EXAMENS BOEKHOUDEN. Jxjdschtiflm JUi&licaties Jieck Sxhool Jnqeionden Stukken jHackt&etichteti Nieuws uit België. J. DELVER J. DELVER—BRUIN B. HEUSY M. c. HEUSY—BANNING P. VAN DER WERFF, FAILLISSEMENT. I. PAINSAz. OP NEIJOARSVEZIDE BIE DE MOLLEBOONEN. 'n Groode, drokke neijoarsvezide hebben de Molleboonen Zoaterdagoavond had in de Unie. D'r was zooveul volk, dat de zoal tot in aalle houken stroppend vol was; in 't midden was moar 'n klain beetje roemte openble ven, hail wat minder as dat ainglieks de be- doulen west was. Want doar zöl ja ieder bod danst worden. Moar nou was d'r zooveul op 't tooneel dat van dansen toch nait veul kwam. De voorzitter, meneer Barkman, het van- zuls eerst 'n tousproak hollen, en hai dee dat op 'n menaier zooas hai allain dat ken Hai herdocht aldereerst de penningmeester Dek ker, dei even veur Kerstfeest sturven is. Hai nuimde hom de groode kracht en de waarker van de verainen. De luu in de zoal gongen even stoan zoolaank as meneer Barkman 't over Dekker har. Moar 't leven gait zien gang, zee de veur- zitter, en dou het hai 'n openingsrede hollen, woarmit het hom deur alderhande grappen en zoo al doadlek gelókte 'n goie stemming in de zoal te kriegen. Hai vertelde dat nou es nait hulp inroupen was uut Rotterdam of Delft om 'n vrooleke oavend te kriegen, moar dat nou verschillende clubjes van aigen leden perbaiern zöllen d'oavend gezelleg te moa- ken. En din mos de rest van de aanderen in de zoal komen. Hai vei geleek dizze clubjes van „De Molleboonen" bie dat soort molle boonen, woar je soms 'n haile zet aan puien mouten om ze lös te kriegen en dei, as joe dat ainmoal lókt is, slim mitvaallen. En zoo is 't ook worden. Eerst kwam d'r 'n gemengd koortje op de p'anken, dat ons drei stokjes veurzongen het. Dizze inzet van de neijoarsvezide was nait zoo hail gelökkig, omdat de pioano op 'n verkeerd stee ston, ach ter gedienen. 't Clublaiü, van aalle luu mit- nander, klonk al weer goud en beloofde veul Meneer en mevr. Marwitz, dei de leste poar week 'n paar clubjes vörmd harren van jonges en wichter, hebben doar slim veul mit succes had al is 't heur din deur zaikte en goud ook lang nait aaltied mitloopen. Eerst kwammen jonger wichter en jonges, dei volks feesten in Grönnegerlaand in beeld broch- ten: Drei keuningen, Poaske, Pinkster en Sunt Meerten, ieder bod alles even kört tou- üicht deur meneer Marwitz. Veur „olie joar" kwam 'n staf-olie man op 't tooneel, dei Dekker herdocht en vertelde van de tegen sloagen in wereld, ondanks aalle muite, dei hai ('t olie joar) zók geven har om boude' weer in 't rechte spoor te kriegen. Hai hoopte dat zien opvolger 1932 meer gelók hebben zei en dat de Grönnegers en „De Molleboo nen", woar hai groot respect veur har, doar 'n waarkzoam aandail in hebben zeilen. De „Teeroavend" (potverteren van naaikrans), van 'n clubje grootere wichter, was 'n slim oareg ding mit solozang (hail mooi zongen), woarbie de aandere wichter din weer mitnander invöllenaallemoal vers- kes dei op wichter-vezide zongen worden, mit 'r. danske tot slöt, as de jonges kwammen, o.a. de zeuvensprong, dei doarnoa in de zoal nog 'o keer doan wuir mit 'n bult aandere luu d*tbie. Moar dat was nog lang alles nait. D'r kwam nog 'n „Koffie-vezide bie vrouw Kru- ger", 'n soamensproak mit aibals vermoakel- ke dingen; d'r kwammén nog drei zangstók. jes, eerst van vrooleke wichterstudenten en din „De flinke boerinnetjes" en as daarde. „Mien zuster het zeuven vrijers had". Veur dit alles zorgde weer 'n clubje