T WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN JsiyezMtden Stukken Onze JCo&otdën JCeck ói Sxhool vcctl'cde van een infectie ziekte. De voorzitter vat» de V. V. V., de heer Hopman. opende, heette weHcom en betreur de de matige opkomst. Het deed hem leed, dat de raadsleden en het college van B. en •W. (behoudens genoemde personen) schitter den door afwezigheid. Spr. gaf een korte uiteenzetting van het doel der bijeenkomst en gaf het woord aan de beer mr. J. P. Bos man. voorzitter van het hoofdbestuur. De heer Bosman dankte het bestuur van de V. V. V. voor het organiseeren van den avond. Hij beirvunde bet. dat de burge meester door zaken in Amsterdam vertoefde, doch sprak zijn groot genoegen uit dat de volijverige secretaris, de heer Brmil, hier aan wezig was. Spr. wilde de gelegenheid be nutten om hem, die zooveel voor de tot stand- kommg van het rijwielpad HeilooEgmond had gedaan, hartelijk dank te zeggen. Tot het doel der bijeenkomst komend gaf spr. een definitie hoe de Algemeene V. V. V., <k A N. W B. en de V. V. V. en de Rijwiel- pedvereertiging ..Noord-Kennemeriand" nauw contact hebben. De A. N. VfB. is de hoofd organisatie, doch kan niet alles zelf beheeren en uitvoeren. Het nauwe contact van die oi^anen is ver klaarbaar. want allen hebben hetzelfde doei, bevordering van het Vreemdelingenverkeer. Het bezoek aan ons land wondt verhoogd door goede communicatie, door het gemak kelijk maken om van bosch en zee te ge nieten. En dat beoogen onze vereenigingen. Evenals de A. N. W. B. niet aelf de leiding kan nemen, eveneens is dat bij ons Het hooldbestuir- draagt, zooals hier het beheer en onderhoud aan een afdeeling over. Indien er een afdeeling gevestigd is, benoemt U een lid in bet hoofdbestuur. Tot het vreemdelingen bezoek komend, zeêïe spr.. dat die welvaart brengt. Zie naar Bei*gen. wat een enorm' verschil een kwart eeuw geleden en thans. Met Heiloo was dat ocrir het geval Heiloo miste echter zijn ver binding met Zee. Welnu, wij hebben U die gebracht, en wij vragen daarvoor een klein erffer van 2 centen per week. Spr. deed ook een beroep op de fietsenstallingen, om 1 cent per fiets af te staan aan onze vereenigiqg In Bergen heeft men in 3 jaar tijd voor onze kas 3000 bijeengebracht. Spr. wekte allen op om de vereeniging naar vermogen te steunen. Daarna werd de film vertoond. Het was mooi en voor de zooveelste maal hebben we kunnen zien hoe mooi ons eigen land is. Zeer terecht zeide dan ook de heer Bos, de algemeene penningmeester: „men moet het mooie voor de toeristen ontsluiten en dat bereikt men door rijwielpaden en voor deze •heek van Castricum naar Kamperduin". Na en tusschen de vertooning werd ge legenheid gegeven om zich te laten in schrijven. Een 25-tal personen gaven zich op. Daarmede was de oprichting van een af deeling een feit geworden. Aan de V. V. V. werd de voorloopige leiding opgedragen. De „Geitenfokver. Heiloo" hield Dins dagavond haar jaarvergadering in café Ad miraal. De voorzitter, de heer O. Smits opende, heette welkom en hield een overzicht over het prijzen keuring meldingen op den Centralen Fokveedag te Hoorn behaalden. Een teleurstellng was dat we den besten dekbok, gekocht op den Cen tralen Fokveedag door steriliteit moesten op ruimen. Met groote opoffering zijn we we derom geslaagd. In het jaarverslag, uitgebracht door den heer Wasterval werd dank gebracht aan het gemeentebestuur en aan