Agenda ...kater £uchtvaact Jietk S. School £a*id: en Juitt&ouui 'JUxwindaal 'Flieuws JiheepsUjMngen £aatste AecicfUen Stad en Omgeving. ELLY BEINHORN TE BANGKOK. RECORDVLUCHT HANOI—PARIJS. JCu^t M Wetenschap i Mand HEEMSKERK. SCHIPHOL IN DEN MIST. De Lufthansa uit Londen cir kelde rond en vloog door. GROENHOFF TE DAVOS. Een onderhoud met den zeilvlieger. VLIEGTERREIN SCHIERMONNIKOOG. Onderzoek door Waterstaat en Heidemaatschappij. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Duif te Allahabad. DE TOESTAND IN BRITSCH-INDIE. Verklaringen van den onder koning. ROOFOVERVAL OP DE STATIONS- KAS VAN WOHLDENBERG. TWEE MOORDEN VOOR RUIM 200 GULDEN. KOSTBARE KERKRUITEN TE DRESDEN VERNIELD. Maandag 25 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Sbow of Shows (revue); voor eiken leeftijd 7.30 uur. Alkmaarsch Bioscoop-Theater De Zeewolf (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Yvonne, het schildersmodel (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische séance door mevr. Akkringa 8 uur, Handelsschool, voor de volksuni versiteit lezing over „De Wonderen der zon" door mr. Salm uit Amsterdam. 8 uur, Volkszangavond. 8 uur, Harmonie, spreker Jaco Rees voor de vrije groep over Gandhi. 8 uur, Central, evangelisatie-samenkomst, spreker de heer Sevensma. 8 uur, Harmonie, optreden Louis Davids Dinsdag 26 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Show of Shows (revue); voor eiken leeftijd 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Zeewolf sens boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Yvonne, het schildersmodel (dram boven 18 jaar. 8 uur, Logegebouw Nieuwesloot, psycho metrische séance door mevr. Akkringa. 8 uur, Harmonie, Kamermuziekvereeni- ging, optreden prof. Carl Flesch. 8 uur, Geref. Kerk, Oudegracht, lichtbeel denavond. Voor kinderen om 5 uur. Woensdag 27 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain Show oï Shows (revue)voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Zeewolf (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Yvonne, het schildersmodel (dram.); boven 18 jaar. 8 uur, Harmonie, feestavond Burger IJs- 8 uur, Harmonie, voordrachtavond Het Nut, spreker H. G. Cannegieter. 8 uur, Waakt en Bidt, lichtbeeldenlezing over de zending der Broedergemeente onder de Britsch-Indiërs in Suriname, 's Middags om 5 uur voor kinderen. Donderdag 28 Januari. 7.30 uur, Cinema Americain: Show of Shows (revue); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: De Zeewolf (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Yvonne, het schildersmodel (dram.); boven 18 jaar 8 uur, Harmonie, uitvoering Chr. gymn. vereen. Advendo. Vrijdag 29 Januari. 8 uur, De Rustende Jager te Bergen, ver tooning van de oogstfilm door den hr. D. J van der Ven. Zaterdag 30 Januari. 7.30 uur, Harmonie, uitvoering van De Halter. Elly Beinhorn is, volgens de N. R. Crt. Vrijdagmiddag op haar vliegtocht naar Nederlandsch-Indië uii Rangoon te Bangkok aangekomen, vanwaar zij gis termiddag Berlijn heeft opgebeld via den draadloozen telefonischen dienst van Telefunken, die voor reclame de vliegster een gesprek van 15 minuten had aangeboden. Naar zij meedeelde is zij op het vliegveld geestdriftig ontvan gen. Prins Baripatra, die voor den oor log in het Duitsche leger gediend heeft, ontving haar uit naam