JledïtsioAen WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN HEILOO. Kg.; kopersulphaat 372 Kg.; kalkmergel 10200 Kg.; koolkragen 55000 stuks; mancen 1107 stuks; erwtenruiters 80 stuks; turf- strooisel 485 baal, anthraciet 63387 Kg.. De omzet was iets minder dan het voorgaande jaar. De heer Slotemaker ontving dank en applaus voor zijn keurig jaarverslag. De be stuursverkiezing gaf tot uitslag dat het aftre dend lid de heer P. Zwetsman met bijna al- gemeene stemmen werd herkozen evenzoo het plaatsvervangend bestuur de heeren D. de Waal, Jb. Brouwer en Jb. W. Boldewijn. Al len namen hun benoeming aan. Salaris en presentiegeldenbestuur ondergingen geen verandering. Het bestuursvoorstel om de kunstmest die niet over het pakhuis gaat te gen lageren prijs a contant te verkoopen werd na eenige besprekingen goedgekeurd De credietverleenmg met 20 té verlagen, omdat de kunstmestprijzen lager worden, •rerd met algemeene stemmen aangenomen De beoordeeling der credietwaardigheid der leden door het bestuur, lokte eenige bespre king uit. De voorzitter achtte dit noodig als veiligheidsmaatregel voor de vereeniging, voor de kwade posten. De heer Mulder acht te het beter van de kwade posten af te schrijven. Zij zullen niet alle weg zijn. Het deed spreker leed dat 't op de agenda staat. De heer C. Prins merkte op: „wie is er be den credietwaardig", maar achtte voorzich tigheid noodig. De heer Jb. Otto achtte het noodig. Hij kon zich indenken, dat het be stuur in deze dekking zocht bij de leden. Er zijn wel eens maatregelen noodig. De voor zitter beantwoordde de sprekers en hoopte dat hij er niet veel over behoefde te zeggen. Het ls moeilijk in deze om namen te noemen. Bij zitten en opstaan werd met groote meer derheid het bestuursvoorstel aangenomen. De heer Mulder dankte de bestuursleden die tegengestemd hadden. Bij de rondvraag wees de heer S. Akerboom er op, dat pota bordu- laise voor he{ sproeien der aardappelen waardeloos is en achtte kopersulphaat beter. Dezelfde spreker achtte het gewenscht een filmavond te houden over bemesting hetwelk bij genoegzame deelname gratis door de far- ben-industrie kan gegeven worden. Hij acht te dit leerzaam. De voorzitter wees hierbij op de boekjes, die worden uitgegeven, maar het bestuur zal het in de eerstkomende ver gadering in behandeling nemen. De heer Akerboom besprak het aankoopen van pootaardappelen, doch de voorzitter achtte zich niet voldoende terzake kundig om daar op in te gaan. De heer M. Mulder be sprak het gezamenlijk sproeien der aardap pelen met een machine ter voorkoming van ziekte. De heer P. Lammerschaag had van zulke machines kennis genomen maar achtte die hier in het losse land moeilijk bruikbaar. De voorzitter achtte het de beste manier dat elk de ruggesproeier gebruikt. De akkers zijn hier niet zoo groot en dan is men het spoe digst klaar. Hierna sluiting met dank voor de prettige samenwerking op dezen avond. In de hierna gehouden bestuursvergade ring werd de heer P. Zwetsman met alge meene stemmen herkozen als voorzitter. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer Groot alhier een algemeene vergadering gehouden van het onderling ondersteunings fonds bij ziekte en de vereeniging ziekenhuis- verpleging. De voorzitter, de heer C. Beets, opende de vergadering met een woord van welkom en sprak zijn vreugde uit over de belangrijke opkomst (67 leden) en hoopte, dat deze avond weder het zijne zal bijdragen voor den bloei der vereeniging. Vervolgens deelde spreker mede, dat het bestuurslid Bregman gedurende 25 jaar deze functie heeft bekleed en bood den jubilaris namens het bestuur een azalia aan. (Ap plaus). De heer Bregman dankte het bestuur voor deze hulde. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat op verzoek van B. en W. aan de gemeente 2000 kasgeld is geleend tegen de noodige rente. De heer A. Zeeuw vroeg, wie er voor in staat als een ziekte uitbreekt, waarop de voorzitter zeide, dat nog voldoende reserve aanwezig is. Blijkens het verslag van den penning meester bedroegen de ontvangsten over 1931 2622.53, de uitgaven 2551.07, saldo in kasF 71.46 en saldo op de Boerenleenbank 7872,39, totaal 7943,43. Het saldo der rekening over 1931 bedroeg 69.69. De heer F. Groot deelde mede, dat de raad van toezicht deze rekening heeft nage zien en in orde bevonden en adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. Uit het jaarverslag bleek, dat 4 bestuurs- en 1 algemeene vergadering werden gehou den. Ingeschreven werden 2 nieuwe leden; door vertrek, bedanken- en overlijden vielen af 6 leden; het ledental op 31 Dec. 1.1. be droeg 187. Aan 72 personen werd uitkeering verstrekt over 1380 ziekendagen. Vervolgens kwam in bespreking een voor stel van het bestuur tot reglementwijziging. De voorzitter las het nieuwe reglement voer en vroeg wie hierover het woord ver langde. De heer Brouwer zeide, dat volgens dit reglement het bestuur kasgelden moet beleg gen bij de Boerenleenbank, en dus zonder toestemming van de algemeene vergadering geen 2000 bij de gemeente had mogen be leggen. De voorzitter gaf toe, dat in strijd met het reglement is gehandeld, doch het bestuur heeft in zijn geheel deze belegging goed ge vonden en meende, dat de algemeene verga dering er wel mee accoord zou gaan. Spre ker vroeg, wat het bestuur moet doen, indien dit geval zich weer voordoet en wees er op, dat aan het houden eener algemeene verga dering kosten zijn verbonden. De vergadering ging er mede accoord, dat belegging bij de gemeente plaats heeft De heer J Nieuwenburg zag gaarne, dat de m het reglement genoemde 3 wachtdagen vervallen. De voorzitter zeide, dat dit een ingrijpende wijziging is, doch voelde er wel iets voor dit voor 1932 toe te staan. De heer M. Muis zou het liever doorloo pend hebben, waarop de heer Hart ernstig waarschuwde tegen het doen vervallen der wachtdagen in het reglement, hetgeen in de hand zou werken het narasiteeren op de zie kenkas. Besloten werd voor het jaar 1932 de wachtdagen te doen vervallen. Het reglement werd hierop overeenkomstig de aanbieding vastgesteld. Aan de orde was een voorstel van het be stuur een bijdrage te verleenen aan het Witte Kruis voor t.b.c.-bestrijding en het uitzenden van kinderen indien dit noodig is. Goedgevonden. De heer M. Mulder, voorzitter van het Witte Kruis, dankte voor deze toezegging en deelde mede, dat het geld noodig is voor ver pleging van Jb. Haringhuizen in een sana torium. Bij de hierop volgende bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden C. Beets, C. Berkman en Jb. Boon Jnz. herkozen. De heeren C. Beets en C. Bregman nemen deze benoeming weder aan. Het andere lid was niet aanwezig. Op voorstel van het bestuur werd besloten het bodeloon ongewijzigd te laten. De voorzitter deelde mede, dat de bode altijd zijn best doet en het bestuur ten volle over hem tevreden is. Bij de rondvraag verzocht de heer P. Mul der Pz. inlichting over de uitkeering voor vaste arbeiders. De voorzitter zeide, dat niet meer wordt uitgekeerd dan het hoogst verzekerde bedrag, waarop de heer Mulder opmerkte, dat de zelfstandige werker dan meer voordeel heeft als de arbeiders, waartegen de heer Hart aanvoerde, dat de werkgever der eerste week moet aanvallen