Alkmaarsche Courant. Het kostbare meesterstukje Jladicuüeuws £and-- en HxUnêowv ImMelon Jküuiitciaai Tlieuws Honderd vier en dertigste Jaargang. Woensdasr 2O Januari. WARMENHUIZEN. No. 16 1932 Donderdag 21 Januari. Hilversum 1875 M. (Uitsl A.V.R.O.-uit- tending). 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Voordracht. 11.00 Knipcursus. 11.30 Ver volg voordracht. 12.00—2.00 Trio-concert. 2.30 Gramofoonplaten. 3.00 Concert uit „Central" te Den Haag. 6.00 Gramofoonpla ten. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Gramofoonpla ten. 7.30 Engelsche les. 8.00 Gramofoonpla ten. 8.159.30 Uit „Tivoli" te Rotterdam. Ged. uitzending van de Revue „Wat doe je in de kou". 9.30 Gramofoonplaten. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Vervolg concert. 11.0012.00 (Concert uit het Rest. Haeck uit den Haag. Huizen 298 M. (8.00—9.15 K.R.O., 10.00 N.C.R.V., 11.00—2.00 K RO. Daarna N.C. R.V.). 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 K.R.Ó.-orkest. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Gramofoonplaten. 3.153.45 Vrouwen halfuurtje. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Cursus Han denarbeid. 5.45 Piano-recital door B. Maas. 6.45 Knipcursus. 7.00 Vragenhalfuurtje. 7.45 Ber. van het Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Evangelisatie-avond vanuit de Ned. Herv. Gem. te Beverwijk. Zangkoor, Cor Kee, or gel, toespraken. 10.00 Vaz Dias. 10.10 —11.30 Gramofoonplaten. Daventry 1554.4 M. 10.35 Morgenwijding. 12.20 Orgelspel door R. Foort. 1.20 Gramo foonplaten. 1.35 Orkestconcert. 2.25 Uitz. voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 Dans muziek. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Berichten. 6.50 Zangvoordracht. 7.10 Duitsche lezing. 8.20 Concert Koor en orkest. 9.55 Zang door Johnstone Douglas, bariton. C. Smith, piano. 10.50 Kerkdienst 11.0512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris" 1725 M. 8.05, 12.50 en 1.25 Gramofoonplaten. 9.20 Orkestcon cert o. 1. v. Strawisnky. Langenberg 473 M. 6.257.20 Gramo foonplaten. 11.2012.10 Gramofoonplaten. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.20—5.20 Or kestconcert. 7.208.20 Orkestconcert. Wal sen. 8.20 Orkestconcert. W. Braunfels, pia no. Daarna tot 11.20 Populaire muziek. Kalundborg 1153 M. 11.20—1.20 Orkest concert. 2.504.20 Orkestconcert. 7.30— 9.35 Orkestconcert. H. Byrding, zang. 10.15 —11.50 Dansmuziek. Rome 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert. Brussel 509.3 M. en 338.2 M. 12.35—2.05 Gramofoonplaten. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Orkestconcert, afge wisseld door gramofoonplaten. 338.2 M.12.352.05 Gramofoonplaten 5.20 Orkestconcert. 6.40 Gramofoonplaten. 8.20 Concert. Orkest en solisten. Daarna gramofoonplaten. Zeesen 1634.9 M. 5.50 Gymnastiek. Daar na gramofoonplaten. 11.20 berichten en gra mofoonplaten. 1.20 Concert. 3.50 Orkestcon cert. 8.20 Concert. 9.35 Berichten. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. DE LANGENDIJKER GROENTE VEILINGEN. Bedroevend slecht was het in de afgeloopen Week weer aan onze veilingen, slechter nog dan in voorafgaande weken. Meermalen kwam het voor, dat partijen onverkoopbaar waren en met den minimumprijs van 60 cent per 100 K.G. konden opbrengen. De kwali teit der kool, die al te wenschen overliet, heeft bij tegenwoordige weersgesteldheid bij zonder sterk te lijden. Voor vervoer naar verre streken is ze ongeschikt. Er was uit Amerika weer wat vraag, doch bedenkende dat men aan invoerrechten voor een wagon kool in Amerika meer dan 1000 betaalt, is het te begrijpen, dat de kooplui geen hoogen prijs kunnen besteden. Ook bij lagen inkoop prijs zal de kool in Amerika reeds duur worden betaald. Hetzelfde geldt ook ten op zichte van Duitschland, uit welk