groode wich ter, alles onder laiden van mevr. P. Postmao. Mit de veurzitter har zai nog 'n zangnum mer „Herinnering", dat ook al weer slim in- sluig. Biezunder groot was de laifhebberij veur 't neutenschaiten, eerlieks neutenschaiten: dik en dun, mit 'n zwoare gloazen bal. Veur dansen tusschen de bedrieven deur was hoast gain tied, zoodat 't al haalf twei was veurdat 't aing'ieks goud aan 't dansen tou was. en dou wuiren doar tusschendeur nog weer 'n poar veurdrachten hoUen Tegen drei uur was dizze neijoarsvezide koffie en kouk en „ollewieven" wazzen veur reken van de verainen ofloopen. Aalle luu dei nuigd wazzen, harren 't er over, dat 't zoo'n mooie gezcllege oavend west was. FEESTAVOND VAN HET STILLE STRAND. De vereeniging Het Stille Strand vierde Zaterdagavond haar jaarlijksch winterfeest. Al verscheidene jaren gevoelen de leden de behoefte, althans ééns in het donkere seizoen de vroolijke stemming terug te vinden, die allen bezielde in den zomer. Krijgt die stem ming aan het strand een uitweg in de ruim te, tusschen de muren van het Gulden Vlies blijft ze gevangen en ze wordt niet losgela ten voor de laatste feestganger het gebouw heeft verlaten. De groote uitbreiding van het ledental maakt het vrijwel onmogelijk voor niet-leden om binnen te komen, waardoor de avond wel zeer intiem is geworden. De voorzitter der feestcommissie, de heer P. Langenberg begroette de tot in de verste hoeken der zaal zittende Stille Stranders en in 't bijzonder den beschermheer, den heer Voute van Bergen, en zijn gezin. Al spoedig hadden de gebroeders Haas broek met cabaretliedjes de stemming op de gewenschte hoogte gebracht. Die broeders we zagen er in den loop van den avond nog veel meer op het tooneel hebben zich een reputatie bij het S.S.-publiek veroverd. Overigens doet men bijna alles met eigen krachten en men doet het goed. We kunnen helaas niet allen afzonderlijk vermelden Vee! bijval kregen de Volendammers, met een klompendans op 't eind, en The Pierrot Sin- gers. Een der Pierrots was zooals we ons voorstelden dat de uit den Hemel gevallene moest zijn men weet, dat de legende dien val heeft vastgesteld. De bleeke zwakkeling heeft zich wel bij het moderne leven aange past. Hoe deed deze ons denken aan een zekeren Jaipanschen priester van eenige we ken geleden! Waarmee we maar zeggen wil len, dat ook een amateur-comediant een per soonlijkheid, een stijl, kan bewaren. Diek Slinger droeg een schets van Nono voor Als men niet om éten schrijver of den voorlezer zou willen lachen, dan zou de aan blik van het publiek ons wel anders leeren. Men genoot. De heer Melchert Schuurman, die met zijn band aan het feest de hedendaagsche muzikale kleur gaf, trad vóóï de pauze nog op als solist en, zooals bekend, als kunste naar. Een zekere mate van virtuositeit valt bij het publiek in den smaak. De heer Schuurman weet dat en boeit zijn publiek, al lijkt hij de melodieën niet uit zijn mouw te schudden. We zijn er van overtuigd, jjat hij zulks wel zou doen als het hem gevraagd mocht wor den. Nu „werkt" hij met zijn viool. Hij be sluipt den lessenaar, ontsteelt er de noten aan en zet ze om in de teederste tonen. Een dozijnen malen gehoorde serenade van To- selli laat hij zijn hoorders als nieuw genie ten. Na de pauze zagen wij „De Hand", een griezelige klucht. Inderdaad, wij zagen „de hand" niet met zooveel gelukzaligheid als haar nieuwe bezitter, doch met afgrijzen. De lachlust overwon echter spoedig. Het waren alweer Haasbroeken, die het stuk voordroegen. Na het grif gegeven applaus huldigde de heer Voute de dames Haasbroek met bloemen. 