Gorge! zonder gfas en water gorgel droog met 458e STAATSLOTERIJ. ZUIDSCHARWOUDE. De Tuinbouw vereeniging „De Toe komst" hield Maandagmiddag in de kolf baan van „De Roode Leeuw" haar Jaar vergadering. De voorzitter, de heer S. de Boer Kz., verwelkomde de leden en de pers en zei in zijn openingsrede ongeveer het volgende: Ongerustheid heerscht a'om in den tuin bouw, ongerustheid over den toestand van heden en ook ongerustheid over de toekomst Over de resultaten van de huidige winter- campagne kunnen wij ook zeker zeer onge rust wezen, temeer daar nog alle hoop hier op was gevestigd: maar als wij met zacht weer den winter door moeten, dail vrees ik voor deze campagne het ergste. Maar de hoop moet ons bewaren voor geheele luste loosheid. Wij meenen dat de slechte toestand ook mede veroorzaakt wordt door de hooge in voerrechten, die de verschillende landen eischen van onze producten. De verarming, die thans onder de tuinders heerscht, is zeker mede ontstaan door de ziekte in onze gewassen, draaihartigheid en aardappelziekte. Bij cultures zooals nep, zomeraardappe- len, slaboonen en ook zelfs uiten en peen worden in onze vereeniging niet veel ver bouwd, waardoor de aanvoer van zomer- en herfstproducten klein is. zoodat de winter- kool de hoofdbron van ons bestaan is. Spr. constateerde hierna ontreddering en verarming in de heele wereld door de hooge tariefmuren, die bijv. elk land heeft. Die verarming in het buitenland bemoei lijkt onzen export terdege. De betaling der corlogschulden is voor de betrokken landen iets onmogeijlks, zoodat het zeker voor ge heel Europa een zegen zou zijn wanneer daar de pen door gehaald werd. Op de Vol kenbondvergaderingen wordt steeds betoogd, dat de invoertarieven naar omlaag moeten, ja dat vriihandel toch wel he+ beste is. maar de ondervinding heeft geleerd, dat, a's de heeren weer thuis waren, er geheel anders werd gesproken en de tarieven niet omlaag doch omhoog gingen. Engeland, het land van den vrijhandel, heeft thans ook invoerrechten voor verschil lende producten vastgesteld en met zorg zul len onze collega's in Zuidho'land, die daar door wel het zwaarst getroffen zu'len wor den. de toekomst tegemoet zien. Moet ook Nederland daaraan doen? Een kleine stap is in die richting gedaan en wel dat het invoer recht van 8 op 10 is gesteld, ook alweer om de landsbegrooting beter sluitend te doen zijn. Dat beteekent voor ons land een meer der inkomen van 10 a 11 millioen gulden. Een betere handelsipolitiek wordt hier wel gewenscht geacht; in December van dit jaar is de vijfjarige handelsovereenkomst met Duitschland afgeloopen en wel wordt ge vreesd, dat als Nederland geen goede han delspolitiek invoert, de nieuwe overeenkomst slechter zal zijn en dat moet in elk geval voorkomen word-n. Daarom heeft ook onze organisatie dit onder de aandadht van de regeering gebrarht. Er is gezegd, dat een verslachtering van de mogelijkheid van ex port naar Duitschland voor onze tuinbouw streek de finaneieele ondergang zal beteeke- nen en er is den minister verzocht alle ten dienste staande middelen aan te wenden om een dergelijke ramp te voorkomen. De tuin bouw is in een toestand gekomen dat hij zonder hulp niet meer staande kan blijven, ten minste niet meer zoo intensief ka wor den beoefend, omdat er geen geld is voor ar beidsloon, maar vele bedrijven zouden tot den ondergang gedoemd zijn De regeering is in de hulpverleening aan den tuinbouw tot heden zeker