de neeren K. Muijs en S. Akkerman, die ons In menig opzicht steunden. De heeren K. Muijs en S. Akker man brachten rapport uit omtrent den fi- nancieelen toestand. De ontvangsten waren 155.38, de uitgaven 115.03, het saldo ff 40.25. De contributie werd bepaald op 1 per jaar. De aftredende heeren J. Admiraal 'en G. Smits werden herkozen, de laatste als voorzitter. Daarna had de uitreiking der plaats, behaald op de plaatselijke li ring en voor den Centralen Fokveedag te Hoorn. Op voorstel van het bestuur werd besloten om de geiten te Egmond a d. Hoef en Eg- mondbinnen te erkennen als geiten van onze afdeeling daar genoemde afdeeling is opge heven. Besloten werd om aan Ir. L. de Vries, landbouwconsulent te Alkmaar te verzoeken hier een lezing te houden over de voedings waarde van geitenmelk. Kwestie verkoop dekbok. De voorzitter zette uiteen dat de dekbok van een der leden was verkocht aan den in specteur. Genoemde inspecteur verkocht dien aan de afd. Uitgeest en het dier ging dood Zonder dat de inspecteur en onze afdeeling iets wist, wilde men ons in gebreke stellen Na een uitvoerige discussie werd bepaald dat de afdeelingen Krommenie en Assendelft het geval zullen onderzoeken en aan het hoofdbestuur rapport zullen uitbrengen. De afdeeling Heiloo acht de uitspraak bindend indien ook het hoofdbestuur zich aan de uit spraak onderwerpt. Besloten werd om aan het hoofdbestuur te verzoeken om de kringkeuring dit jaar in Alkmaar te houden. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. W ARMENHUIZEN. Dezer dagen is in „Ons Huis" een ver gadering belegd door den groep tuinders en boeren uit Warmenhuizen. De opkomst was zeer goed te noemen, want de zaal was bijna te klein om allen be hoorlijk te bergen. N'a langdurig beraadslagen werd besloten tot aansluiting bij den Neutralen Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers. Voorts werd besloten verschillende voor stellen te verdedigen in de a.g. algemeen? vergadering die 1 Februari zal worden ge houden te Alkmaar. Aangedrongen zal wor den dat g e e n bestuursleden en hoofdbe stuursleden mogen zijn: leden van B.-en W en leden van een veilingsbestuur en dat de N B. als leuze zal voeren en propageeren: een heffing van de inkomens boven de 5000. De leden spraken hun gevoelens uit: Wij moeten boven de politiek staan.... Bovendien is besloten dat een 10-tal leden deei zal ne men aan de demonstratie in Den Haag, uitgaande van het Boeren-comité. De kosten hiervoor benoodigd zullen gezamenlijk wor den gedragen. De heeren D. Groet en K Wfldeboer zullen voor incasseering zorgdra gen. Aan de demonstratie in den Haag zul- ien deelnemen: K. Mink, D. Groet, S. riout- kooper. K. Half, W. Koorn, Jb. Vlam, B Prins. D. Posthuma, C. Ham en C. de Groot. Groot. De nadruk werd vooral hierop gelegd dat de Neutrale Bond staat op anti-kapitalistisch standpunt. Afkeuring werd uitgesproken voor een collecte van het Nationaal Steun comité Recht moet worden gedaan aan ons werkers geen gunst. Tenslotte werden als bestuursleden geko zen de heeren G. Groet, K. Wildeboer, B Prins, P. Barsingerhom en C. Mink. Verder zal voortdurend actie worden ge voerd, op alle gebied. Om elf uur werd deze zeer geanimeerde bijeen komst gesloten. Zondagmiddag werd in café Slikker een biljart-séance gehouden door den bekenden speler den heer v. d. Laan. De heer v. d. Laan speelde een partij met onzen plaatsgenoot den heer