tot het volle loon. De heer O. Otto vroeg of het niet moge lijk is de inning der contributie voor drie maanden op te schorten, in verband met de hooge reserve, die er is. De voorzitter vond geen vrijheid op dit voorstel in te gaan. De penningmeester bracht verschillende bezwaren naar voren. De heer Mulder meende, dat dit voorstel wel als crisis-maatregel kan worden aange nomen, doch de voorzitter wees er op, dat een voorstel 14 dagen voor de vergadering schriftelijk moet worden ingediend. De heer Hart achtte dit ook een ingrijpend voorstel, doch achtte het beter, dat de alge meene vergadering nu een beslissing neemt, omdat anders het bestuur zou moeten beoor- deelen of iemand al dan niet in staat is om te betalen en dit zeer moeilijk is. Na eenige onderlinge bespreking tusschen de bestuursleden nam het bestuur het voor stel over en werd besloten vanaf 1 Februari as. gedurende 3 maanden geen contributie te hebben. Hierna volgde de vergadering van zieken- huis-verpleging. Uit het jaarverslag bleek, dat 17 patiënten werden verpleegd, gedurende 246 verpleeg- dagen. Op 31 Dec. 1.1. bedroeg het aantal leden 736 betalende en 31 niet betalende. Ge houden werden 4 bestuurs- en 1 algemeene vergadering. Blijkens de rekening van den penningmees ter bedroegen de ontvangsten 1392.37 en de uitgaven 1393.66, nadeelig saldo 1.29, terwijl op de Boerenleenbank is geplaatst 117.74, rente over 193-1 0.66, totaal 118.40. De heer F. Groot deelde als lid van den raad van toezicht mede, dat de rekening is nagezien en in orde bevonden en adviseerde tot goedkeuring. Aldus besloten. De kosten per lid per week bedroegen 3.8 cent. Hierna kwam in behandeling een voorste! van het bestuur tot aanvulling van art. 8 om geen leden boven 50 jaar toe te laten, als alleen personen die uit een ander gemeente komen, waar zij aangesloten waren bij_ de Federatie van Ziekenhuisverpleging. Hiertegen voerde de heer P. van Esseveld aan, dat volgens het Reglement het hoofd van het gezin lid moet zijn en het dus voor kan komen, dat iemand in een andere ge meente niet aangesloten kon zijn, omdat daar geen vereeniging was en hier ook niet omdat hij 50 jaar is, terwijl zijn vrouw nog geen 50 jaar is en er misschien ook kinderen zijn, die dan niet verzekerd kunnen worden, omdat de vader boven 50 jaar is. Na bespreking werd besloten dergelijke gevallen op zichzelf te behandelen. Het aftredend lid J. Kooij werd bij accla matie herkozen en nam deze benoeming weder aan. Bij de rondvraag stelde de heer Hart nog voor om art. 6 van het Reglement, waarin thans wordt gesproken van boekjaar, daar voor in de plaats te lezen 52 achtereenvol gende weken. Nu kan het voorkomen, dat een lid b.v. begin December in het ziekenhuis moet en dan moet worden betaald 4 weken en met 1 Januari beginnen opnieuw de 42 dagen te loopen. Dit is met ae voorgestelde wijziging niet mogelijk. De heer Middelbeek zeide, dat een ver zekerde recht heeft op weer 42 dagen ver- pleegkosten na een maand herstel en vroeg, wie het herstel vaststelt. De heer Hart zeide, dat het bestuur thans moet beoordeelen of iemand is hersteld, daar de geneesheeren geen verklaringen afgeven, en wees daarbij op de moeilijkheden, die hier uit voorvloeien, waarom een vorig jaar reeds werd voorgesteld geen zenuwpatiënten als leden op te nemen. Na nog eenige bespreking over dit punt werd overeenkomstig het voor stel van den heer Hart besloten. BERGEN, De V.V.V. organiseert Vrijdag in De Rustende Jager een bijzönderen avond. De folklorist D. J. van der Ven zal dan de door hem samengestelde film „Neerlands Volks leven in den oogsttijd" vertoonen