te kort gescho ten. Ter staving dezer bewering wees spr. erop, dat de minister den gevraagden steun onnoodig ten gevolge van de aardappelziek te zoodanig op de lange baan schoof dat er ten slotte niets van terecht is gekomen De regeering kon in de oorlogsjaren in één nacht soms een noodwet maken, die den tuinbouw soms kapitalen kostte, maar thans zijn de heeren dat verleerd. Door het steeds benauwder worden is ten slotte weer bij de regeering aangeklopt om rentelooze voorschotten te verstrekken voor het in stand houden van de bedrijven en ook om de werkeloosheid in de tuinbouwstreken te voorkomen. Met het combineeren van beide aanvragen is thans 700.000 toegestaan als rentelooze voorschotten, hoewel de Prov. comm. drie millioen had gevraagd. De bepaling is er nog bij gemaakt dat de betrokken gemeenten 30 van het aange vraagde moeten bijdragen. Dus de gemeen ten, die het ergst door den crisistoestand ge troffen worden, moeten bovendien nog het meeste bijdragen in het verstrekken van de rentelooze voorschotten Dit is dan ook terdege onder de aandacht van den minister gebracht, ook door Kamer leden, zoodat wij willen hopen dat ten eer ste niet aan het genoemde bedrag vastgehou den wordt en ten tweede dat de gemeenten eer minder zware last opgelegd wordt. Ook willen wij hopen dat de commissies die er voor geroepen worden om de aanvra gen te beoordeelen, dit zeer ruim opvatten, want elk bedrijf is thans op een nooapeil en daarom zullen de aanvragen zeker algemeen zijn en m.i. moeten ze ook algemeen ver strekt worden. Thans is er nog een verzoek aanhangig dat gericht is tot den minister uit deze streek voor een toeslag pp onze winterkool, en wij hopen dat de minister aan dat ver zoek gehoor zal geven. Van verlaging van spoorvrachten voor groenten en fruit, hoe noodig ook, is nog niets gekomen, evenmin als van het vrijstel len van premiebetaling voor de sociale ver zekeringswetten. Alles wat noodig is in het bedrijf en in het gezin van de land- en tuin bouwers, te leveren door metselaar, smid, timmerman, wagenmaker, bakker enz. legt de premie op het product, alleen de land- en tuinbouwers kunnen dat niet doen. Bedenkt men dat indirect de helft der bevolking hier bij betrokken is, dan blijkt dat een zeergroot deel van de kosten voor de sociale verzeke ringswetten door den land- en tuinbouw be taald wordt. De verzekeringen voor de ar beiders moeten bestaan blijven, maar de kas ten daarvan moeten door het geheele Neder- Hnd«<\he v(>]t gedragen worden. Ieder staatsburger heeft er belang bij dat de werknemer verzekerd is tegen ziekte en ongevallen en ook dat er gezorgd wordt voor een ouderdomspensioen. Uitvoerig betoogde spr. de bestaande onbillijkheid ten aanzien van de premiebetaling. Hij constateerde, dat het noodig is, dat er op aangedrongen wordt dat de kosten van de sociale verzekerings wetten ten laste komen van den Staat, zoo dat het geheele Nederlandsche volk daar aan bijdraagt. Daarvoor is noodig eenheid in de gelederen. Wij staan pas aan het be gin om verschillende verbeteringen te ver krijgen, die ons bedrijf stabieler zullen ma ken, daarom moeten wij aaneengesloten op trekken en ons niet veraeelen. In een tijd als deze worden er altijd men- schen gevonden die gaarne in troebel waier willen visschen, gouden bergen voorspiege len en de bestaande leidende personen naar omlaag halen, om zoodoende ontevredenheid en tweedracht te zaaien. Wat er nu al gedaar. is door