Jn. Kuiper. Er zouden 600 caramboles gespeeld worden met een voorgift van 450. De partij werd door v. d. Laan keurig ge speeld en in 17 beurten beëinebgd, een ge middelde dus van 35. Door den heer Kuiper werden 120 caram boles behaald, gemiddeld 7, dus ook tame lijk goed te noemen. Verder werden schitterende kunststoven uitgevierd die onder groote belangstelling werden gevolgd. CASTRICUM. De Patronaatsfanfare gaf Zondag in de zaal van W. Borst een uitvoering onder lei ding van den directeur den heer P. Kuijs. Voor een groot aantal toehoorders werd het doek getrokken. Het concert opende met een marsch zuiver van inzet het heerlijke strakke rythme bekoorde ons bijzonder. Vele nummers werden op verdienstelijke wijze uitgevoerd. NIEUWE NÏEDORP. Installatie burgemeester Pluister. Maandag 8 Jan. J.1. is onze nieuwbe noemde burgemeester als zoodanig beëediga. Vrijdag zal de officieele installatie plaats hebben. Hoewel de heer Pluister te kennen heeft gegeven den grootsten eenvoud en de minst- mogelijke drukte bij zijn installatie op hoo- gen prijs te stellen, hebben onze plaatselijke vereenigingen en corporaties gemeend toch nog eenigen luister aan deze gelegenheid te moeten geven en zal op haar initiatief een rondrit per auto door de geheele gemeente worden gemaakt. Alle autobezitters in de gemeente zullen worden verzocht hun auto hiervoor beschik baar te stellen. Vrijdagmiddag te half twee zal de offi cieele installatie ten raadhuize plaats heb ben. Daarna zal te ongeveer twee uur de rondrit een aanvang nemen. Deze zal onge veer anderhalf uur in beslag nemen en dan zal tot 5 uur receptie worden gehouden in de „Prins Mauritswaarbij de gelegenheid wordt opengesteld den burgemeester per soonlijk te complimenteeren. UITGEEST. Ten einde meer gelden voor het crisis comité te kunnen verzamelen is er, naar wij vernemen, besloten tot het houden van een fancy fair. De eerste stappen zijn daartoe reeds gedaan, door o.m. verschillende firma's aan te schrijven om artikelen beschikbaar te stellen, terwijl er op vrouwelijke ingezete nen in het bijzonder een beroep wordt ge daan tot het bijdragen in het welslagen van de bazar, door het inbrengen van hand werken en andere voorwerpen. Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur, Verzoeke beleefd voor het onderstaande een plaatsje in uw blad. In het nummer van Zaterdag 16 Januari meent een „belanghebbende" eenige plaats ruimte te moeten vragen inzake de volkstui nen in uw blad. Lezen we het stukje even over, dan. blijkt dat „belanghebbende" eigenlijk een verzoek doet aan B. en W. van Alkmaar en daarvoor de courant gebruikt. Is dat nu ernstig ge meend of wil hij eens aan het publiek laten zien, hoe goed hij op de hoogte is van dat gene wat de volkstuintjes betreft, in het bij zonder, wat een goed hart hij den leden (meest arbeiders) toedraagt en ten slotte, hoe slecht het bestuur is. Laten wij „belanghebbende" eens op den voet volgen. Dat 5 per tuintje voor de „meeste arbei ders" te hoog is, begreep ook het bestuur en heeft daarom ook om vermindering van huur gevraagd en verkregen. Het vorig jaar hebben eenige van die ge bruikers een vereeniging opgericht (meest arbeiders). Dat zou in het belang zijn van de huurders; toen die vereeniging tot stand was gekomen, moesten wij allen lid worden van die vereeniging, anders kon men zijn tuintje niet meer krijgen, schrijft hij. Het vorig jaar? wij