en 'n toe lichting op deze film geven. Mevr. Dr. E. van der Venten Bensel zal aan den vleugel de door Prof. Jul. Röntgen verzorgde muzi kale illustratie vertolken. Voor den oogstfilm wordt de film ver toont van de feesten te Bergen aan Zee tij dens het 25-jarig bestaan van de badplaats. Het mooie in deze film is vooral het kin derfeest, doch ook de revue, de auto-vlaggen- rit en de tentoonstelling worden daarin weer levendig.. De oogstfilm bestaat uit zes afdeelingen en behoort tot de beste films op folkloris tisch gebied. De heer v. d. Ven mocht voor de samen stelling van de film internationale waardee ring ondervinden en smaakte de voldoening, dat op het congres voor Volkskunst van den Volkenbond de wenschelijkheid werd uitge sproken om dergelijke films uit te wisselen. Men maakt in deze film kennis met de oogstfeesten in de verschillende oögstgebrui- ken in ons land, die deels verloren zijn ge gaan en deels nog in eere worden gehouden. Het vorig jaar vertoonde de heer v. d. Ven eveneens voor de V.V.V. de door hem samengestelde Zuiderzeefilm. Het toen be haalde succes was voor het bestuur aanlei ding om hem ook uit te noodigen de oogst film te vertoonen. Men verzuime niet dezen zeldzaam mooien avond, die door cie V.V.V. georganiseerd wordt om ook in den winter aan de leden een cultureele ontspanning te geven, bij te wonen. Reeds een viertal weken, zijn een 25-tal werkloozen aan den Bergerweg voor de ver breeding van den weg te werk gesteld. Het werk bestaat in het dichtgooien van een aan den weg grenzende sloot, het maken van een nieuwe, in grondverplaatsen en in het afdek ken van den grond met zooden. Het werk wordt uitgevoerd onder leiding van opzich ters van de Heidemaatschappij, die ook in den Wieringermeerpolder dergelijk werk uit voerden. Het werk wordt aan de arbeiders in ploe gen per M3 uitbesteed tegen een bedrag van 38 ct. per M3. In de week van 9 tot 15 Januari, toen men den grond zonder te kruien in de sloot kon gooien kon daarmede met hard werken nog 44.5 cent per uur gehaald worden. In de week van 15 tot 22 Januari, teen de grond al over eenige afstand gekruid moest wor den bedroeg het uurloon slechts 34 cent, ter wijl in de afgeloopen week toen er meer dan 50 M. mee gekruid moest worden, een groep niet hooger kon komen dan 32 ct. per uur, zoodat de arbeiders met 12.88 naar huis moesten, terwijl tewerkgestelden die geen aanbesteed werk hadden en dus niet zoo hard behoefden te werken met 16.80 naar huis gingen. Gistermiddag kwam het hierdoor tot een conflict met de opzichters en eenige arbei ders begaven zich naar het raadhuis om den burgemeester met hun grieven in kennis te stellen. Zij stelden zich daarbij op het stand punt. dat aan hen. wanneer zij met hard werken in taakwerk niet boven het loon van 40 cent in werkverschaffing konden komen, toch in ieder geval dit uurloon behoorde te worden uitbetaald. De burgemeester zegde een onderzoek naar de grieven toe. Naar de arbeiders ons mededeelden gaf de te werkstelling aan de vergrooting van de begraafplaats, waar het werk veel lichter is. geen aanleiding tot ontevredenheid, aange zien daar het uurloon wel gehaald kon worden. De arbeiders, die wij spraken, betreurden het voorts, dat het n:et mogelijk was Bergen- sche werkloozen in de duinen van het Staats- boschbeheer te werk te stellen, aangezien al thans in dit lichtere werk nog 15 per week kon worden verdiend. LTMMEV. In café Zomervreugd vergaderde de Limmer burgerwacht onder presidium van burgemeester Nieuwenhuissen. Bij de opening wees spr. op de ernstige tijdsomstandigheden en sprak den wensch uit, dat de burgerwacht nooit daadwerkelijk behoeft op te treden. Spr. heette allen wel kom, inzonderheid den heer Haremaker uit Alkmaar. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten waren 443.02. de uitgaven 397.57 en het saldo 45.45. Van de geldleening werden uitgeloot de nr. 6, 17, 27 en 50. Aan de heeren J. Metse laar, S. Admiraal, C. Weijers, P. Pepping en P. Kraakman werden diploma's uitgereikt. Aan 31 deelnemers werden prijzen, bestaan de uit luxe voorwerpen, uitgereikt, welke prij zen door de burgerij waren geschonken. Na behandeling van huishoudelijke zaken sprak de heer Haremaker nog een opwekkend woord, waarbij hij het ontstaan der burger wacht in 1918 uiteenzette en het verloop tot heden. Wij moeten, aldus spreker, het gezag hoog houden en schouder aan schouder staan en paraat zijn als men het gezag in de uitoefening van zijn moeilijke taak wil be moeilijken. Daarna sluiting. Op de vraag van een der aanwezigen, wat de gevolgen zouden zijn, wanneer er hier stand dorp en zich gelukkig achtte in de 'amilie t* worden opgenomen Ook memoreerde spr noc even het overlijden van zijn vader gewezen eventueel een chr. school zou tot ouinu - komen, antwoordde de heer Heijt, dat dan ^«neestler_v_an Ho_ogwoud een aantal leerlingen de openbare school Vrijdagavond had in het gebouw voor Kunst en Sport een ouderavond plaats van de O.L. school. Vele ouders hadden aan de uitnoodiging tegenwoordig te zijn gehoor gegeven, zoo dat de zaal goed bezet was. De oudercom missie had alles gedaan om het voor de aan wezigen zoo gezellig mogelijk te maken. Nadat het hoofd der school allen harte lijk welkom geheeten had, kreeg de voorzit ter van de oudercommissie het woord tot het doen van eenige mededeelingen. Jammer was dat de politiek naar voren kwam wat natuurlijk afbreuk doet aan dergelijke bij eenkomsten. Een der ouders merkte op, dat hij daarvoor niet gekomen was. zou verlaten, zoodat de klassen dan eenigszins kleiner zouden worden. De op te richten school zou een prutsschooltje wor den, daar er hoogstens twee leerkrachten voor zouden komen, misschien zelfs maar één. Zoo iets was natuurlijk niet in het be lang van het onderwijs, waaraan in den te- genwoordigen tijd in de maatschappij hooge eischen gesteld werden. Daar het inmiddels te laat geworden was voor den heer Heijt om zijn onderwerp „De taak van de Oudercommissie" te behandelen, besloot de voorzitter der oudercommissie dezen avond met het vertoonen van ver schillende kiekjes door middel van de pro jectielantaarn van een „Reis naar Indië". Doordat het inmiddels 11 uur geworden was ging men, niettegenstaande vertooning nog niet geëindigd was, uiteen, met de be lofte dat er spoedig een spreker zal komen, die het zal opnemen voor de belangen van de openbare school. De W ARMENHUIZEN. De R.K. Middenstandsvereeniging Hanze, afd. Warmenhuizen, hield dezer da gen hare eerste ledenvergadering. Er was veel belangstelling, zoowel van de zijde van de leden als van de niet-leden. Mede waren aanwezig de geestelijke adviseur, kapelaan Witteman, en de heer Mol van het hoofdbe stuur. De voorzitter, de heer W. Bakker, opende deze eerste vergadering op de ge bruikelijke wijze en heette allen hartelijk welkom. Bij de mededeelingen werd de vergadering bekend gemaakt, dab door het bestuur een schrijven was gericht aan het plaatselijke Crisiscomité*waarin wordt verzocht een zoo danige maatregel te willen nemen, dat de steuntrekkers van het Comité de ontvangen steun (geldelijke steun) in Warmenhuizen zouden besteden en niet de zakenmenschen van elders begunstigen. Door den secretaris werd medegedeeld, dat