ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK N.V. Boek- S Handelsdrukkerij v.h. HERMG. COSTER ZOON Voordam C 9. Jfuwintiaal 'flieuws £uchtvaaci TktMicaties VOORZSEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT FRAAI EN SNEL. Vraagt offerte aan de 458e STAATSLOTERIJ. gen zachte witte huid is het verlangen en droom van ieder jong meisje. Reeds na een koit gebruik van de aangenaam geurende frême Leodor openbaart zich de vervulling van die droom. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent- AUTO-ONGEVALLEN IN DEN MIST. Hedenmorgen hing er een dikke mist over den verkeersweg Laren—Amsterdam, waar door het rijden met auto's groote moeilijkhe den opleverde. Bij de Hakkelaarsbrug was de mist zoo dik dat men slechts enkele meters voor zich uit kon zien. Langs en over den weg lag een 10-tal auto's die door den mist mis-- leid en door de gladheid verkeerd gereden hadden en waardoor kleine ongelukken voor kwamen. Een ernstig gewonde. Hedenmorgen te omstreeks kwart over tien stond de bestuurder van een auto ge merkt P 19574 op de treeplank van zijn wa gen de ruiten af te wissen, op den Rijks straatweg te Muiden, toen uit de richting Amsterdam een groote petroleumtankwagen naderde en uit de richting Bussum een vrachtauto van de Firma Strijbos aldaar. Door den zwaren mist zagen de beide be stuurders den stilstaanden wagen te laat. De chauffeur van den uit Bussum komenden auto trachtte nog te remmen en zoodoende de botsing te ontwijken, hetgeen hem echter niet gelukte. De drie wagens kwam toen met elkaar in botsing. De heer, die op de tree plank stond, kwam door den schok te vallen en raakte tusschen de wagens bekneld. Hij werd in zeer ernstigen toestand naar een der ziekenhuizen te Amsterdam overgebracht. Zijn zwager, die in den stilstaanden auto zat, kwam er zonder letsel af. Ook de be stuurders van de andere auto's werden niet gewond. Wel bekwamen hun voertuigen ernstige materieele schade. DE DUITSCHE BOTERTARIEVEN. Verordening treedt Zaterdag in werking. Naar het W. B. uit Berlijn me'dt bevat de „Reichsanzeiger" van gisteren den tekst der verordening betreffende de invoerrechten op boter. Daaruit blijkt, dat deze Zaterdag as in werking zal treden. De verordening voor kaaswrongel en de producten, waaruit melksuiker wordt bereid, zullen op 11 Februari in werking treden. HET AUTO-ONGELUK BIJ MONTELIMAR. De Parijscht correspondent van het Hbl. telefoneerde gisteravond te tien uur: Zooeven heb ik een telefonisch onderhoud gehad met dr. Sprenger van Eyck.te Montèli- mar (Zuid-Frankrijk), die mij, zooals men wel kan begrijpen, met droeve stem mededeel de, hoe het drama geschied is. (In ons no van gister maakten wij van bedoeld auto-on- luk melding.) Terwijl men in de buurt van Valence Dins dagavond om halftwaalf bezig was een wiel te verwisselen, reed in volle vaart een Engel- sche wagen op den wagen van dr Sprenger Vóór de Graham van dr. Sprenger stond nog een andere auto. Het resultaat was, dat de Engelsche wagen de Graham van dr Sprenger in elkaar reed Zoowel dr. Sprenger als de chauffeur kwa men er heelhuis af; de beide passagiers, de heeren Van Doelen Grothe en Rodrigo (van de firma Nefkens uit Utrecht) waren beiden ernstig gewond. Zooals men weet is de heer Van Doelen Groth. na korten tijd overleden. De ioestand van den heer Rodrigo was gister avond beter. Dr. Sprenger van Eyck vond zijn toestand hoopvol. Dr. Sprenger van Eyck zal waarschijnlijk nog wel eenige dagen in Montèlimar blijven Men mag er zeker aan herinneren dat dr Sprenger van Eyck elk jaar een van de graag geziene mededingers is van de Sterrit naar Monte Carlo, welken hij in 1929 gewonnen heeft. En ook nu, uit Umea gc-komen, was hij in uitstekende positie om een goede plaats in te nemen. De