zijn nu 1932 en in 1928 is de vereeniging opgericht, waarbij ook „belanghebbende" tegenwoordig was en een der mede-oprichters. Willens, of door vergeetachtigheid een kujpn. En dat lid moeten worden, ja ziet u „be langhebbende", nu zult u weer ?an 8. en W. moeten vragen om de bepaling te schrap pen uit de verordening, dat de tuintjes niet onderverhuurd mogen worden. Dat verzoek onderteekenen. Immers als de vereeniging huurt en zij zou aan niet-leden verhuren gaan, dan pleegt zij contractbreuk. Zoo ook de leden. De vereeniging werd in hoofdzaak opgericht om het geknoei door onderverhuren tegen te gaan. waarom de gemeente den grond ont trok aan de volkstuinders en aan een parti culier gin^ verhuren. Ook soms vergeten? 't Blijkt dat B. en W. nog al vertrouwen hebben, want de grond is weer voor volks tuintjes beschikbaar gesteld en een nog braak liggend stuk grond, met nog al eenige kosten voor dat doel in gereedheid georaent Er kunnen dus weer meer liefhebbers van zon en bloemen, van zelf kweeken, op een vrii stukie grond, profiteeren. De leden huren nu gezamenlijk den grona en bepalen zelf wat zij zullen afdragen voor het gebruik van hun perceeltjes, dat wordt op de algemeene vergadering vastgesteld „Belanghebbende" was daar niet aanwe zig, want anders had hij niet ^.schreven Op de deze week gehouden vergadering heelt een gedeelte der huurders welke die vergade ring bezochten na lang gepraat er nog 50 cent afgekregen. Daartoe werd op voorstel van het bestuur besloten. „Belanghebbende" doet het voorkomen of dat bestuur een stelletje roovers is. dat het ?;emunt heeft op de zakken van de leden, meest arbeiders) om haar te „helpen aan kasgeld'', wat z.i. niet noodig is, en nu komt zijn vraag „of B. en W. dit nu goed kunnen keuren, omdat de huur toch zeker verlaagd is ten bate van de huurders". Wat een medelijden met de arbeiders! Wat een standpunt! ..Kasgeld is niet noodig". Gesteld, men wil lid worden van een ver eeniging, b.v. van d?n Vrijheidsbond of S.D. A P. en van te voren verkondigt men dc meening „kasgeld is niet noodig". Dat kasgeld is voor het bestuur en be schouwt dat als haar geld. Dat is niet het eigendom van de leden Alweer, hij had op de vergadering moeten zijn, dan had hij kunnen weten, dat de leden bepaalden wat er met dat geld moest gebeu ren. Kasgeld is niet noodig! Waarvan moet de nog aan te leggen wa terleiding worden betaald? Wie betaalt het verbruikte water? De gemeente moet op tijd, vóór de huur ingaat, geld hebben. Weet „belanghebbende" dat de gebrui kers (meest arbeiders) waar hij voorgeeft zoo'n medelijden mee te hebben, de huur van verleden jaar al betaald hebben? Als dat slechte bestuur geen kasgeld heeft beteekent dat voor die personen „geen tuintje meer". Weet „belanghebbende" of alles voor het komende jaar alweer verhuurd is en die huurders (meest arbeiders) in staat zijn het verschuldigde te voldoen? Wat die berekening aangaat, is hij er al weer naast. Hij had ook op die vergadering moeten zijn, dan had hij de moeite kunnen sparen z'n tijd aan die sommetjes te beste den. Tenslotte hopen wij „om de huurverlaging ten goede te doen komen aan de huurders der tuintjes", dat „belanghebbende" nog eens zijn best zal doen bij het college van B. en W. Maar dan op goede gronden en langs den goeden weg, natuurlijk met zijn naam onder teekend. Om bij de tuintjes te blijven kweek (togal) en brandnetels verpesten de