op dit schrijven nog geen antwoord was ontvangen, doch z.i. was het bijna zeker, dat het comité aan het verzoek zal voldoen. Eveneens is een schrij ven gericht aan het college van B. en W. van de gem. Warmenhuizen, waarin officieel de mededeeling werd gedaan van de oprich ting dezer afdeel ing. Zooals het bestuur van de afdeeling voor stelde werd besloten de statuten vast te stel len en op te sturen. De voorgestelde bepalingen van het huis houdelijk reglement werden hierna door de vergadering goedgekeurd en vastgesteld. De voorzitter achtte het wenschelijk, dat door eenige personen de niet-leden persoon lijk te bezoeken en vroeg of in de vergadering nog leden zijn die een wijk op zich zouden willen nemen. Hiervoor bestond geen animo. Besloten werd ten slotte, dat dit door het be stuur ter hand genomen zal worden. De voorzitter stelde hierna aan de niet-leden de vraag of zij thans wilden overgaan tot toe- tred.ng. Naar aanleiding hiervan ontstond een levendig debat tusschen enkele niet-leden en den heer Mol en wel wat betreft het con tributie-vraagstuk. Op meesterlijke wijze heeft de heer Mol zich van zijn taak gekwe ten. Het succes bleef dan ook niet uit. Negen personen gaven zich als lid op. zoodat deze afdeeling thans bestaat uit 24 leden. Bij de rondvraag werd de wenschelijkheid naar voren gebracht om ten spoedigste te vergaderen aangaande de winkelsluitings wet en tevens om te vergaderen om het cre- dietwezen nader onder de oogen te zien. Het bestuur zou dit overwegen. Hierna sluiting. NIEUWE NIEDORP. De receptie van den nieuwen burgemeester. Bji dTe receptie gehouden in de zaal van de Wed. J. Peetoom te Nieuwe Niedorp waren circa honderd vijftig man te samen gekomen die hadden gehoor gegeven aan de oproeping tot de te houden receptie van den nieuw be noemde burgemeester P. Pluister te Nieuwe Niedorp. Hoewel het de bedoeling was van den nieuw benoemden burgemeester om deze re ceptie zoo eenvoudig mogelijk te doen plaats vinden zulks in verband met het plotseling overlijden van den vorigen burgemeester X* Visser, waren toch verschillende bloemstuk ken geschonken, waaronder een van het g° meentebestuur van Nieuwe Niedorp. Nadat allen iets op de gezondheid van den nieuw benoemden burgemeester hadden gedronken, werd door tusschenkoinst van C. 9',°° lld ^an het fanfarecorps „Excelsior" aldaar aan de aanwezigen ge egenheid gege- t'e spreken6"* ,ieno€mden burgemeester toe Allereerst sprak de heer D Breebaart a s schoonzoon van burgemeester Pluister die zijn a.s. schoonvader feliciteerde met zijn be noeming tot burgemeester van Nieuwe Nie Hierna nam burgemeester Koster van Winkel het woord. Spr. feliciteerde den bur gemeester en diens familieleden en hoopte dan ook, waar zij beiden zitting hadden in het gem schappe ijk gasbedrijf, dat de verhouding mocht blijven bestaan zooal» dat met zijn voorganger A. Visser was geweest. De tijden zijn zwaar voor het bedrijf maar ook voor de geheele wereld. De critiekcn en de crisis zul len ons in groote mate deelachtig worden. Hierna volgde mr Breebaa~t, burgemees ter van Callantsoog: Spr. sloot zich bij zijn voorganger aan en feliciteerde ook met ie benoeming. Het deed hem genoegen dath de heer Pluister ook lid was geworden v. d. ?ond van burgemeesters, secretarissen en overige gemeente-ambtenaren in dit kanton, hetwelk zeer zeker m dezen tijd tot het houden van verschillende besprekin gen en ontwikkeling noodig was Veel werden de ambtenaren den laatsten tijd aangevallen en dan werd er wel eens weer gezegd: „Hij is de gemeente uit", doch de belangen van de gemeente dienen door ons zoowel