heer Grothe was de laatste jaren de trouwe metgezel van dr. Van Eyck op diens ritten. Hij was nog geen 42 jaar. INBRAAK IN DEN HAAG. Aandeelen ter waarde van 8400 gestolen. In den nacht van Maandag op Dinsdag is ingebroken in een perceel aan het Lange Voorhout in Den Haag, waarin zijn geves tigd de kantoren van de National City Comp. of New-York en van mr. W. Een raam aan de straatzijde werd opengeschoven. Het geheele kantoor der National City Comp. werd doorzocht. Daar zijn gestolen 24 aan deelen van de Nederlandsche Beleggings- trust (elk aandeel ter waarde var, ongeveer 350). In het kantoor van mr. W. werd een schrijfbureau opengebroken, doch niets ont vreemd. DE STAKINGEN VAN TEWERKGESTELDEN. Bij de werkverschaffingen in Westerwolde zijn gisteren de werkzaamheden hervat. DE STAKING IN TWENTE. Rust in Enschede. Verbod van samenwerkingen niet meer gehand haafd. Een meeting op het Van Heekplein. De Twentsche correspondent van het Hbl. ftieldt: Tengevolge van het feit, dat de rust te tnsched< is teruggekeerd, wordt het onlangs ingestelde verbod van samenscholingen zoo als niet meer in toepassing gebracht behalve in de nabijheid van enkele fabrieken mogen de menschen in groepen bijeenstaan 01uCr^ens w°rdt door de politie opgetreden Mede in verband hiermede had de burge- D1T-SIfr aan den Alg. Ned. Bond van Textiel arbeiders „De Eendracht'' toegestaan om R'sternamiddag op het Van Heekplein in het artje der stad, ten openluchtmeeting te cuden, die door r.aar schatting '2500 per sonen werd bijgewoond. De meeting had een «citengewoon rustig verloop. Na een openingswoord van den voorzitter der plaatselijke afdeeltng, den heer De Vries, hield de voorzitter van het N. V. V.. de heer E. Kupers, een rede, waarin hij betoogde, dat vroeger de Twentsche fabrikanten in tijden van crisis altijd kwamen met voorstellen tot loonsverlaging of tot werktijdverlenging. Met dit laatste konden zij in verband met de groote werkloosheid thans moeilijk komen en daarom pasten zij het middel van loonsver laging toe. Nog steeds, zeide spr., hebben de fabrikanten niets geleerd er. zij zijn in hun oude houding blijven volharden. De staking bij Jannink noemde spr. in alle opzichten gemotiveerd, omdat het niet opgaat dat alleen de werkgevers de vruch ten plukken van rationalisatie en van groote krachtinspanning der arbeiders. Door die staking hebben de werkgevers een tweede loonsverlaging aangekondigd als strafmaat regel, waardoor zij in dezen tijd van groote malaise een ernstig arbeidsconflict hebben ontketend. Alleen de fabrikanten, aldus spr., dragen de verantwoordelijkheid voor het groote conflict. De arbeidersorganisaties heb ben alles gedaan om een staking te voor komen, maar de werkgevers wezen zelf een voorstel tot arbitrage af. De moderne vak beweging aanvaardt de volle honderd pro cent verantwoordelijkheid van dit conflict en zij zal den strijd nog vele maanden kunnen voeren. Ten aanzien van de Dinsdag te houden conferentie met den rijksbemiddelaar zeide spr., dat hij hoopte, dat nu zou blijken, dat de fabrikanten wat toeschietelijker zijn gewor den en zij een ander standpunt innemen dan tot nu toe Na de heer Kupers sprak de voorzitter van .,De Eendracht", de heer Rengelink, die ook betoogde, dat dé moderne vakbeweging dezen strijd maanden lang nog zal kunnen voeren, endanks de groote ge'delijke offers, die wor den gevraagd. Spr. uitte woorden van scherpe critiek tot hen. die trachten een wig tusschen de leden van den Modernen Vak bond te schuiven Spr. wekte de arbeiders voorts oi) tot het handhaven van orde en rust, tot terugkeer naar de beproefde oude striidmethode. Ten aanzien van de conferentie met den rijksbemiddelaar zei spr.. dat de fabrikanten thans van een ander standpunt zullen moeten