tuintjes en om geving. Laster en verdachtmaking de ge heele samenleving. Voor het bestuur der Volkstuinders, J. OVEREEM, Secr, Schoorl, 15 Januari 1932. WelEd. Heeren! Meenende dat het onderstaande van vol doende belang is voor een plaatsing in Uw blad, bied ik het U hierbij daarvoor aan. Bij voorbaat dank. Met groot genoegen zag ik, dat Schoorl nu ook waarschijnlijk een bruikbaar rijwiel pad krijgen zal en ik verheug mij daarin. Dat de aangegeven oplossing echter d e aangewezene zal zijn, meen ik op grond van het volgende te mogen betwijfe len, waarbij ik mij hoofdzakelijk met het deel Aagtdorp bezig houdt, omdat mij dit liet best bekend is. Wellicht voelt een ander inwoner er voor om over een ander deel zijn meening te zeggen en is daar mogelijk nog voordeel te doen. Jammer vind ik het dat rustige plekjes voor wandelaars m.i. onnoodig otpgeofferd worden en zoo betreur ik het dat in mijn om geving de Postweg ten offer valt. Deze weg heeft in het afgeloopen jaar reeds veel van zijn bekoring moeten inboeten en ik hoop dat de natuur met een voornaam gebaar weder el F< i W' afgezien van het wandelaarsbezwaar, daar menigeen uitrust hier. In Zeist b.v. kruist een rijwielpad het Zeisterbosch om m.i. terecht op den breeden Woudenbergscheweg op een fietspad te vervolgen. Voor wielrijders is een pad met ruim uitzicht m.i. dan ook verre te verkiezen boven het rijden langs een steilen duinrand, voor wandelaars kan dit mooi zijn, de fietser passeert te snel voor opname, bovendien mist men dan de uitzichten bij de boerderij Haezendaal en ook bij de Ger- brandslaan op den Duinweg, zeker voor den vreemdeling-fietser aantrekkelijker dan de veel herstellen zal. Ook voor de wielrijders lijkt mij de aangegeven oplossing niet d a t, Postweg met steil duin ter eener zijde. Er is trouwens een dergelijk stuk in het Klein Zwitserland als op aen Postweg ontworpen In het vervolg van den weg weet ik, op het wandelaarsbezwaar na, heel mooie en ge schikte stukken, doch ik vermoed wk dat daar stukken aan bovenbedoeld euvel mank gaan, wellicht wijst daar iemand ter plaatse bezwaren aan. In Aagtdorp lijkt mij een veel betere en goedkoopere wijze den straatweg te volgen. Door een goedé oplossing met mooie beplan ting denk eens aan de Eeuwuge Laan te Bergen krijgt men hier een mooi, rustig enafwisselend gedeelte. Men kan dan rustig rijden, genieten van een der mooi ste deelen van Schoorl. Een bezwaar wordt wellicht geopperd en wel dat dit voor werkloozen veel minder geeft. Ik beaam dit direct, doch beschouw dit als voordeel, daar men dan voor hHzelf- de geld een grooter aantal K. M. kan hebben en verdere plannen uitvoeren b.v. lang den Munnikenweg een rijwielpad naar zee ot Bergen aaan Zee via Waterleidingweg en Blijdensteinweg. Och. er zijn nog veel plan nen, die dan eens vlugger uitgevoerd kun nen worden en de werkloozen hebben even goed hun deel dan. Hiermede heb ik mijn ideëen uiteengezet, ik hoon? dat ze overwogen moeen worden. ..M»er K.M. voor hetzelfde geld". Wellicht wil1"" andere bladen dit over nemen. Inmiddels, Hoogachtend. C. VAN LEEUWEN. P. S. Ook 's avonds profiteert men van dit pad door de straatverlichting! EEN ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. Zeven doodtn op een onbewaak- ten overweg. Volgens een Aneta-bericht. dat wij aan het Hbl. ontleenen is Zondagochtend bij den spoorwegovergang te Grogol nabij Batavia een autobus