het stichten van nieuwe Bondjes is zeker met de beste bedoelingen gedaan, maar men moet niet denken dat de boom met één slag geveld is. Om iets te bere'ken moet men een hechte organisatie hebben die stelselma tig te werk gaat. Als er ooit eenheid in de organisatie noodig is geweest, dan is het nu en daarom hoop ik dat wij die eenheid zul len betrachten en ons niet gaan versplinte ren in nieuwe vereenigingen. Laten wij toch vooral de zaken nuchter bekijken en zelf zoo veel mogelijk medewerken om den toestand dragelijk te maken. Er wordt van verschillende kanten gehol pen, ook onze gemeente is lang niet in ge breke gebleven; hulde aan het gemeentebe stuur met onzen wakkeren burgemeester aan het hoofd, ten eerste voor den steun die aan de leden is verstrekt en ook voor de werkver schaffing aan de arbeiders. Laten wij den moed niet verliezen en too- nen dat wij taaie, volhardende Westfriezen zijn, met liefde voor den akker om daaraan steeds weer nieuwe vruchten te onttrekken. Mijne heeren, met vertrouwen op uwe me dewerking open ik onze jaarvergadering. In antwoord op een desbetreffende vraag en in verband met het genotuleerde, ant woordde de voorzitter, den heer F. van Ber gen, dat verscheidenheid van producten meer kansen geeft op een 'oonenden beurs. Jaarversiag en rekening. Aan het jaarverslag ontleen ca wij het vol gende: aantal leden lui en donateurs; 2 .ctien hacaen beuaikt en 2 nieuwe leaen wer den ingeschreven. Wegens de geringe resulta ten en de hooge onxosteii kon de rattenver- delging niet woraen uitgevoerd. Aan de excursie naar de Zuiderzeewerken werden door personen dee.genomen. De bollen- cursus kon wegens de geringe belangstelling niet doorgaan. Een lijSt van werknemers is bij den secretaris geueponeerd. De rekening van den penningmeester gaf de volgende eindcijfers: Ontvangsten 533.50, uitgaven 624.31 waaronder het vorig nadeelig saldo van 85.85. Het nadee- lig saldo van thans is 90 75. De reservekas geeft momenteel 'n bedrag aan van 397.74. Aangaande de rekening werden eenige inlich tingen gevraagd en beantwoord, waarna zij werd goedgekeurd. De rekening van den kunstmestadministra- teur gaf de volgende eindcijfers: ontvangsten 8882.71%, uitgaven 8889.45K, nadeeiig saldo 6.74. Ook aangaande deze rekening werden inlichtingen gevraagd en beant woord. Beide penningmeesters werden gedechar geerd. Medegedeeld werd dat de burgemeester ver hinderd was nu tegenwoordig te zijn Verder dat het door den Vierbond gezonden request aan den minister inzake verzoek om een gul den toeslag op de winterproducten, door hem gezonden was aan den Ned Tuinbouwraad om advies en dat deze laatste hierop gunstig heeft geadviseerd. De voorzitter deelde hierna nog mede, dat Polen een besluit genomen heeft, dat prac- tisch hierop neerkomt, dat de invoer voor onze producten zoo goed als geheel verbo den is. Benoeming commissies. Herbenoemd als leden van de kunstmest commissie de heer A. Schrijver en Jb Twis- ker. De kunstmestadministrateur bedankte echter om verschillende redenen De heer Jb Kramer bracht in herinnering, dat de 25 vergoeding veel te gering is, gezien de zeer vele werkzaamheden. Spr. zou gaarne dit tot 50 verhoogd zien. Het bestuur meende dat deze aangelegen heid eerst door het bestuur onder de oogen moest worden gezien en wilde dan later met een voorstel komen. De vergadering ging hiermede accoord en de kunstmest-administrateur aanvaardde voor een jaar weer deze