van den Koning en voerde een lang gesprek met haar. Vandaag zal zij aan den Koning worden voorgesteld, waarop Parthatra, de mi ni ter van vei keerswezen, haar een noenmaal aanbiedt. Elly Beinhorn is voornemens Woens dag verder te vliegen. De Parijsche sportcorrespondent van he' Hbld. bericht: De vliegers Codos en Robida, die Don derdagmorgen uit Hanoi (Tonkin) ver trokken, 11.000 K M. van Parijs, waren gistermiddag 12 uur te Athene en wor den vannacht tegen één uur op Le Bour- get verwacht. Indien dit geschiedt, maken zij een nieuw record Achter-IndiëParijs in drie dagen; het record staat met dag op naam van Coster en Bellonte. Van Hanoi tot Athene hebben de vlie gers niet geslapen, zij lardden drie maal; te Calcutta, Karatsji en Basra en verloren in totaal slechts 7H uur bij deze drie tusschenlandingen. Gr oenhof f naar beneden kwam, zooals later bleek dank zij de sterke opwaartsche lucht- stroomingen. Ook hij maakte eea prachtige landing in de sneeuw. Toen bleek het dat h en passant, een wereldrecord gemaakt had door met „Fafnir" een hoogte te berei ken van 3700 Meter. Boven het Parsennge- bied waren de opwaartsche luchtstroomin- gen al bijzonder sterk geweest. Later vertelde Groenhoff nog iets over de zeilvliegerij. In de laatste jaren verkreeg en steeds be tere resultaten bij het zeilvliegen. Telkens vond men nieuwe verbeteringen uit en steeds grooter werd de afstand die in een zeilvlieg tuig werd afgelegd. De insiders spreken over hang-, wolken-, thermik- en onweerzeilvlie- gerij. Deze alle apart te bespreken zou te ver voeren; het komt daarbij steeds op hetzelfde neer: „er is een opwaartsche luchtstroo- ming", slechts de oorzaak van die strooming is verschillend. Kcm ik, zoo zei Groenhoff, nu met mijn vliegtuig in zoo'n opwaartsche strooming dan kan ik mijn hoogte behouden of, als de strooming sterk genoeg is, stijgen Om een idee te geven van de sterkte van die stroomingen vertelde Groenhoff hoe hij bij zijn laatste onweersvlucht eerst steeg met een snelheid van 6 M. per seconde en zoo in drie minuten 1000 M. hoog kwam, terwijl hij een paar uur later met dezelfde snelheid naar beneden ging van 2200 tot 150 M. om 2 sec. later weer met evengroote vaart tot over de 2000 M. te stijgen. Zoodra deze begrooting gereed is, zal door den hotelhouder v. d. Werff de moreele en financiëele steun voor de plannen worden ge vraagd van de P. T. T„ de „Lufthansa" ver schillende vereenigingen van Nederlandsche sportvlieger, gemeentebesturen, de Provin ciale Besturen van Friesland en Groningen. VERKEERSONGEVALLEN. Voorbijganger gewond. In den afgeloopen nacht om even over eenen is een luxe auto, die op den Overtoom te Amsterdam in de richting van het Letd- scheplein reed, vermoedelijk door de gladheid van den weg geslipt. De wagen maakte een halve slag om, reed tegen een paal op en reed vervolgens een ongeveer 50-jarig voor bijganger aan. Het ponier van den wagen sloeg open en de bestuurder werd op straat geslingerd, doch kwam met den schrik vrij. De aangeredene was er erger aan toe. Met een vrij zware hoofdwonde moest de man ir. ernstigen tiestand naar het Wilhelminagast- huis worden vervoerd^^^^^^^^^^^H Serooskerk, uitr., 23 Jan. te Shanghai HollandBritsch-Indië Lijn. Hoogkerk, thuisr., 23 Jan. v. Madras. Holland—Australië Lijn. Aagtekerk. 22 Jan. v. Antw. te Haml/Ufg. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax 22 Jan. v. Amst. n. Duinkerken. Antenor, Japan Rott., 21 Jan. v. Marseille Prometheus, Java/Amst. 21 Jan. v. Pa- dang. Stentor 22 Jan. v. Amst. n. Batavia. Theseus, Liverp./Batavia 22 Jan. te Port Said. Helenus, Japan n. Amst., 23 Jan. v. Be- lawan. RotterdamZuid Amerika Lijn. Aludra 22 Jan. v. Rott. n. Zuid-Amerika. Ahvaki (thuisr.) 22 Jan. v. Rio Janeiro. HollandAfrika Lijn. Westerkerk (thuisr.) 23 Jan. te Antw. SilverJ» a Pacific Lijn. Piutang 23 Jan. v. Tjilatjap n. Vancou- vcr, via Ternante. uuus wuruen vervoeru. DE NOODLOTTIGE BRAND TE WEZEP. Vonk uit kachel de oorzaak? Te Wezep nabij Zwolle heeft Zaterdag morgen, zooals gemeld, een brand gewoed, die twee menschenlevens heeft gekost. Omtrent dezen noodlottigen brand wordi door De Crt. nog het volgende gemeld: In de buurtschap Engeland, nabij den z.g. Cultuurweg onder Wezep, gemeente Olde broek, woonde in een oud huisje Joh. Be kamp, die den kost verdiende met handel in metalen en lompen en verder alles wat van zijn gading is. Bekamp, die weduwnaar is, leefde daar met zijn vier kinderen, den 6-ja- rigen Johan, de 14-jarige Gerritdina en de beide jongens Steven en Bertus oud 18 en 16 jaar, die den dood in de vlammen hebben gevonden. Toen Bekamp des morgens was opgestaan en de kachel had aangemaakt en daarop naar buiten was gegaan, bemerkte hy tot zijn schrik, dat het dak van de wo ning in brand stond. Spoedig daarop stond het geheele huisje, dat licht gebouwd en met riet bedekt was, in lichterlaaie. Omwonenden snelden toe en trachtten nog een gedeelte van het schamele huisraad te redden. Het geluk te Bekamp zijn dochtertje Gerritdina die zich aan het kleeden was en den 6-jarigen Jo han, die te bed lag, naar buiten te brengen Het meisje liep daarbij evenwel vrij ernstige brandwonden aan de beenen op. Helaas kon men de beide andere jongens, die nog te bed lagen, niet meer in veiligheid brengen, zoo snel greep het vuur om zich heen. Wel heb ben de buren de jongens nog om hulp hooren roepen, doch zij konden niet meer worden gered. De lijken van de beide slachtoffers, welke nagenoeg verkoold waren, zijn naar het lijkenhuisje te Wezep overgebracht. Ik heb de beide iongens niet meer kun nen bereiken, aldus Bekamp, ofschoon de slaapplaatsen slechts door een rieten wand waren gescheiden. Wel heb ik nog getracht met een stok deze scheiding stuk te slaan, doch dat is mij niet gelukt. De man is ïntus- schen van al zijn hebben en houden beroofd. Het huisje en de inboedel waren niet ver zekerd. De gemeentepolitie van Wezep stelt een onderzoek in naar het gebeurde. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Gistermiddag te ongeveer half een ont stond brand in de twee jaar geleden ge bouwde boerderij van den heer B. Staal te Tsjamsweer onder Delfzijl. Eenig vee kon worden gered, doch het huis en de inboedel, zoomede een zeer groote hoeveelheid stroo, hooi en vlas werd een prooi der vlammen. Vermoedelijk is de brand ontstaan doordat kinderen met lucifers hebben gespeeld. Winkel uitgebrand. Tijdens afwezigheid van de bewoners brak Zondagavond brand uit in den kruide nierswinkel van den heer A. J. van Veen, gelegen aan den Zuiddijk 103 te Zaandam. De winkel brandde geheel uit, terwijl de magazijnvoorraad verloren ging. De oor- ik van den brai CARL FLESCH. Het optreden van dezen beroemden violist op as. Dinsdagavond zal, behalve de leden der Kamermuziekvereeniging. ook zeker vele anderen naar de Harmonie doen gaan. 