Amstaidamsdie Jieucs £aatste Aeticfiteti Rechtszaken HijdschcifteH Doodelijk ongeval bij een Monto Carlo-rit. van 20 Januari 1932. Opg-ave van Hourdtinllniidscti randbonvifrccliel VV. staats: "emingen. 1 \k 37* geen pogingen in het werk zal stellen boter via Nederland naar Duitschland exporteeren, waardoor gecompliceerde standen zouden kunnen ontstaan. zijn te toe- GELDLEEXING GEMEENTE HAARLEM. Twee millioen gulden In de hedenmiddag gehouden gemeente raadsvergadering van Haarlem is bes'oien, dat de gemeente zal overgaan tot een geld leening van twee millioen gulden tegen een rente van 5 's jaars. De koers van uitgifte zal zijn 99 Ongecorrigeerd. De auto van Dr Sprenglervan Eyck verongelukt; één doodeéén zwaar gewonde. Uit Lyon wordt gemeld, dat in den afge (oopen nacht de auto van dr. Sprengler van Eyck, die deelneemt aan den sterrit naar Monte Carlo, is verongelukt. Voor zoover be kend, stond de wagen stil voor een banden reparatie. Een in groote vaart over den weg rijdende auto is op den stilstaanden wagen gereden met het gevolg, dat twee van de vier inzittende personen ernstig werden gewond, al. jhr. Loten van Doelen Grothe, uit Lage .Vuursche en F. Rodrigo, directeur van Nef- kens' automobielbedrijf te Utrecht. Beiden werden naar het ziekenhuis overgebracht waar jhr. Loten van Doelen Grothe later is overleden. Dr. Sprengler v. Eyck uit Valken burg en de chauffeur U. v. Soeren bleven on gedeerd. Het ongeval had plaats nabij Mon- .télimar ten Zuiden van Lyon. FAMILIEDRAMA IN SCHWABEN. In den afgeloopen nacht stak een los-arbei- 'der te Memmingen om onbekende redenen in /en vlaag van woede, zijn 16-jarige dochter, zijn vrouw en zijn 14-jarigen zoon met een mes, waarna hij zich zelf in den hals stak 'Het 16-jarige meisje stierf na eenige minuten aan de opgeloopen verwondingen, terwijl de ,man, de vrouw en hun zoon, ter verpleging in het ziekenhuis zijn opgenomen. DE OLIJ-VLUCHTEN TE DAVOS. De bekende Duitsche zeilvlieger Groenhoff is gistermiddag met zijn glijvliegtuig „Fai fir'r uit Zürich te Davos aangekomen. De Zwitsersche vlieger Fretz had hem van 'Zürich af „op sleeptouw genomen" en hem •op een hoogte van 3700 M. gebracht. Toen 'het zeilvliegtuig boven Davos losgemaakt was, bleef Groenhoff nog eenige uren in de lucht en maakte toen een vlotte landing. Hij .verklaarde, dat hij nog genoeg wind had om nog langer in de lucht te blijven, doch dat de koude hem hinderde. INTERNATIONALE INBREKERS BENDE TE BERLIJN GEARRESTEERD. De Berlijnsche politie is er in geslaagd door Öe arrestatie van verscheidene internationale inbrekets een wijdvertakte inbrekers- en helersorganisatie op het spoor te komen, welke talrijke brutale inbraken in binnen- en buitenland heeft gepleegd. Het grootste aantal der thans in Berlijn gearresteerden wordt reeds sinds vrij langen tijd door verschillende buitenlandsche politie autoriteiten gezocht. In hoeverre het consor tium samenwerkte zal bij het verdere politie onderzoek aan het licht komen Reeds thans kan evenwel worden gezegd, idat het gelukt is met deze arrestaties een groot aantal inbraken op te heideren en dat 1de gearresteerden zoogenaamd zware in de internationale inbrekerswereld bekende jon gens zijn. Het was den beambten bij het onderzoek naar een inbraak opgevallen dat drie bui tenlanders doordat zij in een hderslokaal in het centrum van de stad veel geld uitgaven, de aandacht op zich vestigden. Het drietal werd onopvallend nagegaan en geconsta teerd kon worden dat zij blijkbaar met de bedoeling niet op te vallen elkaar met korte tusschenpoozen gingen opzoeken in een woning aan de Steinstrasse. Toen de be ambten onverwacht binnenkwamen, vonden zij het drietal doende een bedrag van 15000 peng te verdeelen. De herkomst van dit geld kon niet met zekerheid worden