functie. Bestuursverkiezing. Aftredend de heeren S. de Boer Kz., Jb. Kramer en Jb. Kroon. Zij werdeu allen her kozen. De heer Jb. Kroon nam de herbenoe ming weer aan. Ook de heer Jb. Kramer deed dit, maar constateerde, dat het hem in deze tijden moeilijk valt. Hij zeide verder, dat de voorzitter in zijn openingsrede in de laatste alinea een zijdelingschen trap geeft aan de oppositie. Wij moeten hier juist mede door gaan, zeide spr. Wat de organisatie gedaan heeft, is een ahlve slag. Hij vroeg het recht aan de vergadering om oppositie te blijven voeren en hij laakte het standpunt van de Prov. commissie, die de oppositie becriti- seeren- Ook de voorzitter aanvaardde de herbe noeming. Aangaande hetgeen de heer Kramer op merkte, zei de voorzitter, dat er absoluut niets van aan is. Ook in de bestuursvergade ring antwoordde de voorzitter aan den heer Kramer, toen hij zeide te meenen in de tegen woordige omstandigheden te moeten be danken, dat de heer Kramer dit niet doen moest. Verlenging lidmaatschap L.GC. De voorzitter lichtte dit punt nader toe, waf hier op neerkomt, dat in overeenstem ming met de coöperatiewet „De Toekomst" de verplichtingen nakomt die voortvloeien uit de L. G. C., dat een kleine groep menschen de aansprakelijke personén zijn Na eenige vragen en inlichtingen werd tenslotte de verlenging aan het lidmaatschap der L. G. C. weer aangegaan- Contributieregeling. Deze wordt nu als volgt gewijzigd: 2 cent per snees in het voorjaar en 1 cent in den herfst, terwijl bij gunstige finaneieele uit komst van den verbouw van nieuwe aard appelen, ook 1 cent voor het reservefonds wordt geheven, om weer aan te vullen het geen daaraan nu dit afgeloopen jaar ont trokken is. De voorzitter deelde hierbij mede, dat het bestuur de salarieering der bestuursleden als volgt wil wijzigen: 5 bestuursleden 5, penningmeester 20. secretaris 40 en voor den bode laten zooals het is. Dit is een be sparing van 50. Voorstellen /-. G. C.-vergadering. De heer Jb. Kramer stelde namens 19 leden voer om het veilingswezen te reorgani- seeren, de functie van veilingjeider af te schaffen en daarvoor in de niaats te be- noemen een voorzitter, die op een salaris j van 1000 tijdens de veiling aanwezig moet zijn als vertegenwoordiger van het bestuur. I Men baseerde dit voorstel op het feit. dat het veilingspercentage verhoogd moest wor den en salarisvermindering van 10 pCt. moest plaats hebben. Hierover ontstond een vrij lange discussie, waarop het voorstel in stemming werd ge bracht en met 21 tegen 24 stemmen verwor pen werd. De heer J. Klingeier besprak de wensche- lijkheid om den gastdag af te schaffen en de afgevaardigden f 3 presentiegeld en de reis kosten te vergoeden. De voorzitter antwoordde dat door het bestuur was voorgesteld om voor 1 jaar inplaats van 1 op 10 nu één op 20 afgevaar digden te zenden. De vergadering ging hier mede accoord. De heer C. Kliffen had gelezen ir. het raads verslag van Broek op Langendijk. dat men bezig was voor plannen tot stichting van een Chr. Tuinbouwschool. Hij wilde dat op de Algem. Verg. voorgesteld werd, dat bij den minister aangedrongen werd dat dit niet zou plaats hebben, maar wel een neutrale school zal worden opgericht. De voorzitter zeide, dat noch van de fuin- bouwcursussen, nóch van de landbouwschool gebruik is gemaakt. Spr. juichte het toe, dat er een school kwam en achtte een neutrale school het meest gewenscht. Z. h. st. aange- nomen. Rondvraag. Bij