0|p zijn beurt werd den be schermheer een groote foto stormachtige zee in lijst aangeboden. Men hield zich vervolgens een uurtje be zig met een verloting. De voorzitter dankte alle medewerkenden en de firma's die een belangrijke verzame ling verlotingsmateriaal hadden bij^fn ge bracht, zoomede die welke, belangeloos voor de mooie decoratie van het tooneel hadden gezorgd en met een gezellig bal werd her feest besloten. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 17,00 uur licht op. Kie-ke-boe brengt een vervolgversie van de redactrice over de ondeugende Prikjes en A. van der Sluys vertelt van onrust in het ko nijnendorp. Willy Stuurman leert den kleu ters teekenen, er is een papieren kameel als begin van een menagerie en C. Wilkeshuis en S. Franke hebben een paar aardige versjes gepubliceerd. DE DIRECTEUR DER GEMEENTE WERKEN VAN ALKMAAR MAAKT BE KEND, DAT DE BOKKFBRUG MET IN GANG VAN WOENSDAG 27 JANUARI AS. TOT NADERE AANKONDIGING VOOR ALLE RIJ- EN VOETGANGERS VERKEER EN VOOR DE SCHEEPVAART ZAL ZIJN AFGESLOTEN. KERK EN ONTWAPENING. Kerkdiensten ter gelegenheid van de opening der ontwapeningscon ferentie. De Vereeniging voor Volkenbond en Vréde heeft verzocht, om in de gemeenten in ons land waar zulks mogelijk is, de klok ken der kerken te doen luiden op het oogen blik, dat de conferentie begint. Het openings uur op 2 Februari is overigens nog niet bepaald. In het „Weekblad van de Ned. Herv. Kerk" betuigt de Alg. Synodale Commissie haar in stemming met het verzoek van het bestuur van de Ned. afdeeling van den Wereldbond der Kerken, aan de kerkeraden van alle ge meenten, om op den dag, waarop de ontwa peningsconferentie van den Volkenbond aan vangt, 2 Februari, kerkdiensten te houden. De Ned. afdeeling van den Intern. Vrou wenbond voor vrede en vrijheid heeft 112.000 handteekeningen verzameld voor de alge- heele internationale ontwapening. Ze worden naar het hoofdbureau te Genève gezonden. Ds. Kurist te Opperdoes komt voor op het viertal van herv. predikant te Vlis- singen. STOPZETTING TOELATING LEERLINGEN MIDDELBARE KOLONIALE SCHOOL GEVRAAGD. Een vader van een oud-leerling van de Middelb. Koloniale Landbouwschool te De venter schrijft in de „H. Post", dat het hem bekend is, dat van de ruim 200 jongelieden, die in de laatste jaren het einddiploma van genoemde school behaald hebben, nog geen tien er plaats bij een Indische cultuuronder neming hebben kunnen krijgen. Hij neemt aan, dat er tezamen met jonge mannen uit Wageningen, Boskoop, Suikercursus A'dam ongeveer 400 voor Indische culturen bestem de jongelui zijn, die slachtoffers zijn van de malaise. Hieronder zijn nog niet eens begre pen de honderden, die in Indië rondloopen en betere tijden afwachten. De schrijver vraagt, of het geen aanbeve ling verdient te bepalen, dat in de eerste ja ren geen nieuwe leerlingen worden aangeno men. ONDERWIJZERS DIE GRATIS LES GEVEN. Het onderwijs aan de Rijpere Jeugd te Lonneker, dat een dusdanig succes heeft, dat in tal van andere gemeenten Lonneker als voorbeeld werd genomen, wordt door den slechten toestand der gemeentefinanciën met stopzetting bedreigd, nadat het reeds eenigs- zins was ingekrompen. Er bestaat evenwel nog kans, dat het onderwijs wordt voortge zet, daar een groot deel der leerkrachten zich uit liefde voor dit werk bereid heeft ver klaard de lessen gratis te geven. RUSLAND^ STRIJD TEGEN DEN GODSDIENST. Volgens officieele gegevens van het Vati- caan is de r.