't Is toch de laatste tournee, die de kunstenaar heeft ondernomen. Zijn werkzaamheid zal zich na afloop van deze kunstreis alleen tot het paedagogisch gebied bepalen Voorzeker 'n reden te meer dezen avond niet te ver zuimen. A. K. DE SCHOOL MET D£N BIJBEL. Het zal in de eerste week van Februari 25 jaar geleden zijn, dat te Heemskerk door ijverige pogingen van den toenmaliger. predi kant ds. Snethlage de school met den bijbel gesticht werd. Het schoolbestuur wenscht dit heuglijke feit niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, waarom des avonds van den 17den Februari een wijdingsdienst in het Nederl. Herv. kerk gebouw gehouden zal worden, waarin ge melde Ds. S. hoopt voor te gaan. EEN LANDELIJKE BOND VAN VEEVERLOSKUNDIGEN. Te Zwolle is een landelijke vergadering van veeverloskundigen gehouden, onder lei ding van den heer M. Wagenaar te Vlaar- dingen. Opgericht is een bond van veeverloskundi gen in Nederland, die zich o.m. zal bezig houden met de bestrijding van het onbevoegd uitoefenen van vee-verloskunde. INVOER VAN VLEESCH UIT HET BUITENLAND. Het bestuur van de Vereeniging tot Ont wikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier heeft zich telegrafisch tot den minister van arbeid, handel en nijverheid gewend met het dringende verzoek om ten spoedigste over te gaan tot contingenteering van invoer van vleesch uit het buitenland. Door den steeds grooteren invoer van vleesch is de toestand voor de veehouders noodlottig en onhoudbaar geworden, waar voor een dringend beroep op medewerking tot verbetering door contingenteering noodzake lijk is. De begrafenisvereeniging „De laatste eer'' heeft besloten over te gaan tot de stichting eener bijzondere begraafplaats in de Heemskerker duinen. zaal brand is onbekend. BERGEN. Vrijdagavond 22 Januari j.1. werd alhier opgericht een afdeeling van den Neder- landschen Bond van Pensionhouders, aan- vakelijk met 46 leden. Het secretariaat van de afdeeling is gevestigd bij den heer R. Kalsbeek, pension Kennemeroord, Breelaan 47 te Bergen. Schiphol zat Zaterdag in den mist zegt flet Hbld. Af en toe kwam er een plekje schoon, maar meestal was het dik. De K L. M.-vliegtuigen naar Londen kon den vertrekken, maar landen was moei lijker. Het vliegtuig van de Lufthansa, dat de Londensche ochtendbladen ook naar Nederland brengte, heeft eerst een half uur boven Waalhaven en daarna een uur boven Schiphol gecirkeld, doch sUagde er niet in een gaatje te vinden. Tenslotte is het doorgevlogen naar het Twentsche vliegveld. Daar is het geland. De post ging per trein verder. ONBEWAAKTE OVERWEG. Onbekende man gedood. Zaterdagavond is op den onbewaakten overwêg te Duivendrecht een onbekende man door een uit Amsterdam komenden trein ge f repen en gedood. Het ongeval geschiedde te wart voor negen. Enkele meters meters afstand vond men het rijwiel van het slachtoffer. Dit was on geveer 600 M. door den trein meegesleurd De machinist heeft van de aanrijding niets bemerkt en reed door. Het slachtoffer, wiens identiteit met kon worden vastgesteld, was ongeveer 30 jaar oud. Men meldt ons uit Davos d.d. 22 Jan.: Gistermiddag is de bekende