de ronctyraag ging de heer Jb. Kramer de geschiedenis na van het adres van „De West" van Koedijk aan de Prov. Commissie, om een vergadering te houden met de voor stellende vereeniging en dan met een vast omlijnd program naar den Minister te gaan. De heer C. Kliffen zeide, dat men te laksch was, de polderboeren krijgen wel steun door bieten- en tarweteelt. Er is slecht door de Prov. Comm. gehandeld. Er zitten geen men schen in, die het aan den lijve voelen. De voorzitter vroeg of men de Prov. Comm nu achterwege wilde laien. De Prov. Comm. heeft toch ook verzocht of de Provinciale de rente der dit voorjaar verstrekte credieten wilde betalen. De heer C. Kliffen zeide, dat voorzitter in zijn openingsrede den burgemeester een pluimpje had gegeven voor de steunregeling De burgemeester verdient echter geen pluimpje. Men heeft toch kunnen lezen, dat hij zich met hand en tand tegen de verstrek king der steun heeft verzet. En hoe is het ge gaan met de demping van de sloot? De voorzitter ontnam de spreker het woord, omdat hij niet wilde, dat iemand werd aan gevallen, als deze er zelf niet bij was. De heer Kliffen legde zich hierbij neer doch gaf den raad in overweging niet meer onverdiende pluimpjes te geven, aaar er hier heel wat zijn, die daar niet op zijn gesteld. De voorzitter vond het mcoi, dat 50 tuin ders werd gesteunc en stelde er prijs op, den gemeenteraad, met zijn wakkeen burge meester aan het hoofd, dank te brengen. De heer F. van Bergen vroeg wie het Be stuur der Prov. Comm. koos, waarop voorz. antwoordde, dat de Prov. Comm. dit deed. De heer J. de Geus Pz. achtte net niet ge wenscht, dat, als de waarnemend secretaris als secretaris werd benoemd, de voorzitter en de secretaris tegelijk in het bestuur zitting hebben. Het wordt dan een familiebestuur. Op een vraag van den he~r F. van Bergen, hoe het ging met de marktberichten, ant woordde voorz. dat het onderzocht zou wor den. De heer J. Klingeier vroeg hoe het ging met de aanvragen voor het crediet. Voorzitter zeide, dat in Koedijk reeds formulieren waren rondgezonden. Spr. vond het jammer, dat dit hier nog niet was gebeurd. Er werd besloten, aan te dringen op spoe dige behandeling door den Raad. De heer J. Klinge'er vroe gof er animo be stond voor de aansluiting bij den Neutralen Bond voor Land- en Tuinbouwers. De heer Jb. Kramer gaf in overweging een propaganda-avond te houden met een spre ker van den Bond. Men wordt toch zoo maar niet lid. Spr. becritiseerde de houding van de raadsleden in de laatst gehouden vergadering Ze hadden moeten vragen, de beschuldigin gen van oplichterij enz. waar moeten maken. De heer Bakker noemde degenen die steun ontvingen, als ze dien niet noodig hadden, moreel onwaardig. De heer W. Muller zeide, dat hij de over- tuiging had, voor a'len in den Raad te zitten De eerste aanvraag was een toeslag op het loon. voor het thuishalen der kool. Het was toch een belangrijk offer voor de gemeente. De heer Jb. Kroon zeide, dat de gemeente al zooveel had gedaan. Eerst de 30 voor het crediet van dit vooriaar, waarvan wij wel denken, dat het weg zal zijn. Toen 3000. voor de 8 weken steun. Nu hangt de 30 voor het Rijk nog in de lucht en we weten niet hoeveel aanvragen er zul'en worden gedaan. De heer Jb. Kramer: Maar dat ze schuldig ziin hebben ze niet weersproken Het is een schande. Hierna volgde een woordenwisseling, welke wii niet konden volgen. De voorzitter zeide, dat het buitengewoon moeilijk