land ook eenige vraag kwam, en andere landen. Bij dergelijke toestanden behoeft het niet te verwonderen, dat de tuinbouwers aankloppen Uit het Engelsch door mej. C. M. G. de W 63) HOOFDSTUK LX. Zoo, is u hier? Maar juffrouw Babraham's vroolijke <oon veranderde al spoedig, toen ze zag hoe moe Julie er uit zag. Neen, blijf stil zitten, als je blieft. Ik zou heel boos zijn op my zelf als de wandeling te lang bleek geweest te zijn. Julie, nog meer verlegen door de te genwoordigheid van Sir Arthur vond het heel moeilijk om een woord te zeg gen. V Ik hoop dat u veel houdt van een kippetje en een versch eitje, zei de oude heer vriendelijk. En ook van een glas wijn bij uw maaltijd ik zeg altijd dat Engeland daardoor geworden is wat het thans is. Maar toen hij zag dat zijn vroo lijke toon minder invloed had dan ge woonlijk, wees hij op den Hoodoo, in de hoop dat die een verlegen meisje op haar gemak zou zetten. Kijk, daar heeft u een ouden vriend, u zult hem zeker wel herkennen. Julie's ellende werd echter hoe langer hoe erger en Sir Arthur deed een nieu we poging. -- Ik geloof toch niet, zei hij lachend bij de gemeente, ten einde steun te verkrijgen. In de afgeloopen week hebben enkele gemeentebesturen besloten tot een bescheiden steunverleening. De aanvoer van roode kool was ook deze week vrij groot, doch nog te klein in vergelij king met de groote voorraden, die geleidelijk behooren te worden verkocht, wil de groote aanvoer bij het voortschrijden van het seizoen de markt niet nog meer bederven. De prijzen waren nog lager dan de voorafgaande weken. Voor de allermooiste roode kool van de uit- gezochtste grootte kon in het begin der week 2.50 per 100 K.ü. worden gemaakt, later werd ze verkocht \oor 2.20. Doorschot bracht voor de 3-ponds kool nog minder dan 2 op en voor groote 0.60. Liet de kwali teit wat veel te wenschen over, dan was ze zelfs onverkoopbaar. Door een genomen bracht de laatste week een spoorwagen roode kool ruim 150 op, alzoo nog minder dan de helft van de productiekosten. Aan beide vei lingen werden in totaal 73 spoorwagens ver handeld. K'einer was de aanvoer van gele kool:. Zij wordt in hoofdzaak aan de Broeker veiling aangevoerd. Buitengewoon slecht waren de prijzen ervan. Kon in het begin der week nog bij de 200 per spoorwagen worden gemaakt voor de allermooiste, later werd dit 150, terwijl sommige partijen voor 140 werden verkocht. De eerste soort groote kool, bracht 0.600.70 per 100 K G. op. Voor door schot werd voor het kleingoed 0.90—1.40 betaald, terwijl de groote met moeite 0.60 konden opbrengen. Velschillende partijen waren onverkoopbaar. Aan de Broekerveiling werden rond 25 spoorwagens geveild, aan die te Noordscharwoude 8. De prijzen van Deensrhe witte kool slech ter dan de laatste weken. Het mooiste goed, eerste soort, ging weg voor 1 301.70. Eerste kwaliteit bracht 0.700.90 op. Tweede soort bracht voor groote met moeite 0.60 op, terwijl voor kleine 0.80—1.20 werd besteed. De totale aanvoer bedroeg 70 spoorwagons. Gelukkig ging het beter mei de uien, doch daarvan zijn de voorraden gering. Gewone uien werden maar zelden beneden 9 ver kocht, er is zelfs nog 10 besteed. Voor prove werd ongeveer 1 per 100 K G. min der betaald, terwij! de prijzen van drielingen het midden hielden tusschen die der grove en gewone uien. Nep liep van 8.809.80. Aan beide veilingen werden 30 spoorwagens aangevoerd. De aanvoer van wortelen had maar weinig te beteekenen. Groote brachten 3.40 3.60 op, kleine 1.30—2.20. De prijs van bieten was laag, n.1. 