zeilvlieger Groenhoff, die hier zijn wintervacantie door brengt met zijn zeilvliegtuig de „Fafnir" van Duebendorf naar Davos gekomen om een paar demonstraties te geven. De „Fafnir" werd getrokken door een Puss-Moth tot bo ven de Wasserheide waar het sleeptouw werd losgegooid en Groenhoff op eigen kracht verder ging. De Puss-Moth daalde snel en Woensdag .1. is te Schierfmonnikoog het terrein, dat eventueel als vliegterrein zal worden ingericht, door den heer H. van Eele van der Pais, inspecteur van den luchtvaart dienst bij het Departement van Waterstaat te s-Gravenhage, in oogwschouw genomen, met het resultaat, dat volgens zijn oordeel dit terrein zeer goed in orde zal kunnen worden gebracht, om dienst te doen als luchthaven, zoowel internationaal als nationaal. Gelijk met den heer v. E. v. d. Pais vertoef de op het eiland de heer B. W. Kruisseibrink, inspecteur bij de Heidemaatschappij te Velp. Ook diens oordeel over het terrein luidde zeer gunstig. Hij verrichtte de verschillende noodzakelijke opmeHngen, om zoo spoedig maakte een mooie landing op de sneeuw van I mogelijk en kostenbegrooting te kunnen op de Davoser Sec. Langer duurde het voordatmaken. 1 STOOMVAARTLIJNEN. Kon. Holl. LJoyd. Drechterland 23 Jan. v. Holbeek te Amst. Siërra Cordoba (uitr.) 21 Jan. v. Villagarcia Stoomvaart Mij. Nederland Poelau Laut 22 Jan. v. Hamburg te Bremen Tanimbar (uitr.) 23 Jan. v. Napels. Rotterdemscbe Lloyd. Kota Agoeng 22 Jan. v. Rott. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amazone 22 Jan. v. Messina n. Pa'ermo. Berenice 22 Jan. v. A'dam te Hamb. Hercules 22 Jan. v. A'dam te Hamb. Hermes 22 Jan. v. Malta n. Bougie. Iris 22 Jan. v. Oporto n. Vigo. Mars 22 Jan. v. Malta n. Patras. Saturnus 23 Jan. v. Bourgas te Varna. Simon Bolivar (uitr.) 20 Jan. te Curacao. Venus 23 Jan. v. Cadix te Lissabon. esta 22 Jan. v. Genua n. Livorno. HollandAmerika Lijn. Blonuneredijk 21 Jan. v. Norfolk n. Rott. Drechtdijk Pacifickust n. Rotterdam, 24 Jan. te Liverpool. Lochmonar 21 Jan. v. Rott. te Los Angles. Lochkatnne 21 Jan. v. San Francisco n Rotterdam. Maasdam, Rott. n. New-Orleans, 22 Jan. v Tampico. Rotterdam, Rotterdam n. New York; 23 Jan v. Boulogne. Veendam 22 Jan. v. New York n. W.-Indië HollandWest-Afrika-Lijn. Eedland, uitr 22 Jan. v. Duala Maaskerk 22 Jan. v. Amst. te Hamburg. IJstroom. thuisr., 22 Jan. te Sulina. Holland-Oost-Azië-Lijn. l U4o 'r Jan- v- Sabang. Onder**,* M I« DoU GEBOREN: Catharina Alberdina d. v. Barend Koele- man en Anna de Groot. Johannes Antonius z. v. Gerardus Arendsen en Sophia Haak man. Jorina Pieternella d. v. Albertus van der Linden en Elizabeth de Groot. Leven loos aangegeven kind van Dirk Bok en Dieuwertje Teer. OVERLEDEN: Hendrik Timmerman 49 jaar. Heen. Bij de K. L. M. is bericht ontvangen dat de Duif heden om 9.08 rit Calcutta is vertrokken en om 13.15 uur te Alla habad is geland. Het toestel gaat niet verder wegens slechte weersomstandig heden. Hedenmorgen heeft de onderkoning van Indië, Lord Willingdon, de winter- zitting van de Indische wetgevende ver gadering geopend. Sprekende over de actie van het Al-Indisch-Nationaal-Con gres, verklaarde Lord Willingdton: „Mijn regeering is vast besloten, om ten volle alle machtsmiddelen waarove- de staat beschikt te gebruiken hij de be strijding van de actie en voor het ver slaan