vastgesteld, doch wel was zeker dat het van inbraak af komstig was. Na 'hun arrestatie 'gaven de in brekers eerst valsche namen op en wel Moritz Grünstein Mottel Schwarz en Albert Rosen Dv eerste beweert een geboren Pool te zijn, terwijl Schwarz den eenen keer zeide Oosten rijksch, dan weer Russisch en tenslotte Duitsch onderdaan te zijn. De derde was in het bezit van een Luxemburgsch paspoort. Niettemin twijfelt men er nog aar. of dit de echte geboortenamen der gearresteerden zijn Te hunner definitieve ideniificatei heeft de Berlijnsche recherche zich derhalve in ver binding gesteld met alle buitemandsche poli- tie-autoriteiten. Het verdere onderzoek heeft aan het licht gebracht dat Hoffmann mede plichtig zou kunnen zijn aan een inbraak, welke in de maand Augustus 1930 in de Landschaftsbank Pogegen bij Tilsit is ge pleegd ?n waai bij een bedrag van 46.000 Lit 10 000 Mark en 500 dollar werd gestolen Voorts wordt hij gezocht door de Poolsche autoriteiten ir verband met verschillende ernstige inbraken, terwijl de politie van Brus sel zijn opsporing heeft verzocht voor een inbraak in een bonthuis. Bij de inbraak te Brussel zou de eveneens gearresteerde Gersch- mann ook betrokken zijn. Voor beiden is door de autoriteiten te Brussel de uitlevering ver zocht Voor Hoffmann bestaat bovendien nog be langstelling van de zijde van de justitie te Memel. Een interessant spoor! Tegelijkertijd is men bij de opsporing van dit consortium ook nog op het spoor geko men van twee andere personen die door dubieuse handelingen met waardemarken enz. de verdenking op zich hebben geladen een spoor dat des te interessanter was, aan gezien de Berlijnsche politie reeds in samen werking met de recherche van Hessen een onderzoek deed naar een inbraak, welke op 15 October 1931 te Essen is gepleegd. Bij deze inbraak waren de onherkend ontkomen daders er met ongeveer 350.000 mark aan deze waardepapieren vandoor gegaan. De arrestatie der beide verdachten te Berlijn had plaats op het oogenblik dat zij een vrij groote post van deze marken ter waarde van onge veer 17000 mark van de hand wilden doen De beide personen ontpopten zich toen als een zekere Bohrmer, die in zijn kring onder den naam de Engelschman bekend was en 'n vroegere bankemployé Eichberg. Een deel door beiden m den loop van den tijd bij kleinere posten aan verschillende helers over gedane waardemarken kon door de politie weer worden opgespoord. Het grootste ge deelte evenwel kon men eerst niet opsporen tot men tenslotte opmerkzaam werd op den als internationalen zakkenroller en heler reeds „bekenden" koopman Staschek Pfeifen- kopf uit Warschau. In de nacht van Maandag op Dinsdag is het gelukt dezen op het station Beurs te arresteeren toen hij met een grooten post waardemarken ten bedrage van 100.C00 Rijksmark, een reis wilde ondernemen in on bekende richting. Pfeifenkopf ontkent perti nent betrokken te zijn bij de inbraak te Essen doch erkent waardemarken ten bedrage van 200.000 Mark van den grooten onbekende, een man uit Keulen, te hebben ontvangen. Hiervan zou hij een gedeelte hebben gegeven aan Bohrmer. De rest van de marken heeft een 35 jaar oude Moritz Katz, een Amstsr dammer van geboorte, nog in zijn bezit. Deze is in zijn kring als „Moische" bekend en wordt door de recherche nog gezocht. Katz is ongeveer 1.67 Meter, is tamelijk gezet, kaalhoofdig en spreekt slechts gebroken Duitsch. Die politie-commissaris Zapfe van het Berlijnsche politie-presidium verzoekt zijn a'rrestatie. MOTOR- EN RIJWIELWET. De rechtbank te Almelo heeft gisteren een beslissing genomen welke voor de uitvoering van de bepalingen der Motor- en rijwielwet van bijzondere beteekenis is en de bestuur ders van vrachtauto's veel oponthoud zal kunnen besparen. Onze wegen zijn ingedeeld in 3 klassen