uitgaan, wil er een oplossing komen Men zal dezen strijd niet opgeven, zonder dat er iets voor de arbeiders is bereikt. Na het houden der verschillende toespra ken ging de menigte uiteen. Geen meeting te Lonneker. Heden zal er te Enschede opnieuw een open luchtmeeting worden gehoudendeze is geor ganiseerd door de Landelijke Federatie van Textielarbeiders. Enschede had een in Lon neker gelegen gemeenteterrein beschikbaar gesteld, doch de burgemeester van Lonneker weigerde ontheffing te verleenen van het verbod van samenscholingen, omdat de Fede ratie niet wilde verklaren, dat in de verschil lende redevoeringen in het bijzonder zou worden aangedrongen op het handhaven van c Je en rust. Daarop hee't Enschede een ter rein afgestaan, gelegen in die gemeente. De meeting zal worden voorafgegaan door een vliegdemonstratie. DE DIEFSTAL AAN DE LANDBOUW- BANK TE AMSTERDAM. De kantoorbediende gearresteerd. Zooals men zich zal herinneren, heeft een bediende van de Landbouwbank te Amster dam, een zekere Kok, op den dag vóór Kerst mis een paket, bevattende 60000, dat naar Eindhoven moest worden verzonden, op ge raffineerde wijze in handen weten te krijgen. Met dit bedrag heeft hij zich uit de voeten ge maakt in gezelschap van een kellner, een ze kere de Haan. Naar wij vernemen zou het thans aan de politie zijn gelukt de hand te leggen op deze beide personen. De daders te Marseille gearresteerd. Omtrent de arrestatie van de kasbe- ambte T J. M. Kok, die met een bedrag van 60.000 van de Nederlandsche Landbouwbank, bestemd voor Eindho- va in gezelschap van de kellner J. J. M. de Haas was verdwenen, vernemen wij dat de arrestatie in den aftreloopen nacht met medewerking der Fransche politie te Marseille heeft nlaats gehad. De politie heeft de beide vluchtelingen achtervolgd naar München. Frankrijk, Zwitserland, langs de Riviera naar Marseille, waar de vluchtelingen werden geknipt. Vóór dien tijd had de politie te Amsterdam een vriend en de verloofde van Kok gearresteerd. Bij Kok en de Haas vond de politie ruim 43000 Ver der is nog gebleken, dat Kok bij de Ne derlandsche Landbouwbank verduiste ringen heeft gepleegd tot een bedrag van meer dan 10.000. DE LOONEN DER HAVEN ARBEIDERS? Een conflict te vreezen? Door de scheepvaartvereenigingen Noord en Zuid is aan besturen var de Centralen bond van Transportarbeiders, den Ned. bond van Chr. fabrieks- en transportarbeiders en de Ned r. k. bond van transportarbeiders St. Bonifacius op 12 December j.1. de vraag gesteld of zij bereid waren tot het aangaan eener nieuwe collectieve arbeids nereenkomst op verlaagde loonen. LacUu de besturen van hun leden de opdracht hadden ge kregen door onderhandelen een accep tabele positie te scheppen zijn bespre kingen over de eischen der onderne mers gevoerd. Het uiteindelijke resultaat duaivan was, dat de beide werkgevers organisaties bereid waren, een nieuw contract voor den duur van 3 maanden ingaande 25 Januari 1932 aan te gaan, met toepassing van een verlaging der loonen, tarieven enz. van 7 Daar naast werden nog eenige wijzigingen in de overige arbeidsvoorwaarden ver langd. De organisatiebesturen hebben die resultaten aan hun leden voorge legd, en rekening houdende met de hui dige verhoudingen, aanvaarding aanbe volen. De groote meerderheid van de gezamenlijke bonden bleek echter niet bereid de voorstellen te accepteeren. De door de werkgevers verlangde verla ging van 7 werd algemeen te hoog geacht, terwijl de contractduur van drie maanden met de mogelijhcid van nieu we aanvallen op het loon n dezen ter mijn te weinig zekerheid voor de toe komst bood. Daarbij waren van grooten invloed het toch al zeer lage inkomen van de groote meerderheid der haven arbeiders en de reeds door de werk gevers toegepaste belangrijke