-k. kerk in Rusland in de jaren na 1917 van dertien millioen leden terugge gaan tot anderhalf a twee millioen. Vóór de revolutie waren er 614 r.-k. kerken open; nu nog slechts 182. Alle zeven seminaria zijn gesloten. Van e acht bisschoppen zijn er nog twee in functie; drie ziin in de gevangenis of tot dwangarbeid veroordeeld. Vroeger waren er 810 priesters; op het oogenblik zijn 110 nog vrij en van 200 weet men, dat ze in de gevangenis zitten. ALG. NED. ZENDINGSCONFERENTIE. De heer L. J. van Wijk, die sinds 44 jaar aan de Alg. Ned. Zendingsconferentie was verbonden, is op zijn verzoek in de vergade ring van Donderdag ontheven van het voor zitterschap. In zijn plaats werd benoemd de vice-voorzitter dr. C. D. Th. baron van Boet- zelaer van Dubbeldam, die de benoeming in beraad heeft gehouden. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in ae rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt Mijnheer de Redacteur! Zou ik U beleefd om een plaatsje mogen verzoeken in Uw blad naar aanleiding van de stukken in de dagbladen over de crisis en het thans bekende geval te Naarden, waar burgemeester, wethouders en raadsleden er allemaal op uittrokken om gelden in te zamelen voor het Crisis-Comité, en ook de Dagorder voor de Marine, waarin voorkomti „de salariskorting is noodzakelijk" en daarbij het rustfg vermaan van den vlootvoogd, 't Zijn allemaal wel goede bedoelingen, maar voor die menschen met kleine salarissen haast ondoenlijk om zich rustig te houden, gezien de hooge salarissen, welke weinig en zeer vele geheel geen verlaging ondergaan. Dit stemt zelfs buitenstaanders (geen ambtenaren) on prettig. Wat zou het er geheel anders uitzien, als men geheel van bovenaf (zelfs vrijwillig) de salarissen ging verlagen. Bijvoorbeeld als H. M. de Koningin, die toch (bekend genoeg) zeer kapitaalkrachtig is, (gedurende de crisis) haar inkomen buiten de Domeimnkomens afstond, zoo ook de ministers hun halve tractement, en alle ande ren hooger gesalarieerden evenzoo; benevens alle gepensioneerden, die inkomens hebben van boven ae 4000 Inkomens beneden de 4000 procentgewijze verminderd. Met dit kapitaal, op deze manier behaald, zou men zeer veel kunnen steunen gedurende de crisis, en er zou onder de minder ge goeden een betere geest zijn. Met dank voor de plaatsing WIJBR. SCHERMERHORN. (Van onze correspondent). Een bezoek bij Cyriel Buysse, op den Molenberg te Deurle. Het geeft steeds een blij gevoel als men zijn motor aanzet en achter het stuur plaats neemt om den weg te kiezen naar een gast vrijen vriend. Wij reden ditmaal voor de krant naar de streek „tusschen Leie en Schelde", de streek van de Laathemsche schilders van Cy riel Buysse, wiens kaartje wij in den zak meedroegen „dat hij ons graag zou ontvan gen". Cyriel Buysse, wiens boeken wij, als kind, verkozen boven grammatica en andere nuttige dingen,' én die wij heimelijk lazen on der de banken van de „studie", omdat wij wisten, dat de leeraar ons alles zou hebben afgenomen „daar het ongeschikte lectuur was vooor de jonge geesten". Van toen af hebben wij Cyriel Buysse een onaantastbare bewon dering toegedragen, de bewondering, die on aantastbare bewondering toegedragen, de be wondering, die onbewust groeit met het ge voel, dat de schrijver een nieuw inzicht geeft in wat door natuurdronken dichters en schrij vers hopeloos werd vergeten en nochtans de hoogste menschelijkheid zelf was. Cyriel Buysse opende ons de deur naar een werke lijkheid waarop