1.60— 2.80. Aan beide veilingen werden spruit jes aangevoerd, waarvan de prijzen tusschen 2.204.50 per ICO K.G.' Lagen DE PACHTERS IN NOORD- EN ZUID-HOL LAND. Het hoofdbestuur der Hollandsche Maat schappij van Landbouw heeft in zijn laatst gehouden vergadering de positie besproken, waarin de pachters in Noord-Holland en Zuidholland verkeeren. Met waardeering is kennis genomen van de houding van vele verpachters, die, den nood, waarin de pach ters zijn komen te verkeeren begrijpende, aanmerkelijke reducties op en verlagingen van pacht gegeven hebben. Toch zijn er nog vele gevallen, waarin dit niet is geschied. Zeer zeker zullen zich ook gevallen voordoen, waarin de verpachter van de pacht moet leven en moeilijk tot verlaging kan over gaan, doch er zullen ook gevallen zijn, waarin de verpachter nog niet doordrongen is van den waren toestand in het boeren bedrijf, terwijl hij wellicht niet weet bij wien tij onpartijdige voorlichting kan be komen. Steeds staat het Secretariaat der Maatschappij te hunner beschikking om voorlichting te verstrekken. Het adres is Anna Paulownastraat 20, Den Haag. Om zoo gewenscht ook verdere diensten te kunnen bewijzen bij de vaststelling van een redelijke pacht, besloot het hoofdbestuur een kleine commissie te benoemen, die zoo spoedig mogelijk zal nagaan of tot het in stellen van pachtcommissies voor Noord- Holland en Zuid-Holland kan worden over gegaan. De commissies zullen het pachters-, zoowel als het verpachters-element moeten bevatten en op verzoek van pachter en ver pachter hun bemiddeling kunnen verleenen. Tot leden dezer commissie van voorberei ding zijn benoemd de heeren D. de Boer Dz. te Stompetoren, J. Blaauboer te Schagen en Fl. den Hartog te Hoog Blokland. De Commissie heeft zich met andere pro vinciale organisaties in verbinding gesteld, waar reeds zoodanige pachtcommissies werk- tot Willem, dat de oude baas hier kan b ij ven staan. Zeg, wat vindt u daarvan? Wij hebben ook al gedacht mijnheer of het beter zou zijn hem in den tuin te zriten. Juffrouw Babraham stemde vroolijk voor dat plan. Dat is een uitstekend idée. En mis schien willen juffrouw Julie en mijn heer Willem er samen wel een mirt in zetten. Een mirte zei Sir Arthur. Is dien vent een mirt? Hij trok aan zijn knevel en zag Lauara, die stond te lachen, aan. Waarom toch een mirt? Hé Papa, wat bent u suf! Een rechtstreeksche mooie terechtwij zing en Sir Arthur was eerlijk genoeg dat te bekennen. Zijn eenige veront schuldiging was, dat in sommige dingen de sexe, waartoe hij het ongeluk had te behooren, niet zoo vlug van begrip was. Nu was het Willem's beurt om het denkbeeld toe te juichen. Die dwaze jongen kreeg een vuurroode kleur en zei: Ja, juffrouw Babraham, wij zullen een mirt in den mond van het monster planten. Allen lachten, behalve Julie. Zij wist niet dat de mirt in een bruidsbouquet hoorde. Het meisje dacht op dat oogen- b'ik dat zij nooit in haar leven meer lachen zou. Sir Arthur zag wel dat hij het meisje wat moest opvroolijken. Heeft mijn dochter u verteld, vroeg hij, wat wij ons voorstellen met uwe zaam zijn, om van de aldaar opgedane er varing te profiteeren. Overzicht „C. V. V." De vorige week werd geconstateerd, dat ge durende het verloop van die week de prijzen van de roode kool gedaald waren. Dagelijks konden de aanwezigen in deze week wederom de teruggang der prijzen aanschouwen. Dins dag 12 Jan. varieerden de prijzen van de eerste kwaliteit roode kool nog van 1.30 2.80 per 100 K.G. Van dag tot dag werd de vraag naar dit product minder, met als gevo'g „keldcring" der prijzen. Dit ging zoo voort totdat op Zaterdag j.1. voor de groote roode kool den minimumprijs van 0.60 werd betaald en vcor de kleinere soort ten hoogste 1.50 per ICO K.G. De tweede kw. cf doorschot bracht zelfs zoo weinig op, dat verschillende partijen mooi doorschot als onverkoopbaar door de veiling gingen. De hoogste prijs van 1.50 is nog betaald op Dinsdag j.1., terwijl men op Zaterdag j.1. ten hoogste 0.80 voor het doorschot kon bedin