uit Bantam door een uit Bata via komenden trein verpletterd. Zeven dei- inzittenden werden gedood, terwijl twaali passagiers min of meer zwaar gewond wer den. Een ooggetuige van het ongeluk verhaalt dat de bus in de flank werd gegrepen, waar na ze in de lengte door den koevanger weru meegesleept tot de in de nabijheid gelegen spoorbrug, welke niet breed genoeg was om beide door te laten, waarop de achterzijde van de bus tusschen de locomotief en de leu ning van de brug werd beklemd. Een ge deelte van de bus met passagiers en motor viel in de rivier, het andere deel werd door de nauwe opening verder gewrongen. Hier door is het jot van de gewonden zeer ernstig, terwijl gevreesd wordt dat van die gewon den nog enkele zullen stervefi. De trein reed met de voorgeschreven snel heid, terwijl waarschijnlijk de chauffeur van de bus trachtte op het nippertje den onbe waakten overweg, welke een ruim uitzicht biedt, te passeeren. FRAUDE DOOR EEN AMBTENAAR. De algemeen ontvanger te Kediri heeft volgens een Aneta-bericht aan het Hbl zich bij de politie aangemeld als schuldig aan verduistering van 6000 ten nadeele van 's lands kas. WEER TWEE NIEUWE GEVALLEN VAN PEST. Een Javaansch soldaat van het 9de batab jon infanterie te Tjimahi is volgens eert be richt aan het Hbld. aan builenpest over leden. Een uit Tjiamis aangekomen hadji is in de stationswachtkamer aan builenpest over leden. m iii II UITGEEST. Openbare vergadering tegen het wetsontwerp Terpstra. Maandagavond had in het hotel de Ooievaar alhier een openbare vergadering plaats, belegd door het Comité van actie tegen het wetsontwerp Terpstra. Ais spr. voor dien avond trad op de heer P. H. Dierdorp var. Zaandam De heer J. C. A. van Sluys, voorzitter van de afdeeling Uitgeest van Volksonderwijs, opende de vergadering en deelde mede dat de vergadering was belegd op initiatief van Volksonderwijs, Bond van Nederl. Onder wijzers, Ned. Onderw. Genootschap, Maat schappij tot nut van het Algemeen, Ned. Ouderraad. Ver. voor M. U. L O., Landelijk Comité van de Openb. school, Vrijz Dein Bond, S. D. A. P„ N. V. V. en N. V. C. Hierna verkre;g de spreker het woord. Hij zette op duidelijke wijze uiteen de bezwaren, die moesten worden aangevoerd te»en bo vengenoemd wetsontwerp, daar dit ontwerp Regenweer, nette kleeren, jicht schoenwerk, kouvatten, neusverkoudheid, hoesten, griep, hoofdpijn vreese- fijk stekende pijn in d* streek van het voorhoofd ]/^behooren tezamen. Men is „j/.maf, lusteloos, onbekwaam, Mot elk werk. Hier blijkt de ^ongeëvenaarde werking van de Aspirin-Tabletten. 1-2 tabletten, in water op gelost, ingenomen en de; verkoudheid verdwijnt) merkbaar, weg is de hoofd- UIO V hoofdpijn verschrikkelijke Weiger namaak en let er op dat op elke labiet het woord ,BAYER" staat. Prijs 75 ets. niet minder dan een nekslag voor het open baar onderwijs beteekent. Zijn speech, die pl.m een uur duurde, werd door de aanwezigen met applaus beloond. Daarna las de heer Van Sluijs de motie voor die door het bestuur was opgesteld en vroeg den aanwezigen of er ook bezwaren tegen bestonden De beer C. Jongejans bracht dan naar voren dat hij zich met den inhoud van de motie wel kon vereenigen en er ook sterk voor was dat er een motie van de vergade ring zou uitgaan, doch hij zou gaarne zien dat deze geteekend werd door de be sturen van de betreffende plaatselijke vereeni gingen. daar dit met elkaar zeker een 4 a 500 