is als men zich in het openbare leven beweegt. Hierna sloot de voorzitter de vergadering er zijn spijt over uitdrukkende, dat dit laat ste heeft p1aats gehad. Spr. zeide nog, dat men zich gerust tot het Crisis comité kon wenden als men aan een of ander gebrek had. ENGELAND STELT DE HOLLANDSCHE DRUIVEN ACHTER BIJ DIE UIT ZUIDELIJKE LANDEN. Namens tuinbouw en exporthandel is een schrijven gericht tot den minister van Bin- nenlandsche Zaken en Landbouw naar aan leiding van de invoerrechten op druiven in Engeland gedurende het tijdvak Juli-Decem- ber. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat de z.g. hethousegrapes zwaar belast wor den, terwijl de cpengrondsdruiven uit de zui delijke landen buiten de heffing vallen- Den minister wordt verzocht medewerking te verleenen, om deze onbillijkheid uit den weg te ruimen. CONTINGENTEERING VAN TUINBOUWPRODUCTEN GEVRAAGD. De prov. commissie van veilingen in Zuid- Holland besloot, met medewerking van het centraal bureau van veilingen in Nederland, er bij de regeering op aan te dringen, om door middel van confingenteering den invoer van bloemkool uit Frankrijk en Italië te be perken en de Nederlandsche kweekers van appels te steunen door confingenteering van den import van Amerikaansche appelen. OMZET DER VEILINGEN. De omzet der bij het Centr. Bureau der Veilingen in Noord-Holland (36 vei lingen) is teruggegaan van 22.074.606 op 15.527.580 of een teruggang van ruim 6H millioen gulden. De teruggang van het voorgaande boekjaar was ruim '&y* millioen gulden. Voetbal. Het programma voor Zondag a.s. De „Sportkroniek" vermeldt o.m. het vol gende programma voor Zondag a.s. Afdeeling I. Ie klasse Hermes-D.V.S.R.C.H. West-Frisia—H.B.S. H.V.V.—Ajax 't GooiSarta K-F-C—Stormvogels. Op HiiQCP Alcmaria Victri x— D.W.S. (M Bos). V.V. A.Blcemendaal 3e klasse A E.D.O.—T.O.G. 3e klasse A HelderZaandijk MeervogelsHollandia Q.S.C—K.V.V. 3e klasse B O.V.V.O.—D.J.K. D.W.V.Kapiditas Z.R.C.—S.D.W. Schoten—D.S.V. De ZeemeeuwenOosterpark 4e klasse A BeverwijkUitgeest Verkade—D.T.S. 4e klasse B A.D.W.—J.O.S. HeemskerckSchinkelhaven ZilvermeeuwenZaanlandia Reserve 2e klasse A D.E.C. 2V.S.V. 2 R.C.H. 2H.R.C. 2 Reserve 3e klasse A W.F.C. 3—Q.S.C. 2 Meervogels 2—G.S.V. 2 Alcmaria Victrrix 3— Z.F.C. 3 (G Beauchampet) Afdeeling II. Ie klasse A.D.O.—Z.F.C. Blauw-WitXerxes FeijenoordD.F.C. V.S.V.—V.U.C. H.F.C.Hilversum Afdeeling III. Ie klasse HeradesRobur et Velocitas VitesseTubantia P.E.C.—Z.A.C. Wageningen—Go Ahead A.G.O.V.V.Enschedé Afdeeling IV. Ie klasse Bleijerheide—M .V.V. Willem II—N.A.C. P.S.V.Eindhoven LongaDe Valk Afdeeling V. Ie klasse F.V.C.Velocitas G.V.A.V.—Leeuwarden FrisiaAlcides VeendamFriesland Langs de N.H.V.B.-velden. Onze medewerker schrijft: Een vrij normale Zondag, die normale uit slagen gaf te noteeren. Geij der leidende ploegen liet zich thans verrassen en vooral het tweede elftal van de „Alkmaarsche Zoys" had zich na de onverwachte nederlaag tegen Koedijk, in Bergen op afdoende wijze her steld. Schoorl I had eindelijk eens haar ne- derlagenreeks zeven stuks afgesloten door een overwinning ennog wel in de Kaasstad. Alweer een bewijs dat „achter de wolken de zon schijnt!" In 1 C stelt Succes I het stellig zeer op prijs als goede tweede te kunnen eindigen, daar de mannen uit Bree- zandKleine Sluis een geweldig groote ne derlaag kregen te slikken. In 1 B weerde Bergen I zich aan de Zaan geducht en kon het doel van R. C. Z. I