anderen zich blind staarden, een werkelijkheid, die hij niet beleefde als een apostel, maar als de onafhankelijke schrijver, die scherp ziet wat in het 'even van zijn volk een dramatische beteekenis krijgt en het voelt als datgene wat hij naar de ziel wil tasten. Cyriel Buysse is in Nederland bekend. Hij is de eenige Vlaamsche auteur, die in het jaarboek van de Vlaamsche letterkundigen staat vermeld als wonende 's winters in Den Haag en in den zomer te Deurle, bij Gent. Een aristocraat van den geest verwant met de Gentsche burgerij. „In den zomer te Deurle" is niet heelemaal juist, whnt te Deurle heeft hij eigenlijk zijn „werkkot", zoo als 'n Vlaming dat wel noemen zou, terwijl z'n woning op een vijftal kilometer verder ligt, te Afsnee, een schilderachtig gelegen kasteel aan de Leie het „Maison-Rose een oud verblijf van Gentsche monniken. En „werkkot" is dan weer een wijze van spreken. Het is een plaats, die iedereen in de streek kent, van het geringste koeboertje tot den best gestelden burger. Als wij onzen wagen den zijweg opstuurden naar het dorp, een tiental kilometer voorbij Gent, en wij even de plaats moesten vragen aan een kalm op stappenden boer, krulden zijn lippen dade'ijk in een sympathieken glimlach en hoorden wij het: De schrijver woont ginds aan den mo len, op den berg. En wij drukten wat harder op de gaspedaal. Het „kot" is een schitteren de werkgelegenheid voor wie rustig wil zit ten boven alle menschelijke stoornis verheven, midden lucht en licht, met een wijden hori zon voor en achter en op zij, te midden van een prachtige streek, waar de „golden rivier door kronkelt. Wij voelden rondom ons een gelukkige stilte toen wij den chauffeur volg den door het vier hektaren gre ote park, waar in het „kot" is gebouwd. Eerst een molen langs èn wat verder verheft zich de werkka mer van Buvsse, waar reeds zooveel boeken werden geschreven die de Vlaamsche letter kunde hebben verriikt. Boven de boomen uit, op stevige pa'en, als een voorzorgsmaatregel tegen overstroomingen, verscheidene meters boven den grond, staat het gebouwtje. En wij beklimmen de steile trap. Boven is het deurtje geopend en wacht ons een vriendelijk gastheer. Wii zagen Buysse de laatste maal te Brus sel, toen zijn zeventigste verjaardag werd gevierd met een huldiging, waarbij alle kunstkringen van de hoofdsad zich hadden aangesloten. Maar hier is hij in zijn waar domein, het domein van zijn werk. Hier is het waar ik altijd heb gewerkt. laat hij ons kennis maken. Het is een een voudige p.aats. In het midden een tafeltje met boeken. Vlak achter den stoel een veldbed. Een paar kasten, enkele zetels, eenige schil derijen en teekeningen van Claus en boven het bed, een briefje van Emile Zola, door den grooten Franschen naturalist gestuurd aan de nu overleden dochter van den kunste naar. Er is ook een keukentje. Verder niets. Sober maar keurig. Hier is geestescoacen- tratie geen ijdel woord Hier troont de kunste naar. Buysse is zwijgzaam. Hij spreekt niet graag over zich zelf. Ik sta onder dokters behandeling, deelt hij ons mede. Schrijven is mij een benoefte geworden en thans is mij de grootste rust geboden. Ik kan moeilijk schrijven. Mijn han den hebben steeds kou. Ik mag niets doen, nauwelijks wat lezen. Maar lezen doe ik toch. Ik heb eigenlijk nu maar eerst tijd om te lezen. Vroeger werkte ik. Ik ontdek zelfs veel. U schrijft toch nog? Jawel, óf liever ik heb tot voor enkelen tijd nog geregeld geschreven Een tooneel- stuk, dat „Andere Tijden" heet en dat