van een beweging, die anders een voortdurende bedreiging zal blijven voor een ordelievend bewind en de persoon lijke vrijheid." Drie onbekenden hebben een roof overval gepleegd op den st&tionsbeamfr- te van het station Wohldenberg. Toen de man van zijn buitendienst terug keerde, kreeg hij van achteren een slag op het hoofd, waardoor hij neerviel. De roovers bedreigden hem met een re volver en ontnamen hem den sleutel van de kas, waarin zich een bedrag aan wis selgeld van ongeveer 300 Mark bevond. Met een auto wisten zij met hun buit te ontkomen. Te Zawisj in het Poolsche district Plesse is gisteren een vreeselijk misdrijf gepleegd. Terwijl de landbouwer Schus- ter zich met zijn familie naar de kerk had begeven, werd zijn huis, waarin zich slechts een dienstmeisje en een stalknecht bevonden, door roovers over vallen. De knecht en het meisje werden doodgeslagen. De roovers doorzochten het geheele huis en roofden een bedrag van ongeveer 700 zloty. Zondagnacht tegen vier uur werden van de Christus-kerk in de Dresaensche voorstad Strehlen, talrijke ruiten, w.o ook kostbare gebrandschilderde ramen waren, met steenen ingeworpen. Politie agenten, die in de buurt surveilleerdeu konden in de nabijheid van de kerk oen der daders, die nog tie groote steenen bij zich had, arresteeren. In den loop van den Zondag kon ook de tweede da der geanesteerd worden. De eerste is 'n 28-jarige man, die tot het einde van het vorige jaar als schrijver bij het Kanton gerecht werkzaam was, terwijl de twee de «.4 jaar oud is en reeds geruimen tijd zonder werk is. Beiden hebben onlangs voor het lidmaatschap van de kerk be- uankt. De schade wordt geschat op ver scheidene duizenden Mark. In de Eere hal voor de in den oorlog gevallenen, werd door de daders, die ook in het kerkgebouw hun vernielend werk heb ben gedaan, een door het Ministerie van Binnenlandsche Zaken geschonken en door prof. Goller uitgevoerd beeld met een gekruisigden Christus, vernield. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 25 Januari. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 784.2 te Weenen Laagste baromterstand 746.0 te Abisko. Verwachting, geldig tot den avond van 2G Januari: Zwakke veranderlijke wind; nevelig tol zwaar bewolkt; weinig of geen neerslag; temperatuur om het vriespunt tot lichte dooi Overzicht. Sinds Zaterdag heeft de depressie zich van IJsland naar Scandinavië verplaatst, waar zij aan de Noorsche kust storm brengt. Zij wordt gevolgd door een belangrijken rug van hooge drukking over de Britsche eilan den, waarachter zich weer een diepe depres sie vertoont, zoodat de warme en vochtige luchtstroom over Scandinavië zal aanhou den. In het hoogedrukgebied op het vaste land klaarde de lucht tijdelijk op en kwam matige vorst in Frankrijk en West-Duitsch* land voor, maar de toevoer van vochtige lucht zal in onze omgeving mist brengen en verdere ontwikkeling van de vorst verhinde ren. In Scandinavië komt nagenoeg geen vorst voor, in het Noorden is de temperatuur weer 18 graden Celsius boven normaal. Wethouder v. Slingerland sprak woorden van waardeering tot den jubilaris over de wijze, waarop deze zich gedurende die 25 jaren van zijn taak had gekweten en bracht speciaal naar voren, dat hoe bescheiden de aard der betrekking ook moge zijn, het den werkman tot eer strekt, zijn