wel vier maal door boren. De Berger-doelman geraakte echter na kennismaking met den paal gebles seerd, waardoor de Zaankanters er ten slotte zeven goals tegenover konden stellen. IA. In deze afdeeling duurt de „nek-aan- nek-race" tusschen Ilpendam en Krommenie onafgebroken voort. Wel hebben de leidende ploegen een maandje rust gehad, maar dit is geen bewijs dat „rust roest* want. K.V. V. II zond Westzaan I met een 41 neder laag naar huis. I.V.V. I deed het zelfde met Zilvermeeuwen II. De Meeuwtjes weerden zich echter geducht en de einduitslag was 53. Voor beide overige wedstrijden Z.V.V. III—W. Frisia III en K.F.C. III—Z.F.C. IV werd het terrein afgekeurd. De stand der lei dende ploegen is nu: I V.V.I 13 12 0 1 76—22 24 K. V. V. II 13 12 O I 49-14 24 25, 45 ep 65 fts. (Niet Officieel) Trekking van Dinsdag 19 Januari 1932 5e KLASSE. 2e LIJST. HOOGE PRIJZEN 17076 2000. 11328 1500. 439 1000 11545 en 17906 elk 400. 8775 en 10017 elk 200. 513, 5176. 5449, 10450, 14353, 14372, 16158, 17694 en 20139 elk 100. Prijzen van 70.—. 45 381 550 567 786 881 944 1165 1200 1288 1346 1347 1471 1590 1652 1810 1847 2016 2065 2201 2218 2335 2445 2588 2694 2700 2772 2854 2969 2997 3005 3062 3133 3203 3254 3856 3990 4146 .209 4271 4280 4487 4673 4926 4947 5056 5215 5367 5728 5742 5748 5762 5871 5999 6041 6093 6119 6191 6289 6362 7038 7077 7094 7176 7193 7260 7290 7504 7520 7649 7683 7687 7768 7850 8207 8348 8399 8424 8502 8556 8565 8747 8919 8936 8947 9097 9127 9175 9194 9311 9414 9416 9721 10045 10158 10318 10452 10616 10709 10772 11224 11632 11677 11696 11698 11750 12084 12141 12393 12608 12991 13177 13325 13394 13413 13518 33832 13848 13850 13S94 14201 14216 14341 14539 14714 15017 15048 15505 15888 15915 15956 15974 16101 16106 16620 16626 16749 16762 16970 17027 17073 17101 17170 17523 17575 17667 17792 17977 18084 18337 18608 18666 18828 18949 19044 19387 19533 19683 19692 19872 19878 20090 20307 20318 20361 20426 20492 20543 20631 20779 20856 NIETEN. 46 62 66 209 2SS 362 372 394 411 429 545 574 634 647 667 686 701 709 744 937 976 1014 1033 1045 1096 1119 1149 1204 1213 1256 1263 1321 1393 1493 1579 1611 1626 5 1653 4 1706 1707 1711 1735 1817 1952 1990 1985 2064 2166 2234 2283 2401 2419 2457 2520 2718 2742 2765 2785 2810 286S 2873 2877 2927 2945 2«4b 2947 3025 3059 3112 3121 3165 3184 3210 3218 3231 3265 3308 3370 3379 3402 3428 3461 347" 3519 3618 3724 3729 3752 3755 3771 3778 3948 3953 4019 4032 4105 4106 4121 4218 4227 4231 4284 4288 4300 4348 4370 4386 4400 4413 4414 4447 4537 4541 4562 45S3 4637 4678 4727 4738 4872 4893 4943 4950 5047 5125 5260 5286 5292 5297 5358 5431 5521 5582 5628 5636 5653 5660 5715 5752 5757 5777 5832 5841 5980 61(84 6104 6145 6197 6305 63S5 6466 6522 6536 6693 6700 6752 6761 6825 6833 6835 6845 6855 6913 6916 6924 7029 7033 7138 7191 7200 7207 7214 7216 7225 7361 7435 7441 7549 7573 7620 7623 7631 7722 772.3 7739 7778 7805 7811 7625 7863 7866 7888 7925 7927 7968 7977 8050 8087 8148 8185 8219 8232 8269 8293 8325 8326 8329 8333 8419 8435 8449 8482 8498 8533 8568 8576 8608 8613 8658 8788 8804 8820 8S67 8S92 8904 S968 8988 9000 9022 9103 9114 9148 9158 9221 9317 9333 9363 9401 9406 9506 9512 9516 9553 9582 9394 9639 95-10 9691 9758 97S3 9796 9S84 9931 9063 9968 9969 100i2 10080 10085 10120 10163 10178 10202 10237 10308 10331 10499 10515 10566 10569 105SU 10600 10627 107S6 10855 108S4 10944 10954 10985 11011 11023 11066 11179 11195 11258 11265 11313 11331 11363 