eenigs- zins een tegenhanger is van „Het Gezin van Paemel en een roman „Twee Werelden", die speelt in Vlaanderen en Amerika. Er zijn zooveel Vlamingen geweest, die in Amerika getracht hebben een nieuw vaderland te vinden. Het is een onderwerp, dat ik met geestdrift heb behandeld. Ik heb ingespannen gewerkt en dat heeft mij vermoeid. Ik ben overwerkt. Het boek verschijnt bij de uitgeve rij Rysse'.berghe en Rombout te Gent. Uw eerste werken werden uitgegeven in Nederland. Inderdaad. Maar ik getroost mij liever een opoffering om nader bij ons volk te komen. Wijlen de Nederlandsche uitgever Van Dishoeck was mijn uitgever en hij neeft veel gedaan om Vlaamsch werk in Neder land bekend te maken. Maar in Nederland uitgegeven boeken zijn zoo duur voor onze menschen en daarom heb ik de uitgave in Vlaanderen laten bezorgen. Terwijl de schrijver spreekt denken wij er aan, dat van dit werk veel is te verwachten. Buysse bezit een scherpen observatiegeest en is herhaaldelijk in Amerika geweest, waar hij de vele Vlaamsche landverhuizers, die er over twee groote weekbladen beschikken, aan het werk heeft gezien Het is op zijn eerste reis naar Amerika, toen hij als zoon van een industriëel naar de nieuwe wereld was gereisd, dat hij zijn eerste novelle schreef uit heimwee. Een Vlaamsch-Amerikaansche roman van Buysse stemt vol blijde verwach ting. En u schrijf! alles met de hand? Ja. Ik kan mij niet voorstellen, dat iemand zijn gedachten kan concentreeren bij het getik van een machine en dicteeren gaat ook niet. Zoo ben ik op het oogenblik tot wer keloosheid verplicht. Hoe staat u zelf tegenover uw werk? Men heeft u soms verweten, dat u te sombere drama's schilderde Buysse glimlacht even. Ik heb schrijven steeds als een behoefte gevoeld. En wat ik heb geschreven zag ik niet anders. Een schrijver doet zich geen geweld aan. Wat denkt u over de Vlaamsche roman kunst van thans? Buysse voelt zich geen criticus. Er zijn schoone beloften, meent hij. Het wordt reeds laat en wij willen onzen gastheer niet vermoeien. Wij gaan samen nog even toeren in het park, een mooi domein. Ik moet laten kappen, zegt Buysse, want ik zou hier wel in een wildernis ver groeien. Er liggen enkele boompjes geveld. Takken worden afgezaagd. Wij stappen pra tend langs de schilderachtige wegeltjes. En weldra zitten wij weer in de auto, op de teiugreis Niet zonder eerst nog te Afsnee te ziin afgestapt, in „Lt Maison Rose" waar de pakken gereed staan om naar de Nederland sche hofstad te verhuizen. Buysse is een kunstenaar. Zijn werk is steeds opgegaan langs een stijgende lijn, rustig, voldragen. Hij is een vriendelijke gastheer Hopen wij, dat hij nog jaren in ons midden blijven en moge be'even hoe gaande weg Vlaanderen „Andere Tijden" kent. ALKMAAR, 25 Jan. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als vo gt: 50 Vette koeien 130—270; 5 Vette kalveren 4070, vette kalveren p. K.G. 0.701: 28 Nuchtere kalv., slacht 820; 566 Vette varkens (zware) per K.G. 3235 cent en Zouter 28 cent p. K.G Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Jan. '32. Langendijker Groentenveiling. 30000 K G. Roode Kool le s. 0.601.50, doorschot 0.600.90; 28500 K.G. Gele Kool le s. 0.601.30; 27000 K.G. Deensche Witte Kool 0.80—1.30; 120C0 K.G. Uien, Uien 88.60, Grove Uien 7.307.60 en Drielingen 8.408.80, alles p. 100 K.G NOORDSCHARWOUDE, 23 Jan. 1932. 