verlagin gen en andere verslechteringen. De be sturen hebben thans aan de beide scheepvaartvereenigingen medegedeeld, dat zij op de verlangde voorwaarden geen overeenkomst kunnen aangaan en dat. het naar hun oordeel gewenscht is, de thans ontstane situatie met de bestu ren der beide scheepvaartvereenigingen te bespreken. Zij roepen de havenarbei ders op zich verder te blijven scharen achter de besluiten der samenwerkende bonden. DEVIEZEN-CLE ARING De regeering zal voorloopig met een drie- of viertal landen clearing-overeenkomsten trachten te sluiten. In aansluiting op berichten aangaande het voornemen tot het tot stand brengen van een deviezen-clearing tusschen ons land en verschillende andere landen, waar deviezen- verordeningen bestaan, meldt het Corr- bureau, dat de regeering de adviezen heeft ingewonnen over deze aangelegenheid van de voorzitters van de Kamers van Koophan del en Fabrieken te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Tilburg en Hengelo. In hun rapporten hebben deze voorzitters uitvoerige mededeelingen gedaan over de moeilijkheden, waarmede de Nederlandsche handel in hun district te kampen had tengevolge van de de- viezenverordeningen in het buitenland en de wenschelijkheid betoogd op korten termijn tot een regeling te komen. In het algemeen achtte men het noodzake lijk in de eerste plaats regelingen te treffen met de Staten in Oost- en Zuid-Europa, in het bijzonder de Donaustaten, alsmede met de Scandinavische landen. Naar voorts werd verzekerd is het besef der noodzakelijkheid van een dergelijke rege ling hier te lande niet voortgekomen uit angst voor de Nederlandsche valuta. Voorts is als het doel der betrokken rege ling natuurlijk niet te zien het scheppen van een mogelijkheid om den Nederlandschen exporteur te beschermen tegen wanbetaling Met deze civielrechtelijke zijde kan de over heid zich uiteraard niet inlaten. Men kan echter wel door een clearing-systeem de moei lijkheden van de deviezen-beperking, waar tegenover ook de debiteur, die van goeden wille is, machteloos staat, vermijden. Maatregelen als hier bedoeld zijn behalve tusschen Oostenrijk en Italië hetgeen wij reeds meldden tot stand gekomen tusschen Zwitserland, Hongarije, Polen en Italië. Deze overeenkomsten zouden natuurlijk in meer of minder mate tot voorbeeld kunnen dienen voor de Nederlandsche regeling. In de hier genoemde landen heeft men een stelsel georganiseerd, waarin de centrale bankinstelling een overeenkomst sluit met de centrale bank van het andere land. De vorderingen, welke de exporteurs van de beide landen op elkaar hebben, worden door hun eigen centrale bank uitbetaald, welke met de centrale bank van het andere land in clearing staat. Het ligt in de bedoeling in het begin een dergelijke overeenkomst te sluiten met drie of vier landen. Overigens staan de bijzonderheden van deze regeling nog in geen enkel opzicht vast. SCHAGEN. Verkooping. Uitslag van de openbare verkooping ten overstaan van Notaris mr. C. J. de Lange te Alkmaar wegens sterfgeval ten verzoeke van Erven Kruijer op Woensdag 20 Januari 1932 in het café „Het Zijper Welvaren" te Burgerbrug van 32.8930 H.A. vruchtbaar wei- en bouwland benevens twee boerderijen genaamd „Vierhuizen" en „Gerarda's hoeve" nabij Burgerbrug gemeente Zijpe. Koopster N.V. maatschappij Bosboom te Amsterdam voor 77848. De perceelen 1 tot en met 3 Huize Elisa- beth met 3.12.00 H.A. weiland werden opge houden. Overgeplaatst. De heer C. C. Andriessen, ambtenaar aan het P. T. T. kantoor te Schagen wordt 1 Februari a.s. overgeplaatst naar het postkantoor Alkmaar. HEILOO. Door eenige ouders is besloten om een poging aan te wenden om een school te stichten waar christelijk onderwijs wordt ge geven. De plannen zijn in vergevorderd sta dium. Naar we vernemen heeft het bestuur van de r.