11399 11404 11470 11505 11559 11560 11589 11821 1IS84 11887 11896 11947 12049 12058 12105 12169 12174 12217 12265 12300 12301 123Sy 1241b 12471 124SU 12614 12547 12722 12733 12832 I28S2 12S99 12936 12957 12961 13031 13042 13056 13079 13097 13133 13179 13220 13300 13417 13514 13591 13630 '3658 13719 13733 13741 13776 13793 13807 13823 13854 13866 13872 13923 13931 14094 .4117 14126 14160 14170 '4236 14237 14312 14337 14339 14458 14504 14535 14561 14619 14670 .4678 14707 14760 1 4790 14913 14923 15020 15026 15029 15072 15140 15147 15241 15251 15315 15346 15524 15525 15539 15575 15771 15780 15828 15S33 15868 15871 15376 15918 15954 15982 16111 '.6124 16198 16205 16238 16263 16283 16294 16309 16464 16508 16553 16552 16689 16698 16717 16746 16769 15804 16821 16877 17035 17081 17235 17279 17367 17383 17388 17405 17436 17454 17486 17518 17576 17606 17613 17675 17718 17729 17747 17828 17843 17861 17917 17988 18030 18299 18391 18443 18484 18500 18594 18600 18668 18675 16690 18744 18753 18761 18767 18910 18932 18942 15954 18969 19130 19142 19145 19191 19221 19236 19257 19269 19398 19442 19458 19481 19487 19531 19678 19744 19795 19806 19812 19852 19902 19940 19941 199S4 20041 20133 20134 20140 20185 20205 20212 20253 20254 20275 20357 20360 20541 20609 20634 20641 20672 20683 20705 20737 20772 20784. 20S01 20842 20983 Vcrbeiering 5e Klasse. Ie Lijst: 19551 mh 19557 1B. Onze plaatselijke vereeniging „Alk maar" trok er met een drietal invallers o.a. miste zij Homan óp uit, doch wist des on danks van Zaandijk II met 42 te winnen. Dit bleek inmiddels wel noodig te zijn ook, want W.F.C. IV bracht Purmersteijn II op eigen ve!d een 3O nederlaag toe. R. C. Z. I won van Bergen I met 74 en Z. F. C. V M. F. C. I kon wegens terreinafkeuring geen doorgang vinden. De stand is nu: Alkmaar I 13 10 1 2 48—29 21 W. F C. IV 12 8 1 3 45—24 17 Andijk I 12 6 4 2 36—24 16 R.C.Z I 12 6 2 4 44-30 14 Purmersteijn II 12 3 4 5 2130 10 M. F C. I 11 3 3 5 27—24 9 Bergen I 13 2 5 6 3450 9 Zaandijk II 10 2 2 6 13—32 6 Z. F. C. V 9 1 2 6 14—27 4 1 C. Succes I maakte korten metten met B. K. C. 1 en behaalde een flinke 92 over winning. H. R. C. III liet zich niet verras sen door Succes II en zond de Wieringers met een 52 nederlaag naar huis Wierin- gerwaard INieuwe Niedoip I speelden ge lijk 3—3. De .kop" is thans: Texel I 13 11 1 1 56—18 23 Succes I 13 9 1 3 47—19 19 N.-Niedorp 12 7 2 3 45—28 16 2 B. Schoorl I wist zich eindelijk te her stellen en bracht Alcmaria IV in eigen huis een 30 nederlaag toe. Q. S. C. III zond Uitgeest II meteen 74 nederlaag naar huis en de Alkmaarsche Boys brachten te St. Pan- cras de hekkensluiters een 60 nederlaag toe. Toch gaven de mannen uit het rijk van land- en tuinbouwproducten zich niet ge makkelijk gewonnen en.... de Alkmaarders zijn weer iets dichter bij den begeerden plaats gekomen. Opgepast Boys, slechts één mis stap kan u noodlottig zijn. De stand is thans: C. S. V. I 12 10 1 1 45—16 21 Alkm Boys I 8 8 0 0 52— 8 16 Q. S. C. III 12 7 1 4 42—23 15 K. V. V. III 12 7 0 5 39—17 14 Uitgeest II 11 5 2 4 37—36 12 A'cmaria IV 12 4 2 6 28—43 10 Schoorl I 11 4 0 7 4640 8 D. T. S. II 11 10 10 13-73 2 Vione II 9 0 0 9 755 0 3 B. In deze afdeeling behaalden de bei den leidende ploegen een overwinning. Alk maar II bracht Alcmaria V aan den Wester- weg een gemakkelijke 72 nederlaag toe en Alkm. Boys II zag haar lastige trip naar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7