23800 K.G. Uien, Drielingen 8.208.90, Uien 8.20—8.60, Grove Uien 7.10 7.70; Kleine Peen 1.40; 825 K.G. Peen 3.30; 3500 K.G. Kroten 0.902.60; 125800 K.G. Roode Kool 0.60—1.60, doorschot 0.60—1.40; 69000 K.G. Deen sche Witte Kool 0.801.50, doorschot 0.60123800 K.G. Gele Kool 0,70 1.40, doorschot 0.601; 45 K.G. Spruitkool 1.30, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN 23 Jan. 1932. Roo de Kool les 0.601.50, 2e s. 0.60 0.90; Gele Kool le s. ƒ0.60—/ 1.30, 2e s. 0.60—0.70; Witte Kool le s. 0.60— 1.50 en 2e s. 60—70 cent; Drielingen 7.908.30; Uien 8.408.80; Grove Uien 7.307.60. Aanvoer: 25475 K.G. Roode Kool; 7925 K.G. Gele Kool; 11500 K.G. Witte Kool; 6000 K.G. Uien. ZWAAG, 22 Jan. 1932. Veiling Bangert en Omstreken". Winterjan 11—15.70; Comtes 19—20; Brabander 10.80— 13; Goudreinette 10—20; Present v. Engeland 12—24; Zoete apjjelen 8 20; Spruiten 3.50—3; Uien 5.10— 6.30; Witlof 5-ƒ 9; Wortelen 2.50- ƒ11. Den 30sten Januari hopen onze geliefde Ouders, Behuwd- en Groot ouder* •n hunne 40-jarige Echtvereeniging in stilte te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oudorp, Heerenweg B 40. Op den 7en Februari a.s. hopen onzegeliefde Ouders en Grootouders en hunne 35-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, en kleinkinderen. Heden overleed te Groningen onze beste Zwager, de heer Ontvanger der gemeente Opsterland. L. VAN DER VEGT H. v. d. VEGT-Twisk. Alkmaar, 23 Januari 1932. Heden overleed, zacht en kalm, onze beste Vader, Zwager, Oom, Behuwd-oom en Vriend, de Heer G. DIRKMAAT, Wedn. van Cornelia Groot, in den ouderdom van ruim 78 jaar. Familie DIRKMAAT. GROOT. fSCHERMERHORN. Opmeer, 20 Januari 1932. Ondergeteekende betuigt, mede namens de familie, ziju hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, dezer dagen onder vonden. J. HEEP, Pred. Stompetoren, 25 Jan. 1932. Voor t. we deelneming, betoond bij het overlijden van onzen besten Man en Vader, den Heer JAN HENDRIK PIEPENBROEK, betuigen wij onzen hartelijken dank Uit aller naam G.PIEPENBROEK-v.d. Bürca. Alkmaar, Januari 1932. Hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, betoond bjj de herdenking van ons 40-jarig Huwelijksfeest. A. SCHOONEWIL. A. SCHOONEWIL—Hei». Bij vonnis der Arr. Rechtbank te Alkmaar dd. 21 Januari 1932, is in staat van faillissement ver klaard AART ADRIAAN SCHOU TEN, timmerman-aannemer, wonen de te Anna Paulowna, met benoe ming van den E.A. Heer Mr. H. M. FKUIN tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. B. W. C. DWARS, Koepoonsweg 86, Hoorn, De Curator in het faillissement van P. J. PRINS, Perronstraat 15, Alkmaar, brengt ter kennis, dat de lijst der voorloopig erkende schuldvorderingen heden, den 25sten Januari, ter Griffie der Arrondisse- ments-Rechtbank is gedeponeerd, om aldaar gedurende 7, aan de verificatie vooratgaande dagen, kosteloos ter inzage te liggen. De verificatievergadering zal plaats hebben op Woensdag 3 Februari, des voormiddag te 10.30, in het Gerechtsgebouw, Geester singel te Alkmaar. De Curator, Mr. P. S. WINKEL. Stationsweg 23, Alkmaar. Bij vonnis van de Arrondisse ment s-Recht bank te Alkmaar d.d. 21 Januari 1932 is DIRK VAN DER WERF, Rijwielhersteller, wonende te Egmond aan Zee, in s'aat van faillissement verklaard met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. KRABBE tot Rechter-Com missaris en van ondergeteekende tot curator. Mr. E. H. J. WYNNE, Curator. Alkmaar, 23 Januari 1932. Ritsevoort 2. Wegens slagen van leerlingen bij de laatst gehouden practijk examens heeft ondergeteekende weder eenige uren beschikbaar. Leeraar Boekhouden* Bierkade H.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3