personen zou vertegenwoordigen en er daar door meer kracht van zou uitgaan. De heer Van Sluijs bracht evenwel naar voren dat dit niet opging gezien de houding van het hoofdbestuur van het comité van actie. Hier na wero de motie met algemeene stemmen aangpnomen Op het ;nde van de vergade ring gaven zich nog eenige peisorten als lid van de afd. Uitgeest van Volksonderwijs oj> DE OECUMENISCHE BEWEGING. De eerste oecumenische dienst te Amsterdam. A.s. Vrijdagavond wordt in de Nieuwe Krik te Amsterdam vanwege de Conferentie van Kerken een oecumenische vredesdienst gehouden, onder leiding van ds. J. F. vaa Duyne, Herv. predikant te Amsterdam-West. Als sprekers treden op: Kev. W. Thomson, van de Ëngclsche herv gemeente; ds H. G. W. Briedé, van de herv. gemeente; ds. F, Dykema, van de doopsgez. gem.; dr. J. G. Geelkerken, van de geief. kerk (H.V. in Zuid)prof. dr. C. G. van Kiel, van een der oud-katholieke gem. Het koor van den vrije femeente, onder leiding van den heer Ant. H. ierie, verleent zijn medewrking. Het intern, manifest. Er is een oecumenisch manifest verspreid, waarin het volgende is ontleend: „De kerken hebben in alle door den nood getroffen landen, getracht, de hulpvaardig heid harer leden ep te wekken; en het is haar mogelijk geweest, veel persoonlijken nood en onU erifig te lenigen Maar ook de Ke i en noeten de vrees uit spreken, dat de langdurige wereldcrisis niet slechts de gewit igheid tot, maar ook de mo gelijkheid van krachtdadige hulp in gevaar brengt. De kerken zien wel, dat de verantwoorde lijke leiders van de traaischaj pij en van den staat op middelen n wegen zinnen om aan de maatschappelijke inzinking een eind te maken. Zij juichen ook alle pogingen toe, we'ke tot een o'idptre ?-fip der groote cul- tuurvo'keren voeren kunnen. Maar de kerken hebben ren indruk, dat de beslissende bewijzen van deze "vêieldsolida- rifeit zich nog laten wachten: en zij zijn met de volkeren en bovenal met de noodlijdende mas=a's van de onontkoombare rodzakelijk- beid van snel hande'en overtuigd. Zij zien, dat thans de bemoeiingen >m tot breede op- 'ossinnen op maafsrhnnpeliiV gebied te ko men, door het ontbreken van zekerheid en klaarheid in de politieke verhou iingen tot verijdeling veroordeeld zijn en dat zoodoen de thans ook de maatschanpe'ijke toekomst beslissend bepaald vordt docr dc maatrege len, die op politiek gebied te treffen zijn. Op grond van dit inzicht dringen zij er 'bij de staatslieden der wereld cp aan, om de ontzag- ijke verantwoordelijkheid, die gezien dezm toestand op hen rust. vocra! ook met het oog op de naderende ontwapeningsonderhan delingen, te gedenken. Sinds de dagen van den oorlog was het gevaar, dat de rest van een in eeuwen ge- 63. Kikker Karei wilde nu op zijn beurt naar den kok gaan en troffen ze hét goed. de kok was bezig het for nuis aan te maken. Hij werkte lustig voort en was blij dat de kachel brandde. Maar toen hij aan het raam die twee gekke zwafte figuren zag staan viel hij van schrik achterover op het fornuis zoodat zfin broèk iu brand vloog. 64. Gillende kwam de kok naar buiten. Tuimeltje en Karei wisten niet wat ze doen moesten en renden voorop. Zoo liepen die drie gekke wezenc de eene straat in, de andere uit. Op een der hoeken vloog een jong kikvOTschje met een autopedje tegen hen op en dit verhoogde nog het verschrikkelijke geval.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6