gen. Het aantal opgehouden partijen was in verband hiermede natuurlijk niet gering. De totale aanvoe*- bedroeg in deze week 140.600 K.G. tegen 233.000 K.G. in do vorige week. De aanvoer van gele, kool is in deze week wel iets toegenomen. Deze bedroeg 20.125 K.G. tegen 16.725 K.G. in de vorige week. De prijzen hiervan ziin ook wel teruggeloo- pen, doch niet in die mate als met de roode kool. In het begin van deze week werd voor de eerste kwa'iteit van 1.10—1.70 betaald doch op het laatst van deze week slechts vanaf den minimumprijs 1.10 per 100 K.G 2e kw. gele kool is genoteerd voor 0.60— 0.80. De Deensche Witte Kool is thans van de koolsoorten wel het duurste product. Voor de eerste kwaliteit is steeds nog boven de 1 per 100.K.G. Dit neemt niet weg. dat de prij zen hiervan toch laag ziin te noemen. Gedu rende' de geheele week werd voor de kleinere soorten ten hoogste 1.50—1.60 per 100 K.G. betaald. De 2e kw. Deensche Witte kool konden ten hoogste 0.80 per 100 K G op brengen. Ook hiervan ringen partijen door de veiling als onverkocht. De aanvoer be droeg in deze week 64.425 K.G. legen 63.650 K.G. in de vorige week. Een enkele partij Peen van 250 K.G. is verkocht voor 2.60 n.1. voor de groote en 1.40 voor het kleine soort. Ook van de bieten bedroeg de aanvoer maar slechts 550 K.G., voor welke partij 0.60—1.40 is betaald. Trots de tegenslagen met de andere pro ducten bliiven de prijzen van de uien-soorten een kleine da'ing daargelaten zeer goed gehandhaafd. Voor de gewone is steeds be taald 8.6010.30 per 100 K.G. en voor de grove uien 7.108.80. De prüzen van de drie1 in oren varieerden 7.80 9 30 per 100 K.G Deze aanvoer bedroeg in totaal 49 875 K G. tegen 26.125 K.G in de vorige week. Ter gemeente-secretarie te Warmenhuizen zijn aanvraagformulieren voor tuinbouwers ter beschikking voor credietverleening door de regeering. Maandags en Dirtedag vanaf 2 uur bestaat gelegenheid om deze formulieren te laten in vullen door een Commissie. worden benoemd op voordracht der georga- niseerden pachters en venpachters oprichting eener Staatshypotheekbank, die de hypotheken van de zelf hun land exploi- teerende boeren overneemt en dan zoodanige koopers verstrekt tegen een rente van ten hoogste 3 en geen of zeer lage aflossing; zeer aanzienlijke invoerrechten op granen, vleesch en vetten, zoodat onze eigen land bouw- en veeteeltproducten kunnen concur- reeren op de binnenlandsche markt, als in den prijs ook een behoorlijke belooning voor boer en arbeiers is verwerkt. Voorts wordt bij de Eerste Kamer aange drongen op spoedige afhandeling en aanne ming der pachtwetten. BOTER-INVOER IN DUITSCHLAND. Naar de Duitsche bladen meidén, heeft het Rijkskabinet te Berlijn gisteren besloten, geen vast invoerrecht voor boter vast te stel len, maar een gedifferentieerd tarief in te voeren. Er zal onderscheid worden gemaakt tusschen den invoer uit landen met den gou den standaard en landen, die den gouden standaard hebben opgegeven, zoodat het nieuwe invoerrecht volkomen het karakter van een anti-valutadumping zal dragen. BOND VAN LANDPACHTERS. Crisisvergadering te Tiel. Te Tiel heeft een groote crisisvergadering plaats gehad, georganiseerd door eten Bond van Landpachters, welke bezocht werd door 500 pachters en hypotheekboeren. De vergadering nam ten slotte twee moties aan, waarin aan regeering en volksvertegen woordiging een moratorium wordt gevraagd voor pachters en hypotheekboeren, alsmede ontbinding van alle pachtcontracten per 1 Mei a.s. met het recht van wederinhuur voor den zittendén pachter, terwijl de nieuwe pachtsom alsdan, indien beide partijen het niet eens kunnen worden, wordt vastgesteld door pachtcommissies, waarvan de leden Van Roon te doen? Natuurlijk als u het goed vindt. Julie had dolgraag willen zeggen