naar mate op een weg grooter of kleiner be lasting kan worden toegelaten. Ook zijn voor zeer veel, vooral provinciale wegen, bijzondere voorschriften gegeven dat bij op- dooi een veel lager gewicht is toegelaten, omdat het stukrijden van die wegen bij op- dooi zeer spoedig het geval is. Practisch kwam van de handhaving weinig terecht omdat overtredingen zeer moeilijk te consta- teeren waren. De IJkwet toch kent alleen het ijken van maten en gewichten e.d., doch niet van an dere systemen tot het bepalen van gewicht of druk. Deze andere systemen werden daar door niet als rechtsgeldig beschouwd. Wil den de betrokken ambtenaren derhalve een overtreding constateeren dan waren zij ver plicht het motorrijtuig of voertuig te dirigee- ren naar een plaats, waar aanwezig was een weeginrichting, die geacht werd aan de wet telijke eischen te voldoen. Als zoodanifr wer den gemerkt de groote weegbruggen, hoewel ook hierbij onjuiste aanwijzing geenszins was uitgesloten. Dat een dergelijke controle buitengewoon tijdroovend was en weinig werd toegepast, spreekt vanzelf. Dergelijke weegbruggen komen slechts sporadisch voor. Vandaar dat reeds lang gezocht werd naar een ander systeem. Ongeveer 10 jaar geleden werd door den directeur-hoofding. van den Prov. Waterst. in Overijssel patent jevraagd op een weegtoestel, dat gemakke- ijk verplaatsbaar was en waarmede in slechts enkele minuten de wieldruk is te me ten. De automobiel-weegvijzel systeem van der Linden van den Heuvel heeft een gewicht van ruim 30 K.G. en registreert automatisch op een kaart de mate van uitdrukking van een meetveer en het hiermede overeenstem mende aantal kilogrammen van den wiel druk. Hiermede was in den handel gebracht het eerste practische bruikbare en accurate weegtoestel voor dergelijke doeleinden. Wel kwam ook aan de markt een Amerikaansche vinding, waarbij de druk moest worden af gelezen op een manometer, maar de demon straties en proefnemingen toonden de supe rioriteit van het Nederlandsche toestel ten volle aan, terwijl dit bovendien het voordeel heeft, dat het gewicht op een kaart wordt opgeteekend en men dus niet afhankelijk is van de aflezing of opneming door één per soon. Hoewel reeds verscheidene van deze weeg vijzels in gebruik zijn, o.a. bij den Gem. Verv. en Motord. te Rotterdam, werd een al- terne ene toepassing tegengehouden door het eit, dat aan een dergelijke weging geen be wijskracht werd toegekend. In Rotterdam werd dan ook als op den weg een overtre ding was geconstateerd met de vijzel het voertuig nagewogen op een weegbrug om het wettig bewijs te leveren. Door de fa. Stork, fabrikante van deze vij zels, werd 11 Nov. een rechterlijke beslissing uitgelokt door met een motorrijtuig, waar van de wielbelasting bedroeg 2700 K.G., te rijden over een provincialen weg waar als maximum voorgeschreven was 1800 K.G. en deze overtreding te laten registreeren door een weegvijzel. Zoowel de kantonrechter te Almelo, als in hooger instantie gistermor gen de rechtbank veroordeelden op dezen grond den bestuurder, nadat de getuigen- deskundigen waren gehoord een technisch ambtenaar van den Prov. Waterstaat, de di recteur-hoofdingenieur ir. A. van den Lin den van den Heuvel en de directeur van den Rotterdamschen Vervoer- en Motordiec«t dr ir. M. F. de Bruyne. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 19 Januari. DE AUTOBESTUURDER. DIE GEEN SCHULD VOELDE. De 25-jarige heer Joh. Mart- F. wonende Kerksteeg te Hoorn, had volgens 't oordeel van den kantonrechter te Hoorn op 4 Octo ber met zijn motorrijtuig een aanrijding ver oorzaakt op den Walingdijk nabij Lrsem met een Ford bestuurd door een waschfabri kant uit Alkmaar, den heer C Veer. Naar de bescheiden meening van der. veroordeelde was dit veroordeelend vonnis echter niet juist en trof hem geen schuld, zoodat hij alle reden meende te hebben, in hooger beroep te komen. Als gevolg van deze handeling wer den we dan heden weer eens onthaald op een uiteraard zeer vervelend hooger beroep, zaakje, ontleend aan de motor- en rijwielwet De appellant beweerde dat niet hij, doch de heer C. Veer de schuld droeg aan deze aanrijding. Deze had in de werte de lichten van een naderenden auto gexi-en en had uit voorzorg rechts van den weg gestopt en de remmen vastgezet. Niettegenstaande dezen maatregel werd zijn wagen toch aangereden Voorts had hij zijn lichten gedempt De rechtsche wielen stonden tegen den wegberm aan, dus was er ruimte genoeg om te passee- ren. De aanrijding veroorzaakte een linker band een barst. Volgens den appellant stond Veer met zijn wagen niet recht, doch scheef op den weg. Na de aanrijding bleek de radiateur van den door apoèllant bestuurden wagen be schadigd en liep het water er uit. Als getuigen werden mede gehoord de echtgenoote en dochter van den heer Veer, die verklaarden overeenkomstig het getui genis van het hoofd des gezrns Voorts wer den nog gehoord een drietal leden der fami lie Verduin, vischhandel uit Hoorn, die zich bevonden in den door appllant bestuurden auto. Volgens waarneming van den vischkoop- man Verduin stond de kar van Veer niet scheef, maar wèl de voorwielen gedraaid. De verklaring van de heeren Veer en Ver duin kwamen niet overeen met betrekking tot het inmengen van politie in de zaak en de schaderegeling. De heer Veer kon geen veld wachter vinden en toen zou worden besloten geen aangifte te doen en de verzekeringen de schade te doen regelen. Ten opzichte van dit belangrijke punt verschilden nu de ver klaringen van de heeren Veer en Verduin en we zullen het hierbij maar laten. De officier vestigde de aandacht op het bekende verschijnsel, dat de verklaringen van de belanghebbenden niet overeenkwamen en na het gebeurde kortelings ie hebben be sproken, achtte hij de voorstelling van de fam. Veer de meest juiste, reden waarom Spr. bevestiging requireerde van het von nis van den kantonrechter, waarbij appèl- lant werd veroordeeld tot 15 boete of 15 dagen. Wordt vervolgd. een artikel over het versieren van vlakken, verschillend van vorm en grootte. Dr. C- Postma schrijft over de beteekenis en het ont staan van vleeschconserven in blik. Verder „De Boekenplank" en „Keukenpraet" en de puzzlen-rubriek. Panorama heeft ditmaal een artikel van Dr. Euwe over den schaakwedstrijd te Has- tings en een beschouwing van H. J. Peppink over auto's, ski's en schaatsen. De topneel- recensent bespreekt Opstanding door het Rotterdamsch Hofstadtooneel en de filmver slaggever behandelt ditmaal de Paramount- film Wereldstad. Bij fraaie afbeeldingen van ski-scrapers wordt over radio-city (New- York) geschreven. Er zijn novellen van Whit- man Chambers, van R. C. Hutchinson en Melville Davisson Post. Van de foto's noe men wij die van een boerenbruiloft op Wal cheren, van overstroomde gebieden, van Goethe-herdenkingen, van de troebelen in Britsch-Indië, van een vrouwengevangenis waar de moeders haar kinderen mogen mee nemen, van het droogleggen van moerassen in Italië, van de belangstelling voor een voetbalwedstrijd en eenige mooie natuur opnamen. VERTROKKEN PERSONEN. H. Deija, R.K., fabrieksarbeidster, van Eilandswal 1 naar Duitschland. - N. Scher- merhorn, echtg. KI. de Koning, N.H., van Krugerstraat 2 naar Utrecht. F. Luitjes, E.L., boekhouder, van Nieuwpoortslaan 56 naar Beemster, Midden Beemster. M. Maasdam, geen, employé B. P M., van Roe mer Visscherstraat 13 naar N. O. I. E. Prins, N.H., z.b., van Verdronkenoord 51a naar Hillegersberg. M. A. Ligtvoet, R.K., wed. Johannes Boersen, van Oudegr. 