werkzaamheden steeds met volle ambitie te verrichten. Na mens het gemeentebestuur van Alkmaar overhandigde spreker den heer Blokdijk de gebruikelijke medaille en sprak den wensch uit, dat het hem nog lang gegeven mocht zijn, zijn werk met denzelfden ijver te ver richten als tot nu toe. Hierop nam de heer Grootegoed het woord en memoreerde eveneens de verdien sten van den jubilaris, terwijl hij deed uitko men, dat hij steeds met genoegen met hem heeft samengev/erkt, en hij overhandigde hem vervolgens een enveloppe met inhoud nameiis de gem. Alkmaar. Namens de werklieden sprak de heer A. Koopman gelukwenschen uit en bood de fam. Blokdijk een keurige hanglamp aan. Ook van andere zijde "mocht de jubilaris nog vele blijken van belangstelling, waar onder verscheidene bloemstukken en cadeaux, ontvangen. De heer Blokdijk bedankte de aanwezigen voor de belangstelling en verzocht directie en wethouder zijn speciale dank aan het ge meentebestuur over te brengen. KAMERMUZIEKVEREENIGING. Het optreden van prof. Carl Flesch is be* paald op morgenavond en niet heden, zooals abusievelijk in de Agenda van Zaterdag was opgenomen. BEKEURINGEN BIJZONDER INVOERRECHT BENZINE. In Alkmaar en omliggende gemeente zijl door de ambtenaren der belastingen tegen een 50-tal personen bekeuring ingesteld we gens het bevinden van niet aangegeven ben zine tot een hoeveelheid van ongeveer 33000 Liter. Naar wij vernemen zullen degenen die ben zine in voorraad hebben, waarvan de amb tenaren nog geen kennis dragen en voor zoo ver hiervan nog geen aangifte is gedaan dit alsnog kunnen doen zonder dat "bekeuring zal worden ingesteld. STEUN AAN TUINDERS. Gaarne vermelden wij nog even, dat de tuinders, die in aanmerking wenschen te komen voor de heden (Maandag) ingaande steun zich moeten aanmelden bii den heer E. Mak, Alkm. Exportveiling EEN JUBILEUM. Heden herdacht de heer K. Blokdijk, werk man bij de gemeentereiniging, den dag, dat r\L°°r Jaar in gemeentedienst kwam. Deze dag ging voor hem niet onopgemerkt voorbij Een deputatie, bestaande uit den wethouder, voorzitter der commissie van de gemeentereiniging, den heer v. Slingerland den directeur der gemeentereiniging, den heer C. A. Grootegoed en de beide opzich ters, de heeren Bok en Groot, kwam den ju bilaris haar gelukwenschen aanbieden. 'T VIEL GELUKKIG MEE. Een wandelaar, de 69-jarige P. W. uft Heuoo, werd gisteravond omstreeks 7 uur op den hoek Laat—Schoutenstraat aangereden door een wielrijder De wandelaar viel en scne eneen hoofdwonde en een hersenschud ding te hebben opgeloopen. Daarom werd nij naar het stadsziekenhuis gebracht en on derzocht, waarbij bleek, dat den man geluk kig zoo goed als niets mankeerde. Hij kon dan ook, na van den schrik te zijn bekomen, te voet huiswaarts keeren! FAILLISSEMENTEN. L itgesproken zijn de faillissementen val ,va" dei; werf, rijwielreparateur en lood gieter te Egmond aan Zee. Rechter-commis- saris mr J. Krabbe. Curator mr. H. J. Wijn- ne te Alkmaar; van A. A- Schouten, aanne mer te Anna Paulowna. Rechter-commissaris mr. H. M Fruin, curator mr. B. W C. Dwars te Hoorn en van H. A. Slecht, hande laar in landbouwwerktuigen, handelende on der de firma gebr. Slecht te Uitgeest. Rech- tei-commissaris mr. A. \1. Ledeboer. Curator mr. O. A. de Lan^re te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2