dat zij het niet was die permissie moest geven, daar de Van Roon niet aan haar tot behoorde. Maar het was of zij nog in een droomtoestand leefde, een toestand, waarin èn spreken èn handelen haar oi- mogelijk was. Het eenige wat zij kon doen was lijdelijk luisteren naar de stem va.j Sir Arthur, terwijl hij voor haar als het ware sprookjes vertelde. Ik moet u vertellen, zei hij, natuur lijk alleen als u het goed vindt Wij heb ben een comité gevormd om deze schil derij van u te koopen. Drie of vier van ons houden het voor een stuk dat aan het land moest toebehooren, maar het is natuurlijk de vaag voor hoeveel het aangekocht zou kunnen worden. Wan neer we het in het openbaar te koop laten aanbieden, zou het misschien meer opbrengen dan wij er voor kunnen geven. Dat mag nu een gevoelskwestie zijn, maar wij vinden dat het aan den staat moest toebehooren, aan de „Natio nal Gallery", dat museum, waar we noodig een tweede Van Roon moeten hebben, 't Is misschien ook mogelijk dat het van minder waarde getaxeerd zou worden omdat het stuk niet ondertee kend is. Nu begrijpt u de moeilijkheid, waarin wij ons bevinden. Indien de staat het stuk wil koopen, dan brengt het misschien een belachelijke som op. En wij willen toch ook al weer niet dat het voor minder dan de werkelijke waar de verkocht wordt. Dus nu is de vraag DE NOOD IN FRIESLAND. Een adres van Provinciale Staten aan de Koningin. De commissie uit de Prov. Staten van Friesland, aan wie was opgedragen een adres aan de koningin te ontwerpen, waarin de nood van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Friesland wordt uiteengezet en hulp der regeering wordt gevraagd, om in dezen schrikkelijken noodtoestand op de meest doelmatige wijze te willen voorzien, heeft thans de Staten haar ontwerp-adres inge diend. i De commissie wijst er op, dat de economische toestand in de provin cie dermate zorgwekkend is geworden, dat ten spoedigste krachtig dient te worden in gegrepen, ten einde een groot aantal vee houders, landbouwers en tuinbouwers voor den financieelen ondergang te behoeden; dat met deze menschen, wier bedrijf de ruggegraat uitmaakt van het Friesche volks bestaan en die in het algemeen gewoon zijn, op eenvoudige, veelal sobere wijze te leven, het geheele Friesche platteland staat of valt; dat velen hunner in de laatste jaren en in het bijzonder in het afgeloopen jaar door de geringe opbrengst van de door hen verbouw de granen en vooral door de lage prijzen van de zuivelproducten een kommervol be staan hebben moeten leiden; dat de druk der tijden en de aanhoudende nooden en zorgen, waarmede zij eiken dag opnieuw hebben te kampen, sommigen hun ner brengen in een wanhoopstoestand, die bijna niet Langer is te dragen; dat in het algemeen met waardeering ken nis is genomen van de maatregelen, die de regeering heeft getroffen, om den nood te le nigen; dat intusschen de omstandigheden, waar in de nijvere huur- en hypotheekboeren lang zamerhand komen te verkeeren, pijnlijk aan- j doen, niet het minst hierom, dat geheele boe renfamilies, die tot dusver de eene door de andere werden gesteund totaal verarmen, waarbij veelal cfe gehuwde kinderen hun ouders in den poel van ellende en wanhoop meesleepen dat een totale verarming van het geheele platteland niet kan uitblijven, omdat ten nauwste bij het boerenbedrijf betrokken zijn de bedrijven der smeden, timmerlieden, wa genmakers en andere aanverwante bedrijven en omdat de groote schare der landarbeiders haar levensbestaan in het boerenbedrijf be hoort te vinden; dat dientengevolge vrijwel het geheele platteland zucht onder den nood der tijden en ook de neringdoenden in de steden daar van in hooge mate den terugslag ondervin den; dat dit alles aanleiding geeft, dag aan dag en avond aan avond, tot het