binnen de gemeente als Jaarbuiten, o.a. in Haarlem en den Haag, behartigd te worden. Hierna sprak burgemeester K Breebaart van Barsingerhorn, die ook den burgemeester feliciteerde met zijn benoeming, en memoreer de het tot stand komen van den destructor, van welk bestuu'- de heer Pluister deel uit maakt. Laatste spr. was de burgemeester van Hoog woud, de heer Hoogeboom, die o.a. ter sprake bracht dat er een zekere kwestie was tusschen beide gemeentebesturen. Spr. vermeende echter dat dit wel terecht zou komen en de goede verstandhouding tusschen beide gemeentebestu-en stand zou houden De heer C. Groot, lid van het fanfarecorps „Excelsior", sprak den wensch uit, dat de heer P'uister veel voor het vereenigingsleven zou doen. Hierna bedankte de burgemeester de ver- schillende sprekers. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR Zitting van Vrijdag 22 Jan. (Vervolg WAARSCHUWING VOOR WIELRIJ DERS MET VERBLINDENDE VERLICHTING. Artikel 22 moto"- en rijwielwet zal worden toegepast! Een 22-jarige smidsknecht uit Scher- merhorn stond terecht op grond van het feit, dat hij in den avond van 4 October per rijwiel had gereden en gebruik ge maakt van een lantaarn met verblin dende verlichting waarvan een automo bilist veel last had ondervonden. De ver dachte beweerde, dat jongens aan zijn lamp hadnen gepeuterd doch dit kon niet beletten dat hij werd veroordeeld tot 4 boete of 4 dagen hechtenis. Bij volgende gevallen zal echter deze straf worden verzwaard. Wielrijders mogen zich dat voor gezegd houden. DE MAN WIST OOK NIET WAT HIJ ER MEE DOiSN MOEST. De heer M. van D., reiziger te Alk maar, bekwam in den avond van 2 De cember een ernstig defect aan zijn auto en moest deze op den Helderschen weg achterlaten. Hij gaf zijn garagehouder last het verlamde vehikel weg te halen, doch vóór zulks plaats had, werd tegen den eigemar procesverbaal opgemaakt, omdat hij het verkeer aldaar had belem merd De heer van D. beriep ziet heden op overmacht, waar de kantonrechter zco veel voor voelde, dat aanhouding werd bevolen en as. week de verbali sant over deze kwestie zal worden ge hoord. EEN BEETJE AL TE HAASTIG GEBAKERD Een 27-jarige metselaar uit HeiloO, Joh. D was op 14 December aldaar per trein van zijn werk gearriveerd, doch hij had reden om spoedig zijn beste pak aan te trekken en met een volgenden trein weer op stap te gaan. Om tijd te sparen verliet hij het stationsemplace ment lang.-. anderen weg dan door de controle, doch hij werd gesnapt en tegen hem werd procesverbaal opgemaakt. De jonge man stond heden terecht, doch daar bleek dat de chef reeds zijn arBeidskaart had ingetrokken en bij hem geen kwade bedoeling had voorgezeten, was de kantonrechter zoo humaan geer straf toe te passen. GEEN KINDERSPEELGOED. De 19-jarige koopman W. J. B. te Ber gen werd in den nacht van 17 December ra afloop van een grandioos bal te 73. Daar raadpleegde de koning zijn secretaris en gaf deze hem in overweging de twee bandieten in een der kelders schoenen te laten repareeren. De konimr vond dat geen kwaad idee en zoo moesten kikker Karei en Tuimeltje dagen'achtereen schoenen maken \an tijd to*„ tijd ging Karei op tafel staan inet twee schoenen aan zijn handen, maar Tuimeltje kon niet ipl!lhlbeg,in Waren du6 ondeu8(Jen maar slecht te ïïiï JV m gzamerhancl schikten zij „ich in hun lot en begon Tuimeltje zelf ook weer te' lachen en grappen uit te halen. Zoo vond hi oP zekeren dag een heele mooie schoen en had er plezier in daar een lan- f 1 slaan, zoodat die heelemaal binnen in den schoen kwam te zitten.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6