-k. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" besloten om en-bloc af te treden. Dit besluit houdt niet in dat geen der leden zich meer herkiesbaar stelt. De heer F. J. Jonker alhier heeft als correspondent van de Arbeidsbemiddeling zijn ontslag ingediend. EGMONDBINNEN. Volksbond. Dinsdagavond vergaderde de Volksbond in het patronaat. Aanwezig waren 26 leden. Na de opening deelde de voorzitter mede, dat de feestvergadering zal worden gehou den op Zondag 7 Februari. Spoedig daarop zal de jaarvergadering gehouden worden, waaronder bestuursverkiezing. In verband met besluiten der vorige ver gadering deelde de voorzitter mede, dat de heer Van Slingerlandt meende, dat de regee ring voor cursussen in boekhouden en der gelijke geen subsidie zal geven. Het zal moei lijk zijn van de regeering een verandering te krijgen in de steunregeling, waardoor ook toeslag voor kinderen zou gegeven kunnen worden. Leden, die daarvoor in aanmerking komen, kunnen zich bij St. Paulus te Alk maar aansluiten. Een schrijven over een ver schil bij den aanleg van het Kerkhofpad hoort hier niet thuis. Van de Ned. Heidemaatschappij is bericht ingekomen, dat in Jan. in het Patronaat een lezing wordt gehouden over eenvoudig be- drijfsboekhouden. Het Centraal Bestuur deed eenige mede deelingen over de retraite te Bergen, waar aan eenige leden van de afd. zullen deelne men. In de commissie voor kas en bescheiden van den penningmeester voor de volgende vergadering na te zien worden aangewezen de heeren C. Ory, M. Beentjes en C. de Boer. Na inschrijving, waarbij 7 liefhebbers wa ren, werd het bezorgen van het orgaan en het ophalen der contributie opgedragen aan den heer van de Reep. Hierna kreeg de geestelijke adviseur gele genheid zijn cursus over de encycliek Rerum Novarum te vervolgen. Spreker behandelde deze maal meer in het bijzonder een der ideeën van het socialisme, gelijkheid van bezit. Na deze mooie bespreking volgde de rondvraag. HEEMSKERK. De laatste eer. De leden van bovengenoemde vereeniging kwamen Dinsdagavond in het lokaal „Flora" ter jaarvergadering bijeen. Het financieel ver slag zag er uit als volgt: ontvangsten 276.87, uitgaven 140.73. Bestuursverkiezing. Aan de beurt van af treding zijn de heeren G. Jongemans en C. Kluft Jz. welke hei kozen werden. Tot de mededeelingen behoorden o.m. dat de vereeniging het volgend jaar haar eerste lustrum hoopt te vieren. Wijzigingen. Met het oog dat de vereeni ging momenteel 118 leden telt en 4 jaar be- staa.t werd voorgesteld de huidige leden bij ventueel overlijden 40 te laten verwerken en toekomende leden slechts 30, een en ander ter aanmoediging om het aantal leden te doen uitbreiden. Dit voorstel werd verworpen en aangehou den tot een volgend jaar. Bestaande en nog toe te treden leden onverschillig van welke leeftijd zullen in dezelfde voordeelen als nog treden. Gememoreerd werd nog het correcte uitvoeren bij begrafenissen en de medewer king van ons gemeentebestuur waarbij primi- tive toestanden op de Alg. begraafplaats langzamerhand tot het verleden gaan behoo- ren. EGMOND AAN ZEE. Maandagmiddag 2 uur werd het stoffe lijk overschot van mejuffrouw H. Molenaar ten grave gedragen. Mej. Molenaar was 73 jaren oud en bracht haar laatste levensjaren in welver diende rust in ons dorp door. Meer dan 25 jaren had zij in de Egmon- den gewerkt en dat zij gewaardeerd werd mocht blijken uit de groote belangstelling, die zij thans nog mocht ondervinden. Een schare van familieleden en vrienden volgde de baar. Bovendien waren op het kerkhof aanwezig Burgemeester Bos van Eemondbinnen, dr. Fischer en wethouder Dekker. Ds. Roobol sprak eenige hartelijke woor den aan het graf, spreker prees haar als een vrouw