houden van groote crisisvergaderingen van landbouwers en veehouders, waarop de gemeenschappe lijke belangen worden besproken en midde len worden beraamd, om verbetering in den ontredderden toestand te brengen; dat de onderscheidene organisaties van landbouw, die in de provincie werken, reeds meermalen, door den nood der tijden ge drongen, den benarden toestand, waarin in het bijzonder de veehouderij in ons gewest verkeert, in schriftelijk en mondelijk betoog den minister van binnenlandsche zaken en landbouw hebben voorgelegd, laatstelijk in haar gemeenschappelijk adres van den 24 December j.1. dat de Staten der provincie eveneens door drongen zijn van het besef, dat de omstan digheden, waarin de nijvere landelijke bevol king reeds sinds geruimen tijd verkeert, uiterst moeilijk zijn en dat de moeilijkheden zich met den dag opstapelen, terwijl zij, de Staten zich wegens gebrek aan geldmidde len geheel onmachtig moeten verklaren, om financieelen steun van eenige beteekenis te bieden. wat wilt u er mee doen? Julie luisterde en volgde de redenee ring zoo nauwkeurig mogelijk, maar barstte eindelijk in tranen uit. Het schilderstuk is niet van mij, snikte zij. Het hoort mij niet toe. Het was een heel moeilijk oogenblik. Mijnheer Arthur, die van het begin af aan getwijfeld had, k u men haast niet kwalijk nemen dat hij weer begon te twijfelen. Zulk een uitbarsting was de beste bevestiging van zijn eerste vermoe den dat hij door de latere omstandig heden hem misschien te gemakkelijk had vergeten. Maar Laura's geloof was nog steeds rotsvast. Vaar haar was de kwestie van eigendomsrecht beslist. Kom, Papa, zei Laura, terwijl zij haar vader berispend aanzag. Als wij nu dadelijk heengaan om naar dien bloe menmand te kijken, dan komen wij veel te laat voor de lunch. HOOFDSTUK LXI. Toen zij weer samen wa. en, was het Willem's taak Julie te troosten in haar verdriet. In plaats van voort te praten over de kwestie aan wie de Van Roon toebehoorde oï over dien akeligen Hoo doo, begon hij over Matthijs Maris uit te weiden. Wat Julie betreft, voor haar kon hij even goed praten over de maan. In de eerste plaats omdat ze nooit iets van dien Matthijs Mais had gehoord en voor al omdat ze niets liever wenschto dan nu eenmaal voor goed te beslissen aan wie die Van Roon toebehoorde. Want dat vraagstuk hinderde haar als een HEEMSKERK. De leden van het R. K. Ondersteunings fonds „Lourentius" kwamen Maandagavond in het Vereenigingsgebouw in jaarvergade ring bijeen. Aan het financieel verslag ontleenden wij de volgende cijfers: Ontvangsten 1256.65; uitgaven 1689.52. Het jaar 1931 was dus wel slecht wat de voorzitter bereids bij den aanvang der ver gadering meedeelde. 1/3 van het leental heeft eene uitkeering genoten. Per 1 Jan. stond er nog een contributie schuld van 72. Het bestuur stelde voor over 3 zomermaanden dit jaar eene contribu- tieverhooging tot 0.15 per lid in te voeren. Werd goed gevonden Voorts werd nog besloten om over boeten welke niet vrijwillig binnenkomen te dispo- neeren. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. In de vacature wijlen B. Beentjes werd ge kozen de heer J. Beentjes Bzn. SCHOORLDAM. Op het programma van de uitvoering welke de dilettantenclub „Ons Genoegen" Zondagavond in de zaal van den heer ter Burg heeft gegeven, stond vermeld: „Jubi leum-Uitvoering". En werkelijk, bij het bin nenkomen van deze vriendelijke tooneelzaal, waar reeds velen aanwezig waren, viel 't ons op, dat het op dien avond een feest zou wor den. De club heeft 15 jaar bestaan en voor geen geld van de wereld zouden de leden zooiets onopgemerkt voorbij laten gaan. De stemming kwam al zeer spoedig. De voorzitter, den heer Joh. de Leeuw, heeft er den slag van, om, als hij spreekt, dit op hu moristische wijze te