29 inw. naar 's-Gravenhage. J. Rake, R.K., loopjongen, van Oudegracht 74 naar Spanbroek. echtg J. N. Flokstra, geen, van Middenstraat 8 naar 's-Gravenhage. M. Barendregt en zoon, geen, van Luttik Oudorp 38a naar Wormerveer. P. P. Hoorn, N.H., dienstbode, van Oudegrachr 186 naar Heiloo. Chr. Blom, N.H., kan toorbediende, van Verdronkenoord 87 naar Heiloo. Echtg. J. Blankestein, R.Kvan Middenstraat 13 inw. naar Den Helder. A. Mors, geen, ass. tanjtechniker, van Nieuwesloot 6a, naar Amsterdam. H. El- srnga, N.H., ambtenaar N. S., en echtgen. en kinderen, van Dahliastraat 13 naar Zaan dijk. H. van de Nes, geen, z. b., van Oos terburgstraat 13 inw. naar Bergen (N.H.). Wed. F. W. L. Bauwer, E.L., van Corf- straat 37 naar Keulen. D. A. J. Zaal, N H., onderwijzer, van van Houtenkade 21 n. Eindhoven. M. Philippo, G.K., hulp in de huishouding, van Spoorstraat 47 naar Amsterdam. J. G. Preller, R.K., van Breedstraat 23 naar Nijmegen. H. Groot, H.Lmachinist ter koopvaardij, van Kenne- merstraatweg 116 naar Ned. Oost Indië. C. E. Molenaar, R.K., dienstbode, van Cos- terstraat 7 naar Zoeterwoude. B. H. M. Reijnen, R.K., winkelchef, en ecchtgeno., v. Julianastraat 36a, naar 's Gravenhage. IJ. van Dijk, G.K., magazijnmeester, en echtgen. en kinderen, van Hoeverkade 1 naar Oudorp. G. van der Waal, R.K., metse laar, van Oudegracht 152 naar Oudorp. Th. C. Leek, R.K., schipper, van Snaar- manslaan 17 naar Zuidscharwoude. INGEKOMEN PERSONEN. W. Eggink, N.H., koopman, Luttik-Oudorp 17. van Haarlem. A. Habiecht, echtg. J. Hoogland, pensionhoudster, en zoon. R.K., Varnebroek 23, van Oudorp. A. C. Scheep, maker, N.H., huishoudster, Schoutenstraat 8, van 's-Gravenhage. B. Knappek, E.L., huis houdster, Kraanbuurt 4, van Hilversum A. Zijp, N.H., Lindenlaan 115. van Nieuwe Niedorp. A. H. Broekhuijsen. R.K., Lin denlaan 98a, van Amsterdam H. van Ree, Vrije Gem., z.b., Emmastraat 107, van Hoog- woud. J. Visser, N.ti, z.b., en echtg. G. Haremaker, Zuiderhoutlaan 3, van Beemster. H. P. Cloeck, N.H., z.b., Emmastraat 77, van Parijs. G. Leegwater, N.H., slager, Zevenhuizen 8, van Ursem. D. Glas G.K dienstbode, Wilhelminalaan 25. A. J. Suurland. N.H., machine-bankwerker, Fores- tusstraat 15, van Haarlem. N. Veuger, geen, z.b., Nieuwesloot 41, van St. Maartens- vlotbrug. P. Rentenaar, N.H dienstbode, Kennemerstraatweg 140, van Schagerbrug. M. C. Koper, R.K., dienstbode, Verdron kenoord 100, van Heemskerk. A. Mekken, R.K., dienstbode, Oudegracht 74, van War- menhuizen. IJ. Jorritsma, N.H., dienst bode, Corfstraat 5, van Heiloo. J. J. Hoo- gendijk, N.H., leerling-machinist N. S., Snaar- manslaan 39, van Oldenzaal. I. Constan- tin, R.K., Laat 37, van Italië. P. van der Kooij, geen, los werkman, en echtg. J. Eijzen- ga, geen, en kinderen, R.K., St. Jacobstraat 30a, van Harlingen. H. Jedrasiak, R.K., dienstbode, Fnidsen 109, van Enkhuizen. F. Josephus Besteman, R.K., z.b., Lindenlaan 98, van Opmeer. S. Ton, geen, loopknecht, Heiligland 10, van Rotterdam. G. de Graaf, N.H., z.b., Lindenlaan 115, van 's-Gra venhage. Trijntje Kooijman, N.Hdienst bode. Wilhelminalaan 23, van Grootebroek. M. W. Buur, R.K., dienstbode, Van Ever- dingenstraat 18, van Hoogwoud. F. Reus, R.K., z.b., Heilig/and 20, van Hoogkarspel. T. Kluifstra, geen, hulp in de huishouding, Houtweg 8, van Workum. J. Blokker. N.H slager, Houttil 11, van Heiloo. DRANKWET. j Heden is ingekomen een verzoek van COR- NELIS BREED Wz., alhier, om VERLOF tot den verkoop van alco- holhoudende dranken, anderen dan 1 sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel KOORSTRAAT nr. 6. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 20 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. (Ontvan? dra&dlooze telefoon). Koers van heden te HINDERWET. Bij besluit van 18 Januari 1932 is aan den heer J. J. HAKER, alhieif *rgunning ver- lernd tot het oprichten van een steenhouwe rij in het perceel Ken nemersingel 21, alhier Alkmaar, 19 Januari 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. „Op den Uitkijk?', tijdschrift voor het chr. gezin. Het nieuwe no. vangt aan met een vervolgartikel van dr. R. van Deemter „Een levende vulkaan en een doode stad," met mooie oto's van de opgra vingen van Pompeji. Dr. Bruins Slot geeft een vervolg van „De Strafzaak Calas". Dr. d_ Gee schrijft over „De chemische oorlog." In „Kinderrecht spraak" geeft mr. van Meetelen een pakkend staaltje over het opheffende va., dit instituut. F. A. Kraaijeveld geeft weer een artikel over het mijn wezen in Zuid-Limburg. Ds. Boerkoel bespreekt in zijn „Uitkijk buiten onze grenzen" de tegen elkaar botsende voor nemens van vooraanstaande buitenland -sche leiders ten aanzien van maatrege len om aan de inzinking v h. oogenblik te ontkomen. D. Wittermans vervolgt zijn „Van den Tengger en de Smeroe". Jan H. Eekhout levert een „Kroniek der letteren" en spreekt over het boek ..De Kruisboom" van Wïlma. Drs Raimond schrijft over kometen en me teoren Dr. J. Veldkamp bespreekt in zijn „Uitkijk binnen onze grenzen" o.a. den kerstgroet van de koningin. Tot slot het vervolg van „Deze wankelende wereld", door Cora Westland. De Waterkampioen verscheen ook deze week weer met een interessant nummer dat uit muntte zoowel door goede belangwekkende artikelen als door welverzorgde foto's. Voor liefhebbers heel aantrekkelijk. „De Huishouding", tijdschrift voor de moderne huisvrouw. No. 2 van den derden jaargang opent met een artikel van Natty Vigeliers over Sèvres porcelein en hetgeen Madame de Pompa- dour deed om dit artikel bekend te maken. A. K. geeft middelen tegen winterhanden en -voeten. „Maak uw patronen zelf" is het devies van C. Heuvel en zij geeft handleiding voor een onderjurk. C. D. schrijft over Mo derne Bouwkunst, aan de hand van een boek van Corn. van der Sluys. Nans Amesz geef: i i t I I I I •••II 4y, Nederl. 1917 4 1931 BANK-1NSTELL1NGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind. Handelsbank D. Reicbsbank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie -. Berkels Fatent Calvé Delft Cert. a i KQchenm Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever i i NDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting ••iiiisi Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H V A Java Cultuur Ned. ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explor. Mij. Boctoo Kediang Leboog PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Hol!. Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev Goudriaan Scheepv-art Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabasb 'Exdividend. tExclaim Vorige koers 97>/, VlVia 74 50V, 01 76 •••••iii ••Séliit •iiiiii •••••••li •••••♦li ••••iiiii PROLONGATIE Vorige .W1SSH Kt 4U/2 .51/4 5;1/4 18L»/i 80»/, KM/4 17'/s 2 -% -7/ib 22 t>% 44% 12'/, 74'/, 17ri/8 12.1/4 871/4 40% 2.1 DU l31'4 32S/4 Oey, 1101/4 119'/, 71 0% i»/4 48 2U/4 20 1% 4% 2% 1'% 14'/, 63 140 25'/, "O»/, 196»/, 68 »/4 1 7-% 31/4 koers RSEN pl.m. 1.30 56'/, 60>/, 42 11 88 1U6 17V4 2jl/, 22 cy, 45 12»/, 23/4 U6V, 125 80 40 72 32 07 110 120% TU/s 38/4 47 21 25 19 62»/, 141 26 173 200 78 pl.m. 1.45 I18/.r2 87'/,-- 1003/,. pl.m. 2.00 U15/l6 88»/,-9 105»/,-/ pl.m. 2.15 421/4 nvg-i 881-9, 2% i 221%,-, 2^6 -Vl6 176»/, ^*Vj iH2i/4 474*8/4 1% 2'/, oCt. Heden AMSTERDAM. 721/4 6V4 621/4 'Vu 2% 7.»/,- 31S/W 478/4 628/4 pCL 1 1 1 1 NIET OFFICIEEL Londen Berlijn Parijs Brussel (Belgaj Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo 1 s Vorige koers 8.57 58.45 9 77V, 34.62 48 50 47/75 48.00 46 50 248.»/, 12.42'/, Koers op beden 2 uur 8.59 58;50 9.77»/, 34.62'/, 48.50 47 50 48 00 46 50 248.»/, 12.50

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8