van liefde en goedheid, van welke ga ven zij gaarne mededeelde aan haar even- mensch. Burgemeester Bos voelde zich verplicht als hoofd der gemeente, waar zij gedurende het uitoefenen van haar beroep woonachtig was geweest, een woord van dank te zeggen voor alles wat zij aan de vele moeders en kleintjes had bewezen. Zij was steeds geweest vol liefde en wist door haar woorden de vreugde te verhoogen of door troost de smart te ver lichten. Op haar initiatief was ook de Oranjebond opgericht, de vereeniging die reeds zoo veel voor behoeftige kraamvrouwen en jonggebo renen had gedaan. Haar naam zal steeds in dankbare herinnering voortleven onder allen, die haar hebben gekend. De Oranjebond zond een krans als laat ste eerbewijs. De Oranjebond zond een krans als laatste eerbewijs. Een familielid dankte vrienden en belang stellenden voor de eer aan tante en oud-tante bewezen. - —ii ii i—— DE POSTVLUCHTEN NAAR EN VAN INDIE. Heen. Het uitgaande vliegtuig „Raaf" is gisteren om 6 u. 10 van Pjask vertrokken en om 17 uur te Jodhpoer aangekomen. Terug. De „Uil" vertrok gisteren om 5.26 van Djask, landde te Boeshir en kwam om 14.55 te Bagdad aan. DE VALK NAAR INDIE. Hedenmorgen om 8.30 vertrok het K L M - vliegtuig de „Valk" van Schiphol. De beman ning bestaat uit J. J. Hondong, J. v. Steen- (Niet Officieel) Trekking van Donderdag 21 Januari 1*32 5e klasse. 4e lijst. HOOGE PRIJZEN. 14'89 ƒ100.000.— 4 y 10.000.— 2779. 6079, 12744. 13593. 19382, 20W5 1000.-. 333. 4246 ƒ400.— 3135, 20104 200— 2861, 5273, 11790, 14730, 20445, 20491 I00.-4 PRJIZEN VAN i 70— 11 123 269 355 467 470 507 524 708 760 778 795 818 835 974 982 1285 1364 1387 1435 1447 1833 1946 1950 2324 2510 2565 2613 2661 2691 2976 3068 3241 3542 3640 3697 3803 3847 3859 3898 4092 4167 4197 4445 4454 4510 4621 46S4 4686 4709 4855 4978 5268 5495 5517 5846 5857 6272 6307 6319 6400 C460 6728 6751 6937 7019 7101 7115 7285 7406 7510 7559 7787 7860 7936 7942 8082 8242 8268 8436 8692 8772 8792 8894 8980 9060 9246 9422 9439 9471 9712 9833 9950 10013 10254 10260 10304 10455 10625 10S66 10895 11083 11197 11333 11523 11634 11734 11834 11936 11961 12296 12463 12515 12528 12597 12682 12983 13098 13268 13691 13318 13905 13932 14453 14773 14956 14977 15133 15270 16711 15284 15398 15558 15574 16031 16195 16492 16897 17112 17146 17248 17415 17465 17475 17584 17610 17661 17762 17800 17911 18066 18234 18552 18674 18701 18746 18817 188 87 18994 19049 19116 19165 19873 19919 19998 20027 20239 20311 2049.' 20740 20S33 20904 NIETEN. 6 85 121 174 223 315 318 369 420 453 494 497 505 534 551 711 807 816 817 844 891 943 948 973 988 1093 1150 1189 1217 1237 1250 1365 1415 1420 1491 1494 1580 1630 1716 1733 1765 1828 1839 1887 2030 2118 2185 2210 2307 2309 2357 2363 2370 2431 2465 2533 2534 2544 2585 259-, 2598 2610 2666 2677 2762 2801 2820 2822 2864 2882 2949 3136 3144 3158 3175 3177 3188 3302 3334 3415 3445 3456 3544 3578 3622 3648 3657 3714 3730 3887 4011 4133 4159 4188 4190 4321 4344 4375 4376 4423 4437 4567 4657 4675 4667 4717 4755 4798 4898 4931 5027 5140 5207 5307 5314 5326 5373 5444 5494 5509 5512 5513 5569 5618 5703 5711 5727 5745 5795 5799 5810 5863 5883 5908 5923 5932 5993 6051 6086 6113 6114 6136 6142 6144 6161 6173 6177 6204 6273 6303 6384 6493 6556 6557 6596 6616 6628 6646 6670 6731 6744 6783 6815 6890 6925 6946 6951 6953 6966 6977 6982 7030 7084 7162 7179 7195 7227 7240 7343 7382 7424 7551 7576 7700 7737 7790 7799 7851 7899 7907 7921 7940 7954 8051 8069 8110 8159 8164 8169 8415 8428 8460 8564 8642 8653 8656 8657 8705 8706 8741 8802 8832 8893 9125 9193 9201 9226 9249 9310 9372 9447 9522 9527 9554 9661 9666 9683 9855 9856 9886 9890 9924 9974 9985 10121 10130 10184 10204 10233 10258 10325 10464 10530 10626 10658 10683 10686 10765 10770 10796 10810 