doen en dit werkte bij de opening aanstekelijk op de vroolijkheid der aanwezigen Doch 't zou nog erger worden als het stuk van den avond ten tooneele zou komen. Opgevoerd werd „De Tante uit Indië, spel van waan en werkelijkheid, van de hand van den bekenden schrijver, Henri van Wermes- kerken, waarvan wij den inhoud als bekend mogen veronderstellen. Allen deden hun best, en met z'n allen gaven de leden van de club een mooien, goed geslaagden avond. Natuurlijk werd er ook gehuldigd, zooals dit op 'n jubileum passende is. Allereerst sprak den hr. Damiaans namens „Nt en Ge noegen". Spr. gewaagde hoe de leden v. d. club altijd bereid zijn gevonden om mede te werken tot het we'slagen van de Nutsavon- den, „Nut en Genoegen" en „de Club" heb ben zeer veel gemeenschappelijke belangen en spreker hoopte, dat die belangen nog zeer vaak mogen samengaan. Als tastbaar blijk van waardeering offreerde hij namens zijn vereeniging een mooie gong. De heer Lovens uit Alkmaar, die ook dezen keer de grime en regie weer uitstekend had verzorgd, wilde niet, zooals de zwager uit Indië, de blommetjes buiten zetten, doch plaatste, ook namens zijn gezin, mooie bloe men in 't midden van den kring van club leden. En de heer Geurts, sprekei.de namens de tooneelclub „Nieuw Leven" uit Schoorl, ge waagde van de groote kunst om een vereeni ging 15 jaar op ie been te houden en vond dat de Schoorldamsche club daarin uitstekend was geslaagd; 't schitterende sipel van dezen avond was er 't sprekende voorbeeld van. Ook hij wenschte „de Club" een lang leven toe en bevestigde dezen wensch met 'n mooie bloe menmand. Natuurlijk volgde na al die felici taties, evenals na 'L mooie spel, een daverend applaus. De voorzitter dankte allen met juiste woor denkeus. Een geanimeerd bal volgde en be sloot den succesvollen en mooien avond van „Ons Genoegen". HEILOO. Door de V. V. V. alhier en het bestuut van de Rijwielpadvereeniging „Noord-Kenne. merland" was Maandagavond in „De Rus tende Jager" een bijeenkomst belegd om te vertoonen de film van Mooi Nederland met daarnaast het hoofddoeL, oprichting van een afdeeling. Tegenwoordig waren naast het hoofdbestuur een 3-tal raadsteden en de gemeente-secretaris, de heer Bruul. Het be zoek was niet groot, ongeveer 100 personen waren aanwezig. Van den burgemeester was bericht van verhindering ontvangen. pijnlijke wond. Dit was rnn heel gewich tig oogenblik; een gewichtige beslissing wordt soms verwonderlijk snjl genomen, een heel leven kan sonc> van één oogen blik afhangen. Matthijs Maris kon haar op het oogen blik niets schelen. Plots barstte ze weer in tranen uit. Ik nam je beet. Ik bedroog je met dat schilders.uk. Die goede, beste jongen deed al weer zijn best haar gedachten op iets anders te vestigen. Maar het was niet mogelijk. Je hebt het mij gegeven, nietwaar, omdat je dacht dat ik er verrukt van was. Maar dat was volstrekt niet zoo. Het ding kon mij niets schelen, geen zier. Ik zag er het mooie niet van in. Daar stond hij als een toonbeeld van verslagenheid, maar hij moest luisteren. Waarom denk je dat ik dat deed? Dat zal ik je zeggen. Ik had Oom Si hooren praten met één van zijn klanten. Je herinnert je zeker nog wel dat gekke, kromme mannetje, met een gebreide bouffante en een bruin enflambar 1 dien ik altijd „de Vos" noemde? Eens op een morgen jij was niet huis bood hij er Oom Si vijf pond voor en Oom Si zei dat het veel meer waard was Daarom besloot ik er beslag op te leggen als ik kon, voordat Oom Si het van jou kreeg. Daarop beu ik begonnen het op te hem6» len en je in den waan te brengen dat ik er allerlei wonderlijk mooie dingen in zag. En toch zag ik er niet meer moois in dan in dat monster. Dit zeggende, wees zij op den Hoodoo. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5