10813 10880 10917 10936 10955 10980 11017 11074 11086 11095 11176 11186 11272 11392 11458 11476 11508 11544 11599 11665 11669 11704 11743 11784 11823 11926 11929 11976 12015 12028 12032 12043 12187 12319 12324 12333 12345 12348 12415 12466 12527 12551 12587 12652 12675 12771 12879 12893 12913 12955 12990 12994 13018 13087 13154 13233 13234 13270 13304 13378 13437 13467 13538 13544 13553 13554 13669 13786 13787 13824 13835 13862 13864 13947 13964 14050 14063 14069 14089 14103 14175 14186 14204 14317 14319 14332 14343 14384 14393 14416 14426 14428 14447 14455 14503 14537 14541 14568 14596 14630 14632 14648 14623 14638 14685 14750 14764 14785 14795 14799 14840 14943 14961 14963 14984 14985 15051 15082 15106 15164 15202 15237 15278 15290 15309 15338 15359 15417 15509 15512 15655 15659 15664 15820 15940 15946 15991 16026 16108 16123 16155 16165 16175 16370 16374 16524 16526 16547 16564 16586 16604 16648 16673 16709 16757 16802 16845 16846 16847 16947 16975 16982 17011 17070 17118 17161 17181 17303 17311 17324 17382 17424 17458 17464 17541 17552 17582 17615 17716 17720 17724 17803 17830 17927 17950 17963 17987 18001 18038 18057 18180 182 88 18300 18320 18323 18344 18413 18415 18454 18499 18503 18518 18531 18584 18642 18651 18747 18891 19014 19024 19099 19122 19131 19133 19149 19264 19285 19321 19338 19396 19441 19491 19542 19549 19598 19607 19609 19628 19657 19696 19731 19737 19825 19826 19983 2O0O6 20043 20051 20070 20088 20282 20301 20388 20508 20530 20675 20727 20745 20746 20778 20792 20SS9 20965 20986 Verbetering: 5e klasse 3e lijst. 19560 m.z. 19540. bergen, H. de Jong en J. J. Stodieck. Het lviegtuig heeft 229.080 K.G. post en 46.820 KG. goederen aan boord. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG IN EEN BOSCH. De inzittenden ongedeerd. Gistermiddag te ongeveer 4 uur heeft een militair vliegtuig, komende op zijn terugreis van Schiphol naar Soesterberg, nabij de Hol- landsche Rading te Hilversum een noodlan ding moeten maken. De bestuurder bemerkte, terwijl het toestel zich op ongeveer 300 M. hoogte in een mistbank bevond dat de motor weigerde, waarschijnlijk door een defect aan de benzineleiding. Na uit de mistbank te zijn gekomen, bemerkte hij dat er geen geschikt landingsterrein aanwezig was. doch alleen boschterrein. Met groote tegenwoordigheid; van geest liet hij toen de machine dalen tus schen twee boomen, zoodat de romp tus schen de boomen doorzakte. Hierbij drongen de boomtakken echter door de vleugels heen. De neus van het toestel kwam in den grond terecht, terwijl de staart op het kreupelhout rustte. De beide inzittenden, de soldaat- bestuurder Z. en de sergeant-waarnemer S. bekwamen geen letsel Het toestel is zwaar beschadigd De machine is onder bewaking der politie gesteld en zal heden gedemonteerd worden. DIENSTPLICHT. Bekendmaking van uitspraken inzake vrijstelling. De Minister van Defensie heeft omtrent dé aanvrage om vrijstelling van den dienst plicht wegens kostwinnerschap betreffende den hieronder genoemden persoon de uit spraak gedaan, achter zijn naam vermeld: J. VAN DOORN, lichting 1932. Uitspraak: voor één jaar vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan uiterlijk den TIENDEN DAG na den dag dezer bekend making in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geld of door diens wettigen vertegen woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeen te ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger. Het verzoekschrift daartoe moet met rede nen omkleed worden ingediend bij den Burgemeester ter secretarie dezer gemeente, afdeeling Militaire Zaken, die voor de door zending aan de Koningin zorgt. Alkmaar. 21 Januari 1932. De Burgemeester van Alkmaar, WENDELAAR.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7